Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1626

 Ha nem is ólcsón, de nem bagóért. Végül is  nem csak az a 15 perc munka a tényleges, hanem a járulékos idő.

 Hogy úgy monjam a panaszosnak - reális áron.

Előzmény: sjohn (1623)
KalásziM Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1625

 Mit itt a probléma ?

 Aminap, pontosabban tegnap este (vasárnap ) jelezte egy ügyfelem, hogy rossz a villanybojlere.

 Megnézem, de éppen nem volt vezérelt, így sokat nem láttam. Mareggel szintén szemrevételezés +  egy fázisceruza. Eljutok a biztosítéktól a bojlerig, mindenütt van feszültség, csak az un. korlátozónál nincs.

Na innentől lehet rossz.

 Gyors elmélkedés, mikor javíttatam, ja 2 éve 3 bojler csomagban vízkőtlenítve + akt. anód csere. Megbízható, nem drága szerelő.

 Keresem a telefonját, 15 percután megvan. Hívom, mondja baleset érte eltörött a válla. sajnálom, javulást neki, de mellékesen : nem tudna ajánlani valakit. Ajánlott. Felhívom, próbálom  körülírni a hibát, és ,hogy mennyi lehetne. ? Na nem harapott rá. Még csak közelítő árat se volt hajlandó mondani. Mondom, majd hívom.

 Közben hívtam a Hajdú mintabolt/alkatrészboltot. Kérdem van é korlátoló. Mondja igen, de melyik kéne. ja , hogy úgy. Tehát van külön és van a hőfokszabályzóval egybe építve. szerencsére emlékeztem, hogy a külön épített van. mondja 1800 ft.

 Ok. Majd megyek. Ennyi info birtokában hivom a sok cédulás, ingyen kiszállókból egyet és kérdem  : 1 . Merre dolgozik ? Egész Budapesten. E már gyanús, általában mindig a közelben lévő szerelőket hívom. De rákérdek a diagnózisommal . ha az említett alkatrészt kell cserélni, mennyi lenne. Kapásból rávágja 18500 ft. Köszönöm majd hívom.

 És irány a minta bolt. még biztos ami biztos rákérdezek . ha nem ez kell kicsrélik e bármire. A válasz nem, mivel elektromos.

 csak megvettem - hazardíroztam.

 Hazmegyek, megebédelek, majd a csere. Kicsit bizonytalan voltam a bekötéssel, de a kiszerelést dokumentáltam.

 Be az új. Próba és működik !! Ráment 3 órám (maga a szerelés pont fél óra ).

 Ja eredetileg gondoltam lesz egy tizes + az alkatrész.

 Na el vagyunk maradva !!

 

 És most legyen egy szakmai téma is. Igaz nem cirkó csak olyan Fég konvektor (ócsai ).

 Ennek begyújtóját mindig szétbassza a használó. De lehet maga a konstrukció nem birja a strapát.

 lehet ugyan indítani gyufával, de az macerás, főleg egy hölgy bérlőnél. Na szeptemberben beharangozom, hogy jön az éves felülvizsgálat + ajavítás.

 A fiatalember már többször járt nálam és főleg közel lakik - nem ótózza végig a várost.

 Jön, kicseréli a csatlakozó csövet (drótost inoxra ), megreparálja a begyújtót (némi csiszolás, elektróda állítás ) müködik, és prezentáljuk a hölgy felé a karbantartást,  vizsgálatot (gyakorlatilag a gáztömöség ).

  és végül kért a fiatal ember 7000ft-ot anyaggal. Őt előre nem kérdezetem, ez volt a 3. munkája.

 Ha sokat kért volna (ez relatív ) nyilván többet nem hívtam volna. De öt hivom. Majd.

Előzmény: bonyodalom (1622)
bonyodalom Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1624

Ezt ugye nem gondoltad komolyan??

 

Mennyit kell itt keresni,hogy ezeket ki lehessen fizetni,egyszerű szervizelésről beszélünk ami mégcsak nem is javítás,én nem kell hozzá semmi csak az én vízcsapom amivel kimossa?

Lehet,hogy nem jól mérem fel a mai árakat,igaz,hogy nyugdíjas vagyok,de mi mi van itt?

sjohn Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1623

Olcsón dolgozott.

Előzmény: bonyodalom (1622)
bonyodalom Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1622

Pest megyében Érden lakom,jött a szerelő  a munka kb 15 perc volt.ami a következőböl állt.Csak mondom ez a munka 4 éve még 4000.- volt.

Kicsavart 5 csavart,majd az egyik lamellát kivette kimosta a mosdókagylóban,a másikat nem vette ki hanem porszívó és ecset segítségével végezte a "tisztítást".

Visszakapcsolta a cirkót,becsavarta az 5 csavart és 9.000.- kért.Számla nélkül.

Nem szervízbe bejelentett és kért munka volt,mert évek óta ő jár ki.De ezt már sokallom.

Megkérdeztem igaz csak magamtól,hogy mi a franc volt 9 ezer?

Szerinted?

M63FUN Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1621

nem mind1 hol lax, meg az sem mi az az ár ami nálad kiveri a biztosítékot. egyébként ha valóban karbantartatod elég sztem 2 évente. persze ez szigorúan magánvélemény (sztem az országban az átlagkészülékek kb 4-5 évente vannak átnézve, esetleg akkor sem)

Előzmény: bonyodalom (1620)
bonyodalom Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1620

Sziasztok!

 

Van egy Óceán Luna 20Pi tipusu kombiirkóm.A garancia lejárt,

Tudna valaki segíteni,hogy mibe kerül az évenkénti szervizelése?

Minnél olcsóbban szeretném kihozni,mert olyan árakat hallok,hogy a hideg ráz ettől.

Csak szimpla szervizről lenne szó.

Köszönöm,ha valakinek ötlete van.

 

M63FUN Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1619

a védőkupak alatt amit leszedtél, elvileg van egy imbuszcsavar. azzal lehet állítani a vízátfolyást. (vagyis a langyi radiátorok előtt lévőkön kell csökkenteni az átfolyás mennyiségét, hogy a két utolsóba is jusson elég melegvíz)

Előzmény: paqito (1618)
paqito Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1618

Köszi sjonh!

 

Megnéztem a szivattyú a leggyorsabbra van állítva. A torlón én állítási lehetőséget nem látok. Az alsó szelepnél két cső csatlakozik a szelephez, egy függőleges cső viszi fel a meleget, alul távozik, de, hogy hol lehet ezen állítani?? A bal oldalról egy záróanyát levettem, de ott még víznek sincs nyoma, mintha vami golyós szelep lenne (?):

Előzmény: sjohn (1617)
sjohn Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1617

Próbálj meg az előtte lévők torlóján zárni!

/A torló az az alsó "csap."/

Esetleg nézd meg a szivattyút lehet-e nagyobb fokozatra kapcsolni!

Előzmény: paqito (1616)
paqito Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1616

Sziasztok!

 

Nent pont a topik fő témájához kapcsolódnék, de látom vannak itt sokat tapsztaltak, akiben bízok:

 

A lényeg: 100 nm-es lakás fűt egy Junkers Ecoline (egyéb azonosító nincs rajta) olyan církó amin nem látszik az őrláng ( elnézést a hozzáértőktől...)

 

A lakás hálóját kezdi fűteni elősször, innen kezdve, mint az óramutató járása halad körbe a melegvíz. Végig mindegyik radiátor teljes terjedelemben meleg, viszont az utolsó helységben lévő 2 radiátor (ami után a kör bezáródik, a kazánhoz ér) csak félig meleg. Légtelenítésen túl vagyok, ma már elkeseredésemben levettem a radiátorokat, átmostam őket, újra légtelenítettem, de az eredmény változatlan...

 

Mivel a 2 radiátor jó, ha félig bemelegszik, olyan mintha 1 menne teljesen, és ez meg kevés a szobába...

 

Van ötletetek, mivel lehetne ösztönözni ezt a két mihasznát, hogy jobban teljesítsen? :-)

 

 

 

M63FUN Creative Commons License 2010.11.17 0 0 1615

eladóvá vált kedvenc török csodakazánom hullája:  Demrad solaris hks220-as kombi turbó készülék, hibás áramláskapcsolóval és váltószelepmotor tömbszelencefolyással (kb 30 pénz a javítása, jelenleg még fűtésre használva, kb 1 hét múlva esedékes a dolog)

központi panel szivattyú egyebek jók, a készülék 1.5 évet ment kb 2.5 éves lehet bp-n átvehető a szivattyú áráért (nem az új áráért)

 ha valakit esetleg érdekel..........

lemi9 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1614

Szervusz Vadviraag!

 

Köszönöm a Demrad hkd 224 sorstársak nevében a bejegyzésed. Nekem is cserélték a ROTA panelt gariba, most meg elpukkant az fsd210-es ic rá 2 évre, ahogy írtad. Se kép, se hang. Gogléztam egy magyar céget, ahol 500Ft volt az FSD210-es és kicseréltem. A méretre legnagyobb ellenállás is tönkrement (25Ft), azt is cserélni kellett (képeden bal,fent az a zöld az). Beiktattam egy 500Ft-os túlfesz védő elosztót a villás dugó elé és azóta is szuperál a masina.

 

Amit megusztam az 40.000Ft+áfa panelcsere és kb 12.000Ft kiszállás, mert nem vagyok közel a szervízhez.

 

Hova küldjem a sört? ;-)

 

Üdv.

Előzmény: vadviraag (1598)
Zuglólakó Creative Commons License 2010.11.13 0 0 1613

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ferroli Domitech F24 kombi cirkóm van. Ha megengedem a meleg vizet , akkor elöször jéghideg, majd forró víz folyik.

Normális ez?

Volt nálam a szerelő, kicserélt benne valami kütyüt (garanciálisan) de azóta sem javult a helyzet. Esetleg van valakinek valamilyen ötlete, tapasztalata ez ügyben?

Előre is köszönöm a válaszokat.

TitiRii Creative Commons License 2010.11.13 0 0 1612

Sajnos az idő sürgetett, igy muszály volt döntést hoznom. Hálistennek a forumból sokat okultam, igy a kondenzáciosat végleg elvetettem, jelen körülmények között(mivel még 2-3év tuti kell a végleges befejezéshez a házon, és a szigetelés az utolsó dolog ami felkerül, így nem sok értelme lenne, egyenlőre. ha viszont belátható idön belül igy is ugy is cserélnem kell (vagy legalábbis számítani lehet rá) akkor csakis az ár dönt, és a legolcsobb mellett döntöttem.
Meglepett de a sok Demrad kazán között találtam egy boltot ami a sd semia f24e kazánt 120e alatt kinálja most akciósan (osztott indító modulal együtt is épp hogy több 130e ft al)

igy ő nyert, roszakat se olvastam róla, talán még be is válhat véglegesen is. (egy vaillant turboTEC vuw 242/3-3 at ütöt ki a nyeregből, csakis az ára miatt. a vaillant ugyan sokkal többet tud, de árban is jóval több.. és ha eleve úgy álok a kérdéshez hogy 2-3 év mulva meglátom hogy egyátalán marad e akkor felesleges beruházás.


Tapasztalatokat tipeket még mindig szívesen várok (főleg azoktól akiknek ugyan ilyen semia f24e kazán van a falán)

Előzmény: TitiRii (1609)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 1611

A Baxi-ból a HT Prime is elég.

Előzmény: TitiRii (1609)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 1610

A Bosch nem rossz. A Baxi sem.

Előzmény: TitiRii (1609)
TitiRii Creative Commons License 2010.11.11 0 0 1609

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni. Kombi fali kazánt kellene vásárolnunk, volt konkrét elképzelésünk, de minnél több "szakemberrel" beszélünk, már lassan abban sem vagyunk biztosak hogy akarunk fűteni. :)

eredetileg egy Termomax inka 24 K kazánt néztünk ki amiről lebeszéltek minket, majd következett egy Saunier Duval semia condens F25. de erről is lebeszéletek. Volt még szó Westen Novacondens 280, Bosch Condens 3000w , Baxi Luna3 HT 240, Vaillant ecoTec PRO VUW 226/3-3E ről is. De mindig le lettek huzva hogy ez azért ez ezért szar, amazt kell venni, és igy körbe körbe..

Már arról is lebeszéltek minket hogy kondenzációs legyen, mert hogy drága az alkatrész és a szervíz, ellenben egy jó turbos kombi kazánhoz képest alig van fogyasztás külömbség (pláne hogy radiátorok vannak nálunk és nem padló fütés..)

Így jöttek sorra a sima zárt égésterű turbosok: Vaillant turboTEC VUW 242/3-3E, Saunier Duval semia f24E, Demrad HK D224. Már tényleg tanácstalan vagyok, több helyről hallottam hogy 2-5 év után ugy tönkre mentek  az ilyen kazánok hogy nem értemeg javítani őket, és újat kellet venni, illetve hogy nicns hozzá alkatrész. Nem tudom mennyi ebből az igazság.

Ellenben a mindenki által sokat szídott Demrad meg évek óta hiba nélkül fut, ilyenről is van példám. Szóval jótanácsot szívesen fogadok, addig is bújom tovvább a forumot.

(szumma, 24kw fali kombi kazánt keresünk, csak turbos , kondenzációs jöhet szóba, kémény ugyanis nincs.. radiátoros fűtésre, lehetőleg nem 2-3 éves életciklussal.)

de a fentebb irt márkákkal típusokkal ha van valakinek tapasztalata jótanácsa, szívesen veszem.

NRZ Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1608

De  ahogy megy az áram emelkedik a hőmérséklet és csökken az ellenállás - nő az áramerősség.

 

Ez igaz, de az áramerősség minimális ( uA illetve pár mA), mert általában műveleti erősítők igen nagy impedanciájú bemenetére vannak kötve. Sőt, az is meg van határozva, hogy mennyi lehet a maximális áram, ami átfolyhat rajta, mert akkor már saját magát fűtené, ami meghamisítaná a mérést.

Előzmény: KalásziM (1606)
KalásziM Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1607
 Sejtettem. Eccerű készülék !!
Előzmény: Törölt nick (1604)
KalásziM Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1606

 Akkor melléfogtam ?

  Anno úgytudtam : indulásnál hideg és nagy az ellenállása, amikor melegszik csökken az ellenállása és ezért növekszik az áramerősség.

 

 

  "hanem egy hőmérsékletre csökkenő kis ellenállás."

 

 

 Habár ebből nem vehető ez ki. De  ahogy megy az áram emelkedik a hőmérséklet és csökken az ellenállás - nő az áramerősség.

Előzmény: Törölt nick (1605)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1605
Egyébként nem áramlökés ellen véd, hanem egy hőmérsékletre csökkenő kis ellenállás.
Előzmény: KalásziM (1602)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1604
A sima C-12-ben nincs NTC.
Előzmény: KalásziM (1602)
KalásziM Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1603

 De nem lesz ez hamarosan probléma - mármint a karbantartás.

  Az derék kéményseperőink azon ügyködnek - lobbiznak, hogy minden gázkészülék évenkénti karbantartása kötelező legyen.

 És hogy ezt ellenőrízni lehessen - javasolják bevezetni az un. karbantartási naplót, amibe minden műveletet csak arra feljogosított szerv írhat be.

 Ha a gazda valamit beleír, az okírat hamísításnak minősülne, ha elvesztené, az irat megsemmísítésnek minősülne, ennek hatékonysága érdekében országos regísztert vezetnének be és természetesen a fő - fő felelős, lófaszt a felelős, ők továbbra se felelnének semmiért - a rendszergazda az  a seperős vállalat lenne.

 Legalább is ők így képzelik és szeretnék és ennek érdekében lobbiznak erősen.

 

 Milyen szép is lenne (nekik). Fix üzletkör, konkurencia nélkül, ellenőrzési jogosultság, ha valamire rámondják a bűvszót, hogy életveszély, akkor  utasítanák a fogyasztót a piaci javítatásra, majd ők leellenőziznék.

Ha renítens a fogyasztó :

 Kizárás a szolgáltatásból, több évi elzárás, megvesszőztetés - soroljam ?

 

 

 Szegíny Marinéni meg a havi nyugdíját ráfizetné az nyomorult gáztűzhelyére, mivel az is gázkészülék. De végül is nem kell mindenkinek gázt használni !

 

 Amúgy a gáz tényleg veszélyes, de a seperők  a problémát megoldani nem fogják.

 Legfeljebb még jobban fognak keresni, kevés felelőség nélküli munkával !!

 

 

 Amúgy a 100 e ft-os helyszini birság (tervezet ) után menne ez a dolog is.

 de  ennyi erővel lehetne  a birság akár  500 eft is !!

KalásziM Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1602

  Olvasom itt a következőket :......

 ill. közben megtaláltam itt nálad .

 

 Hát nálam részben megtörtént. A hőcsrélőt kivették , mechanikusan kitisztították, eccer még hőálló ezüsttel le is festették. Még annyit _ kazán nálam az egész készülék, aminek a hőcserélő csak egyik eleme (de megértettem).

 

 Az égőt viszont még soha senki nem mosta - most ez lesz majd a soron. valaki kb. egy hónapja el is mondta, hogy kell kiszerelni.

 

 NTC - na ezt kevesen érthetik - szerencsére az én kazánomban ilyen nincs (vagy a fene tudja  C12 ), amúgy a gyártás indulásánál ott voltam, de mán csak halványan emléksze mire való. Ha jól saccolom az indításkor véd a nagy áramlökés ellen .

 Más : a termoelemet cserélgettem néha.

 lényeg , hogy működjön.

 

 de az égőt tényleg sorra kell már venni !!

Előzmény: Törölt nick (1591)
KalásziM Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1601

  Hát nem ver át  !

 Csakhogy minden munkának ára van.

 Nálam is volt hasonló csere.

 Megvettem a hőcserélőt, majd  felhívtan egy szerelőt, elmondtam mi lenne a teendő, megalkudtunk (még a telefonban) majd kijött és megcsinálta.

 Persze volt olyan, hogy tényleg át akartak verni.

 

 Konkrétan :  egy gáztűzhely égésbiztósítóját akartam cseréltetni. Telefonon érdeklődtem és amikor a 18 eft -nál tartott az ürge - de az égésbiztosító még nem volt benne - mondtam  : köszönöm.  Gyakorlatilag az elzárótól akart csövet cserélni, maga az égésbiztósító cseréje egyébként nem lehetséges - nem éri meg.

 Na ezt más szerelő mondta el.

 

 De neharagudj : idegen embernek idegen szerelőt ajánlani nem lehet  nem érdemes.

 Csak a szempotokat lehet elmondani.

 Több eset van.

 Pl. az abszolut laikus megrendelő,   a hozzáértő (tájékozott) aztán az elutasító szerelő ill. az aki azért elmondja mit mennyiért és ezek variációja.

 És még valamit : konkrét árat azért telefonon mondani nem lehet.

 De aki semmi nem tud, azt is kerülni kell.

Előzmény: herczegh_miklos (1599)
nixon70 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1600
Hali!
Víz-gáz-fűtésszerelés topic!
Előzmény: herczegh_miklos (1599)
herczegh_miklos Creative Commons License 2010.11.01 0 0 1599

Sziasztok!

 

Segítségetek kérném. Van egy Vaillant VUW 180 xe típusú kb. 10 éves kombi cirkónk. Meghibásodott a hőcserélője (azt hiszem így hívják, amiben a víz felmelegszik), ereszt. Amikor meg a fűtés a víz a forró részre jut, hallani, hogy elforr. Gondolom ezt nem lehet javítani, foltozni, cserélni kell. Ti kihez fordulnátok? Tudtok ajánlani szerelőt? Attól tartok, hogy hívok egy idegent, aztán jól átver. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Miklós

vadviraag Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1598
Szia!
Demrad HKD kazánoknak a paneljével sok gond volt. Legelső széria (ROTA) szinte mind1ik rossz volt. Álltalában F4 hiba után se előre se hátra. Ha az van a kazánba akkor kuka!
Ha már Honeywell van benne akkor van remény! Ezek első szériájának van 1 gyenge pontja mint utólag kiderült (sztem a tiédnek is) 1 tápIC-t kell kicserélni és már ok! (a képen karikázva)

http://kepfeltoltes.hu/view/101028/P1529_28-10-10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csere utáni képem most nincs de tudok feltölteni azt is!

A 2. szériás Honeywell panelekben már ez is javítva van és tökéletesen mennek a kazánok!
Előzmény: spucc (1454)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1597
Akkor a vízarmatúrán lévő fekete műanyag ház alján lévő kiscsavart kezdd el kifelé csavarni addig, amíg kattanó hangot hallasz. Ezután csavard befelé, hogy kattanjon és még utána egy fél fordulatot. Ez a jó beállítás a ZW20KD Novatherm-nél.
Előzmény: Atesz008 (1595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!