Keresés

Részletes keresés

Herman Szép Creative Commons License 2021.05.28 0 0 8746

Hello Laci. 
Örömmel olvasom hogy ennyi mindent adtak hozzá, nem is gondoltam volna, a tippet szívesen. :-)
Pirex nagyon szuper, én Fine heggyel kértem, 5000huf lett volna plusszba a hegy, de ingyen tettek rá egy Fine. :-)

Én holnap hozom el a győri Arkadbol. :-)

Al-star-om van vagy 10eve, imádom, 2000 ára kicsit húzós, de erre a Studiora nagyon kiváncsi vagyok. 
:-)

Előzmény: Minarik Laci (8745)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.05.28 0 1 8745

 

H E L Y R E I G A Z Í T Á S !

 

A mai napon megkaptam a Herman Szép által ajánlott és azon nyomban meg is rendelt LAMY lx, STUDIO töltőtollat. Ezúton is köszönet Neki.

A PIREX Papír egyik ügyintézőjével történt telefonos egyeztetés során Ő mondta, hogy a tollhoz nem jár semmi más. Ezt írtam le korábban.

Ahogy az a mellékelt képeken is látszik, a tollhoz megkaptam a bemutató / teszt videókban is látható gyári dobozt, tájékoztató papírt és 1 db tintapatront. SŐT! Még egy eredeti LAMY konvertert is küldtek, amire Herman Szép is azt mondta, hogy konvertert nemigen adnak...

Szóval ezúton kérek mindenkitől bocsánatot, akit a korábbi kijelentésem megtévesztett.

Nyilvánvalóan nem a félrevezetés volt a szándékom.

A PIREX Papírt pedig jó szívvel ajánlom mindenkinek. Udvariasak, segítőkészek a dolgozók, a példa szerint megbízható cégnek találom.

A tollat még nem volt időm kipróbálni, de nincs kétségem afelől, hogy a már megszokott német minőséget kaptam.

 

Kíváncsian várom Herman Szép beszámolóját...

Előzmény: Minarik Laci (8743)
Herman Szép Creative Commons License 2021.05.25 0 0 8744

Én is rendeltem, ennyiért simán megéri. Sőt mivel nekem Fine jobban bejön egy Z52 hegyet is. :-)

Konvertert nem nagyon ad senki, Z27 1130huf nem pénz érte. 
Amúgy a kékeszöld aquamarine is nagyon megéri 9990huf-ért. 
:-)

Előzmény: Minarik Laci (8743)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.05.25 0 1 8743

Szia Herman Szép!

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem az akcióra! Már meg is rendeltem egyet.

Szeretném azonban felhívni azoknak a figyelmét, akik ezután tervezik a vásárlást, hogy a Pirex ezért az árért csak egy csupasz tollat és egy LAMY patront ad. Nincs doboz, papír, konverter stb.

Mivel a LAMY Safari és az Al-Star már bizonyított nálam, ajánlom másoknak is.

Ez a töltőtoll azoknak is megfelelhet, akik a Safari-féle dizájnt nem kedvelik...

Előzmény: Herman Szép (8742)
Herman Szép Creative Commons License 2021.05.25 0 0 8742

Sziasztok. Ezt csak úgy itthagyom. Eredeti át 89€. :-)

https://www.pirex.hu/iroszerek/toltotollak/lamy-studio-ttoll-4033751.html

cgtb Creative Commons License 2021.05.24 0 0 8741

Kihasználatlanság miatt eladósorba került ezüst színű rOtring 600 töltőceruzám (leadholder/clutch pencil), mely 2 mm-es grafittal működik. Eredetileg japán belpiacos modell, bár az utóbbi időben mintha megjelent volna az európai üzletekben is. Makulátlan állapotú, használat jelei és mindennemű sérülés nélküli példány. Sajnos a csomagolása (doboza) nincs meg. Recézett fogórésze miatt inkább rajzoláshoz ajánlom, írásra nekem nem jött be, ezért válnék meg tőle. Kiejtős rendszerű, azaz gombnyomásra elereszti a grafitot. 

 

Irányár: 9 000 Ft. Szívesen küldöm Foxposttal, vagy MPL automatába is. Új ára 18-19 000 Ft. (Cult Pens)

Érdeklődni Facebook üzenetben (https://www.facebook.com/golyostollblog).

 

 

A "műfajról" bővebben: https://golyostoll.blog.hu/2017/06/14/az_igazi_toltoceruza

cgtb Creative Commons License 2021.05.23 0 0 8740

Sajnos csak időnként kukkantok be a topikba, de örömmel láttam, hogy tartod a frontot, Laci :-)

Előzmény: Minarik Laci (8739)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.05.23 0 0 8739

Kedves cgtb!

Már nagyon vártam, hogy valaki megtörje ezt az elég hosszúra nyúlt csendet. Az, hogy ezt Te követted el, annak különösen örülök. Kíváncsian várom az írásodat!

 

Előzmény: cgtb (8738)
cgtb Creative Commons License 2021.05.22 0 0 8738

Kedves topiktársak! Elnézést kérek a pofátlan önreklámozásért, de mentségemre szóljon, hogy nem anyagi érdek vezérel. Néhányan már ismerhetitek írószerekről készülő blogomat (http://golyostoll.blog.hu). Az utóbbi években családi okok miatt elhanyagoltam, de most szeretnék publikálni valamit, ami esetleg érdeklődésetekre tarthat számot. Egy 1970-es évekbeli PEVDI katalógusról van szó, amit heti 1 oldalanként fogok feltölteni a következő időszakban. Az első oldal szerdán érkezik.

zsoli78 Creative Commons License 2021.04.18 0 0 8737

 

Tisztelt forumtagok!

Megvételre kínálom, saját tulajdonú LAMY DIALOG 3 márkájú töltőtollamat.

Jellemzői:

A termék teljesen új, soha nem volt használva.

Zongora lakk fekete színű

14 karátos heggyel rendelkezik
A szett tartalma:

Diszdoboz, papirdoboz, 1 db töltőtoll, 1 db kék színű töltőtoll patront, 1db tintafelszívót.

Irányár 55 ezer forint

Személyes átvétel Győrben lehetséges, posta vagy futárszolgálat megoldható

 

Tovabbi informaciok angol nyelven, az alabbi linken

https://www.lamy.com/en/lamy-dialog/

 

Minarik Laci Creative Commons License 2021.04.04 0 0 8736

Köszönöm szépen a gyors választ, ez is nagyon sokat segített.

Előzmény: laszlo9 (8735)
laszlo9 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 8735

Igen, osztrák cég. Egy EMBA toll tárolóján ez volt: EMBA BIRO LIZ. AUSTRIA

 

Magyarországon előfordultak EMBA tollak, melyből volt közismert fém négyszínű is.

 

Többet sajnos én sem tudok.

Előzmény: Minarik Laci (8734)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.04.04 0 0 8734

A golyóstollak világában nem vagyok járatos, csak próbáltam segíteni meglévő információim szerint.

Viszont én is kérek segítséget. Az EMBA töltőtollaim gyártójáról hiába keresek infót a neten. Valami viszont azt súgja, hogy az is osztrák cég mint a HEMOS. Ismered esetleg?

Köszi előre is!

Előzmény: laszlo9 (8729)
vino-et-veritas Creative Commons License 2021.04.04 0 0 8733

Igen, ezüst ("fémszínű") volt, de csak a klipszen és a középsö gyűrűn voltak motívumok. A tollvégen és a nyomógombon úgy emlékszem nem.

A neten itt-ott találkozni ezzel, de ezt a színt (főleg fekete, kék akad) nem láttam még, azért is kérdeztem, nem valami limitált darab lehet-e (ami persze nem valószínű).

 

Előzmény: laszlo9 (8732)
laszlo9 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 8732

Igen Ballograf Nordica

 

Ha jól tudom volt aranyszínű és fémszínű alkatrészes kivitelben, többről nem tudok.

Előzmény: vino-et-veritas (8731)
vino-et-veritas Creative Commons License 2021.04.03 0 0 8731

Bocs.

Egy gyors kérdés, ha már a Ballograf szóba került.

 

Még a '70-es években kaptam (inkább az apám, de őt az ilyesmi nem érdekelte) egy Ballograf-ot: korallvörös színben és valamilyen régi viking (?) motívumokkal a fémrészeken (+díszdoboz). 

 

Igyekeztem vigyázni rá, de valahogy eltűnt az idők viharában.

 

Egyelőre nem akadtam a nyomára. Valószínűleg valamilyen Nordica lehetett.

Van erre esetleg valamilyen ötlet, gyártották többféle kivitelben?

 

Köszönettel, Vino.

Előzmény: laszlo9 (8729)
laszlo9 Creative Commons License 2021.04.03 0 1 8730

A kép lemaradt

 

laszlo9 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 8729

A Ballograf Epoca másolatra én azt mondanám, mint Minarik Laci, tehát hogy Hungaropen, de én inkább azt mondanám, hogy HEMOS. Hemos osztrák cég parnere volt a PEVDI-nek, illetve sok tollat másolt a PEVDI a HEMOS-ról és a HEMOS a márkásabb írószerekről.

 

Jelen toll magyar másolata a PEVDI Ball-pen, ami nagyon népszerű volt, viszont kevés maradt fenn belőle.

 

A képen a Ball-pen ritkább fém felsős változata látható, P jelzéssel a klipszen.

Előzmény: Lúpiusz (8700)
Ubulhun Creative Commons License 2021.04.02 0 0 8728

Mondjuk persze a tintafolt érv lehet egy halvány rózsaszín tollal szemben is... :) De önkéntelenül is a fehérnél jutott eszembe ez a szempont.

Előzmény: ...slr... (8726)
Ubulhun Creative Commons License 2021.04.02 0 1 8727

Köszi! 

Fehértől azért tartok, mert ha kicsit tintás lesz, (gondolom, ez azért csak elő-elő fordul) akkor az nagyon meglátszik rajta. És képek alapján kevésbé karakteresnek tűnt más színekhez képest. Igazából egyébként ezért sajnálom, hogy nem tudom most élőben egymás mellett, kézbefogva összehasonlítani.

Most egy pink verzió felé húz a szívem. Erről mi a  véleményed? 

Előzmény: ...slr... (8726)
...slr... Creative Commons License 2021.04.02 0 0 8726

A fehér kifejezetten elegáns.

Előzmény: Ubulhun (8724)
...slr... Creative Commons License 2021.04.02 0 0 8725

Hemisphere-ben kedvencem a fehér. Sajnos az enyémet elveszítettem. 

Vannak különlegesebb kialakítások is, a hölgy ízlésétől függ, melyik tetszene neki igazán. 

Előzmény: Ubulhun (8724)
Ubulhun Creative Commons License 2021.03.30 0 0 8724

Feleségemnek szeretném ajándékba. Ez talán valóban fontos infó lehet még a kiválasztáshoz.

Köszi a tanácsokat előre is!

Előzmény: Minarik Laci (8723)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.29 0 0 8723

Szia!

Kérdés: Magadnak vagy másnak lenne az ajándék?

Ha másnak, akkor érdemes lenne óvatosan puhatolózni, ő melyiket választaná (mondjuk neked).

 

Ha nekem vennéd és megkérdeznél én melyiket szeretném leginkább, nekem egyértelműen a fekete lakk és arany kiegészítők fajta tetszik.

És mivel biztos helyről (valódi üzletük is van) szeretném kapni a tollamat innen kérném. (3 év garancia!)

Más magyar webshopokban ebben és ebben jóval drágábban láttam ugyanezt a tollat. A más színűek ott is és máshol is drágábbak. Azt nem tudom miért...

Ha már ilyen jó áron megkapod, egy konverter is belefér, bár nem olcsó.

Azt viszont mindenképpen megkérdezném vásárlás előtt, hogy van-e esetleg konverter a tollban alapból (sajnos nincs róla kép), ha nincs, akkor a náluk kapható jó-e ebbe a tollba.

A Waterman díszdobozát nem említik, arra is rákérdeznék. Adják-e a tollhoz, és ha nem, kapható-e náluk.

 

Ez az én véleményem. De azért van ekkora választék, mert másoknak más jön be.

Üdv: Laci

 

Előzmény: Ubulhun (8722)
Ubulhun Creative Commons License 2021.03.29 0 0 8722

Sziasztok!

Ajándékba szeretnék venni Waterman Hemisphere töltőtollat. Most sajnos nem tudok - gondolom nincsenek nyitva - elmenni megnézni élőben, és gondoltam megkérdezem:

Szerintetek melyik a "szebb", "elegánsabb":

- lakk fekete, a) arany klipsz   b) ezüst klipsz

- matt fekete, arany klipsz

- kék, ezüst klipsz?

Képek alapján nekem ezek tetszettek képek alpján. Kézbe fogva, egymás mellett látva őket el tudnám dönteni, de így erősen hezitálok.

Köszönöm előre is a véleményeket!

nacked blade Creative Commons License 2021.03.25 0 0 8721

Nekem pont  a leírtak  miatt  jön  be. Amikor  hozzászoktam (Stabilo pointVisco), sok  lehetőségem  volt  a  cégnél, mint  besz.és log. ig.,  így  egy  ideig  válogattam, aztán ez  maradt. Nem  drága,  nagyon szépen ír, több színben van, bírja a strapát (sokat  kellett  mennem 2  nagyobb raktár  között,  néha hidegben is,  koszban.....), de  ez  sohasem  hagyott  cserben, és ha  elhagytam  vagy  kifigyott,  a  csere nem gond, és  a  sok  egyéb  megoldáshoz képest  jóval  olcsóbb  a helyettesítés....  drágább tollaim  persze  voltak , de sajnáltam volna, mert  az  iroda  mindössze a munkaidő  1/3 át  tette  ki. Ezen kívül persze   a  papírra  hangsúlyt  fektettem .....  így  a kettő  teljesen  bejött nekem.  NB

Előzmény: Minarik Laci (8720)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8720

Szerintem a tollgyártók a fogyasztóknak azt a rétegét célozták meg a rollerral, akiknek a golyóstoll kevés, a töltőtoll meg sok. Amolyan öszvér megoldásnak gondolom. Többet tud mint egy golyóstoll, de nem olyan macerás, mint egy töltőtoll. Nem kell az áztatással, öblögetéssel időt tölteni, ha leejtem nem ér akkora kár, stb. Csak egy új vagy más színű betét és már lehet is írni tovább. Nekem speciel nem jön be.

Előzmény: D.Ivan (8718)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8719

Véleményem szerint:

 - Az eladó szemszögéből nézve: a políroztatástól várható értéknövekedés arányban áll-e a políroztatás költségeivel és a kétszeri utaztatás rizikójával? Etikus-e, érdemes-e kozmetikázni (optikai tuning) egy egyébként is drága íróeszközt? A netre feltéve egy alacsony felbontású fotón lehet, hogy az "előtte/utána" típusú képeken sem látszana meg a különbség. Etikus eladók a neten (pláne prémium kategóriánál) kifejezetten felhívják a figyelmet az apróbb hibákra is. (Ha meg má' megvette... ...Vicceltem.)

 

 - Ha a vevő szemszögéből nézem: egy használt (pláne ha idősebb, mint én) íróeszköz esetén a használat APRÓ nyomai természetes hatást keltenek számomra. Akinek ez nem jön be, vegyen újat a boltban. Avatott szem úgyis észreveszi és csalódott lesz(ek) (átvágták(tak)), akinek meg nem számít, az észre sem veszi.

Én kifejezetten szeretem a használt töltőtollakat: mert lelkük van; mert már együtt éltek valakivel, aki szerette őket, vigyázott rájuk, örömét lelte bennük; mert lehet őket "piszkálgatni" (szétszerelés, tisztogatás, ismerkedés, használat stb.); és szeretem, ha úgy kapom meg, ahogy a gazdája (esetleg évtizedekkel ezelőtt) letette.

 ... Bocsánat, hogy egy kicsit hosszabb lett.

Előzmény: nacked blade (8717)
D.Ivan Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8718

Igazad van, angol nyelvterületen általában próbálnak következetesek lenni és különbséget tenni a ballpoint és a rollerball között, nem egymás alatti, hanem egymás melletti kategóriába sorolni őket.

Sok jó találatot hoznak ki a keresők "ballpont vs rollerball" kifejezésre.

Ballpoint a hagyományos golyóstoll, ami olaj bázisú tintával működik, a modern vonal a rollerball, mely könnyedebb írást tesz lehetővé, tinták jellegében és színében is sokkal nagyobb a választék, mégis megfér a két technológia egymás mellett, mert mindegyiknek vannak előnyei. (Golyóstollé: nem igényel kupakot, olcsóbb, gyorsabban szárad, kevésbé szivárog be a papír rostjai közé a tinta.)

Előzmény: ...slr... (8716)
nacked blade Creative Commons License 2021.03.23 0 0 8717

Ha  kitalálom, hogy eladnám a MB-ket (golyós, ceruza) érdemes  polírozttani  ? Alig látható, apró  karcok, amit még  közelről  is alig  látni !

4 év  kihagyás  után  újra  elkezdtem  használni, de  vastagnak  nekem  a LeGrand  modell.  Köszi  NB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!