Keresés

Részletes keresés

Jocó0423 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73398

"Az, hogy nem láttál Németországban Porschét minden második parkolóhelyen az csak azt mutatja, hogy a németek nem telejsen hülyék és tudják, hogy egy kényelmetlen, környezetszennyező és műszakilag középszerű volkswagent nem érdemes megvenni :)"

:)))) Na ezt meséld el egy echte németnek :))) Először kiröhög, aztán megver mert bántod a szent tehenüket :)

A VW konszern meg kínkeservesen teszi el azt az extra hasznot amit ezen a sportkocsin szerez.

Vajon miért kell fél évnél többet várni erre a vacakra? De képzeld van már teljesen villanyos is belőle.

Te szerintem a Ferrarit is összemosnád a Fiattal :)

Tudod amíg státuszszimbólum valami az bizony nem kommersz.

Előzmény: BZoltan (73395)
Hepci Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73397

A Porsche kényelmetlen és környezetszennyező Volkswagen. :DD

Amikor legutóbb kocsit vettem, kacérkodtam a Mazda MX-5-tel, az nem is környezetszennyező, viszont kényelmetlennek tűnt: egyszerűen nem tudtam beleülni a szalonban, ellenben beszorultam a kormány és az autó közé, és valamelyik testrészemmel benyomtam a dudát.

Az ilyen autókat kis gizdáknak találják ki valószínűleg. :)

Az egyik hasonló testi adottságú ismerősöm pár éve vett 1 fekete Ferrarit, amikor már istenkirálynak érezte magát. Fantasztikus látvány volt, amint igyekezett beülni, majd nem sokkal később egy másfél centis úthibán már le is koccolt a járgány. Egy évvel később belátta, hogy hibázott, és visszatért a kommersz Merdzsóra.

Előzmény: BZoltan (73395)
van_Persil Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73396

Dehogynem. Ha a te kommersz definícoódba nem fér be, akkor rosszul értelmezed a kommersz szót.

Az egy dolog, hogy a szó alakja maga honnét ered, de maga a konkrét "kommersz" szó azt jelentette erdenendöen, amit leírtam.

Előzmény: BZoltan (73393)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73395

Az árról én nem beszéltem, sőt kimondottan mondtam, hogy nem érdemes az ár alapján meghatározni, hogy egy termék kommersz-e avagy sem, mert az ár magas vagy alacsony volta az relatív és szubjektív.

"a közepes ár, amit a közepes jövedelmű polgár megengedhet magának!"

Lehet, hogy te így képzeled el, de nem így van.

Egy új Porshce Boxter/macan úgy 15-20 millióért megvehető. Ez egy budapesti tech. multinál egy középvezető éves fizetése.

Az, hogy nem láttál Németországban Porschét minden második parkolóhelyen az csak azt mutatja, hogy a németek nem telejsen hülyék és tudják, hogy egy kényelmetlen, környezetszennyező és műszakilag középszerű volkswagent nem érdemes megvenni :)

Előzmény: Jocó0423 (73394)
Jocó0423 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73394

Értem, szerinted egy Porsche közepes áru, tömegben gyártott cikk:)

Tehát én mint egy közepesen kereső keletközép (micsoda elnevezés) európai polgár, akár évente megengedhetem magamnak legalább egyet. És mellé naponta 10 ezer forintos bort iszogatok ami teljesen kommersz.

Hadd kérdezzem meg, hogy számodra mi a közepes ár?

Én valahogy úgy képzelem el, hogy az a közepes ár, amit a közepes jövedelmű polgár megengedhet magának!

Én még Németországban se láttam minden második parkolóhelyen porschét.

Előzmény: BZoltan (73387)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73393

Nem hiszem, hogy a kommerszség definíciójába belefér az, hogy mindenki számára megfizethető. Ugyanis mindenki fizetőképessége az nem egy objektíven tudható dolog. Van akinek semmilyen bor nem megfizethető, még az 500Ft-os sem. Akkor nincs is kommersz bor? Én ismerek jópár embert akinek semmilyen viszkire vagy vodkára nincsen pénze... a legolcsóbbra sem. Akkor nincs is kommersz viszki vagy vodka?

"Eredetileg a kommersz az egyetemisták féktelen piálását jelentette. "

Nem.

A szó, hogy kommersz a a francia "commerciales" szóból ered. Amit a franciában olyan termékekre, szolgáltatásokra használnak amiket elsősorban (!!! de nem feltétlenül kizárólag !!!) jövedelmező célokra tervezték. Tehát azokat a termékeket hívjuk kommersznek amiknek az elkészítése során a jövedelmezőség maximalizálása a cél. Nem a minőség, nem az egyediség hanem elsősorban az, hogy minél többet lehessen keresni rajta.

Olyan pedig nincsen, hogy drága ital vagy drága autó. A drágaság az közhelyesen szubjektív és az egyéni fizetőképesség függvénye. Van olyan rokonom, ismerősöm akiknek ezer forint egy palack borért már nagyon drága.

Előzmény: van_Persil (73391)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73392

Gondolom egy ilyen borkóstolón (bár majd lazaridi mester pontosít) nem két deci bort isznak fejenként az emberek. Szóval ha 70 fő betol 35 palack bort akkor 1600 a palackonkénti dugódíj, de ha a hosszú este során behúznak 140 palackot akkor máris 400Ft a palackonkénti dugódíj. A matek az ilyen aljas műfaj :)

De ha 70-en 18 palack bort húznak csak be (ritka visszafogott borkóstoló lehet az ilyen) akkor a dugódíj nagyjából annyira jön ki mint egy átlag ezer forintos bruttó áron beszerzett bort adna el egy átlagos étterem. Szóval ha nem ezer forintos, hanem mondjuk kétezer forintos bort isznak (ami ugyebár egy puritán borkóstoló) akkor máris csak 150%-os árrésnek felel meg... Ez pedig szinte a kultúrmisszió kategóriája.

Előzmény: Hepci (73390)
van_Persil Creative Commons License 2020.02.04 0 1 73391

A kommersz az mindenki számára megfizethető. Egy Porsche sosem lesz mindenki számára megfizethető. Kommersz ital pl a hajós rum meg a Rába vodka, vagy a Johnny Walker.

Eredetileg a kommersz az egyetemisták féktelen piálását jelentette. Mivel az egyetemistáknak piailag csak az ár számít, egy drága ital per definition nem lehet kommersz, ahogy egy drága kocsi se, akárki gyártja.

Előzmény: BZoltan (73387)
Hepci Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73390

Nem jól számolsz.

Ha 4 emberre kalkulálsz 1 db 2500 forintos palackot, azon 3200 Ft a dugódíj, ami bőven 100% haszonkulcs felett van.

Mondjuk ilyet még nem pipáltam, hogy a dugópénzt főre, és nem palackra számolják, bár balatoni szállodáktól bármi kitelik, az étel pl. jellemzően ehetetlen.

Előzmény: BZoltan (73388)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73389

A nagy-magyarországos zacskó engem nem zavar. Igazándiból az sem zavar ha egy vállalkozó vagy befektető nagyon  más politikai nézeteket vall mint én. Mert szinte mindenki más nézeteket vall ebben az országban mint én :)
Amit nem tolerálok az a kártékonyság, az rombolás és a politikai hatalom szervilis kiszolgálás... legyen az bármikori és bármilyen hatalom. Az aki politikusok cipőjére térdel az nálam kiiratkozik az elfogadható kategóriából.

Előzmény: altimus (73379)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73388

Szerintem nagyon nem veszélyes. Gondolj bele. Fogyasztóként odaviszel 2000-3000 forintos borokat és a helyszín dolgozik vele. Ha nekik ez megéri akkor ez 20-40%-os árrésnek felelne meg ha ők vennék. Ha ennyiért nekik megéri akkor más vendéglátóhelyeknek miért kell a 300%?

Előzmény: Hepci (73383)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73387

Felsoroltad a Porsche három fő tulajdonságát. Az autóiparban nem nagyon van már nem kommersz márka. A Porsche a az évente tíz millió autót gyártó Volksvagen csoport tagja. Lásd a Vargabornak az Aranymetszés sorozata is kommersz cucc ha kisebb szériában gyártott, ás arculattal márkázott és drgább mint a többi Vargabor. A repterek vámmentes boltjai pedig tömve vannak 8-10 ezer forintos kommersz viszkivel. Attól, hogy valami drága és jó a marketingje még simán lehet kommersz.

Sajnálom, hogy összetörtem az álmaidat :)

Előzmény: Jocó0423 (73382)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73386

Az értékrend miatt amit nagy nyilvánosság előtt képvisel és propagál.

Előzmény: kifli (73377)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73385

Tényleg? :D Köszönöm a frissítést. Amolyan toposzként használom a teszkót, nagyon ritkán tévedek be teszkóba.

Előzmény: lazaridi (73381)
Hepci Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73384

Szerencsére szar bort nem csak szaremberek csinálnak, így van bőven miből választani, ha szar borra vágyik a zember. :)

Előzmény: BZoltan (73376)
Hepci Creative Commons License 2020.02.04 0 0 73383

800 pénz 1 pohár elmosogatásáért?

Ez nekem soknak tűnik, leszámítva a néhány M-csillagos magyar éttermet.

Szerintem a kaját is szervezd ki catering cégnek legközelebb...

Előzmény: lazaridi (73380)
Jocó0423 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73382

Kedves Zoltán :)

Legalább a kommersz szó jelentését értelmezd már!

kommersz

1. kereskedelmi, kereskedői
2. tömegben gyártott, közepes minőségű (áru)
3. csak az anyagi sikert tekintő (mű)

Nos egy Porschére nehéz ráhúzni ezt a szót :) De egy 8-10 ezer forintos whiskyre is nehéz ráhúzni, még ha sok készül belőle, akkor se.

Én értem mit akarsz közölni de akkor ne vegyél ki egy számodra kiemelt árut, hanem kezeld a helyén.

Előzmény: BZoltan (73375)
lazaridi Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73381

Minek emlegetitek többen is a teszkót? Gyakorlatilag már nem forgalmaz bort. Régebben igen, de valami durva váltás volt.

Előzmény: BZoltan (73318)
lazaridi Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73380

Hát egy balatoni szállodában évente egyszer kell egy borkóstolót szerveznem kb. 70 kollégának. A bort megveszem a szálloda 800 Ft/fő nem palack(!) dugópént számol fel.

Én kicsit sokallom, de ez nagyjáből ott van, azon a szinten, amit Zoli ír.

Tudtommal a UK-ben is vannak vendéglők ilyen bring your own wine system-el

Előzmény: BZoltan (73317)
altimus Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73379

fura egy orszag ez. evek ota nezzuk, hogy melyik kozertbe lepunk be. van olyan boraszat is amelyik borat nem vesszuk le a polcrol. de meg olyan hotel is van ahova nem megyunk. de meg a kozeli zoldsegeshez se, aki nagy magyarorszagos zacskoba csomagol.

altimus Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73378

> pedig a csoknak meg a családi adókedvezményeknek kellene már látszania

latszik. csinos kis ingatlanar emelkedes. a keresletet kicsit megnyomta, de a kinalati oldalon nemigen volt ez ellentetelezve. persze nem art ha az ingatlanarak kozelednek a nyugati arakhoz, de ezt meg mestersegesen is futeni az azert eleg nagy hazardjatek.

Előzmény: BZoltan (73353)
kifli Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73377

miért szarember? 

BZoltan Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73376

Szar ember - szar bor. Ezt a paradigmát eddig még számomra senki nem tudta megtörni :) Rohadjak meg ha a számba veszek olyan ember borát aki minden külső kényszer nélkül szorítja be az arcát bármilyen politikai kalandor farpofái közé.

Előzmény: joskabacsi (73370)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73375

"A Mercedes is kommersz, meg a Porsche is,"

Igen, autóban ezek kommersz márkák. Még ha jól is és drágák is. A kommersz nem a szar és az olcsó szinonímája.

" egy Malt Whisky, amit kis főzdékben állítanak elő a skót felföldön miért is kommersz?"

Amikor azt mondod, hogy malt whisky az olyan mintha azt mondanád, hogy sör vagy, hogy bor. Abból is van technológiai tömegtermék, kommersz márka és vannak kézműves kis főzdék.

"Bizony Prágában is ittam szar sört... "

Mert szar helyen ittál... pont a turista helyeket érdemes ott is kerülni, de nagy ívben.

Előzmény: Jocó0423 (73363)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73374

Sörben én a barátaimra hallgatok, de nem követem a sör frontot :) De megkérdezem a sörös cimborákat.

Előzmény: blend11 (73362)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.03 0 1 73373

"mit iszol amikor lazulsz?"

Mikor mit. De nagyon ritkán iszom bort azért, hogy az lazítson el. Jellemzően akkor iszom bort amikor lelazulok :) De akkor sem mindig. Mennyiségre amúgy teát iszom a legtöbbet. A boros szekrényem után a legnagyobb egy témára dedikált élelmiszertároló egységünk a teás szekrény. Ez nagyobb a tésztás és a lisztes szekrénynél is. Cirka 40-50 féle teánk van kéznél. A kedvencem a nagynéni saját szedésű vadon termő gyógyteái meg a nagymamám kertjének citromfűjének teája.

Előzmény: shiraz3 (73365)
pert2 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73372

Borban is van kommersz, egy balaton felvideki borkombinat tobbeter emberrel eleg fogyaszthato borokat tudott eloallitani, bar a tobbtiz millios palacban a minden kozertbe kerulo borok vsak kozepes minosegu orokat eredmenyezett, a parszazezer palackos minosegi boraik aranyermeket nyertek de csak osztalyon feluli.ettermekben meg kulfoldi hasonlo helyeken voltak fogyaszthatoak. A nagybatyam mindossze tan harom hekto bort gyatrtott a felvasarolt szolojebol, de szornyi volt es meg jo kepetis kellett vagni amikor megitta az emberfija.

Előzmény: Hepci (73364)
joskabacsi Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73371

Karl sörfőzde - Mecseknádasd.

Előzmény: blend11 (73362)
joskabacsi Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73370

Te dolgod.

A rajnaijai (3 vagy 4 évjárat alapján) nagyon jók, de én még más hibás vagy gyenge tételt sem kóstoltam tőlük.

Előzmény: BZoltan (73337)
Jocó0423 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 73369

Á én nyitott könyv vagyok kérem.

Előzmény: Hepci (73368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!