Keresés

Részletes keresés

.csabibacsii. Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14623

Reszortos áment rá mondta ott is,se vasútőr se kísérő Debiben.

Balesetes gép nem fotózható,ezt közölték.

A kutya se kérdezte mit csinálok itt.

 

Előzmény: Bbmot_634 (14620)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14622

Bocsika, összekevertem őket....Ő volt az :

 

Előzmény: Slijepac Most (14614)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14621

Na ja. Oszt vagy szól, vagy nem...ugye...

Ezek után el tudom képzelni, hogy ha megmutatod a a szolg. hely vezetőjének a szép írásos engedéjedet, és ő nem szól a vasútőrök főnökének csak legyint egyet akkor a vasútőrök meg szépen elküldenek, hiába lobogtatod az engedélyed, mert arra fognak hivatkozni hogy nekik nem szóltak, és így nem lehet........

Előzmény: Bbmot_634 (14620)
Bbmot_634 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14620

El van nézve. De látom nemn érted... Ha úgy gondolja a szolg. hely vezetője, akkor kísérőként vasútőrt kérhet melléd, de legalábbis értesíti a főnöküket, hogy fotós mászkál, figyeljenek rá oda. A Gépészet telephelyén így szoktam Én is.

Előzmény: .csabibacsii. (14617)
episcopia Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14619

Szted... (egy kicsit durva..) :)

Előzmény: Slijepac Most (14614)
.csabibacsii. Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14618

Ja MÁV Jogi osztály az engedély kiadója.

1250 pénz az éves engedély.

Előzmény: pilsztikes (14612)
.csabibacsii. Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14617

Már elnézést de miért szólna a főrendelkező a vasútőröknek amikor én szabályosan engedéllyel be jelentkeztem?

Előzmény: Bbmot_634 (14615)
.csabibacsii. Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14616

Na hát van az asztalkezelő forgalmi szolgálattevő és az állomási főrendelkező szolgálattevő de javítson ki valaki ha nem jól tudom.

Idáig mindig a főrendelkezőt kellett keressem,vagy hozzá kísértek,vagy a narancssárga telefonon kellett be jelentkezni Debrecenben például.

Azt hogy ezek a feladatkörök mit rejtenek magukban nem tudok válaszolni.

Talán a fő hogy ő a fő döntéshozó.De menetirányítóhoz is tértem be meg központi forgalomirányítóhoz.

Nem vagyok a szakmában sajnos,rokon van aki forgalmista de kis állomáson van ott meg mindent ő csinál,még a jegykiadást is.

Előzmény: pilsztikes (14612)
Bbmot_634 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14615

A Főrendelkező nem fog szólni a vasútőröknek, sőt a fotósokkal sem fog foglalkozni (rádhagyja, van és annyi). Van neki jobb dolga is. Igaz M44 409 Komám?:)

Előzmény: .csabibacsii. (14610)
Slijepac Most Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14614

RCH:

 

 

railjet:

 

 

Akkor melyik volt?

Előzmény: pilsztikes (14609)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14613

:) Az lehet, mert kurva sötét volt már, meg aztán addigra már több sört is legurítottunk.....biztosan nem jól láttuk:)

Csak a haver állította váltig hogy az az volt....

Előzmény: MBen (14611)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14612

Bocsi a mélységes tudatlanságomért de ki az a főrendelkező?

Én ilyen vasúti titulust még csak nem is hallottam, hol kell ezt a derék vasúti dolgozót keresni az állomáson?

És mi az az írásos engedély? Mondjuk ezt tudom hogy mi, utána is jártam, de kíváncsi vagyok a te történetedre hogy hogyan szerezted.

És ha már van ilyen, akkor hova meddig lehet közlekedni az engedélyével? Fűtőház és környéke esetleg?

Vágányok között sárgamellényes fotózás lehetséges esetleg?

Előzmény: .csabibacsii. (14610)
MBen Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14611

A 2173-as Csörgő biztos hogy nem ment semerre.

Előzmény: pilsztikes (14609)
.csabibacsii. Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14610

Debrecenben nekem probléma menetes a felvétel készítés,Főrendelkezőnek be mutatom az írásos engedélyt azt mehetek isten hírével.

Püspökladányban még kísérőt is kaptam magam mellé,de az 10perc múlva le lépett :D

 

Előzmény: pilsztikes (14598)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14609

Az éjszakai vonatles történései : (24:00-és 2:30-között)

A piros ÖBB Taurus egy nagyon hosszú tehervagon szerelménnyel tempózott Debrecen állomás felé.

Egy magányos Csörgő, a 2173-as magában ment ki az állomásról Ebes irányába.

Kettő darab(!!!) V43-as, utánuk kapcsolva 12 személykocsival(persze utasok és világítás nélkül) ugyancsak Ebes irányába.

Egy BZmot, ugyanarra mint az előző kettő.

Aztán szintén egy Taurus, egy Railjet-es kék/piros, hosszú vegyesteherrel, szintén az állomás felé.

Mozgalmas kis este volt, bár csalódás is egyben, mert egy M62-tehert szerettünk volna megnézni, ezmost nem sikerült....

pilsztikes Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14608

"120a vonal mellett van egy kocsma ahol kész vasutas relikviák vannak. Akinek van kocsmája az vehetne az épület mellé egy MD-t, és a bolt neve MD kocsma lenne..."

Hehe:) mégiscsak ez az ötlet az igazán jó!:) Aztán kinevezhetnénk vasútfan-kocsmának, és valószínűleg a vasútfotósok zarándokhelyévé válna:)....

Hazamennél satu részegen az asszony meg kérdezné : "hol voltál?!" te meg mondanád : hát a 3006-os piroskába....

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (14607)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14607

Tudod, azt unják, hogy állandóan rászóljanak a vágányon átszálló helyi lakosokra. A fotósokat lehet nyugodtan csesztetni. Az ilyen unatkozó őröket kell kiküldeni a tűző napra kapálni, majd megtanulnák, mi az unatkozás. Illetve a tárolóban kéne kergetni a greffeseket, és nem kéne milliárdokat ölni a graffitimentesítésére.

 

Ha MD-t akartok venni, akkor ki kell valakinek csengetnie az aktuális hulladékvas áron, trélerre kell tennie, és viheti is ahova akarja. 120a vonal mellett van egy kocsma ahol kész vasutas relikviák vannak. Akinek van kocsmája az vehetne az épület mellé egy MD-t, és a bolt neve MD kocsma lenne...

Előzmény: Nyírség IC (14605)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14606

Én Debrecenben az állomáson érvényes jegy nélkül még nem voltam :) Talán ezért nem kötöttek még belém.

Előzmény: pilsztikes (14598)
Nyírség IC Creative Commons License 2011.07.10 0 0 14605

Ez a jegy dolog végső soron kerülhető, ha vonaton érkezel oda. Mármint fotósként . . .

 

A kedvencem egyébként az (nem itt) hogy megszólják néha az embert a fotózásért (jegy ide, vagy oda, tőlem nem kérte), a peronon állva, miközben a hátsó vágányokon, ahol nincs peron, meg keresztbe-hosszába járnak át az emberek a vágányokon. Tudjátok, a mindenhol meglévő "10 vágányon keresztbe, mert nincs normális gyalogút az állomás kereszbe építése miatt a városon" dolog.

 

:)

Előzmény: pilsztikes (14598)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14604

Rendben van, én is köszönöm a kedves hangnemet.:)

És ne haragudj te sem amiért így leteremtettelek, de sajnos már volt 1-2 éve amikor sűrűbben írogattam a topikba egy-két kellemetlen topikozó akikhez ilyen hangnem kellett főleg hogy azok fel is vették a kesztyűt!

Téged meg még nem ismertelek, nem tudhattam.....

 

Más : búcsúzom mára a topiktól, mert éppen most indulunk a haverral egy kis éjszakai vonatlesre, az éjszakánként "álmunkból felverő" gyorsteher/teherforgalom-zajoknak akarunk utána járni, igaz, a véletlen szerencsére alapozva, mert nincs ismerősünk a MÁV-trakciónál sajnos aki megmondaná a vonatok forgalmát, előfordulását.

Úgyhogy kimegyünk, a nyíltpálya egy forgalmas részére, elsörözgetünk oszt várunk, a megörökítéshez meg kipróbáljuk mit tud a Nikon és a Canon ISO 12800-on RAW-ban.

 

Úgyhogy egyben ezzel egy kérdést is intéznék felétek kedves topiktársak, nem tudjátok esetleg van-e rendszeres teher járat Debrecenen keresztül, és ha van mikor jár, milyen időközönként, illetve egyáltalán honnan lehet arra nézve információt szerezni hogy mikor várható teher?

 

Végül itt a címem, ha még esetleg nem láttad : http://mozdonyfoto.5mp.eu/web.php?a=mozdonyfoto&o=7KTKCi5jAA

Ajánlom figyelmedbe MSTS-hez az orosz MSTS-oldalt, mert szinte minden innen letöltött mozdony megy a bin patch-es MSTS-ben, én mostanában ezekkel a szörnyekkel járok az Alföld 5-pályán!

Előzmény: Törölt nick (14603)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14603

Igen, igazad van. Köszönöm, hogy helyretettél. Időnként szükségeltetik. Elnézést kérek!

Koncentráljunk akkor ezentúl a lényegre, hogy miként tud a vasutbarát társadalom egy adott Piroska kiállításán fáradozni.

Előzmény: pilsztikes (14601)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14602

Végre egy értelmes válasz és kérdés!

Igen ott van, igaz már egy hete is megvan hogy láttam...

Dehogy veszek én jegyet ha nem akarok utazni! Veszekedek velük egy kicsit, és végül békén hagynak, mert a peronon úgysem csinálhatnak veled semmit szimplán fotózásért! Ezt az állomásrenben foglalt jeles mondatot meg amúgysem ismerik:)))

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (14600)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14601

"Érdekes ez a Db állomási peronos fotózásos (tartózkodásos) cucc. Mi van azzal aki a messziről jövő rokont várja az állomáson? Csak az állomás mögötti téren várakozhat (érvényes menetjegy nélkül)? :-O"

Ezen már én is gonolkodtam, derültem egy jót. Mindenesetre ez tény és való, ez áll az állomásrendben!

Akkoriban foglalkoztatott ez a dolog amikor az állomás területén meg a peronon baszogattak a vasútőrök. Akinél fényképezőgép van és fotózgat azt már nézik, szemmel tartják, és ha néhány távozó-érkező vonat után is ott van és fotózgat, akkor rámennek. Pffff....biztos unatkoznak.....

 

"Nem tudom, honnan szedted ezt a menetrendszerű Piroska visszaállítást. Tőlem biztos nem, de ha valakinek van egy csöpp ép esze, az sem ír le ilyeneket."


Én ezzel csak arra akartam utalni, hogy az a srác aki itt a topikon felvetette hogy alapítványi pénzből meg kellene vásárolni egy MDmot-ot, az csak úgy működhet ha a MÁV "járatja"-is, mert különben semmi értelme, csak ott állna félrebaszva valamelyik vágányon a fűtőháznál. Épp ezért írtam egy hozzászólásomban (ha ugye méltóztatnál rendesen elolvasni) hogy ez egy rossz elképzelés mert a MÁV-már nem fogja az MDmot-ot visszaállítani, az üzemeltetéséhez meg sose lesz elegendő pénze semmilyen vasútfan alapítványnak.

 

Tehát igaz hogy nem tőled "szedtem" a dolgot, de az is igaz hogy mint cáfolatot fogalmaztam meg, nem mint elképzelést vagy lehetőséget, amihez ugye egy "csöpp ész" kellene.

 

Le "csöpp eszezel it b@zdmeg, meg beszólogatsz pedig egy értelmes elképzelést vagy ötletet nem fogalmaztál meg csak fröcsögsz itt meg bírálgatod a hozzászólásokat(a többiekét is) hogy így meg úgy nem jók, közben meg saját magadból csinálsz hülyét mert el sem olvasod rendesen hogy mit írt, mit akar a másik...Figyelj, ezért nem érdemes...nem kell erőltetned..nem kell...inkább maradj csöndben....

Előzmény: Törölt nick (14599)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14600

Veszel Csapókertig egy teljesárut és máris kuss van nekik.

Ha már Debrecen a 3003-as MD ugyanúgy ott van még a Szénhegyen?

Előzmény: pilsztikes (14598)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14599

Nem tudom, honnan szedted ezt a menetrendszerű Piroska visszaállítást. Tőlem biztos nem, de ha valakinek van egy csöpp ép esze, az sem ír le ilyeneket. Ezt úgy ahogy van, "cakkon-pakke" el lehet (kell) felejteni.

Érdekes ez a Db állomási peronos fotózásos (tartózkodásos) cucc. Mi van azzal aki a messziről jövő rokont várja az állomáson? Csak az állomás mögötti téren várakozhat (érvényes menetjegy nélkül)? :-O

Előzmény: pilsztikes (14593)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14598

Hehehe bizony, nekem magamnak is volt már három alkalommal is "kalandom" velük!:) Hogy nyomorodjanak bilire....

Mert az addig oké, hogy a vasút veszélyes üzem, ne menjek túl közel, meg vasút területén civilek ne császkáljanak, de hogy már fotózgatni kattintgatni sem lehet amúgy olyan dolgot(vonat,mozdony) amit meg a peronon szarrá fotózhatok az már sok, mert, mi kára lesz belőle a vasútnak? Ja, amúgy meg az idevágó "állomástörvény"-szerint az állomás területén és a peronon a fotózás nem tiltott, de ezt azzal az elegáns húzással írják felül, hogy az "állomás területén érvényes menetjegy nélkül várakozni tilos"-ez komoly, ott van az állomásrenben a falra felfüggesztve. A vasútfotósok persze meg csak addig látnak hogy a fotózás nem tiltott....az nem is, csak legyen nálad jegy, ha a vasútőrök úgy döntenek hogy megostromolnak.

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (14597)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14597

A vasútőrök nem vigyáznának rá, mert el vannak foglalva a peronon fotózók piszkálásával...

Előzmény: pilsztikes (14595)
Ricsi89 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14596

Ott talán nem lenne gond vele. Bár ahogy néztem, túl sok hely nincs ott. De ha nagyon akarnák, akkor biztos tudnának helyet szorítani egy gépnek.

Előzmény: pilsztikes (14595)
pilsztikes Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14595

Abban az esetben ha sikerülne a debreceni állomáson a kis gőzös környékén helyet szorítani neki, akkor nem kellene attól tartani hogy a szines-és minden más fém "kedvelők" rárontanak, vasútőrök járnak, nagy a forgalom, az állomás belterületén van, meg egyébként ott közvetlenül az állomás mellett nem hiszem hogy bármely napszakban leállnának mozdonytbontogatni....

Előzmény: Ricsi89 (14594)
Ricsi89 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 14594

Ha meg kiállítják "nyílvános" helyen, akkor mindent jól el kell zárni, mert pár hónap alatt minden mozdíthatót elvisznek a gépről.

Előzmény: Törölt nick (14592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!