Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16877

Ahhoz, hogy külön szabályozd, nem kell 2 hőcserélő, hanem 2 keringtető szivattyú kell meg 2 szobatermosztát. 

 

Lehet minden nyitott, ha megfelelő helyre tudod tenni a kiegyenlítő tartályt. És még hőcserélő sem kell. 

 

2T bekötés a pufinak oszt simán ki lehet zárni. Bár én nem szoktam kizárni, ideiglenes tárolónak használom. 

 

 

Előzmény: Byrne103 (16876)
Byrne103 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16876

Hali!

Úgy érzem majd rajzolnom kell:)

Nincs gázkazán, inkább pufi lesz helyette.

Azért kell kettő hőcserélő mert 2 részből áll a radiátor köröm(két különálló házrész, így külön lehetne szabályozni a meleget)

Ezalatt a vas cső alatt mit értesz? láttam a hozzászólások között olyat, hogy nem sima cső hanem "bordás".

Ha már bele raknék csövet...hogy számolom ki a "teljesítményét"? mivel ha gyorsan keringtetem a vizet, kevesebb ideje van a hőt felvenni, ha lassan akkor már a csőkígyó felénél felveszi a kellő hőt többi csak......

 

Esetleg lehet olyan hogy minden rendszer nyitott?:D de külön külön... (mert lenne olyan elképzelésem is, hogy pl ilyen átmenetnél ha 1 napra hidegnek találom a házat akkor ne a puffit fűtsem majd a házat, hanem pár csap zárásával nyitásával a házat tudjam fűteni (pufit kkizárva a körből))

 

Tomi

Előzmény: joevagyok68 (16866)
G73bor Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16875

De a szag nem...:-)))))))

Előzmény: peterch (16873)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16874
Előzmény: nagykunsági (16870)
peterch Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16873

De minek ez a luxus! Egy centi utan a kosz magatol lepereg.:)

Előzmény: G73bor (16871)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16872

Száradjon le a f@szom ha nem igaz amit írok...

Mikor az első mondatot leírtam így akartam folytatni..."DE majd jön xxxxx és jól megcáfolja az egészet , hogy neki a bojler jobb/olcsóbb".......csak nem jutott gyorsan eszembe a "nagykunsági" lusta voltam "keresni" és kitöröltem !

Ismerlek jómadár !  :-))

Előzmény: hbbst (16869)
G73bor Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16871

elfogult technokraták vagytok

 

megoldás. sparheten lábasba vízmelegítés és ennyi

vagy jegesmedvés gyors lubickolás, az semmibe se kerül

 

 

Előzmény: nagykunsági (16870)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16870

Jól írod, ELVILEG.

 

Nálam gyakorlatilag a villany maradt a gáz ki lett dobva. 

Előzmény: joevagyok68 (16868)
hbbst Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16869

Nem beszélve arról, hogy 5..10x gyorsabban elkészül, mint villannyal (szerintem...)

Köszönöm a megerősítést! :)

Előzmény: joevagyok68 (16868)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16868

Mivel gázzal elvileg

- vezérelt áramhoz képest FELE

- nappali áramhoz képest HARMAD

áron tudsz csinálni meleg vizet...

IGEN...

Előzmény: hbbst (16867)
hbbst Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16867

Elllnézést a kicsit OFF-ért, de ha van az embernek egy fasza kondis gázkazánja, aminek a vezérlése tud tárolót fűteni, érdemes szerintetek rááldozni, hogy villany helyett azzal gyártsa a HMV-t?

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16866

Van gázkazán IS a rendszerben ? Ha igen hol ?

Ha most "kezdeném", akkor lehet úgy lenne, hogy

- vegyes-puffer kör nyitott, nyitott tágulási a "pinecében" a puffer "felett" (ehhez lehet fekvő(nagy) puffer lenne/kellene)

- pufferben felül  vas hőcserélő, amin keresztül venném ki a meleget a fűtőkörnek.

MERT nálunk

- vegyes-puffer pinecében

- gázkazán földszinten és kell neki a 0,8 bar induló (tudom meg lehet(ne) hekkelni hogy ne kelljen, de akkor is)

- ezért nagyOBB zárt tágulási kellETT

De lehet rosszul gondolom, hogy úgy jó(BB) lenne...

:-)

 

Most látom

"a 2 hőcserélő bekötés?"

Hol/hova kell 2 hőcserélő ?

Előzmény: Byrne103 (16864)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16865

Még annyit, ha nem kell senkinek, megy fel a padlásra max lesz már vagy 60cm szigetelésem fent. :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (16856)
Byrne103 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16864

Sziasztok!

 

Ma volt nálam egy "fűtésszerelő" és megosztottam vele a kialakítást, amit elképzeltem.

Puffer helyszínen lenne gyártva (kb 1500l a cél). Amit egyből lehurrogott, hogy elképzelésemben egy nyitott rendszert alkot a puffer kazán radiátor kör. Szóval nincs elválasztás. Szerinte nyitott puffer-kazán kör kéne és a radiátor ZÁRT körök hőcserélővel vennék ki a pufferből a meleget. Olvasgattam, de nem jöttem rá, hogy egyáltalán melyik a "jobb" megoldás. (vagy csak ez neki plusz many a 2 hőcserélő bekötés?:) )

Esetleg a kiegyenlítő tartály lehet még oka? (ház áll egy pincéből földszint emelet... ha egyben van a rendszer akkor padláson kell nyitott tartály, ha külön van akkor a földszinten a padlás feljárónál is elférne egy olyan 250-300 literes tartály...itt még úgy ahogy szigetelve is van a helyiség-télen 10fok min) Szerintetek?

 

Másik kérdésem az lenne, hogy akinek téglatest alakú a pufferje, az alulról, hogy szigetelte? csak rátette a lépésállóra? vagy lába is van?

 

Üdv.

Tamás

 

 

 

krisztian98 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16863

Az előrementőt eddig nem nagyon volt 70C felett.

80C csak egyszer volt...

 

Előzmény: joevagyok68 (16850)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16862

Talán még az is megeshet. ;-)

Előzmény: joevagyok68 (16861)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16861

Mátyás király költözik a tetőtérbe ?

:-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (16856)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16860

Hogy van a mondás? Nyújtsd a kisujjad, az egész karodat akarja.:))

Előzmény: Blue_Sky_007 (16859)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16859

Az biza nem.

Előzmény: nagykunsági (16858)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16858

A kék fóliával letakart fa jár hozzá?? Mert akkor érdekel  :))

Előzmény: Blue_Sky_007 (16856)
G73bor Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16857

Kedves 5 köbös! Gratula, szép munka volt az űrhajóépítés.

 

csak reagáltam az olvasottakra, talán kissé késve...

egyébként is vazze én előre megyek az időben, nem hátra...:-)))

az időgépemet éppen a sötét középkor homályában felejtetem a

legutóbbi illuminált állapotban elkövetett tér-idő kontinuitás átugrásakor....:-)))))_

 

ÜdvGG

Előzmény: krisztian98 (16843)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16856

Ha valaki puffert akar szigetelni, vagy bármi mást, akkor INGYEN elvihető (na jó hoz egy Milka csokit a kölöknek) kb 2-3m3 Kingspan panel hulladék.

Én ebből készítettem a puffer szigetelését, meg még sok mást is.

A cucc nem válogatható, MINDET el kell vinni. Utánfutó kevés hozzá, valami kis ponyvás autó kell.

A hely Bp.-től 25 km-re Bicske irányában van.

A képek:

 

 

 

Email. blue_sky_nullanullahét (persze számmal) kukac torzsasztal.hu

Wattocsak Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16855

Esbe szerelmeseinek egy app.

 

hbbst Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16854

Biosolar számoló nem jó puffer hőveszteség-számításokhoz?

http://apps.biosolar.hu/tank_heatloss_v1/

zoger Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16853

Szerintem ha valakinek van 24 óránként fél órája arra, hogy a kazánnal bíbelődjön akkor kár több napig tárolni a meleget mert abból veszteség lesz egy ekkora tartálynál nem is kicsi. Én idén már nem fűtöttem "előre" csak ha úgy jött ki az időm. Délutánonként begyújtottam felmelegedett a ház is meg az 1000-es puffer is olyan 60°-70°-ra s az elég is volt másnapig.

peterch Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16852

Koszonom! :)

Előzmény: joevagyok68 (16850)
WendelkeS Creative Commons License 2014.03.12 0 0 16851

Azt majd Krisztián megmondja, hogy mekkora lesz a veszteség. Bár mindenki azt szeretné, hogy a lehető legkevesebb idő ráfordítással legyen egy kényelmes fűtése. 

 

A hőveszteség egy ekkora puffernél nyilván jelen van több napon keresztül,  de a szigetelés növelésével csökkenthető. Lásd Blue kint elhelyezett pufferjét:)

 

Viszont a kényelem meg nő. Nálam is az van, hogy a legtöbb esetben tudom naponta kétnaponta fűteni a puffert, de van úgy, hogy a meló miatt pld. 3 napig nem tudok begyújtani, és ilyenkor a gáz megy. Na ilyenkor jól jön a nagyobb kapacitás.

Előzmény: kingoftailor (16846)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16850

"Ez olyan 60C körül van. A viz profin rétegződik 55C-os esbe a kazánvédő."

 

"Az alja 60°C, de a teteje mennyi? "

Az IS 60 !

"Lehet akar 80°C is , vagy nem? "

Lehet(ne) , ha tovább fűt(ene)

 

" Amint lentebb irtam, en csak"" hangosan gondolkodom""  igy jutnak ilyen kerdesek az eszembe. :)"

Értem én... :-)

CSak mivel "hangos", gondoltam válaszolok !  :-)

Előzmény: peterch (16849)
peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16849

Szia !

 

Az alja 60°C, de a teteje mennyi?  Lehet akar 80°C is , vagy nem?      Amint lentebb irtam, en csak"" hangosan gondolkodom""  igy jutnak ilyen kerdesek az eszembe. :)

 

Udv , Peter.

Előzmény: joevagyok68 (16848)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16848

Most SINCS 90 fokig fűtve !

"mikor a tartály alja meleg, akkor megállunk (a legalsó külső részen nincs fent az üveggyapot) Ez olyan 60C körül van."

Előzmény: peterch (16847)
peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16847

Jelenleg amig vegyestuzelesu kazannal felfutod akar 90°C-ra is a puffer tetejet termeszetesen nincs gond. Csak azon gondolkodtam, hogy napkolis felfutes eseten amikor lehet akar csak 60°C koruli, vagy meg kevesebb a pufi teteje. Olyankor a csovek korul a viz fog tudni annyi hot adni?

Előzmény: krisztian98 (16845)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16846

Na és mekkora lesz az a hőveszteség, ami a 4-6 napig tárolt meleg vízből adódik?

Előzmény: WendelkeS (16828)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16845

Pontosan nem érted, hogy mire gondolsz.

A 35méteres csőkígyó maximálisan a tartály legfelső részébe van koncentrálva. kb felső 500 liter.

A tartály falától olyan 10cm-re van. Az átmérő így 140cm.

Egy kör esetében 4,4méter cső kell. szóval túl sok kör nem áll rendelkezésre.

Eddig mindig volt meleg víz, mikor a radiátor előremenő már csak 40-35C-os , akkor is tudunk fürdeni, sose volt olyan, hogy éreznénk, hogy hidegebb lenne. A radiátor kör olyan 5-10cmer-rel van alacsonyabban, mint hmv belépési hideg pont.

Előzmény: peterch (16844)
peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16844

Ezek szerint hasonloan gondolkodunk. Viszont volna egy kerdesem. Miert a kupola peremere helyezted a HMV csokigyojat? Igy nem felsz, hogy huzamosabb elvetelnel nem lesz ideje es hova elhuzodni a hidegebb vizburoknak a csovektol? Termeszetesen par liternel ez nem gond, de egy kad viznel mar lehet, hogy erezheto lesz. Elvegre nem mindig lesz a puffer feltoltve meleggel a vegyesbol. Napkolinal viszont elofordulhat, hogy egy-ket napid nincs szamottevo napsutes es a viz is lehul egy kicsit. Csak hangosan gondolkodom, igy nevedd keszpenznek, amit irok.

Előzmény: krisztian98 (16842)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16843

Kb 30 hozzászólást kellenne visszaolvasnod...

Előzmény: G73bor (16840)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16842

Fent 3db csőkígyó van:

35Méter HMV, 8m tartalék, 12m tartalék, a kettőből az egyik Napkoli, a másik medence pancsoló fűtése, illetve van alul olyan 12méter szintén napkolinak.

 

A felső rész a prioritást élvező, ha ott meleg van lehet fűteni az egész tartályt...

 

Örülök, hogy te is itt vagy, anno még annyiméknál veled dumáltam, hogy Szlovákiából mennyi is lenne a napkollektor, ha még emlékszel rá :)

Előzmény: peterch (16839)
peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16841

Szia !

 

A sorrend meghatarozasahoz azert kell egy-ket kiindulo adat. Mekkora a haz, mibol van, milyen allapotban van, mi volt a futesrendszer, mennyi volt a futeskoltseg, valamint mit is szeretnenk mint vegeredmenyt elerni. Valamint mekkora az az osszeg, amit fajdalommentesen kitudunk fizetni.

 

Udv , Peter.

 

 

 

Előzmény: G73bor (16840)
G73bor Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16840

Üdv evibadi!

 

Beszállva a szigetelés kontra fűtésberuházás eszmecserébe.

 

Tegyük fel adott egy ház. Oké. Ha nem valamelyik trópusi óceán partján, akkor fűtés köll bele.

 

Tegyük fel hogy nincs semmi,se radiátor se padlófűtés (ezek kiépítése a hőerőműtől függetlenül súlyos százezrek is lehetnek, mondjuk1-től 5-ig szagemberrel új anyagból csináltatva határ a csillagos ég), vagy ezek közül valami van , csak hagyományos pazarló típusú huszon-harmincéves gázkazánal van párosítva.

 

Tehát kell egy vegyeskazán, meg szeretnénk egy pufit, plusz a hozzávaló hóbeleblanc.

 

Persze tudjuk, hogy jó volna szigetelni is.

 

De tegyük fel hogy anyagi lehetőségeink végesek, mondjuk fél millió ungarische forint.

 

Na most akkor mi legyen: hőszigetelésbe öljük, és használjuk tovább a régi korszerűtlen gázkazánt, mert bár most rezsicsökkenés van, de aki olvasott történelemkönyvet, az tudja, hogy minden csoda három napig tart... Meg mi van ha a nagy testvír zár a gázcsapon??? Mer ugye a Krímbe bevonulni se lehetett volna elvileg, de tudjuk hogy mindig az erősebb kutya b.....

 

1. variáció:

Szóval van egy jól szigetelt házunk, megtakarítunk x összeget a gázszámlán évente, amit néhány, mondjuk y évig összegyűjtve megtakaríthatunk annyit, amiből veszünk egy pufferes-vegyeskazános rendszert, amivel még tovább csökkentjük a fűtésköltségünket.

 

2. variáció : először pufis vegyeskazános, neadjúristen faelgázos rendszer, az így megspórolt pénzből meg néhány év múlva szigetelés...

 

de ha szigetelés van előbb, de semmi régi fűtésrendszer,akkor mi van...parkettaégetés

 

ÜdvGG

peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16839

Szia Krisztian98 !

 

Igy mar ertheto a futesrendszer elonybe helyezese. Valoban az amit elterveztel nem keves penzt fog felemeszteni, ha sikerul veghez vinned.  A napkolit a puffer aljara akarod dolgoztatni, vagy inkabb kozelebb a felehez, mert szerintem nyaron tok folosleges az egesz puffert melegiteni. Nem tudod kihasznalni. Futesrasegitesre meg nem erdemes a pufferra dolgoztatni, akkor inkabb direktbe a rendszerre, vagy ugy mint nalam egy fan-coil-on keresztul direktbe a hazba nyomatni a meleget. Szerintem.

 

Udv , Peter.

Előzmény: krisztian98 (16838)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16838

Szia Peti,

 

A Szomszéd országból...

 

Szigetelés azért nem merült fel, mert pénzben nagyon sok.

Előszőr is tetőt kellenne cserélni, de a tetőcserét akkor szeretnénk megcsinálni, ha a házhoz hozzá tudunk építeni, a szigetelés ez után van tervben, de ahhoz a nyilászáróval eggyütt.

 

Viszont a Pufferre szeretnék majd napkolival rádolgozni az ilyen szép időben. 3*30 VCS-es kollektor van a fejemben.

 

Viszont nagyon király, hogy most 3-4 naponta kell befűteni. Hőszigetelés esetén meg elég lesz hétvégenként begyújtani :) Az lesz csak a fincsi.

 

Üdv.:

K

Előzmény: peterch (16833)
szakács69 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16837

Én is erre a problémára gondoltam csak nem tudom mi lenne a megoldás,hogy ne keljen állandoan légteleniteni.Azért gondoltam arra,hogy a szivattyút átszerelni függölegeságba,hogy akkor hamarab távozik a buborék a szivattyuból a rendszerben meg az automata légtelenitőn hátha távozik.Legalább a szivattyu hamarabb elcsendesül.Vagy a mikrobuborékleválasztó beszerelve a kazán és a pufi közé megoldás lehetne.

Előzmény: joevagyok68 (16834)
szakács69 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16836

Két külömböző szivattyú .Csak azt akartam mondani,hogy a pufferből tőrténő fűtésnél van ez gázkazánnal nem.

Előzmény: peterch (16833)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16835

Kár hogy nincs szerkesztés...

"ezért leginkább az lehet ...nálad ..."

Előzmény: joevagyok68 (16834)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16834

A puffertöltő szivattyúnál nem hallod néha hogy légbubikat/levegőt kergetne ?

Mivel eddig jobb magyarázat nem volt az én 3 éve fanálló "levegősödésemre"...ezért leginkább az lehet, hogy

- kazánban helyi források alakulnak ki

- a levegő átkerül a pufferbe

- a tetején nincs ideje kimenni a légtelenítőn ,mert "Kirántja" a fűtőköri keringető

ÉS ott megakad...

Nálunk 2T bekötés van és a keverőszelepben/nél szokott összegyűlni. Néha feltekerem maxra a keverőszelepet és a szivattyút is és hallani, hogy a keringető elviszi "felfelé"...

 

Mostanában, hogy nincs annyira hajtva a kazán - kevesebb és nagyobb átmérőjű fák - nem tapasztaltam ilyet ...

Előzmény: szakács69 (16829)
peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16833

Szia !

 

Azert valamit nem ertek. Ezt irod:.""A gázkazán fűtésnél nincs hang csak ha pufferből meggy a fűtés.""   Akkor ez hogyan van? Ugyan az a keringeto forgatja a vizet a futeshez a pufferbol es a gazkazanbol is? A nyomas nem valtozik a rendszerben? 

 

Udv , Peter.

Előzmény: szakács69 (16829)
szakács69 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16832

A szivattyú tengelye vízszintesen áll.A puffert laddomattal töltöm a fűtéshez a vizet a puffer felső csonkjábol veszem ki.Van be épitve a fűtési körbe egy keverő szelep.Nincs be épitve vissza csapó szelep.Azért gondoltam hogy levegő vagy gázok mert a múlt héten sikerült a szivattyút légteleníteni úgy ,hogy egy hétig teljesen hangtalan volt.Amúgy ez a jelenség kb 3hete van előtte minden tökéletes volt.Képet nem tudok most csinálni mert péntekig nem vagyok otthon.Majd ha nem oldódik meg hétvégén csinálok és feltöltöm.Köszönöm,hogy így is segítel.

Előzmény: joevagyok68 (16830)
peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16831

Szia !

 

Igazad lehet benne, hogy majd lehet szigeteli a hazat. De tudod en is az a tipus vagyok, aki szeret kitalalni es megepiteni rendszereket . De azert a sorrend a legelso, amit megkell hatarozni,hogy minden lepes ugy es annyi energiabefektetessel jarjon, amennyi optimalis. Tehat egy haz felujitasat nem a futesrendszer megepitesevel kezdem, ami meg a regi haz parametereit veszi alapul, mert az a jovoben pazarlova valik es sok helyet foglalhat. Mindig az az elso lepes, ami a legtobb megtakaritast hozza es nagyban megvaltoztatja a haz hoigenyet, parametereit. Legalabb nalam igy volt.

 

Udv , Peter.

Előzmény: WendelkeS (16828)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16830

"mivel a szivattyú vízszintesen van beszerelve a rendszerbe."

 

Nem az a lényeg...A "tengelye" hogyan áll ?  Kép esetleg ?

Nincs utána rugós visszacsapó ? És nem is a szivattyú hanem annak a "hangját" hallod ??

Ha levegő, akkor...Esetleg mikrobuborék leválasztó is megoldás lehet..

Milyen bekötésű a puffer ? Honnan veszed ki a meleget a fűtőkörnek ?

Előzmény: szakács69 (16829)
szakács69 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16829

Üdvözletem minden fórumozónak.Tanácsot szeretnek kérni ha lehetséges.Adott egy zárt rendszerű pufferes fűtés nagyon szuper nagyon jó csak a fűtési keringető szivattyú nagyon hangos üzem közben szinte remeg az egész rendszer.Olvastam róla,hogy levegő vagy a vízből felszabaduló gázok megragadnak szivattyúban mivel a szivattyú vízszintesen van beszerelve a rendszerbe.Megoldást jelentene ha átszerelnénk függőleges ágba.A rendszer el van látva automata légtelenítőkkel a pufferen is van egy mégis van benne légbuborék vagy levegő.A gázkazán fűtésnél nincs hang csak ha pufferből meggy a fűtés.A  keringető szivattyú nincs kikopva mert egy másikkal is próbáltam ugyan ez a jelenség.Vagy nem működnek jól a légtelenítők teljesen tanácstalan vagyok.Köszönöm a tanácsokat mindenkinek hálás vagyok aki segít.

WendelkeS Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16828

Feltételezem majd lesz szigetelés. Akkor viszont nagy királyság lesz ez a puffer, mert valóban csak pár naponta kell fűteni.

Biztos oka van annak, hogy ekkora lett a puffer meg a kazán. Ezt meg vagy elmeséli Krisztián vagy nem.

 

Én is voltam már úgy, hogy kitaláltam valamit, amit mindenképpen meg akartam csinálni, attól függetlenül, hogy furcsán néztek rám a barátaim:)

peterch Creative Commons License 2014.03.11 0 0 16827

 Szia !

 

 A kozeput lett volna az idealis szerintem. Szigetelni celtudatosan es ahhoz egy szolid kisteljesitmenyu futes ami kevesebb meloval jart volna a beepitesnel is es az uzemeltetesnel is.:) Ezert en is egyetertek Zoger-ral. Mint mar irtam tobbszor is ,nalam a haz hoigenyet a szigeteles levitte 70%-al.

 

 Udv , Peter.

Előzmény: krisztian98 (16825)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16826

Akkor megoldom, hogy a kazánvédő a szabadba menjen...

Előzmény: krisztian98 (16825)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16825

Nem, mert fűteni kell valamivel.

Előzmény: zoger (16823)
tormap Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16824

Király! Nagyon tetszik! Biztos rengeteg élménnyel gazdagodtatok építés, szerelés közben.

Előzmény: krisztian98 (16802)
zoger Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16823

Nem gyenge amit leműveltél, de nem gondoltál arra, hogy ezt a pénzt inkább szigetelésbe fekteted.

Előzmény: krisztian98 (16802)
zoger Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16822

Nekem van egy kb 10 tagos lemezradiátorom azon fogom átengedni a kazánvédő vizét talán hűt rajta valamit mielött bemegy az a szintén 50-es pvc csőbe.

Előzmény: hbbst (16819)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16821

Nem !

Kifordítottam szájrú ! 

Húúúúncut aki nem tuggya !

:-)

Előzmény: kingoftailor (16820)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16820

A radiátoraid belül le vannak festve/védve ?

Nem

 

Bebújtál és megnézted? ;-)

Előzmény: joevagyok68 (16817)
hbbst Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16819

...95C-os kazánvédőt még nem kötöttem be a szenyvízbe...

Szia!

Ne is kösd, inkább valahogy juttasd ki a szabadtérre, ott gőzölögjön. Nekem tönkretett 8 méter 50es csövet, szétlágyította, lelógott az öszes a földig.

Előzmény: krisztian98 (16805)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16818

Vehetsz bele inhibítort...pl fernox...nem olcsó, de legalább drága...

Egy puffere "való" mennyiség meg....

Előzmény: _istvan_ (16816)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16817

Igen

Nem

A radiátoraid belül le vannak festve/védve ?

Nem

Az milyen vastag anyagból van ? 0,7-0,9 mm...

A puffer milyen vastag anyagból van ?

3+ mm

:-)

Előzmény: _istvan_ (16816)
_istvan_ Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16816

Sziasztok!

 

Lehet, hogy butaság, amit kérdezek, de a puffertartályok korrózióvédelmével érdemes foglalkozni a külső festésen kívül? Az enyém belülről nincs semmilyen felületvédelemmel ellátva, és nem tudom, hogy nem gond e ez.

 

mislenyi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16815

Akkor az elég nagy, a képen olyan kis aranyosnak nézett ki.

Szerencsére én a kert végére tudtam tenni, mikor zöldell a trombitafolyondár meg előtte a 4 tő csemege szőlő, akkor nem is látszik.

Majd teszek fel nyári képet is.

Előzmény: kingoftailor (16812)
krisztian987 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16814

Szia,

 

Mikor reggel állunk neki tüzelni, akkor volt úgy, hogy a puffi alját meg sem tudtuk érinteni, akkor a kilépő olyan 80-85C körül mozgot. A kazánvédő nagyon jó, mert a puffi már csak 30C-os víz menne ki, akkor a kazánvédő miatt a kazánból 60C-os víz megy ki.

 

Amúgy kb: 700liter van elkülönítve HMV-re. A puffer legtetején.

 

A hideg vizet nem a legalsó csonkon vesszük ki, hanem valamivel feljebb, ott kb 300 liter van, ami bukó.

Szóval olyan puffer téren 4m3-ert használunk.

 

Az külön történet volt a nyomáspróbázás.

2 kompresszorral nyomattuk, az egyik a 16A-es villyanyóráról, a másik meg a 10A-es villanyóráról.

Mikor engedtük le a levegőt megfagytak a golyóscsapok... mi meg mindig megsiketültünk.

 

Bent a munkahelyemen egyesek reaktornak, objektum, atom, rakéta, bunker stb...-nek nevezik.

 

Köszi mindenkitől a tanácsokat....

Előzmény: lala1961 (16810)
arsenelupin Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16813

Ezt nevezem! Szép munka, gratulálok!

Előzmény: krisztian98 (16802)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.10 0 0 16812

Az enyém 5*2*1-es és csak azért lett festett, mert akárki jön be az udvarra, az látja, mert nagyon kicsi az udvarunk (belvárosi ház).

Előzmény: mislenyi (16811)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16811

Milyen különleges fatárolóra gondolsz? Többen raktunk fel képeket.

King egy szép festettet, de nem nagy, én egy 7 X 2 X 1m-est csináltam. 

Előzmény: krisztian98 (16809)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16810

Hát az biztos ,hogy a Vta szelepet megsporolhatod !! Ezt a pufit nehéz 60 c fok fölé füteni SZERINTEM.Különben hány m2 fütesz? És az S-MAX kazán jólszuperál?

Előzmény: krisztian98 (16808)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16809

Van valami fórum, ami tippeket adna fatároló építésére egy HOW to ?

krisztian98 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16808

A kazánba a víz nem cirkulál vissza a puffiból, mert a bekötésnél csináltam egy U formát.

Ez nem hiba. Így semmi mágnesszelepes lezáró nem kell. Viszont, ha forrna a kazánba a víz, akkor grav úton nem megy át a pufferbe a levegő, csak a légleválasztó tudja kinyomni...

Előzmény: krisztian98 (16807)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16807

Kivitelezési hibák, amire nem gondoltam:

Van egy termosztatikus kev szelep a radiátoros kör előtt, ami radiátoros visszatérő ágat nem tudja 100%-osan lezárni, ezt cserélnem kell.

Gravitációs úton megy fel a radiátorba a melegvíz (ez annyira nem gáz, mert a visszatérő teljesen hideg.

 

Gravitációs úton megy a HMV osztóba a melegvíz, majd a termosztatikus keverőszelep hideg csonkján keresztül megy vissza a tartályba  HMV-s hidegvízes betáp oldalon.

Ez tök jó, mert az osztó mindig meleg, viszont a hideg csövet nem szigeteltem le.

 

A kezánba a víz nem cirkulál vissza a puffiból, mert a bekütésnél csináltam egy U formát.

Előzmény: krisztian98 (16806)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16806

Ez a pufferel együtt került beépítésbe. A felső a szenyvíz, az alsó pedig ház betáp viz + kinti csapnak a csöve megy benne + tartalék dolgok.

Előzmény: joevagyok68 (16804)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16805

kg-ban nem tudom.

Azt tudom, hogy 4 erdei köbmétert vettünk, azzal indultunk jan 15-20 körül, az most fogy el.

Sajnos a ház 60-as évekbeli kocka, komoly hőszigetelés nincs. A tűzet kb 4óraig nyomatjuk, mikor a tartály alja meleg, akkor megállunk (a legalsó külső részen nincs fent az üveggyapot)

Ez olyan 60C körül van. A viz profin rétegződik 55C-os esbe a kazánvédő. A szívattú pedig 90Wattos 25-60as Grondfos. Van rajta egy APC Smart ups 750-es 4db 7,5 Ah aksival. Most még manuálisan indítjuk a szivattyút. 95C-os kazánvédőt még nem kötöttem be a szenyvízbe, az még biztonsági üzemen kívül van.

Előzmény: joevagyok68 (16803)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16804

Így még inkább nem semmi !!!!

Valahogy úgy nézhettek régebben az " őrült" feltalálókra, mint rád a család, mikor előadtad, hogy :   " leraknék egy puffert a pinecébe, hívok 10 embert, de előtte elbontok egy "fürdőt" , néhány "falat"...stb....."

:-))

2 dolog még

- a "végére" csak elbactad a gyerek "homokozóját" !

- ott egy csatornacső azért veszteség listára került közben ha jól láttam...

Előzmény: krisztian98 (16802)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16803

Nem semmi meló ! Gratula !

"Sajnos még komoly mérések nincsenek."

És kevésbé komolyan/komolytalanul mennyi fa fogyott 3 naponta !  :-))

Előzmény: krisztian98 (16801)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16802

Előzmény: krisztian98 (16801)
krisztian98 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16801

Sziasztok,

 

Na eljutottam odáig, hogy tudok kicsit mesélni.

A következő paraméterrel indultunk.

5m3-es puffer + S.max öntvény kazán 7 tagos 5-55KW fa esetén.

 

Sajnos a pincébe sehogy sem fért volna be az eredeti belmagasság 1,8méter volt, így az elején tudtam, hogy a pincét mélyítenem kell, hogy mennyit azt még nem tudtam.

A pufferben eredetileg 2-3m3-esben gondolkoztam.

Viszont sikerült a Szatmáriból egy kazánt szereznem, ami 360eft helyett 300ebe megkaptam, mert sérült volt kivülről. Ez az S.max 7 tagos kazán. Megjegyzem, hogy nekem az aukció előtt megtetszett, mer nagy volt a tűztér + hatalmas ajtó + 3db különálló ajtó.

Szóval megvettük a kazánt.

A kihívás már ott vicces volt, mikor hazahoztuk a Kazánt. Futóra tettük, de alapból 2 rakalapon volt, szóval eléggé meg voltunk ilyedve, nehogy leforduljon, mert sehogy sem voltunk arra felkészülve, hogy 510kg-ot visszategyünk a futóra. Szal ha leborul jöhet a tűzoltóság...

A másik kihívás a futóról levenni 10 haverral kb 2 órába került. Az egyik srác úgy döntött, hogy leveszi a kazán ajtaját, de az ajtó olyan súlyos volt, hogy egy másik srácnak elkellett kapnia.

 

Puffer: A Méhtelepről sikerült beszerezni, nem volt egyszerű dolog, mert sokszor elhajtottak, hogy nem adhatnak el semmit, végül csak sikerült 130eft-ot fizettem érte. 1100kg volt. palástcsúcsok távolsága 280cm.

Átmérő 160cmer. teljes magasság 320cm küröli.

A hazahozatal sem volt egyszerű, mert az udvarba darus gép nem tud bejönni. Szóval kapun belülre letették és kész.

 

Ment a pince mélyítés egész nyáron, 110-120cmert mélyítettünk. Orbitális nagy meló volt, rengeteg földet termeltünk ki. Az alapoknak méterenként aláástunk 30-40

cmer mélyen, majd bebetonoztuk.

Az egész pincelejárót szét kellett bontanunk + kellett egy nyílás, hogy beférjen + áthidaló beépítése.

 

A tartály + kazánt úgy mozgattuk, hogy spaniferrek kikötöttük,megfeszítettük  majd a kocsival megrántottuk és csúszott 1-2 métert. A végén már csak a láncos csörlőkkel dolgoztunk.

A rögzítéshez 12-es betondűbeleket használtunk, amik csak úgy szakadtak kifele többször is a falból.

 

Valahogy bekerült a tartály + kazán is a pincébe.

Jött a tartály külső + belső takarítása. + csonkozás + belső hőcserélők beépítése.

A legfelső HMV kb 35méter.

Alatt 9méter (pl későbbi medence melegítésre) + 12 méter bordáscső Napkollektornak.

legalul újabb 12 napkollektornak.

A kazán a tartályba 5/4-es csöveken megy be a fűtést pedig 1collos csöveket használunk.

 

A hőszigetelésre 2*10cmer üvegygyapotot használtunk, amit üvegszövet hálóval tart a helyén.

 

Sajnos még komoly mérések nincsenek. A mostani télen 3 naponta kellett begyújtani.

 

Üdv.:

K

WendelkeS Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16800

De, sőt hasznos is:)

kisgyerek 2 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 16799

Hellótok, ha én gravitációban fütöm a tartályomat,akkor nem szabad leszigetelnem a csöveket rajta ??

Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16798

Én 3 szinten mérek hőmérsékletet.  Alja, közepe,  teteje. A felső a töltő szintje alatt legyen 10-15 cmre,  az alsó pedig a visszatero felett. A zsákot úgy készítettem,  hogy egy collos karmantyút behegesztettem a palástba. 30 cmes 22as rézcsőre kupak masik vegere 3/4 forrvég arra 1coll 3/4 kb-s szűkítő,  azt pedig bele a karmantyúba.

Hőmérő kapillarcsöves vagy elektromos

Előzmény: leho01 (16788)
pajaci Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16797

Kihoztam egy kicsit felfelé álló vízszintes 18-as rézcsővel a légtelenítőt a pufi tetejétől, a burkán kívülre. Ha bármi gond van vele, könnyen szerelhető.

Precíziós Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16796

OKÉ!

Előzmény: kingoftailor (16795)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16795

Van bedugva páratartalom mérő a szigetelés alá és zárt a rendszer, ha csökken a nyomás, az jelentkezik a nyomásmérőn.

Előzmény: Precíziós (16792)
Precíziós Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16794

Persze, de egy csőhéjj meg a tartályszigetelés között azért van felületi külömbség! Én már csak akkor vettem észre a tartály tetején lévő szivárgást amikor is a víz megjelent a tartály lábánál a betonon, addigra az egyész szigetelés frankón átázott!(légtelenítettem , meg kerestem a nyomásesés helyét de nem találtam, gondoltam biztos levegős még a rendszer, hát nem!) Persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja!

Előzmény: mislenyi (16793)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16793

Ha csöpög a víz, az hamarosan megjelenik. Nálunk ősszel a szivattyú hollandiján könnyezett, a kasírozott csőhéjon keresztül észrevehető lett alul a betonon. 

Előzmény: Precíziós (16792)
Precíziós Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16792

Az autómata légtelenítő ha tönkremegy akkor azt nem veszed észre! A biztonságiszelepes része az oké, bár ha a tekerentyűjénél fog csöpögni akkor megintcsak nem veszed észre!

Előzmény: kingoftailor (16789)
leho01 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16791

A kazántól jövő csövet jelenti.

Előzmény: pkl (16790)
pkl Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16790

Csak laikusként kérdezem: a puffertöltő a kazántól jövő csövet jelenti, vagy a vízzel való feltöltést?

Előzmény: leho01 (16788)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16789

A kazán felett is van egy biztonsági szelep. Ide csak pluszba raktam. A szelepre raktam egy vascsövet, ami kivezet a szigetelésen kívülre. Ha csöpögne, akkor azt észre is venném (gondolom).

Előzmény: Precíziós (16786)
leho01 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16788

Üdv.Kész lett a puffer vagyis nem egészen mert még a szigetelés hiányzik meg a hőmérőkkel is variálok hogy mi legyen.Ki mit javasol milyen hőmerőket szereljek a pufferba ?? Én a merülőhüvelyesre gondoltam a szerelő szerint elég a kimenő csonkokra a rugós,szerintem meg nem.Illetve itt egy kép a tartályról megjelöltem rajta a csonkok funkcióját. Ezek  szerintetek jó helyen vannak így? Mert ha nem van még lehetőségem módosítani rajta. Köszönöm előre is. Itt a kép a tartályról :http://kepfeltoltes.hu/view/140307/20140305425_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16787

A puffer bekötés még ok is lehet..

DE a pufferköri szivattyú nem annyira van jó helyen !

Meg a fűtés visszatérő se annyira...

Néhány részlet nem tiszta a "tervedben"...

Miért van a kazán előrében is 1 szivattyú ??

 

Írnám, hogy minek rajzolgatni, ha már előttünk "okosabbak" megtették azt, de úgy látom felesleges ..  :-)

Előzmény: DLaci831 (16785)
Precíziós Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16786

Na nem kioktatni akarlak, csak egy vélemény volt! A "beszarást" a biztiszelepre értettem! A biztiszelep elég sok dologtól működhet:- kilukad a kazánköri vészhűtő hőcserélő(ha van)

                               -kilukad az átfolyós használati melegvizes hőcserélő(ha van)

                               -túlhevül a kazán

Ezek közül kettőnél nem feltétlen meleg az egész tartályban a víz, tehát van "hidegebb" víz!

A másik amiért nem célszerű a tartály tetején "elrejteni" a biztiszelepet meg a légtelenítőt(pláne ha autómata) mert hiba esetén frankón eláztatja észrevétlenül a tartály szigetelésed! Saját magam megtapasztaltam! Segíteni szerettem volna, nem oktatni!

Előzmény: kingoftailor (16783)
DLaci831 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16785

Szerintetek jó így két puffert bekötni?

Ha nem miért?

Azzal, hogy a kéményen keresztül lassan kihűl már nem akartam foglalkozni, mert félő, hogy még több szerelvény kell. Köszi a visszajelzést. 

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16784

"Áruld el nekem, hogy hol van a hidegebb rész"

Esetleg a puffer "alja"....amíg át nem melegszik teljes keresztmetszetében a puffer..vagy ha jóó nagy, akkor "végig".

Nálunk IS ott van...

Előzmény: kingoftailor (16783)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16783

Áruld el nekem, hogy hol van a hidegebb rész. Eszembe nem jutott volna amúgy, hogy egy 2,5 baros biztonsági szelep nyomásra nyit, nem hőre.

Semmi problémája nincs a légtelenítőnek. Beüzemelés után 2 héttel már megszűnt a levegősödés teljesen.

Előzmény: Precíziós (16782)
Precíziós Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16782

Nem lett volna szerencsésebb a biztonsági szelepet a rendszer "hidegebb" részére beépíteni? Mert az nyomásra műkszik nem hőre! Csak azért mert ha baj lenne nem lenne jó mondjuk ha 90 vagy afeletti vizet spriccolna ! Nameg állítólag elég gyakran beszarnak! Én: nemtudom hogy van e 45 fokos patentív de azt tettem vola a tartály csonkjára és az azon lévő cső végére tettem vola a légtelenítőt! Így kb a tartály palástjával szintbe kerülne és kívülről is elérhető lenne!

Előzmény: kingoftailor (16769)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16781

750ml

 

Kinyomódott ott, ahol a pufi lemez karimája nem ült fel tökéletesen, de mivel belülről kifelé haladva fújtam ki, csak kb 3 ökölnyi jött ki összesen, amit levágtam egy óra múlva.

Előzmény: lala1961 (16780)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16780

A 3 tubus az milyen ürtartalmú volt?A felesleg kinyomodott a pufi alol?Elöre is kössz a választ!

Előzmény: kingoftailor (16778)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16779

Hát nemis tudom,az a baj,hogy a gyári szigetelést nem biztos ,hogy megtudom emelni és ugy kifurni a fém palástot.Az biztos ,hogy kifujom ,de valószínü inkább a nem túl kemény betont probálom résnyire kifurni vagy vésni.Szerinted egy nagyobb tubus purhab elég hozzá??

Előzmény: mislenyi (16775)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16778

Minek menjen? Alul meleg a puffer a legrövidebb ideig.

Volt, aki deszkára állította a puffert, hogy az a vékony perem se adjon át hőt. Én nem foglalkoztam ezzel és megfúrtam találomra 4 helyen, aztán befújtam vagy 3 tubus púrhabot, ahogy mislenyi is mondta. 

Előzmény: pkl (16776)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16777

Biztonsági szelep. Azt vezettem ki egy vascsővel, mert a puffer el van "falazva" egy 10 centi vastag hungarocell fallal.

Csak a csapoknak hagytam hozzáférést.

Előzmény: lala1961 (16773)
pkl Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16776

a hab elég lesz alulra, vagy érdemes valamiféle lábazatot csinálni még,h több cucc mehessen alá?

Előzmény: mislenyi (16775)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16775

Úgy mondta akkoriban a puffer gyártója, hogy azért nem fúrják meg előre, mert nem tudják, hogy melyik oldalról lehet hozzá férni. Szerintem 2-3 helyen megfúrod a peremet 8-10-es fúróval, az elég. A hab keres magának utat. Esetleg meghosszabbítod a műa. csövet, akkor mindenhova kerül belőle.

Előzmény: lala1961 (16773)
pkl Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16774

Igen, így látva már ok a purhab. Az én víziómba a plafoniggyapottozottba nyomtam a habot és akkor már nincs visszaút :) bár ha kiveszek egy béléstestet... áááááá megvilágosodás! van helyem! 10cm beton kibírja azt a kis hiányt :D

Előzmény: kingoftailor (16769)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16773

Nem biztonsági szelep a "T"elág másik oldalán az a piros tekerentyű??Ha utólag szeretném a pufi alját purhabbal kifujni,miként és mennyivel csináljam?? 1m3 /85cm átméröjű a kicsike.

Előzmény: kingoftailor (16769)
peterch Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16772

O.K. ertheto. De itt a kepen ugy latszik (legalabb is szerintem), mintha lett volna annyi hely.:(  

Előzmény: kingoftailor (16771)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16771

Nem haragszok.

A levegő lehet, hogy könnyebben beletalálna, de nem mentem volna sokra vele, mivel a plafontól nem bírtam volna betekerni a helyére.

Így is elég cinkes volt.

Előzmény: peterch (16770)
peterch Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16770

Neharagudj meg a kerdesert! Miert nem forditottal a T idomon meg 90°-ot? Akkor a legtelenito egyenesen a legmagasabb ponton lett volna es a levego jobban beletalalna.

Előzmény: kingoftailor (16769)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16769

Nem mondta senki, hogy ásd el. Én kivezettem a biztonsági szelepet egy vascsővel, befújtam purhabbal a tetejét.

Aztán úgy fújtam tovább, hogy a légtelenítőnél maradjon egy üreg a levegőnek.

 

 

Előzmény: pkl (16763)
zoger Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16768

Igazad van "az üveggyapot vacakabb".................................ennyi!

Előzmény: mislenyi (16759)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16767

Azt elfelejtettem oda írni, hogy a felső sapkáján át van fúrva az EPS a légtelenítő helyén, de ezt természetesnek vettem, ezért nem írtam.

Előzmény: pkl (16763)
peterch Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16766

Szia !

 

A kozetgyapot is van balas kivitelben. Konnyeden beszabtam a 10cm-es vastagsagut, korbetekertem a puffer kore es megallt minden szo nelkul. Eleg suru ahhoz, hogy ontarto legyen.

 

Udv , Peter.

Előzmény: Amperszag (16765)
Amperszag Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16765

Úgy ahogy mondod. Én is üveggyapottal tekertem be. Van annyira sűrű hogy öntartó. Utána ipari folpack aztán alukasírozott polifoam hogy pofás legyen. Előtte kínlódtam merev kőzetgyapot lapokkal de a guta majd megütött mert nem lehet szépen ráhajlítani a pufi ívére.

Előzmény: zoger (16758)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16764

"Az alja ok, a tetején lesz egy légtelenítő, azt nem szeretném elásni!"

 

Azért azt IS érdemes figyelembe venni, hogy a teteje a "legtovább-legmelegebb" a pufinak !

Előzmény: pkl (16763)
pkl Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16763

Az alja ok, a tetején lesz egy légtelenítő, azt nem szeretném elásni!

Előzmény: kingoftailor (16762)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16762

A teteje nagyon lényeges. Ott sok hő tud elmenni. Fújd ki purhabbal az alját meg a tetejét.

Előzmény: pkl (16747)
pkl Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16761

utánanéztem; nagyon szép az a sima kőzetgyapot. Amikor a padlást csináltam megfogadtam,h többet nem adok pénzt üveggyapotért!

Előzmény: joevagyok68 (16756)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16760

Készítettem közben fotót, jelenleg így néz ki.

 

Ha már fotó,ma hoztak 4 normál m3-t.

Előzmény: mislenyi (16757)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16759

Az üveggyapot vacakabb, a kőzetgyapot tűzálló.

Előzmény: zoger (16758)
zoger Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16758

Miért szeretitek a kőzetgyapot táblákat? Egy csomó szarakodás lehet a felfogatása. Üveggyapot tekercset rá kell tekerni és kész nem kell darabokban feltenni meg gérbe vágni.

mislenyi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16757

Igen, pluszban.Első télen örültem, mire kinyögtem a költségeket a pufira.

Alul van egy pereme, oda beszabtam a 10 cm-es kőzetgyapotból.Van, aki megfúrja a peremet és befújja purhabbal.A tetejére én is vágtam 10 cm-es EPS lapból egy sapkát. A domborulatba betömködtem a gérre vágásból megmaradt kőzetgyapotot.Eredetileg a kicsit vastagabb festő fóliával kötöztem körbe. Következő hónapban vettem az 5 mm-es polifoamot, az lett a ruhája. 

Az elmúlt novemberben rendeltem ezt az 5 cm-es EPS-t. Szezon végén behálózom, leglettelem, aztán lefestem.Már meg van az anyagom hozzá.

Azért nem hazudik ez a plusz 5 cm, mert korábban néha éreztem, hogy langyos a polifoam.(vagy csak olyan érzete van?)

Előzmény: pkl (16750)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16756

Nem tudom mennyi lehet az ara.....de gondolom, ha megtudod majd eleg szepnek fogod latni a sima kozetgyapotot , megfogatva pantszaslaggal, majd korbetekerve ipari csdomagolo foliaval.

Ami raadasul meg csak nem is "rosszabb"....

:-) 

Előzmény: pkl (16754)
peterch Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16755

Rockwool ProRox WM 80 peldaul. En rendelesre kaptam. Kerdezd meg a nalatok levo kereskedot, meg tudja-e hozatni.

Előzmény: pkl (16754)
pkl Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16754

 ipari felhasznalasra gyartott csibehalos kozetgyapotot 10cm-ert.

ezt lehet kapni normál tüzépen?

Előzmény: peterch (16753)
peterch Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16753

En a gyari szigetelesre tettem meg ipari felhasznalasra gyartott csibehalos kozetgyapotot 10cm-ert. Azt jol lehetett rogziteni a halo segitsegevel. Kivulre meg alufolias uvegszalas szigeteles kerult, ami 6mm vastag. Azt a legtechnikaban hasznalt ragasztoszalaggal rogzitettem.

Előzmény: pkl (16752)
pkl Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16752

Parancs értettem! max 5-5 cm mert nem enged többet a födém. Körbe megy majd bőven; sőt gondoltam csinálok is neki még pluszba egy "dobozt"hungarocellből.

Előzmény: Tízenhármaska (16751)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16751

Tudod nem a gyártó kazánházában lesz kurva meleg,elpocsékolt tűzelővel :-))

 

Igen is tessék szigetelni,amennyit csak rátudsz tekerni,borítani!

 

Előzmény: pkl (16750)
pkl Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16750

Köszi! Akkor az eps még pluszban ment a kőzetgyapotra? Alja/teteje? azt látom,h az eps nek van; a gyártó azt mondta, nem szokás szigetelni...

Előzmény: mislenyi (16748)
tormap Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16749

Miért kérdezted?

Előzmény: pajaci (16727)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16748

Én előbb körbe raktam 10 cm-es kőzetgyapottal (gérre vágtam, hogy körbe tudjam rakni szorosan).Következő évben rendeltem + 5 cm-es EPS szigetelést Sitiéktől.

Akkoriban még polifoammal felruháztuk, mert nem tudtam, hogy lesz "kedvem" EPS-re is.

            

 

 

Előzmény: pkl (16747)
pkl Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16747

Még egy kis segítséget kérek: Eddig ugye az volt a probléma,h nem fér be a belmagasság miatt a pufi; most ,h méretre csinálják nincs hozzá szigetelés. Tapasztalatok alapján mivel a legjobb szigetelni??? Az alja/tetejét tényleg nem kell szigetelni?

mislenyi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16746

Vettem észre.:)))

Előzmény: pajaci (16745)
pajaci Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16745

Nem egy elveszett ember ő, nem kell féltened!

Előzmény: mislenyi (16744)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16744

Látjátok, ez a jó, még ha kis dolgokban is többen adnak tanácsot.

Joe-n meg ne sértődj meg, Ő "így van kitalálva" és így jó nekünk. Ha sokáig hallgat, már hiányoljuk. 

Előzmény: peterch (16742)
pkl Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16743

a sok üveg pedig jó betét egy kinti kemencébe! Sokáig nem tudtam miért is építenek kemencét....

Előzmény: peterch (16742)
peterch Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16742

Ket legy egy csapasra. Kellemeset a hasznossal.:)

Előzmény: pkl (16741)
pkl Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16741

Az igazán kellemes megoldás a parafadugó! Mivel köztudott lelőhelye a borosüveg :)

Előzmény: peterch (16740)
peterch Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16740

Szia !

 

Nem kell ezen semmit sem erteni!   Nekem ez jutott annak idejen az eszembe es jol birja a gyurodest ma is a bitumenes kitt, ezert javasoltam es mislenyi olvtars meg kiprobalta. Ennyi. Tobben vagyunk, tobb otlet , szerintem ez igy jo.:)

 

Udv, Peter.

Előzmény: joevagyok68 (16738)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16739

Csak kipróbáltam olvtárs javaslatát, hogy az az izé termisztor jól legyen bedugva, mert előtte fapálcikával volt kiékelve.:))

Az is lehet, hogy rád hallgatok, az a bitumenes feketeség össze maszatolja finom kacsóimat.:))

Majd megnézem, milyen az állaga. 

Előzmény: joevagyok68 (16738)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16738

Nem értem ezt a gittegyletet..

Betömöd a likat egy kis polifoam/hungerocol/XPS darabbal oszt jónapot.

Vagy mit akarsz ott csíramentesen tartani a világégés utánra , hogy légmentesnek kell lennie ?  :-)

Előzmény: mislenyi (16737)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16737

Már csak azért is kell valamit szereznem, mert most estére megint kifolyt a gyurma.

Előzmény: peterch (16736)
peterch Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16736

Szia !

 

Biztosan lesz neki, mert szerintem nagyon jo anyag. A ket termisztort martsd egy pohar vizbe es meglatod van-e valoban kulonbseg koztuk. De a felfok az semmi.

 

Udv , Peter.

Előzmény: mislenyi (16735)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16735

Néztem én a bitumenest is, csak nem gondoltam, hogy arra gondolsz.Lehet, hogy megpróbálom, van itt tetőfedő ismerős, valószínűleg van megkezdettje. 

Toldással közben kész vagyok, jó lett.Összehasonlítottam egy másikkal, 0,5 C° a különbség, de a toldás előtt elfelejtettem összehasonlítani.(ennyi hibával a Maris is férjhez mehet)

Köszi a segítséget.

Előzmény: peterch (16729)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16734

Gyereknek külön gép, oszt ilyen nem fordul elő :))

Előzmény: lala1961 (16733)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16733
Sikerült a gyerek nickjéröl irnom
Előzmény: zsoca8711 (16732)
zsoca8711 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16732

Jó, lehet nálad olyan praktikusan van megoldva,ahogy leírod?? Tényleg minden lehet és annak az ellenkezője is !!

Előzmény: nagykunsági (16731)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16731

Miért  is kellene "jó hosszú Bay-pass vezeték" ha a VTC mellé teszem a keringtetőt?

 

 

Előzmény: lala1961 (16728)
tormap Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16730

Lemaradt. Zárt a rendszer.

Előzmény: pajaci (16727)
peterch Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16729

Acsi, hat nem jot neztel.:)  Azon az oldalon de ezt kell nezni:ISO-BIT bitumenes ragasztó és tömítő.

Előzmény: mislenyi (16726)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16728

A "de miértre" + azt gondolom ,hogy leszednéd a "szaki" fejét aki a pufi mellé vinné a VTC szelepet és egy jó hosszú Bay-pass vezetéket pluszba kiépítene neked.Ezt gondolom a nem kazán mellé beszerkesztett Vtc -ről.A Vta is azért praktikus a pufi mellé,mert odaa futnak össze a felhasználandó vezetékek,és nem kell jó messziről mondjuk odavinni a Vta hideg ágát pl.

Előzmény: nagykunsági (16723)
pajaci Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16727

Nyitott, vagy zárt rendszer?

Előzmény: tormap (16725)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16726

Kösz, megtoldom.

Ja, hát ilyennel fújtam be a hézagokat, azt adták a szigeteléshez.A gyurma azért szimpatikusabb, mert kiszedhető belőle, a hab meg kikeményedik. (bár amikor véglegesen leglettelem, nem hiszem, hogy gyakran kell kiszedegetni.) 

Előzmény: peterch (16716)
tormap Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16725

28as rézcsőre gondoltam. A vtc alatti visszacsapó miatt kérded?

Nem tudom, hogy fog-e keringeni gravitációsan. Gondolom nem gond

a visszacsapó.

Előzmény: pajaci (16720)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16724

Látod jó ,hogy hangossan gondolkodunk,mert ha teljesenlekerited a pufit az automata légtelenítövel is kell valamit kezdeni,mert meghibásodása esetén bonthatod ki a szigetelést.Jobb,ha feltöltésnél hallod a szuszogását.

Előzmény: tormap (16719)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16723

De miért??

 

Mert ugye egyrészt kazánvédő szelepnek  nevezik, de ugyanez a szelep ismert puffertöltő szelep néven is. Akkor meg ugye a pufferhoz rakják. 

 

Ha a kazán össze van kötve egy 7 méteres csővel a pufferral, azon a csőszakaszon teljesen mindegy hol van a szivattyú és a VTC. 

Előzmény: lala1961 (16721)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16722

Remélhetöleg nem kevered a VTA.val ,mert azt szokták a pufi közelébe rakni és rajzolni !!

Előzmény: tormap (16719)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16721

Jó,de azért nem baj ha az a kazánhoz közel van ! Gyakorlatilag(és elméletileg is) ha megfelelő helyen van a szerelvény akkor a távolság már csak pénz kérdés.

Előzmény: nagykunsági (16717)
pajaci Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16720

Mekkora csővel mész a pufferig, hogy számítassz a gravitációs keringésre?

Nyitott, vagy zárt rendszer?

Előzmény: tormap (16712)
tormap Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16719

Kösz!

Persze, a hőelemeket nem felejtettem el.

Lehet úgy tűnik, de nem vagyok nehéz felfogású. Csak lehet már többet nézelődtem

mint kellett volna.

Persze most nem találom a rajzot amin át van húzva a kazán melletti vtc ha a tartály

messzebb van a kazántól, és a pufi mellé van rajzolva.

Előzmény: lala1961 (16718)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16718

Amit elfelejtettem ,hogy 2db "K" elem (fent -lent),nálad minnél hosszabb vezetékkel,és bekötni Rex vezérlést.Kell tudnod hány fokos a pufi!!

Előzmény: tormap (16712)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16717

Miért is???

 

Teljesen mindegy mihez van közel.

Előzmény: lala1961 (16714)
peterch Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16716

Szia !

 

A kabelt toldhatod, nem okoz pontatlansagot, termeszetesen cinezessel (lagyforrasztas).  A panelgitt az ilyen: http://www.tetoplusz.hu/Szigeteles_kiegeszitok/INSTA_STIK_-_bitumenes_ragaszto.html#toc_isobit_bitumenes_ragaszto_es_tomito

Nalunk kaphato kinyomopisztolyba valo csomagolasban, ami ugy 800gramm koruli. 

 

Udv , Peter.

 

Előzmény: mislenyi (16715)
mislenyi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16715

Megjöttek az újabb hőmérőim, megcsináltam, ahogy javasoltad. A gyurma a felső mérési ponton meglágyult, 80 C°-os volt, ma vissza keményedett. A panelkittet néztem a gugliban, de csak nagy tételben találtam. Esetleg más néven keressem?

A másik gondom, hogy az 1 m-es dig.hőmérő vezetéke, ami kicsit szűken éri el a kis táblát, amit a kamerával le tudok olvasni. Toldható a vezetéke, és hogyan? Vagy keressek egy 2 m-est, mint az alsó mérő ponté.

Előzmény: peterch (16463)
lala1961 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16714

A Vtc .nek az a jó ha közel van a kazánhoz.Elvileg csinálhatod ugy is ,hogy a pufi és a csövek vannak lekerítve(szigetelve) a többi részt oda rakhatod ahová akarod,csak drágítja a rendszer kiépítését(csövek,és azok szigetelése).Azt hittem ezt multkor kitárgyaltuk,de ezek szerint még vannak kérdőjelek.

Előzmény: tormap (16712)
tormap Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16713

Hülyeséget írtam. A bal oldali ajtót falaznám be.

Így közvetlen a kazán mellé kerülne a tartály.

tormap Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16712

Köszönöm!

Javítottam a rajzot és ráírtam mit minek gondolok.

Csak, hogy el tudjátok képzelni a helyzetet lerajzoltam miért is nagy a dilemma.

A kazán mellé nem fér el a tartály.

A hely ahová rakná a puffert az ábrán a kétszárnyú ajtó mellett van.

Ennek a helyiségnek nincs mennyezete. Magyarán a fóliázott gerendák láthatóak.

A konyhának és a kazánnak van csak könnyűszerkezetes födémjük.

A tartályt lerekesztéssel szigetelném le. Ha a szivattyút is mellé akarom rakni akkor

nagyobb lerekesztés kell + nem volna ellenőrizhető a szivattyú.

A leginkább a szelepek elhelyezése miatt vagyok bizonytalan. Láttam rajzot ahol ilyen esetben

a vtc-t a tartály mellé rajzolták. Nem gond ha a kazánhoz van közelebb?

Ha ezt az elrendezést választom akkor fog normálisan töltődni a puffer?

Vagy ha ez nem jó így akkor befalazom a kétszárnyú ajtó bal oldalát.

Mögé teszem a tartályt. Az ajtót meg kicserélem egy egyszárnyúra.

http://kepfeltoltes.hu/140304/429666507f_t_srajz2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140304/h_zr_szlet_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

gega77 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16711

Szia! Lehet azért nincs a vta a pufinál mert a rajzon nincs de a pufi felöl jön a hmv fütése is.

Előzmény: joevagyok68 (16710)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16710

1. Mé kell má megint rajzolni...amikor....

2. HA amúgy IS a pufferen "túlra" megy a meleg a radiátorokhoz, akkor miért nem oda/abba helyiségbe/pufferhez közelebb rakod a VTA-t ? Így pufferból fűtéskor, el kell "hozni" a "forró" vizet vagy 2-3 métert "visszafelé"- felesleges veszteség - a vta-ig. Meg ha nem sikerül megakadályozni a gravitációs keringést, akkor úgyis át fog keringeni "álló üzemben" a meleg a pufferteteje-vtameleg-vtahideg-puffer alja között...Megint veszteség...

szerintem

Előzmény: tormap (16707)
pajaci Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16709

A rajzjeleidet pontosítsd, hogy mi micsoda.

Előzmény: tormap (16707)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16708

A VTC-t elkerülő lengőnyelves visszacsapó kazán felőli ágát, nem a szivattyú és a VTC közé kell kötni, hanem a szivattyú és a kazán közé. 

 

Jelen állapotban a szivattyú állandóan a lengőnyelvesen keresztül szív a VTC nem működik. Ki van kerülve.

Előzmény: tormap (16707)
tormap Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16707

Megköszönném ha szánnátok a rajzomra pár percet.

http://kepfeltoltes.hu/140304/f_t_srajz2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi!

Vezo228 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16706

Jóvanna, kapkodtam, persze hogy kell, csak nem zárt tágulási, amiről szó van.

 

 

Előzmény: pajaci (16703)
Songi99 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16705

Köszönök minden hozzászólást, ez megnyugatott.

Teljesen véletlenül szúrtam ki a tágulási tartály hiányát, miközben az árait bogarásztam.

A méretező táblázatot én is megtaláltam, a másik kivitelező megfelelőt tervezett be.

WendelkeS Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16704

De kell tágulási tartály a nyitottra is:)

 

A zárt rendszerre zárt tágulási tartály kell.

 

B@sszus amikor olvastam ezt a kivitelezőnek nem nevezhető kártékony állatfajtát, azt hittem, hogy az agyam eldobom. Az ilyennek a kezét kellene eltörni, úgy hogy többet szerszámot ne tudjon fogni a kezébe.

Előzmény: Vezo228 (16702)
pajaci Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16703

Ezt honnan vetted, hogy nyitott rendszerre nem kell tágulási????????????????

Előzmény: Vezo228 (16702)
Vezo228 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16702

Aki szerint nem kell, azt nem engedd be többé a lakásodba.

 

Akkor nem kellen tágulási, ha nyitott rendszered volna, de zárt rendszerre biztosan kell. Az egy köbös pufihoz úgy kb 120-140 liter. Ez persze függ a helyi adottságoktól (emelet, gáz kazán minimális igénye, stb), méreteztetni kellene egy tervezővel. Itt is fellelhető egy méretező excel, ami jó közelítést hoz. Valahol itt van a topikban, keress rá.

Előzmény: Songi99 (16699)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16701

"1 m3-es puffer lesz, zárt rendszerben."

KELL !

AZ a "kivitelező"..izé "kártevő" felejtős !

Előzmény: Songi99 (16699)
peterch Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16700

Szia!

 

Itt olvasgass egy kicsit es rajossz, melyik az igazi szaki.:)   http://vizfarago.hu/zart-tagulasi-tartalyok-meretezese/

 

Udv , Peter.

 

 

Előzmény: Songi99 (16699)
Songi99 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16699

Üdvözlöm a szakértő Urakat!

 

Egy nagyon laikus kérdésem lenne. Két fűtés-kivitelező kétféleképpen látja a tágulási tartály szerepét. Az egyiknél van, a másiknál nincs, az utóbbi indoka szerinte, hogy ahol puffertartály van, oda nem szükséges. 1 m3-es puffer lesz, zárt rendszerben.

Egy zárt rendszer lesz az egész fűtés, azaz a kazánt megjárt víz jut el végül a radiátorokba. Vegyes tüzelésű lemezkazán lesz, tehát max. 2 bar nyomás lesz.

Minden tekintetben a tágulási tartályos kivitelező tűnik szakértőbbnek, de ez azért zavar.

 

Visszaolvastam a korábbi hsz-ekben, tágulási-t keresve szerepel ott is, ahol van puffertartály.

 

Nagyon köszönöm a válaszokat!

sabrinho Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16698

Már két hsz-el odébb korrigáltam. A kapcsolás szempontjából nem kell mérni...

Előzmény: nagykunsági (16691)
tormap Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16697

Igen, a netes cucc+szoft. olyan 30 körül van.

Biztos nem volna rossz. Általában feleslegesnek tartom ezeket a dolgokat.

Egészen addig míg ki nem próbálom.

Előzmény: WendelkeS (16696)
WendelkeS Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16696

Jaaaaa! "Ha a neten akarod b@szkurálni...", így már értem. :) Ilyen mélységében nem néztem rá a dolgokra, de tényleg írták, hogy van hozzá egy ilyen egység is.

Előzmény: Tomsojer68 (16695)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16695

Szerintem a tavkapcsolat modul a plusz 30e.

Előzmény: WendelkeS (16693)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16694

A tavalyi cél számomra a pufi beépítése volt, az idei cél pedig a pillangó szabályozás esetleg egy motoros keverő szelep. Így napkollektor vezérlővel külső hőmérséklet arányos lenne a fűtés kör előre menő je.

Előzmény: nagykunsági (16691)
WendelkeS Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16693

Nem egészen értem az árat. Neked 25, ha a neten veszi más , akkor 55?

 

A Rexiket sokan használják, sok panaszt nem hallottam rá. :)

Előzmény: tormap (16692)
tormap Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16692

25000Ft. Ha neten akarod b...kurálni az plusz 30ezer.

Még nem döntöttem el, hogy milyen vezérlés legyen, de ahogy nézem egyik se olcsó.

A füsthőt rexel figyelném, bár nem nagyon bízom meg valamiért ezekben (rex) a ketyerékben.

Előzmény: WendelkeS (16681)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16691

Nem a szivattyú kikapcsolása végett, hanem azért, hogy ne 700 fokos füstgázzal fűtsél.

Előzmény: Tomsojer68 (16690)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16690

A szivattyú kikapcsolása szemszögéből miért kellene mérni? 

Előzmény: nagykunsági (16689)
nagykunsági Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16689

Miért nem kell?? A hőfokkülönbség kapcsoló méri???

 

 

Előzmény: sabrinho (16682)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16688

Hát a VTC és a kazán közt.

Ez az érték 60 as patronnal 55 cfok körül van és csak akkor emelkedik ha a pufi alja meghaladja az 55 cfokot. Ugyanis ekkor a Vtc már nem kever csak átenged.

Előzmény: Dolmar__fan (16687)
Dolmar__fan Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16687

Attól függ hol méred.

Amit leírtam az a VTC után van.

Előzmény: Tomsojer68 (16686)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16686

A vissztérő nekem csak akkor emelkedik 55 Cfok fölé ha a pufi alja is ez fölött van. Gondolom nálad is eza helyzet?!

Előzmény: Dolmar__fan (16668)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16685

http://napkollektor.co.hu/pdf/deltasol_e.pdf

 

(Számomra) ez egy igen komoly vezérlő.

Mivel nem vagyok járatos a szakmában elég sok idő kellett mire átláttam az egész logikát. Van hozzá a neten két magyar nyelvű manual és egy angol. Amikor a 3 manuált átolvastam és összefűztem akkor értettem meg a logikáját.

 

Vannak előre programozott alapsémák. Azt mindenféleképpen ki kell választani, hogy 1 vagy két kollektoros és 1 vagy 4 puffertartályos a rendszer.

Innentől kezdve a kapcsolási hőmérsékletek (ésszerű határok között) szabadon változtathatóak.

A szabadon maradt relékhez termosztát, deltaT, időkapcsoló funkciók rendelhetők.

Hőmennyiséget is számol a hőforrás detaT és szivattyú teljesítmény alapján becsléssel, vagy átfolyásmérő alkalmazásával pontosabban.

Ezen kívül (ezt még nem próbáltam ki, mert motort kell vennem a keverőszelepre) fűtőkört vezérel a külső hőmérséklet függvényében változtatott előre menő szabályozásával.

 

Digitális bővítő modul nélkül 10 db PT1000 hőmérséklet érzékelőt tud kezelni. 3 fordulatszám szabályozós, 3 normál kapcsolós és egy potenciál független relé van rajta.

Minden reléhez termosztát, deltaT, időkapcsoló funkció rendelhető. Egy reléhez max 2 db hőmérséklet érzékelő rendelhető. Ez szabadon kiválasztható, befolyásolás nélkül az eredeti funkciójukra.

 

Én jelenleg a HMV töltésre, vészhűtésre, alarm csengőre, pufi kiürülése esetén lakásköri szivattyú ki- gázkazán bekapcsolására, vegyes kazán szivattyú vezérlésére használom.

 

A kazán szivattyú vezérlését az alábbi módon oldottam meg:

Szivattyú az alábbi feltételek együttes teljesülése esetén kapcsol be és 30%-os fordulaton ketyeg.

Előre menő 50 Cfok felett

kazán delta T 8K felett

előremenő pufi alja 3K felett

Ha az előre menő meghaladja a 85 Cfokot akkor 1K fokonként 10%-al növeli a szivattyú fordulatát. Természetesen visszafelé csökkenti.

 

A kikapcsolást az alábbi feltételek valamelyikének a teljesülése esetén végzi:

Kazán deltaT 4K alatti

kazán előremenő-pufi alja 1K alatti

kazán előremenő 45 Cfok alatti.

 

Ha valakinek van javaslata jobb kapcsolási értékekre, más sémára, szívesen várom.

 

A vezérlő számomra bukta csökkentés fejében jött, az ára ahogy nézem 100e fölött van.

 

Bízom benne napkollektorom is lesz hozzá egyszer.

sabrinho Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16684

Igazad van, pontatlanul fogalmaztam.

Előzmény: pajaci (16683)
pajaci Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16683

Mérni lehet (ha akarja tudni hogy mennyi), csak nem az alapján kell akkor vezérelni a keringetőt.

Előzmény: sabrinho (16682)
sabrinho Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16682

Hőfokkülönbség kapcsoló használata esetén nem kell füsthőmérsékletet mérni!

Előzmény: tormap (16680)
WendelkeS Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16681

Amit te linkeltél, az mennyi? A honlapon ilyen infó nincs.

Előzmény: tormap (16680)
tormap Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16680

Ezzel a napkollektor vezérlővel a teljes a automatizálást meg tudtad oldani?

Vagy kellett hozzá más is? Mennyibe került a cucc?

Én ezzel gondoltam megoldani:

http://users.atw.hu/termosztat/4zonas.html

Ehhez kell még egy rex a füstfőmérsékletez.

Előzmény: Tomsojer68 (16676)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16679

Aha. Akkor már kialvóban volt a tűz.

Amit infrással mértél, ahhoz adj hozzá kb. 100-at. Nagyobb hőfoknál még többet.

Előzmény: Tomsojer68 (16678)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16678

Infrással mėrtem. A delta T már csak 5 fok. A pufi alja már elérte az előre menő hömersekletet ezert le is allitotta a szivattyut.

Előzmény: kingoftailor (16677)
kingoftailor Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16677

füst cső 85 cfok

 

Azért én erre nagyon kíváncsi lennék.

Előzmény: Tomsojer68 (16676)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16676

Mióta a napkollektor vezérlővel működik a rendszerem most fűtök először kemeny fával.  Hihetetlen hogy milyen jól kiveszi a lassan izzo fából a hőt. A füst cső 85 cfok az elore menő 78 és tölti a pufit, de a hőkülönbség szabályozás nak köszönhető en nem hűt vissza.

Előzmény: WendelkeS (16674)
tormap Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16675

Azt hittem egy műszerrel oldottad meg. Így sem rossz. Na meg talán a legolcsóbb is

a 2db rex lehet.

 

Előzmény: Dolmar__fan (16672)
WendelkeS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16674

Múltkor fellelkesültem mert találtam egy Wilo szivattyút, aminek 0-10 V-al lehetne vezérelni a fordulatát. Na mondom, hú de jó, Sestos-al majd milyen jó párost alkotnak:). Na akkor megnéztem az árát, aztán már egyből nem tetszett. 100.000 Ft körül lehet kapni, de már ki is vették a Wilo termékkínálatából.

Dolmar__fan Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16673

Sajnos mivel rendszeres az offolás nem a helyén van.

Itt nézz körül

Előzmény: tormap (16670)
Dolmar__fan Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16672

Van részletes leírás róla talán e rex c100 topicban.

Grundfoss 3 tekercsének kivezetése, 2db Rex c100 normál és alarm érintkezői a 4 hőmérséklet tartományra(pl 70-80-85-90C)

Előzmény: tormap (16670)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16671

Széles körben használatos napkollektor vezérlő Európa szerte. Vajon más vezérlők hogyan szabályozzák a szivattyú t?

Pl az alpla 2???

Előzmény: pajaci (16669)
tormap Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16670

Szia!

Mivel oldottad meg a fokozat kapcsolását a szivattyúnak?

Előzmény: Dolmar__fan (16668)
pajaci Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16669

Villog az égő? Az akkor ki-be kapcsolgatja a szivattyút. Nem egy ortodox megoldás.

Előzmény: Tomsojer68 (16667)
Dolmar__fan Creative Commons License 2014.03.01 0 0 16668

Akkor leírom nálam mi a helyzet:

VTC 60 C-os

Puffer szivattyú 70-nél indul I fokozatban Vtc után 54-56 C a visszatérő. füstgáz 290-310 között.

85 C-os előremenőnél  a szivattyút II fokozatba kapcsolja a vezérlés visszatérő 63-65 között

90C-nál III fokozat  a visszatérő kb 73C

95 C-nál bekapcsol a lakásköri szivattyú is

Előzmény: Tomsojer68 (16667)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16667

Lehet hogy nem fazishasitassal dolgozik a vezérlő. Deltasol E  a típusa.  Inditaskor 100% 5 másodpercre utana szabályoz.  Az izzó ilyenkor villog, ha mellé kötöm. Leírás szerint félvezető relé. 

A kérdésem lényege mindig az hogy kinek milyen elore menő hőmérséklet vált be és hány fokos VTC t használ? 

Előzmény: Dolmar__fan (16652)
peterch Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16666

Igen, mar megerkezett . Csak nyaron lesz aktualis a beepites. Addig jo a mostani venti is.:)

Előzmény: pajaci (16665)
pajaci Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16665

off

Sikerült a fan-coil ventilátor ügylet?

Előzmény: peterch (16664)
peterch Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16664

Ha megfigyelted, az egyik veszely a motor leegese a masik ami sokkal nagyobb veszely a rendszer esetleges karosodasa amit irtam. Mivel a fazishasito az emlekeim szerint elmeleti 50%-tol, de a gyakorlatban ugy 65%-tol hasznalhato, ami meg biztonsagos a motoroknal . Igy azert ha nem figyelunk oda, egy 65%-ra terhelt motor allo helyzetben okozhat melegedest es akar elmeletileg leegest is . De altalaban a mai motorokban mar van termisztoros vedelem, igy marad a rendszerben okozhato kar.

Előzmény: nagykunsági (16663)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16663

Arra esetleg nem gondoltál, hogy ha olyan kicsi az áram, hogy nincs megfelelő nyomaték, az a kis áram nem égeti le?

 

Mert ugye ha nem indul el azért ég le, mert gyakorlatilag rövidzárban van, és a rövidzárási áram sokszorosa az üzemi áramfelvételnek. 

Előzmény: peterch (16660)
kingoftailor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16662

Köszi. Próbálom jól használhatóra készíteni.

Előzmény: pajaci (16657)
kingoftailor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16661

Teljesen mindegy milyen jellegű, de fotó kell hozzá. 

Hamarosan megírom a "Nem tudom mit főzzek" funkciót, ahol a program sorsol a fent lévő receptekből.

Amikor meg már lesz fent elég recept, akkor megírom a menü tervezőt is.

Előzmény: mislenyi (16656)
peterch Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16660

Ha van a turbinakamrajaban viz, akkor termeszetesen zart csapoknal is jo ideig birja a gyurodest, mivel van hutese es foleg a kamranak van fals terfogata, igy nem okoz nagyobb gondot. Azert kicsit masabb a helyzet, amikor nem bir elindulni, mert nem kepes akkora nyomatekot eloidezni a rajta athalado aram, hogy megmozduljon. Ott van gond, de nem csak a motorral, hanem a rendszer biztonsagaval foleg.:(

Előzmény: nagykunsági (16659)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16659

Annyit azért tudni kell a keringtető szivattyúkról, hogy nem olyan könnyű leégetni. Ha elzárt csapokkal indítod és úgy megy fél óráig, simán kibírja. 

 

Eléggé le vannak butítva, ez  már a fordulatszámukból is kiderül. 

 

 

Előzmény: peterch (16658)
peterch Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16658

Ezt igyekeztem en is megertetni, hogy eleve 30%-rol nem is tud inditani. A masik karos dolog, hogy minden felszinusz kapcsolasakor utes eri a motort, mivel nem folyamatos a feszultseg, hanem szaggatott. Megha a minimalis biztonsagos indulast is kikiserletezte, eleg egy pici szorulas es mar nem indul el es leeghet a motor. Nem beszelve a rendszerben elerheto karokrol .:(

Előzmény: Dolmar__fan (16652)
pajaci Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16657

Klassz lett az oldal, letisztult jól átlátható, gratulálok! Kár hogy koleszterin adatok nincsenek.

Előzmény: kingoftailor (16653)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16656

Még segítség is lehet, néha elég nehéz kitalálni, mi legyen a hétvégi.

Na, majd rakok fel én is.Mindegy, milyen jellegű? Pár svábosat adok ötletnek.

Előzmény: kingoftailor (16653)
kingoftailor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16655

Igazad van. Átrakom a halak közé. ;-)

Előzmény: joevagyok68 (16654)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16654

Az áfonyadzsem mióta gyümölcs ?  :-)

Előzmény: kingoftailor (16653)
kingoftailor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16653

Már működik. Íme

Előzmény: mislenyi (16651)
Dolmar__fan Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16652

Az egyfázisú asszinkron motor fordulatszáma a tápfesz frekvenciájától (szinkron fordulatszám) a pólus párok számától, és a slip től (csúszás) függ
A fázishasításos módszer (dimmer) csak a motorra jutó átlagteljesítményt csökkenti, (a PWM is hasonlóképpen) ami csak "gyengíti" a motort, (lecsökken a nyomaték, megnő a slip) és ezzel együtt persze a terhelés miatt a fordulatszámot is csökkenti bizonyos mértékig, de ez nem korrekt megoldás, mert ha túl meggyengíted, megállhat a motor, és akkor jönnek a füstjelek

Előzmény: Tomsojer68 (16647)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16651

Remélem, láthatjuk majd mi is.

Előzmény: kingoftailor (16650)
kingoftailor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16650

Szabadidőmben az új honlapunkat csinálom. Sok idő rámegy.

Előzmény: mislenyi (16648)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16649

Vettem az adást.:)

Előzmény: Tízenhármaska (16645)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16648

Üdv, előkerültél? (kiugrasztottam a nyulat a bokorból) :))

Hol bujkáltál eddig? Azt hitted, megcsinálod a klassz rendszered és nyugdíjba mész? (vagy dógozol látástól Mikulásig) :((

Előzmény: kingoftailor (16644)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16647

Velelmezem a fazishasitast. Az izzó villog 30%-on nagyobb %-nal pedig az utem es a kihagyas merteke valtozik.Neha hallani a szivattyún is a pulzalast.

Előzmény: peterch (16646)
peterch Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16646

Szia !

 

Egy kerdes.   Fazishasitassal csak elmeletileg 50%-ig lehet szabalyozni, vagy nem ? En legalabb ugy tudom, hogy a szinuszgorbe 0 pontjatol a csucsig lehet kapcsolni. Tehat a szivattyu minimum 50%-on alapjarat. Vagy frekvenciavaltoval, ami valoban ad ekkora teret a szabalyozasra mint ahogyan Te irod. Szerintem, de lehet, hogy tevedek.

 

Udv , Peter.

Előzmény: Tomsojer68 (16642)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16645

khmmm :-))

Előzmény: kingoftailor (16644)
kingoftailor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 16644

Kár hogy nincsenek szmájlik ezen a fórumon. Küldtem volna egy nyelvnyújtóst.

Előzmény: mislenyi (16618)
kingoftailor Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16643

Csak az nem mindegy, hogy mennyi időt vesz igénybe.

Nekem a 27 KW-os celsius van az 1550 literes pufira és átlag 4 órát kell égjen a tűz, mire felfűtöm.

Jobb lenne egy 45KW-os, amibe több fa fér, de a kéményem mellett és a kéményem adottságaival (14*14-es) ekkora fért be.

Előzmény: G73bor (16595)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16642

Fazis hasítással szabályozza a szivattyút. Normal 3 fokozatú UPS szivattyú van fent de ebben az esetben max ra kell tenni a kapcsolót.

Előzmény: nagykunsági (16641)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16641

Milyen típusú a szivattyú, és hogy szabályozza  a fordulatszámát?

Előzmény: Tomsojer68 (16640)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16640

Tisztelt Fórumtársak!

Végre sikerült felprogramoznom a napkoli vezérlőmet a pufi-vegyes párosra. A keringető fordulatát célhőmérséklet alapján szabályozza. 1 K fokonként emeli 10%-al a szivattyú fordulatát 30% az alapjárat, tehát a beállított célhőmérsékletig ezen ketyeg.

A 60 Cfokos VTC 511-em valóban 55 fokra kever. Jelenleg 85 Cfok a beállított célhőmérsékletem.

Van valakinek tapasztalata meddig érdemes "felhúzni" az előremenőt, vagy esetleg 70 Cfokos patront betenni a legjobb hatékonyság érdekében?

Ha már valakinek van ez irányú tapasztalata akkor ne nekem kelljen feltalálni a spanyolviaszt.

Az erőmű egy 6 tagos 34 kW-os u22 Viadrus.

 

Köszönöm előre is a jótanácsokat.

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16639

Így lett anno kialakítva, ez egy hosszú parasztház több mint 20 méter az utolsó radiátor .

Azóta szigetelve lett a homlokzat 10 cm eps födém 20 cm kőzetgyapot részlegesen,így

a radiátorok lényegesen túl vannak méretezve az 50 fokos víz már bőven elég sőt

át sem fordul rendesen ,csak a radiátor 2/3-van meleg és  már lekapcsol a termosztát .

A lényeg, elsőre jól működött,igaz az idei tél nem volt erős, pár nap mikor nálunk -12-15 fok

volt ,de akkor is pár kilóval fogyott csak több a fából .Nagyobb pufi jó lenne ,de sajnos helyhiány

miatt nem fér el .

Előzmény: lala1961 (16638)
lala1961 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16638

Azt gondolom tudod,hogy csak min.50-60 c fokos víz kell ,hogy átforduljon(gravitáljon) a rendszeredben a víz, a vastagcsöves szükülő -bövülő kialakítás is fontos.

Előzmény: senkinetudjakilennék (16637)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16637

No szépen leírtam csak épp arra nem válaszoltam amit kérdeztél ::))

Igen a puffer gravitál a lakáskörrel egy elkerülő ágon ,ami csappal

el van zárva jelen esetben, mivel most a szivattyú keverőszelep

megoldás működik üzemszerűen  . Bár nálam  az áramszünet sem annyira akadály

hiszen van szünetmentes 200 AH kapacitású akkumulátorral, ami kb 8 órát elvisz .:)

 

Előzmény: lala1961 (16634)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16636

Nem bonyolult ! Volt egy gravitációs rendszerem egy vegyes tüzelésű és egy termotéka 25 gázkazánnal .

Vettem egy puffert és azt is arra a szintre ástam le a gázkazán helyére ment a vegyes a vegyes helyére a faelgáz,tehát egymás mellett vannak azonos szinten lesüllyesztve . A pufin paláston volt 4 db 2" csatlakozó  alul 2" felül 1 db 6/4 " . Az egyik oldalt 2 " bement gravitációval a vegyes ,

a másik oldalt laddomattal a faelgáz ,alul van a lakáskör visszatérő, felül keverőszeleppel az elmenő .

Ennyi ,nem nagy durranás, sőt teljesen egyszerű nincs bent semmi cifrázás fent egy automata légtelenítő ,

a laddomat előtt egy szűrő .

Előzmény: lala1961 (16634)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16635

:)))

Előzmény: G73bor (16631)
lala1961 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16634

Nem lehet egyszerű a rendszered ,a vegyes kazánod a leásott pufi alá kerül még?Vagy a pufi gravitál a radiátorokkal?Innen a távolból nehéz elképzelni ,de ha ez igy müködik akkor téged nem érhet meglepetés.

Előzmény: senkinetudjakilennék (16633)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16633

,,A varázsszó a gravitációs keringés lehetőségének meghagyása radiátoros rendszernél néhány csap nyitásával- zárásával, ill visszacsapók esetleges kiiktatásával.,,

 

Én is így gondoltam és nem voltam rest a puffert lesüllyeszteni arra szintre ahol gravitációval(is) remekül

el tudja látni a feladatát . Az egyik felében a faelgázkazán van bekötve , a másikban a vegyes amit épp az ilyen esetekre hagytam meg .Az első begyújtás  a vegyessel történt meg  és teljesen jól működött ,igaz

sokat nem használom ,de ha kell akkor rendelkezésre áll .A pufiból  van kerülőág a gravitációnak, igaz ott nincs keverőszelep ,de vészhelyzetben azt hiszem ez nem számít .

Előzmény: G73bor (16631)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16632

A házban 2 azaz kettő olyan kémény van, amit nem használunk. 

 

De mivel 1 éve lett felújítva az alsó szint, minden koszfészek kidobva, minden nyílt égésterű eszköz kidobva, így nem őrültem meg, hogy betegyek egy koszos vaskályhát. Még vész esetére sem. 

Inkább tekerem a biciklit amin a dinamó termel annyi elektromosságot ami a keringtető szivattyút elhajtja :)))

 

Jövevényhez gratulálok, csak egészség legyen. A többi jön magától.

 

 

Előzmény: G73bor (16631)
G73bor Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16631

A varázsszó a gravitációs keringés lehetőségének meghagyása radiátoros rendszernél néhány csap nyitásával- zárásával, ill visszacsapók esetleges kiiktatásával.

Tudom nálad Kedves  Nagykunsági csak padlófűtés van. Akkor a nappaliba egy vaskályha vész esetére.

Ha nincs beköthető kémény kiépítve, na akkor gebasz van, bár egyes emberek ezt is egyszerüen megoldják, a kissé kitört (jobb estben kivágott, ill. lemezzel pótolt üvegű) ablakon történő füstcső kilógatásával...:-)))))))

mindenre van megoldás, minél egyszerűbb, általában annál biztosabb sok szempontból.

 

Kedves Mislenyi!

 

Nem akartalak látatlanban sem megbántani,csak kötözködtem kissé. annak tudatában hogy nőnemű vagy és ún. tapasztaltabb életkorú, meg amiket leírtál...

hát minden tiszteletem a tiéd-

azt hittem ,hogy a topicot nagy általánosságban hímnemű példányok látogatják, nagyrészt középkorú technikai dolgokba kissé befordult fura figurák...

hát nagy hiba általánosítani, itt is kiderült... 

Amit a segítségnyújtásról leírtam, az viccen kívül fennáll,kérdés milyen messze laksz.

 

Az emberi fajról alkotott véleményem lehet hogy kissé sötétebb a kelleténél, mert sajnos életem során már sok szemetet sodort a lábam elém a szél...

Már nem hiszek a mesékben, nem vagyok embergyűlölő, csak fenntartásokkal kezelek szinte mindenkit sajnos.

Azonban ha értékes emberekkel találkozom, akikben megcsillan az Emberség fénye, annak még tudok önzetlenül örülni.

Mert az csak egy dolog hogy emberek volnánk, az a nehezebb feladat, hogy EMBEREK legyünk...

Így próbálom nevelni a gyermekemet, mert hasonlóképpen neveltek engem is.

Félreértés ne essék, nem vagyok tökéletes, sőt inkább közelebb állok a másik véglethez, és voltam az életemben olyan csapdában, amibe magam másztam bele, de mégis kikeveredtem belőle, mert akartam. Akartam valami jobbat csinálni, a dolgokat lehetőséghez mérten jól csinálni, nem csak értelmetlenül leélni az életet, hanem jó életet élni... és most nem az anyagi dolgokra gondolok.

Persze ettől még nem vagyok szent, nem is akarok az lenni,mert néha csinálok rossz dolgokat, amiket még megbánni sem akartam soha:

például a gyermekem testi épségét veszélyeztető  járdán motorozó falusi suhancok hasítófejszével történő kergetése nem éppen emberbaráti tevékenység, de hát alvó oroszlánt nem kellene provokálni. ennyi.

Hogy miért vagyok ma szokatlanul szűűkszavú (hehehe) és jókedélyű, elárulom Nektek!

Néhány hete elkövettem-tünk egy kis turpisságot, aminek a fejleménye valószínűleg 8 hónap múlva fog napvilágot látni:-))))))

Magyarul az asszonnyal csináltunk egy kis huncutságot... és mielőtt valaki megjegyezné,    nem a szomszéd- az asszonnyal,,  

és nem a szomszédasszonnyal...

Legalábbis a pisibemártós lakmuszpapír azt mutatja, hogy az élet utat tör magának.

 

 

 

 

 

 

Vezo228 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16630

énzért akartama konyhába egy modern sparheltet, ami egyben fűtené is a konyhát+étkezőt+nappalit és még főzni is lehetne rajta.

A jelenlegi házba viszont iszonyatosan nagy áldozatok árán lehetett volna megoldani, így elnapolom a következő építkezésig. Addig remélem, hogy kihúzzuk a jelenelgi készletekkel.

:)

Előzmény: nagykunsági (16626)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16629

Nincs jancsikályha, központifűtés van. 

Előzmény: joevagyok68 (16627)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16628

Király egy lóerős hasogatógép !

Előzmény: ronkovik (16623)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16627

jancsikályha ablakon kigyugott kéménycsővel !

 

És mielőtt megkérded mi lesz a függönnyel és a redőnnyel ..... NEM az lesz a legnagyobb bajod, hogy akkor nem használhatod a nemrég/drágán vásárolt  nyilon függönyöd ! ÉS a redőnyt se....

Előzmény: nagykunsági (16626)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16626

Ha lesz. De ha nem lesz semmi???

Előzmény: peterch (16625)
peterch Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16625

Majd megy etolajra.:)

 

Előzmény: nagykunsági (16624)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16624

Na de mi lesz ha nem lesz gázolaj??

Előzmény: peterch (16622)
ronkovik Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16623

"Ha a kedvenc világvége forgatókonyvem alapján nem lessz áramszolgaltatas, akkor ki fog tudni fát hasogatni benzines-dizeles aggregat nélkül árnyékos időben amikor a mobil nqpelem sem termel áramot, és szelcsend van a magán szeleromuved mellett alig csordogálo kiszáradt patakpartjan w rozsdás vízerőműved árnyékabwn.
Ja hogy addigra lesz személyi atomerőműved..."

 

Mondjuk ez a pacák biztosan, és nem fog beleszakadni a melóba;)

 

(köszönet astraturbod-nek, mert ő bukkant erre a gyöngyszemre)

 

Előzmény: G73bor (16615)
peterch Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16622

 Szia !

 

 Latom Gabor is ugy gondolkodik ahogyan en. Nalam itt van a dizelaggregat keszenletben ( 5,4kVA-os egyfazisos). Veszhelyzetben a hulladekholyevel futhetek es a villanyt meg hasznalom amire kell.

 igaz, ez a befektetes soha sem terul meg, de biztonsagot nyujt.:)

 

  Udv , Peter.

Előzmény: nagykunsági (16621)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16621

Ha nem lesz áram, nem megy a keringtető nem tudok fűteni, minek hasgassak fát???

Előzmény: G73bor (16615)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16620

Szerintem igen. 1 kaptafára készülnek. 

Előzmény: pkl (16619)
pkl Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16619

Sziasztok!

Vajon ezt a hőmérőt is meg lehet hosszabbítani? Nem találtam róla semmit, Nekem a fehér jobban  tetszik. 

http://www.ebay.com/itm/LCD-Refrigerator-Freezer-Fridge-Digital-Thermometer-Temperature-50-110-c-R1-/370973296977?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item565fbb4951

mislenyi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16618

 "amiért nem kézzel hasogatom a 8-10 em3 fát, amit SK. készítettem. (nem is merem a képet feltenni, mert jön King, aki számolja, hányszor tettem fel, már koppintották is)"

Hoppá, kimaradt a fatároló, amit SK készítettem.

Előzmény: mislenyi (16617)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16617

Nem kívánok én sem kötözködni, csak tudd, hogy nem a nyápic fajtából való vagyok, amiért nem kézzel hasogatom a 8-10 em3 fát, amit SK. készítettem. (nem is merem a képet feltenni, mert jön King, aki számolja, hányszor tettem fel, már koppintották is)

A 90-es években kb 98 tetőnél (ennyit tudtam összeszedni) segédkeztem a férjemnek,  aki ács volt,(ketten szabtuk a tetőt, az állításnál és lécezésnél segített a fiam) így a fejsze, véső sem idegen a kezemnek.

Első fatüzeléses évben a tőle örökölt fejszével (nem X27-el), hagyományossal hasogattam el az 5 erdeit.

Mivel közelebb vagyok a 70-hez, mint a 60-hoz és akciósan kínálták az általam még megfizethető rönkhasítót, éltem a lehetőséggel és vettem egyet. 

Ami pedig a mozgásigényemet jellemzi, sokat gyalogolok (24 km-es túra is van közte) és bringázok, szóval nem járok még oda is autóval, ahova a király is gyalog jár.

Így hát nem veszem magamra (nem ingem) az általad írtakat, ha nem haragszol)

Üdv:Mn.

Előzmény: G73bor (16615)
G73bor Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16616
Hoppahpoppa, mibol lesz visszacsapo.... Hat visszacsapobol...
Egyszeru, de Nagyszeru. Jar erte a meggajver serleg...:-)))))))))
Előzmény: WendelkeS (16614)
G73bor Creative Commons License 2014.02.27 0 0 16615
Rendben...de,csak kotozkodeskeppen:
Ha a kedvenc világvége forgatókonyvem alapján nem lessz áramszolgaltatas, akkor ki fog tudni fát hasogatni benzines-dizeles aggregat nélkül árnyékos időben amikor a mobil nqpelem sem termel áramot, és szelcsend van a magán szeleromuved mellett alig csordogálo kiszáradt patakpartjan w rozsdás vízerőműved árnyékabwn.
Ja hogy addigra lesz személyi atomerőműved... Vagy talan megse..
bocs, est nem bírtam kihagyni, szólj nyugodtan, megyek szívesen segíteni.
Men akartam senkit meggyozni semmirol, cask a sajat dontesem okait irtan le.
A kovetkezo sorok men. Rolad szolnak ( Remélem)
H
Egyébként a mai világban sajnos ez ami a leginkább hiányzik az életéből nagyon sok embernek
Hiába van pénze, tárgyai amit drágán vett, hatalma és karrierje , tulertekelt onbecsulese, ha néhány dolgot teljesen nélkülozni kényszerul önnön gyarlósága miatt: se becsülete, se jószándéka, es orulni se tud semminek, csak az egojat erinto dolgoknak. Szeretetrol men is beszelve... Mio a franc as egyaltalan.
Èn is rengeteg hibat elkovetek ,de legalabb probalom ill csinalni a dolgokat, ill. Jo dolgokat muvelni, amiben az vezerel, amivel a pokolba vezeto ut is ki van kovezve...
Tisztaba lvagyok velee, hogy a pokolra fogok jutni, de elotte meg itt a foldon probalok Jo dolgokat muvelni ...
Ugy nez ki, talan egyet megint sikerult...:-)))). Errol talan kesobb.
Bocs a szomenesert, udv GG


Előzmény: mislenyi (16609)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16614

Nem lengőnyelves ,  hanem rugós visszacsapó van nekem beépítve függőlegesen a pufferkörbe, a szivattyú után. A rugót kiszedtem belőle, hogy csökkentsem az ellenállást ( ezért is van függőlegesen beépítve, mert így a saját súlyával visszazár) na szóval, az emeleten simán megy a pufferből gravitációsan a fűtés.

 

A lengőnyelvesben a leffentyű nehezebb mint a rugósban a tányér, és nem véletlenül vízszintes a beépítési helyzete.

 

Szóval ha függőlegesen kéne beépíteni, akkor én lehet, hogy a rugótlanított VCS-re szavaznék.

Előzmény: G73bor (16612)
G73bor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16613
Igazad van, idővel a rugkapalos csikók is megnyugszanak...sajnos az idő az úr.
Eienstein óta tudhassuk hogy az idő relatíve.
Mer a pesszimista aztat mondja, hogy egyszer élünk..
Az optimista még azt hogy sose halunk még...
Nazdarovje...
Előzmény: senkinetudjakilennék (16608)
G73bor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16612
Mer hmv mé nem köll, fürdés nuku????
A függolledes ágba szerelt leffentyus tuti jól fog zárni, kérdés mennyire könnyen nyit áram nélkül??
Akinek így van írjon má léccci.
Előzmény: DLaci831 (16610)
leho01 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16611

Üdv.A puffer dupla falú és 4mm es az anyagvastagsága,de a talpak alá még teszek egy 15x15 ös 4-5mm vastag lemezt a súlyelosztás miatt.Aztán remélem hogy megállja a helyét..:) 

Előzmény: peterch (16592)
DLaci831 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16610

Kedves Fórumozók!

Elolvastam több mint 10000 hozászólást, és mivel úgy néz ki lesz olcsón két használt 1000l-es tartályam lemondok a korábbi rajzon megjelölt HMV-s tartályról. 

A rajz többi része maradna, (hogy minnél kevesebbet kelljen bontani) ha szerintetek jó a lentebb leírt okok miatt. A többi kérdés pl. álló helyzetű lemezes csappantyú függóleges helyzetbe építve a kazán fölötti nagy piros csap helyére, áramszünet esetére.... továbbra is várja a választ. (Közben lett két gépésztervező telefonszám, de egyikkel egyeztetve időjáráskövető vezérlésről, anyagiakról... esett szó, amit szeretnék kihagyni, úgyhogy egyenlőre maradok itt) Na már képet is sikerült :)

system

Előzmény: DLaci831 (16568)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16609

"mondjuk arra jó nagyon, hogy akár egy idős ember is saját maga el tudja készíteni a tuzelot."

Na erre vettem 40 e-ért. Olvtárs hívta fel a figyelmet 1 éve az ALDI árulta, többen vettünk.

5 tonnás és nem csak a gyujtóst, hanem a 30-as átmérőjűt is viszi.

Nem cserélném el 2 db X27-re. 

Előzmény: G73bor (16606)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16608

Az X27 egy jó fejsze ,de én az 5.X túl a hasítógépre szavazok, ülve kényelmesen .

A görcsösebb darabokat rábízom a szalagfűrészre oszt jó napot .

Mivel  több mint tíz évet húztam le fakitermelő vállalkozóként és rengeteg

vagon kandallófát hasítottunk kézzel (33-35 erdei köb belemegy ) annyira

nem vonz már a fejszézés ::))

Előzmény: G73bor (16599)
sabrinho Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16607

Csíki Irigy Mirigy. Az a különbség, hogy ezeknek humoruk is van.

Előzmény: pajaci (16603)
G73bor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16606
Ugyanakkor w Hidraulikussal is vigyázzni kell a trefasokkal, nehogy kipattanjanak belőle, jól meg kell rögzíteni őket, célszerű a körvedelmet biztosító erős vaz+burkolat.
Aposnak van egy sk.hazigyartmanyu hidraulikus hasitoja, a fogós példányokat azzal keni, a normálissakat èn szetcsapom fejszével, fele-harmada idő alatt.
Lassú is a gép, ugyanúgy oda kell tenni, és lvenni a kuglit, elforditani, felét kivenni, megint megvárni amíg föl-le megy...stb áramot és hidraulikaolajat is igényel, tehát nem olcsó mulatság,mondjuk arra jó nagyon, hogy akár egy idős ember is saját maga el tudja készíteni a tuzelot.
Èn egyenlőre jobban komalom a fejszét, mer a hasitogepet nem tudom a vallamra venni ill. a kezemben lobalva jobb belátásra bírni az utcánkban a járdán motorozo suhancokat...:-))))
Mindezt persze némi iróniával fűszerezve az : Embert faragok beloletek, !!!!!! Felkiáltással szoktam előadni, mint a tom a. Jerrykergetest. Na erre Igen jó tárgyalasi alapnak a ketkezes fejsze......hehehe
Meg a hasitogepet nem tudom a csomagtartóba tenni, szüleimnek is èn vagyok a favago, ha hetvegente megyünk, aposeknal is nekiesek, ha oda megyünk, meg meg aki estleg megkéri a kezemet, hogy segítsek neki..a fejszét meg csak bedobom a kocsiba, oszt csókolom
Egyébként meg amíg bírom, szeretek fizikai munkát végezni, mert kell a testmozgás
(A kapalast kivéve, mert az káros az egészségre.)
Lehet hogy Joe-mal lessz igaza: Gaborka komp akart lenni,de mégse komplett...:-))
G73bor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 16605
Normális kapacitásu, nemtom hány tonnatol kezdődő ( talán 10 körül). Hidraulikus ronkhasito használtba is inkább a 100-hoz közelít jobban, mint az 50-hez.
Kicsit meg minek venni, a gyujtost kisbaltaval is össze tudom apritani... Mert pont a jó nagy átmérőjű, görcsös,elagazasos ,gyökérkozeli tuskok mal volna értelme, hogy azokkal ne kelljen kinlodni. Mert azokra a kupos ronkhasito, illetve csigafuros-kupos forgó szetfeszito sem megoldás valószínűleg,nem tudom, de majd utánajarok.
Most egy 3 kilós hasitokalapacsnak nevezett hirtelen kövéredo fejű alkalmatosság a problémamegoldo eszköz, ha beszorul, max. Megbiztatom az 5 kilós nagysamunak becézett ketkezes kalapaccsal.... Egy idő utàn valaminek engednie kell, nincs mese...
Ha végképp nem megy, akkor meghagyom hasogato tuskonak, mert az is fogyóeszkoz, mert néha az esik szét a nagy erolkodestol, nem a tűzifa. Ilyenkor cserélni kell, minél görcsösebb, annál többet bír. Amit végképp nem tudok a 20x20-as kazánajton berakhato méretűre hasitani, azt megcsiklandozom egy kicsit meg a láncfuresszel, magyarul miszlikbe apritom.
A valóságban nem szoktam az eleve tréfásakkal sokat szarozni, ha már sikerült a méretét egy normál vödörnek megfelelőnek lefaragni, akkor megy aposekhoz, ott a balaskazanba biztos befer.
Vagy megy anyámekhoz, a duplaajtos vaskandalloba., attól függ hétvégén hová megyünk, behajingalom a csomagtartóba, oszt jonapot.
A túl görcsössokkel nem érdemes sokat kinlodni, ha nem akarja az ember q fejszét a lábába állítani esetleg, meg fárasztó és kis latszattal bíró sziszifuszi szarakodas az egész.
Előzmény: mislenyi (16604)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16604

Két db. X27-es árán már inkább egy rönkhasítót.

Előzmény: G73bor (16599)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16603

A lepcsit sose hallottam. Laskaszuro-nál meg elbizonytalanodtam, hogy szúró, vagy szűrő.

Ezt milyen műfajnak nevezik? Erdélyi lakodalmas rap? Nagyon eredeti, tetszett!

Előzmény: G73bor (16602)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16602
Laskaszuro - tésztaszuro
Lepcsi & papucs
Tepsiszett - edenykeszlet
http://m.youtube.com/watch?v=b3sUEv3S97M

Előzmény: pajaci (16600)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16601
Hoigenyhez viszonyitaskepp
100 m2 ház, 60 cm vert fal,hoszigeteles nélkül régebbi ajtó-ablak,
Nappal 21-22 fok, éjjel 19-20
Idén van csak duplán pufim, eddig csak 1 volt
Idén nem volt igazi tél, amikor voltak a mínusz 8-10 fokos hajnalok, akkor napi kb 8-10 órát égett ha közepes "gázt "adtam a huzatnak,
Ha közel fullgazon ment,de arra vigyázva, hogy azért ne q várják segget melegítsem a kéményen kicsapo langnyelvekkel, akkor elég volt kb 6-7 ora
Üdv GG
Előzmény: arsenelupin (16597)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16600

"lepcsitest, laskaszurot" Ez nekem kínai:-(

Előzmény: G73bor (16599)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16599
Nem vagyok kicsit se piroman, de tüzelni marhára szeretek, mint a szomszéd kancaja.
Mivel irodai alkalmazott vagyok (sajnos) már néhány éve, így a favagas nem árt mint testmozgás.
Magyarul parasztfitnessz: tavasszal-nyáron jól megizzadni azért, hogy télen melegedhessunk...
Egyébként most karácsonyra kaptam az asszonytol egy X27-es Fiskars fejszét, ( fiskális szemlélettel nem racionális kiadás, de érzelmi felindulásból elkovetve elfogadható ajándékozasnak tekinthető) így aztán már alig várom az idei fakupacot.
Így oszt bekerült az asszony rendesen a pixisbe, kapott is tőlem lepcsitest, laskaszurot, tepsiszettet, szép ruhát még miegymást, már amikor mi egymást...
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16598

5-6 óra alatt felfűti. Átmeneti időben elég lesz egy hétig.

Előzmény: arsenelupin (16591)
arsenelupin Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16597

Mennyi idő alatt fűtöd fel?

Előzmény: G73bor (16595)
arsenelupin Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16596

Fektetve befér nem gond, de ha vágom akkor állítva is! :))

Sajnálnám mert vágva  majd 1000l az enyészeté lenne.....

 

Előzmény: peterch (16594)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16595
En egy régi kb 20-max 25 kw-os kazánnal nyomok 2x 1000 lityit gond nélkül
Előzmény: arsenelupin (16591)
peterch Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16594

Szia ! 

 

Elfer valahol?  Mert akkor eleg a kozepetol felfele futeni csak.  Vagy onnan, amekkorara tervezted.:)  Igy kivedheted az esetleges tulfutest a kazannal, amikor a hutokort kellene hasznalnod, vagy a veszfutest.

 

Udv , Peter.

 

 

Előzmény: arsenelupin (16591)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16593

mar féluton elvesztettem a fonalat, vagy lehet hgy fel se vettem. de majd atnézem

Javaslom keress rá ebben a topicban a keresővel kingoftailor rajzaira.

tök korrekten megrajzolta, precíz sallangmentes, érthető, és ig muködőkpes,

nála is és másoknál, köztük nálam is így megyen-

 

ja és az árammegtakarításhoz annyit, hogy a felültöltős ótómata mosógép hőfokszabályzólya teljesen

lecsavarva hópelyhecske-hidegre, hogy a mosóvizet ne az elektromos futőszállal drágán állítsa elő, hanem felülről induláskor kap egy vödör olcsón előállított boileres melegvizet, osz jónapot

öbliteni meg ugyis hideggel szokott.

 

ÜdvGG

 

 

Előzmény: Byrne103 (16585)
peterch Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16592

Szia !

 

Egy kerdest megengedsz?  Milyen vastag falu a tartalyod? Mert nem vagyok vasas szaki, de nem valami biztato ahogyan kinez azokon a labakon. Eleg stabil az ugy ?

 

Udv , Peter.

Előzmény: leho01 (16589)
arsenelupin Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16591

Na bakker, meghoztam a másik pufit..... qurva nagy! Úgy számoltam, 3400-3500 liter szemben a mostani 1200 literessel... hm lehet nagy lesz a 35Kw kazánomnak(másik kazánt nem veszek) :))

Szerintetek mit csináljak, maradjon így vagy vágjak ki belőle?

A méretei:

hengerátmérő 1400x1700 + a két fenék lemez, átmérő 1400x400x2db

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16590

https://ssl.webpack.de/ratiotherm.de/fileadmin/daten/flash_ani/100108_oskar_groesser_grau.swf

 

A központi, alsó, szigetelőcsöves bevezetés  egy ötlet.

Az elosztás tökéletesítésére a teljes keresztmetszetben elválasztó szitaszövetek beváltak.

Előzmény: Byrne103 (16585)
leho01 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16589

Így nézz ki a kép alapján.Nem tom mennyit lehet kivenni belőle még kezdetleges ma sikerült betenni a helyére holnap hegesszük bele a csonkokat. : http://kepfeltoltes.hu/view/140225/20140225422_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140225/20140225423_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nagykunsági Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16588

Vas nélkül is simán elbírja.

 

 

Előzmény: leho01 (16586)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16587

Tehát nem csak egy négyzetméternyi beton, hanem ez az aljzatbeton, a helyiségben?

Előzmény: leho01 (16586)
leho01 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16586

A beton alatt nincs semmi....csak a tömör föld amin az előző alap volt de ezt felkellet verni mert kicsi volt a belmagasság..a jelenlegi szintet ástuk le arra csináltunk kb10 cm es vasalt betont. A puffernak 4 lába van 8x8 as derékszög vasból ami kb 4 mm vastag,ennek az aljára tennék még egy 15x15 cm 5mm vastag vaslemezt a terhelés elosztása véget mind a 4 láb alá.

Előzmény: pajaci (16584)
Byrne103 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16585

Sziasztok!

 

Szóval ami nekem már biztos, hogy készített Pufferom lesz. (ha sikerül hengereltetni lemezt akkor hengerelt...ha nem... kocka...(persze sarkoknál hajtva stb stb)

http://kepfeltoltes.hu/view/140225/puffer_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy elképzelés... a közepébe lenne bevezetve a bemenő cső (és kimenő) ahol egy kisebb "hordóba" csatlakozna, aminek az oldalán lennének lyukak. Elvileg ez a víz rétegződését segíti és nem kavarja fel a vizet mikor kiveszünk belőle...

Plusz még kérdés a pufihoz...ha a teteje nem lapos lenne hanem púpos jobb lenne? vagy nem éri meg a szenvedést...

 

 

Hát az egyik variációról készített képemet alig merem feltölteni...mert csak egy gyors skicc és hát na...nem éppen szakmai rajz:D

A lényeg a vész "hűtés" lenne...mivel 90-100 fokos vizet nem tudok kiengedni sehova, így gondoltam egy olyanra, hogy lenne egy jó nagy radiátor rákötve (a pincében) ami csak akkor kapna vizet ha mondjuk a visszatérő a pufiból 80fokos..ez akár még egy esbe szelep csak 80fokra állítva....(persze radiátoron termosztát ami mondjuk nekem kapcsol egy csengőt vagy huzatszabályzó le vagy valamit:) )

http://kepfeltoltes.hu/view/140225/kaz_nk_r1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

amivel még próbálkozok, hogy most jelenleg gravitációsan megy a rendszer kb 80%-ban. ezt meg lehet-e valahogy tartani, vagy az esbe szelep miatt így se-úgyse lehet?

/képen x-ek golyós csapok, sárga kocka valamilyen termosztát, lila kör szivattyú, zöld esbe szelep, meg van két visszacsapó(mint az egyenirányító az elektronikában)/

két külön radiátor köröm van(külön szobatermosszal)

és még egy fontos dolog: a (kazán)szivattyú az esbe szelep után kellene? /reggeli rajz alapján/

 

Remélem nem küldötök el a****:)

Üdv.

Tomi

Előzmény: joevagyok68 (16560)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16584

Mi van a beton alatt? Mihez van kötve a beton? Milyen lába van a pufinak?

Előzmény: leho01 (16581)
tormap Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16583

Igen, néztem már king rajzát. De neki is van nem egy variációja.

Az egyik rajzán van visszacsapó a vtc mellett a másikon meg nincs.

Így igen nehezen tudom eldönteni, hogy jó-e a rajzom van nem.

Előzmény: pajaci (16580)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16582

Az integrált hmv-s magyarul belső inox tartályos puffer meg  leginkább csak pénzlenyúlás, csak akkor jó ha állandóan 60-80-fokos vízzel van tele a pufi.

ha a lakás kihasználja belöle a meleg vizet, akkor lehül a belső tartály is mondjuk  padlófűtéses háznál akár 30 fokra is...

na akkor hol a melegvíz, amit a csillivilli drága kócerálynak kellene szolgáltatnia???????

Ezért jobb a különálló hmv tartály. még lehet benne árammal is melegíteni, plusz napkolival is akár

leho01 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16581

Nem pont idevág a téma de azért megkérdezem hogy ti szerintetek a 10cm vasalt beton az elég lesz a 2000l es puffinak? Kicsit félek tőle hogy alul lett méretezve a teherbíró szerkezet.Kb 2300 kg.

pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16580

Ha egy kicsit tekersz az egér görgőjén, akkor megtalálsz egyet a 16558-nál. Ma reggeli.

Előzmény: tormap (16579)
tormap Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16579

Szia!

Csak azért van kettő mert már van egy. Nem dobom ki inkább "beszámítom" a leendő rendszerbe.

Kérnék akkor egy linket, hogy össze tudjam vele hasonlítani az enyémet.

Ezt itteni fórumtársak segítsége (amit nagyon köszönök) alapján rajzoltam.

 

Előzmény: pajaci (16578)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16578

Mit kellett ezen rajzolni? Már lerajzolták ezerszer. Minek két tágulási?

Előzmény: tormap (16577)
tormap Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16577

Sziasztok!

Meg rajzoltam a fűtésem. Véleményeket szeretnék kérni.

http://kepfeltoltes.hu/140225/f_t_s_rajz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16576
Az a baj, hogy a HMV-s pufferek + nagyobb munkadíj felárát (kb. 220e Ft) nem fogja visszahozni az áram-megtakarítás....
Ariston 100 literes, csokigyos villanyboiler a szatmárinal kb 35 ezer. Ha kicsi, vegyél kettőt, meg így is csak 70 nél tartasz. Nálam tökéletesen működik, a téli villanyezamla egy. Tizessel kevesebb kb.havonta
Nálam csak egy van meg, sorba kotve a régi 120--as hajdú villanyboilerrel, aminek a termosztàtotja visszaveve kb 1/4-1/3-rá, így főként mint plusz tárolókapacitaskent funkcionál, biztonsági okokból minimális hőntarto funkcióval ( ha 2 napig nem gyújtanak be)
Na ecsem ez a rezsicsokkentes, nem a narancssárga parasztvakitas.y
Simán bekotod mint egy radiatort, ha meg nincs pufid, tűz elelvasa előtt egy csappal elzárni.
Vagy y parhuzamosan pufival, mikor ég a kazán, akkor toltodik
Vagy annyival megbonyolitva, hogy enyhe időben ha napokig nem kell begyujtani, akkor sorosan kötve a pufibol is lehessen tölteni.
Hiába vennel sokkszázezererert csillivilli márkájú hmv indirekt hmv tárolót, az is csak egy sima kotla,csak flancos néven nevezik, nem fog belőle donperignon pezsgő folyni.
Javasolt visszaolvasni, lehetőleg elég sokat, bár sok idő, de hasznos lehet.
A jótanacsokrol még annyit, hogy nem kell mindenkinek mindent elhinni, mert a net is mindent eltűr, neked kell szelektálni.
Ugyanakkor láttam èn már vegyes kazánt SZAGemberrel bekottetve, zárt rendszerben, vékonyka néhány méter rezcsovel, vagy ami még jobb, otreteguvel , egy keringetovel sorba kötött külső hocserelovel volt ellátva a eteljes kazankor...persze mindenféle biztonsági hűtohurok, vésztolto még miegymás nélkül..áramszunet. estén még atomvillanas???
Előzmény: Stam33 (16567)
Stam33 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16575

Köszönöm szépen!

 

30-as porotherm tégla fal 14 cm kőzetgyapot szigeteléssel. Az ablakok 3 rétegűek.

Előzmény: joevagyok68 (16569)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16574
Hát mer ezek a technikai dolgok kissé olyanok mint a zongorazas, vagy van valamennyire a hozzá a delikvensnek érzéke vagy nem annyira.
Két év az sok idő egyes önjelölt leonardok annyi idő alatt már megszulik a spanyolviaszt, fából. Vaskarikat csinálnak kis muanyaggal otvozve.
Egyébként itt sokan, velem együtt, nem vagyunk Mozartok, de meg ha néha melléutunk is klimpirozas közben, akkor tanulunk a saját hibainkbol, és gyakorlunk tovább.
Az okos a más hibájából is képes tanulni, és a jotanacsot sem veti el.
Ha kell, segíthetek, emailom publikus
Üdv:GG
Előzmény: Byrne103 (16559)
DLaci831 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16573

Szerintem jól számoltam, van néhány raktárhelyiség, ahol kb. 12_16 fok között van, valószínűleg az torzítja a képet.

Egyébként majdnem jól mondod -15-ben pakoljuk a tüzet rendesen (még ha nem is állandóan 90 fokon).

Előzmény: joevagyok68 (16572)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16572

"Épület hőigénye számításom szerint: 37KW"

"Radiátor hőleadók teljesítménye (90/70-ben): 38 KW"

"(Épület néhány éven belüli hőszigetelését követően számításom szerint 23-24KW-ra fog csökkenni a hőszükséglet)"

"Éves tüzelőanyag használat kb. 50 m3 akác"

 

Az épületről nincs kép ??  :-))

Érdekes lehet...

-15 fokban napi 24 órában folyamatosan kell keringetni a 90 fokos vizet, hogy ne hüljön az épület ??

 

Vagy valamit rosszul számolsz...

 

 

Előzmény: DLaci831 (16568)
DLaci831 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16571
Előzmény: DLaci831 (16568)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16570

"fafűtéses rendszer tervezése"

csak kíváncsiskodnék...

"Milyen" a fal, és hány cm hőszigetelés lesz rajta ?

Előzmény: Stam33 (16567)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16569

expressz.hu  babót > puffer

Előzmény: Stam33 (16567)
DLaci831 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16568

Tisztelt Fórumozók!

Kérem javaslatotok, segítségetek pufferek beépítéséhez.

A jelenlegi fűtéshez szeretnék 2db hőtároló tartályt illeszteni, összesen min. 2000l (vagy nagyobb 3000l-ig) térfogattal.

(szerettem volna 1 db nagyot de kicsi a belmagasság és nem fér be)

Azt szeretnénk ha a kazán a hőt elsődlegesen a radiátorokba, majd azt követően (és az alatt is akár) a tartályokba továbbítaná, oly módon, hogy amennyiben nincs túl hideg odakint és kisebb a hőigény az egyik tartály akár kizárható legyen szeleppel.

Továbbá jó lenne, ha nem túl hideg, de még nem nyári időszakban a melegvíz ellátást meg tudnánk oldani, oly módon, hogy a radiátorokat nem csak a tartályt (okat) fűtenénk.

Az általam készített kapcsolási rajzban lévő esetleges hibákra rávilágításon túl várnék választ az alábbi kérdésekre:

 

A kazánból kijövő 2"-os csőbe van egy csap (kép), (hogy annak idején 1"-os elkerülővel keringtető szivattyút lehessen beépíteni) . Ha kicserélem a 2"-os csapot egy visszacsapóra (lemezes csappantyúra) áramszünet esetén a kazánból gravitációs úton kiáramló víz ki tudja e nyitni a függőlehes helyzetbe épített csappannyút? 

Mindenképp javasolt-e az előremenő és visszatérő körbe is a szivattyú? (Én csak azért raktam be mert úgy gondoltam a 2. szivattyú akkor kapcsolna be, amikor a radiátorok fűtési visszatérője már 45C° fölé megy, így megszívja kicsit a puffer ágat. A tervezett rendszer új elemeinek ellenállását nem ismerem.) A cél a minnél kevesebb mozgó és elektromos árammal működő berendezés és minnél egyszerűbb kialakítás.

Kb. mekkora egy puffertartály alaki, súrlódási ellenállása?

Jelenlegi vegyes anyaghasználatú rendszerben van e javasolt anyagú, típusú tartály? 

Jelenlegi kazán max 1 bar nyomásal terhelhető, így az amúgy 3 szintes épületben nincs sok értelme, és probléma forrása lehet zártá tenni a rendszert, viszont a tágulási tartály szükséges méret 240-250l kell legyen azonban csak kb. 60l-ig találtam nyitottat a kereskedelmi forgalomban. Lehet-e ekkora tágulási tartályt kapni vhol nyitott rendszerhez?

Tágulási tartálynak lenne egy hely a lépcső felett a fűtött térben, de ahhoz vízszintes vagy ferde elhúzás kell a kazán-tartály között, ez max mekkora lehet?

2"-os (háromjáratú) ESBE szelep helyet van e más lehetőség (költséghatékony) kazán hőfokvédelemre?

Valamikor jó pár évmúlva hozzá kapcsolnánk majd egy kondenzációs kazánt is (talán) ennek a kapcsolási helyét már most szeretnénk betervezni, (másodlagos)

 

A meglévő rendszer alapadatai:

Fűtött légköbméter: 650 m3

Kazán típusa: CALOR nagytűzterű (bálás) 50KW (csak fával tüzelünk)

Jelenlegi tágulási tartály nyitott kb. 40-50l

Radiátor hőleadók teljesítménye (90/70-ben): 38 KW

Épület hőigénye számításom szerint: 37KW

A nyitott rendszer alaki és súrlódási ellenállása számításom szerint 0,024 bar (ha a geodetikus magasságkülönbséget is figyelembe vesszük 0,651 bar)

A rendszerben jelenleg levő víz térfogata kb. 400l

Éves tüzelőanyag használat kb. 50 m3 akác

(Épület néhány éven belüli hőszigetelését követően számításom szerint 23-24KW-ra fog csökkenni a hőszükséglet)

(Jelenlegi rendszer acél csövekkel készült, de sajnos van rövid réz szakasz is benne, hőleadók nagyrészt AL RADAL és néhány DK radiátor.)

Jelenleg van lehetőség (nem max üzemben) az épület elektromos áram nélküli, gravitációs fűtésére, amit későbbiekben is szeretnénk megtartani, (még akkor is ha ilyen működés esetén a puffertartály nincs teljes mértékben kihasználva)!

Várom visszajelzésetek, akár emailen is!

Stam33 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16567

Sziasztok!

 

Most folyik az új, fafűtéses rendszer tervezése, és lassan a kivitelezése. 1000 literes puffer lesz, egyrészt, mert a tervező szerint elég, másrészt mert a meglévő ajtótokon csak ez fér be a helyére.

 

A melegvizünk vezérelt áramról fűtött bojlerrel van megoldva, nyáron kb. 3000 Ft/hó a költsége (télen a hidegebb víz miatt biztos több).

Napkollektor belátható időn belül nem lesz.

 

Gondoltam, hogy a villanybojlerbe bemenő hideg vizet csőkígyón keresztül átvezetem a pufferen, így ősztől tavaszig csökkenthetném (megszüntethetném?) a melegvíz áramköltségét. Ha fűtök, meleg víz menne a bojlerbe, ha nem, akkor a vezérelt áram rásegít.

 

Az a baj, hogy a HMV-s pufferek + nagyobb munkadíj felárát (kb. 220e Ft) nem fogja visszahozni az áram-megtakarítás.

 

Arról itt a fórumot olvasva lemondtam, hogy egyszerű acél felső csőkígyón át (az ilyen puffer felára néhány éven belül megtérülne) vezessem a hideg vizet, gondolom ez nem járható út, ehhez inox kell.

 

Tudtok ajánlani olyan gyártót, ahol egyedi igények szerint legyárthatnak egy inox felső csőkígyós puffertartályt? Aztán az ára alapján már látom, megtérülne-e.

 

Köszönöm!

Byrne103 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16566
:) különben elsősorban örültem volna ha valaki a kornyekemen lakik...mert a tervezes gondolom nem ingyen lett volna...meg a kivitelezes se...ide majd csak este tudok feltolteni kepeket...mondjuk meg nem tudom hogy fogom berajzolni...
Előzmény: pajaci (16565)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16565

Könyörögjünk közösen, hogy segíthessünk neki!

Előzmény: peterch (16564)
peterch Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16564

Szia !

 

Pedig valoban leirhatnad, hogy min is gondolkodol ,esetleg rajzokat es utanna kapsz egy csomo otletet, utbaigazitast. Aztan majd kivalogatod, hogy neked mi a jo. 

 

Udv , Peter.

Előzmény: Byrne103 (16559)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16563

:)))

Előzmény: G73bor (16555)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16562

Van akinek elképzelései vannak, meg ötletei, van aki pedig felhasználja a már kitalált, és bevált megoldásokat.

Előzmény: Byrne103 (16559)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16561

hülye ...még1x... 

Félállasban sztendap fellépés ? Nem kéne a fával bajlódnod...megkeresnéd az árát !

Bááár...amilyen  h... vagy már csak hobbiból IS dolgoznál a fával, meg hát lehet piromán IS vagy egy picit.....  :-))

Előzmény: G73bor (16555)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16560

"nem szeretnem itt a forumot teleposztolni kepekkel:)"

Pedig azért van...:-)

legalább pörögne...

BÁR lehet még jobban összezavarnának az - eltérő - vélemények/infók.. :-))

Előzmény: Byrne103 (16559)
Byrne103 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16559
Szia,
akkor lehet felreerthetoen irtam...vannak otleteim, es meg kene nezni melyik lenne a legjobb megoldas a hazamhoz...(vagyis a hazamhoz meretezve...)ezert keresnek valakit akivel le lehetne ulni es megbeszelni:)nem szeretnem itt a forumot teleposztolni kepekkel:)

kulonben mar 2 eve olvasgatom a topicot:) de nem leszek szaki tole...
Előzmény: pajaci (16558)
pajaci Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16558
Előzmény: Byrne103 (16549)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16557
Joe!!!!
Nem akarsz kotozkodni, ????nehogy beteg legyél!!!! :-))))
Iszok te rendesen??
Egyébként meg idegen nyelvvel "kuzdei" nem is ( lenne) hulleseg
Előzmény: joevagyok68 (16554)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16556
Hát mer nem is. Vagyok egeszsegges, hát szerinted szórakozasbol iszok èn....??::-))))
Inni tudományos alapokra fektetve kell, nem cél úgy össze-vissza ösztönszeruen mint az állatok...
Mer a barmok csak akkor isznak ha kell, az ember a szabad akarat birtokában akkor is ihat, ha kellx ha nem...
Egyébként meg nem szabad vizet inni, mert abba b....nak a halak.....fujjjjj

Előzmény: mislenyi (16550)
G73bor Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16555
Mondtam mán, hogy kissé münchausen-báro szindrómabqn szenvedek az ivás tekintetében, mer sokat mondok, de kicsiket iszok.
Bár. Bohóc ifjukoromban előre 50 évre megírtam a fejadqgomat, dehát az emberi szervezet mégsem puffertartaly, sem buszeszraktar, tehát időnként rá kell fűteni, ill rá kell töltenibol yan ez ez mint q vakcinázas utáni emlékeztető oltások.
Hogy tuduk e élni...
Legalábbis próbálok. Mint ahogy a DarwinaKarcsi mondotta vala, az élet harc a létert,$(vagy a léert) estleg (serleget a prediktiv szerint) a lóveert, vagy a love-ért.?!...
A kutya se érti.
A seggszpir szerint meg hamlet azt mondta, hogy lenni vagy nem lenni, tiszisz do kveszcsonsz...
Tó be, őr nőt tó be...
Em meg úgy értettem, hogy two beer, ot not two bear...
Magyarul két sör, vagy két medve.... Na ennek semmi értelme...
A fene se érti ezeket án angelusokat, nem aztat mondják amit leírnak....:-))))
Hát persze mer nem tanultak meg rendesen meg magyarul se, hát akkor meg mit erokodnek idegen nyelvvel...:.)))))
Előzmény: mislenyi (16550)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16554

"Nem kotozkodom,"

Pedig DE...  főleg itt !  :-)

de tenyleg valaki arulja mar el, miert rak valaki faelgazosito kazant kis hőigényű fűtésrendszerre közvetlenül, hogy azután fojtottan, alacsony hatásfokkal üzemeljen ?? Faelgázosító kazánt puffer nélkül, közvetlenül a fűtésrendsezrre kötni az egyik leghatekonytalanabb megoldas... A kifejlesztes celja a hatekonysag novelese volt, nagy penzert megveszi az ember (kazant) es beleteszik közvetlenül a fűtésrendszerbe, puffer nélkül,  es agyonverem a hatekonysagot? nem ertem

Előzmény: vilagtalan7esugynok (16552)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16553

Melyik az a módszer, amivel hatékonyan lehet melegvizet tárolni?

 

Mi a meghibásodási lehetősége egy puffertartálynak?

Előzmény: vilagtalan7esugynok (16552)
vilagtalan7esugynok Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16552

Nem kotozkodom, de tenyleg valaki arulja mar el, miert rak valaki faelgazosito kazanra puffert (nem HMV-t)? Meleg vizet tarolni az egyik leghatekonytalanabb megoldas... A kifejlesztes celja a hatekonysag novelese volt, nagy penzert megveszi az ember (kazant) es beleteszek egy meghibasodasi lehetoseget es agyonverem a hatekonysagot? nem ertem

Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16551

Tesztelés alatt áll és úgy vélem megoldás lett a kazán előre menő es visszaterő közötti hőfok különbségre kapcsolas. Így csak betenni bír a pufiba de kivenni nem. Jelenleg deltaT off 4K on 8K a beállítás. 

Előzmény: Orion68 (16491)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16550

Ez a gyakoriság, amit itt leír, az már nem egészséges.

Előzmény: nagykunsági (16547)
Byrne103 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16549

Sziasztok!

 

Ismét foglalkozok a témával, mivel jön a jó idő és fogy a fa a pincéből:)

Szeretném megkérdezni, hogy nincs-e itt valaki aki Szombathely környéki?

 

Szeretném most már pontosan megtervezni a rendszert a házhoz, hogy pontosan mekkora tartály kell, hány csap esetleg hőmérő...stb stb /így mondjuk a végösszeget is látnám:) /. Ehhez keresnék valakit itt a környéken és az se lenne hátrány ha tudna segíteni beüzemelésben.:)

 

De szívesen fogadok itt is "elméleti" segítséget:) Elképzeléseim már vannak:) csak a részletekben veszek el... pl milyen szelep milyen szivattyú...stb stb.

 

Remélem találok itt valakit aki tud segíteni:)

 

Üdv.

Tomi

 

G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16548
Azé nem tesz fel tök precíz tervet egy cég sem mert akkor ki fizetné meg a szakembereket, meg nem is létezik egy mindenre jó kaptafa, inkább jó néhány vezérelvnek tekinthető variáció, amit a helyi adottságokhz és elvárásokhoz kell igazítani.o üdv GG
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16547

Te aztán egészségesen élsz. 

 

Volt egy szomszédasszonyom, minden reggel megivott 3 cl szilvapálinkát, minden ebéd után meg 1 dl vörösbort. /otelló/.

 

92 évesen úgy halt meg, hogy sose volt beteg. 

Előzmény: G73bor (16544)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16546

Akkor nem gond. 

 

De én azért a lakásköri előremenőbe tennék egy rugós visszacsapót. VTA szelep után.  /Az én rendszeremben van/

 

 

Előzmény: tormap (16543)
G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16545
Ja a lényeget majd kifelejtettem a m kanalas orvosság összetevői közül...96%-oetil k alkohol...
Ennyi
Előzmény: G73bor (16544)
G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16544
Ja,igazad van, 2T bekotesnel Igen.
Egyébként már kezdem elvesziteni a vezerfonalat,ezért iszok meg egy kupicaval...
...ma voltam dokineninel., mit írt fel.
Antibiotikumot ... Élet-ellenes szert...te atya világ....
Meg kaptam. Mixtura pectoralis nevű koptetot. Mi van benne:
standardizalt ipekakuana tinktura, mi a fossss???
Meg effedrin hidroklorid.... Tán igyál hipot?????
Meg kakkukfu ellixir.... Nesze b.....
Inkább iszok a hutobol egy gyumolcslekoncentratum erjesztett égetett extraktum- eltelixir-tinntaturrat.... Nazdarovje
Előzmény: nagykunsági (16540)
tormap Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16543

Az igazándiból csak a rajzon van közelebb.

http://kepfeltoltes.hu/140224/alaprajz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha esetleg tudnátok nekem mutatni linket ahol találok rajzjeleket a szerelvényekről

azt megköszönném.

A szakszeres rajzon nem találom a vta hideg ágába a visszacsapót. Ami rajzjelet találtam

rá az egy fehér és egy fekete háromszög egymással szembe fordítva.

Előzmény: nagykunsági (16528)
pajaci Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16542

Még szerencse hogy nálam hőcserélő van, így nem bírja fűteni a lakást.

Előzmény: nagykunsági (16540)
pkl Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16541

Köszönöm az idegenvezetést a hmv tárolók világában :) Én is használt bojlerre hajtok. eredetileg a pufiból gondoltam a töltését.

Előzmény: G73bor (16539)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16540

Sajnos az a tapasztalat, ha messzebb van a pufi mint a lakás, akkor folyamatosan fűti a kazánköri szivattyú a lakást, a pufiba meg kevés rakódik. 

Előzmény: G73bor (16538)
G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16539
Hmv magyarul használati meleg víz, meg magyqrabbul meleg furdoviz, alias picsamoso pancsi-pancsi. Technikailag egy csokigyos hocserelovel ellátott hoszigetelt falu tároló, parasztosan egy villanyboiler, ami villany nélkül is meleg vizet ád, ha a fűtésrendszerbe van kötve.
Kaphat a kazanbol, a pufibol,napkollektorrol meleget, pufi nélküli lakásban meg bekotni mint egy radiatort, a tűz kialvasa előtt elzárni egy csappal, oszt jovan.
Egyébként a párhuzamos kötés jó lehet, megfejelve annyival, Hogy a pufibol is meg lehessen táplálni.
UdvGg
Előzmény: pkl (16535)
G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16538
Ha nincs,akorr semmi semmit ,de grav. Lakasfutes akkor sem lesz belole nagy valószínűséggel.
ÜdvGG
Előzmény: nagykunsági (16534)
UazosMisi Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16537
Lehet venni külön is, biztos vagyok benne, hogy bármely szerelvényboltban kapsz! Különböző hosszúságú, különböző anyagú létezik, gugliba beírva körül tudsz nézni webáruházakban!
Előzmény: _istvan_ (16536)
_istvan_ Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16536

Sziasztok!

 

Puffertartály hőmérő hüvelyt lehet valahol külön kapni, vagy érdemesebb órával együtt nézni? 

pkl Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16535

Üdv! Tegnap megkaptam az árajánlatot; 1M... ennyi biztos nincs :)

Még egy-2 kérdés: A hmv-t a pufival párhuzamosan kell bekötni? És a vezérlését hova érdemes tenni? Vagy a fűtésvezérlésbe ezt is be lehet kötni valamelyik szivattyúval párhuzamosan? (rákerestem hmvre de a 3 betű kevés) Mi a pontos neve a vezérlésért felelős kütyünek,amibe a hőmérők mennek(gányoló féle megoldás)?

Befejeztem! ÉS elnézést mindenkitől aki unja a kérdéseimet; idén még kezdő vagyok :)

nagykunsági Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16534

"Mert w vta hidegvagan levő leffentyus visszacsapo azt hivatott megakadályozni, "

 

De ha nincs akkor mi akadályoz meg mit?

 

 

Előzmény: G73bor (16529)
G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16533
Ha volna gázkazanom, oda tennék meg egy rugosat a keringeto nyomooldalara, hmv tartalynal meg leffes van.
Előzmény: G73bor (16529)
lala1961 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16532

Wendel a pufi elött is volt élet: azt azért írom mert nálam a 2 tágulási azért van,hohyha kizárom a pufit a rendszerbőlakkor is tudjak füteni és a kazának legyen külön tágulási része.A kazán tágulásiján (elötte) van egy T idom+ egy 1/"2 biztonsági szelep.Remélem érted miért is kell a 2 tágulási és az sem baj ha a "kistestvér"közel van a kazánhoz.Az elöremenőbe való csatlakozás elönye ,hogyha baj van a meleg is elörefelé akar kiszaladni és talán igy elöbb tud reagálni mindha valahola visszatéröbe feszegetné neked a rendszered.

Előzmény: WendelkeS (16524)
tormap Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16531

Köszönöm!

Előzmény: G73bor (16529)
G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16530
Fullentettem,kiegessiteskepp

Harcászati stratégiai alapokon nyugvó döntésem:
ad egy. Èn kifejezetten ruhellem az influenzavirust.
Ad kettő. A vírus nem bírja q pálinkat.
Mi következik ebből:
Ad 3. Az ellenségem ellensége a barátom.
Tehát harcra fel... Ill kupicara
Előzmény: G73bor (16529)
G73bor Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16529
Kedves Nagykunsagi!

Nem kotozkodes és szorszalhasogatkeppen, de mivel találtam egyet, így muszáj elhasitanom
Est írtad:.
A VTA hideg ágán simán megy gravitációban a fűtés, még szivattyú sem kell hozzá.
Na és így ebben a formában nem fedi a valóságot.
Mert w vta hidegvagan levő leffentyus visszacsapo azt hivatott megakadályozni, Hogy a puffer-lakás eloremeno- vta szelep-annak hideg ága--lakás visszatéro-puffer körben ne legyen gravitációs keringés és ezáltal hoveszteseg. Egyébként jó estben ez az egész kör a kazwnhazban max 4 méter csövet jelent.
A lakásba a vta hidegagan keresztül sem gravitációsan sem w kazqnkori, sem a lakasszivattyu által nem megyén melegvíz.
Illetve lehet olyan eset, amikor itt a vta hidegagban nincs leffentyus vcs., q lakáseloreben a szivattyú nyomoagaban meg helyesen ott a rúgós vcs., akkor fullra 80-90fokos felfututt pufinal elkezdhetpik felszivarogni a lakásba a melegx főleg ha elég nagy a csőatmero, olyan tréfás megoldással, hogy persze nem a lakaseloremeno-meleg ágban jön vissza fent a pufiba a hideg, mert ott a rúgós vcs. Meg egyébként is. Fizikai paradoxon lenne.( bár láttunk már karon varjút...) Hanem a hideg csőben lassan felkuszik a cső felső felén a meleg, alul meg lejön a pufiba a hideg.,mert az lejjebb van . Mint tudjuk, nem a meleg viz akár annyira felfelé menni, inkább a hideg víz a nagyobb fajsúlyanal fogva lefelé törekszik. és ezáltal helyet cserél a meleggel, azt felnyomja maga előtt. És a gravitációs fűtés lényege.
Mé nem írja má be valaki az új versenyzőnek, hogy hová tegye a visszcsapokat, még egyáltalán minek is azok....
1. Leff.vcs. a kzankori szivattyú- vtckazanvedo szeleppel párhuzamos ún.bypass, magyarul elkerülő ágba, hoyg. Áramszünet eseten legyen grav. Keringes a kazán pufi között.( a keringeton keresztül meg tűrhetően átmennek a víz, de a vtc lezarhat.)
2. Leff.vcs. a pufi(k) kazanbol bejövő meleg csonkjara, ill. A csonkhos minél közelebb(mer fejjel lefelé nem lehet leff.vcs.t beépíteni, ill. Lehet, de nyitva lesz állandóan) Ez a hideg kazán puffebol történő kéretlen viszafuteset hivatott megakadályozni.
3.lakáskori vta hideg ágában egy leff.vcs., Hogy ne fütsuk fölöslegesen azt a néhány vagy annál több méter csoszakaszt...hoveszteseg elkerülése.
4. Rúgós vcs. A lakaskori szivattyú nyomooldalara, hogy ne legyen akaratlan gravitációs lakásfutes, tulfutes, hogy tudjuk tartalekolni pl. esti hazaérkezesre a meleg vizet a pufiban, ha levesszuk a szobatermot, es ne fogyjon ki magától, direkt keringetes nélkül is.

A rúgósakat nem illik összecserelgetni a leffentyussel, es vica-versa...
Azé mer csak.
A rugos arra jó hogy csak akkoró nyisson, ha a szivattyú megindul, es kinyitja magának, csak ekkor van vizmozgas a csoszakaszban, nuku grav.keringes.
A Leff.vcs. bár nem zár tökéletesen, de áramszünet estén nyit,mer ez a dolga.
Könnyen nyit, ezért van ilyen a vta hidegagaban, mer messze is lehet. A szivattyútol.
Egyébként ősz szivattyú szívooldalara nem illik rugosat tenni, mer lehet hogy nem tudja kinyitni, kavitalni fog.
Egyes elvetemültebb emberkék gyengítik a rugosok rugojat, hogy kisebb teljesítményu lakaskori szivattyú is ki tudja nyitni.

Na ennyi a mai szófosasom.
UdvGg
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16528

Nem érted. 

 

Mondok egy példát. 

 

Begyújtasz a kazánba. Felmelegszik . Kazánvédő kinyit. A kazán keringtető szivattyúja nyom 100 liter 70 fokos melegvizet percenként. A lakás keringtetője meg ebből kivesz 40 liter vizet percenként. Akkor a maradék 60 liter a pufferba megy. 

 

Tehát fűtöd a lakást, meg mellette rakja a puffert is. 

 

A te rajzoddal az a gond, hogy a kazánhoz közelebb van a lakás mint a puffer, tehát a kazánköri keringtető a lakást fogja fűteni, nem a puffert fogja rakni. Akkor is fogja fűteni a lakást, ha a lakásköri szivattyú nem megy, és már 30 fok van a lakásban. 

 

Ezért kellenek visszacsapó szelepek. Hogy mindíg arra menjen a melegvíz amerre te szeretnéd, ne arra amerre neki egyszerűbb. 

 

 

Előzmény: tormap (16525)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16527

 

Szóval ez a 2T-s bekötés, a hidrováltós  meg ilyen

 

http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=209068

 

A gravitációsnál az a jó, ha alacsonyabban van a kazán de a működik úgy is, ha egy szinten van a pufival, csak a puffer teteje magasabban van, meg ha a csövek átmérője megfelelő, ideális lenne a 2"-os cső puffer kazán között, de annak a szerelvényei már igen drágák. Az 5/4-6/4"-os jó már. De itt a gravitációs keringési lehetőség a biztonságot szolgálja inkább.    

Előzmény: tormap (16526)
tormap Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16526

A kazánra raktam vészhűtő kört. Remélem ez meg fog védeni a túlfűtéstől.

A kazánt pufferral összekötő csövet mennyezet alatt vinném. Kazántól fel

menyó alá. Ezután egyenesen 5-6m, majd le a tartályhoz. Így is keringhet

gravitációsan? Mintha a régi gravitációs fűtéseknél a kazánt egész lent

helyezték el. Van ez nem feltétel?

Előzmény: WendelkeS (16524)
tormap Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16525

Lehet. Nem tudom. Korábban írtam, hogy szeretnék puffert. Nem tudtam mi az a 2T bekötés.

Erre azt a választ kaptam, hogy ilyenkor a lakást fűtőm először és ha az nem kér akkor töltöm a puffert.

Ez nekem megtetszett mert ezt akarom. Kaptam egy rajzot ehhez. Ezt rajzoltam át. Mivel nem tudom csak távolabb

elhelyezni a tartályt.

http://www.aero-therm.hu/bekotes.html

Itt az 1es rajz. Én azt hittem, hogy ez egy működő rajz.

Erre írjátok, hogy hiányoznak a visszacsapók.

 

Előzmény: nagykunsági (16523)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16524

A VTC alatti visszacsapó azért kell, hogy a szivattyú ne tudja visszafelé nyomni a vizet, hanem a kazán felé, és szivattyú nélkül meg tudjon gravitációba menni. Ja és kell a 2T-re is.

 

Nekem a puffer hidrováltósként van bekötve, tehát kettő csonkon a kazán van, míg a másik kettő csonkon a radiátor kör. Semmi extra ilyen bekötési rajzok vannak itt a fórumon is, meg találsz a neten is.

 

A termosztátok nálam úgy voltak, hogy sima csőtermó(narancsárga Comphuterm) , nem sokáig, ment a kukába. Saját tapasztalat kellett, hogy elhiggyem, hogy azok felejtősek, pedig a fórumban többen is kifejtették. Majd jött a merülőhüvelyes, ezek már teljesen jók, volt amelyiknek a hiszterézisét +-1 C fokra sikerült beállítanom 70 C foknál. Megbízhatóak, jól működtek, nem fogyaszt áramot.  Jelenleg meg REX-ek vannak.

 

Visszatérve a tágulásira, nem mindegy hogy hova kötöd, a tágulási elhelyezését azért írtam oda, mert van még egy funkciója, amit nem biztos, hogy tudsz.

 

Ha túlfűtöd a rendszert, és a biztonsági szelep lefúj, akkor a tágulási tartályból pótlódik a víz a kazán felé, és így ez a víz is hűti a kazánt. Tehát amit Lala írt, hogy az előremenőbe van neki kötve ( ha jól értelmeztem az írását) az nem túl jó megoldás.

Előzmény: tormap (16504)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16523

Szerintem nem érted amit leírok, vagy nem olvasol figyelmesen. 

 

 

 

Előzmény: tormap (16522)
tormap Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16522

Sajna nincs más fűtési módunk jelenleg. Ezért gondoltam, hogy először bent legyen meleg.

A radiátor köri szivattyút szobatermosztát vezérelné. Most, hogy nincs puffer 3 óra alatt fűtöm be a házat

úgy, hogy egész nap nem gyújtottam be. Azóta raktam 20cm szigetelést a padlásra. Először a jelenlegi kazánnal

próbálom meg. Ha kicsi lesz akkor majd cserélek. Megtennéd, hogy berajzolod a visszacsapót? Nálam nem hinném,

hogy gravitációba megindulna.

Előzmény: nagykunsági (16521)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16521

Szerintem nem ez a célod. 

 

A cél az, hogy a lakásba csak akkor menjen meleg, ha a lakás kívánja. Tehát a lakás fűtését egy szobatermosztát szabályozza. 

 

A puffert meg akkor töltöd, mikor begyújtasz. 

 

Párhozamosan is mehet a kettő, de ha a kazán által megtermelt meleget mind elviszi a lakás, akkor az a kazán kicsi. 

 

Olyan kazán kell, ami a lakás fűtése mellett a puffert is tölti. 

 

Az általad betett rajzról számomra az  derül ki, ha nem teszel  bizonyos helyekre visszacsapót, akkor a lakásfűtés addig fog menni, míg a kazánban van meleg. Mellette a puffer meg igen lassan töltődik. 

 

A VTA hideg ágán simán megy gravitációban a fűtés, még szivattyú sem kell hozzá. 

Előzmény: tormap (16520)
tormap Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16520

Igen, a cél az volna, hogy először a lakásba legyen meleg.

Csak akkor kezdődjön a puffer fűtése ha a lakás elég meleg.

A visszacsapót egyelőre nem értem.  A vta hideg ágán kersztül

a kazánköri át tudja nyomni a vizet visszacsapó nélkül?

 

 

Előzmény: nagykunsági (16518)
tormap Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16519

Már el is csesztem. Nem találtam szerkesztés gombot. Szóval a rajz:

http://kepfeltoltes.hu/140223/724943980puffer_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: tormap (16517)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16518

Elgondolás jó, viszont arra számíts, hogy a puffer töltés közben menni fog a lakásfűtés, ha nem teszel rugós visszacsapókat a  lakáskörre, de kell tenni a VTA hideg keverőágára is, hogy csak akkor legyen lakásfűtésed, ha szeretnéd. 

 

Persze ha a kazán keringtetője túl nagy akkor átnyomja a rugós visszacsapót. 

Előzmény: tormap (16517)
tormap Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16517
lala1961 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16516

Jó tegnap este már nem volt olyan összefogott a mondanivalom,de ma mégegyszer elolvasva a beírásod ,nekem nehéz kitalálnom innen ,hogy mid van meg a fütési rendszerböl. A VTC -t változatlanul a kazánközelébe rakd, a VTA az + ha két tartályod lesz akkor a lakáskörfelé menő utolsó vagy közösített elöremenőre tedd a szivattyú elé,és hozd össze + a lakáskör visszatéröjét a VTA szelep alá.

Előzmény: tormap (16514)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16515

Szia Menyus!

 

A párhuzamos kötésről nem tudok véleményt mondani.

Nekem 1000+500-as van sorba kötve,az első év ez így.

Amit tapasztaltam hogy szépen rétegződik,az 1000-sbe jön a kazán és innen is megy el a lakásfűtés is.

Előzmény: menyus1111 (16509)
tormap Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16514

A pufi már meg van. Most ekkora lesz. Olcsó volt.

Most működik a rendszer. Vtc és vta nélkül. Ezért írtam, hogy  a mostani

rendszerbe tennék egy vtc-t és egy vta-t egy plussz keringetővel és a kettő

szelep közé kötném a puffert párhuzamosan.

Előzmény: lala1961 (16510)
G73bor Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16513
Kiegészítésként az analóg termosztatokrol:egyszerűek mint egy faek, nincs mi elromolson benne.
. ( a prediktiv szovegbevitel a benne-re kiadta hogy Hennessy, nem is lenne rossz...)
Az évek teltével kaz fárad q bimetal, gaspatronosnal szökött gazról még nem hallottam..
Csere egyszerű, még olcsók is, bekotni könnyű.
Mondjuk èn szeretnék egy időjáráskoveto diditqlis vezerlorendszert, az igazán elvadult figurák utàn szabadon webkameraval, és telefonról tavolbol vez erelheto szobatermosztattql és kazanhazi full automatizalassal, motoros pilllangószelepzarassal,barometrikuskéményhuzatszabalyzassal, még stb, csak hát a piszkos anyagiak.
Még nem vagyok elwktromuszeresz, csak állat-tenyésztő..ezért magamtól az án aóg vezest tudtam kiépíteni. Olcsó, de legalább nem komfortos...hehe
Magyarul több emberi beavatkozást és odafigyelest igényel, mondjuk felautomatanak.
Egy furcsaság: a mikroba melegitett forró teabol kicsit leszurcsolve, raontottem a maradék kicsi hideget a kannabol, és nem keveredett össze, hanem felül maradt a hideg...nem retegzodott át.
Pufinal is olvastam, hogy mondjuk középre bekötött lakasvisszatero eseten, a beérkező hideg lezárja az alatta lévő meleget.
Még egy paradoxon: a snapsz a hutobol kivéve is éget...mondjuk az a dolga...
G73bor Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16512
Nekem 2x ezer van párhuzamosan, először csak 1 volt, de később bővítettem, mert kevés volt. 24 órára az ezer lityi. Talán. Egy 1500-ös béfert volna,de csak falbontassal, azt meg nem akartam, gondoltam elég leszv ezer, hát nem lett elég, csak. 10-12 órát bírt. Ezért lett megduplázva.
Tehát minnél nagyobb, annál jobb.
Nekemvkicsi kazánom van,$kb 25kw, ezért jó q párhuzamos kötés, mert enyhe időben csak egyet fűtok fel. Mondjuk soros bekotesnel meg eleve retegsodik magától, tehát nem jobb az egyik mint a másik, csak más.
Jobb 1 nagy tartály mint két kicsi, mert kevesbb a fajlagos felület literre vetítve, de az oszzfeluletvis kisebb, tehát kissebbva hoveszteseg, meg csak 1 tartályt kell szigetelni, nem kettőt, kevesebb pénz és munka, vagy gyári szigetelesbol is csak egy kell, olcsóbb mint kettő kicsi.
Kevesebb cső,csap egyéb szerelvény..
ÜdvGg
Előzmény: menyus1111 (16509)
G73bor Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16511
Kikérem magamnak... Nem vagyok hullle.
Inkább úgy jellemezném az állapotomat, ahogy a megboldogult Hofi
örökérvényű szavai csengenek: Bolond is lennék normális lenni...:-))))
Egyebkent azt is kikérem magamnak, amit hogy nem tudom mit.
Ja és nem vagyok addiktológiai eset, bár kalandos múltambol eredően
egy AA gyűlésen lehet hogy sok használható tanáccsal tudnék szolgálni
a gyakorló "muslincaknak", akik ki szeretnének repülni a murcis pohár bűvkorebol...
Magyarul bohó ifjúkoromban képes lettem volna megprobalkozni egyulto helyemben
egy Buszesz nagyker raktár deficitesre leltározasaban...
meg magyarabbul Igen szomjas típus voltam...
De és már a múlté. Mondja is AA asszony, hogy már nem. Vagyok a régi.
De azért a lignitpakolas lelkesedéset meg nem vesztettem el...
Vagy csak kapuzarasi pánik...ajjajjj.
Egyebkent így 40 meg 70 között mint felelősségteljes családapa, meg a betmen is
Visszavesz as önpusztító tevékenységbol..ezért a z ivási szokasaim kissé Münchasuen-báró
Szidromasak: magyarul a 3 centes poharat félig öntőm csak, és ha ebből elfogyasztok hétvégén as egyik nap 4-5-öt, akkorr már hinnnyyyeee. Mondja is az asszony, nehogy falnak menjek tőle.
Inkább neki...:-))) lignitet pakolni...
Bár most is becsaptám egy " picikét", mert tényleg influenzerias vagyok.
Mondta is ma apám: fiam ollan szarul nézel ki, iszol te rendesen???
bár talán megmaradok, mert q puffert most is volt erőm kimenni és megsimogatni.
Simogattam volna èn mást is, csak azt mondta a fehérszemely, hogy betegskedo tenyészállattal nem folytat szaporodasra irányuló tevékenységet...
Bár ha legalább van kedvem ilyesmire, akkor talán megmaradok...
remélem hogy azonban nem a háborús helyzetekben előforduló szindrómaban szenvedek:
Amikor ugyanis a létfenntartas bizonytalansaga, illetve erős veszélyeztetettsége felerősíti a fajfenntarto ösztönt...
Hát lehet hogy egy ösztönallat volnék???
Na további elmélkedés és szófosas helyett inkább megyek iszok meg egy snapszot, meg egy forró teátx meg elzarom a kazánt.
UdvGG
lala1961 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16510

Ha elfogadod a tapasztalati hozzászólásomat akkor mind nem szaki,és nekem saját részre akkor mindjárt ha beférakkor 1pufit raknák(1.5-2m3)a további macerák + a pénzkimélés végett is.(ugyan nemtudom a házad höigényét)A tágulásit a pufi közepére kötném és egy vezetékkel kihoznám a majdani szigetelésen túl.A VTC szelepet minnél közelebb helyezném el a kazánhoz, a VTA szelep helye a pufi utáni lakásköri elöremenöbe való.Hitelen ennyi ,reménykedj,hogy valamelyik szaki megszán valamilyen szakszeröbb válasszal.

Előzmény: tormap (16508)
menyus1111 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16509

Sziasztok!

 Öcsém most fogja összerakni a faelgázos rendszerét 2x1000 liter pufival. Párhuzamosan akarja kötni a két pufit. Jó megoldás ez? Szerintem a soros kötés jobb lenne, de nem tudom meggyőzni. Vélemény? Kinek melyik a szimpatikusabb, használhatóbb? 

Köszi a válaszokat.

tormap Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16508

OK! Akkor lesz nagyobb tartály. A pufi mellé sajna nem fogom tudni rakni. Másik helyiségbe szeretném rakni, a kazántól 5-6m-re. A szigetelés lerekesztéssel oldanám meg és azt tölteném ki valamilyen szigetelő anyaggal.

Ehhez kapcsolódóan volna kérdésem. Az rendben volna-e ha a kazánházba elhelyezném a vtc szelepet a kazánvédelemre és ugyan itt a vta szelepet is keverni a radiátoros kört. Ide pedig 2szál csővel csatlakoztatnám a távolabb lévő puffert.

Ha ez így jó annak örülnék. Ha esetleg kicsi volna az 1100l akkor a pufi mellé tudnék még tenni egy másikat, hely volna ez mellett.

Előzmény: lala1961 (16507)
lala1961 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16507

SZERINTEM nem elég a 100 l-s (nem baj ha túvan méretezve,sőt).A régi kicsi tágulásit hagyd a kazán melett az új kb130l-t meg rakd a pufi középső 5/4 csonkjára.Ne kérd ,hogy linkejem be a VIZFARAGÓ méretezését,de nagyot nem hibáztam amit leírtam.A tágulásik túlméretezése nem gond,mert legalább kissebb lesz a rendszeredbe a nyomás.

Előzmény: tormap (16506)
tormap Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16506

Köszi a válaszokat.

A tartály 1100l a kazánba 31l víz van. A radiátorok 22k és 600 magas. 2db 1800as, 1db 1400as, 1db 1600as, 1db 1000es + egy törölközőszárító. Ez szerintem 50-60l lehet. A meglévő 24l tartály mellé elég volna egy 100l-es?

Előzmény: lala1961 (16505)
lala1961 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16505

A kazán közelébe bárhová rakhatod,az enyém az elöremenőbe van kötve valószínű gyorsabban reagálna a bajra mindha a visszatérőbe lenne kötve .Wendel jól írta szerelvények nélkülí bekötés fontos.

Előzmény: WendelkeS (16502)
tormap Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16504

Szia!

Igen zárt a rendszer.

Láttam a képeket a rendszeredről. Szép munka.

Kérhetnék a tiédről is egy rajzot? A vtc511-et megkerülő ágnak a visszacsapóval mi szerepe van?

A "2T" bekötéshez is kell?

A vezérlésedet látom csupa hagyományos termosztáttal oldottad meg. Mennyire megbízhatóak?

Pontosan működnek? Ilyen elemekkel olcsóbban meg tudnám oldani a vezérlést. Kicsit bizalmatlan vagyok

ezekkel a termosztátokkal.

Előzmény: WendelkeS (16502)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16503

Aránylag korrekt láttam én már 1700-ft ugyanezt . Viszont tény ,hogy vettem már az E BAY-n  400-ft

alatt is  igaz 3 hét alatt jön meg .

Előzmény: -Tsunami- (16498)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16502

Feltételezem zárt a rendszered, ha nyitott, akkor tárgytalan amit írok.

 

Szóval a zárt tágulási tartályt , a kazán visszatérő csonk és szivattyú közé célszerű bekötni. Tehát a rajzon a szivattyú után van még egy elzáró, így az elzáró és a kazán közé.

 

A tágulási vezetékre tilos elzáró elemet tenni, én mondjuk tettem, mert így a rendszer szerelése esetén nem kell elengednem a tágulásiból a vizet, illetve ha nyomás ellenőrzés miatt szükséges, akkor csak a tágulásiból engedem el a vizet. Az elzáróról természetesen le van szerelve a kar.

Előzmény: tormap (16494)
pkl Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16501

Köszönöm az infókat! Esetleg ha rendel valaki ilyen hőmérőt én is betársulnék,mert nincs paypalom...

Előzmény: -Tsunami- (16490)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16500

Ha hama,hama kell, akkor valóban gyorsabb. Csak az a röhej, hogy innen rendelve többe kerül a postaktg, mint onnan az egész kóceráj, mert levélként adja fel.

Előzmény: -Tsunami- (16498)
Precíziós Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16499

Hol vetted? Ki csinálta? Garancia nincs rá?

Előzmény: leho01 (16495)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16498

Megrendeli, kifizeti, ha nem kapja meg akkor rendezze vissza a pénzét, ha rossz akkor meg valószínüleg bukta, a postával vacakol, stb.

Ha valakinek kell 2-3 db és nem akar akár 1 hónapot várni rá, akkor ez a felár még belefér és 2 nap alatt a kezében  van.

 

Előzmény: mislenyi (16496)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16497

Hát én is jót röhögtem, gondoltam is, hogy biztos megint kúrálja magát a snapsszal.:))

Előzmény: joevagyok68 (16493)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16496

50 %-os a haszonkulcsa. Mi 630-ért kaptuk, házhoz hozta a posta. Múltkor 3 db-ot rendeltem, most újra 3-at. Gyerekek szobájában nincs hőmérő, feltettük a parafa táblájukra, az érzékelő szabadon van.

Előzmény: -Tsunami- (16490)
leho01 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16495

Köszönöm az infókat akkor a 28  as rézcsőnél  maradunk ha addig szét nem vagdosom oxigénnel a puffert...:D Már az 5.nyomáspróba van és megint elengedett valamelyik hegesztésnél... Lehet szar vétel volt nekem ez a  2m3tartály pláneg hogy  az 5mm es anyag helyet jó ha van 3,5 es....

tormap Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16494

Sziasztok!

Az egyes rajzon szereplő rendszerré szeretném átalakítani a rendszerem.

http://www.aero-therm.hu/bekotes.html

Az volna a kérdésem, hogy a kiegyenlítő tartályt hova kellene csatlakoztatni.

Kell-e egy kisebb a kazánkörre míg ki nem nyit az eseb szelep?

joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16493

Hulye. Majd megfuttam a kajatol...2 perce rohogok.

:-) 

Megkerdem asszonyt mitszóna egy lignites pakolashoz este....

Előzmény: G73bor (16486)
Orion68 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16492

Ezt az előző hszd-ra írtam.

Előzmény: Orion68 (16491)
Orion68 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16491

Én egy Sestost használok erre, a puffer alsó, kazán felé visszatérő csonkján mér.

Az Out és az Alarm relék sorba vannak kötve és úgy programozva, hogy csak egy bizonyos hőmérsékleti intervallumban zárjon mindkét relé (pl.40-50C - hogy legyen hová tölteni még energiát a pufferbe).

Az így nyert "kapcsoló" rövidre zárja a füsthőfok figyelő relét, így ha még elég meleg a kazánvíz (a reléje engedélyezi a töltést) de a füsthő már tiltaná a töltést, indítja a puffertöltőt addig amíg vagy megtelik ismét a puffer alja vagy lehűl a kazán (tilt a vízhőmérséklet miatt). A töltés így lehet szakasos is. Természetesen a túlmelegedést figyelő átkötés a továbbiakban is mindenképp indítja a puffertöltőt, azt nem érintettem.

Előzmény: Tomsojer68 (16489)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16490
Előzmény: pkl (16480)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16489

Igen-igen, csak reménykedtem, hogy hülyebiztos rendszert tudok építeni a Deltasol E vezérlőmmel.

Szépen ellát  mindent "szinte" szabadon programozható. Lakásfűtés esetén a külső hőmérséklet arányában szabályozza az előremenő hőmérsékletét, HMV-t tölt, hőforrás szivattyút vezérel, több puffert egymás után tölt (kávét még nem főz sajna).

 

Csak ez fránya szivattyú kikapcsolás. Addig nem inditja a szivattyút amíg a kazán el nem éri a pufi hőmérsékletét. Ha a tetejét adom meg akkor ha 80 celsius a teteje begyújtáskor nem biztos hogy jót tesz az öntvény kazánnak a 80 celsiusos szivattyú indítás.

Hoppá, lehet hogy lehet külön sensort rendelni a delta T on és off-ra. Megyek és megskubizom.

Előzmény: joevagyok68 (16485)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16488

Hozzám Abonyba 24 tonnás fuvareszközzel érkezett, így lett kb 850 Ft/q. Én 110 km-re vagyok Bükkábránytól. A te távolságodat nem tudom, de közel egyenesen lesz arányos a fuvardíj növekedésed.

Én a szomszéddal feleztem meg. Keress egy gabonás fuvarozót akinek pótos szerelvénye van.

Ha 3 tengelyes géppel húz 2 tengelyes pótkocsit akkor tudja kb felesbe rakatni, ha 3 tengelyes pótkocsija van akkor kb 10+14 tonna az elosztás.

 

Fával szembeállítva? Lignit szárazon (20%) 12 MJ egy nyár száradási idővel, nem kell darabolni, hasigatni, csak lapátolni.

Hátránya a sok salakos hamu, magas kéntartalom és a gyors leégés a nagydarabos keményfához képest. Puffer esetén ez viszont nem hátrány.

 

 

Előzmény: G73bor (16486)
G73bor Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16487
Má mint q z ifat megbuggantani lignittel előlhatul. nem az asszonyt...
Barnem lignittel, de az asszonyt sem hulleseg elölről-hátulról megtamogatni...:-))))
Előzmény: G73bor (16486)
G73bor Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16486
Kedves Töm!
Köszönöm a lignites tájékoztatót
Korulneztem nálunk itt békés megyében pont duplájáert adják a tuzepen a lignitet, mint a bükkábrányi bányaban. Kérdés hogy így meg megérné e , szembellitva az 1700-800 forintos fával.( jelenleg ennyi, meg várok 1 hónapot, hátha esik az ára,csak romániában ne essen az eső, mert akkor nem tudják a hegyekbol lehozni a fát.)
Jó volna bányabol venni, csak hát messze van.
Mondtam èn az asszonynak annak idején amikor kocsit vettünk neki néhany éve, hogy mégse egy fullextras, bőros, agyontuningolt ámg-s ótomata váltós haccazas esses merdzsot köllot vona venni, hanem inkább valami igavonobaromnak is beillo teherautót.
Mondjuk a nyugatnémet ipar előbb említett luxustermeke helyett inkább vigyázó szemünket kissé keletebbre kellett volna vetni, hogy szembetűnjon nekünk a közúti teherfuvarozas DDR-beli non plus ultraja: a pótos IFA....:-))))
Hát mer a 6 henger bár itt is felaras opció, de elérhető,,létezik belőle terepes 4kerekhajtasu ha jól tudom,egyébként meg egyterunek se rossz, hisz a motor a fülke közepén duruzsol a két ulles között, tehát akár közepmotorosnak is nevezhetjük.
Ha nyaralni mennék szilvasvaradra vele, a gyerekekulesnek lehetne isofix bekotest szerkelni a motortakarolemezre( a kicsi alulról történo temperalasa így hűvösebb időben tiszta haszon, hőségben ott q kurblis ablak, as asszony lenne a jobbeggyen mint mitfahrer, èn meg küzdenek a kormánnyal,mint a kisustipalinka az influenzavirussal....A platora felferne minden kempingcucc::meg a kempingbickli is és akár a sátor sátorfáját is lehetne állítani a platon, meg akár mást is....így realiizalodhatna as asszonnyal a platoi szerelem...:-))))) hazafelé megbuggyantani elől-hátul lignittel, oszt jonapot.
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16485

"A puffertartály alja vagy a teteje viszonyítási alap a kazán előremenőhöz?"

Ha logikusan végiggondolod, akkor kiderül, hogy ......

:-)

Előzmény: Tomsojer68 (16479)
pkl Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16484

Köszi! 16454et olvastam, az úgy akkor jó? nagyjából értem :) de akkor majd a szerelő. 613HUF??? a mindenit :O, sajnos BB bank nem kompatibilis paypallal. Vezérléshez valami komplett kitt is van?

Előzmény: Tomsojer68 (16481)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16483

Ettől rendeltem én is.

Ezek nem a vezérléshez vannak, ahhoz az előző hsz-ban olvashatsz.

Előzmény: nagykunsági (16482)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16482
Előzmény: pkl (16480)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16481

Olvasd el a 16454 hsz t. Ha nem bírsz vele mutasd meg egy villany szerelőnek.

Előzmény: pkl (16480)
pkl Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16480

Sziasztok! Most tervezgetem a vegyes/puffer párost. ezekhez való elektronika/vezérlés/kijelzés-t is szeretnék. A képen látható "ilyen" hőmérőnek mi a neve? hol lehet beszerezni olcsóért?

Az előre gyártott szivattyúvezérlők használhatók vegyes/gáz/puffer/HMV rendszerhez? vagy inkább bízzam egy villanyszerelőre?

Előzmény: _istvan_ (16417)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16479

Hi mindenki.

Segítséget kérném azoktól akik hőmérséklet különbséggel vezerlik a puffer töltő szivattyút.

A puffertartály alja vagy a teteje viszonyítási alap a kazán előremenőhöz?

nagykunsági Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16478

Az karcsú lesz. Vagy colos vascső, vagy 28-as rézcső.

Előzmény: leho01 (16474)
leho01 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16477

A kazán 45kw os 2coll belsőmentes a keringetőn 1collos az átmérő ha jól néztem.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16476

Kazán kw ?

Előzmény: leho01 (16474)
pajaci Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16475

Milyen vastag a keringetődön a "lyuk"?

Előzmény: leho01 (16474)
leho01 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16474

Lassan elkészül a puffer,lenne egy olyan kérdésem hogy a kazán és a puffer között elég lesz a 22 es rézcső vagy nagyobbra vegyük ?

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16473

Még nem olvastam a másikban írtam neked(rex) majd nézd + :

Előzmény: mislenyi (16472)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16472

Ránézésre hasonló az enyémre, az ára is jó.Olvastad az enyémnek a magyar leírását? Össze tudod hasonlítani a "tudását".

Előzmény: senkinetudjakilennék (16471)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16471

Én egy ilyet néztem most ki bár nemigen értek hozzá és angolul sem tudok remélem megteszi .

Majd jön a lányom megmutatom neki (mivel ős tud angolul) talán kibogarásszuk hogyan működik.

Átnézek az ajánlott topikba hátha okosabb leszek ::))

 

http://www.ebay.com/itm/Wireless-WIFI-Network-IP-Camera-IR-LED-Webcam-Pan-Tilt-Audio-Night-Vision-Black-/251338512634?pt=US_Security_Cameras&hash=item3a84f158fa

Előzmény: mislenyi (16434)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16470

Maradt a házszigetelésből élvédő, abból csináltam  .Egy gagyi az egész,de mivel van rajta alul-felül merevítés erre éppen jó mivel 4 db mérő nem nehéz .Plusz van rajta perforáció azokon a lyukakon

3db gyors kötözővel felfogattam a szigetelt csőre amit letakartam a vásznas ragasztószalaggal ,ahogy az

alura is ragasztottam két csíkot a hőmérők alá azért szürke .Pár óra alatt megvoltam vele  .

Előzmény: mislenyi (16464)
peterch Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16469

Szia !

 

En azert tettem a cso vegebe a panelgittet igen, hogy a termisztor zart terben legyen. Ugy mintha direktben a taroloban lenne.  Lehet, hogy felesleges, mert olyan kis lyukban nem aramlik a levego, de hat igy biztosabb.:)

 

Udv , Peter.

Előzmény: mislenyi (16468)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16468

Kösz a tanácsot, van is egy maradék darab pálcám, zsugorcsövem is, bár az, ha jól emlékszem, vastagabb.Körbe nézek a villamos szerelő dobozomban. Akkor az a lényeg, hogy a kültéri levegő ne rontsa a mérés pontosságát, azért zárjam le a gyurmával?

A másik válaszodban a kábelcsatorna sem rossz megoldás, de már meg van és stabil ez a 4 mm-es műanyag lap. 

Előzmény: peterch (16467)
peterch Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16467

Nem onra, hanem kemeny forrasztasra hasznalt vas,rez,vagy ezust palcara. Csak a kabelt fogatod meg a palcara es a termisztor teste szabadon marad. Akar vekony zsugorcsovel, vagy legtechnikaban hasznalatos ragasztos alufoliaval rogzited a forrasztopalcara a kabelt. Ezek birjak a magas homersekletet is.

Előzmény: mislenyi (16465)
peterch Creative Commons License 2014.02.21 0 0 16466

Tudom nem engemet kerdeztel, de sima kabelcsatornaba is beszerelheted Szerzel egy darabkat es a fedelbe belesullyeszted a homeroket.  http://kabelcsatorna.arukereso.hu/

Előzmény: mislenyi (16464)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16465

Forrasztó ón szálra gondolsz? Az nem fér bele a hüvelybe, a mérőóra szára 9 mm-es, annak a helyére dugtam.Mivel tudom a forrasztópálcára erősíteni, ami nem rontja az érzékelését?

Előzmény: peterch (16463)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16464

Milyen lapra raktad? Én a nászomtól kértem egy csíkot, ő műanyag hegesztéssel foglalkozik.4 mm vastag. A tágulási tartály felé menő csőre erősítettem egy bilinccsel. Ha behálózom és leglettelem, lehet, hogy áthelyezem a pufi falára.

Előzmény: senkinetudjakilennék (16457)
peterch Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16463

Ha mar tettel PVC lefolyocsovet, akkor egy forrasztopalcara erosithetted volna a termisztort es azzal behelyezni a merulocsobe. Majd teszel panelgittet vagy gyurmat a PVC csobe es XPS szigetelobol meg kivagsz egy karikat, amivel lefeded a kort a szigetelesben. Igy korektan fog valtozni a termisztor erteke a homerseklettol fuggoen. Nem lesz fals levego es pontatlan meres.:)

Előzmény: mislenyi (16462)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16462

Na srácok nem is gondoltam, hogy ilyen aktivitás lesz a kis hőmérőim körül. Kimentem, készítettem pár képet, meg közben megmértem, 4 mm-es a vége.

 

Így van ideiglenesen bedugva a fa pálcával.Mivel raktam utólag 5 cm-es EPS szigetelést, az analóg mérő nem ért bele.A merülő hüvely köré raktam egy darab PVC lefolyó csövet, hogy ki tudjam fújni pur habbal.

Így néz ki a vége.

Na, itt a kamerám a háttérben a kis műanyag lap, amibe illesztettem a digitális hőmérőket.Miatta helyeztem őket így sorba, hogy lássam, mikor kell kimennem begyújtani, mennyi van még a pufiban.Reggel , mikor nincs még a laptop bekapcsolva, a telómról kuksolom.

A zöld VILO szivattyú mellett jobbra látszik, hogy a szaki is egy ilyen merülő hüvelybe rakta a kapilláris érzékelőjét.

 

Előzmény: peterch (16459)
peterch Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16461

De nem csak az, hanem semmi eletveszely nem all fenn, ha 5 masodpercel kesobb jelenik meg a valos ertek a vezerloben. Az enyem ugyis meg 20 masodpercet var, mire beavatkozik, hogy biztos legyen benne, hogy valoban az az ertek ( beallitott hatarertek)a valos. Utanna inditja a kazant.

Előzmény: pajaci (16460)
pajaci Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16460

A tömege meg kb egy gramm, úgyhogy azonnal átveszi a környezeti hőmérsékletet.

Előzmény: peterch (16459)
peterch Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16459

Szerintem mindenhogyan hozzaer a termisztor femburkolata a huvelyhez, igy nem csak a levegotol melegszik fel. :)

Előzmény: Amperszag (16458)
Amperszag Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16458

Desztillált vízzel??? A merülőhüvelyekbe sima olajat szoktunk tölteni lévén jó hővezető és nem korrodál, de ha vízszintesen van akkor valami nem agresszív zsírral kell megtömni és úgy bele az érzékelőt, a lényeg hogy ne a levegő vezesse a hőt.

Előzmény: Tízenhármaska (16450)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16457

Kedvet kaptam tőled az esztétikus és jól leolvasható hőfokmérők elrendezéséhez .

Igaz kedvem eddig is lett volna csak nem tudtam ,hogy meg lehet hosszabbítani a vezetéket.

Most ,hogy ez kiderült, ma délelőtt nekiálltam és megcsináltam, sokkal jobban néz ki

és jobban szem előtt van  .Az viszont nem igaz ,hogy így nem csal ! A legfelső az

0.6 C fokkal mutat többet, és így tovább 0.2 lépcsőkkel ahogy hosszabbodik a vezeték .

Tehát valamennyit csal ,de mivel amúgy is (kínai ócó) valószínű amúgy sem hiteles, tájékoztatónak

meg jó így is .

 

 

 

Előzmény: mislenyi (16422)
tormap Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16456

Jogos! Köszi!

Előzmény: pajaci (16455)
pajaci Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16455

Ha megtelik a puffer, a visszatérő 80fokos lesz, folyamatosan fog menni a keringető, amíg le nem hül az egész cucc.

Előzmény: tormap (16454)
tormap Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16454

Sziasztok!

Találtam gányoló féle kapcsolásról leírást.

Oriontól idézek:

"Ajánlom figyelmedbe a "gányoló" féle kapcsolást, keresővel megtalálod a Vegyes tüzelésű kazán topikban. Röviden: kell egy termosztát a füsthőre (lehet elektronikus is, sőt), amely kapcsolója sorba van kötve a vegyes kazánod termosztátjával - így ha mindkét feltétel adott (füsthő amikor ég a tűz és meleg víz, itt >50C) indul a keringtető, ha leégett a tűz megáll a keringtetőd (kazántöltő). Ezen kívűl kel egy biztonsági indítás is a kazántöltőre, ha a tűz már nem ég és a parázson túlforrósodik a víz, akkor indítani kell a kazántöltőt (ez egy újabb termosztát amelyik a vízhőt figyeli, lehet elektronikus - olcsóbb és következetesebb mint a mechanikusok). A szobatermosztát áramkörét sorba kötöd egy újabb termosztáttal amelyik a puffer felső csonkját figyeli, ha ott már nem elég meleg a víz a fűtéshez, megszakítja a szivattyú vezérlését. Még a kazánoldalra kell egy (minimum) biztonsági figyelő, ez a puffer alját figyeli, hogy ha megtelt a puffer és már nincs hová vezesd a forró vizet, akkor indítsa el a lakáskeringtetőt (ne vegye figyelembe a szobatermosztátot), ezt hívjuk vészfűtésnek. A gázkazán engedélyezését is célszerű összekötni a puffer felső kapcsolójával, ha nincs már energia a pufferben, akkor kapcsolja a gázkazán áramkörét. Ebben az esetben nem kell 2 szobatermosztát. Még valami, a 750L puffert a 28kw-os kazánnal könnyen feltöltheted, így többször elő fog fordulni, hogy vészhűtesz."

Ha a puffer töltő szivattyút csak egy vízhőfok figyelő termosztáttal kapcsolnám be akkor nagy hibát követek el?

Magyarán nem figyelném a füsthőt. Így ezzel meg volna oldva a parázs általi túlmelegedés is egy termosztáttal.

pajaci Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16453

Miért nem szenteltvízzel?

Előzmény: Tízenhármaska (16450)
peterch Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16452

 En a taroloban a termisztorokat csak tovig benyomtam a csobe es betomtem panelgittel a nyilast a kabel korul. Szerintem felesleges feltolteni desztillaltvizzel, vagy barmi massal, mert ugyis erintkezik a termisztor a cso falaval. Nincs lehetoseg fals adatokra, mert a cso es a bennelevo levego is egyforman melegszik. Azert irtam elobb gyurmat, mert gondoltam, hogy panelgittet nem fog senki sem venni egy egesz rudat csak azert ,hogy par apro lyukat betomjon. Nekem viszont volt itthon .

Előzmény: mislenyi (16451)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16451

Erre nem is gondoltam, de a fa pálcikával össze szigetelő szalagoztam a vezetéket, hogy merev egységet képezzen és az érzékelő a hüvely fenekéig érjen.(kb. fél centivel előrébb van az érzékelő, mint a pálca ) Próbáltam 6-os fatiplivel, de úgy már nem fért be együtt

Megpróbálom az unokák gyurmájával, de nem szigetel a gyurma, vagy a levegővel érintkezve nem keményszik meg? Pofásabb lenne, mint a kiálló pálca.

Fűtési szezon után úgyis hálózni és glettelni fogom a szigetelést, addig kikísérletezem.

Azért kösz a tanácsot.

Előzmény: peterch (16449)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16450

Én parafadugóztam,majd injekcióval desztiláltvízet fecskendeztem a hüvelybe.

Előzmény: mislenyi (16447)
peterch Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16449

Gyurmaval nem egyszerubb lezarni a cso veget?

Előzmény: mislenyi (16447)
arsenelupin Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16448

Kösz, nekem is ez lenne a szándékom.... mármint a jenlenlegi, 7mm átmérővel rendelkező, merülőhüvelyekbe rakni. 

Előzmény: mislenyi (16447)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16447

Kb. 5 mm. Én az analóg mérők hüvelyébe raktam, kitöltve egy fadarabbal. 

Előzmény: arsenelupin (16446)
arsenelupin Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16446

Ennek a digitális hőmérőnek az érzékelő ámérője, mekkora pontosan?

Előzmény: Amperszag (16436)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16445

Szerintem itt szinte mindenki a "Gányoló" féle alap, illetve továbbfejlesztett vezérlést használja, csinálja meg, csőtermosztát-merülőhüvelyes termosztát-Rex-Sestos variánsaival.Páran használnak hőfokkülönbség kapcsolót, illetve egyéb vezérlést is.  

Előzmény: tormap (16443)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16444

Kösz. 

 

Azért mert a hőmérő nem kapcsol.

 

Na most van egy rex , aminek a K érzékelőjét meghosszabbítottuk, és az nemigen vált be. 

 

Régebben ti javasoltátok a PT100 érzékelőt. Van ilyen hőmérőm, feláldoznám, rátenném a rex-re. Ha beválik, akkor majd rendelnék. 

 

  

Előzmény: Amperszag (16440)
tormap Creative Commons License 2014.02.20 0 0 16443

Milyen vezérlést használtok a kazán ill lakásköri szivattyúk indításához?

Előzmény: joevagyok68 (16430)
pajaci Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16442

Nem hitelesített van vagy 30 db, tizedre egyformák.

Előzmény: Amperszag (16441)
Amperszag Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16441

Van hitelesített műszered amivel összehasonlítod?

Sajnos a hőmérséklet mérés technikailag nem jutott el olyan pontosságig mint az egyéb elektromos mennyiségek mérése, és a gyenge pont az érzékelők nemlinearitása vagy nagy szórása.

Általában is érvényes hogy egyedi műszereket lehet nagy pontosságúra csinálni, de a nagy szériákban mindig nagy a szórás is.

Előzmény: pajaci (16437)
Amperszag Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16440

Az NTC egy termisztor amely a hőmérséklet változásra változtatja az ellenállását. Na most ezer féle anyagból lehet ezer féle értékű. Ami szabványos hogy 2 kivezetésük van :)

Próbáld ki! Úgy nem jó hogy van egy hőmérő a hozzá tartozó érzékelővel? Miért akarod a rexre kötni?

Előzmény: nagykunsági (16439)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16439

Ez az érzékelő ez szabvány?

 

Mi van ha levágom a hőmérőről, és rákötöm a rexre?

Előzmény: Amperszag (16436)
_istvan_ Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16438

Hello!

 

Igen, láttam. A 110-est rendeltem.

3-4m-el is meg lehet hosszabbítani a vezetéket.... Lehet, hogy felviszek a lakásba is 3 ilyet, mert pont a puffer mellett megy fel a padlásra egy 25*45-ös csatorna....

Előzmény: Amperszag (16436)
pajaci Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16437

Nekem is 70 fokos van, 70-nél már csak 65-öt mutat, elég gagyi.

Előzmény: Amperszag (16436)
Amperszag Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16436

Vigyázz mert ezekből 2 féle van, az egyik fajta csak 70 fokig mér a másik 110-ig! Az L431 az utóbbi.

Az érzékelő sima NTC ellenállás, néhány méteres toldás nem befolyásolja a mérést.

Előzmény: _istvan_ (16417)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16435

Na meg az, hogy nem kell kihűlt lakásra ébredni, vagy munkából haza jönni.

A fiaméknak is gravitációval megy, mire munka után haza jönnek és megrakják a tüzet, mire felgravitál, lefekvési időben van a legmelegebb.Reggelre meg kihűl a lakás. Nemrég lett egy keringtető beépítve, hogy hamarabb és mindenhova menjen a meleg.

Előzmény: WendelkeS (16433)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16434

Január elején volt akció az Aldiban, 16990 ft volt. Maginon IPC 1 BDA a típusa. Wifis, de mivel nekem 15 m-re van a kazán a Telekomos rutertől, kihúztam az UTP kábelt.270 °-ot fordul, éjjellátó. Ha vissza olvasol a rexes topikban, eléggé kiveséztük január elején.

Én is arra vettem, hogy ne késsem le a rárakást (mondjuk ezt lámpa jelzéssel is meg lehet), meg figyelem a vízhőt.(ebben az enyhe időben óvatosnak kell lenni)

Nyári szezonban behozom, ha egyedül vagyok itthon. (2X már volt éjjel váratlan vendégünk)

Előzmény: senkinetudjakilennék (16426)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16433

"Esetleg nincs arányban az elvártakkal a ráköltött összeg."

 

Nekem erről annyi a véleményem, ha meg van rá a pénz, akkor meg kell csinálni, mert kényelmesebb, kazán és kéménybarát. Talán takarékosabb, de ezt nem merem állítani. 

 

Persze van ellenpélda is. Haveromnál régi acélradiátorok, vastagcsöves gravitációs nyitott rendszer, maszek lemezkazán. 10+ év óta megy, még nem rohad szét a kazán, viszonylag jól tudja szabályozni, "pár darab fával" elketyeg, mondhatni takarékosan.

Nem került sokba. 

Előzmény: tormap (16429)
pajaci Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16432

Nekem is az van, 10 méterre van a puffer a kazántól, csak két csövet kellett odáig vinnem, tökéletesen szuperál.

Előzmény: tormap (16429)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16431

Nálatok is a kazánra/pufferra féltékeny az asszony?  :)

Előzmény: joevagyok68 (16430)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16430

Igen.Többen.Én is.

Ezek szerint nem .

Kevesebb csonk a pufferen, kevesebb hőveszteség, kevesebb csap kell és "egyből" mehet a meleg a fűtőkör felé.

Viszont van hátránya is !

Én csalódtam...nem szeret viszont.

:-)

Előzmény: tormap (16429)
tormap Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16429

Használ valaki "2T" bekötésű puffert?

Vagy mindenki a hidrováltós bekötést használja? Ennek a bekötésnek van előnye

a másikkal szemben?

Na és a legkényesebb:csalódott már valaki a pufferes rendszerében? Értem ezalatt, hogy

többet várt tőle. Esetleg nincs arányban az elvártakkal a ráköltött összeg.

coccy Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16428

nyugodtan toldható, valszeg PTC a érzékelő

az meg 10 kohm nagyságrendű

Előzmény: _istvan_ (16417)
coccy Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16427

Nekem nappali áramról 21 e volt a havi meleg víz,

vezéreltem nincs

gázzal 10 e. re jött ki, és ebben benne volt a tűzhely is

Előzmény: joevagyok68 (16381)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16426

Milyen kamerát használsz és hogyan oldottad meg ? Én is gondolkodtam rajta ,hogy legyen ,az

asszony  egy hétig ,,röhögött,, rajtam .Azt  mondta a napi sokszori kiszaladgálás után(régi vegyeshez) arra is lusta vagyok ,hogy napi 1x2 kimenjek :) Mondtam neki mennék én ,de tudni szeretném mikor kell ::))

Előzmény: mislenyi (16422)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16425

Mire leírtam a kérdést megkaptam a választ ! :)

Előzmény: WendelkeS (16423)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16424

Akkor ha jól értelmezlek toldható ?

Előzmény: Tomsojer68 (16419)
WendelkeS Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16423

Nekem is ilyen van, 110 C fokig mér, puffer teteje-közepe-alja.  Vékony sodrott réz hangszóró vezetékkel hosszabbítottam mind a három darabot, kb 2 m-s darabokat toldottam bele, max. tizedfokos eltérést okoz.:)

Előzmény: _istvan_ (16417)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16422

A puffer felsőt és középsőt már ilyennel mérem, ha megjön a 3. akkor az is felkerül ide, mivel forgatható kamerával tudom "kuksolni".

 

Már olyan hosszúra hagytam a műa. csíkot, hogy oda férjen a sorba.

Előzmény: _istvan_ (16421)
_istvan_ Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16421

Köszi a válaszokat! 

 

Rendeltem is egyet teszt céllal. Ha beválik, akkor jön a többi.

Előzmény: Tomsojer68 (16419)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16420

Nemrég rendeltem én is 2 m-est, márciusban várom.

Előzmény: _istvan_ (16417)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16419

Valószínűleg PT 1000 szenzoros. 0 celsius foknál 1000 ohm 100 celsiusnal 1400 ohm az ellenállása. Ezeknek érdemben nem befolyásolja a pontosságát.

Előzmény: _istvan_ (16417)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16418

Eső ellen takarni kell. Viz es napsütés a végzete. 

Ha meleg napsütés es az idő akkor a felső száraz csörgő réteget le kell szedni es behordani a tároló ba. Nem szabad tobb évre betárolni, mert az illó anyag tartalmazza a fűtő ertek nagy részét. 

Szárazon 20% viztartalommal 12mj, bánya nedvesen 48% vizzel 8 9 mj.

Az ára Bükkábrány ban 635ft/q.

Előzmény: Tomsojer68 (16416)
_istvan_ Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16417

Sziasztok!

 

Aki ilyesmi hőmérővel méri a puffer hőmérsékletét, az nem tudja véletlenül, hogy a szenzor vezetékét ha megtoldom, az okoz e pontatlanságot? (max 2m-el kellene)

 

Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16416

Szerintem barmilyen rostelyon tuzelheto. Ha szaraz jol ég. Hasonló a nyarfahoz talán jobban tartja a parazsat. 

Hátránya a sok salak ill hamu. 3 vödör után fél vödör. 10% a specifikáció szerint. Tömeg%-ban kb annyi. Magas a kén tartalma ezért nem szabad hideg füstgázzal égetni.

Száraz szinte aszály os időben kell közvetlen a Bükkábrány i banyabol megvenni, ugyanis ilyenkor a legkisebb a viz tartalma.

Lebillentes utan pizmaban kell hagyni.

Folyt. Köv

 

Előzmény: G73bor (16415)
G73bor Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16415
Kedves Tom!
Lignitet lehet ontvenyrostelyos kazanban tüzelni? Mert nekem csak az van, és regi tapasztalat, hogy a feketeszentol elhajlik.( mondjuk nem tuzelek vele, mert 5-6000 as ára.)
A lignit mondjuk gyengébb,lehet kipróbálom, mik a tapasztalataid vele, kíváncsi volnék, kérlek oszd meg velünk.
Udv GG
Előzmény: Tomsojer68 (16414)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16414

A lignit meg a fa aranak a kb 2/3-a. Ráadasul annak elėg egy nyár a kiszaradáshoz.

Előzmény: G73bor (16412)
G73bor Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16413
Nem teherként a következő tèli tuzelot, hanem rendelem a fát magyarul.
A franc essen bele a prediktiv szovegbevitelbe, nem tudom ezen a piszkosul okos telefonon kikapcsolni, vagy èn vagyok buta hozzá. Mondjuk egy ferfikezbe inkább fegyver,fejsze,Flex illik, mint buzifon. Bár Zrinyi sem csak a kardot forgatta, hanem kézbe vette a pennat is...
Mondjuk a "Penna" nem is elvetendo dolog, hanem inkább maggal bevetendo celterulet,föleg ha meg szűzfoldrol van szó, akkor ekéért kiállt...
Ahogy Al Pacino mondta : a világon a legfontosabb dolog a .... (4 betű, és nem sör, mer az csak 3)
Előzmény: G73bor (16412)
G73bor Creative Commons License 2014.02.19 0 0 16412
Bárki bárhogy szamolgathat kw- okkal, joule--val, m3 gázzal,eltuzelt kg fával, és nedvessegtartalom/ forinttal, egy egész szezon akkor is csak kb 2/3- aba kerül fával, mint gázzal, átlagos kb 100 m2 ,szigeteletlen háznál, hagyományos gazkqzannall igazán nagy a különbség forintban .kb 100 ezer egy szezonban.. ennyiért már elmokuskalok a furessszel, meg a fejszével.A munkámmal fizetem meg a különbozetet, mert a paraszt többszor melegszik ugyanannál a fánal, egyszer mikor összevagja-hasogatja, bepakolja, meg majd télen mikor eltuzeli

Akinek meg igazán jól szigetelt ( legalább 10cm) háza, meg egy jobbfajta kondis kazánja van, annak valószínűleg gazssamlara is fussa. Aki meg 3000-ér vesz vizes fát, az megérdemli.
Persze a hossigeteles nálam is tervben van, sk elvegezve, de as anyag is minimum 200 - 300 ezer lenne, 5-10 centivel számolva.. a vqstagsagot azonban nem pénztárca, hanem a harmatpontszamitas kell,Hogy megmondja..
Véleményem szerint a rezsicsokkentes csak ideiglenes parasztvakitas választások előtt,egyébként is azt mar eddig is háromszor verte le egyéb formában rajtunk sima libapasztorgyerekeken a földesur Dobrogi...:-(
Nem mintha a nagy wallis-os libatolvaj ,és bandája különb lenne a gyevi-bírónal...:.-(
Na de bocs a topic-offert, meg a csúnya politizalasert. Mea culpa.
Ahogy nemtom ki mondta: döntsd a töket,ne sirankozz: lassan elő kell keresni a hasogato töket, mert teherként a következő téli tuzelot. Meg lehet hogy izibe ledontok egy kupica gyumolcslevet. Meg akár az asszonyt is ledontenem, ha nem aludna éppen.
Na üdv GG
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16411

Erről beszelek en is...;-)

Előzmény: nagykunsági (16409)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16410

A mostani faárat hiába hasonlítod, ha azt majd 2 év múlva tüzeled el :))

Előzmény: t.zsolti (16407)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16409

A technikai adatból nem fogsz tudni teljesítményt mérni, mert a szállított víz mennyisége, függ az emelőmagasságtól, a rendszerben található szűkítésektől, kanyaroktól. 

 

Ha azt szeretnéd megmérni, mennyivel változik a hatásfokod a pillangó szelep beépítésével, akkor jobban tudsz viszonyítani, egy hatásfokmérés a pufferra, pillangóval, és pillangó nélkül. Nem azt mondom, hogy pontos, de két ugyanolyan körülmények közt elvégzett hatásfokmérés, a különbséget megmutatja. 

Előzmény: Tomsojer68 (16408)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16408

Eléggé valtozo a szallitasi teljesitmeny, ráadasul ez egy TIP szivattyu.

Lenyeg hogy igy viszonyitas szinten tudom merni, hogy a pillango szelep mennyire befolyasolja a hatasfokot.

Előzmény: nagykunsági (16406)
t.zsolti Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16407

jójó, de a mostani fa és gázárat hasonlítsuk.

a mostani időben 3-4köbm mehetne el gázzal ( de még van fa, és egyébb )  NAPONTA de 0 fok körül olyan 6 gáz , ekkor már naponta kb 30kg fa is beszaladna ( sok a veszteségem  ( a kazánházban 24 fok van ami gyakorlatilag melléképület, stb )

bevallom a gázt nem próbáltam csak 2* 1 napig  .

és kondis a gázkazán.

Előzmény: Törölt nick (16394)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16406
Előzmény: Tomsojer68 (16401)
peterch Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16405

Igazad van.:)

Előzmény: nagykunsági (16404)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16404

Az biztos, hogy nem.

 

A 180 a beépítési hossz.

 

Gázkazánokban van 130-as.

Előzmény: peterch (16403)
peterch Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16403

Szia !

 

Itt nezd meg:  http://keringeto-szivattyu.arukereso.hu/grundfos/ups-25-40-p44775842/termek-leiras.html

 

A 180 szerintem a homerseklet, amire hasznalhatod. Bronzhazas kivitel (szolar rendszerekhez).

 

Udv , Peter

Előzmény: Tomsojer68 (16401)
pajaci Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16402

Nekem éves szinten napi 120Ft a különbség áprilistól, ennyiért nem mókolok vele. A hőszigetelés is javítva lesz, így még kisebb lesz ez az összeg.

Előzmény: nagykunsági (16400)
Tomsojer68 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16401

Sziasztok!

Végre beüzemeltem a pufferhoz a napkollektor vezérlőmet.

Tud a kütyü hőmennyiséget is számolni becsléssel is, ha megadom néki a szivattyú max szállítási teljesítményét.

Ha a 3 fokozatú szivattyúra 25-40-180 van írva az mit is jelent?

 

nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16400

Én is kezdtem anno 92-ben carborobottal, aztán jött a gáz 95-ben. Olcsóbb nem lett csak kényelmesebb. 

 

Aztán 2011-ben jött a vegyes, mert elszabadította a gáz árát a Fidesz. 

 

Most még magasan a vegyes vezet a gáz előtt. 

Előzmény: pajaci (16399)
pajaci Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16399

Kezdtem anno karborobottal, meg ledvicei szénnel. Gyorsan bevezettem a gázt (2005), olcsóbb lett a fűtésem(40%-al), és kényelmesebb. 2011-ben beállítottam egy vegyest, a brutálisan megelmekedett gázárak ellen. A fát nevetséges áron tudtam megvenni, ötödébe került, mint a gáz. A fa ára azonban mára fel ment, a gázé meg le, úgyhogy a következő szezon gázzal indul. Betárolok egy télre való fát is, elvégre enni nem kér, és ki tudja mit hoz a jövő. Az idén meg pufferom is van már.

Előzmény: nagykunsági (16398)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16398

A vegyeskazánt csak akkor lehet szembeállítani a kondenzációs gázkazánnal, ha van. 

 

De nekem pl. nincs az egy újabb 400.000 Ft-os beruházás lenne, ami sose térülne meg.

 

A vegyeskazán pufferes rendszer meg 3 év alatt térül meg.  A gázzal szemben. 

 

 

Előzmény: bal_zsi (16395)
Hegyi82 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16397

hasonlót gondoltam én is, már csak egy ebay-istát kell keresnem a közelemben aki segítene :)
sajnos az első rexem aki intézte, elköltözött :(

Előzmény: nagykunsági (16392)
bal_zsi Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16396

13000Ft az 356kg fa ára, ez elfogy egy hét alatt?

Előzmény: Törölt nick (16394)
bal_zsi Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16395

Akácfa esetében 0% nedvességre számolva  18,617 MJ/kg van megadva. Az alacsony gázárat én sem tartom hosszú életűnek. Én úgy gondolom, ha valaki nem jut olcsó fához és vegyes tüzelésű kazánnal fűt akkor nem nagy fantázia van a fatüzelésben a kondenzációs gázkazánnal szemben.

Előzmény: jano5691 (16379)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16394

Hozzászólnák ehhez a témához!

 

Most vettem fát akác erdei m3 19050 Ft  számlával erdészettől 10 m3 elég 1 télre most már.

2010 ben 570000 Ft gázszámla 2011-2012 át álltam fára 337000 Ft  2012-2013 300000 Ft fa ablakcsere.2013-2014 fa pufferrel 300000 Ft de még több mint a fele fa megvan. 1 hétig fűtöttem próba képen gázzal 13000 Ft rögtön abba is hagytam.

Nekem eddig a fa az olcsóbb!!

Előzmény: t.zsolti (16393)
t.zsolti Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16393

szorozd meg a fa árát 2-vel, és nem számoltuk a gáz és vegyeskazán hatásfokkülönbségét sem ( a vegyesen már kiszámolták párszor max 60% ) 

szerintem a mostani gáz áránál " kezd " meggondolandó lenni a gáz .

Előzmény: pajaci (16370)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16392

Egy csőtemosztátnál jobb. 

 

Viszont kell neki 12 voltos táp. 

 

Ennyiért jön egy REX is, aminek elég a 220 volt táp. meg van alarmja is. 

Előzmény: Hegyi82 (16390)
Hegyi82 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16391
Előzmény: Hegyi82 (16390)
Hegyi82 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16390

szevasztok!
ezt a fajta termosztátot használja itt vki?
azt írja relés, gondolom alarmja nincs mint a rexnek, de azért egy csőtermonál biztos sokkal jobb

nagykunsági Creative Commons License 2014.02.18 0 0 16389

Ez még a régi, ez nem jó. 

 

Legalábis nem mágnesezhető. 

Előzmény: vilagtalan7esugynok (16388)
vilagtalan7esugynok Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16388

Zepter, Az jo az indukciosra nem?

 

Előzmény: nagykunsági (16385)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16387

Én meg mást nem is tudok főzni. 

Az asszony meg kínlódjon a szar bosch kerámialapos tűzhelyével:))) Mondjuk imádja. 

Előzmény: vilagtalan7esugynok (16386)
vilagtalan7esugynok Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16386

Ismerem, a cekasz mindent visz.

teara en is azt hasznalom

Előzmény: nagykunsági (16385)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16385

Indukciós kilőve, mivel az asszony a zepter edényeket nem dobja ki. 

 

Maradt a hagyományos kerámialapos. 

 

A mienk 11KW-os teljes terhelésen. Csak a sütő 3.5Kw. 

 

A gáz olcsóbb volt. 

 

Beruházást nem számolok, csak az üzemeltetést. 

 

Vizet nem tudok forralni rajta, nem győzöm kivárni, gáz sokkal gyorsabb volt, így vettem egy vízforralót. Na az ténleg gyors. 

 

 

Előzmény: vilagtalan7esugynok (16384)
vilagtalan7esugynok Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16384

Csak egy gondolatebreszto:

1, indukcios lapunk van, a vizet olyan gyorsan felforalja, hogy hazugsagnak tunik

2, az arammal nem tudom hogyan csalnak, a gazzal van otletem...

3, az indulasi koltseg az indukciosnal horribilis (csak a magnesezheto edeny jo+keszulek) ennek az aran sulyos evekig rendben vagy gazzal...

szerintem nem olcsobb

miutan mindent megvettel:)

 

 

Előzmény: nagykunsági (16360)
mislenyi Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16383

Az 1200-at csak a fűtési hónapokra számoltam, a rendelkezésre állás, vagy mi a fene.

Gáz tűzhelyem és boyler van, azt már leszámítottam, mert 10,5 volt a fogyasztás.

A fát Makita láncfűrésszel vágom és hasítógéppel hasogatok, hozzáteszek 10 000-et egy évre.

Előzmény: tormap (16377)
vilagtalan7esugynok Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16382

Tenyleg volt ismeretlen hivasom, visszahivtam de foglalt volt.

ez ma volt fel nyolckor

most meg nem merem

 

 

Előzmény: tormap (16375)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16381

Melegvizet csinálni "sima" árammal 3x annyiba, kapcsolttal meg 2 x annyiba kerül mint gázzal ...az okosok szerint..

Azzal IS spórolnál akkor !

Előzmény: tormap (16375)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16380
Előzmény: tormap (16375)
jano5691 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16379

Biztos vagy benne, hogy a 15%-os nedvességtartalmú fa az nem száraznak tekintendő? Úgy értem, amikor a kb 15 MJ/kg fűtőértéket megadják, akkor az nem csontszáraz (hanem légszáraz) fára vonatkozik.

Az általános vélekedés és tapasztalat szerint is a fatüzelés 2/3 áron jön ki a gázhoz képest. Jócskán esik a gáz ára igaz, de még nincs pariban szerintem. (Meg ez is csak addig lesz, amig Viktor van, meg az EU nem húzza nyársra.)

Előzmény: bal_zsi (16367)
nagykunsági Creative Commons License 2014.02.17 0 0 16378

Oszt akinek nincs gáztűzhelye az mit csináljon???

Előzmény: tormap (16377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!