Keresés

Részletes keresés

Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 8147
Sziasztok!
Néztétek a XXI. századot?
Kicsit elkeserítő, hogy Sisiről egy darab képet se vágtak be, csak Romyról:((((
szmel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 8146

Figyelem, figyelem, közhírré tétetik:)

elkészültek a kitűzők:)

Lehet rendelni belőlük. Pontos postacímet kérek szépen e-mailben, és postázom. Akik Pestiek, vagy Pest környékiek Titániától tudnak kitűzőhöz jutni a jövő héttől.

Ár: 600 Ft/db+postaköltség

szmelanyu
s_titánia Creative Commons License 2009.04.08 0 0 8145

Én sem szeretem a túl modern, úgymond letisztult stílusú bútorokat, idegesítenek. Az elegáns, díszes, régies stílust szeretem, így rendeztem be a szobámat is.

A túl sok fehér pedig kórházra emlékeztet, épp ezért a szobámban semmi fehér nincs, még a plafon sem. Sokan azt hiszik, ettől sötét lesz egy szoba, de ez nem igaz. Nem csak a fehér lehet világos szín.

Ugyanígy vagyok az olyan "művészettel", amikor egy sárga négyzetben van egy függőleges piros csík. Ezt nem én találtam ki, láttam ilyen képet. Be volt keretezve, és művészetnek volt kikiáltva. Én rosszul voltam tőle. Korábban volt szó Picassoról, na, én sem vagyok oda az ő képeiért, pontosan az előbbi okok miatt. És épp ezért hányok (már bocsánat a szóért) a kortárs festészettől. Nekem Boris Vallejo jelenti a kortárs Művészetet, csupa nagy betűvel. Szerintem az a művészet, ha valaki úgy tud festeni, mint ő.

Persze ez is szubjektív, és nem fogom lehülyézni azt, akinek a sárga négyzet tetszik, de a képről nem fog változni a véleményem.

A TV engem annyira nem zavar az étkezőben, hiszen azt bármikor ki lehet kapcsolni, viszont ha az ember egyedül van otthon, és egyedül eszik az asztalnál, akkor néha zavaró a túl nagy csend, és jó valami háttérzaj. Én nagyon hasznos találmánynak tartom a TV-t, bár tudom, hogy mostanában inkább az a divat, hogy mindenki szidja. De szerintem nem a TV-t, hanem bizonyos csatornák bizonyos műsorait kellene kiiktatni. Most, amikor már ilyen sok adó van, lehet válogatni, nem kell a sok szemetet nézni, csak mert nincs más, hiszen rengeteg érdekes és hasznos műsort sugárzó csatorna van.

 

Na, most már tényleg OFF vége :)

 

maya40 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 8144
Szisztok!

Ádám kicsit folytatnám az offot
Teljesen igazad van, ilyesztőek ezek merev, szögletes bútornak látszó tárgyak. És ha már itt tartunk, szép egy tiszta konyha, de ez a rengeteg fehér szín is idegesítő. És nagyon nehéz tisztán tartani. engem egy igényesebb fogorvosi váróra emlékeztet inkább, mint egy konyhára és étkezőrre. És az ég szerelmére, minek tv egy ébdlőasztal fölé?
Így is alig beszélgetnek már az emberek, családon belül se. Még itt is a "hülyedobozt" kell bámulni?
Jó nem kell barokk bútor, és perzsa szőnyeg, nekem az múzeumba való inkább, de a modernizmusnak is vannak határai.

Nna off (most) vége
Előzmény: Csabi_Adam (8142)
snim Creative Commons License 2009.04.08 0 0 8143
Erzsébet szobrok: Szabadka, Pécs, Miskolc, Budapest.


Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8142
Nincsmit:)Köszi a dicséretet:)Igen biztos nagyon szép volt eredeti állapotában:)Nekem nemcsak a modern festmények nemtetszenek hanem ezek a mondern lakberendezési holmik...Szerintem tiszta giccs az egész...Nem is tudnám egy olyan házban jólérezni magam...Inkább egy olyan ház ahol a fotel akkora mint én:P Ami itt van a képen házrésztel szerintem borzasztó...Azok a székek...Most gondoljatok bele azon eltöltetni egy 2-3 órás ünnepi ebédet vagy akármi...Na mind1 izlések és pofonok:)Lehet hogy valakinek ez tetszik:)Nekem nemjön be ilyen egyszerű...És bocsi az off ért:D
Előzmény: maya40 (8141)
maya40 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8141
Köszönöm, Ádám. Elolvastam a beszámolódat. Itt is nagyon jók a képeid. Tetszik az egész. Erről az épületről meg még nem is hallottam. Szép lehetett eredeti állapotában.
A modern festményeket én se szeretem. Képzelem mekkora csalódás lehetett.
Előzmény: Csabi_Adam (8139)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8140
A Szabó Ervin könyvtár ajánlata:

Cím:
A koronázás örömünnepe a magyar nép és az ifjúság számára

Cím:
Beszédek, melyek 1898. évi november hó 19-én a Kolozsvári Ferenc-József M. kir. Tudomány-Egyetem tanácsa által Ő Fensége Erzsébet királyné emlékezetére rendezett ünnepen tartattak

Szerző:
Cristen, Marie Gabriele
Cím:
Sisi : álom a szerelemről

Szerző:
Corti, Egon Caesar
Cím:
Erzsébet : a királyné hátrahagyott iratai, leányának naplója és egyéb eddig ismeretlen naplók és feljegyzések alapján

Szerző:
Csabai Klári
Cím:
Királyi háromszög : dokumentumműsor : beszélgetés Dózsa Katalin művészettörténésszel és Gerő András történésszel

Szerző:
Dániel Anna
Cím:
Erzsébet királyné

Szerző:
Des Cars, Jean
Cím:
Sisi avagy A végzet

Cím:
Die Ermordung der Kaiserin Elisabeth von Oesterreich am 10. September 1898

Szerző:
Erzsébet (Magyarország : királyné) (1837-1898)
Cím:
Kedves Idám! : [Leveleskönyv] : Erzsébet királyné, Ferenc József, Andrássy Gyula és Schratt Katalin levelei Ferenczy Idához

Cím:
Erzsébet, a magyarok királynéja : Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban, 1992. május 18-1993. január 15

Cím:
Erzsébet királyné : emlékbeszéd : a Kolozsvári Ferencz-József M. kir. Tudomány-Egyetemnek 1898. november 19-éán tartott ünnepies közgyűlésén felolvasta Márki Sándor

Cím:
Gödöllő the castle of the Queen : a beautiful book with pictures in the memory of queen Elizabeth and of the castle of Gödöllő

Szerző:
Grössing, Sigrid-Maria
Cím:
Erzsébet királyné és a férfiak

Szerző:
Hamann, Brigitte
Cím:
Elisabeth : Kaiserin wider Willen

Szerző:
Hamann, Brigitte
Cím:
Erzsébet királyné

Szerző:
Hamann, Brigitte
Cím:
Erzsébet, Magyarország királynéja

Szerző:
Hamann, Brigitte
Cím:
Sisi : Erzsébet, Ausztria császárnéja és Magyarország királynéja : Kaiserin Elisabeth von Österreich : Elisabeth, Empress of Austria

Szerző:
Haslip, Joan
Cím:
The lonely empress : a biography of Elizabeth of Austrie

Cím:
Két birodalom gyásza vagy Erzsébet királynő halála : született 1837. deczember 24-én, meghalt 1898. szeptember 10-én

Szerző:
Klein Mór
Cím:
Gyászbeszéd ... Erzsébet királyné emlélére ... 1898 szeptember 21-én

Szerző:
Komjáthy Gábor
Cím:
Ima az 1898. szeptember 10-én meggyilkolt Erzsébet magyar királyné temetése napján, szeptember 17-én tartott Gyász-Istentisztelet alkalmára írta és elmondta ... Komjáthy Gábor

Szerző:
Latkóczy Mihály
Cím:
Korona és koronázás : ünnepi emlék 1892. június 8-ára

Szerző:
Laube, Sigrid
Cím:
Sisi titkos szerelme

Cím:
Magyarország gyásza vagy Erzsébet királyné halála : történt 1898. szeptember 10-én Genfben

Cím:
"Magyarország örömnapja" vagy A "legelső magyar ember" ünnepe : a koronázás negyedszázados évfordulója : 1867-1892 jun. 8.
Szerző:
Mészöly Dezső
Cím:
Sirály a Burgban

Szerző:
Niederhauser Emil
Cím:
Merénylet Erzsébet királyné ellen

Szerző
Praschl-Bichler, Gabriele
Cím:
"... fáradtan teszem le esténként koronám..." : Erzsébet királyné magánélete

Szerző:
Pusztaszeri László
Cím:
A könnyek királynéja : drámai monológ két női hangra

Szerző:
Réti G. Péter
Cím:
A sas tollai : történelmi dráma 2 részben

Szerző:
Ripka Ferenc
Cím:
Erzsébet királyné Gödöllőn, 1867-1897 : emlékkönyv a gödöllői Erzsébet szobor leleplezési ünnepére
Cím:"Sirály vagyok, sehová se való..." : útközben Erzsébet királynéval

Cím:
Sisi & Diana / szerk. Szabó Margit

Szerző:
Stadtlaender, Chris
Cím:
Sisi császárné titkos szépségreceptjei

Szerző:
Szabó Margit
Cím:
Erzsébet királyné a budai hegyekben

Szerző:
Szabó Margit
Cím:
"...gödöllői lakos vagyok..." : Erzsébet királyné a kastélyban

Szerző:
Sztáray Irma
Cím:
Erzsébet királyné kíséretében

Szerző:
Thewrewk Árpád
Cím:
Királynénk


Szerző:
Welcome, John
Cím:
Die Kaiserin hinter der Meute : Elisabeth von Österreich und Bay Middleton

Szerző:
Zsigray Julianna
Cím:
Erzsébet, magyar királyné
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8139
Hát van amikor nekem se siekrülnek a képeim úgy ahogy szeretném:)Pl. az én gépemmel napsütésben kamerázni nemis tudok mert nem látszik semmi...Én olyankor szoktam egy kicsit elszomorodni:)Hát az utolsó képen, igen egy kapu szerűség van...Ha ott felmész akkor ottvan a budavári sikló...Aztán van ott egy kis park szerűség...Meg ott is el lehet menni a könyvtárhoz meg a többi kiállításhoz csak nem a váron mész át hanem megkerülöd:)
Előzmény: maya40 (8135)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8138

Remélem fogunk találkozni:)

Előzmény: PanniF1 (8134)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8137
Na ittvan:)
Előzmény: Csabi_Adam (6320)
maya40 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8136
Hát igen a világ sajnos tényleg ilyen lett. nekünk annak idején voltak olyan irodalomóráink, ahol tananyagon kívűli, bármilyen olvasmányunkról lehetett beszámolni. Azt hiszem, ma ezt hívják "project"-nek. Az öcsém iskolájában rendszeresen van ilyen, és élvezik a srácok. Lenne bennük akarat és jószándék, csak tudni kéne azt amit az öreg tanárok tudtak. Inspirálni. Bocs, ha durván hangzik, tudom többen is pedagógusok vagytok, és nyílván nem rajtatok múlik, de sajnos ritkaság ma, hogy a tanárok ilyesmire időt szánjanak. Persze ilyen tanrend mellett....
Előzmény: PanniF1 (8134)
maya40 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8135
Megjegyeztem az emali címedet Ádám, és fogok is írni. Nagyon jók a képeid. Ilyenkor kicsit mindig irígykedem. Nekem sose sikerültek igazán jól a felvételeim, pedig én úgy igyekeztem. a legalsó kép is tetszik, még sosem jártam a várban, az mi? Kapu?
Előzmény: Csabi_Adam (8133)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8134

Szia Ádám!

Ez egy 10en éves gyerek, rádásul fiú olvas...Meglepődtek   aranyos volt. :-)) És egyben szomorú is, hogy ilyen a mai világ. :-(

 

Visszajelöltelek, egyszer biztosan találkozunk majd személyesen is. :-) Nekem is hiányoztál innen. :-))

Előzmény: Csabi_Adam (8130)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8133
Hát nem pont beszámoló volt:) Csak elmentem a Városligeti Rudolf szoborhoz meg a melette lévő kastélyhoz amit mellesleg Rudolf építtetett:) De mindjárt megkeresem azt a részt és visszanézheted:)
Előzmény: maya40 (8129)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8132
Igen..."Advent a kastélyban" ezen a hétvégén látogattam el a kastélyba és csináltam olyan jópofa képeket:) Nagyon sajnálom ezt a veszekedést...Úgy mentem volna Veletek Szolnokra én is:) Na de "sebaj" legalább képeken láttam a kiállítást:) Több ilyen NEM  lesz:)
Előzmény: Jtoti (8128)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8131
Köszönöm a dicséretet:)Minden zegzugból lefotóztam:)Imádok fotózni...Főleg számomra kedves dolgokat:)Ha kell még kép a szoborról írj egy emailt erre a címre---> westside@citromail.hu és küldök szívesen:)
Előzmény: maya40 (8127)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8130
Természetes hogy ha valahova elmegyek beszámolok róla hogy mitörtént:) Énis örülök hogy sikerült visszatérnem a fórumra, és ilyen zökkenésmentesen:) Igen a nemem és korom...:P Ma is ugye olvastam a könyvet a szobornál és midnenki megnézett hogy egy 10en éves gyerek, rádásul fiú olvas...Meglepődtek :D
Előzmény: Jtoti (8126)
maya40 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8129
A Rudolfos beszámolót mikor írta Ádám? És ideírta a fórumra, vgy úgy mint te a tiédet? Szeretném elolvasni.
Előzmény: Jtoti (8126)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8128
jaj látom lemaradt a lényeg, nem tudom mi történhetett.

befejezve a legaranyosabb beszámolód amit Gödöllőről küldtél, már nem emlékszem pontosan de valamikor decemberben volt, mert a kastélyban olyan jópofa képes karácsonyi figurák mögé állva és az arcoddal fényképezett ünnepi üdvözletet küldtél nekünk.
Mondjuk aztán következett a szerencsétlen félreértés és megbántódás.
Megígérted nem teszel ilyet többet. Ebben az esetben mi is megígérjük, nem oktatunk és nevelünk, bár mamád és tanárod lehetnénk páran, mivel mamák és tanárok vagyunk, de Te köszönöd neked már van mindkettő.
Előzmény: Jtoti (8126)
maya40 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8127
Amália köszönöm a segítséget, próbálkoztam webes fordítóval, de olyan zagyva szöveget eredményezett,hogy nem tudtam értelmezni. mindenesetre Titánia magyarázatával együtt kb ez jött ki nekem is, de mégis jobb, így, hogy tisztességesen lefordítottad.

Ádám gyönyörűek a képeid. Az Erzsébet szoborról ebből a szögből ( a legfelső kép)
még nem is láttam képet. Milyen szép az arca! Köszönöm, hogy megajándékoztál a látvánnyal

Egyébiránt, ha nem csak Erzsébet miatt olvasol Zsigray könyvet, javaslom keresd meg valahol a Szűts Mara házassága című művét is. Egy nagyon kedves, vicces, mégis nagyon emberi, múlt századfordulós történet, amiben ugyan nincs Sisi, még szó se róla, de remek képet ad a kor vidéki magyar ifjúságának életéről.
Jtoti Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8126
Adam!
Azt hittem tudod, hisz annyiszor elhangzott itt dicséretként!
- A nemed és a korod. -Tudod a fiú itt ritka, főleg hogy még ilyen fiatal is.
Mindenki nagyon örül, hogy vissza találtál hozzánk.
Igyekszünk majd ki is mutatni azt, hogy mennyire értékeljük, hogy tizenéves fiú
keveredett ide közénk, pláne egy ilyen lelkes. Én nem felejtettem el a sok klassz beszámolódat, kedvencem volt a Városliget Rudolfos, és a 2008-as Gödöllői
Előzmény: Csabi_Adam (8119)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8124
Ohh köszönöm a dicséreteket :)Remélem hogy Ti is eltudtok menni valahova így Húsvét alkalmából:)
Előzmény: Hofburg (8122)
amália96 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8125
Maya40

Megnéztem az olasz oldalt amit beraktál és a kép felé az alábbi szöveg volt írva:
Ezen képen én úgy gondolom (ezt írta a nő), hogy ez az első és egyetlen lányuk keresztsége. Más nem volt oda írva .

$$$$$$$$$$$$

Tegnap bent voltam egy antikváriumba és végre megvettem a Corti féle könyvet már bele is kezdtem nagyon jó .
Előzmény: maya40 (8104)
marcelka Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8123

Sziaztok! 

 

     Megvan Valakinek a LUDWIG cimű film????

Hofburg Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8122
Igen, Ádám, nagyon meg vagy dícsérve!!!:))) Régen én is hányszor műveltem ilyeneket...nagyon jó volt! A szüneteim erről szóltak. (Szól a nagy öreg.:)) De most is úgy vagyok ám, hogy ha nyaralunk, vagy kinti hétvége van, akkor viszem a kedvenc könyvem a kedvenc helyemre, és hajrá, olvasás!
A képek szerintem is gyönyörűek! Imádom a Budai Várat! A szakdoga miatt mostanában megint sokat jártam a Széchényi Könyvtárba, és folyton le voltam nyűgözve.
Előzmény: Csabi_Adam (8115)
synnadene Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8121

A képen Mária Valéria Aglae (Aglaja) von Auersperg grófnővel van.

alminar Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8120
Alminar pedig Jtoti mellett volt, csak lemaradt a kép széléről.. :D
Előzmény: szmel (8112)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8119
Sziasztok!A nevemben a Csabi az nem Csaba akar lenni hanem a vezetéknevem: Csábi :) Csak gondoltam leírom mert többen írtak már így nekem:)Elnézést ha fájdítom a szíveteket:P :) Dóri sajnálom hogy neketek nincs tavaszi szünet:P Jtoti mit akartál írni a ................ helyett?:) Sziasztok!
Előzmény: Jtoti (8118)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.07 0 0 8118
Sziasztok!
Csaba, nem akarlak nagyon nyílt színen tömjénezni!
Legyen elég annyi, az természetes, egy Sisi fórumostól, hogy ebben a szép időben, adódó szabad idejét emlékhelyen tölti, de................... szóval, meg vagy dicsérve!!!

A képekről külön kell szólnom, nagyon nagyon szépek, kicsit irigykedünk, de nagyon örülünk. Annak is, hogy szép napod volt és ezt valamilyen formában megosztottad velünk.
Előzmény: Csabi_Adam (8115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!