Keresés

Részletes keresés

mopsz001 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 360

Kedves AsheA!

 

Nagyon szépen megkérlek leírnád nekem e-mailben, hogy ki az orvosod és, hogy melyik kórházban dolgozik?

Előre is köszönöm!

A címem:   

                    mopsz001@freemail.hu

 

Jó éjt!

 

mopsz001 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 359

Szia AsheA!

 

Örülök neki, hogy pihentetek.:)) Hol voltatok?

Annak is nagyon örülök, hogy jobban vagy! Mikor kell visszamenned az orvosodhoz?

Mennyi gyógyszert íratott fel egyszerre? A másik fajtát is szeded még a Refluxon mellett?

Naponta mennyi Refluxont kell szedned és hány mg-at?

Az a baj, hogy én azért szoktam " BŰNÖZNI " a múlt héten minden nap ettem 2 db zselés szaloncukrot, ma meg paradicsomoskáposztát, múlt héten pénteken meg körözötett attól égett a gyomrom. :((

Most már nagyon vigyázni fogok, hogy még mértékkel se egyem a tiltott dolgokat.

Egyébként én is jobban vagyok.

Tényleg szerinted paprikást vagy pörköltet is a hagyma miatt nem szabad ennünk?

Te milyen gyümölcsöket és zöldségeket szoktál megenni mióta diétázol?

Sokszor puszillak!

 

Mopsz

Már nagyon hiányoltalak!!!!:))

Előzmény: AsheA (358)
AsheA Creative Commons License 2006.11.13 0 0 358

Szia,

 

Közben nyaraltunk vagy inkább őszöltünk egy hetet. :-) Nagyon jó volt.

 

Most már azt hiszem elindultam a "fokról-fokra javul majd" című szakasz felé. :-) Azért vannak még rosszabb napok, de már egészen sokféle dolgot meg tudok enni. Meg olyan vízzel töltött lufi érzés sincs túl sokszor. Szóval remélem javulok... Van még rá 4-5 hónapom. A doki szerint ennyi ideig kell majd a gyógyszer.

De fogok én még paradicsomot, hagymát, csokit meg fűszeres dolgokat enni. :-)

Legalábbis remélem.

 

Te hogy vagy?

 

Ash.

Előzmény: mopsz001 (357)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.05 0 0 357

Kedves AsheA!

 

Most már jól vagy? A Refluxon Neked hatásos most már??

Szép hetet!

 

 

 

 

Előzmény: AsheA (349)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 356

Köszi a válaszod! :))

Nekem meg inkább a torkom ég a savtól.

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 355
Nekem azt mondta a doki, hogy amikor jobban szokott égni a gyomrom.
Én reggel veszem be kaja előtt 3/4 órával.
Előzmény: mopsz001 (354)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 354
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Ha már csak naponta egyszer kell bevennem a reflura a gyógyszerem akkor reggel vagy este tegyem azt? Válaszaitokat előre köszönöm!
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 353

Kedves AsheA!

 

Az alkohol is savat csinál. A csoki azt tudom, hogy savat nem, de a záróizmot kilazítja.

Van egy jó oldal, amit tudok Neked ajánlani, ez a : www.reflux.lap.hu

nézd meg, van sok érdekes dolog. Onnan nyomtattam ki egy csomó dolgot, pl. a reflux diétát, stb.....

Kellemes hétvégét Neked! :)))

Előzmény: AsheA (352)
AsheA Creative Commons License 2006.10.26 0 0 352

Szia Mopsz,

 

Egyenlőre csak egy tükrözés volt, remélem, h így is marad. :-)

Ez az új gyógyszer a lufitünetek enyhítésére van. Tudod amikor pl. nincs kedved inni, mert utána úgy érzed, h az egész ott lötyög a gyomrodban. Brrr... ahogy olvastam hányinger ellen is jó. Lekopogom elég sokat segített, tegnap délben elfelejtettem bevenni és nagyon keményen éreztem a hiányát. Szóval nekem bevállt.

 

Nem tudom mondtam-e, de a dokim a lelkemre kötötte, h 3 dolgot ne egyek/igyak:

- Csoki (brühühü)

- Kávé

- Paradicsom.

Azt mondta ez az aranyszabály. A többit magamnak kell kitapasztalnom, h mit bir a gyomrom és mit nem. Sajna vagy szerencsére ez teljesen egyén függő.

 

Tükrözés ügyben sztem ügyes volt a dokim. Bár összehasonlítási alapom szerencsére nincs. De amiket leírtatok annak megfelelt, nagyon gyors volt, sztem 3-3,5 perc volt az egész. Kedves és elég sokat foglalkozott azzal, h a lehető legkevésbé érezzem magam borzalmasan. :-)

 

A.

Előzmény: mopsz001 (351)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 351

Szia AsheA!

 

Nekem is volt visszaesésem a 9-14 nap között. Ezek szerint Neked is eléggé fel van maródva a nyűlkahártyád?.

Ügyes a dokid a tükrözésnél? Téged hányszor tükrözött meg?

Nekem is az a bajom, hogy amikor ideges vagyok mindig a gyomromra megy, gyomoridegem lesz. Nem régen nyomtattam ki egy stresszoldó lélegzést és szerintem nagyon jó, már alkalmaztam.

A Cerucalt kiegészítő gyógyszernek adta? Mire jó ez pontosan?

Sok gyógypuszit küldök Neked!

Jó éjt!

Előzmény: AsheA (349)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 350

Szia AsheA!

 

Hétfőn este jövök újból és válaszolok Neked. Utazunk el ma.

Kellemes hétvégét!

Előzmény: AsheA (349)
AsheA Creative Commons License 2006.10.20 0 0 349

Éljen az Index... írtam egy hosszabbat erre jól elszállt az egész. Grrr...

Na mégegyszer. :-)

Szóval sajna nem azért van a csend mert egy szempillantás alatt meggyógyultunk.

Én tegnap voltam a dokinál. Baktériumfertőzés nincs. Elmondtam neki, h a Refluxontól egy hétig tök jó volt minden, aztán a másodikon megint voltak rosszullétek. Ez engem megijesztett.

A doki megnyugtatott, h hozom az átlagot, mert ezekre a gyógyszerekre az jellemző, h az 1-2 héten javulást érez a beteg, a 3-8-on pedig "visszaesést". Utána kezdődik a lassú javulás fokról fokra. Azt mondja, h 3 vagy 6 havi kezelés lehet szükséges esetemben. Megkérdezte vannak-e stresszforrások az életemben... :-) Kackac... válaszoltam, erre azt mondta, h akkor maradjunk eleve a 6 hónaposnál, mert tavasszal államvizsga meg egyebek. Úgy tűnik nekem eleve megvolt a hajlamom a refluxra, és a stressz miatt most előjött.

Egyébként nagyon kedves volt a doki, az összes rázúdított hülye kérdésemre részletesen válaszolt. :-) Ja és kaptam még egy gyógyszert Cerucalt.

Hát egyenlőre ennyi.

 

A.

mopsz001 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 348

Nagyon ki van halva ez a topic. :((((

Szép hétvégét!

mopsz001 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 347

Szép hetet mindenkinek!

Hol vagytok?

mopsz001 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 346

Szia!

 

Neked mennyi idő múlva hatott?

Elgondolkodom még rajta.

Te is netről rendelted meg magadnak?

Előzmény: jimy76 (345)
jimy76 Creative Commons License 2006.10.14 0 0 345

Üdv mindenkinek!

 

Gyomorproblémákra vannak jó természetes alapú étrendkiegészítők.

Én is többet próbáltam már a visszatérő gyomorégésemre.

Itt bővebben olvashatsz róla:

HRI-Vitalion

 

 

 

gyomorégés
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 344
Jó éjszakát mindenkinek!
Amerigo61 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 343
Minden jót Neked, és a többi sorstársnak is!
Előzmény: mopsz001 (342)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 342

Köszönöm a választ kedves Amerigo!

Jó éjszakát Neked!

 

Előzmény: Amerigo61 (340)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 341

Szia AsheA!

 

Ismételten köszönöm a válaszaidat , nagyon kielégítőek. :))

Na ezek a tünetek nekem is voltak, de amióta szedem a gyógyszert azóta elmúltak. :)) Lekopogom én is.Te milyen idüközönként eszel? Megteheted? Gondolok itt a munkahelyedre.....

A hastánc nekem nagyon tetszik és szeretem is bár még ilyen iskolába nem jártam soha , csak itthon próbálkoztam be vele.

Szép álmokat és szép napot holnapra!

Puszi!

Előzmény: AsheA (339)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 340
Éhgyomorral kell menni a tükrözésre, szal a hányás kizárt ...
Előzmény: AsheA (339)
AsheA Creative Commons License 2006.10.10 0 0 339

Szia Mopsz,

 

Háát ezt a felmaródás dolgot nem tudom fejből, úgy emlékszem alsó 1/3-on van. De majd megnézem a papíron.

Torokfájés volt, meg rekedtség is, most lekopogom nincs. Gyomorégés az egyenlőre van még, de én is úgy veszem észre, h jó ez a gyógyszer. Csak fura a rendszeres evés... :-)

A vizsgálat alatt gondolod a hányást? Nem ilyesmi nem volt és nem is hallottam, h nagyon előfordulna.

 

A fellépés egészen jól sikerült, az amatőr voltunkhoz képest. :-) Keleti tánc, hastánc egyébként.

 

Szép napot,

A.

Előzmény: mopsz001 (337)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 338
A tükrözés előtt 1 hétig napi 2x1-et kellett beszednem a bogyóból (a másodikat vacsora előtt fél órával), de nem tudom, miért ...
Előzmény: TOMMY-P (335)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 337
Kedves AsheA!

Köszönöm a válaszokat. Mi is szertnénk a férjemmel hamarosan egy kisbabát. Mások is kibírták refluxal, mi is biztosan kifogjuk. :)))
Neked mit mondott az orvosod, van nyálkahártya felmaródás a nyelőcsövedben?
Az utóbbi időben mik voltak a tüneteid? Neked nem égett a torkod vagy a nyelőcsöved?
Vagy enyhe torokfájás?
Be is fújtak lidocainnal és még ezek után is öklendeztél....stb....
Engem csak nyugtass meg hányni nem hánytál? Nem szoktak ugye? Egyedül ettől, emiatt tartok az egésztől. Persze tudom én , hogy senki sem szeret, de én 7 éves koromban hánytam utóljára, most meg vagyok 25.
Bocs, hogy ezzel fárasztalak, gondolom már kezded unni a témát?.
Megígérem az öklendezéssel és hányással kapcsolatosan ez volt az utólsó kérdésem.
Sokszor puszillak!

Sikerült a fellépésetek? Régóta táncolsz és milyen jellegű táncot művelsz?
Jó egészséget!
Szép estét!
Előzmény: AsheA (336)
AsheA Creative Commons License 2006.10.08 0 0 336

Szia Mopsz,

 

Hááát én aztán mindent csináltam amíg a cső a gyoromban volt. Gyakorlailag lehetetlen a nyelő, köhögő és egyéb reflexeidet leállítani. A mintavétel nem fájt, csak éreztem ahogy a cső mozgott ahogy levezették benne azt az izét amivel mintát vesznek. Azt nem tudom mikor lesz meg az eredmény, holnap majd felhívom őket mert a nagy izgalomban elfelejtettem megkérdezni, h napok vagy hetek.

 

Fellépések így többesszámban nincsenek, csak egyetlen volt most szombaton. Táncolok és a csoportttal már hónapok óta készültünk erre az estre. Szóval rettentő nagy volt az izgalom. :-)

 

Igen, sajnos én is azt olvastam, h a terhesség súlyosbíthatja a tüneteket és ettől félek is. :-( Ezért is vagyok kiváncsi a tapasztalataidra.

 

Az első tünetek... hmmm... jó kérdés. Évekkel ezelőtt, de az elején igazán nem is realizáltam, h a gyomrom fáj. Csak a rossz közrzet, meg a "valaminemjó" érzés volt biztos. Valahogy "bekúsznak" ezek a dolgok az ember életébe és olyan nehezen veszi észre az elején. Minimum 3-4 éve van már. De lehet, h régebben...

 

A.

Előzmény: mopsz001 (332)
TOMMY-P Creative Commons License 2006.10.08 0 0 335
Hali!
A félreértések elkerülése végett:)
Természetesen receptre kaptam, van egy doki akihez ritkán járok mert fizetős, és ő írta fel nekem anno egyszer. ÉS most éreztem, hogy megint kéne, de nem volt időm elmenni, így mivel anyám arra járt iratott fel nekem. napi 1x1-et de 40mg-osat, de én tuti reggeli előtt nem veszek be annyit mert mint irtam reggeli előtt 20mgtól is szédelgek. igy elfelezem a tabit reggel 20mg este 20mg.de csak 2 hétig aztan leviszem az adagomat napi 20-ra mert elég annyi:) igazából 20asat akartam de 2dobozzal és anyam meg a doki félreértették egymást mert anyam mondta h dupla adagot irjon fel erre 40-eset irt fel, de legalább 2dobozt igy is:)
szoval kcisit tanácstalan vagyok hogy este mennyire célszerű szedni...a tájékoztatón csak annyi van h reggeli előtt kell bevenni, de este miért ne lehetne?
gant Creative Commons License 2006.10.08 0 0 334

MINDENKINEK

A Controloc nagyon jo gyogyszer, én 2 éve szedem , mellette tünetmentes vagyok teljesen. De szerintem senki ne szedje a gyogyszert orvosi felügyelet nélkül. A gyogyszer amugy vényköteles

mopsz001 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 333

Szép vasárnapot mindenkinek!

 

mopsz001 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 332

Szia!

 

 25 éves lány vagyok. Te öklendeztél miközben a cső a gyomrodban volt? Fájt vagy éreztél valamit amikor szövetmintát vettek a gyomrodból? Az eredménye mikor lesz meg a mintának?

Bocsi már megint sok kérdést teszek fel egyszerre.

Milyen fellépésekre jársz ?

Még nem beszéltem az orvosommal, csak olvastam a terhességi refluxról. Azt írták, hogy aki sosem volt reflux beteg annál ilyenkor előjöhet. Valószínű előjön akkor ha majd terhesek leszünk, de ki tudja?

Neked mikor is jelentkeztek az első  tünetek?

Puszi!

Jobbulást!

Előzmény: AsheA (329)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 331

Szia!

 

Jól értettem, orvosi javallat nélkül szedsz Controloc-ot?? Recept nélkül is kapható ez a bogyó? Azért óvatosan szedd, szvsz nem lehet nyakra-főre beszedni, mert abból baj lehet! A gyógyszerhez mellékelt papíron elolvashatod, hogy mennyit és mikor lehet beszedni belőle, ne nagyon térj el tőle, de nem árt megkérdezni előtte egy gasztroenterológust is. (Ezeket a bogyókat többnyire reggeli előtt fél órával kell bevenni az előírás szerint, bár a Controloc-ot nem ismerem.)

A GERD stádiumát a tükrözésnél mondja meg a doki, amikor megnézi, hogy mennyire sérült a nyelőcső.

 

Szia, és jobbulást (mindenkinek)!

Előzmény: TOMMY-P (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!