Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2588

Sziasztok!

Észrevételeiteket követően néhány apró újítás a Londoni Aprón!

http://www.londoniapro.co.uk


1) Költöztetők, csomagszállítók csak és kizárólag a költöztetők, csomagszállítók kategóriában adhatnak fel hirdetést!

http://londoniapro.co.uk/szolgaltatas/koltoztetes-csomagszallitas/


2) Új kategória a Programok Londonban! Kérlek osszatok meg minden londoni magyaroknak szóló programot!

http://londoniapro.co.uk/programok/


3) A kattintás alapú kiemelt hirdetési lehetőséget kibővítettük az oldal jobb oldalán megjelenő banner-hirdetésekre is.

http://londoniapro.co.uk/kiemelt_hirdetes.php


Hamarosan újabb technikai fejlesztések a Londoni Aprón!   


Köszönjük eddigi észrevételeiteket! Amennyiben további javaslatotok, igényetek van, kérlek az info@londoniapro.co.uk e-mail címre írjátok meg!

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2587

Ja es a masik, hogy alaposan nezzetek meg, mennyit fogtok szallasra kolteni, mert errefele nem adjak olcson. Nehogy elvigye a fizeteseteket.

Előzmény: akarszetaglenni1 (2585)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2586

Esetleg nezd meg az "Angliaban elo magyarok" topikot, rengetegszer kiveseztuk az elmult honapokban a kerdest. Olvasgasd vissza par honapra visszamenoleg az irasokat, nagyon sokmindent megtalalsz.

Amugy attol fugg a legjobban, hogy mihez ertetek, mivel foglalkoztok, aztan annak alapjan erdemes jelentkezni celiranyosan. Ha "csak" pincerkedos, takaritos stb. nyari munkat szeretnetek, akkor az oneletrajzokkal valo maszkalas a legcelravezetobb. Bar Londonban szinte mindig akad ilyen melo, azert azt tudnotok kell, hogy mostanaban nem annyira egyszeru munkat talalni, akar tobb hetig is eltarthat, mire mindkettotoknek osszejon valami.

Sok sikert!

Előzmény: akarszetaglenni1 (2585)
akarszetaglenni1 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2585

Sziasztok!

 

Én és a barátnőm nyáron szeretnénk Londonba menni dolgozni. Ez ugye rövid intervallumot jelent, 2 maximum 3 hónap. Egyetemisták vagyunk, felsőfokú angol nyelvvizsgánk van, és elég talpraesettek vagyunk. Még csak most ugrottam bele ebbe a témába, ezért kérem a segítségeteket, hogy hol keresgéljek munka után, illetve mit lenne érdemes vállalnunk ilyen nyelvtudással. Olvasgattam ezt-azt, a magyar munkaközvetítőket tényleg kerülni kell. Azt is mondták nekem, hogy érdemes lenne csak úgy kimenni, és a helyi újságokból munkát keresni - ez lehet, hogy nem rossz ötlet, biztos több lehetőséget találnék ott helyben, mindenesetre nem kockáztatok.

 

Előre is köszi a tippeket!

 

Üdv.

cselescsávó Creative Commons License 2012.05.06 0 0 2584

Franko jo kis Magyar Marlboro elado felaron £37/karton.1-2 heti turnusban jarok haza es mindig hozok 4-5 kartont.

Keresre hozok barmilyent.

Londonban személyesen: Battersea, Clapham Jc, Waterloo, Liverpool St

Nem Londoniak, megbeszeljuk, a posta olcsobb mint a kozlekedes ugye.

Email: lnd.battersea@gmail.com

ocso79 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2582

Kedves parizso

Kezdenem azzal hogy CSAK segedmunka johet szoba nallatok,szakmunka alom kategoria nyelvtudas nelkul.Ami erdekelhet titeket elsodlegesen szerintem az farm munka sajana ez a realitas.Kemeny melo de fizetnek erte.Ezt tudnam ajanlani a kezdetekben.Jo
 tanacs keruld a magyar kozvetitoket!!!

 




 http://www.ifctunstead.co.uk/

Ez eg farm cime ahol idenymunkaba dolgozhattok csomagolohaztol kezdve a foldturasig van minden.Vannak magyarok szoval lenne segitseg.Sok sikert! 

Előzmény: parizso (2581)
parizso Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2581

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Én és a 18 éves fiam Anglia bármely részén munkát szeretnénk találni.

A férjemnek meg segédmunkás álást.

Rendesen dolgozzó emberek vagyunk akik nem retennek vissza a munkától.

Bármely iparágban.

A nyeltudásunk nagyon kevés angol.

Kérem aki tudna a részünkre munkát kínálni segítsen nekünk.

Köszönöm

Szilv

apojani Creative Commons License 2012.03.31 0 0 2580

Off!
Eléggé "Specsavers" !
Bár nekem inkább swedish screw mert nem látom a "majdnem olimpikon" és a csupán keresztnével jelölt összefüggésében. (Persze egy futball rajongó ebben biztos kinevetne, de akkor a Puskás öcsi miért teljes néven van jelen? Pedig aztán ŐT tényleg csak mint Puskás-t imerik az egész világon ;-)! )
De a linket és a fáradozást köszönöm!
(És azt is, hogy felhívtad a figyelmem, hogy jelmagyarázat is van ;-)! )
A többiektől meg bocsi az off-ért!

Előzmény: Törölt nick (2578)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.30 0 0 2579

Es gugli alapjan ra tippelnek, bar sosem hallottam meg rola, ugy nez ki illik ra a description:

http://bleacherreport.com/articles/791374-top-50-female-athletes-ever/page/32

http://en.wikipedia.org/wiki/Marta_(footballer)

Előzmény: apojani (2577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.30 0 0 2578

Specsavers a csomokereseshez? :) Ott egy pici bekarikazott 2-es utana, azt pedig lent a jelmagyarazatban megtalalod:

"Renowned athletes who have not won a gold medal"

Előzmény: apojani (2577)
apojani Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2577

Na tessék! Van a kákán csomó ;-)
A football (lánykori nevén bakerloo) vonalon a Regent's Park átnevezése nem igazán sikerült nekik, mert csak egy Marta lett belőle! Na ammeg ki lehetett?

apojani Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2576

Áááá..., Egérke már "öreg" ;-)
Szeretek térképeket nézegetni, meg inkább az ehhez hasonló kis érdekesek miatt:  http://edzesonline.hu/cikk/101/dorando_pietri_tortenete
Nem vagyok egy nagy olimpia fan és ez pl. jó alkalom arra, hogy ha szemembe ötlik egy számomra ismeretlen, akkor utána olvassak.
(Na ezt nem tudom kihagyni! Ezek az angolok lehet, hogy sejtettek valamit vagy spontán hagyták ki a "jeles" párbajtőrvívónkat? Pedig mekkora gesztus lett volna részükről és most mekkora beégés ;-)!  )

Előzmény: Törölt nick (2575)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2575

Azert (sem) talaltuk, mert a tfl shop-jaba kerult be, nem pedig ingyen letoltheto. Es ugy latszik a TFL (nem megvetendo modon) nem veri nagydobra a csecsebecse arusitast, hogy a fooldalara kitegye az uj termekek reklamjat. Btw nem tudom mennyire a tube es mennyire Egerszegi Krisztina miatt erdekelt a map, de nekem ez a 3D-s tube map is tetszik:

http://londonist.com/2012/03/3dtube.php

Előzmény: apojani (2574)
apojani Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2574

Ezt is köszi ;-)  (Nyitott vagyok az "újra" ;-)! )
Csak hallkan: az első ahol kerestem az a tfl honlapja volt.
Aztán úgy voltam vele, hogy a google kevésbé a barátom….
Lehet, hogy lúzer voltam (vagyok) ;-) ?

Előzmény: Törölt nick (2573)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2573

Az "kicsit" altalanos kereses ide, gondolatot MEG nem olvas a google :)

http://lmgtfy.com/?q=tube+map+olympics+london

Előzmény: apojani (2572)
apojani Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2572

Köszönöm!
Ezek szerint nekem nem akkora barátom ;-)
A tube maps keresésre nem hota ki:-(

Előzmény: Törölt nick (2571)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2571

gugli a baratod. bar elsore tfl oldalara mentem en is, fura, hogy ott nincs semmi meg :(

http://shop.tfl.gov.uk/SiteData/Root/File/Olympic%20Legends%20Map%20Sample2.pdf

Előzmény: apojani (2570)
apojani Creative Commons License 2012.03.29 0 0 2570

Szép jó reggelt!
Van valakinek infója, hogy mikor jelenik meg az új -ideiglenes- sportolókról elnevezett metrótérkép? (Vagy link ahol már elérhető.)

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.28 0 0 2569

Lehet, hogy nem vonatkozik ra, ezert csak megjegyzem: sok ilyen magyar cegecske azert keres UK partnert, mert sok (tavol-keleti es amerikai) beszallito egyszeruen nem szallit Magyarorszagra. Igy altalaban az angol partner vegzi a beszerzest/vamot szerte a vilagbol, elkuldi az arut Magyarorszagra, ahol a magyar fel eladja azt. Hogy ez mennyire atlathato az angol partner szamara a magyar konyvelesi szokasokat ismerve, azt nem tudom, en mindenesetre haromszor meggondolnam, hogy uzleteljek-e ilyen formaban. UK reszrol valamivel tobb munka van benne, de gondolom csak 50-50 lenne a profitbol a resz. Persze lehet, hogy csak nehany darabokat kellene kuldozgetni, megfelelo papirok nelkul, de az meg komolytalan, nem uzleti befektetes, csak apropenz - itteni mertekkel, igaz otthon mar jo uzletnek szamitana... Szoval ha olyan 80-20 lenne a profitbol az arany es ezres nagysagrendrol beszelunk havonta, akkor talan megerne vele foglalkozni, kerdes hogy tudna-e ennyit ertekesiteni a webshop es belemenne-e a magyar fel. Ha nem, akkor meg a Mediamarkttal stb.-vel nem versenyeznek inkabb, mert kilora megvesznek :)

Minimum kb. 1500 eladott darab (incl. accessories) utan lenne valahol nullszaldos a dolog magyar reszrol, mig itteni reszrol mar a 4-5 ezres darabot kellene megcelozni egy decent salaryert. Maskulonben a mekiben is jobban megeri krumplit sutni es ott nem kell papirokkal bibelodni. Szoval nagy melo ez, en biztos nem vagnek bele eppen most, a hazai elektronikai cegek is csak toporognak egyhelyben. Lenne mas termek, amiben lenne fantazia, de a kutyuk pont nem azok :)

Ill. a garanciat is annak kell inteznie EU-ban, aki eladja a termeket, nem lehet csak ugy attolni a tavol-keleti eladora :) Ez csak kicsiben igaz, forgalmazokent mar masok a szabalyok. En meg nem fogok minimalis profitert (elektronikai cikkek arrese nagyon kicsi, 4-5% korul van atlagosan) ennyit gurcolni, mert ha csak 20-bol 1-et visszakuld valaki, mar visszakerulok 0-ra. Na de nem magyarazom tovabb miert nem vallalkoznek ilyenre :D

A gmail-es emailcim pedig eleg beszedes eleve.

Előzmény: apojani (2568)
apojani Creative Commons License 2012.03.28 0 0 2568

És ha -mondjuk- vásárolnék tőled?

Mitől magyarországi ez a webshop? 

A módszertől? Vagy netán idehaza bejegyeztek bárhol is?
Fizessek és várjak a csodára? E-mail címen kívül, mégis milyen garanciád van?
"Garanciával kapcsolatos információk.
A legtöbb termékre 1 év gyári garancia van ám ezt a gyártónál lehet érvényesíteni, ami legalább
távol-keleten található."
A befektetéssel kapcsolatban pedig -finoman mondva- tévedsz! A leendő üzleti partnered -minimum- a jóhírnevét fekteti be :-(
(Persze van akinél ennek nincs "pénzbeli" értéke!)
De ha neked közöd van ehhez : http://www.tablet4u.co.uk/
az már más…. !

Előzmény: TabletforYou (2567)
TabletforYou Creative Commons License 2012.03.26 0 0 2567

Magyarországi webshop londoni vagy más angol városbeli üzleti partnereket keres.

Nem kell befektetni semmit, nem kerül pénzbe, internet és napi kapcsolattartás feltétel.

Heti 100 font alapban elérhető!

Részletek:tabletforu@gmail.com

Alex-fest Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2566

Persze ezt megertem,ovatosnak kell lenni.De mi van ha valaki meg sosem volt Angliaba? 

Előzmény: etuki (2565)
etuki Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2565

Remélem sikerül találni valami jó szállást.

Amúgy nem annyira bonyolult ez, csak jól szabályozott. Az albérlőket nagyon nehéz kirakni, mert törvény védi őket, így az ingatlanügynökök felelőssége, hogy olyan emberek költözzenek be, akik nemcsak az albérletet tudják fizetni, de ellenőrizhető  a múltjuk is valamilyen szinten.

Előzmény: Alex-fest (2564)
Alex-fest Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2564

Koszonom a segitseget mindkettotoknek! Irodan keresztul kb. 1200 fontban allunk meg,es nagyon necces meg igy is.Megprobalkozunk a magan hirdetokkel,vagy -Azt javasoltak keressek portugal irodat ,az olcsobb,rugalmasabb,de nem talaltam a neten.Hat nem gondoltam,hogy ilyen bonyolult lex.Talan en idos vagyok hozza.

Előzmény: etuki (2563)
etuki Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2563

Hát ez attól függ!

Ha irodán keresztül mentek, akkor ott kötelező a referencia. Pontokban adják meg a különböző kategóriákat és összesítik.

Ennek egy része az anyagi háttér és egy másik része a volt főbérlő. A volt főbérlő azt mond amit akar, ti azt soha nem fogjátok megtudni, ugyanis a részletek titkosak. A párod fiának max annyit mondanak, elfogadva, elutasítva elfogadva kezessel.

Mindenképp érdemes megpróbálni, de Én azt tippelem, hogy ez necces lesz, ha lakást akart hivatalosan bérelni.

Ha szobát akkor átmehet. Mindez arra vontakozik ha ügynökséget használ.

HA magánúton megy az ügy, akkor rendben lehet minden.

Előzmény: Alex-fest (2561)
apojani Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2562
Előzmény: Alex-fest (2561)
Alex-fest Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2561

Szia! A parom tegnap utanna kerdezett,es azt mondtak, hogy olyan nincs,hogy nem ad ajanlast a foberlo.Ezt meg is irta neki,es azt is ,hogy amennyiben ezt nem teszi meg akkor be fog menni az illetekes hivatalba. 

Egybol lett ajanlas.Tehat a foberlo ad ajanlast arrol,hogy ott lakott a gyerek,es fizetett rendesen,tisztan tartotta a szobat/es a kertet is gondozta/.

De amugy akarminek utanna nezhetnek no problem.Remelem nem fogunk ki ilyen foberlot tobbet,mert ezek ahanyszor osszevesztek annyiszor kozoltek a gyerekkel,hogy felmondjak a lakast, mert kulon koltoznek....most tenyleg vegleges.

Ha valaki valamit tud ,akkor kerlek benneteket a 2sanyi2@citromail.hu email cimre irjon.

Jobb lenne Oxford es kornyeke,mert egy kezi automosoban dolgozik most beugrokent, es ott en is dolgozhatnek,ami kezdesnek nem rossz.Nem fogyna a "hazai". De nem talalok a gumtreen kivul mas hirdetesi portalt a neten.

Mindenkinek kellemes,es tartalmas vasarnapot))

Előzmény: etuki (2560)
etuki Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2560

Egy kicsit lehet félreértettük egymást. A referencián nem a munkahelyen kapott ajánlásra gondoltam.

Ha ügynökségen keresztül bérel lakást ott végeznek ún referencia ellenőrzést. Ebben sok minden benne van nemcsak a fizetés.

Előzmény: Alex-fest (2559)
Alex-fest Creative Commons License 2012.03.24 0 0 2559

Koszonom a valaszod.Igen mi is szobaban gondolkodunk egyenlore.Referenciat kap,hisz regota kint van.Az a baj,hogy a magyar kozvetitok csak Londonban inteznek szallast.

Előzmény: etuki (2558)
etuki Creative Commons License 2012.03.24 0 0 2558

www.gumtree.co.uk

 

Én lakásban a srác helyében nem gondolkodnék, inkább egy szobában egyelőre. Az könnyebb munkanélküliként.

Lehet Ti is kezdhetnétek egy szobában.

 

Lakásokat általában ügynökségken keresztül lehet bérelni. Hát nem fogják hanyattvágni magukat az örömtől, hogy 1 Angliában élő, ám munkanélküli plusz 2 még nem is Angliában tartozkódó fő szeretne lakást bérelni. Kicsi az esély! A referencia ellenőrzésen mindegyikőtöket el fogják vágni kapásból, így vagy kifizettek 11 vagy 6 hónap lakbért előre, vagy találtok olyan Angliában, Walesben élő személyt aki garantálja a fizetést. Kemény követelmények.

Előzmény: Alex-fest (2557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!