Keresés

Részletes keresés

yxc432 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 271
Tessék, itt egy szobai kiskutya: :-))

szobakutya
Előzmény: yxc432 (270)
yxc432 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 270
Nyavalyát :-))
Minden csak képszerkesztő program kérdése.;)
Előzmény: Beubabu (269)
Beubabu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 269
SZENT SZAR!!!!! EZ VAN VAGY 30 KILÓ! Tavaly Merenyém fogott egy narancs-fekete 9,5 kilósat, de az egy törpe ehez képest.
Előzmény: Szanki (268)
Szanki Creative Commons License 2010.09.08 0 0 268
Itt a férjednek egy koi!
Előzmény: Beubabu (267)
Beubabu Creative Commons License 2010.09.07 0 0 267
Beubabu Creative Commons License 2010.09.07 0 0 266

Köszi a tanácsot :-) Mindig megnézem őket és egyelőre rendben volt minden. Van akváriumom és azokat is sós vízbe tettem mielőtt bekerültek a többihez. Ugyanezt csinálom most a tavi halakkal is. Régen hoztam haza kubikgödörből botos kölöntét meg apró kárászokat és azok pl. teljesen férgesek voltak. Csipesszel szedegettem le róluk és aztán őket valami - nem emlékszem milyen - szerrel fertőtlenítettem.

Remélem hamar rendbejönnek a halaid, jobbulást nekik :-)

Előzmény: kőmű (265)
kőmű Creative Commons License 2010.09.07 0 0 265
Pedig biztosan ő is nagyon szép.
Felhívnám a figyelmedet a halak fertőtlenítésére,mielőtt a tavadba teszed őket.Pláne úgy,hogy nem egy helyről származnak.Mielőtt a tóba tennéd őket,nézd át őket egyenként.Ha bármi nem odavalót látnál rajtuk akkor azt különítsd el.Hidd el tapasztalatból beszélek.Nekem sikerült larneat összeszedjek ,és most kínlódok,hogy rendben legyenek a halaim.De már félúton járok a gyógyulás felé.
Előzmény: Beubabu (264)
Beubabu Creative Commons License 2010.09.07 0 0 264

Szia!

Találtunk itt Pesten 3 helyet, ott vettük őket. Ráadásul az egyik gyalog is csak 10 percre van, úgyhogy oda még kisétálok a héten, mert láttam még egy-két szépet, csak várom a fizetésem... Az első képen lévőt is onnan hoztam, meg a narancs-fehéreket (a nagyobbakat). Sajna a kecségékről ötletem sincs hogyan tudnék képet csinálni, mert az alján vannak mindíg. Hiába lehet lelátni, a képeken nem látszanak, pedig 30 cm felettiek.

Előzmény: kőmű (262)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.07 0 0 263
Üdvözlök mindenkit itt a fórumon. Szívem vágya volt már egy kerti tó rég óta! Ebben az évben végre meg tudtam valósítani. 4-hónapja készült el a tavam teszek fel egy pár képet és kíváncsi vagyok arra hogy a kívül álló emberek mit szolnak hozzá.
kőmű Creative Commons License 2010.09.06 0 0 262
Látom,azért sikerült egy pár db szép halacsot beszereznetek.


Hát a kerítésen nem csodálkozom, a "kicsi "kutya mellett igazán kellett.
Előzmény: Beubabu (261)
Beubabu Creative Commons License 2010.09.05 0 0 261

Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de nem örökre :-) A tavunk még mindig nincs teljesen kész, mert közbe jött néhány más dolog itthon, de ami késik nem múlik. Annyiváltozás van, hogy kerítést raktunk köré, mert az én drága kutyuskám bejárt fürdeni, ami ugye nem tesz túl jót... Ma este csináltam pár képet, néhányat felteszek ide is. Nem sikerültek túl jól, mert már sötétedett - meg még gyakorolni kell ezt :-)

 

 

 

 

 

 

A hugom, a lánya és az ominózus fürdeni szerető kicsi kutyusom...

Pankka Creative Commons License 2010.09.04 0 0 260
Hát, örülök, hogy kiderült az igazság. Évek óta abban a tudatban éltem, hogy koi pontyaim vannak, és az ismerőseimet is jól átvágtam, még a szomszéd horgász is elhitte...:)) (A koi-k amúgy sem teljesítik a 3 kívánságot, szóval jól jártam.)

Remélem, fog jelentkezni valaki, aki örömmel elvisz belőlük, mert ennyien már nem hinném, hogy áttelelnek. Egyébként évekig nem is etettem őket, de tavaly elkezdtem, mert úgy éreztem, hogy ez a kis tó ennyi halat már nem tudna eltartani.



Előzmény: Szanki (258)
yxc432 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 259
Én sajna egy ideig fővároshoz vagyok kötve, kell valaki, aki visz-hoz, úgyhogy köszönöm az invitálást, majd nyár felé...
Előzmény: Szanki (253)
Szanki Creative Commons License 2010.09.03 0 0 258
Így már nagyobbak, de még mindig aranyhalak;-)))

Szépek, előnyük, hogy nem túrnak mint a koik, sokkal hamarabb szaporodóképesek.
Kisebb tavakba jobban tarthatók, nem nőnek olyan gyorsan.

Nagyon szép ajándék, biztosan örülne neki, aki tavazni kezd, vagy aranyhal fan!

Az első 3 halamat ( aranyhalat) én is ajándékba kaptam, majd kiugrottam a bőrőmből, örömömben.
Kész lett az első tavam és nagyon kellett bele valami, mert olyan üres volt!

Háll istennek túlélték a hirtelen telepítést!

Gratulálok hozzájuk!
Előzmény: Pankka (257)
Pankka Creative Commons License 2010.09.03 0 0 257
Felteszek még egy képet, ahol jobban látszanak. Ha biztosak vagytok benne, hogy aranyhalak, akkor az előbbi hozzászólásom szövege javítva:

"kicsit túlszaporodtak az aranyhalaim, szívesen adnék belőle. Budapesten lakom, Budatétényben (XXII. ker.). Elég szelídek, szerintem hálóval könnyen ki lehetne fogni őket.
Mindenképp írjatok, hogy ilyenkor mi a megoldás, köszi: Panka"

Előzmény: Szanki (255)
NS68 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 256
Szerintem is aranyhalak.
Előzmény: Pankka (254)
Szanki Creative Commons License 2010.09.03 0 0 255
Kedves Pankka!
Szép a tavad, dús a növényzet és tényleg sok szép aaranyhalad van :-O))))
Előzmény: Pankka (254)
Pankka Creative Commons License 2010.09.03 0 0 254
Sziasztok,

teljesen új vagyok itt...kicsit túlszaporodtak a koi pontyaim, szívesen adnék belőle. Budapesten lakom, Budatétényben (XXII. ker.). Elég szelídek, szerintem hálóval könnyen ki lehetne fogni őket.
Mindenképp írjatok, hogy ilyenkor mi a megoldás, köszi:

Panka

Szanki Creative Commons License 2010.09.03 0 0 253
Ami nálam van azt pancsolás nélkül is tudunk szedni, meg biztosan aranyhal is kerül közé:-)))
Előzmény: yxc432 (252)
yxc432 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 252
Ha megint lesz pancsolásra alkalmas 30 fokos napsütéses idő, és lesz valaki, aki visz és hoz.;)
Fenébe, a Duna erőteljesen emelkedik, még csak növényeket se tudok gyűjteni.:-(
Előzmény: Szanki (250)
kőmű Creative Commons License 2010.09.02 0 0 251
Hát ez csak rajtad múlik,elhatározás kérdése az egész.
Előzmény: NS68 (249)
Szanki Creative Commons License 2010.09.02 0 0 250
Gyere! Mikor?
Előzmény: yxc432 (247)
NS68 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 249
Nekem is el kellene adni a debreceni házamat. Környékbeli kisvárosokban kapnék érte egy jónagy kertest.
Előzmény: kőmű (248)
kőmű Creative Commons License 2010.09.02 0 0 248
Lehetett volna még nagyobb,mert hely az van bőven.Csak azt már engedélyeztetni kellett volna,meg hát a piszkos anyagiak.A kis aranyhalas tavam meg mindig lemarad.
Előzmény: NS68 (246)
yxc432 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 247
Megyek hozzád pancsolni. ;)
Előzmény: Szanki (241)
NS68 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 246
Szép nagy tó. Nekem az egész kertem nincs ekkora.
Előzmény: kőmű (245)
kőmű Creative Commons License 2010.09.01 0 0 245
Egy pár mai kép.
yxc432 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 244
Szép, már "csak" a növényeket és a halakat kell begyűjtenem. ;)
Előzmény: Szanki (241)
kőmű Creative Commons License 2010.08.31 0 0 243
Nagyon tetszik,sőt egyre jobban.Az a baj,hogy nálam nem megvalósítható.
Előzmény: Szanki (241)
Szanki Creative Commons License 2010.08.31 0 0 242
Halak is vannak benne

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!