Keresés

Részletes keresés

jamesz64 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 30443

 

Szia! Írd meg melyik méretre van szükséged.

Előzmény: default6 (30437)
Csuhás Creative Commons License 2019.02.13 0 0 30442

Ha nagyon nem boldogulsz akkor a hétvégén le tudom fotózni és ráírom a lényeges méreteket. Egyébiránt a patronhüvelynek majdnem a menetig be kell mennie a főorsóba. A menetes gyűrű segítségével lehet azt kihúzni onnan. 

Előzmény: default6 (30437)
default6 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 30441

Vas mindenhol van, a vas relatív magenergiája a legkisebb, a nap méretű csillagok ezt tudják max előállítani fúzióval. Itt minden vasnál nehezebb anyagot egy korábban létezett majd szupernovaként felrobbant szupercsillag rakott össze. Vagy valami ilyesmi.

Úgyhogy esztergálhatsz bolygó méretű vasdarabokat mint ami pl a Föld magjában is van. Jó hír, hogy forgástest. Rossz hír hogy kamionnal bajos megközelíteni.

Előzmény: Törölt nick (30438)
Veisace Creative Commons License 2019.02.13 0 0 30440

Jó köszörűst nem tudtok? A debrecenivel aki a jófogáson hirdet van valakinek tapasztalata? 

Titan0 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 30439

De ott van: Earth

Előzmény: Törölt nick (30438)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.13 -1 0 30438

Bár a föld nevű bolygót nemlátom a fotódon , mégis az jutott az eszembe,hogy jólene innét távozni a jókis műhelyemmel esztergámmal egy másik galaxisba. Vennék egy jónagy kamiont,mindent felpakolnék rá,és itthagynám ezt a bonyolult világot. Csak az a bibi,hogy nem tudni,hogy a világegyetem más részein igénylik e a vasmunkást,meg egyáltalán van e vas !!??

A németek állitólag már megindultak,mert nemigen birják a "sáskainváziót"

Bocsi....................igaz van forgácsolás a levelemben,de gondolom,hogy picit feldobtam a topik életkedvét,némi mosollyal !!!

Előzmény: Törölt nick (30433)
default6 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 30437

Sziasztok,

Megtenné nekem valaki, hogy az E2N patron behúzószárat leméretezi?

Ebben a linkelt hozzászólásban kérdeztem, hogy tényleg így kéne-e kinéznie a patronbehúzóhüvelynek? Ami van nekem elég gyárinak látszik de nagyon kilóg a főorsóból

 

Köszönöm

Előzmény: default6 (30171)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.13 -2 0 30436

Szerintem is a te tippjeid között lesz megtalálható a megfejtés - ahogyan rferi is írta. Mindenesetre forgácsolásra nem igazán alkalmas, ezt kipróbáltam ma délelőtt.

 

Viszont egy kis időre félreteszem ezt a különben sem súlyos problémát, mert más ház körüli feladataim vannak, amiket el kell végeznem.

Előzmény: TROMF22 (30430)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.13 -2 1 30435

A planetárium nem lesz valósághű sem az égitestek méreteit tekintve, sem az egymástól való távolságukat tekintve, sem az ellipszis pályájuk, sem a keringési idejük. Egyik égitest sem fog önmaga körül forogni, csak a Nap körül körpályán keringeni, de különböző szögsebességgel.

 

Nem az enyém, hanem egy barátomé.

Előzmény: KART EMG (30434)
KART EMG Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30434

Szia!

 

Mennyire lesz valósághű a planetáriumod ? A bemutatott képen az egymáshoz viszonyított bolygóméretek és a távolságok is elég messze állnak a valóságtól. A keringési idők arányai valóságosak lesznek ?

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (30433)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -2 1 30433

Bocsi, hogy egy kicsit eltérek az aktuális tárgytól, de biztosan nem bánjátok, ha tudjátok hogyan haladunk a planetáriummal.

 

A megrendelő barátom ma beszerzett egy csomó papírmasé gömböt különböző méretekben. Ezeket kell majd a következő napokban a mozgató mechanizmushoz feltennem. A következő képen egy elvi planetáriumot láttok, de majd keresek egy olyant, amit megvalósítunk. Sőt! A megvalósított planetáriumról is szeretnék képet betenni majd, de a bolygók megfestése már nem az én feladatom lesz.

 

Csak azért, hogy képek is legyenek a topikban.

rferi Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30432

Szerintem ezzel vagyunk a legközelebb!

Valamit - például tárcsákat - fel kell szerelni erre a rúdra úgy, hogy könnyen cserélhető legyen, de ne forogjon el.

Ezért készült egy négyzetes csavar. Ez.

Feltolják a valamit - pölö tárcsát - a rúdra, majd egy alátétet, és feltekerik az anyát, ami rögzíti.

 

Simán el tudom képzelni  valami mezőgazdasági-, háztartási-, falusi kis masina alkatrészeként.

Ezeken a helyeken olyan sok bigyót lehet használni, hogy simán lehet ott valami ilyesmi feladat.

Előzmény: TROMF22 (30430)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30431

Sok jó kérdést tettél fel, mind át kell gondolnunk. Egyelőre kevesen vagyunk hozzá, de reggelig sok minden történhet. Arra gondolok, hogy többünknek még csak most kezdődik a szabadidő, mert valakinek dolgoznia is kellett. Na bocs, ez poén volt, de lehet benne igazság, hogy többen is csak így estefelé jutnak gépközelbe.

 

Reggel folytatjuk. Én kipróbálom, amit ígértem és az eredménnyel jelentkezem.

Előzmény: TROMF22 (30430)
TROMF22 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30430

Ha már a reszelő teszt is a szerkezeti acél irányába mutat, akkor ez egyre nagyobb valószínűséggel nem szerszám, hanem valaminek a valamije.

Olyan segédeszköz, tartó, valamilyen tartozék.

 

-Feltehetően egyszerre több darab is használatban lehetett (van 3 egyforma is)

-A felhasználás valamilyen méretsorhoz igazodik (van 3-4 -féle méretben)

-A nagyobb szár-része megfogási nyomokat hordoz. Ez lehet stabilan befogva.

-A spéci profilú részhez valami rendszeresen kapcsolódik, ráhúznak, feltűznek rá valamit.

-A feltűzött valamivel alakzáró a kapcsolat, az elforgás kizárt.

-A sarkokon lévő menetprofil-szakaszokon nem látszik olyan kopásnyom mint a lapokon.

-Ebből következik, hogy nem valószínű a csavar/anya használat.

-Így a sarkokon lévő menetprofil-szakaszoknak más pl. tisztító funkciója is lehet.

-Esetleg a tüskékre felhúznak valamit (esetleg több rétegben) melyeket a tüskék csak pozicionálnak.

-Valamiket feltűznek a tüskékre, ami deformációképes (bőr?) és csak átmenetileg van feltűzve

  valamilyen művelet alatt. A stabilan tartáshoz elegendő a sarkokon lévő fogazat.

 

Mi lehet az,

-amin furatok (lukak) vannak

-nem szükséges precíz pozicionálás, de több darabot is össze kell rendezni valamilyen művelethez

-segédeszköz nélkül könnyen (gyorsan) elvégzendő az összetűzés, összekapcsolás vagy csak a pozícióba hozás, és ugyanilyen gyorsan végrehajtható a kapcsolat oldása.

 

Mit kell ilyen előkészületek után elvégezni. Minek lehet ez a feltételezett műveletsor az előkészülete.

 

Talán ezzel közelebb jutnánk a megoldáshoz.

Természetesen a mozgás relatívan értelmezendő, mozoghatnak a tüskék is.

 

Előzmény: Törölt nick (30425)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30429

Bocs! Félreértettem valamit.

Előzmény: cyr45 (30428)
cyr45 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30428

Az a viszony nem miattam alakult úgy, ahogy. Te akartál engem ellehetetleníteni, mint házigazda.

Maximális önérzettel, minimális empátiával. Én soha nem haragudtam rád, csak sajnáltam az ügyet.

 

De azt hiszem, ez nem igazán tartozik ide, privátban tisztázhatjuk, ha akarod!  Bármikor elérhetsz...

Qq-nak megvan a címem, tőle megkaphatod.   Vagy Csuhástól is, neki is megvan.

 

Illetve, kérem őket, hogy, ha kéred tőlük, legyenek szívesek megadni neked!:-)

Előzmény: Törölt nick (30425)
Feri948 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30427
Előzmény: Feri948 (30426)
Feri948 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30426
Előzmény: Törölt nick (30416)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30425

Nos! Kipróbáltam reszelővel. Nem vagyok nagyon meggyőződve, ugyanis fogja a reszelő. Nem siklik rajta úgy, ahogy kellene. Mindegy! Holnap sárgaréz darabon egy furaton kipróbálom és beszámolok.

 

Ugye sejtetted, hogy a te segítő hozzászólásaidra számítottam legkevésbé. Nem a szakmai tudásod miatt, hanem a mi korábban kialakult viszonyunk miatt. Én állom azt, hogy lehettem volna lazább, de te is álld azt, hogy te is lehettél volna lazább. Most már mindegy, remélem szent a béke.

Előzmény: cyr45 (30422)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30424

Jókat írsz, de mégis vitatkozom. Valóban nincs olyan huzagolás, hogy tolva menjen. De a vésés tolva megy.

 

Viszont - lehet hogy a képeken nem láthattad, de - a dolgozó rész négyzetes keresztmetszete tényleg vastagszik. Az viszont igaz, hogy az eleje a kiinduló rész már négyzetes. Nehezen lehet belemenni vele egy furatba. De holnap kipróbálom, aztán meglátjuk. Jelentkezem a tapasztalatokkal.

 

A reszelőtesztet mindjárt kipróbálom, pár perc múlva meglátjuk.

Előzmény: cyr45 (30422)
vega83ster Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30423

Üdv!

 

Orosz IZS 1N611P esztergagéphez keresek előtolás táblázatot!Elég lenne egy jobb minőségű fénykép is.Vagy,ha megvan esetleg excel,word formában az is jó.

 

Köszönöm 

cyr45 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30422

Ha az csak egy árnyék ott rajta, vagy korrózió-kezdemény, akkor megtévesztett, mert én egy

bemart fészeknek néztem, ami hosszú "vízcsepp" alakú, és a körívvel lezárt rész a mélyebb.

Voltak ilyen kilincs-közdarabok is régebben, a stiftes rögzítés után, és a műanyagbetét előtt.

Egyébként, ha nincs rajtuk ilyen, akkor az is lehet, hogy ezek olyan régiek, hogy még stiftesek!

 

Semmiképp nem valószínűsítem, hogy szerszámok lennének, ritka a "tolt" üregelés.

És én nem is látom, hogy hosszirányban növekednének a sarkok, egyformának tűnnek!

A kiinduló rész is azonnal négyzetnek látszik...

 

Egyszerűen lehetne választ kapni, hogy szerszám, vagy alkatrész, mérd meg a keménységét,

van eszközöd hozzá!  De akár a "reszelőpróba" is elég, ha van, amelyiket már nem sajnálsz.

 

Szerintem vinni fogja!

Előzmény: Törölt nick (30411)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30421

Egyébként valóban nem elhanyagolható az a feladat, hogy négyszög alakú lyukat készítsünk. Láttam én a Youtube-on több érdekes trükköt, de amit a Youtube-on tudnak, azt én nem biztos hogy tudom.

 

Egyébként gumiréteget lefejteni már én is tudtam esztergán. Nem is gondoltam, hogy akkor én most gumit esztergáltam. De ez egy korábbi polémia következménye - mintha nem is írtam volna.

Előzmény: TROMF22 (30419)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30420

Tényleg írtad, már emlékszem hogy olvastam. Nem tudom miért nem vettem komolyan...

 

De most komolyan veszem, holnap kipróbálom, az eredménnyel majd jelentkezem. Tényleg jogos!

Előzmény: TROMF22 (30419)
TROMF22 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30419

"Talán valamilyen kezdetleges "üregelő" tüske, négyzet keresztmetszetű áttörések készítésére."

 

A 30406-ban erre utaltam.

 

De egy darabbal kipróbálhatnád, hogy megy-e a kör négyszögesítése.

Előzmény: Törölt nick (30416)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30418

Bocs! Nem rferi, hanem Feri948. Mindenki Feri itt?...:)

Előzmény: Törölt nick (30417)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30417

Azt nem tudom ellenőrizni, hogy hőkezeltek-e, de feltételezem, mert szerszámként amúgy nem lenne jó.

 

A tipped viszont kiváló! Hasonlít rferiéhez. Annyit még hozzáteszek, hogy én már véstem esztergával. tekergettem a hossz-szánt a késtartóban egy véső szerszámmal.

 

Tehát a tipped is nagyon ésszerű. Köszi!

Előzmény: TROMF22 (30415)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 -1 0 30416

Nem rossz! A betyárját, nekem is eszembe juthatott volna! Nem jutott, pedig nagyon adja magát.

 

Tehát olyan, mint egy huzagoló (na mondjuk itt tolagoló) szerszám. Köszi a tippet!

Előzmény: Feri948 (30414)
TROMF22 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30415

 

 

"valószínűleg olyan műbe foghatták be, mint esztergáknál a késtartó" ....

 

A szerszámot eszterga késtartóba fogva, valamilyen kerékagyban sérült, kiverődött reteszhorony korrekciója.

Munkadarab a rögzített tokmányba fogva, szerszám a késtartóban mint egy furatkés.

Keresztszánnal pici fogások tengelytől kifelé, előtolás hossz szánnal "be-ki".

Természetesen a főorsó áll, minden mozgás kézi.

 

Egy gépész-kovács akinek legfeljebb egy kecskelábas esztergája volt szokatlan megoldásokra kényszerülhetett.

 

Mondjuk azt még nem is kérdeztem, hogy hőkezeltek (edzettek) ezek a darabok?

Mert ötleteimnek csak ez esetben lenne bármilyen létjogosultsága.

 

Előzmény: Törölt nick (30411)
Feri948 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 30414

Négyszög lyuk készítő.

Előzmény: Törölt nick (30395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!