Keresés

Részletes keresés

tehtube Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4346
OFF: trombita, mi más? ON
Előzmény: djuice (4342)
ozjo Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4345
Hát kedves fórumozók, ez szerintem egy claviset, ilyesmi nekem is volt, egy rugót pendít meg egy kis szerkezet, emi egy lágyvas tüskesorra tekert bifiláris tekercsben áramot indukál. Ez egy bazi negy áttételű HF trafóra kerül, majd néhány szűrő hatására olyan hangot ad, mint egy "elektronikus" zongora. soha nem lehetett a billentést egyformára beállítani és egyben a hangmagasságot is csak reszelővel
Előzmény: djuice (4342)
trambi Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4344
Philips gyártmány 80 as évek, és philcord névre hallgat. Nagyon jól tud helyet elfoglalni...
Előzmény: djuice (4342)
djuice Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4343

Csak a billenytűst tessék nézni, tetején egy Roland dobgép.

 

És ezt sem tudom kihagyni! :)

 

 

djuice Creative Commons License 2007.03.05 0 0 4342

Orgonista cimborák!

 

Na mi lehet ez???

 

 

tehtube Creative Commons License 2007.03.04 0 0 4341

Végre egy felvétel! WIld Bill Davis Duke Ellington bigband-jével. Az elején türelem, aztán feltűnik a falacika is. Sajnos a felvételbe elfelejtették belekeverni a lezlizett mikrofonos jelet, így csak a C3 tiszta vonalkimenete hallatszik.

http://www.youtube.com/watch?v=fcOUIThYLcY

 

Wild Bill Davis megelőzi Jimmy Smith-t is, ő a nagyapja a Hammond orgonálásnak. Sok nagyon jó lemezt adott ki, valószínűleg Jimmy Smith-t is ő inspirálhatta pl. az 1954-es koncertlemezével ahol már igazi Hammond trió játszott. (Floyd Smith-g, Chris Colombus-d) Live At Birdland. (Jimmy "csak" '56-ban mutatkozott be) A Pink Floyd-ból a Floyd szintén az említett gitáros iránti tisztelet jele, míg a Pink egy másik jazzzenészé.

dombi39 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 4340

Igen! A zenésznek is jár. Sokszor inkább. Van több "szomorú zenész" barátom, akik ingyen is játszanak bármikor, és ráadásul nem is keresnek jól. Pedig művészek, profik és szívvel-lélekkel csinálják.

Mindig elszomorodom, amikor adott boy-group, girl-group, vagy hipp-hopp (ha jól írtam le) rap-gyerekek kiadnak 1-2 CD-t és vígan élnek a jogdíjakból. Pedig mennyire messze vannak A ZENÉTŐL, amit TE is, mi is képviselünk itt mindannyian.

Én azt mondom: adjuk meg a császárnak, ami császáré; Istennek ami az Istené és zenészeknek ami a zenészeké.

 

Digitális mintavételezés: megpróbálok valami majd szerezni ez ügyben...

Előzmény: tehtube (4339)
tehtube Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4339

Nem tudják tökéletesen reprodukálni. Csak jól-rosszul. Egy felvételről vagy távolról tényleg megtévesztő. Sőt, Lengyel Zoli Allenje már szinte veri a Zeneakadémia sípos orgonáját is. A Hammondnál is jó felvételekkel lehet találkozni, de a mai napig erősen kihallani a műt vagy az igazit, főleg ha az ember mögé is ül.

 

Nem bonyolult. Az embernek van egy szakmája, lehet az akár zenész is. Van aki annyira szereti hogy ezt látván mások akár vissza is élnek vele. Ha a gázműveknek, elektromos műveknek, Tescónak, benzinkútnak jár az ami, akkor a zenésznek soxor inkább. (tudod: koporsóőrzés:-)

Előzmény: dombi39 (4335)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4338
Szerintem sem lehet annyira rossz. A digitális hangmintvételezés ma már mindent le tud koppintani tükéletesen (ezt V. Xavér is határozottan állítja). Én hallottam egyszer egy szintit, amibe a Passau-i dóm orgonájának hangját töltötték be CF Card-ról. Abszolút mintha ott lettem volna.
Előzmény: Halsaman (4331)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4337

Bocsi, lemaradt:

dombi39 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4336

Eladó lett a Tone Cabinet. Ha valaki érdekel: 4 db hangszóró, 2 csatornás tranyós erősítő (100W). Olcsón adom.  Itt látható a képen:

dombi39 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4335

Szerintem ez nagyon bonyolult. Azért valahol mindenki jól rjár.... Nem?

...

Én 13 évig voltam kántor vidéken és nem kértem egy fillért sem. Azt mondtam, hogy én ezt dobom a perselybe. Meg hát ugye ott van az a talentumos példabeszéd is...

Előzmény: tehtube (4333)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4334

És most van a FINÁLÉ:

Köszönet annak aki a leginkább megérdemli!!!!

(több kép már nem lesz!)

tehtube Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4333

Bocs', de a tisztelet itt mást jelent. Ez kölcsönös. Nevezzük inkább díjnak, vagy akár kombináljuk a két szót.

 

Ha valaki mindent hoz magával (kamion-ok) a zsűri kb. 8-15e ft/kopoltyús tiszteletét rója le a művész előtt.

Ha bérli, a fellépők kevesebben vannak, gyakran féláron is lehet hódolni.

Előzmény: djuice (4332)
djuice Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4332
köszönjük az infót és várjuk a koncertet (nemhiába, aki a sűrűjében mozog az szállítja a friss infókat is :)

Gondolom a LADY nem a "midi hammondon" nyomja majd, neki kijár a tisztelet és egy eredeti cájg... :)
Előzmény: tehtube (4329)
Halsaman Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4331
Én használom. A B4-hez képest spinetebb hangja van, ami előnyös lehet (én nagyon megszerettem az L-100 hangzást).
Előzmény: dombi39 (4318)
tehtube Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4330
Karn Evil! Jött hozzám egy 13-as Bass pedál is.
tehtube Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4329

Egy újabb koncertajánló:

 

Rhoda Scott again. 2007 április 3 Millenáris, Jövő Háza.

Tudtommal ismét a női trió. Javaslom minden fórumos és nem fórumos kollégának.

 

Cucc: AB3 + 2×142 + string bass (ha tavaly megígértem neki)

Még kottatartót csinálok, mert az hiányzik az orgiról, meg az A33-ról is. Kapnak egy közöset.

 

djuice Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4328
ja! és gondolom "long sample"-kel dolgoztál a jó loop miatt!? kb. hány sec./minta a vételi idő?

(szerencsére a "majdnem" szinusz jellegű hangnál mint az orgona, nem kell 2perces lecsengést kivárni mint a zonginál :)

és gondolom darwbaronként mintáztál?! vagy konkrtét 888000000 stb. setupokkal?
érdekes, de mást adnak hangban, mint az egyenkénti regiszterminták. nyilván hogy ekkor már a B-3 belső hatásmechanizmusai nyomkodják a soundra igencsak hatásos bélyegeiket! :)
djuice Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4327
juteszembe! a mintavételnél a bass pedálokat is bevetetted, vagy csak pár "jobb kezes" mintára álltál rá? (gondolom a vonalból mintavett dolgot úgy értetted, hogy TG ---> MIXER ---> computer ?)
tehtube Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4326

Ezekkel a nagy emukkal pont az a baj hogy nagyok. Szinte mint egy mikrohullámú sütő. Persze otthon, stúdióban teljesen mindegy. A 32-es polifóniát jelen esetben kissé kevésnek tartom, épp elfogadható, inkább a 64-est javaslom. Egyébként ahogy írtad, ez még arra is jó hogy minden további hangkeltő alkalmatosságot kiváltson, mert a zongorák, szőnyegek és szintik is innen jönnek, legfeljebb azok más kimenetre címzettek és így egyből a MS szintibemenetére kerülnek lezli nélkül. A képen a zöld kábel.

Bármely orgona félkarú óriás egy jó hangrendszer nélkül. Legyen az akár egy jobb műlezli, mely szinte az összes klónban megtalálható, vagy egy igazi külső forgattyú. Csak ne fejhallgató!!!! :-)

Előzmény: djuice (4325)
djuice Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4325
Mondjuk kinek mi a drága, de nem teljesen osztom a véleményed.
128 polis E6400Ultra 120-140e. Ft körül szaladgál, vagy alatta, a fullos EIV platinum is 200-ból megvan ha ügyes vagy és az már nagyon osztja! Persze ez inkább annak jó, aki más hangmintákat is komolyabban vesz, meg az EFX-32 csúcs effekt kártyát stb. mert 3db Hammond mintára tényleg elég a 40e. Ft-os ESI32 is!
Előzmény: tehtube (4322)
djuice Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4324
Néztem én is, próbáltam, szerintem egy rakat f...s :)
Előzmény: dombi39 (4318)
djuice Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4323
Zsolt bácsi nem elveszett gyerek! :D
Ha beválik a konstrukció, lehet kutatni a jó "öreg" E-mu vasakat (én mondtam már korábban is hogy tuti cuccok azok! :)

Mindenesetre az én B-3 modulomban is vannak ilyen pure minták és ha túl leszek a vizsgáimon, szerintem fogok is vele foglalkozni, hogy soundforge-al csinálok egy-két mintalopást belőle (anno az 1. verziós B4-ből is loptam így még nem volt az Emu modulom) és megosztanám veled, kedves Tube mester, olyan apropóból hogy kipróbálnád a te sk. mintáid mellett mennyire természetesek ezek. Emuba még nem, de akai formátumba asszem tudom importálni, vagy sf2-be, azt ha jól tudom eszi az ESI4000, mivel az is E-mu formátum, csak be kellene tölteni a te mintáid mellé és egyfajta A-B tesztet csinálni. Tényleg érdekelne a végeredmény és egyáltalán nem bonyolult kivitelezni. Majd megdumáljuk...

A perkák szerintem nem túl jól sikerültek a B-3 modulban, de lehet hogy te mást mondanál, nem tudom... A Barbara Dennerlein sampling CD-jén ua. perkahangok szólnak mint az E-mumban, de mégsem úgy szólnak játék közben mint egy Jimmy v. Rhoda lemezen. (természetesen itt a hang karakterére gondolok, nem arra hogy persze, minden másképp szól egy hanglemezen) Ez talány, valszeg az lehet amit mondtál, hogy a minta készítők nem teljesen úgy állnak a dolgokhoz ahogy egy vérbeli Hammondos. Pl. hallottam az új Yamaha mittudomén milyen legújabb csoda-motif szintijének mégcsodább Organ Mega Voice demóit (ez arról szól, hogy a Yamaha Mega Voice hangmintái már komolyabb MB-okban vannak letárolva, szinte hangonkénti mintavételezéssel, tehát nincs a régen divat volt 2 oktávra széthúzott egyetlen mintából álló sample régió 8kB-ban) mégis rettenetesen müanyagvödör hangja van a cuccnak, hogy a Leslie-ről inkább ne is szóljunk! Itt is érvényes a mondás, hogy nem a méret a lényeg!

Ettől függetlenül a saját mintáidra is kíváncsi lennék majd Tube mester! :)

Üdv!
Előzmény: tehtube (4314)
tehtube Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4322

A 20%-al nagyobb éxíjtárcsa az 50Hz miatt nem vészes, beszerezhető, de igazad van, erre nem is gondoltam. Ha mindkét sebesség 20%-al emelkedik, maradhat az eredeti -kisebb- tárcsa.

 

Éppen ez az. A TG-k ugyanazok mindenhol. Az erősítők hangkaraktere más. A kis film alapján is az egy műszerrel rutinosan beállították a gyárban egyenként. Szerintem kár hozzányúlni.

 

Egy sampler csak 64 polifóniás. Vannak 32-esek is, de ritka és drága a 128as. Meg nagy. Elég az egy kontaktos midibillentyűzet is, lehet utána relével többszörözni.  Meg lehet csinálni, de mostmár mindenféle komoly klón is kapható. A te elképzelésedhez talán a Parie áll a legközelebb, ámbár az totál mechanikus, még jobb. Súlyban is. Árban az is még fele sem a NewB3-nek.

A megoldásomban az előny: egyszerű, könnyű, olcsó. Sokat gondolkoztam a megoldáson. Hogy hogy szól? Csak kapok felvételt. Ha sokára lesz, itthon készítek sk.

Előzmény: 888800000 (4319)
okumoto Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4321
A magyarok (jó mások is..., de) már sok mindent kitaláltak/felfedeztek. 1 HAMMOND klón szenzáció lenne! :) Én drukkolok!
Előzmény: 888800000 (4319)
ozjo Creative Commons License 2007.03.02 0 0 4320

Jópofa plugin!

Bár én azt mondom, ha PC, akkor inkább a B4-et nyúzom

Kár hogy 3D-ben nem printelhető :-((

jól mutatna a billentyűim tetején

Előzmény: dombi39 (4318)
888800000 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 4319

A nyomatékállítás  a felfutási idő miatt kell igen.  Azért a gyorsítás se lenne kutya mert a 60Hz-es motorokhoz nem kéne másik ékszíjtárcsa:-)

Az L100 generátor szerintem teljesen olyan mint egy pdl B3-é. Ua mechanika és ugyanolyan értékű tekercsek kondik. Csak a pickuptengelyek előre-hátrahuzásával lehet állítani a jelszintet hangonként. Ha közelebb tolod a tonewheel-hez hangosabb ha messzebb akkor halkabb. Ezt meg lehet tenni (de nem kell:-) minden generátoron.

Kiváncsian várom (várjuk) a felvételt a sampleres cuccal. Ha tényleg olyan jó akkor el lehet gondolkodni egy DIY klón elkészítésén. A sampler lenne a tonewheel, kéne hozzá egy billentyünként kilenc kontaktos midibillentyű (nem lehetetlen) a többi már gyerekjáték:-)  Azért mondtam hogy nem lehetetlen a 2x61x9 kontaktos midibillentyü, mert épp egy hasonló project is folyamatban van. Midi lábbasspedált csinálok az egyik Aurorám basspedáljából. Igaz ez csak 1x13 Mi lenne ha születne egy olyan klón ami mindent visz és töredékára egy nyúbíszrí-nek.??

Na inkább lefekszem:-)

Előzmény: tehtube (4317)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 4318

Sziasztok!

Ehhez mit szóltok:

tehtube Creative Commons License 2007.03.01 0 0 4317

Nem is kell!!! Gratulálok! (mármint a gyors sebesség úgy jó ahogy van)

A sebességet értem = fordulatszám, de mit váltasz a nyomatékkal? Gyorsabb fel/lefutási idők?

 

Az L100-nak más tekercsek, kondik lennének a TG hangkerekeire akasztva? Ebben hitetlenkedek. Nem esetleg a tapering? Vagyis hogy a billentyűkontaktoktól különböző ellenállású huzalok mennek a kontaktdoboz alján lévő forrfülekig? Nem mind 16 ohmos.

Előzmény: 888800000 (4316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!