Keresés

Részletes keresés

KarnEvil Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4444
Zsolt, szívemből szóltál. Ugyanezt vallom én is.
Megkaptam az e-mailt, köszi, már nagyon kíváncsi vagyok a pedálra :)
Előzmény: tehtube (4440)
audiomedia Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4443

Eladó egy garanciális VISCOUNT DB-3-as Hammond klón. Waterfall bill., beépitett leslie. Finom orgona, nagyon jó a játékérzet rajta! Ajánlom mindenkinek. Az egyik legjobb autentika!

érd: heart@kabelszat2002.hu

ham_peet Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4442

sziasztok!

 

stratégiaváltás miatt sajnos eladó a KORG (new)CX3-asom (3 éves). puhatokkal, flight case-zel, expression pedállal, leslie pedállal. Esetleg a motion sound KBR3D is.

Mindketten keveset használt, de szinpadi cuccok.

 

 

dombi39 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4441

Ez is talentum, amit nem szabad elásni!

A zne mindenkié, és meg is kell osztani mindenkivel. Pláne avval aki szereti.

Előzmény: tehtube (4440)
tehtube Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4440
Igazad van, nem szabad. Aki egyszer tud zenélni, annak valamilyen szinten, de mindvégig csinálnia kell. Találkoztam pár ügyesebbel, akik teljesen abbahagyták. Vannak ilyen öncsonkítós embertípusok is, de egy képességünket nem kihasználni, bűn, főleg ezt a fantasztikus metanyelvet, a zenét.
Előzmény: dombi39 (4438)
tehtube Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4439

Írsz hogy igazán nagyok... Tudod Jimmy Smith-t ebben a műfajban überelni? :-)

Ő persze Errol Garnerre hivatkozott, az ő játékát tette át nagyrészt Hammondra, főleg a block szólós témákat. Persze ez a ritka kivétel, a képzettség sokat segít.

Még egy elsajátítandó szint: Eddie Howard Jr. A "kántorúr" NAGYON tud! http://www.youtube.com/watch?v=T8mufbkRsWs

Előzmény: dombi39 (4437)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4438

Ne add el! Örök darab.(egyébként én mindig A100-ast akartam magamnak). Harrisburg-ben (USA, PA) volt egy nagyon szép. Akkor határoztam el, hogy nekem kell egy ilyen. Egyszer már majdnem megvettem egy Rodgers orgonát otthonra (tudom az nem Hammond!), mert 1,6 mFT-re le volt árazva. De nem fér be... A költségvetésembe, meg a lakásajtón!

Én már eladtam egy pár hangszert, met mondván úgy sem fogok már rajta játszani, mert pl mással kezdtem foglalkozni... Mind megbántam! Erről a témáról Tambi biztos tudna mesélni nekünk.

Előzmény: LaurensHammond (4433)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4437

Nem baj. Én akkor is az igazi fapadra eszközöm. Van egy nagyon jóm!!!! Szépen kijavítva, felújítva!

És a műfajom már sokat változott mióta Hammond-om van! De mikor igazán szépet akarok játszani csak magamnak, akkor előveszem Bach: Air művét és biz csúszkálni kell, mert majd minden pedál-lépés oktávban van.

Én tisztelek (!) minden zenészt, aki nem ismeri a kottát. De amikor az igazán nagyok (pl: John Pattitucci, Mike Stern - bár ők gitárosok tudom!) azt mondják, hogy a legfontosabb a szolfézs, akkor úgy én is elgondolkodtam...

Előzmény: tehtube (4435)
tehtube Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4436
tehtube Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4435

Igen, lehet egy ABC-vel klasszikus darabokat is előadni, de nem ettől nagy ez az orgona. Ahhoz Jimmy Smith-t, Jimmy Foster-t és társait kell megnézni. Egy önálló műfajt alakított ki. Ez a jazz-blues-rock orgonálás. Itt nincs csúszkálás. Erős hüvelykujjcsapkodós balkézbasszus aminél az alapegyeket rápufogtatja a lábbasszus mintegy a nagybőgő húrjainak megcsapását szimulálandó. Néha pár előke, egyszerűbb hangsor beszúrva. Ez más műfaj. Te szintén más műfajban játszol. Ami még szinte murisan érdekes: több orgonista autodidakta, kottát olvasni nem tudó. Nemcsak a király, hanem pl. Don patterson, Lonnie Smith

Van egy szélsőséges eset, Barbara Dennerlein. Nos, nála intenzívebb basszusra nincs szükség. A nyers fapriccsre csak ráizzad az ember segge. Már képet 2005 márciusában is feltettem róla, érdemes tényleg több évet visszaolvasni. Barbi munka közben: http://www.youtube.com/watch?v=60ut7yIuCEY 

Előzmény: dombi39 (4431)
okumoto Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4434

...Szerintem is, jó dolog. Végre egy hely, ahol többnyire naprakész lehet az ember Hammond-ügyben. (index-bay: Egy 1,7 milliós csoda OASYS szerintem már sehol sem lesz, amikor még mindig csikorognak a jó öreg Hami-k. :) )

 

Az új C1 "kaphatósága":

CLAVIA

 

Milyen lehet 500-ért? (PRO-145 árban van.) ;)

LaurensHammond Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4433

Pontosan....Hiaba, szegeny orszag ez alapjaba veve, megha van is sok gazdag "tehetseges" ember. Egy baratom kint el mar 20 eve USA-ban , es azt mondja mindig: ez az orszag egy gagyi orszag, es mindenbol a az olcso, es a szar ami eladhato. Sajnos igaza van, neha ra kell jojjek, es most itt nem csak a millio folotti Hammond orgonam ad erre okot. Lemezekkel foglalkozom mint kereskedo tudjatok www.victoraudio.hu  olyan szinten kezd mar a cd is luxuscikk lenni, hogy ezt nem gondoltam volna meg par eve. Amikor 2500 Ft-ert adok pl egy jo albumot, Jimmy Smith akar, es nem viszik, mert "majd letoltom a netrol" meg hasonlo dumak....haaaat, en megertem, hogy nincs penz, engem sem vet fel. Kivulallo azt latja, dehat auto araban van Hammondja..:-) Sokaig sporoltam ra, es hat a fanatizmus, mast nem vettem... es meg egy fontos motto: ezeket a cuccokat egyszer kell megvenni! Az erteke csak no (ha vigyaz ra az ember),  es orok darab.

Az pedig, hogy egy A, B, C Hammond model millio folott van, plane ha csoves Leslie van hozza....nem kerdes! A nemet Ebay-en meg kell nezni akar, egy A100 is vagy 3500-4000 EU magaban...vagy 2000 EU egy Csoves Falacika...es akkor meg nincs ugy osszelove mint Tehtube szaktarse, vagy becses szemelyeme.

Egesz mas az ara, mint a szinten Hammond L, M, T szeriaje. Az par szaz euro-ert mar kaphato. Nagyon jo az is...en is olyanokkal kezdtem, ez mar anno Tehtube leirta, hogy ugyesen ki van talalva ez a Hammond company reszerol:-)

Viszont a Rolls Royce B3, C3, A100, RT3 ott viszont nincs mese, amit a Rhoda, Jimmy Smith vagy barmi mas nagy Jazz Hammond orgonista lemezfelveteleken hall az ember. Nem hiaba Emerson bacsi is az L100-asat zuzta, de a C3 mindig becsulve volt:-)

Egyebkent oszinten megmondva, nem is banom, ha nem megy el az orgim. Tenyleg tokeletes ahogy leirtam. Hirtelen fellangolas volt, hogy mi lenne ha, egy masik format C, B-t kiprobalenek...dehat ugyanaz, mitobb, ezzel evek ota csak tuningolas, hang javitas van...csovek, zengeto...etc igy meg az uj joveveny lehet el is szomoritana, hogy ujabb munka lenne..:-) Ami jo, vagy nagyon jo, azt konnyu rontani:-)

Egy a lenyeg, Hammond forever, es tessenek sporolni, mert ezek megerik!

Előzmény: dombi39 (4432)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4432

Így igaz.

Bár ismét eszembe jutott Finna Nándi (Gitárodú hangszerbolt) szavai: "ebben országban csak nagyon kevesek akarnak 100.000,- FT-nál többet adni egy hangszerért. Csak az olyan megszállottak mint te Dombikám, meg én, meg még egy ketten." 

Előzmény: LaurensHammond (4430)
dombi39 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4431

Kedves Mester!

Nagyon szép darab, igazán. Az ára is... Biztos megéri.

Egyet azért megkérdeznék: kinek az ötlete volt a pad kárpitozása? Én mint egykori templomi orgonista (és most Hammond-os a Te jóvoltoból is......) nem tudom elképzelni, hogy ezen normálisan lehetne pedálozni. Persze most abból indultam ki, hogy Boelmann C-moll szivtjének I. tételét játszom - abban azért kell "steppelni".

Előzmény: tehtube (4429)
LaurensHammond Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4430

Szep darab, nem mondom!:-)

Azert valoban addig jo, amig kis, es "csoro" orszagunkban ilyen darabok cserelnek gazdat, es hol mashol ha nem a Hammond forumban.

 

Előzmény: tehtube (4429)
tehtube Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4429

Eladó ez a B3. Végállomás, fullos. Pad, 25-ös pedál. Ezt nem lehet felülmúlni. Extra csöndes mechanika, ütős hang, Organ Mate Tube Reverb, elektronikus-csendes lezlivezérlés. Finom billentyűzet, drawbarok, kapcsolók. Red cap kondik.

Kétsebességes lezlimotorok, csöves leslie végfoktuning: 35->65W-ra, ami szinte kettő lezlinek felel meg!

Pici optikai tuningok: Joey DeFrancesco szignálta a kottatartót, a pad ülőrésze nagyon szép kárpitot kapott. Egyben 2,09M, de lehet külön is.

Ha valakit érdekelné.... arsic@t-online.hu, 20 347 9517

Üdv, Zsolt

tehtube Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4428

Hát igen kétféle frekvencia van:

50Hz, 60Hz. Amerikai 60Hz-es motor esetén alkalmazni kell egy gyorsítót hogy a motor megfelelő fordulatszámmal forogjon itt Európában is :-)

Meg 32Hz -> ~6500Hz ami nem olyan vészesen magas :-)

Szerencsére senki nem OFF-ol, csak drawbaros orgonákról és kiegészítőikről hallhatunk itt. És jó zenékről!

Ki jön 23-án Lord fellépésére?

Előzmény: glissando (4426)
hvik Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4427

Szerintem addig örüljünk, amíg ilyet lehet tapasztalni kis országunkban...

 

Előzmény: glissando (4426)
glissando Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4426
Úgy érzem, kicsit "kereskedelmi csatornává" kezd átalakulni ez a fórum. Egyik-másik Hammond olyan frekvenciával cserél gazdát, hogy már szinte követhetetlen. Na és persze egyre drágul a portéka. Kár....
tehtube Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4425
Eddig láttuk C3 I-II, B3, A100-on, most már van RT3-as felvétel s.
Előzmény: Sycsa (4424)
Sycsa Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4424
tehtube Creative Commons License 2007.03.17 0 0 4423
Kis néznivaló tavaly augusztus harmadikáról a veszprémi sportcsarnokból: http://www.youtube.com/watch?v=iTfxGzOHIJE - Joey DeFrancesco Trio
LaurensHammond Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4422
Lemaradtak a fotok:
LaurensHammond Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4421

Na megegyszer! Hammond fan-ok, mugyujtok figyelem figyelem!!!Egyszeri lehetoseg!

Forumban mar ismert, es talan nehanyotok szamara hallott(kecskemeti Rhoda Scott koncert) Hammond A100-as orgonanm, es csoves 710/22H Leslie-m felturbozva elado!

Hibatlan allapotban, kompletten organ mate zengetovel, Orgona Rhoda néni alltal ellenorizve, es dedikalva....Tokeletes hangszer, legendas B3/122  hang!!!

 

 220 Volt-os, 50/60 Hz atalakitas minden ami kell...feszes billentyuk, 1962-es evjarattal, es a lenyeg, mintha most hoztak volna ki a chicagoi gyarbol:-)
Iranyar 1,8 kompletten (Orgona, pad, pedal, Leslie...etc)

tehtube Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4420

Klassz muszika, hiánypótló, gratulálok.

Szokás szerint nagyon hangos a dob, de az orgona/billentyű és az ének halk. Erről le lehetne szokni.

Előzmény: LittleBig (4417)
tehtube Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4419

Egy kezdő kollégát mutatnék be:

http://www.youtube.com/watch?v=TZ860P4iTaM

:-)

hvik Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4418

* a gépelési javításom, 10110101 a digitális hangszerek...

Mindegy igazából, hogy el van-e takarva, vagy nincs, eszméletlen jól szól.

Előzmény: tehtube (4416)
LittleBig Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4417
Hali!

Szeretném felhívni a figyelmeteket új zenekarunk a Boogie és a Root Powers demójára, ami nemrég készült el. A Felvételeken Nord Electro hallható egy valódi Leslie-vel.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=108055211

üdv, Matyi
ui. a zenekar fellép a márc 31-i Almássy téren tarott James Brown emlékfesztiválon is.
tehtube Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4416

*, 10110101  ????

Még most a Purpléban is Don Airey fekete lepellel rejti el lábait.

Előzmény: hvik (4415)
hvik Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4415
* = d helyett t
Előzmény: hvik (4414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!