Keresés

Részletes keresés

GLASZLO Creative Commons License 2005.02.10 0 0 600
Szia!

Az interneten már kerestem és találtam is elég sokat.Én konkrétan érdi képeket szeretnék felhajtani valahonnan.Persze erre elég kevés esélyem van.
Egyébként élőben Veszprémben lehet régi orosz radarokat látni.A hegy tetején van egy laktanya,annak az udvarán van kirakva egy csomó,már nem használt típus (Kabina,Prv13,Prv11,stb...).
A másik esetleges lelőhely Kecel,de ott még nem voltam. :(

Laci
Előzmény: Volt tüzér (599)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.10 0 0 599

Én egy jó pár képet már felraktam, amik innen - onnan származnak. A témába vágó képeim zöme saját készítésű a technikáról, de sok van olyan, ami az Internetről származik. Mostanában az orosz már nem olyan szemérmes, ha a technikájáról van szó, tehát találsz olyan oldalakat, amik ilyen képeket vonultatnak fel.

A P-37 távolfelderítő lokátor két darab fektetett narancshéj alakú antennája egymástól ellenkező irányba nézett. A Te képeden ugyan csak az egyik antennát látni jól, de az ábrázolt lokátor két antennája ezen a képen azonos irányba néz. (különben az antenna háta mögött látni kellene a kabint) Ez pedig a P-35 volt. Kicsit butábbb, kicsit gyengébb, kicsit öregebb, de jó lokátor volt.

A PRV stimmel. Az összes magasságmérő lokátor antenája egy sima drótháló volt, egyedül a PRV-16 és a PRV-17 antennáján volt zárt lemez. PRV-16 meg csak Mezőfalván volt.

Előzmény: GLASZLO (598)
GLASZLO Creative Commons License 2005.02.10 0 0 598
Sziasztok!

Jó ez a topic.Beleolvastam és láttam,hogy volt szó az érdi objektumról is.Nekünk arrafelé volt telkünk és jól látszódtak a radarok (2xKabina66,3xPRV13),de sajnos képet nem csináltam róluk,most meg már késő.Nem tudjátok,hol lehetne találni olyan 80-as években készült képeket,melyeken ezek a radarok vannak?
Cserébe két kép:

http://kep.tar.hu/gl4/50018649#2

Az első egy 1992-es 2 méteres műholdkép,bal oldalán az említett objektummal.
A másodikat 2000 környékén csináltam.Miután a régi radarokat leszerelték,ezek maradtak(P37 és PRV17)
2003 nyarán jártam ott utoljára,akkor már semmi sem volt.

Üdv:
Laci
M62 265 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 597
Városkép (XVIII.-ker lapja): "Döntés született az Üllői út 807. sz. alatti volt szovjet laktanya hasznosításáról. 19 igen és 7 ellenszavazat mellett úgy határoztak a képviselők, hogy nyílt licitálásos formában történő értékesítésre (szálloda, konferencia-turizmus, vendéglátás, logisztika stb. céljaira kijelölik az összesen 142.737 nm nagyságú M keretövezeti besorolású ingatlant. A kikiáltási ár a 2005. márciusában elkészített új értékbecslés szerint megállapított érték. Az értékesítésre vonatkozó hirdetés a Városkép márciusi számában, egy ingatlanpiaci folyóiratban, a HVG-ben, és a Népszabadságban, továbbá az interneten jelenik meg."
Előzmény: mezenguz (535)
honvéd elvtárs Creative Commons License 2005.02.09 0 0 596
Ezzel csak azt akartam mondani és érzékeltetni ("én csak egy szar honvéd voltam"), hogy honvédként alulról az ember nyilván kevesebbet látott, hallott, tudott -és nyilván kapott is a honvédségtől- mint a más magasabb rendfokozatokban és beosztásokban szolgálatot teljesítők, pláne ha a hivatásosokhoz viszonyítjuk.

Amióta leszereltem, 30- éven keresztül engem nem is igen foglalkoztatott a honvédség, max. annyiban, hogy amikor a Nagytarcsai laktanya előtt a gyermekeimmel elautókáztam, megmutattam neki, hogy: na látjátok, itt volt a fater katona és természetesen egy- két sztorit elmeséltem a katonaélményeimből. Tehát énnekem nem függött az egzisztenciám attól, hogy az X alakulatot összevonják, átköltöztetik, redukálják, megszüntetik, stb. De ennek ellenére, most még így is rossz érzés itt elolvasni a történeteket, nézni a fotókon a szervezeti és a technikai változásokat és nyugodtan nevezzük csak nevén a gyereket: ezt a nagyfokú leépülést! Magyarán azt, hogy a dolgok az ebek harmincadjára kerültek. És úgy gondolom, hogy nem csak a dolgok (technika) kerültek a szemétdombra, hanem az azt magasabb vagy alacsonyabb szinten üzemeltetők tudásanyagának jórésze is elveszett.

Hát ezután szerintem melyek a legnagyobb kérdések a hovédséget illetően:
1.) Hogy mire van valóban szüksége az országnak?
2.) Mire lesz pénze a szükségesnek itéltek megvalósításhoz?
3.) Milyen alapon kívánják megvalósítani az új honvédséget?

Egyébként szerintem is, ha sikerülne egy tényleg korszerű zsoldos hadsereget létrehozni profi módon felkészült katonákkal, az mindenképpen megoldást jelente. Mert az utóbbi évtizedekben úgy érzem, hogy az egész hadseregünk nagyon "eloperettesedett"!

Na, kicsit messzire kerültem a "szar honvéd" témakörétől, elnézést érte. De már nem törlöm ki ha egyszer leírtam.

Előzmény: Volt tüzér (595)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.08 0 0 595

Ne haragudj öregem, de a hadseregben - legalábbis a honi légvédelemben - NEM VOLT SZAR HONVÉD. Az ember akár honvéd volt, akár tábornok, a maga helyén szükség volt rá. Én a honi légvédelemnél töltöttem el egy jó csomó időt, de ezidő alatt munkatársamnak tekintettem a honvédot is, hiszen tőle függött az én munkám eredménye is. Én nem lehettem ott folyton, és addig valakinek ott kellett lennie a technika környékén. A technika közvetlen közelében kilenv évet töltöttem, de a kezem alatt szolgáló sorkatonákra még szinte név szerint emlékszem. Volt köztük ilyen is, olyan is. Volt olyan, aki mellett nyugodtam elmehettem szabadságra, mert ő ott volt. Amikor leszerelt, jóval utána ott voltam az esküvőjén, és a meghívott társai között egyetlen SZAR HONVÉDRE nem emlékszem.

Nem mondom, a szárazföldieknél kissé más volt a hozzáállás, de megismétlem, ÉN A HONI LÉGVÉDELEMNÉL SZOLGÁLTAM. És nem hiszem, hogy akár egyetlen volt beosztottam is szemközt köpne, amikor találkozunk.

Még egyszer leírom: honvéd lehettél, de SZAR NEM. Punktum.

Előzmény: honvéd elvtárs (586)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.08 0 0 594

Pusztaszemes mellett a Sárbogárdi Rt. zászlóalj egyik százada volt. (magyar)

Ki tudja, mi volt a fórummal? az isennek sem akarta azt, amit én szerettem volna.

Előzmény: mezenguz (592)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.08 0 0 593
Hpasp!

..akkor már inkább Veszprém-Jutas környékére tippelnék,vagy Hajmáskérre..
..Jutas légifotója(fomi 4069)
Előzmény: Hpasp (591)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.08 0 0 592
..ez Pusztaszemes határában van(Balaton déli partja)...mi lehet(ett)?
Hpasp Creative Commons License 2005.02.08 0 0 591

Merre..mármint Szentkirályszabadjától?

 

Gondolom a reptéren települt Páncélos Hadosztály parancsnokságát védték...

Előzmény: mezenguz (590)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.08 0 0 590
Hpsap!

Merre..mármint Szentkirályszabadjától?A reptér mellett valamerre?Ez a két kép van:
Előzmény: Hpasp (589)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.08 0 0 589

persze a fantom ruszki Volhov osztályok.

 

Állítólag Szentkirályszabadján volt egy osztály.

Előzmény: Hpasp (572)
honvéd elvtárs Creative Commons License 2005.02.08 0 0 588
Egyetértek.
Előzmény: Hpasp (587)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.08 0 0 587

Én csak egy szar honvéd voltam seregben, nem voltam egy örömkatona és annak is már éppen 30- éve lesz február 20.- án, hogy leszereltem, de eléggé lehangoló olvasni ezt a topicot és nemkülönben a "Légvédelmi rakéták Magyarországon" címűt.

 

Szerintem a Honvédség legnagyobb jelenlegi problémája pont az évtizedes titkolózásból következik.

 

Jelenleg csak arra van pénz, amit a pógárok és (rajtuk keresztül) a politikusok fontosnak tartanak.

A sorkötelezettség alatt, annyira megutálta az ország többsége a sereget, hogy nem érdekli, ha szétrohad, szétrohasztják.

 

Amíg a mostani katonák meg nem tanulják (amerikai módra) reklámozni, mutogatni magukat (és múltjukat) a népnek, addig nem lessz a seregnek ázsiója, és folytatódik a leépülés.

 

Ezek a topicok a múlt feltárásával próbálnak egy hangyányit segíteni a mostaniaknak.

 

((c8

Előzmény: honvéd elvtárs (586)
honvéd elvtárs Creative Commons License 2005.02.08 0 0 586
Én csak egy szar honvéd voltam seregben, nem voltam egy örömkatona és annak is már éppen 30- éve lesz február 20.- án, hogy leszereltem, de eléggé lehangoló olvasni ezt a topicot és nemkülönben a "Légvédelmi rakéták Magyarországon" címűt.
mezenguz Creative Commons License 2005.02.08 0 0 585
..bocs ,Ényugat..:(
Előzmény: mezenguz (584)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.08 0 0 584
...a lentebb említett objektumoktól Ékeletre fekszik...
Előzmény: mezenguz (583)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.08 0 0 583
Volt tüzér!

A reptér?Szép hely,íme
Előzmény: Volt tüzér (580)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.08 0 0 582
Pontosabban fogalmazva, valahol ott kell lennie a Tököli repülőtérnek is.
Előzmény: Volt tüzér (580)
roosevelt Creative Commons License 2005.02.07 0 0 581

Pl. a budaörsi laktanyában mi van? Azt nem zárták még be?

 

De bezárták, most mindenféle cégek állomásnak benne. Azért jó, hogy 99-ben üvegeztük be újra az őrtornyokat, most meg... De én láttam nem egy olyan térképet, ami egész jól jelezte a Vasvári épületeit és belső útjait.

Előzmény: M.T. (568)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.07 0 0 580
Mit szólsz a Tököli repülőtérhez?
Előzmény: mezenguz (578)
Gelen72 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 579
Mezenguz! Sajnos nem tudom mi lehet az.
Előzmény: mezenguz (578)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.07 0 0 578
Gelen72!

..tudsz valamit a másik kivágott területről(fomi 3888 felvétel az eredeti)?
Előzmény: Gelen72 (575)
Gelen72 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 577
Úgy látszik nem tudok képet feltenni. Szóval a jobboldali négyzet a szigethalmi laktanya. Üdv
Előzmény: Gelen72 (576)
Gelen72 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 576
Bocsi a kép lemaradt.:)[image1]
Előzmény: Gelen72 (575)
Gelen72 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 575
Sziasztok! Ez volt Szigethalom. A laktanyát egy betonkerítés választotta el a HDM területtől.
Előzmény: mezenguz (573)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.07 0 0 574
Volt tüzér!

..ezeket raktam fel én is légifotón,még anno...
..a tinnyei a perbáli útról tökéletesen látszik, a tardonait meg a dédesi út osztotta ketté..
..ezek szerint jók voltak a tippjeim...:))
Előzmény: Volt tüzér (570)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.07 0 0 573
Hpsap!

Igen ez az,iparvágány vezetett hozzá Inárcsról,nem is olyan rég szedték fel..

Szigethalomra ez a tippem..
Előzmény: Hpasp (571)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.06 0 0 572

Hmmm...

... akkor már csak Felsőpakony, és Szigethalom kérdéses...

... meg persze a fantom ruszki Volhov osztályok.

Hpasp Creative Commons License 2005.02.06 0 0 571

Inárcsi volt ruszki lőszerraktár?

Nem kicsi (jobb alsó sarok)

FOMI-3878

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!