Keresés

Részletes keresés

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8192

Sziasztok!

 

Szép ünnepet kívánok mindenkinek!

 

 

Ancsi* Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8191
off!

Nagyon cuki! Jó lenne megsimizni! Bár gondolom, nem hagyná...
Gratulálok hozzá!
Előzmény: Hofburg (8188)
snim Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8190
Áldott, boldog húsvétot kívánok minden Sisi rajongónak!

"Erdőn - mezőn kinyílott a bársonyos barka,
Félénken megremeg a húsvéti nyúl bajsza.
A tél nyomai végleg eltűnnek,
Legyen tinéktek is kellemes az ünnep!"


maya40 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8189
Még gyerekkoromban egy nagyon szeretett irodalomtanárom járt a egykori Szovjetúnióban és látott néhyány darabot múzeumban. Azt mesélte, hogy volt néhányhoz nagyító, amin keresztül látni lehetett, milyen tökélyig ki dolgozták őket.
Az értékükről meg csak annyit, hogy gépfegyveres katonák álltak az ajtóknál.

Egy biztos: Az orosz arisztokraták aztán tudtak élni.

Előzmény: Hofburg (8188)
Hofburg Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8188
Igen, enyém ez a tündér "kis" nyúl!!:)) 3 éve kaptam a szülinapomra, akkor még törpenyuszinak indult. De szerintem Neki nem szóltak erről, ezért Ő házinyúl méretűre nőtt a későbbiekben.:) A neve: Nyuszimu. Ennek semmi értelme, csak úgy van.:))
A dícséretet köszöni, ugyanis rendkívül hiú.:)) És egyértelműen Ő a Ház Úrnője, és nem én.:)))

Maya, szerintem is csodálatosak a Faberge dolgok! Mindig imádtam őket. Igen, talán picit giccsesek, de még ezt is olyan elegánsan adják elő, hogy nem lehet nem imádni őket a szépségükért.:)

Boldog Nyuszit Mindenkinek!:)
Előzmény: Ancsi* (8187)
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8187
Szia!
Néha szoktam rímelni, de ezt nem én írtam. A neten találtam rá és megtetszett.
Idézőjelbe kellett volna tenni.

Hofburg!
Annyira édes ez a nyuszi!!! :)
Tényleg a tiéd? Hogy hívják?
Előzmény: zsófiaéva (8183)
maya40 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8186
Az egy Fabergé óra. A legyező formája miatt tettem fel. Imádom az ilyen szépségeket, bár van aki szerint giccsesek.
Előzmény: Jtoti (8180)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8185

Amikor Bécsben a Collegium Hungaricum /remélem, jól írom!/ volt egy kiállítása a gödöllői kastélynak, akkor ennek ez volt a plakátja.

 

Én is áldott húsvétot kivánok mindenkinek!

Hofburg Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8184
Néhányatoknak elküldtem már mailben is ezt a képet, de ide is felteszem, hogy ezzel kívánjak Mindnyájatoknak nagyon szép, boldog Húsvétot!:) Legyetek sokat a szabadban, mert fantasztikus ez a rengeteg szín és ez a friss levegő!
Andi


Ő az én ártatlan kis nyúljószágom, aki ááááá, sohasem tesz rossz fát a tűzre...:)))
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.11 0 0 8183

Sziasztok!

 

Nagyon kellemes ünnepeket! Sok tojást! Meg locsolót, de azt csakis abban az esetben, ha akarjátok;)

 

Ancsi, nagyon aranyos vers, te írtad?

 

Ádám, én is csak dicsérni tudom a virágototkat:))

 

üdv

zséé

Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8182
megnézitek...:)
Előzmény: Csabi_Adam (8181)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8181
Szia Jtoti!Szerintem az egy legyező formájú óra!Mert ha megnézitem a "pálcikák" mögött ott van a támlája:)
Előzmény: Jtoti (8180)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8180
Fantasztikus Ádámék virága, nekünk soha nem volt ilyen.
maya az utolsó tárgy egy legyező, vagy csak egy olyan formájú tárgy.. igen érdekes azokkal a portrékkal meg órával.
Mindenki szépségeket tett fel. az az ibolyamező. Idei tavasz kedvezett ennek a virágnak mert nálunk is mint még soha tele volt a fű vele.
Ha lesz időm még az ünnepek alatt még keresek hasonló szépségeket, mármint virágjainkból gondoltam. Most mindenkinek jó éjszakát.
Előzmény: maya40 (8177)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8179
Természetesen kettőt rendeltem, igen most már nem bízok semmit a véletlenre.
Csak ezt most külön már nem említettem.
Előzmény: szmel (8175)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8178
Nemtudtam...Köszi a cikket nagyon jó:)Sárgán is nagyon szép szerintem:)Na az előbb elkezdtem hogy először:) (csak közbe becsődölt a netem)...Másodszor kijön akkor vasárnap Gödöllőre??Remélem hogy nemcsak a könyvet veszem meg, hanem sok más apróságot is tudok venni:)Jajj majdnem elfelejtettem találtam egy tökjó képet a neten:)Nemtudjátok hogy mire készült ez a kép??:)Sziasztok...Szép estét:)
Előzmény: maya40 (8177)
maya40 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8177
Ezekkel a szépségekkel kívánok mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket.





Ádám, gyönyörű a virágotok. Tudtad, hogy császárkoronának is hívják?

Császárkorona
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8176
Sziasztok!Először is Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek:) Én is egy a kertünkben lévő virággal szeretnék kedveskedni mint Jtoti:) Most ő kertünk szeme-fénye:)Azért mert megvettük a hagymáját 3-4 éve és most virágzott először, szerintem tök szép:) A virág neve: császárvirág:)
szmel Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8175
SZia Jtoti:)

Egy darabot szeretnél a kitűzőből, mert múltkor kettőről írtál?



Kellemes nyuszis, locsolós, jóidős húsvétot kívánok minden kedves Sisi rajongónak:)

szmelanyu
Előzmény: Jtoti (8170)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8174

Hali!

Nekem már van, megkaptam múltkor Titániától, Gödöllőn. :-))

Előzmény: szmel (8168)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8173

Sziasztok!

 

Kedden készítettem ezeket a fotókat a Vadasparkban, nagyon szép a tavaszodó erdő, különösen alkonyat tájban. Hatalmas ibolya-mezők vannak mindenhol, több méterről is érezni az illatukat.

 

Én ezekkel a képekkel kívánok nagyon szép Húsvétot minden Sisi rajongónak! :)

 

alminar Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8172
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden Sisi- és Rudolf-rajongónak!
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8171

Jtoti Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8170
Sziasztok!

Én szeretnék kitűzőt, mert sajna nem találom a másikat, remélem azért majd még előkerül valahonnan. Gondolom Titániával tudunk akkor találkozni, vagy majd megbeszéljük ha még van idő rá.

A múltkor gondolkoztam, hol olvastam a Franc Salvator féle szeretőről
most beugrott és belenéztem egy könyvebe a
Martha Schad A hercegnő Aki szalonképessé akarta tenni Hitlert c. be és lám itt van. A főherceg mésalliance-a Stepahani Richterrel 1911 óta tartott és nem maradt következmények nélkül, mikor kiderült a hölgyemény gyermeket vár Ferenc József elintézett egy esküvőt a harminchat éves Franz von Hohenlohe herceggel.
A gyermek az esküvő után 7 hónappal meg is született. Franz Josef Rudolf.....stb néven.
Azt írja a könyv, hogy Mária Valéria utolsó gyermekét Ágnest 1911-ben 42 évesen hozta a világra aki csak néhány órát élt, és ezután a nagyon kegyes életű depresszióra hajlamos főhercegnő sokat volt egyedül Walsee kastélyában,nem így életvidám hitvese, aki elég gyakran hagyta magára..
A könyv a hercegnő(Steffi) naplójából és titkos levéltári anyagok alapján készült a kiváló német író-történész tollából és nagyon élvezetes.
Én az Erzsébet királyné leányai c. könyvtér is nagyon szeretem.
Ez is tartalmaz képeket.

Kellemes ünnepeket is kívánok Nektek a kertembe még megbúvó kis ibolya csokorral.
Előzmény: szmel (8168)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8169
Elképzelhető, hogy igaz.a lepedőnézegetésről elég sok helyen írnak ám:)
szmel Creative Commons License 2009.04.10 0 0 8168

Szia Panni:)

Köszönöm:))))

Mégegyszer közhírré tétetik!

Megérkeztek a fórumos kitűzők!

Ár: 600 Ft+145 postaköltség.

írjatok!

kordasszmel@freemail.hu

Pontos postacímet kérek!

Pest környékiek Titániától vehetnek át kitűzőket a jövő héttől.

szmelanyu
Előzmény: PanniF1 (8167)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 8167

Sziasztok!

 

Tündér a lányka. :-)

Persze a név kötelez. :-))

 

P@nni (FH Anna) :-)))

Előzmény: szmel (8161)
maya40 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 8166
Sziasztok!
Bernadett ez nagyon is lehetséges. Amennyire én tudom, már eleve a nászéjszaka után ellenőizte Zsófia, hogy elháltak-e, még pedig úgy, hogy főnemesi tanúkkal együtt megnézte a lepedőt. Ezzel az elháláson túl, azt is megnézték, hogy szűz volt-e a menyasszony. Elég undorítóan hangzik, de akkor ez volt a szokás.
Az persze nem tudom, mennyire tartozott a szokásokhoz, hogy aztán is mindenbe belehablatyolt az öreglány, én például valamelyik könyvben azt is olvastam, hogy amikor Sisi várandós lett, a kedves mama eltiltotta F.J.-t a házasélettől. Ennek fényében az sem tűnik lehetetlennek, hogy ellenőrizte az egész nemi életüket.
Bár ez sem volt előzmény nélküli, most olvasom a Habsburgok szerelmi krónikáját, amiben ugyanezt írják Mária Teréziáról és ugye tudjuk, hogy Zsófia előszeretettel hívatkozott rá. Igaz ugyan, hogy a nagy előd csak a menye kétszeri vetélése után beszélt a fia fejével, és az is, hogy ő igazán jóindulattal törődött József feleségével. Nekem legalábbis ez jött le a rájuk vonatkozó fejezetből.

Valahogy megrázott az a rész, amikor Mária Terézia világos bútorokat és dekorációt rendelt Izabellának, mondván, hogy ehez szokott a szülői házban, hát érezze jól itt (Bécsben) is magát. Mennyire ellentétes ez azzal, hogy "Mária Terézia is itt élt, és ha neki jó volt így a kastély, akkor egy kis jött-ment bajor hercegnőnek is jó kell legyen."
Nem tudom, mondta-e tényleg, de én nagyon is el tudom róla képzelni.
Előzmény: bernadett17 (8163)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.09 0 0 8165

Sziasztok!

 

Hu, Jtoti, nagyon szépen írtad azt az utólsó mondatot:) És milyen igazad van:) bár, nem biztos, hogy ez túl pozitív, ez személyfüggő.....

Előzmény: Jtoti (8164)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.09 0 0 8164
Sziasztok!
Először is csodásak a képek nagyon édes ez a lány reméljük hamarosan személyesen is láthatjuk Annát.

Erről már többen, rengetegen helyen írtak, én is olvastam ezt a verziót , ez abban az esetben lenne érdekes főleg, ha elfogadjuk azt, hogy Marynak nem volt a többszöri temetést követő vizsgálatánál lövés nyom a koponyáján
Mivel ahány írás annyi vélemény, nem lehet eldönteni biztosan
Ebben az esetben minden lehetséges, hiszen annyi változat született az idők folyamán. és senki nem mondott "bizonyítékokkal" alátámasztott véleményt.
Tudjuk, majdnem mindent megsemmisítettek.

Az én ismereteimmel arra a megállapításra jutottam, a közvetlen "szemtanúk" is ellentmondásos történetekekel álltak elő, és ezt még később meg is változtatták.
Szerintem nem valószínű, hogy az "igazat" valaha is megtudjuk.

Talán ez nem, is lenne jó. Mert mi, kik rajongói vagyunk ennek a családi történetnek és annak szereplőinek sokkal elfogadhatóbb és kegyesebb igazsággal bírunk.
A történelmi igazság nagyon is normális igénye a nemzeteknek, de az együttélés és viszonylagos elfogadás ebben a nagy európai közösségben annyira törékeny, hogy bizonyos dolgok szerintem érdekekbe ütköznek.

Ez a nagy baj a mi kis kutakodásainkban is annyiféle véleménnyel találkozunk és elfogadni persze a számunkra "kedvezőbb" képet szeretnénk és nagyon haragszunk az az ettől eltérőre, de ki tudja még a szomszédjáról is milyen valójában.
Előzmény: szmel (8160)
bernadett17 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 8163
Sziasztok!

Tegnap előtt volt az rtl klubbon a XXI.század című műsorban Sisiről!Nagyon érdekes volt,bár nekem furcsán hangzott benne egy rész amit a történész mondott,hogy Zsófia ellenőrizte Sisiék minden éjszakáját,hogy mi történt, de még a haviját is . :S
Akit érdekel itt a videó.

http://www.rtlhirek.hu/video/50460

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!