Keresés

Részletes keresés

-gege- Creative Commons License 2006.11.12 0 0 210

ha rosszul írtam, bocsi mindenki (a beharangozót azóta sem láttam)

 

hát engem sem zavar jelenleg az, ha nem új meccseket adnak, a lényeg hogy végre lesz (remélhetőleg) rendszeresen rögbi a sporttv-n

 

előbb utóbb talán eljutok majd arra a szintre hogy meg tudjam állapítani, hogy mikor nagyon jó egy csapat, és mikor csak az ellenfél fédekezik gyengén... ez egyelőre még nem megy

Az Írország-Dél-Afrika meccs első félidejét láttam, ami sokkal élvezetesebb volt számomra, mint a tegnap esti sima francia meccs...

ehhez lenne két kérdésem:

Új-Zéland tényleg ennyire kiemelkedik jelenleg a mezőnyből?

Írország nagyon meggyőző volt számoma az első félidőben - maguknak, vagy a dél-afrikai védelemnek köszönhetően?

 

jah és az angolok megint kikaptak:(((( zsinórban 7. alkalommal Twickenhamben

 

 

más: vannak tippeitek a vb-re?

 

szintén más:

a világranglista helytálló? és ha a sorrend sztetek helyes, hol vannak a nagyobb törések a csapatok képességei között?

1 New Zealand (1) 2 France (2) 3 Australia (3) 4 Ireland (4) 5 England (5) 6 South Africa (6) 7 Argentina (7) 8 Wales (8) 9 Scotland (9) 10 Fiji (10) 11 Samoa (11) 12 Romania (12) 13 Italy (13) 14 Tonga (14) 15 Canada (15) 16 United States (16)

hardkórgémer Creative Commons License 2006.11.10 0 0 209
Az nem Munster inkább Ulster lesz. A Toulouse csoportjában az van. Ha tényleg ez a párositás, akkor már rég lejátszott meccseket fognak leadni.

De a lényeg, hogy adnak!!
Előzmény: -gege- (208)
-gege- Creative Commons License 2006.11.10 0 0 208

most reklámozták:

Ospreys- Sale Sharks és Munster-Toulouse ... az időpontra nem tudtam figyelni:)

-gege- Creative Commons License 2006.11.10 0 0 207

Ez elképesztő:O:O:O

:))))))

 

nagyon megörültem most, nem gondoltam volna, h csak írnom kell ide, és máris elkezdik a közvetítéseket:P:D

 

asszem idő kell, hogy ezt felfogjam:)

 

egyébként tetszett a magyar meccs, és mialatt néztem, megfogalmazódtak bennem  újabb gondolatok, de szerencsére már nem kell rájuk emlékeznem, elég csak örülni a rögbiközvetítéseknek:)

 

jah és mit látok a Sporttv honlapján??: kedden Skócia-Románia meccs lesz

 

 

azt hiszem írnom kell egy köszönetnyílvánító levelet a csatornának:)

 

 

sportimádó Creative Commons License 2006.11.10 0 0 206

Hello!

 

Ez hihetetlen!Végre valami.Csak nagy legyen a nézettsége!

 

Köszi az infókat.Igazából ezeket már tudtam.Hülyén tettem fel a kérdést.Igazából az érdekelne, hogy miért adnak sárga lapot és van-e végleges kiállítás?

 

üdv:sportimádó

sportimádó Creative Commons License 2006.11.10 0 0 205

Sziasztok!

 

Láttátok a magyar-bolgár meccset?Jó volt nézni a magyarok játékát.Azt hiszem jó irányba tart a magyar rögbi!Lépésről-lépésre fejlődni ez a céljuk és ezt így is kell.Azt hiszem akkor lesz jó a magyar rögbi, ha a mostani válogatott játékosok befejezik a játékot és elkezdenek edzősködni különböző városokban.(megtanítják a fiataloknak a rögbit)

 

u.i.:Jó hozzászólásai voltak a szakkomentátornak(mondjuk ezért is volt ott)

yozz Creative Commons License 2006.11.10 0 0 204

Uraim! Imáink meghallgatásra találtak, most láttam sport1-n az alábbi hírdetást:

 

Nov 24-től rögbi meccs közvetítések lesznek az európai Heinneken Cup-ből.

 

Két angol meccsett adnak, sajna a csapatok nevéről lemaradtam - kisfiam elkapcsolata -!!!!!

 

Holnap a TV5 20h52-től élőben adja a Francai-Újzéland meccset.

 

Oumaga ősz óta van Toulusban, de úgy rémlik játszani még nem láttam (mondjuk egy heti összefoglalót kihagytam:-(, egy vagy két hete).

 

Ami aszabályokat illeti, majd összekapom magam addig a rövid lényeg:

előre csak rugni lehet a labdát, másképp szabálytalan (értsd pl előreejtés),

csak labdás embert lehet támadni,

csak a labda mögé lehet helyezkedni (tolongás esetén ez a toli vonalát jelenti, ill értelemszerűen csak tólni lehet húzni nem, ez azt jelenti, hogy aki az ellenfél oldalára kerül annak, egy-két pofon kíséretében ki kell jönnie a toliból),

rugásnál a rúgó játékos előtti csapattársak lesre kerülnek, mindaddig, amíg a rúgó eléjök nem kerül.

Ez így nagyon, nagyon slendrián, de ha ezt tudja ember már lehet élvezni egy meccset.

Ja ütni, harapni, hajathúzni, karmolni, váll felett fogni (értsd: nyak) tilos, mást nem.

 

Az előző kiwi generációból még Joan Loumu a kiemelkedő alak. Sok sérülés után most akar visszatérni, azt hiszem "footit" (13-as rögbi, azaz liga rögbi, ha jól emlékszem) már játszott, és a VBre vissza akar kerülni az All Blacks-be (sztem nem fog menni, túl öreg már). Szenzációs pasi, senkit nem láttam még úgy játszani mint őt, én mondjuk jobban szeretem mint Oumagat, de lehet, h csak azért mert ő 3/4 ember és nem toli, mint Oumaga!

 

Holnap meccs, addig csak kibírjuk vhogy!

 

Üdv Y

ChrisRea Creative Commons License 2006.11.10 0 0 203
ja van a British Lions..


abba az a lenyeg hogy 12 evente mennek egy orszagba Nz- Australia-Del Afrika valtasban.



multkor NZ ben voltak Umanga meg az elso 5 percben eltorte KEZET az Ir nemzetisegu kapitanynak. volt botran,y egyebkent a balhe miatt vonult vissza tavaly.

ettol fuggetlen Irorszagba korbe unnepeltek amikor ot voltak...
Előzmény: ChrisRea (202)
ChrisRea Creative Commons License 2006.11.10 0 0 202
latom fostatok a szot :)))

mindjart elolvasom, addig Tana Umangat AB korabbi kapitanya Tulusban van 2? hete mar diszpolgarra valaszottak :D

ez komoly.

amugy roppant nepszeru urge, 30 valahany eves.

Szamoa(?)-ban szuletett es ugy lett NZ kapitany. Az angol kiralyno vele koketalt, volt valami szerepe a NZ vb rendezes elnyereseben is. Egy eve tarsadalmi celu hidetesek kozponti szereploje.

99-ben ? elsosegelyben reszesitett egy Welsi jatekost aki a meccs kozben elajult. azota sztar igazan. de valo eletbe is ilyen. pl 2 eve o allt meg egy amugy forgalmas orszaguton egy balesetnel mentoket hivni...

a jovo heti Francia - Nz meccsen mar nem jatszik, de a management elhivta hogy nezze meg a csapatot mert annyit szamit ha ott van..
sportimádó Creative Commons License 2006.11.07 0 0 201

Hát akkor nem lesz egyszerű a csapatszervezés, de majd meglátjuk!

 

Valamivel jobb minőségben bejött a Star Sports, megnéztem az Anglia-Új-Zéland meccs 2. félidejét.100%-ig biztos vagyok abban, hogyha adná ezeket a meccseket a tv nagyon népszerű lenne itthon is a rögbi!Mondjuk nekem furcsa volt,hogy az angoloknál volt többet a labda mégsem volt semmi esélyük.Igazad van yozz a kiwik sokkal látványosabban játszanak.(nekem azért az angolok játéka is tetszett)

 

80 percig szinte nincs is megállás mégis még a végén is olyan sprinteket levágtak, hogy az szinte hihetetlen.Gondolom nem 20mp alatt futják a 100m-t.Ezek a srácok mennyit edzenek, hogy ilyen jó a kondijuk?

 

Yozz:Leírnád nekem, hogy milyen büntetések vannak a rögbiben, mert azt nem igazán értem.

Előre is köszi!

 

19-30 Sport1 rögbi!Nézzétek ti is!

yozz Creative Commons License 2006.11.06 0 0 200

Hát nem egyszerű, egyrészt sok-sok plakát, illetve egy bazi nagy lepedő a biai Viadukt alatt. Eredmény csordogáló érdeklődés, nagyjából 2-3 játékos (ebből kettő sérült, pedig az egyik egy skót srác, várjuk nagyon, h felépüljenek). Az edző/teammanager/főszervező körbejárta a sulikat, nos innét összejött kb 20 gyerek, h tavaszra mennyi marad az más kérdés. Reális esélye egy 7es felnőtt, és 15ös gyerek csapatnak van.

 

Érdemes főiskolákat, tesis tagozatokat megkeresni, hátha...

 

Kitartást, és sok sikert, remélem hamarossan a pályán találkozunk!

 

Üdv Y 

Előzmény: sportimádó (198)
-gege- Creative Commons License 2006.11.05 0 0 199

ahogy egy laikus látta:

Új-Zéland lemosta sajna az angolokat, nekem feltűnő volt a két rúgó közti különbség - a kiwi lett a meccs legjobbjának választva.

De még lehet javulni a vb-ig;)

 

egyébként ahogy néztem, a Star Sports gyakrabban is ad meccseket:

 

http://www.espnstar.com/tvtimes/tvtimes_index.jsp

 

az országnál Fülöp-Szigeteket, míg a csatornánál a Star South East Asiát kell választani

sportimádó Creative Commons License 2006.11.05 0 0 198

Hali!

 

Én megnézem a meccset!

 

A csapatszervezést tavasszal megkezdhetjük!Sajnos most én is egyszer Vasban, egyszer Győr-Mosonban vagyok!Addig el kellene érni, hogy a sport tv közvetítsen rögbi meccseket!Írok a sport tv-nek mailt,hátha válaszolnak.Nem tudjátok véletlenül,hogy a szövetség az új csapatoknak tud valami segítséget nyújtani?(edzők stb.)

 Sajnos az Új-Zéland-Anglia meccset csak 10 percig néztem,mert igen rosszul jött be a Star Sports!Mi lett a vége?

Yozz!

Ti hogyan csináljátok a toborzást?

ÁCsilla Creative Commons License 2006.11.04 0 0 197

Hello Mindenkinek!!!!!

 

 

November 7. (kedd) Sport 1. 19:30-kor Total rugby!!!!! Benne: Magyarország-Bulgária Eb selejtező. A meccsből csak öt perc lett kivágva, szóval szinte teljes egészében lemegy a meccs. Érdemes lesz megnéznetek.

yozz Creative Commons License 2006.11.03 0 0 196

Sziasztok!

 

Hajrá sok sikert a szervezéshez. Én Bp mellett lakom (Etyek), és a szomszéd faluban (Btorbágy) alakulgat "a Csapat", merthogy kell egy csapat (by Minarik). Saját tapasztalat, hogy isikből lehet toborozni srácokat, ahhoz, hogy csapat legyen kell kb 40 fő, ebből marad meg a stabil 20-23, és legalább egy év a játék megtanulsához. No és persze mindenek előtt egy olyan edző féleség, aki tudja, hogy mi ez a sport. Sztem ez a legnehezebb. 

 

Hát kitartást nektek. Ja célszerű tavasszal indítani, mert most a tegnapi edzés is igen embertpróbáló volt ebben a szeles hidegben, és ilyenkor gyorsan fogy a csapat.

 

Üdv Yozz

Előzmény: -gege- (195)
-gege- Creative Commons License 2006.11.03 0 0 195

ha jól rémlik, akkor igen, a Star Sports

 

eme sport "meghonosítása" szhelyen már többször megfordult a fejemben, de iskola alatt még nem akartam komolyan gondolni ilyesmire... még azt sem tudom, hogy hol leszek pár év múlva... úgy gondoltam, előbb lássam kicsit tisztábban a jövőmet, mert belefogni, aztán meg félbehagyni nem sok kedvem lenne

de akár beszélhetünk is róla - bár azt inkább mailben;)

sportimádó Creative Commons License 2006.11.03 0 0 194

Sziasztok!

 

Ha jobban belegondolok, amit mi játszottunk a haverokkal az valamiféle amerikai foci-rögbi keveréke lehetett.De már régen volt és nem nagyon emlékszem.Amúgy én Szombathely mellett lakom.Szervezkedjünk?Sajnos az időjárás nem nekünk kedvez!

 

Vasárnap a Star Sports adja a rögbi meccset?

-gege- Creative Commons License 2006.11.01 0 0 193

Szombathely és soha

a nyugati-rögbi-dolog ezért is zavar annyira... ki tudja, egyszer talán:)

-gege- Creative Commons License 2006.11.01 0 0 192

egyébként máris cáfolom magam:

vasárnap délután 5től a pplive.uw.hu elvileg Anglia-Új-Zéland meccset ad:):):)

yozz Creative Commons License 2006.11.01 0 0 191

Sziasztok sportimádó és gege!

 

Azt hiszem kitaláltuk a megoldást. A baj megint Montecuccolis, azaz a pénz. A fr viszonyokat ismerve: bajnoki és európai kupa meccsek - Heineken kupa - ott is többnyire fizetős, prémium csatornán mennek, Canal+, Canal+sport. Válogatott meccsek és összefoglalók vannak "állami" TV-kben, többniyre a 2. és 3. csatornán. Viszont!!! Ott lesz a VB jövőre, és lehet, h ez alkalamból lehetne kilincselni arrafelé. Sporttvnél meg kellene tudni, hogy az amifoci, hogy kerül be (hazai), ill mi kell ahhoz, h egy sportágról rendszeresen adjanak meccseket. Egy mailt megér! 

 

Román rögbi nagyon jó, ha az idei Budapest Seven's-t (hetes rögbi- hét ember 2x14 perc, azonos pálya, sok futás, mélyfogás és cél- nagyon röviden leírva) látáttok, ott iskolát adtak mindenkinek. A franciák, waellsiek rendszeresen mennek oda felkészülni, jó meccsket is játszhatnak az eredmények, ill a L'Equipe alapján, és úgy emlékszem VB-re is ki-ki jutottak már. Itt megint a pénz, egy ottani edző nem tud idejönni, csak ha fizetnek neki, és hát... Ez persze eléggé szubjektív, én látom így.

 

Középeurópai kupa is jó ötlet, de az utazáshoz nagyon sok pénz kell, még országon belül sem mindig könnyű megoldani, ez már egy következő lépés lehetne. Bár a csíra megvan: a Pozsony a magyar extra ligában játszik! Ami az itthoni bajnokságot illeti, az extra liga az tök jó sztem, baj lejebb van. Van egy NBI (volt NBII), ahol 5 csapat van, és van egy NBII három csapattal. Gondoljátok el egy bajnokságban csapatonként 4 meccs (ha jól számolom)! Ez nem túl sok!  

 

Csapatépítés: saját tapasztalatom, hogy egy felnőtt csapatot nagyon nehéz összerakni, ami esélyes lehet az a hetes. Gyerekek akadnak, csak nagy a lemorzsolódás, ahogy egyre jobban belemelegednek. És ami a legnagyobb baj: ált egy-egy ember, esteleg egy nagyon szűk kör köré épül a csapat. Persze ennek egynes következménye, hogy ha kiesik egy kulcsfigura az könnyen a csapat végét is jelenti. Ny-Mo-n is ez lehet a baj.

 

A térségben még a szovjet rögbi volt/van elég jó szinten, és úgy tudom fordultak is meg itthon orosz edzők, de hogy mi lett velük?

Focisták ügyben, sajnos több olyan esteről is hallottam, amikor a derék labdakergetők üldöztek el, fúrtak meg az önkormányzatnál egy-egy csapatot, szerelemféltésből.    

 

Remélme nem voltam túl hosszú, és túl pesszimista, a látszat ellenére hiszek abban, higy lesz még itthon jó rögbi (mondjuk röplabda szintű leglább)!

 

Egy kérdés Ti merrefelé laktok? Jétszottatok valaha? Bocs ez kettő!

 

Üdv Yozz

Előzmény: -gege- (190)
-gege- Creative Commons License 2006.11.01 0 0 190

Üdv!

jah, hát válaszolni elfelejtettem:$

az oldalt ismertem, egykét kliensprogramot már énis használtam, de azért köszi;)

viszont rögbivel még nem találkoztam... remélem ami késik, nem múlik

sportimádó Creative Commons License 2006.10.31 0 0 189

Szia gege!

 

Én örülök, hogy írtál!Tedd ezt többször is!Úgy látom egy véleményen vagyunk mind a hárman. A rögbi érdeke, hogy képernyőre kerüljön.A dunántúli rögbi szintén nagy probléma.Jobb ötletem nincs várjuk meg míg többen leszünk és e-mailhadak a Sport tévéknek.Most este hirtelen ennyi jutott eszembe!

 

Sikerült a pplive telepítése?

 

ui:Ha rögbimeccs közvetítéseket tudtok valahol írjatok!(bárki):-)

-gege- Creative Commons License 2006.10.31 0 0 188

Sziasztok!

Mindig nézem a topicot, és kíváncsian várom, hátha írtok valami érdekeset... hát most sikerült belenyúlnom, ilyen mély eszmecserére nem számítottam. Sok mindent nem tudok érdemben hozzáfűzni, csak szerény véleményemet - bár amennyi minden felmerült bennem olvasva a hozzászólásokat, legalább a felét tuti h elfelejtem:)

 

Egyértelmű hogy a tudatlanság a "népszerűtlenség" oka (bár a népszerűtlenség erős túlzás, ugyanis éppen az ismeretlenség miatt ezt nem lehet kijelenteni) Ott van a gond, hogy az emberek döntő többsége azt sem tudja, hogy mi az a rögbi... hála az amerikai filmeknek, vagy inkább a magyar szinkronnak, elég sokan az amerikai focival keverik, azaz az újvilágból származó sportot tekintik rögbinek. És szerintem a médiának igen komoly a "felelőssége" ebben, mármint a sport-médiának. Csak úgy lehet rögbivel találkozni, ha valki kitartóan keres - újságok, tv meg csak elvétve. (Persze itt nem az olyan városokra gondolok, ahol a rögbi igenis benne van a köztudatban, hanem pl. nyugatra (amire még visszatérek majd).

Csak azzal, hogy magyar bajnoki és válogatott mérkőzéseket közvetítenek, szerintem NEM lehet népszerűsíteni komolyan tv-n keresztül a sportágat. Akkor amikor foci, és most már pl. amerikaifoci kapcsán is azt látják (elsősorban) a fiatalok, hogy több tízezer ember előtt játszanak a sztárok, azt hiszem, hogy egy olyan sport, ahol pár százan "lézengenek" a lelátón, a magyar valóságban NEM LEHET VERSENYKÉPES. (Itt túloztam, és elnézést, tudom h elég sokan kijárnak rögbimeccsekre - azaz nem tudhatom, de a képekről nekem ez jön le. Csak a csillogás és a magyar rögbi közötti különbséget akartam vhogyan jelezni.)

És nagyon fontos kiemelnem, hogy ez egyáltalán nem a magyar rögbiseknek, és a honi rögbiéletben tevékenykedőknek a kritikája!!! Minden elismerésem az övék! Azonban a média nagy úr, és anélkül nem sok mindent lehet elérni. Meg vagyok róla győződve, hogy az amerikai foci sem lenne olyan népszerű, ha csak az alakulgató magyar bajnokságból mutatnának havonta egy-egy órás összefoglalót. Az NFL-közvetítéseknek óriási szerepe van abban, hogy egy olyan sport, amit nagyon kevesen ismertek, és amelyet sokan még ma is rögbinek hívnak/hívtak, olyan népszerűségre tegyen szert, mint amivel most rendelkezik.

Én írtam már többször is a sporttv-nek. Nem tudom, hogy egyáltalán valaki elolvasta-e a leveleimet, remélem hogy azért igen, bár nem sok eredménye lett. Kértem őket, hogy esetleg gondolják meg a külföldi rugby-ligák (nemzeti, nemzetközi, válogatott) közvetítését. Persze nem lehetek tisztában a dolog anyagi vonatkozásaival, hogy mennyiért lehetne megszerezni a közvetítési jogokat, de én is azon a véleményen vagyok, hogy látványos sport, és jó meccsekkel, magyarázatokkal, rendszeres közvetítéssel jelentősen lehetne növelni a népszerűségét és ismertségét. Amikor anno a vb utolsó 3 meccsét leadták, saját tapasztalatom az volt, hogy nagy nézettsége volt a meccseknek, és amelyik ismerősöm nézte, annak tetszett is a sport. Bár sok-sok maillel és összefogással lehet h lehetne valamit elérni...

És végül, ami nekem is nagy szívfájdalmam, a nyugat-dunántúli rögbiélet... ami mint olyan nem létezik:( ezen már én is csodálkoztam, hogy lehet hogy az ország ezen részén ennyire nincsen rá igény:S

Ja még valami: sajnos az amerikai foci ilyen szintű népszerűsége miatt, és mindenhol csak azt hallani, hogy hol "nőnek ki újabb csapatok a földből", a rögbi esélyei tovább csökkentek - mondjuk előny lehet az "olcsóság" (felszerelés), valamint az, hogy egy-egy csapathoz lényegesen kevesebb ember is elég, mint egy amerikai foci csapathoz (ahol igazán értelme 40-50 fő környékén van). Azonban csak akkor lehet esély, ha a sporttv is meglátja a lehetőséget a sportban.

 

Hát ennyit szerettem volna, azaz ennyit nem felejtettem el, és persze ez csak a szubjektív véleményem, ami kicsit talán hosszabbra sikeredett, mint előzőleg gondoltam. bocsi:)

sportimádó Creative Commons License 2006.10.31 0 0 187

Szia yozz!

 

Sok mindenben egyetértek.A jégkorong jó példa tanulni lehet tőlük.Szerintem is kellene legalább 2 város, ahol komolyan foglalkoznának a rögbivel.Lehetne mondjuk Esztergom és Kecskemét!A rögbi előnye a jégkoronggal szemben, hogy nem kell hozzá csarnok!Elég 1 focipálya és mehet a játék.Olcsóbb mint a jégkorong!

Szerinted a rögbiben találni Kercsó féle edzőket?Akik imádják a sportot, és még értenek is a rögbihez?

 

Én nem érzem, hogy a focisták és a rögbisek között valami ellentét lenne.Szerintem a focink színvonalának köszönhető, hogy az emberek más sportágak felé is kacsingatnak.Nagyon fontos lenne, hogy a tv közvetítsen jó rögbi meccseket.Így az emberek megismerhetnék a rögbit,mert most csak azt látják, hogy dulakodnak a játékosok minden ész nélkül.Fontos, hogy jó rögbi meccseket lássanak,mert anélkül, hogy megakarnám bántani a magyar rögbi színvonalát nem érzem, hogy ennek hatására kezdenének el játszani a gyerekek.Egy jó mecsshez mi kell?Sok néző, jó hangulat, kemény,nagy iramú mecs!A hoki és az amerikai foci is azért egyre népszerűbb, mert amellett, hogy jó sportok nagyon jó a profi ligájuk!(NFL,NHL)Persze kell ehhez, hogy a sport tv közvetíti mindkettőt.

Még valami:Szerinem fontos, hogy megtudják az emberek, hogy nem csak magyar szinten lehet játszani a rögbit.(Nem sértegetni akarom a rögbiseket!)Nem csak amatőr vagy félprofi módon űzik ezt a játékot! Sok pénzt keresnek a sztárok!Több 10ezer néző előtt!

 

Jól tudom, hogy a román rögbi színvonala nem is olyan rossz?Onnan el kellene csábítani 1-2 edzőt az utánpótláshoz!Tudom pénz kérdés!Ausztráliában is sok magyar él!Fel lehetne velük venni a kapcsolatot, kitudja hátha van köztük 1-2 jó edző!:)

 

A magyar bajnoksághoz annyit:amit én láttam a tv-ben nekem tetszett!Azt mondjuk én sem értem minek kell 3 csapattal bajnokságot indítani.Talán a magasabb osztályban nagy verésekbe futnának bele?Hokihoz hasonló Extra Ligát nem lehetne csinálni a rögbiben?Tudom van Közép-európai kupa vagy valami hasonló, de több meccsen jobban fejlődnének a játékosok!Amelyik csapat megteheti miért ne játszon erősebb külföldi csapatokkal?Elindulhatnának a román bajnokságban is, ha a románok ezt engedik!A Szövetségnek itt van nagy feladata versenyeztetni kell a csapatokat!A lehetőségeket meg kell teremteni!

 

Örülök annak, hogy a sport tv közvetíti legalább a válogatott meccseket!Mit szólnál ahhoz, ha írnánk a sport tv-nek, hogy közvetítsenek nemzetközi rögbi meccseket!Ketten kevesen lennénk, de egy felhívást tennénk a rögbiseknél, hogy akinek van lehetősége írjon a sport tv-nek!20-30 e-mail már lehet, hogy elgondolkoztatná őket is!

 

Végül a kérdésedre válaszólnék:Tv-ben láttam a rögbit és megtetszett.Általános iskolásként haverokkal lementünk a parkba játszani és nagyon tetszett.Azóta szeretem a rögbit.

 

Üdv.:sportimádó

 

ui.:Zala,Vas és Győr-Mosonra gondoltam csapatok terén!

 

 

 

 

yozz Creative Commons License 2006.10.30 0 0 186

Bocs a hosszú válaszért, nagyon úgytűnik, hogy kiszabadítottál egy szellemet....

Kiváncsi vagyok a reakciódra (márha volt türelmed végigi olvasni)! Te hol találkoztál a rögbivel, honnét azérdeklődés?

 

Yozz 

Előzmény: sportimádó (184)
yozz Creative Commons License 2006.10.30 0 0 185

Szia Sportimádó!

 

Először is jó hír: nov 8-án lesz öfoglaló a 7végi válogatott meccsről (forrás www.mrgsz.hu), bulgárokkal játszottunk. Eredményt nem írók, hátha vki onnét szeretné megtudni.

 

Nos a hokitól lehet tanúlni, de ott is két dolog nagyon fontos, van Extra Liga, OB-I. OB-II. Amatőr liga, ez ugye három, nagyjából 8 csapattal felálló bajnoki osztály, plusz a korosztályos csapatok. Bp-n 3 csarnok, és még 2 nyitott pálya, ahol folynak a bajnokságok, vidéken már nem is tudom hány csarnok ill. pálya van. Ehhez képest kb 6-8 éve: Bp-n semmi, három csarnok Szeged, Szfvár (ekkormég fele ponyva), Dújv, viszont a válogatott az A csoport felé kacsintgatott. Mit csináltak, egy-két jó csapatot (pontosan 2-t), és felneveltek egy korosztályt, akik már relatíve jók voltak (mondjuk szlovákoktól simán jöttek a 10-es zakók, de szlovénekkel már tudtunk mit kezdeni). Mi kellet ehhez 2 lelkes város, akik hittek sportban, és szerették a hokit, akkor is amikor nagyon maga alatt volt. - Ja majd elfelejtem, idehoztak 2-3 B csop, ill div I-es VB-t, a két pályára!!! Ez mondjuk nem kis sportdiplomáciai siker. - A többiek (UTE, Fradi, Miskolc, Győr stb..) meg látták, hogy van ebben pénz, hírnév, és elkezdett oda is csöpögni ez az. Persze ehhez is kellett Ancsin, Hudák, meg hasonló őrültek.

 

Bocs kicsit hosszú lett, de azt hiszem jó példa lehet a rögbinek is. Mondjuk ott vam egy nagy konkurencia, úgy hívják foci - külföldön labdarúgás, v futball, de miénket inkább csak hívjuk focinak kb ennyi az azonosság, egy "f" betűnyi - nem csak a pályákért kell megkűzdeni vlük, hanem a gyerekekért is. És ez sztem baj! Megint a szomszéd tehén effektus üt be, amúgy magyarossan, a helyett, hogy örülnénk annak, aki nem csak play stationon akar sportolni, és hagynánk, hogy csinálja amit akar! De nem, ha nem hajlandó focizni, akkor inkább menjen a Mekibe, minthogy mást sportoljon.

 

Szval a rögbinek is kellene egy-két lelekes félprofi, aki ha mást nem autódidakta módon megtanul sport menedzselni - ne focisan, hanem becsülettel -, egy-két jó önkormányzat, aki támogatja a csapatokat, jó sok publicitás, hírverés (NS, TV, Telesport, de erről már írtam stb..), talán néhány külföldi edző sem lenne rossz, de Pet Cortináról ne is álmodjunk addig, amíg nem tudunk fizetni. 

 

Egy gondolat még hoki ügyben, azért ott is kellett ám két Kercsó is, akik már annak is örültek, hogy itt lehetnek, és hagyják őket dolgozni egy kis zsebpénzért. Meg emlékszem még a '80-as évek béli orosz sorra Jászberényből, amikor legalább azt láttuk, h hova kéne felnőni. Ez rögbibe olyan mintha Umaga, és Loumu idejönne levezetni, szted erre van esély... 

 

Bocs kicsit elnyúlt a válasz, de talán nem haszontalan (ha mást nem én kiírtam a dühöm :-)). Rövidebben sok meló, lelkesedés, és az a bizonyos, ami Montecuccolinak (nem tom hogy írják, én ezt választottam, mea culpa) is nagyon kellett az akkori sporthoz: pénz, pénz, pénz. Ja és még annyit, azért a világ rögbije nem tart ott mint a világ jégkorongja, bár amióta megszünt - hivatalosan is - az amatőrizmus (szegény Cubertain), nagy léptekkel halad előre a sportág.... a világban, de nem itthon. A hazai stílus - mondom ezt annak ellenére, h nem sok meccset látok sajnos - egy kicsit le van maradva. Sztem egy kicsit sokat erőltetik a dulakodós erőre alapulú játékot, és kevésbé a technikás, fifikás megoldásokat. Itt megint egy "persze", máshol ált.isk. kortól napi sok órában tanulják a gyerekek a technikákat, a passzt, a taktikát, a trükköt, nálunk jobb esteben heti egy-két edzés jut erre, és nem biztos, hogy a sulikban jó szemmel nézik, ha a gyerek rögbizik. Iskolákban azt hiszem nincs is csapat, úgy mint mondjuk kézilabda, vagy kosár. Angliában - ahogy hallottam - a szünetekben is rögbiznek a gyereke az udvaron, franciáknál - ahogy láttam - a tengerparton játszottak "beach rögbit", ilyenből ott bajnokság is van, de ez más kérdés. Itthon lassan a játszótereken is csak a felnőttek fociznak, gyerek szinte sehol. Ebben sztem nagy hibája van az iskolai sportra nevelésnek is. Ott megmaradt a kommunizmus lehellete, élsport ok, tömegsport nyema. Vagy megszakad a gyerek, vagy ne rabólja már a tanár/edző drága idejét. Az, hogy esteleg megszeresse a mozgást l'art pour l'art, önamgáért az nem, hogy nem cél, hanem szinte ciki. Egyébként sztem ez a nagy baj, mert az hogy nem vagyunk benne a legjobb rögbinemzetek sorába, hogy nincsen csak egytelen profi bringásunk, hogy teniszben nincs a térképen az ország, fociról nem is beszélve, az nem baj. A baj sokkal inkább az, hogy amiben jók vagyunk ott sincs igazi hátország, tömegbázis. Van egy-két jó műhely és annyi. Nézd meg osztrákoknál szinte mindenki síel, a norvégoknál sífut, kanadában hokizik, és így termelődik az a vékony réteg aki a csúcsra jut, de sokan vannak, akik csak szeretik a mozgást, a játékot.

 

Még egy kritikai megjegyzés a rögbiszövetségnek is: nem értem, hogy miért kell ennyire széttagolni a magyar bajnokságot (extra liga, NBI, NBII-amiben 3-4 csapat van), sok csapatnak alig van meccse. És igen, igazad van egy kicsit talán a szövetség dolga lenne a marketing erősítése is (lásd Árpa A, ahogy írod)....., de hát a szövetség is amatőr, és azért tisztelem őket, hogy egyálatalán szervezik a bajnokságot!      

 

Na kaptál tőlem olvasni valót, mégegyszer kösz a figyelmed!

 

Üdv: Yozz

 

PS: A kérdésedre nem tudom a választ, minden estere érdekes, nekem eddig fel sem tünt. By the way azért van Pécs, Dújváros, Velence, Batta, Esztergom, persze kinek mi a nyugat, ill kelet. Inkább úgy csoportosítanám, hogy dunántúl, vagy innen:-).  

Előzmény: sportimádó (184)
sportimádó Creative Commons License 2006.10.30 0 0 184

Szia yozz!

 

Azt hiszem mindenben egyet kell értenem veled.Szerintem is jók a rögbi meccsek.1-szer francia-ausztrál meccset néztem a tv5-ön és tök jó volt.Faterom is bejött és elkezdte nézni.(Tudni kell róla focin és bokszon kívül nem néz semmilyen sportot)Tetszett neki pedig nem is magyar volt a kommentár.Szerintem a jó válogatott meccseket sokan néznék Mo.-n.

Nekem is a jégkorong jutott eszembe, hogy kevés pénzből is lehet sikereket elérni.Úgy érzem ide kellene hozni megfelelő külföldi szakembereket.Lásd jégkorong:szlovák és kanadai edzők!Még egy lehetőség a válogatott lehetne.Ha jól szerepelne a válogatott a médiát is érdekelné.De a legfontosabb az utánpótlás!

Nem értem miért nem népszerűsíti jobban a rögbit Stohl András, ha már egyszer alelnök.Az amerikai fociban Árpa Attila mindent megtesz  a sportjáért.

Feltennék még 1 kérdést!Miért nincs az ország nyugati felén csapat?:kivétel Fehérvár

yozz Creative Commons License 2006.10.30 0 0 183

Szia Sportimádó!

 

Hogy mi az ok... Alapvetően és mindenek előtt az info hiánya. Szinte senki semmit nem tud erről a sportról, hazai viszonyokról. Azt a maroknyi embert érdekli, aki benne van pedig.. Nagyon izgalmas jó meccsek vannak itthon is. Jó lenne látni Sport Tv-ben, illetve az NSO-ban olvasni róla. Gyanítom, hogy az a baj, hogy nem is szólnak nekik, h van ilyen, ill a média sem érdeklődik. Most lehetne megragadni az alkalmat, jön a 2007-es VB Fro-ban. Ha rajtam múlna biztos megkeresném a fr szövetséget, hogy segítsen egy kicsit a népszerüsítésben, ill keresném a média lehetőségeket, kérnék reklámanyagot a VB-ről, esteleg egy kis nyeremnyjáték egy-egy jegyért. Csinálnék bemutató meccseket, pl Budapest 7 nagyon jó volt - szokott lenni juniusban -, kupákat stb., főleg iskolákban, fiatalok között (bár az baj, hogy a sport divat, de sportolni nem nagyon, de ez egy más téma). 

Ezek mellett van egy állandó rivalizálás a focival is. Itthon mindenki azt nyomja, pedig olyan amilyen... Sztem arányaiban a rögbi sokkal magasabb színvonalon tart. Jó példa lehetne a jégkorong. Ott is évtizedes nyüglődés, halódás után egy kis lelkesedéssel, sok munkával jó eredményekkel, és marketinggel már egész komoly szintre jutottak. Pedig ott is csak B csoportban vagyunk (Div I), és nem vagyunk egy téli ország!

 

Nagyon röviden ennyi, ha érdekel bővebben is kifejtem majd, de most melózni is kell, h utánna legyen zs rögbizni!

 

Üdv Y.

Előzmény: sportimádó (181)
ChrisRea Creative Commons License 2006.10.29 0 0 182
mai hir
Tana Umanga korabbi AB játékos Toulonban folytatja



http://au.sports.yahoo.com/061028/5/y7b6.html
TOULON, France (AFP) - Former New Zealand captain Tana Umaga has arrived in France and will make his club debut for second division Toulon against Lyon on Sunday.

The 33-year-old centre, who has gained temporary release from the New Zealand Rugby Union to allow him to play in France, arrived on Friday and was met by Toulon co-president Mourad Boudjellal.
Előzmény: yozz (180)
sportimádó Creative Commons License 2006.10.27 0 0 181

Köszi a választ yozz!

Akkor arra ne számítsak, hogy az amerikai csatornákon adnak rögbit.Ahhoz képest, hogy a világon elég népszerű a rögbi itthon nem sokat hallani róla.Szerinted ennek mi az oka? 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!