Keresés

Részletes keresés

Hpasp Creative Commons License 2005.02.14 0 0 654

Hmmm...

... a Nagytarcsai laktanyától északra ez micsoda?

 

Előzmény: Volt tüzér (653)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.14 0 0 653
Nem jártam, de ha oda akarsz jutni, akkor a régi 3-as főúton indulj el. Kerepes után mész Gödöllő felé, és ott van az út valahol jobbfelé. Kerepestől Gödöllőig nem sok aszfaltozott út vezet jobbra az erdőbe, ha elég kitartó vagy, akkor megtalálod. Egyébként nem jelezte akkor sem semmi, gondolom, most sem.
Előzmény: Hpasp (651)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.14 0 0 652

Legközelebb, ha ilyesmin töröd a fejedet, akkor előtte össze kéne dolgoznunk

 

A web-site-omon találsz emil címet...

Előzmény: Volt tüzér (650)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.14 0 0 651

Kerepesen jártál már?

 

Egyszer már megpróbáltam, de légifotó hiányában Pécelen kötöttem ki...

... lehet hogy egyszercsak elugrok, az van hozzám a legközelebb.

:)

Előzmény: roosevelt (649)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.14 0 0 650
Legközelebb, ha ilyesmin töröd a fejedet, akkor előtte össze kéne dolgoznunk, mert ha nemcsak kutya van, hanem ember is, akkor azzal szót lehet érteni, különösen, ha valamivel alá tudja támasztani az óhaját a látogató. Márpedig amikor én utoljára a Zsámbéki területet meg akartam nézni, akkor a portás szinte vigyázzba vágta magát.
Előzmény: Hpasp (648)
roosevelt Creative Commons License 2005.02.14 0 0 649
Kerepesen jártál már?
Előzmény: Hpasp (645)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.14 0 0 648

104/5 légvédelmi rakéta osztály MN3265, Gyömrő

11/16 technikai osztály MN5413, Gyömrő

 

 

 

 

Hpasp Creative Commons License 2005.02.14 0 0 647

11/13 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN7816, Gyál

 

 

 

 

 

 

Hpasp Creative Commons License 2005.02.14 0 0 646

11/7 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN3265, Ócsa (Felsőpakony)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Hpasp (645)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.14 0 0 645

No körbejártam a dél-keleti végeket, de kevés eredménnyel...

... A Gyáli, és Ócsai bázist a Török Security őrzi, kutyás biztonságiakkal, a Gyömrői bázis is be volt zárva.

LeX Creative Commons License 2005.02.13 0 0 644
1 hónapja voltam a Bián, gyalog, de volt fenn egy csapat nézelődő terepjáróval. Csak kell egy jó turistatérkép, egy sártűrő verda, és meg lehet kerülni a sorompót (amit a szemetelők miatt tettek oda). Érden fordulj nyugatnak az érdi bázisok felé (Esztergályos utca), majd a település határában jobbra visz egy földút az erdő felé.
Amúgy ott is csak a beton maradt és rengeteg szemét. :(
Előzmény: Hpasp (640)
roosevelt Creative Commons License 2005.02.12 0 0 642
Biát régebben csak egy földhányás "védte". A komolyságára jellemző, hogy Astrával is simán átjutottam rajta. Az adóházat megnéztétek? Sajna az antennák nélkül tényleg nem látszódik, hogy mire való volt.
Előzmény: Hpasp (640)
roosevelt Creative Commons License 2005.02.12 0 0 641

szívesen :)

érden otthon vagyok (voltam).

még egy-két érdekesség: a 2-es őrtoronyhoz tartozó tüzelőállás a külső kerítésen KÍVÜL volt, a 3-as őrtoronyé pedig a belső kerítésen BELÜL a domboldalon :o)

98-ban néhány színesfémgyüjtő próbálkozott felszedni némi (szerintük használaton kívüli) kábelt, eközben átvágták a külső kerítést, a belsőn pedig leemelték a betonelemeket. Kevésen múlt, hogy fegyverhasználat nem lett a dologból, mindenesetre pár kék-zöld folt kiosztásra került :o)

Előzmény: mezenguz (639)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.12 0 0 640

Az időjárás megint betett a holnapra tervezett felderítésnek...

... semmi kedvem két törpével elakadni a hóban.

:(

 

Amúgy Etyek be volt zárva, kutyával örzött magánterület.

Bia pedig Érd felől egy sorompó miatt csak pár kilométeres túra után közelíthető meg. (mondjuk szép időben nem lenne gond :)

Előzmény: mezenguz (638)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.12 0 0 639
Roosevelt!

..köszönöm..:))
Előzmény: roosevelt (633)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.12 0 0 638
Hpasp!

..szerintem nem gond,gondolom legtöbbünk olvassa mindkét topikot,nálam legalábbis két ablak fut..:))
Előzmény: Hpasp (637)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.12 0 0 637

:))

 

Jaja, bocsika az OFF -ért.

Előzmény: Volt tüzér (636)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.12 0 0 636
Nem tévedtünk el?
Előzmény: Hpasp (634)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.12 0 0 635
Biztosra akart menni az ürge. Ezzel a puska dologgal csak azt akartam érzékeltetni, hogy mennyire kevés is elég egy PV kabinnak. Meg az UNV-nek is.
Előzmény: Hpasp (634)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.12 0 0 634

Szóval nem kell mindjárt nagy dolgokra gondolni, nem kell ide harci helikopter, elég ide egy jó puska is.

 

Na jah, csak egy történelmi adalék.

 

1965-ben az első "Iron Hand" bevetésen részt vett egy Chuck Horner nevű kapitány is. 54 db F-105-össel próbáltak megtalálni, és lebombázni egy Dvina osztályt.

Persze belefutottak az öszpontosított légvédelmi tüzérségbe, elvesztettek 7 gépet, és az állás üres volt...

 

... 25 évvel, és 3 csillaggal később, az öbölháborúban, mint a koalíciós légierő parancsnoka, inkább Apache helikopterek (Hellfire rakétáival) nyittatta ki a rést az iraki légvédelemben.

Előzmény: Volt tüzér (632)
roosevelt Creative Commons License 2005.02.12 0 0 633

1. kép

Baloldalt az őrház (kedvenc második otthonom :) ) a 3 kis ablak rajta: WC, zuhanyzó, mosdó, a nagy ablak a raktáré (már 6 éve is ki akart esni az az ablak...). A tőle jobbra lévő domb nem tudom pontosan micsoda, de az a környék a rakétásoké volt. Ettől jobbra a faház amolyan szertár, mögötte a "vízdomb" itt volt a víztározó, ahova lajtoskocsival hordták a vizet a falu szélén lévő tüzcsapból. Mögötte a harcálláspont védődombja, rajta az 5-ös toronnyal. A szertár melletti kis ház a HÁP bejárati őrháza, két katona teljesített szolgálatot gumi(bocs, fa-)bottal. Mellette a "nagyház", ezt gondolom nem kell részletezni. E mögött és ettől jobbra álltak a lokátorok.

2-3. kép

itt egy kezelőkocsi állt, pontosan nem tudom melyik típushoz, egyszer kukkantottam csak bele, általában éjszaka csak a villanyt kapcsolgattuk a fedezékben (úgy látom a 3. képből a kerítésen belülre is jutottatok). Ha jól emlékszem a fedezék felett balra egy P-35-ös állt, jobbra egy PRV-17.

 

Előzmény: mezenguz (628)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.12 0 0 632
Nem kellett annak az antennarendszernek akkora lyuk, mint amit az Apache tudott ütni. Elég volt néhány kis lyuk, amire egy puska képes. Godolj bele: az egész széles sugárnyalábú antenna egyetlen hatalmas csőtápvonal volt, amiben túlnyomás volt, ráadásul rendkívül érzékeny volt a belső felülete minőségére.Én egyszer amiatt voltam kénytelen kicserélni egy tápvonalszakaszt, mert esett rajta egy fél miliméter mély horpadás. Ezután nem kellett neki semmi más, csak rá kellett kapcsolni az adóteljesítményt, és máris beégett, de rendesen. Hallottál már hálóba került vadnyulat? Na ennek is valami olyan hangja volt. Szóval nem kell mindjárt nagy dolgokra gondolni, nem kell ide harci helikopter, elég ide egy jó puska is.
Előzmény: Hpasp (631)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.12 0 0 631

Másrészt meg nem is kellett közel menni, mert egy jó mesterlövész 1000 méterről a PA/PV kabin széles antennáiba csinált néhány jólszituált lyukat, és onnantól kezdve az egész osztály nem volt más, csak egy üres fenyegetés. Ha ezt két egymás mellett lévő osztállyal megcsinálták (mert miért ne) akkor amire rendbehozták - kicserélték - a dolgokat, csak az nem tudott rajtunk keresztülrepülni, aki ellenkező irányba indult

 

Stimmel, ez történt az öbölháború nyitányakor, csak éjjel, és Apache helikopterrel...

Előzmény: Volt tüzér (620)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.12 0 0 630

Én Vácegresen harcoltam az ellenséggel az MN 3121-nél!

Átköltözött Fótra és a csapatjelzés változatlan maradt???

 

Úgyám! A tüzelőállás átkerült Fótra, a többi maradt Vácegresen, a Volhovra történő átfegyverzéskor.

Előzmény: BAKTER (618)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.12 0 0 629
Én katonai főiskolás koromban még emlékszem arra az állapotra, amikor Érden egymás mellett két egyforma lőszektor volt, és amikor a hetvenes évek végén elkezdték építeni a harcálláspontot, akkor az egyiket elfoglalták. Azt, hogy a másik megmaradt, azt nem tudtam.
Előzmény: roosevelt (627)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.12 0 0 628
Roosevelt!

..akkor el tudnád mondani mi micsoda ezeken a fotókon?
Előzmény: roosevelt (627)
roosevelt Creative Commons License 2005.02.12 0 0 627

Az 1-el jelölt objektum a '22'-es adóház volt, 2-3 fős személyzettel.

Az Érd felső volt a HÁP, jó sok időt eltöltöttem ott, bár a Vasvári volt a bázis. Érdemes volt Érden is helyrehozni a kerítést, az őrtornyokat hogy 2 múlva bezárják az egészet... Amikor volt 99-ben a jugó balhé még egyszer nagyon összekaptuk magunkat, állandóan müködtek a lokátorok, zavarta is a TV-rendesen. Érd alsón is híradósok voltak, vagyis ott még nem indokolt a múltidő, mert müködik még nekik is ott valamilyük, a T-Mobilos berendezések mellett...

A HÁP melletti löteret nemcsak mi használtuk, aktív korában a Petőfiből is jöttek ki löni. A legszebb emlékem, amikor a talajmenti köd miatt csak fekve lehett lőni, mert fél méter magasan már köd gomolygott :))

Előzmény: Rephyx (155)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.12 0 0 626
Feltételezem, ismered a Jereváni rádiós viccet, ami osztogatásról és fosztogatásról szól. Na itt is valami hasonló történt. Ugyanis nem Vietnamban, hanem a Közel-Keleten, nem PA kabint, hanem az egész komplexumot. És nem az amerikaiak, hanem az izraeliek. Éppen ima időben mentek, és olyan hirtelen meglepték az arabokat, hogy azok felocsúdi sem tudtak, Miután észrevették, hogy miről vann szó, még a kézifegyvereiket is kidobálták a kabinokból, nehogy amiatt seggbe rugdossák őket.  Éppen azelőtt nemrégen rakott bele a technikába valami olyan módosítást az orosz, ami az amerikaiakat felettébb érdekelte. Ilyenformán az izraeliek nemcsak az orvosságot vitték magukkal, hanem a receptet is, mert nemcsak a teljes üzemeltetési dokumentáció volt ott, hanem a teljes kezelőszemélyzet is. Tehát a hír igaz, de...
Előzmény: BAKTER (622)
BAKTER Creative Commons License 2005.02.12 0 0 625

"kelikozterrel" = helikopterrel.

 

Nem nyelvújítás akart lenni, bocs!

:-(

Előzmény: BAKTER (622)
BAKTER Creative Commons License 2005.02.12 0 0 624

"kelikozterrel" = helikopterrel

 

Micsoda nyelvújító vagyok...   :-(((

 

Elnézést!

Előzmény: BAKTER (622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!