Keresés

Részletes keresés

Möwe Creative Commons License 2007.11.04 0 0 34761
Ez már jó lesz: )))
Szaladj és vedd meg... 84 literesel már lehet mit kezdeni.
Bár érdemes megkérdezni a:

Sany diszállatkereskedés 1087 Somogyi Béla u 34-ben lévő kereskedőt hogy nála nem jössz-e ki olcsobban!
Meg kell kérdezni hogy ha ott rendelsz egy 84 liteset + szürő stb hogy mennyire jön-e ki szerintem kevesebb lenne mint 27 ezer.
Előzmény: PoGero (34760)
PoGero Creative Commons License 2007.11.04 0 0 34760
Ürtartalom: 84 l
Méret: 60*35*46 cm
Üvegvastagság: 6 mm
Világítás: T8 2*15 W
Súly: 17,6 kg
Tartalmaz:
EHEIM Aquaball 2210 belső szűrő, JÄGER 75 W fűtő, tető világítással, hőmérő, háló.

Akciós ár: 27400 Ft

Ez még talán beleférne a költségvetésbe. Szélességre max 75 cm férne el.
A szekrény vitrinjében lenne a helye.
De olyat nem találtam csak 60-ast és 80-ast.

smirgli82 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 34759
szerintem meg nézegessed az aprót meg ilyesmiket, sokszor lehet kifogni 20-30 ezerért ennél sokkal nagyobb komplett használt aksikat.
Előzmény: PoGero (34754)
CarloB Creative Commons License 2007.11.04 0 0 34757
A helyedben próbálkoznék egy nagyobb akváriummal, mert gondolj bele.. az 54 literesbe kell ugy 10 kg kavics és ugye jönnek még bele a technikai készülékek, vizi növények.. stb.. Jó ha a végén lesz ugy 40 liter netto viztérfogatod.. Egy 80 cm hosszu kis akvárium nem férne el jobban..? ott a megvilágitás is jobb mert van két fénycsö lehetöséged.. és a nagyobb viztérfogat az stabilabb.. stb.. Valahogyan kis pénzt összegyüjteni.. az 54 literes medencét nem olyan könnyü egyensúlyban tartani.. szóval ahol több viz áll rendelkezésre.. ott jobb az élet a bentlakóknak..-:),  De rá érsz meggondolni, ezt nem kell elkapkodni.. itt a kezdöknek van valami vedd ki ha van rá lehetöséged: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=70425103&t=9006073
Előzmény: PoGero (34750)
KoPw Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34756

Napfény:

Közvetlen napfény ne érje az akváriumot,mert az algásodáshoz vezet, és emiatt nem jó. Amúgy semmi probléma nem lenne vele, de az esztétikai értéket rontja,ami ugye nagyon fontos.

A fénycsövek elég fényt szolgáltatnak,és itt sem szabad, főleg egy ilyen biotóp akváriumnál az erős fényűeket alkalmazni.

 

tényleg jobb lenne nagyobb,de kicsivel jobb megtanulni,szerintem,így minden probléma előjöhet, és jobban megtanulod.De jobb lenne nagyobb...

 

Amúgy a növények egyensúlyát nem is olyan nehéz fenntartani,majd rájössz...bár nálam mindig dzsungel van,de szeretik a halak.

 

Kipróbálhatod a guppikat,a neonok is elvannak csapvízben, a guppik is, de a guppik a lágyabb vizet nehezen tolerálják(úszórothadás) A plattik ilyen téren nagyobb tűrésűek, és nagyon szépek!

 

 

Ha valamit kihagytam,kérdezz nyugodtan!

 

Jaaaa,könyv: a bibliád a horn-zsilinszky legyen,antikváriumban 3-400 HUF.

Előzmény: PoGero (34755)
PoGero Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34755
Eszembe jutott még egy fontos dolog.
A napfény.
Ugyanis a szobám északi fekvésű egy északi ablakkal.
tehát napfény soha nem jut be.
A növényeknek gondolom szügsége van rá.
Viszont olvastam, hogy a halkat ne érje fény.
Akkor ez most hogy van.
PoGero Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34754
Neten találtam.
Több helyen néztem. mindenhol 20 körüli ára van szűrővel, fűtővel, hőmérővel.
de mint többen említették decemberben lemegy az ára az ünepek miatt.
pl:
http://www.mard-el.hu/webshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2691&category_id=68&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1&Itemid=26
Ez a bolt nekem elérhető közelségben van (debrecen).
De bárhonnan jó. ha a felszereltség hasonló akkor ár alapján fogok dönteni.
Előzmény: Missa1 (34753)
Missa1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34753
Amúgy érdekelne, hogy hol mennyiért nézted ki a szettet? Mint írtam ekkorát szeretnék én is.
Előzmény: PoGero (34750)
Marri Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34752
Az 50l-es körüli akváriumoknál nekem a legnagyobb problémám a 30cm mélységgel van. Nagyon nehéz berendezni szépen és tartósan, hogy a halak és növények is jól érezzék magukat.
Missa1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34751
Ha beleolvasol a fórum régebbi hozzászólásaiba, mindenki tapasztalata szerint a nagyobb mennyiségben stabilabban lehet tartani a víz minőséget. Ha jól emlékszem Carlo-b néven keress, sok jó cikket tett fel ebben a témában. De szerintem 54 literben is lehet szépet csinálni. Most én is tervezek egy ekkorát a munkahelyemre.
Előzmény: PoGero (34750)
PoGero Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34750
Sajnos most belegondolva az anyagi forrásaim elég szűkösek.
Főiskolás vagyok 24 éves.
Ily módon mindíg csóró.
Így hát ha nem nagyon fontos ekkorával beérem.
Persze szeretnék nagyobbat.

Ezt hogy érted, hogy a nagy akváriummal kevesebb baj van?
Előzmény: Missa1 (34745)
Missa1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34749
Bocsánat!
http://www.haziallat.hu/index.php?menu=cikk&cikkid=1046
Szóval erről lenne szó.
Előzmény: Missa1 (34748)
Missa1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34748
Csak érdekesség képpen:

Nagy az Isten állatkertje! Nem?
Nigro Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34747
Vitakraft 54-esem van. Akkor fog jól mutatni az akid, ha kis akihoz mérten minden kis termetű lesz benne. A növények legyenek apró levelűek, a halak is aprók. Így, ha bármikor ránézel, nem érzed kicsinek.
Ha igazi csapatot akarsz, tegyél bele 20-30 db Amanda lazacot. Ezek a ki piros halacskák nem nőnek 3 cm-nél nagyobbra, mégis meg lesz az az érzésed, hogy egy raj úszkál az akidban.
Nálam ez így néz ki http://www.akvarista.hu/topicakv.php?page=&id=nigro
(bár itt még neonok vannak benne...) Ajánlom az Amano garnélákat is. Szorgalmasak és érdekesek.
Előzmény: PoGero (34739)
Möwe Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34746
tényleg ha van helyed akor nagyobbat vegyél 100 liter fölött már kellemes gond kiválasztnai halak számtá és fajtáját :)))
Előzmény: PoGero (34744)
Missa1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34745
Ezt amit itt írtál gondold át. Ha van helyed és anyagi lehetőségeid is megengedik, fontold meg egy nagyobb vásárlását. Mindenki javasolni fogja a nagyobb akváriumot, kevesebb gond van vele.
Válaszd meg a halakat is, "pl. 2 betta+ 3 guppi". 2 betta hím egy akváriumban "öli" egymást. Nekem régen voltak többen is egy akváriumban elválasztva egymástól. Állandóan a közös üvegfalnál acsarkodtak egymással, még tükörrel is lehetett heccelni őket.
Előzmény: PoGero (34737)
PoGero Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34744
Most kicsit szomorú lettem.
A guppikba elsőre beleszerettem.
Egyébként az elképzelésed maximálisan megfelel az én ízlésemnek.
Sőt
Pont ilyesmire vágyok.
Egyébként ezek a plattik is szépek.
Előzmény: KoPw (34742)
Missa1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34743

"Én olyan ember vagyok aki inkább kétszer kérdez, mint hogy egyszer hülyeséget csinál.
Remélem nem fárasztalak titeket az amatőr kérdéseimmel."

Kérdezz nyugodtan, szerintem mindenki így kezdi.
Én és szerintem más is fogja javasolni, hogy azért szerezz be valami szakirodalmat.
Pl.: Horn-Zsilinszky - Akvarisztika, vagy Pasaréti Gyula könyveit. Ne ijedj meg, nem olyan színesek, látványosak mint a külföldi kiadók némelyik könyve, de nagyon hasznosak.
Merem mondani, hogy a SERA vagy Tetra cég ingyenes füzetei, CD-i is sok segítséget adnak. Itt persze le kell vonni belőlük a reklámot.
Előzmény: PoGero (34740)
KoPw Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34742

Igen,eltaláltad,erről van szó. Elméletben a neonhalak,a corydorasok,az ancistrus,a guppi,és a platti is dél-, közép-amerikából származik. Ezáltal egy természethez közeli állapotot be lehet állítani. Az első hozzászólásomban figyelmetlen voltam, a guppi helyett inkább plattit ajánlanék, mert a guppik érzékenyek a lágy vízre, amit a neonok,coryk kedvelnek. De plattiban is,ha nem a megszokott narancs színváltozatot választod, nagyon sok szép szín van(nekem a kék, és sárga/narancs elvadult forma tetszik).

A növények kiválasztásához figyelembe kell venni,hogy közepesen lágy vízben fognak élni,és dél-amerikából kell származniuk. Itt célszerű a tropica.com oldalt használni,igen hasznos.

Onnan kiválasztva sztem az akváriumba ezek a növények jöhetnek szóba:

Vesicularia dubyana - Jávai moha

Sagittaria subulata - úszó nyílfű(nem valisneria!!!!)

Phyllanthus fluitans

Lilaeopsis brasiliensis

Limnobium laevigatum

Eleocharis parvula

Egeria densa

Cabomba caroliniana

Echinodorus: ebből kis és nagynövésűt is érdemes választani

 

Emellett még szóbajöhet valami vasfa,vagy bármilyen, fa szerű dekoráció(http://www.akvarista.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=616&mode=&order=0&thold=0)

sötét aljzat,finomszemű.

 

Egyértelműen előtérbe a kisebb növésű növényeket,háttérbe a nagyobb,robosztusabbakat,fára ültetett kisebbekkel. A vízet a fa picit besötétíti,ez nem is gond. A víz felszínére sok úszó növényt,de azért szűrődjön le fény,a lenti növényeknek is...

Én valahogy így képzelem el:)

Remélem segítettem.

 

Előzmény: PoGero (34740)
Möwe Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34741
nekem 50 literes sem és megfigyelésem szerint max 16-18 halat bír el.
Előzmény: PoGero (34737)
PoGero Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34740
Igazából nem tudom pontosan, hogy mi is az a biotóp, de arra tippelek, hogy természeteshez nagyon közelítő élőhely.
Ha erre gondoltál akkor célom egy ilyen létrehozása. Mármint ha ez megvalósítható egy ekkora élettérben.
Mindenképp élő növényeket szeretnék.

Én olyan ember vagyok aki inkább kétszer kérdez, mint hogy egyszer hülyeséget csinál.
Remélem nem fárasztalak titeket az amatőr kérdéseimmel.
Mert lesz még sok bizonyára mikor elkezdem a "műveletet"
Előzmény: KoPw (34738)
PoGero Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34739
Köszi szépen.
Mostmár van elképzelésem, hogy mégis mekkora populáció képes megélni.
10 fős neoncsapat guppival meg algázóval, corydorassal jól hangzik.
Előzmény: KoPw (34738)
KoPw Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34738
Először el kellene döntened,hogy egy biotóp szerű akváriumot szeretnél, vagy csak olyat,amiben sok szép hal úszkál. Az összeállításnál figyelni kell a halak kifejlett méretére, és általábani tartózkodási helyére is...A legfontosabb,hogy egy ilyen kis akváriumban legyen algázó és corydoras is, hogy az algát és a még hasznosítható "hulladékot" eltakarítsák, hogy ne durranjon be a víz. El tudnék képzelni egy 10fős neoncsapatot, pár elevenszülővel(guppi,endler), ancival és corydorassal. De lehet lazacos akvárium, vagy a dániókat részesíted előnyben, de akár kis törpesügér is megvan 54l-ben...szóval így nem lehet akváriumot összeállítani,hogy elképzelésed sincs....
Előzmény: PoGero (34737)
PoGero Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34737
Üdvözlet!

Az alább vitatott akváriumban (54 liter) hány halat lehet tartani?
Csak azért kérdem, mert ha nagyon keveset akkor lehet hogy gyűjtögetek még egy kicsit és nagyobbat próbálok beszerezni.
Bár kezdetnek, semmi tapasztalattal talán elég.
többféle összeállításnak örülnék, hogy pl. 2 betta+ 3 guppi
ilyesmire gondolok.
aztán majd én a neten megnézem, hogy hogy is néznek ezek ki és hogy mit kell róluk tudni.
Akinek van ideje és kedve az válaszoljon nekem.
Előre is köszi.
KoPw Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34736

Hát most szomorú vagyok...megdöglik az egyik,legidősebb meggyhasú tenyésznőstényem...nem tudom mit kezdjek vele,ilyet még sosem láttam. Kifli alakba van görnyedve, színei elsötétedtek, és az egyik cserépbe elbújt, és úszni sem tud,csak forog maga körül....semmi új nem történt, a többi halnak semmi baja, a csigák vidámak, csak ez a nőstény...tegnap még semmi baja sem volt...lehet hogy öreg? már van vagy 4 éves,de lehet,hogy több...sőőt...lehet hogy 6.

 

Amúgy tapasztalt már valaki ilyenféle tüneteket?

KoPw Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34735
Ok, Debrecen xD Amúgy igen, ha nem online shop, akkor oda kell csörögni...Bár én ha veszek valamit,azt mindig rendelésre hozatom a boltos haverral....úgy a legbiztosabb,és valószínűleg a legolcsóbb is xD
Előzmény: smirgli82 (34734)
smirgli82 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34734

Pesten biztos  nincs, mivel Debrecenben van. A Kapcsolat vagy mi, menüpont alatt megtalálod.

 

Pont ez az, hogy én is azért mentem, mivel a fáintos honlapon ott a bohóc. Közbe csak disz, mivel nem is foglalkozik tengerivel... :-/

Én nem szeretem, ha szorakoznak velem. Továbbá bementem cuccért, mire kiderült, hogy az hónapok óta nincs...akkor mire a honlap? Telefonáljak..akkor minek a mail?

 

Amugy nekem ugy tünik, elég kutyatápbolt szaga van a dolognak, szó szerint is. Szerintem azzal foglalkozik, csak bevágott pár akit, hogy hal is legyen. Ha még él a bolt egyáltalán.

 

Én csak azt tudom mindenkinek tanácsolni, hogy ha kinéz neken egy cuccot, először csörögjön oda, hogy van e egyáltalán és mennyiért, nehogy koppanás legyen a vége.

Előzmény: KoPw (34733)
KoPw Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34733
nem reklámozni akartam,csak mutatni,hogy ennyi pénzért lehet jobbat is venni! Azért nem mind1 hogy 50 v. 100Wattos a fűtő...pl. De persze a boltot nem ismerem, nem is járok Pestre...Amúgy meg lehet,h a bolt nem igazán igényes, de én elég soxor vagyok úgy vele,hogy olcsóbban megtalálom az ilyenekben amit már régóta keresek,és máshol irdatlan pénzeket kérnek érte...persze hogy ha mondjuk halat vagy hasonlót kell venni, én sem a büdös,lepukkadt boltba megyek...
Előzmény: smirgli82 (34732)
smirgli82 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 34732

ezt a boltot ne is nagyon reklámozzad, mert olyan igénytelen, hogy az már fogalom. És még csak nem is olcsó. Kinn van az isten hátamögött, egy családi ház pincéjében. Télen kimentünk, majd szétfagytunk, mire beengedett, mert csengetni kellett...(akkor) a benti látványvilágot inkább nem foglalom szavakba.

 

szerintem is jobb ha megvárja az ünnepeket, biztos lesz olcsobban is.

Előzmény: KoPw (34731)
KoPw Creative Commons License 2007.11.02 0 0 34731
Előzmény: de-guky (34730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!