"Mit változtat a helyzeten, hogy kilép vagy feladja és kilép?"
Az első bunkóság. Ugyanis a másik ilyenkor még ott ücsöröghet amig lejár az idő esetleg, ez kb azt jelenti, hogy a vesztes fél megsértödött. Ha sokat játszol a neten előbb utobb rájössz ezekre a dolgokra.
"Hollandiában a helyszínen nincs internet? "
Ezt remélem nem tőlem kérdezted, vagyis honnan tudjam.
"Miért nem kedvelnek valakit a playchess-en?"
Egy magyar srác akinek elég sok pontja van ott és láttam, hogy angolul szapulja, tőle kérdeztem, hogy mi nem szimpi benne, és azt felelte hogy ponthajhász, szereti megválogatni az ellenfeleit azaz főleg olyanokkal játszani akiktől pontot szerezhet. (most itt ne zavarjon meg hogy ő ott van hollandiában, 1+0 az más tészta abban is jó de az lutrisabb)
Nem biztos, lehet, hogy csak valakinek a rokona..:) Egyébként néhány perce játszott Nigel Short egyet a playchessen 3+0 és vesztes helyzetben egyszerüen kilépett(egy 300 ponttal kevesebbel rendelkező ellen). Nem lett túl népszerű, bár eddig sem nagyon kedvelték a playchessen. Egyébként lehet, hogy még nem utazott el, vagy csak a vonat,repülőről játszott egyet?:)
Csak a zsüri hülyesége miatt gondoltam, és arra, hogy bizonyára lefizette a fehérrel játszó, ahelyett, hogy már rég feladta volna egy tiszt hátránnyal :-)
Egy személy, de mindkettô elég lusta : Sarastro az elôbb egy zenei topikba irt, és lusta volt kilépni és ujra belépni "gordonka" néven, hogy a sakk-topikba irjon.
(Különben Sarastro helyesen azt irta volna: "monnyon le !" :-)
Lehet, hogy ez csak egy kitalált parti (és kitalált történet). Ütés szempontjából tök mindegy, hogy en passant vagy nem en passant üt a gyalog. Ütni "normális" esetben se kötelezô. De itt : egyetlen lépés mindkét változatban.
Persze nem lett volna vita (kár lett volna kihagyni), ha fekete egyszerûen csak h6-ot lép h5 helyett. A h6 gyalogot is csak azért kötelezô kiütni, mert az az egyetlen lépés.
Most azon gondolkodom, hogy ha kötelező lenne az en passant lépés, azt, hogy lehetne kihasználni, mármint milyen helyzet az, amikor az en passant rosszabb állásba visz, mint a nem ütés. :) Konkrét példája valakinek? Biztos rengeteg van... ;)
Nem rossz... hogy mik vannak a sakkban? Szerintem is kötelezô az "en passant" ütés, máskor nem, de a "patta" elôtt igen : ez az egyetlen lehetséges lépés.
No egy kis érdekesség. :D Most találtam a Sakkfutárban. Sötét h5-öt lépett ebben a helyzetben, szép mattot remélve világos en passant lépése után. Világos viszont kijelentette, hogy ő nem akar en passant ütni, mivel az csak lehetséges és nem kötelező lépés. A versenybíró kötelezte a lépésre, de világos kifogással élt és a versenybizottság két nap után remit hirdetett ki. :DDDD Vélemények? Számomra az újságban közzétett szabály alapján egyértelműnek tűnik, hogy a versenybizottság hibázott. A szabály így szól: A játszma döntetlennel végződik, ha a lépésen lévő játékos egyetlen lehetséges lépést sem tud lépni, a királya viszont nincs sakkban. Ebben az esetben a játszma pattal ér véget..." Mivel az en passant lépés lehetséges ezért világosnak meg kell lépnie és így veszít. :)
Szia,
Csak most udtam megint elérni az Indexet, köszönöm a hozzászólásodat!!! Milyen CM-ed van? Az eljuttatás módja az sokmindentöl függ :) Viszont írtam egy levelet a hozzászólásban megadott emailcimre, ami visszapattant a Yahooról, hogy nem létezik. Tudnál írni kérlek az Indexnek megadott emailcímemre egy levelet az emailcímedröl?Jó komplex a dolog :))
Köszönöm,
Miklós
tudom, hogy ez nem szoftveres topic, de mégis nincs valakinek egy régi Chessmastere, ami már nem Dos-os, de egy Pentium 200-pn 32MB RAM-mal elmegy? 5000, 6000 esetleg 7000, bár az már elég "új"? Néztem mindenfelé, még Amazonon is, de ezeket már nem lehet kapni sem, viszont a licenszük még nem járt le.
Ezt már próbáltam én is, help channelbe rá is kérdeztem egy system operator-nál és azt mondta hogy serial kell hozzá... amúgy érdekes hogy ma már minden jó játékhoz van serial, de fritzhez nem lehet szerezni sehol, én legalábbis csak fritz 5-höz találtam :( pedig ismerek pár serialos oldalt...
nekem is.. (bár az enyém crackelt, de azt nem tudom hogy compok ellen nyomathatome compal..) azaz én csak nézem az én gépem és az ottani gép csatáját na ehhez nem tudom kelle eredeti serial..