Sziasztok!
Ezt a topikot azért hoztuk létre,hogy legyen egy hely ahol minden témáról lehet beszélni,akár kerti növény akár szobai,kerti tó,növények kártevői,barkácsolás a kertben,tanácskérés,szép tájak növényei,nyaraláskor lefényképezett pálmák,leanderek,rózsák,fenyők,vagy ha csak meg akarod mutatni a kedvenc virágodat,a kedvenc kutyádat ,macskádat ,akármit!!!!mindenkit várunk,itt nincs OFF téma:)
Persze, vettem én is csarabot az agyagos földembe. Mondtam nekik, hogy vagy kibírják, vagy nem, én nem tudok velük mit tenni. A rodik alá is tettem egy zsák tőzeget (talajcsere), hetente tápoldatoztam őket, mégis kifeküdtek.
Azt hiszem ennél a megoldásnál maradok, vagyis edénybe ültetem, mert most nagyon mutatós és jó lesz a szemnek a téli szürkület közepette. Elég sok árvácskám is van nagy ládákban szerintem jó lesz közöttük az erica is.
Az aranyszilt gondold meg, nézz utána a szilfavész-ellenállóságának, én futottam a múltkor egy kört, nem találtam semmi biztatót, úgy tűnik, az alapfaj (Ulmus carpinifolia) érzékeny rá. Ha találsz valami konkrétumot, kérlek, írd be ide is, mert engem is érdekel. Konkrétan az Ulmus carpinifolia "Wredei'-ről nem találtam infót ilyen vonatkozásban, de minimum gyanús... :-(
Így van, a Front-line ára sajnos brutális (én is érzem a pénztárcámon). Ott mindenképpen indokolt lehet a használata, ahol az állat testi közelségben él az emberrel, különösen gyerekkel, mert ez a szer két nap után érintéssel nem megy át, viszont a nyakörvből folyamatosan vegyszer kerülhet az emberre (is). (Szerintem mérgezni a nyakörv is mérgezi az állatot bizonyos értelemben, hiszen azért hat.)
Macskaügyben nem vagyok jártas, kutyánál szerintem a legjobb megoldás lakásban (is) tartott kutyánál mindenképpen a Front-line. Annak idején, ha lett volna ilyen a skót juhászos éveinkben, sokkal könnyebb lett volna ilyen szempontból az életünk. Ez gyakorlatilag mindenfajta külső élősködőt távol tart a kutyától, a teljes testfelületről. A kutyáknak való nyakörvek közül amelyik igazán hatékony (Kiltix), annak kibírhatatlan a szaga lakásban, és tudommal mérgező is, ha megérinti az ember, az eb nyakát meg elég gyakran simogatjuk. :-)
Most jutottam odáig hogy dughagymát ültetek tavaszra újhagymának, ikersorosan csinálom bakháttal. Két sor között van ca. 30 cm. közé majd tavasszal retket akarok vetni. szerintetek működni fog? azt olvastam h igy nem kukacosodik a retek a hagyma illóolaja miatt. Vélemény?
Minden úgy van, ahogy mondod, de erica néven árulják legtöbbször a csarabot is (előbb nem jutott eszembe ez az elnevezés). Tavaly annak ellenére,hogy tudom, nem az igazi, vettem párat ebből is, és én csodálkoztam a legjobban, hogy megmaradtak. A tavalyi ágacskái ugyan leszáradtak, de nőttek újak, azok is bimbósak. De közel sem olyan mutatósak, mint amikor vesszük a boltban, most a közepe üres, de azért több, mint a semmi:-).
Sokan a callunát csarab néven ismerik, amely hazánkban a Bakony hegységében vadon is megtalálható. Örökzöld cserje, amely meszes talajon nem marad meg, így ültetés előtt érdemes kertünk talaját megvizsgálni vagy edénybe ültetni a növényt.
A sógornőmé is sziklakertben van, és nagyon szép. Nekem van vagy öt belőle itthon, azok is szépek. Fontos, hogy örökzöld, mitöbb, télen virágzik. Most még csak bimbós.
Eléggé sötét a kép, de sztem a felső az csarab, calluna vulgaris. Az is egy hangaféle, de kényesebb, mindenképpen erősen savanyu talajt igényel meg esővizes öntözést. A nyugati határszélen él vadon is. Az Ericák alpesiek, nem annyira igényesek, de meghálálják a nedves környezetet, meg a savanyu talajt. Magasra nem nőnek, elterülnek és le is gyökerezik a száruk. 60-80 cm átmérőjü bokrok nekem is vannak, de elvileg több m' is lehet.
Jogos. Nekem a második volt évekig a sziklakertben, csak a kőműves tudta kinyírni:-(( Pedig igencsak nagy volt már. Most megint ilyet kaptam 4-et, de mestert nem engedek már a kertbe:-)
Jogos. Nekem a második volt évekig a sziklakertben, csak a kőműves tudta kinyírni:-(( Pedig igencsak nagy volt már. Most megint ilyet kaptam 4-et, de mestert nem engedek már a kertbe:-)
Nálam amolyan kettős hasznositásu, diszfa, mert szép a virága meg az ószi levele, meg terem is. Meglepően édes a neve ellenére, a lányaim már rózsaszinen le szokták legelni, uh. érettet még nem ettem róla. Jövőre már lesz olyan magasan is talán, amit nem érnek el! :-))
Én ugy gondolom hogy a felső képen lévő van nekem is. Legalább is ugy néz ki. Na jól beválasztottam. Na de megpróbálom kihozni belöle a legjobbat. Azért bosszant mert nem szoktam ilyen kapkodva vásárolni, de ez igy sikerült.
Bármelyik fajta is, a meszes talajt biztos nem szereti, de ha a felső fajta, akkor szerintem az agyagost sem, így talajcsere kellene, de az nem nő olyan nagyra.
Na most gondolkodóba estem, hogy mit tegyek velük? Lehet hogy szét kellene szednem őket. Igy nagyon jól mutatnak együtt kb. 15cm. lehetnek. Hát most már mindegy helyem bőven van árnyékos is napos is, ugy hogy most napok óta ültetgetek és hát próbálkozom olyan növényekkel is amik még nem voltak. Remélem jól választok mert a földünk egy része agyagos, meszes a másik rész. Nem egyszerű a választás. Most olvasgatok hogy melyik növény mit szeret és én mit tudok adni nekik.
Nem is olyan régen volt ez téma, elég bőségesen kitárgyaltuk, azzal kezdve, hogy nem mindegy, milyet veszünk, mert a nagyon apró, kaporszerű levelű és harangszerű virágocskákkal rendelkező az nagyon jól télálló, normál, de még agyagos földben is hatalmasra növő, minden évben virágzó..., de az összes többi kétséges. Namármost szerintem te az összes többiből vásárolnál, mert az előbb leírt ericából nemigen van négyféle színű. De mindenképpen félárnyékos helyet szeretnek. Az enyéim vásárolt termőföldben vannak, a sogórnőmnek Budaörsön agyagban, és egyikünk sem csinál velük semmi különöset. Nem nő túl gyorsan, de még nem tudjuk mekkora lesz a végső nagyság, a budaörsi (1 darab) már legalább 60 centi átmérőjű, de mint írtam, szerintem nem olyat akarsz venni. A felső képen a szerintem nehezen megtartható van (bár az idén megmaradt, de nem túl szép), a második képen meg az, ami nagyon klassz, jól mutat télen, nyáron!Sajnos jobb képeket most hirtelen nem találtam.
találtam egy képet, amin már egész kertszerűnek tűnik a hátsó rész, tök jó, már van egy nézőpont :)))
a két kis mini rózsabokromat meg nem nagyon zavarja, hogy jön az ősz, pedig egész nyáron szinte semmi vizet nem kaptak, és a gombásodást is kinőtték, igazi túlélők :))
Néhány éve nevelek egy ajándékba kapott Ericát. A szárazságot kifejezetten nehezen viseli, ezért próbálom nyirkosan tartani. Egy vörösfenyő alá ültettem, ami félárnyékot, a lombhullással pedig mulchot biztosít. Rendszeresen köré szórok fű nyesedéket, a keletkező kávézaccot; és néha a teafüvet is megkapja. Szépen virágzik télen, bár az idén már most belekezdett. Azt hiszem 30-40 cm magas lehet, széltében is gyarapodott.
Én ennyit tudok róla: Savanyú földbe kell ültetni.Jól tűri a szárazságot. Azt is olvastam már, hogy 1 liter vízhez, 1 ek. ecetet kell keverni és időnként azzal locsolni. Egész szép bokrocskává tud fejlődni. Szereti a napot és jól tűri a szárazságot. Metszeni március végén lehet. Dézsába, cserépbe, sziklakertbe és csak úgy a kertbe is ki lehet ültetni.
Szép jó estét mindenkinek! Meg szeretném kérdezni tőletek, hogyan kell az ericát gondozni, illetve milyen helyre ültessem napos árnyékos? Nekem még nem volt nagyon tetszik 4 szinű van egy cserépbe ültetve. Adjatok tanácsot meg talán még annyit hogy milyen gyorsan nő és mekkora lesz? Előre is köszönöm!
Csikos vagy bibircses? A legtöbb erdőszélen, mezei fasor mellett, felhagyott szőlőkben stb. lehet találni. Csak egy gyalásó kell a kocsiba, mint alapfelszerelés.
Szép estét Mindenkinek! Szeretném megkérdezni, látott-e valaki közületek mostanában jártában- keltében eladó kecskerágót valahol. Gondolok itt kertészeti árudákra, bevásárlóközpontokra ( ez nem a reklám helye :) ), vagy bárhol máshol. Köszönöm!
ez egy virágnak a termése.ennek a virágnak érdekelne a neve.sajna teljes képet nem tudok fóltenni mert csak holnap lessz meg a növény.a termése mint egy hélyas gesztenye csak sokkal kisebb és piros.köszönöm a segítséget.
Nekem is a kedvenceim egyike a rózsás meténg, nagyon szépek, kedvesek, nem hivalkodóak. Én is át szoktam őket teleltetni, de sajnos nem mindig van mag, azt hiszem ez is a napsütés függvénye lehet. Az első évben tele voltak maggal, söprögettem a belső ablakpárkányon, mert ott tartottam őket télen. Sok-sok magoncom volt, bár elég későn kezdtek nyílni. Azóta mindig próbálom, de már nem magoznak:-( Most többnyire kiültetettek vannak, de szedegetem fel őket cserépbe, hátha áttelelnek, nagyon szeretném.Ez a piros még a magoncaimból van, de ez a lilás idén vett, most ez a kedvencem, de mindet szeretem, aminek "szeme" van. Érdekes, hogy sehol nem látok a kertekben ilyen növényt, pedig alaposan körbejártam már a környéket a kutyáimmal pár százszor.
Ami dicséret jár, az jár! Azóta is ha ránézek az én kis sétányrózsáimra nem vagyok túl büszke rájuk! és eléggé elszomorít, hogy nem is lehetek soha olyan büszke, mert hiába tenném értük ki a lelkem is, ha nem tudok nekik elegendő napsütést adni:-( De lassan ebbe bele kell törődnöm.
Hát már hogy haragudnék! Csak már így szűk az összes régebbi nadrágom, nem kellene még a büszkeségtől is hízni... Egyébként szegény Lantanák és a többi fagyérzékeny dézsás most egymás nyakára tolva, fátyolfólia alatt éjszakázik. Szombat-vasárnapra megjöttek az első fagyok. A hőmérő szerint csak pár tized mínusz volt, de nem kockáztatok. Üvegház, fólia csukva, dögvirágok éjszakára a melléképületben. Szerencsére nem fagyott el semmi a kertben, de ha az időjárás jelentésben min. 2 fokot mondanak, itt -1 alá is lemehet. Most már minden nap ajándék.
Jaj ez nagyon tetszik :-))) nyilván én is elbeszélgetek velük mert van két "2 növendékem" akik hátha hallgatnának rám ugyanis már hetek óta kinlódok a tetűjeikkel
Tavaly ősszel kivágtunk egy 20 m magas ezüstfenyőt (nagyon beárnyékolta a lakást+ a kinti ágai rálógtak a villanyvezetékekre),és idén tavasszal szedtük ki a törzsét gyökerstül-amennyire tudtuk.A lyuk betemetése pedig a kiásott földdel történt,ami történetesen savanyú,mivel a fenyő is az.Szóval ilyen földet raktam a ládákba+a tetejükre is kis virágföldet,h jobban nézzen ki.
Szia azt irod hogy a leanderek is bent telelnek. A lakásban hogy birják a benti klimát? Én régen teleltettem a lakásban, de alig tudtam a tetvektől megszabadulni.
Mindenkinek köszönjük a jó kívánságokat. Eddke ez szerinted minek nézz ki, kedves kis feleség sajátkezüleg hozta össze, mi pedig jó izűen elfogyasztottuk.
Hát nálunk még 20 fok sincs. Inkább 18. És világos helyekre teszem őket. Nekem melegnek tűnik a ti lakáshőmérsékletetek, nem tudom, a növények mit szólnak hozzá.
Esetleg egy hűvösebb pontra pakolod őket? Vagy Nálad sincs olyan? Nálunk nagyon meleg van mindenütt. Olyan 22-24 fok. Ezért nem merem behozni őket., de így elgondolkodtató, hogy lehet néhány maradhatna.... A többiek nem itthon lennének, mert nekem sincs hűvös helyem, hanem egy ismerős vállalkozó enyhén fűtött,világos raktárában kaptam nem is kevés helyet.
Semmi gond, jobb is itt:-) Elvan a lakásban? Eddig mindig így teleltetted? Aztaaa, az nagyon jó! Akkor több leander és egyéb fog férni a teleltetőbe:-)) A párom örülni fog, ha azzal állok elé, hogy jöhet még jó néhány növény, azokon kívül amik még tervben vannak, mert férni fognak:-))
Nem haragszol, ha itt válaszolok, de látom, itt vagy.:-))) Az angyaltrombitát az első fagyok előtt csutkára vágom (kb. 20-30 centisre), beültetem egy nagy vödörbe, aminek fúrok az aljára lyukakat és beviszem a lakásba. Más teleltetőhelyem nincs. Ha látom, hogy száraz a földje, meglocsolom.
Szia! Nagyon szép képeket tettél fel, látszik a növényeiden a törődés:). Szeretném megkérdezni, hogy a ládákban tartott Ericáknál milyen virágföldet használsz?
Nagyon köszönöm, megpróbálom. Bár nincs teleltető helyiségem, csak a lakás, de mit tegyek? Örülök, hogy van mód átteleltetni ezt a növényt, mert sajnálnám, ha csak úgy elmúlna. Az anyatő meg már nagyon nagy, nem tudnám bepréselni a sok muskátli meg leander közé. A hormonról nekem is jó tapasztalataim vannak.
Levágtam olyan 10 cm-es hajtásokat,a bimbót kitörtem, és gyökereztető hormonnal kezelve virágföldbe dugtam,naponta locsoltam.(ugyanezt csináltam a margarétával is) Most gyökereztetek először,de a szuterinbe fogom levinni,az egyik helyiségben van 2 ablak,és olyan 10 fok van télen, havonta 1x szoktam picit locsolgatni.Remélem átvészelik a telet,eddig minden növényem ott volt, és tavasszal nem volt semmi bajuk,rájuk is ez vár:) Biztos egy csomóan nem rajonganak a gyök. hormonért,de nekem eddig minden kigyökeresedett,amit ezzel kezeltem,és tuti a kertészek is ezt használják.
Szia! A fehér margarétákkal mit fogsz csinálni télen? Csak mert az egyik ismerősömnél voltam mikor megláttam 2 letört ágat és haza hozva földbe dugtam. Néhány napja ki akartam dobni és ahogy kihúztam a földből láttam meg, hogy az egyik tiszta gyökér. A másik sajnos nem csinál semmit, de nem tudom hogyan és mit kell velük télen kezdeni. Persze a gyökértelent is gyorsan vissza dugtam, hátha.... Mióta kertezünk, ahol letört ágat vagy magot látok,hozom haza:-)))
Bocs,h teleírom az oldalt,de én jóformán csak 7végén érek rá fórumozni.Hoztam pár tegnapi képet: 1-6. kép:lepke és rovarinvázió volt tegnap délelőtt 7-8. kép:kikerültek a B-odúk 9-11. kép:Erica-k a ládákban 12. kép:megeredt fehér margaréta hajtások (1 hónposak) 13.kép:gyökeresedésnek indult leanderek 14. kép: gyökereztetőfélben lévő Osteospermumok (2 hetesek,szerintem megmaradnak) 15-16. kép: hibik 17.kép:örökzöld babérmeggy termés 18. kép:szelídgesztenye-múlt heti ültetés 19-20.kép:bimbózó krizantém+angyaltrombita 21-22.kép:virágzó leander+sziklakert 23. kép:még elültetésre váró hagymák-azóta már a talajban vannak
Miért korai? Bögni pár hete hozott nekem szabad gyökérrel futórózsákat, 4 tövet, jó, hogy pár levelük meghalt, de már élnek és virulnak és tele vannak levéllel. Nekem rózsát még nem sikerült tönkretennem, pedig kánikulában is ültettem át több éves tövet. Úgyhogy remény van!:-)))
A második növény vinca rosae. Nekem már nyáron csak ilyenek vannak az ablakaimban,mert nagyon igénytelenek. Nemrég olvastam,hogy ha beviszed áttelel.Nekem is van még egy szép növényem,ő megy a teletetőbe. Egyébként van magja, apró fekete,egy tokból nyílik ki. Nekem az egyik ládámban magától kikelt egy csomó,most azokat fogom tűzdelni,hátha megmaradnak tavaszig,ha nem, akkor magot vetek. Vmelyik régebbi hozzászólásomnál raktam is fel képet,csak lehet,h nem írtam alá,h mi az.Mindjárt meg is keresem.
Sziasztok!Szeretnék ültetni a kertbe aranyszilt, japán juhart és még valami 1.5 m-re megnövő lehetőleg virágzó,nem terülő,nem szúrós cserjét.Ismeritek az előző 2 növényt,mit tudtok róla?Van vmi ötletetek,h mi legyen a 3. növény? Köszi
dísztök, díszkáposzta és törpe bársonyvirág,Gazania rigens var. leucolaena, és,ha sikerül még beérnie, akkor lesz még fehér kerti mocsári hibiscus mag is később.
Mesevirágból túltermelési válság van nálam:-) De majd tavasszal kell rá visszatérni, mert a rizomái akkor kiszedhetők. Majd úgy március elején szóljál. Van lila és rózsaszín.
Megnéztem, szépeket láttam. Sajnálom, hogy nem fényképeztem le Nóra lantanáit, leesne az állad! Persze ő nem mutogatja, mert nem ez a legfőbb büszkesége:-)
Olyan is van? Na majd hideg téli estéken kiolvasom, magam is nagy hódolója vagyok ennek a gyönyörű növénynek, igaz főleg a színváltósaknak, de az egyszínűek is szépek.
Képeket kerestem és ott találtam az előbb belinkelt oldalt, ott láttam a földön ilyen növényt, gyönyörű!
Azt hiszem főleg a levelei alapján, hogy ez valami sétányrózsa (lantana) lesz, nagyon szép! Sokféle színben van, bár ez a lila elég ritka.
Én a legszebb sétányrózsát tudod hol láttam? CBNóránál! Olyan szépet, illetve szépeket elképzelni sem tudtam korábban! Nincs olyan katalóguskép sem, ami felérne azoknak a szépségével!:-)
Köszönöm! Úgy látszik, a cicák tudnak vigyázni magukra, csak a gazdik ( azaz én ) csinálnak a bolhából -illetve jelen esetben kullancsból - elefántot:). Én még kezdő macskás vagyok, fogalmam sincs,meddig él egy cica, de az hiszem, a Tied megérdemel egy gratulát, szép kort ér meg!
:-D..Bocsi, de az utolsó mondatodon jót nevettem ( minden rosszindulat nélkül ), annyira jól fogalmaztad meg...akkor hamarosan beszerzem Ödönömnek a nyakörvet, jobb a békesség.
Igen, van macskákra is Frontline, de azok, akik nagyon macskások, nem szeretik, azt mondják, mérgezi az állatot. Lecsó kapott tavaly, baja nem lett tőle, csak nekem lett bajom, amikor ki kellett fizetnem.
A képen ez a csodaszép hajnalkatömkeleg magától kelt és vadon nő. Nem kopaszodik fel, pedig a napot is telibe kapja egész nap, sőt, még vizet sem kap! Ez nálunk olyan, mint a gaz. A szomszéd néni hajnalicskának hívja. Nem tudom, hogy palántázni lehet-e, de ha kis cserépben hajtatod, biztosan át tudod ültetni, mert akkor nem sérül a gyökere.
Két hónapja van nyakörve, eddig semmi baj nem történt vele. És nincs se bolha, se kullancs. Itt a környéken nem ő az egyetlen bolhanyakörves macska, még egyiket se láttam sehol fönnakadva.
Emiatt ne aggódj. A mi macsekunk 15 éves, kertbe kijárós és sosem akadt be. Egy gond, hogy már ilyen "vénasszony", kidörzsölte a szőrt a nyakán és nem igazán akart visszanőni neki, így az utóbbi 1 évben már nem kapott nyakörvet.
Szerencsére én még időben megtudtam az infokat a trombitafolyondárról, mielőtt vettem volna. Egy Marie Gallande-ra fájt a fogam, de szerencsére kimaradt.
Most viszont gyűjtöttem magokat gyönyörű kék hajnalkáról, a szomszédnak van egy 2 méteres szakaszon. egy bajom van vele, hogy alulról felkopaszodik. Én 1-2 bambuszból-nádból készült piramisra szeretném majd jövőre futtatni, a kék ágyást feldobandó. Vajon, ha az elején többször visszacsipkedem elképzelhető, hogy nem kopaszodik fel? Vagy egyáltalán mitől van, hogy felkopaszodik? Helybe vessem majd, vagy a szobába cserépbe, és mikor?
Már alig várom:). Kicsit offolok: mikor Nálatok jártunk, láttam, hogy a vörös cicced nyakában volt egy bolhanyakörv. Ő ugye kijár a kertbe. Nem veszélyes a nyakörve? Azért kérdem, mert tegnap Ödönkémben volt egy kullancs, elgondolkodtam hogy kéne neki venni bolha-és kullancs elleni nyakörvet, de félek, hogy fennakad vele a kerítésre, faágra,bármire. Mi a tapasztalatod?
Szépen megmaradt, szerencsére. Most, hogy mondod a félárnyékot, lehet, hogy teszek a kerítésre nádat, hogy ne süsse szét a nap, mert amúgy egész nap érné. No, meg a tyúkok. Most nem bántják, mert van elég "zöldség" nekik a kertben, de télen biztos díjaznák, annak meg nem örülnék.
Szeretnék mesevirágot. Tudnék érte adni dísztök, díszkáposzta és törpe bársonyvirág magot. Írtam már a cserés topicba is, de az mostanában nem pörög túlzottan.
Úgy lesz! Ha jól tudom, akkor a sásliliomok télen elfagynak, és tavasszal hozzák az új leveleiket. Akkor van arra esélyem, hogy azok a kisebb tövek, amiket nem Tőled kaptam, utolérjék a nagyobbakat és egyforma méretűek legyenek?
Még nem adtam fel, ismerhetsz. Mondjuk azt tudja a párom, hogy még a második kórházbamenetel előtt rendbe akarom ( kell ) tennem a kertet, mert neki nem lesz rá ideje, meg amúgy is én vagyok a főkertész. Most a Margit vs. János kórház harca miatt csúszik a műtétem kb. 3 hetet, ami abszolút ajándék, főleg, ha ilyen szép marad az idő. Úgyhogy rendíthetetlenül próbálkozom.
Na igen..de ez legalább szép gondozott. Lehet hogy inkább trombitafolyondárral kéne befuttatnom a kerítést? Az sokkal jobban tetszik. De lehet, hogy a kerítés el sem bírná:).
A trombitafolyondár is a kedvenceim közé tartozik. Kb. öt éve irtom, eredménytelenül, folyton előbukkan valahonnan. A szomszéd nénitől kaptam , egy évig bírtam, kiszedtük, kiástuk, de hiába. Azóta is tartja a frontot. Úgyhogy megértelek és sajnállak.
Szép reggelt! Gabi, sajna nem tudom összehozni a fuvart, azénuram nem ér ma rá, de köszönöm a lehetőséget:(. A szomszédokról meg annyit, hogy én is szeretem a kisöregeket, nekik hajnalkájuk van az egész kerítés mentén, ami még nem lenne baj,sőt. De nem gondozzák, úgyhogy nyár közepére már el van égve meg hervadva az egész, nagyon csúnya látvány, ami ráadásul az én kertem látványát is erősen lerontja. És persze ezerrel jönnek át hozzám a sarjak, nem győzöm leszedni őket a növényeimről,mert mindenre rámásznak. Eldöntöttem, hogy tavasszal a saját javamra fordítom ezt az egészet, és az én kertem felől fogom befuttatni az ő hajnalkájukkal a kerítést, így két legyet ütök egy csapásra. Egyrészt sikerül nem átláthatóvá tenni a kerítést anélkül, hogy megbántanám őket, másrészt lesz egy újfajta növényem:). Tavaszig majd jól kitanulom a hajnalkás tennivalókat:).
Biztos is, hogy tele leszünk málnával, ráadásul nem is jó fajta, meg különben se kell, van nekem is. Majd minden évben ad nekik a traktor, nem hiszem, hogy nagyon el bír terjedni!
Egy kb. 60x60cm-es képkeret vagy valami, azzal menj sorba. Tapasztalatból mondom, hogy egyébként csak kapkod az ember innen-onnan. A kereten belül tökéletesen gazolj, majd arrébb rak, folyt. sokkal hatékonyabb, hidd el, én már csináltam anno.
Ez nem tigriscsíkos, hanem klasszikus cirmos. Bejgli van az oldalukon, igazad van, elég ritka. A tigriscsíkos az, amelyiknek vékony csíkok vannak az oldalán.
:-((( Nem tudom, miért mániája némelyik szomszédnak terjedő tövő dolgokat ültetgetni a kerítés mellé. Az egyébként gondozott kertű szomszédunk is ezt teszi, gyakorlatilag szinte csuopa olyasmit ületet a teléekhatárhoz. Harminc centire a kerítéstől például három trombitafolyondár... De régebben ott volt a málnája is neki, csak felszámolta, mert nem termett semmit. Nekem meg azon az oldalon van egy sor szőlőm, mellette jönnek fel a folyondárok sarjai. :-((( Van, hogy én is tanyára vágynék... :-))
Imádom a szomszédokat. Ha megnyerem az ötöst, tanyát veszek, szigorúan szomszédok nélkül. Összeveszni nem akar az ember velük, de szörnyű, hogy mennyi bal van velük. Idén tavasszal végre lekerítették a hátsó kertet (A kerítés az ő dolguk lett volna, ők adták az anyagot, mi megcsináltuk!), legalább már a kutyáik nem jönnek át. Viszont! A kertjük egy gaztenger, amit egy hete végre levágott motoros fűkaszával, mert neki az is van. Igenám, de a kerítés mellé végig (ez kb. 80 méter) málnát ültetett, ott a gaz szépen megmaradt. Úgyhogy gazunk is lesz és málnánk is, pedig kell a fenének. Ja, és a negyvenöt éves diófa is az övék. Úgyhogy nagggyon szeretem őket!
Igen, emberi számítás szerint. Bár rendesen beletojtak a férjem munkahelyén a programba, mert utolsó percben megváltoztatták a munkarendet, most szabad hétvégéje lett volna, így egyik nap dolgozik. :-(( De azért lemegyünk. Sőt lehet, hogy lent maradunk pár napig hét elején is. A kicsim még beteg, elég csúnyán köhög, a levegő csak jót tesz neki szerintem. A nagyfiú meg akkor itthon lesz a nagyanyjával.
most elkezdtem a manuális módszert :) a nagyját kiszedem, amíg még csak pár levélke van rajta, elég könnyen kijön, csak iszonyú sok van :) de azért alakul már, egész jó lesz a végére, az első nyírást is megejtettem tegnap.
(hihetetlen, mindig van a képen egy kis fotómodell :D)
Nálunk a csillagpázsit kiszedése relatíve bakfitty (persze csak relatíve), a szomszédtól átjövő akáccsarjak, na az igen! :-(( Az igazi szívás nálunk is! :-((((
Még bírom a látványt, aztán lehet, hogy egyszer felszántatom az egészet és kezdem elölről! De ez akkora terület, hogy másképp nem tudom elképzelni. Hét végén telek?
Hát igen, agyagtalajnál lehet, hogy ez reménytelen válallkozás. Ennyivel könnyebb helyzetben vagyunk a homokon (számos hátránya mellett). Mi ott szálanként ki tudunk szedni minden gazt, ha szükséges.
Szia! :-) Hát ne csodáld, hogy fáradt vagy, ha ennyi mindent megcsináltál! :-)
A csillagpázsittal az a baj, hogy termel valami olyan anyagot, ami a többi növény számára mérgező vagy növekedésgátló, már nem emlékszem pontosan, régebben olvastam. De a lényeg, hogy a gyeped nemes fűféléinek sajnos biztos nem tesz jót, egy idő után kiszoríthatja őket.
Egyre gondoltunk!:-))) Pont az agyag miatt és azért, mert már egyszer próbáltam manuálisan, vegyszer nélkül, tudom, hogy ez egy halott próbálkozás lenne. Lehetetlen a gyökereket maradéktalanul eltávolítani. Amit teszek az, hogy veszett módon kigereblyézem és felülvetem. Ezt amúgy is minden évben megteszem. Így legalább tavasztól őszig szép.
Jó reggelt! Na, most már megnyugodtam, hogy a kertem tiszta Amerika! Lehet, hogy hagyom a bánatba, öreg vagyok én már a tarackoláshoz... Legalábbis most így érzem. Vicces, hogy egy hete vagyok itthon szabin, holnap már megyek dolgozni, de úgy érzem magam, mint akin átment a gőzhenger. Ilyenkor mindent megcsinálok, amire egyébként nem lenne időm, úgyhogy ennyit a pihenésről. Legalább a konyhát kifestettem-mázoltam-takarítottam. Ma már csak magamat kéne rendbehozni.:-)))
Gabi, ha mindenképp csak a meglévő fű kipurcantásával tudod kinyuvasztani a csillagpázsitot, mint lejjebb írták, meggondolandó a puszta fizikai módszer bevetése. Bár tudom, hogy Nálad agyagtalaj van, ahol ezt sokkal nehezebb megoldani, de nekünk sikerült kiszedni, ahol akartuk, és ha két ásónyom mélyen kitisztítja az ember a talajt, nem nő vissza. Az a lényeg, hogy minden gyökérdarabot ki kell szedni kb. harminc-negyven centi mélységig (annál mélyebbre ez nemigen szokot lemenni). Ez a módszer nálunk és a szomszédunknál is bevált. És akkor nem kell méreggel elárasztanod a kerted.
nagyon jó ezzel van tele teljesen a füvem :) kétszeri glialkázás után is megmaradt, kihúzni lehetetlen, ha beszakad újrahajt. kíváncsi leszek tavasszal mit fogok tudni vele kezdeni...
Persze, rendes gyepben borzasztó lehet. Mi hátul, a kölykök játszóhelyén meghagytuk, sőt szaporítottuk, :-))) ez legalább jól bírja a homokot. De télen tényleg szörnyű, teljesen bebarnul-besárgul. Mi akkor nem vagyunk kint.
csillagpázsit. ami tarackol. ráadásúl egyszikű évelő. lehet hogy kivinné a puma. vannak szerek amik viszik az egyszikűeket de a fűre nem bizti hogy jó. az a terület kb.10l permetből kifér.
Amúgy nincs vele sok bajom, azon túl, hogy gyorsabban nő, mint a fű, és hogy ilyentájt már sárgul. Télen meg kifejezetten rondán mutat a fűben a sok nagy sárga folt.
Ez csillagpázsit, ilyen van nálunk is (őshonos). Elég tűrhető gyepet lehet belőle nevelni. :-)))) Nagyon szívós jószág. Amerikában tudtommal ültetik gyepnek, ott vannak fajtái is. :-)
A kakaslábfű egynyári és fagyérzékeny. Ki fog fagyni. Egyébként én tartok pár tövet az üvegházban. V. H. Oszkár nagyon szereti rágni, úgyhogy nálunk zöldségnek számít.
árudákban elég kicsik az olcsóbb növények ezért csak az eladó jóindulatán múlik hogy milyet kapsz. akkor van szerencséd ha látsz rajta bogyeszt. kérj rá garit hogy nőivarút adjon:)
Végre láttam elfogadható áron Viburnum Davidii-t. Nem tudom, hogy mennyire biztos a kék termés-bogyó, mert állítólag csak akkor lesz rajta, ha van porzós egyed a közelben. Azt, hogy állapítom meg a kertészetben? Vagy, ha nincs most rajta termés, akkor ne is számítsak később se rá? Lehet, hogy mind porzós amin nincs?
Vannak ilyen vicces dolgok, de hát ilyen lökött napokon is születnek az emberkék. Én is a boszorkányok éjszakáján (estéjén) születtem, kapok is eleget emiatt az uramtól...
Nagyon jó, hogy írod, köszönöm szépne, mert pár hónapon belül nekünk is esedékes... Akkor most be is írom a naptáramba, hogy figyeljek erre. Minek fizessünk állambácsinak még többet, mint amennyit úgyis muszáj... Még egyszer kösz!
No, már meg is jöttünk. Szerencsére itt nincs off téma, ezért lássatok és okuljatok. Azért osztom meg Veletek az esetemet, hogy nehogy Ti is így járjatok. Ugye, azt tudjátok, hogy az első személyi igazolvány a 14. születésnap előtt ingyenes, utána viszont már fizetni kell érte, tehát szülinap előtt irány az okmányiroda. Igenám, de mennyivel? Az a helyzet, hogy a gyermek a szülinapjától visszaszámított 60 napon belül írhatja csak alá az igazolványát, korábban nem. Aláírás nélkül is megcsinálják a személyit, de az a születésnapján le fog járni. Mi is két héttel korábban mentünk. Tehát így is, úgy is vissza kell menni. Talán, amikor azzal volt tele a média, hogy már az újszülött is kaphat személyit, ezt is közölhették volna. Hiába, Magyarország, több ló nem indul...
Ebben teljesen igazad van. Azt gondolom, hogy a növények éppúgy - ha nem jobban - érzik az ember szeretetét, és ezt szép fejlődéssel, sok virággal hálálják meg. Kaptam már úgy növényt, hogy szinte hozzámvágták ( neked még jó lesz alapon ), akármit csináltam vele, nem élt sokáig. A páromtól 2 éve kaptam egy picike páfrányt, egy motorostúrán szedte valahol a természetben, kárpótlásul, hogy én akkor nem tarthattam vele. Ez az akkor alig 5 centis kis növényke nemhogy túlélte a motorozást:), de azóta a fürdőszobaablakban lakik, és csak úgy burjánzik, 35-40 centis levelei vannak..szóval a szeretettel adott növények számomra olyanok, mintha tovább akarnák adni a magukkal hozott szeretetet. A talált vagy megmentett növények meg olyanok, mint a menhelyről kihozott állatok- talán még jobban meghálálják a gondoskodást.
Ugye jól látom, hogy a csodatölcsér magja az elhervadt virágok helyén van? És csak akkor lehet leszedni, mikor már kibújt a tokból, ugye? Mindenképpen elteszem a répákat is, de szeretném megint megpróbálni tavasszal a magról való szaporítást is. Annyira tetszik ez a növényke, teljesen beleszerettem:). Azt tervezem, hogy a kertnek azon részén, ahol nyáron sokat vagyunk, végigültetem a kerítés mentén. Ideális helye lenne, és nagyon feldobná a kertet. Gabi, hogy csinálod, hogy ilyen bivalyerős növényeket " gyártasz "? Minden olyan növény, amiről azt hittem, megadta magát, gyönyörűen hajt és virágzik. Ezek közül a legaranyosabb az a kis hibiszkusz, amit megfűnyíróztatok, csak egy 5 centis szár meg némi gyökérke volt rajta, mostanra már 15 centi és tele van levelekkel:). Nagyon remélem, hogy sikerül mindenkit rendben átteleltetnem, annyira akarnak élni, hogy hihetetlen...
Szerintem ha normális postai díjért küldenek (azt írják), az nem vészes. A magok elférnek egy borítékban, ajánlva sem több, mint max. 400 forint. Ha veszel 8-10 félét, már bőven megéri, mert a boltokban legalább a duplájáért árulják ezeket, sőt kapni sem lehet mindet. Csak az utánvétet felejtsék el. :-)
jajj,de olyan csábító! Mennyi szép virágocska van! Az árak nagyon jók. Na, ha Szolnokon járunk megkeresem őket, és veszek 1csomag magot. Max majd jól a kezemre csapok, ha elkap a gépszíj:-)
Igen, szokott lenni. De az csak jó, ha itt nincs! :-) Azt hiszem, innen mindenképp rendelek. Ilyen "csipetnyi luxust" csak megengedhet magának az ember! :-)
Ez, de tuti:-)) Én is kinéztem egy csomag sötét közepű dísznapraforgót,de mivel 91 ft, még nagyon sokat kellene hozzá válogatnom, hogy meglegyen a min.rendelési érték.:-)))
A Rédei Kertimag webáruházánál 5000 forint felett ingyenes a posta. Egyébként postai tarifával megy, ez korrektnek tűnik. Csak arról kell meggyőzni őket, hogy ne utánvéttel múködjön, mert az jóval többe kerül, mint ilyen könnyű dolgoknál az egész postaköltség. Csak van egy bankszámlájuk, ahova előre el lehet utalni a vételárat és a postaköltséget! :-)))
:-)) Nem tudok állást foglalni, nekem sosem volt, de a neten egynyárinak találtam meg. Szerintem a Pallas nem tuti. Úgy tűnik, magról szaporítható, a Rédeinél olcsó is a mag. Persze ettől még érdemes lehet megpróbálni, ha elfér.
A Pallasz nagylexikona szerint két- vagy többnyáréltű, tehát megpróbálom őt is bevinni. Na tessék, tele leszek virággal télire is! Köszönöm a latin nevet, enélkül semmire sem jutottam volna!
Én is ugyanazt a latin nevet találtam, amit Caterina, de semmi normális leírás nincsen róla, csak hogy egynyári. De hogy hol a bánatba tartja a magját, arról semmi:(
Igen, tudom. Megpróbálkozom az átteleltetésével, hiszen nem kerül semmibe és két cseréppel több, vagy kevesebb, már oly mindegy! De vajon a violával mi a teendő?
Biztosan válaszol nálam hozzáértőbb is, de én nem vágok vissza ősszel semmit. Vannak virágzó cserjék, amik az előző évi hajtásain hozza a virágokat, ergo ha levágod, jövőre nem fog virágozni. Amit már nyírtam ősszel, az a hibiszkusz volt, de most őhozzá sem nyúlok, mert tavaszi metszés után sokkal szebb.
Az Impatiensnek mintha hegyesebb lenne a levele, bár nekem egyik sincs. A Vincával szemeztem a piacon, de sajnos csak kb. egy hónapja, akkor meg már nem láttam értelmét megvenni. Jövőre nem hagyom kik mert gyöynörű!
Őket hogyan tudnám szaporítani? Magot nem látok rajtuk. Ugye egynyáriak? Az első azt hiszem egynyári viola, legalábbis annak vettem, a második nevét nem tudom.
Igen. Lehet, hogy le kéne szedegetni, én csak most gyűjtögetem a magokat. Elég nekem az elvirágzott rózsákat leszedegetni, meg a többi munka, megvallom őszintén, eszembe sem jutott folyamatosan tisztogatni őket.
Hát...nagy a kísértés. Ha este urampárom hazajön, rákérdezek a dologra, ha rá tudom venni,akkor holnap tudnánk értemenni. Ha nem, akkor szegények az enyészeté lesznek... Akkor nagy nap ez a mai, gondolom az első személyije a csemetének:).
Ja, meggyógyult. Most itthon vagyok, kora délután megyünk el a kisfiammal személyit csináltatni (!), aztán megint itthon vagyok. Holnap is itthon vagyok, szombaton már dolgozom.
Hát, sajnos alig van olyan része ami nem fás:-( Szerintem nem sokat fejlődhetett az elmúlt hónapokban:-( Na akkor viszont neki esek és ami van, azt levágom.
Ismét van egy mentett növényem. Egy kb 80 centis rozmaringfácska került ma hozzám,igen cudar állapotban. Kókadt, alig vannak levelei, fás az összes ága, újabb hajtás alig van rajta. Átültettem egy jó nagy cserépbe szegényt, hát gyökere az alig van. Ezen kívül szerintetek mit tehetnék még érte? Nála is alkalmazzam azt, hogy jó alaposan megmetszem?
Hát igen. Nekem is azért van jogsim, mert egyik évben hegesztett az uram és majdnem megvakult, a paradicsomot meg vinni kellett a piacra. Hajnalban ültem biciklire, hogy keressek valakit, aki a megpakolt kocsit elvezeti. Ekkor döntöttem úgy, hogy leteszem. De ha szépen megkéred, talán hajlandó lesz még egyszer (?) átjönni.
:-D!!! Tudod hogy nekem nem ez jelent problémát ( most néztem, ha nagyjából akkora tövek, mint amiket elszállítmányoztunk Tőled, akkor még vagy 4-nek van helye ), hanem a szállítása..nem hinném, hogy uram rávehető lenne még egy fuvarra, szerinte már ennyi is elég ( ő nem látja a kertben a " lyukakat ", meg a jövő tavaszi virágözönt lelki szemeivel. Bár úgy olvastam, néhány topictárs is hasonló gondokkal küzd...kell majd az a jogsi, na ).
Igen, biztos muhar. Ősszel igen megrondul és ilyenkor látszik, mekkora területet foglalt el a fűből. Egyik évben nekiestem ásóval és kézzel, tizenegy vödörrel szedtem ki, de azóta is él, virul és röhög rajtam.
Nem ér rá magot termelni, mert nyírom rendesen. De a gyomstop kiviszi a füvet is, ugye? Musashi bácsinál meg már kihúztam a gyufát, mert nem fogtam neki lótetűt egész nyáron.
az egyszikű borzalom lehet, hogy muhar azt meg viszi a puma extra, és ha szépen megkéred musashi bácsit lehet meg is oldottad a beszerzését, mert engedélyköteles, és ötliteres a legkisebb mennyiség :)
a piroska meg nagyon durván kitartó, fújd le gyomstoppal minél hamarabb, bár nem tudom érdemes-e így tél előtt már bármiféle gyomirtót használni, lényeg, hogy ne "magozzon" bár szép kis sárga virága van :))
Igen, szobanövény. Konkrétan Billbergiám nekem is most van először. :-)
Én is épp azt néztem, hogy az évelőágyás rendezgetése során felszínre került és sikeresen ott felejett kicsi sáslilitő nálunk is él még mindig, csupaszon. Nem dobtam ki egyébként őket, kitaláltam nekik egy ideális helyet, és átültettem, és oda szerintem kellett is a sáslili, nagyon szép lesz ott. Ilyenkor úgy örülök, hogy a kecske is meg a káposzta is! :-) Komoly lelki válságot okoz, ha ki kell dobni valami növényt, ezt így megúsztam. :-))
Az a tapasztalatom (bár a füves topicban felvilágosultabb kollégák vannak), hogy a fű sok mindent elnyom, főleg, ha rendesen nyírod, egy héten kétszer. Ennek ellenére nőhetnek benne meglepetések, ami ellen bizony fel kell venni a harcot. Most én is pácban vagyok a füvemmel, ami borzasztó nagy terület. Az egyik helyen az a borzalmas bordó levelű lóhereféleség ütötte fel a fejét, a másik részen pedig az a széles levelű, egyszikű borzalom, aminek méteres gyökere van és kiirthatatlan. A lóherét még csak kinyomnám kétszikű gyomirtóval, de a másikat...?
Nagyon szép!! Ő benti, ugye? Szobanövényekben nem vagyok otthon, bár a kintiekben sem nagyon...:-))) Én a sáslilikkel jártam ugyanígy - két hónapja kihajítottam jó pár tövet, azóta se eső, se föld, és meg se nyekkentek.
áááá pont most sírtam el magam a füvesben, annyira durván tele van gyommal, hogy aggódom, hogy elnyomja a füvet.... persze lehet róla sztárfotót is csinálni, de nem vagyok elégedett, csak reménykedni tudok, hogy kiviszi a tél a gyomokat, csak sajnos a szulák évelő, de azt majd leirtom valahogy. csak addig tartson ki :))
Szerintem vannak egyszerűen életképtelen példányok. Az igazán erősekkel meg szinte bármilyen galádságot elkövethet az ember, :-))) akkor is élni akarnak, van, amelyiket meg hiába tutujgatjuk, akkor is megadja magát.
Galádságon például a következőt értem. :-)) Fiatalkoromban utáltam minden növényt, ami szúr. Valahonnan került hozzánk egy tő bromélia, föld, minden nélkül, szabad gyökérrel. "Elfelejtettem" elültetni, megadva neki az esélyt a csendes elmúlásra. (Ez elvileg földben élő típus volt.) Hát nem távozott több hét után sem! :-)) Szóval végül is megszántam és elültettem, és csodaszép lett! :-))
Jut eszembe, kiderítettem, hogy a nemrég vásárolt broméliám Billbergia:
Mindjárt megnézem, de már tegnap is átcsábultam, hát tényleg csodásak! Csak olyan aggályaim vannak, hogy ha nálam időnként a büdöske is csak őszre nő meg igazán szépre magról, akkor a Canna mikorra ? :-) És nekünk igazából nyáron virágzó dolgok kellenek, mert ilyenkor már keveset vagyunk kint.
Ilyesmi lila van nekem is, az enyém szerintem élénkebb színű. Ciklámenszínűm nincs, viszont van nagyon erős illatú, telt fehér és van egy szimplább virágú fehér fajta is.
A szegfű alapból tényleg nem kényes, pláne a sziklakertiek, eléggé érthetetlen. Nem tudom, milyen fajtáid vannak, de jövőre én is tudok adni néhány félét. Az idén sajnos már rendesen lefosztottam az állományomat, mert az egyik kedves szerzőmnek adtam egy csomót. :-)
Nagyon sajnálom én is, most, hogy jobban utánagondoltam, nem is egy, hanem kettő volt ebből a fajtából, két különböző helyen. Naponta locsoltam őket, mégis meghaltak. Pedig tudtommal a szegfű nem egy kényes növény. A többi fajtám él és virul. Beírtam a Brugmansia topicba is, most ide is beírom, hátha valakit érdekel. Mivel lassan be kell hurcibálni a növényeket, szólok, hogy ha érdekel valakit, nagyon szívesen adok angyaltrombita ágakat. Fehér van és rózsaszín.
Szép napot mindenkinek! A tasakon az van, hogy VI-IX.hóban kell elültetni. Hát elültettem. Vannak még tavasszal vásárolt sziklakerti szegfűim, azokról szedegetem a magokat. Egy sajnos kipurcant, ez, pedig locsoltam böcsülettel. És még magot se hagyott!!
Köszönöm szépen az infót! Akkor hagyom ezt, nekem is vannak aggályaim a gyártóval kapcsolatban, a monitorjaik nekem sem váltak be, pedig elég húzós áron mérték őket anno.
Én próbáltam szegfűt magról ültetni és bejött,de én tavaszal, áprilisban ültettem,így kicsit később kezdett el virágozni,viszont nagyon sokáig tartott. Lobéliával is próbálkoztam,hát az csúcs lett.Kár,hogy csak 5 mag volt a tasakban 140 Ft-ért:( Mindegy az utcánkban egy néni kitanított,hogy erról is lehet magot gyűjteni,úgyhogy most arra gyúrok.
Én próbáltam szegfűt magról ültetni és bejött,de én tavaszal, áprilisban ültettem,így kicsit később kezdett el virágozni,viszont nagyon sokáig tartott. Lobéliával is próbálkoztam,hát az csúcs lett.Kár,hogy csak 5 mag volt a tasakban 140 Ft-ért:( Mindegy az utcánkban egy néni kitanított,hogy erról is lehet magot gyűjteni,úgyhogy most arra gyúrok. Néháyn "régi",nyári kép - szegfűstül: [image1] [image2] [image3] [image4] [image5] [image6]
Én próbáltam szegfűt magról ültetni és bejött,de én tavaszal, áprilisban ültettem,így kicsit később kezdett el virágozni,viszont nagyon sokáig tartott. Lobéliával is próbálkoztam,hát az csúcs lett.Kár,hogy csak 5 mag volt a tasakban 140 Ft-ért:( Mindegy az utcánkban egy néni kitanított,hogy erról is lehet magot gyűjteni,úgyhogy most arra gyúrok. Néháyn "régi",nyári kép - szegfűstül:
Én idén tavasszal ültettem először magról,de azt hiszem kicsit későn szórtam el,mert csak júniusban kezedett el virágozni,de nagyon szép lett.Őszi magvetéssel még nem próbálkoztam. Én a tavasszal lobéliát is ültettem magról és nagyon szép lett,egész nyáron virágzott,nem úgy,mint a piacos. Néhány nyári kép:
Hosszabb távon úgyis az lenne a megoldás. Ha pincét nem is, de valami pincének használható bunkerszerűséget megérné építeni. A kiásott föld mehet a tetejére, azt meg be lehet ültetni szamócával. Láttam ilyet.
Nagyon kedves vagy, de eszembe sem jutott igénybe venni a pincédet (nem is tudtam, hogy van). Egyik kolléganőm is nagyon aranyos volt és felajánlotta az övékét, de még ezen is hezitálok - nem szeretnék senkinek a terhére lenni a pár tonna gumómmal és hagymámmal... Ezért oldanám meg szívesebben itthon.
Szerintem nem jó, ha víz éri. Ha csak egy rövid spricc, lefolyik és kész, talán nem baj, de ha tartósan csapadékos az idő, napokig folyhat rajta. Úgy csináld meg, hogy a gumók maradjanak szárazon. Persze ha másik alternatíva a kidobás, akkor nincs veszteni valód. Akkor viszont esetleg homokba ágyaznám. Sajnos míg ki nem szedtem az összes zöldséget és gumót, nem tudom felajánlani a pincénket. Csak a dália vagy 8 nagy rekesz szokott lenni, 13 rekesz a krumpli, ezt már tudom. Aztán jön majd a srépa, pasztinák, retkek, cékla... Nem szokott sok hely maradni.
Jó, hogy itt talállak. Talán nem olvastad örömködésem a paprika alakú paradicsomjaid fölött. Köszönöm még egyszer, ahogyan a Coreopsis magokat is. Csodásak! Rengeteg magot gyűjtöttem róluk, hogy bizonyosan szépelegjenek jövőre is nagy tömegben.
Nem olyan vészes. Még megkapáltam utána az ól mögötti ágyást. Már napok óta készülök rá, nem is locsoltam. Most jól megszáradnak a kikapált gyomok, holnap már lehet locsolni. Ráfér. A vetőgumónak szánt krumplit és egy kankalint tegnap már meg kellett locsolni kannával. Most még összeszedem a lehullott birsalmát, aztán bejövök.
RCTiv, a Wisteria növendék, amit adtam, sajnos nem fehér. Nyár végén hozta első virágait - már azt hittem, sosem tudom meg, milyen - melyek kék-fehérek. Valahogy így:
Jó :-) Én a hajnalkákat sürgetném, de teljesen zöld és lédús még a sötétcsíkos kékek magtokja. Az apró világoskékekről is alig tudtam szüretelni ezidáig. A Zinniákat is próbálom külön gyűjteni: sárgászöld, tört fehér, rózsaszín és ciklámen árnyalatai.
Én e hét végére terveztem a magszedést, remélem, az időjárás is úgy akarja, előreláthatóan lesz fehér Echinacea magom, egy csomó féle büdöske, különböző Sima sárga, telt sága, piros csokros kis virágú) Heliopsisok stb. Majd megírom. :-)
Bocs, de valahányszor meglátom azt a homokkristály halmot, sosem hiszek a szememnek. Hogy lehet, hogy nem kaktuszokat nevelsz, hanem mindenféle szépséget? A legutóbbi képeden látható talajt sok kaktuszgyűjtő megirigyelné.
Ez nagyon hasonlít a N. Mariettára, ami szintén Thomson and Morgan-fajta, de annak a magját a Vaterán vettem, és az a változatosság kedvéért meg is nőtt! :-) Lehet, hogy az? :-)
persze így utólag egy fényképpel könnyű lázadni, tuti a férjed csinálta :)) legközelebb kemence előtt rólad a , egyik kezedben a tepsivel, másikban egy napilappal kérem azt a fotót :))
Lehet, butaság, amit mondok, de ha az a bizonyos verem csak be van fedve szalmával, de éri a csapadék, akkor nem jó? Végül is a csapadél elfolyik, alul a földbe megy, a jeget és a havat pedig a szalma is felfogja, nem?
egy atkaölő terméket keresek, a neve: apollo 500 SC, vagy apollo 50 SC. nekem az "apollo" név az érdekes. Tudna segíteni valaki, hogy hol lehet ilyen készítményeket vásárolni, vagy hol tudnék érdeklődni? esetleg ismeri valaki ezt a szert? köszönöm! ervin
Sikerült kipiszkálni azt az egy sor krumplit. Pepecselős munka volt, a lila krumpli maradt utoljára. A sötét talajban alig látszanak azok a sötétlila gumók. Ráadásul sok az apró. Nem lenne olyan nagy veszteség, ha a mogyorónyi és zöldborsónyi krumplik bent maradnának, de tavasszal mind kihajt, és elég rossz kigyomlálni mondjuk a frissen kelt sárgarépa közül. Persze valamennyi minden évben bent marad, akárhogy figyelek.
Szia! Próbáld minél nagyobb földlabdával kiásni a növényeket, és nem ártana erősen visszavágni őket, hogy egy darabig minél kisebb felület "eltartása" terhelje a gyökérzetet. Én a felénél valamivel kisebbre vágnám vissza a vesszőket, ez amúgy is jót fog tenni a sövénynek, mert elég ritkás jelenleg, szépen besűrűsödik tőle.
Sziasztok! Van egy kb tíz méter hosszú, két méter magas sövénysorom, az egészet át kell ültetnem egy méterrel arrébb, mert a kerítésnél útban lesz. (itt a mostani állapot: http://kepfeltoltes.hu/090930/s_veny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg) Az volna a kérdésem, hogy miként kellene átültetnem, hogy minél több megmaradjon? Milyen magasságig metszük vissza? Köszönöm előre is. Üdv
Ha tényleg fagyhatár alatt van, és nem megy bele víz, jó kell, hogy legyen. Anyósomnál a vízaknában elrohadt. Ha valamelyik dália különösen tetszik, próbáld átteleltetni, mert a magokból egyáltalán nem biztos, hogy olyan lesz. Szép fajták tudnak összejönni, de meglepetés, milyen. Nekem csak egyszerű és félig telt virágúak vannak, azok szórják nagyon a magot, némelyik magonc nagyon szép lett. Persze mind szimpla vagy félig telt. Na, megyek ki, van még bent egy sor krumpli, ki akarom szedni, mielőtt jön egy eső. Mára nem mondták, de elég sötét van kint.
Összeszedtem egy dobozra való magot. Ha tavasszal normális időben vetek, no és nem kapálom ki őket, akkor egész szép virágmennyiségre van kilátásom. Így mindjárt jobban fogom átvészelni a telet, hogy rengeteg virág lebeg a szemem előtt...:-)))
Köszönöm! Most éppen ezt tettem a tömött virágú dáliákkal, eltettem a száraz virágot. Azon gondolkodtam, kínos helyhiányom közepette, hogy ha leásnék fagyhatár alá, csinálnék egy vermet, beletenném a gumókat és befedném szalmával, szerinted áttelelnének?
Teljesen nem tűnt el a fű, de valamivel kevesebb lett. Úgy tűnik, ha évente 1-2 alkalommal rászánok pár órát, kordában tartható. A teljes kiirtáshoz gyakrabban kellene csinálni. Nekem így megfelel, úgysem teljesen gyommentes a sziklakert, csak nője be jobban. A tömött virágú dáliák nem szoktak magot hozni. Azt nem tudom, a nemesítők hogy csinálják, valahogy biztos rá lehet bírni őket, talán a szirmokat lekopasztva lehet találni bennük bibét és porzót, nem figyeltem. A rovarokat nem érdeklik ezek a tömött virágok. Esetleg megpróbálhatod szétcincálni az elszáradt virágzatot, addig hagyd a növényen, míg a szár a virág alatt el nem kezd száradni.
Javulást kívánok! :-) Nálunk is épp most dübörög át a családon ez a vacakság. Nagyfiú kezdte, ő már meggyógyult, a férjem nagyon beleesett, iszonyúan köhögött kb. egy hétig, most kezd javulni, én már jobban lennék, csak fáj az orcám (arcüreggyula?), a kicsikém meg most kezdte, a héten itthon van.
én xt-n kezdtem szóval én nyertem :) ilyen régi gépet nem vennék, bármelyik pillanatban elromolhat, és javítani nem lehet. amit linkeltem, tekerj az elejére, az egy adásvételi topik :)
milyen összegben gondolkodsz maximum, dobj egy emilkét, és felhívom a számtech boltos haveromat, hátha.... tőlük legalább nyugodt szívvel vásárolok. játékban meg a bőven 100e felett lehet gondolkozni, én sem arra gondoltam :)
Arra, amire nekem a telken kell, tökéletesen elegendő, amit ez a típus tud. Az XP rendszerkövetelményeinek eleget tesz, ez a lényeg, nem játszani akarok rajta. :-))) (A Vistát utálom, és itthon sem használom.) Wordhöz meg nem kell bika gép. :-) Persze nekem is lennének jobb gép ötleteim, de nagy luxus lenne oda egy ennél sokkal jobb gép. Azt már csak zárójelben jegyzem meg, én még 486-oson kezdtem annak idején dolgozni számítógépen, ha ezt lassúnak találod, ahhoz mit szóltál volna? :-)))))
Menteni nem CD-re szoktam, hanem flash-drive-ra, folyamatosan. Persze valami CD- vagy DVD-meghajtó mindenképpen kell egy gépbe, már csak a telepítés érdekében is, de azt ma már relatíve fillérekből meg lehet oldani.
Kérdés, hogy mint típus megbízható-e, mert nem ismerem. Az sajnos nem kérdés, hogy nem is tudnék most (sokkal) új(abb) gépet venni (és nem is biztos, hogy ésszerű lenne egy nyaralóba, ahol egész télen ott áll). A használtgép-vásárlás mindenképpen lutri, de hát szegény ember vízzel főz, mint mondják...
Igen, gumós. ÓÓÓ, akkor van remény rá. Nem akarnék már annyi mindent másra sózni. A párom viszi a raktárba a nagyja növénykémet, a szomszéd spájzába mennek hagymák, és magok. Néhányat itthon kell elhelyeznek valahogy.
Gumós begóniád van? Tavaly 50%-os sikerrel teleltettem fűtött helyen az eredeti földjében, egyáltalán nem locsoltam, amikor leszáradt a szára, levágtam és csak tavasszal kezdtem locsoni. A fele kihajtott.
hát ez igencsak lassúcska gépnek tűnik.... ha a vaterásat nézed, én azért már egy filklért sem adnék. cd meghajtó nuku, cd(dvd) író pláne, mire mented le az anyagaidat? az a 256 mega ram meg gyakorlatilag egy windowsos oprendszerrel rettenetesen lassú lesz.
nézd meg inkább EZT A GÉPET tudom nem tízezres nagyságrend, de ezalatti tudással én nem csinálnék már semmit, ha valami elromlik véletlenül ezeken a régi gépeken, gyakorlatilag nem kapsz már hozzá semmit.
Tudom van begóniás topic, de valahogy jobban szeretem ezt. Szerintetek,ha behozom a lakásba cserepestől a begóniáim, és tovább locsolgatom őket, akkor megmaradnak?
Konkrétan a Fujitsu-Siemens Scenic D típusról van szó. Nekem a telekre munkára elég lenne, a net is el kell hogy menjen rajta, csak az a nagy kérdés, hogy mennyire megbízható masina. Szívem szerint csak Dell Optiplexet vennék, azzal nagyon elégedettek vagyunk, de arra most nem nagy az esély, hogy futja. Nem úgy tűnik, hogy befutnak hozzá időben a kintlévőségeink, s nekem kb. október közepére kell a gép, hogy még fel tudjam telepítni stb. az őszi szünet előtt (ami okt. 22-étől kezdődik). :-(
A terv a következő:"Hol a madár? Keresd!" +zacskós rudak leszúrása. Nem vmi kreatív. A tavalyi crocusokra már keresztet vetettem, az ideiek aggasztanak kissé. Úgy érzem, mintha az ezreseket csipkednék ki a zsebemből. Apropó hagymák, a hagymárium shop őszi kínálata a napokban nyílt meg, néztétek?
Fő a fejem. :-( Elkezdett behalni a telki PC-m is (a laptop után). Mondjuk nem csoda, mert nem mai darab, egy öregecske Compaq szegény, az árát bőven megszolgálta már. Csak ugye most az őszi szünetre -- másfél hétre -- nagyon szeretnénk még kimenni tél előtt hosszabban, és annyi ideig nem hagyhatom ki a munkát. Úgyhogy most használt gépeket böngészek... :-((
Van valakinek tapasztalata a Fujitsu-Siemens Scenic PC-kkel kapcsolatban? Nekem monitorban nem jó a tapasztalatom a Fujitsu-Siemensről, volt két nagymonitorunk is ilyen, s mindkettő viszonylag hamar tönkrement (mondjuk egy Dellhez képest), pedig igen húzós áron vettem őket, újonnan. :-((
Az se rossz! :-)) A kánnáim nekem is évekig a szomszéd spájzában teleltek (a szomszédunk egyedülálló férfi, gyakorlatilag nem használja az éléskamráját), de tavaly nem mutatott túlzott lelkesedést a növények teleltetése iránt, így nem mertem megkérni, ezért így meghalt az összes kánnám. :-((( Sajnos a telken nem bírták ki az épületben, megfagytak.
Tudod, az a baj, hogy nagy gyökerük van, akkorák a növények, hogy felérnek az ablakig. Ezért kénytelen vagyok nagy vödörbe ültetni. Az pedig helyigényes. És már három van. Ha átteleltetem őket, jövőre szoliternek kell kitennem, mert hárman beterítik az előkertemet.
Ez durva! A verebekről persze bármiféle galádság elképzelhető. :-)) Nálunk a rozsdafarkúak elég jól rendben tartják -- elűzik -- őket, ami nem kis feladat, mert a verébhad ritka pofátlan népség... :-)
Hurrá! Most mit tudsz tenni? Azért érdekes, hogy a rigó kikaparja a hagymát a földből! A veréb meg nagyon hasznos, de nem szeretem, mert hangos és pofátlan. Folyton be akarnak költözni az ilyentájt megüresedett fecskefészkekbe. És ráadásul még virághagymát is zabálnak... Van terved ellenük?
Egyik évben fagyérzékeny évelőket is teleltettem ott, kibírták. Sajnos annyira nincs hely ott, mindig zsófolásig tele van, hogy erre nem rendezkedhetek be, most is alig lehet belépni az éléskamránkba a krumplitól, ásványvíztől, tejtől stb.
A záporvirágot én is palántának vettem eddig, de most annyi szép viráguk van, hogy sajnálnám, ha csak úgy elmúlnának. A mageltevős ötletemet mindenki díjazza itthon, valamiért nem szeretik bent télen a sok növényt. Nem értem, miért? Egy valami aggaszt, az angyaltrombitáim. Ha csak hajtásokat teleltetek, merthogy azok kisebb helyet foglalnak, és a töveket átadom az enyészetnek, akkor valószínűleg a hajtásokból nem lesznek jövőre akkora növényeim, mintha az anyatöveket hagyom meg, ugye? Vagy mégsem?
Sziasztok! Megvannak a virághagyma tolvajok. Ma reggel rajtakaptam a madarakat: a rigók együtt dolgoznak a verebekkel. Gondolom a rigó a csiga után kapirgál és a veréb hordja el a hagymát. Most törhetem a fejem, becsalogattam a kertbe a madarakat, most pedig a kutyával hajkurászom őket.
Szia! :-) A magokat papírtasakban, a spájzban szoktam én is tartani. Margarétát soha nem szaporítottam még magról, dáliát egyszer nagyon régen, úgy gondolom, tavasszal kéne vetni, nem most, de Nóra tutira tudja, mert ő szokott magról ültetni. Zápovirágot palántában szoktam venni, szerintem tavasszal kell vetni.
Nóra, ha benézel, kérlek írd meg, mi lett a Glialkás fűirtásod eredménye a sziklakertben! Kipusztult? Annyit kínlódok a rengeteg fűvel meg egyéb egyszikű borzalmakkal, nem bírok velük!
Este nem bírtam írogatni, belassultam nagyon. Most várom, hogy megjöjjön a napocska és megyek kifelé. Szeretnék minél több magot gyűjtögetni és szépen eltenni őket tavaszig. Hogy mibe teszem, még nem tudom. A magokat tehetem a spejzba, ugye? Nem válaszolt senki, hogy a nagy dáliának is van-e magja, és hogy a margarétát is lehet-e magról szaporítani, de sztem, ha van magja, márpedig van, akkor szaporodik is róla. És mivel évelő, gondolom már most el lehet ültetni a magokat. Ha butaságot írtam, szóljatok. A záporvirágról is szedek magot, de gondolom, őt csak tavasszal szabad elültetni.
Neked is akartam írni ,hogy én akész ételek fotóinak mutogatásával cserkésztem be a férjem,most meg dagad melle büszkeségtől hogy milyen remek munkát végzett:))))
Sziasztok Probáltam hszt-t küldeni tegnap de nem engedte index,de ahogy olvasom nem voltam egyedül,megint csak szép képek kerültek fel,ami pedig a kemencét illeti, nagyon várom már a benne készült ételek megkostolását
Locsolni sokat kell, azt a forgalmazó cég is hangsúlyozza, hogy úgy várható nagymértékű növekedés. Amúgy szerintem szárazságtűrő növény, csak víz híján nem nő úgy.
Igen mocsáriak. most 43tő itt csak egyik része látszódik. Van benne majd 2m magas, törpike, kenderlevelű.Fehér piros rózsa szinűek és szinekben több árnyalat.
Ja és az egynyári sárgát mé g el is felejtettem.
Tudod mindenkinek van kiválasztott különösen szeretett növénye, hát nekem ez. De imádom.
A hibi fórumon több képet raktam, de ott er57 néven, ha van kedved nézz be oda.
A talaj átlagos szerintem, de mivel hegyoldal déli lejtője (szőlőhegy volt annó), a csapadék még az átlagosnál is kevesebb, az meg nem sok mostanában máshol sem.
Szívesen! :-) Többször erősen visszavágtuk, nyáron is. Egyik metszéstől a másikig csak kb. tíz-tizenöt centit engedtük magasságra nőni, tehát mindig annyira visszavágtuk. Nálunk teljes napon van.
:-))) Nem t'om, ez miért van, de nálunk is hihetetlen mennyiségű ketchup fogy. Azt én nem szoktam elrakni, készen veszem, de a fiaim képesek az egyliterest akár egy este megenni. :-)
A paprikamennyiség sem semmi, hál'Istennek nálunk senki sem szereti, úgyhogy nem kell vele bajlódnom! Nekem ketchupot kéne gyártanom, de annyinak, amennyit a gyermekeim meg bírnának enni, külön melléképület kéne.
Dehogy ettük! Hát két órán keresztül csak azt sütöttem! Maradt holnapra is, de én már nem eszem, elég volt. Ja, házi túróból csináltam a túrótölteléket... Van még diókrém és saját sárgabaracklekvár.
Milyen jó kis oldal! :-)) A Rhapsody tényleg ilyen színű -- már amikor éppen úgy tetszik neki. :-)) Van nekem is, az idén például világosabb színű virágokat hozott, de volt, mikor ilyen sötét volt.
Szia, jó estét! :-) Megettétek a palacsintát? :-) Mi közben elraktuk a 30 kilónyi paprikát, :-) részben lecsónak (megfőzve), részben savanyúnak (káposztával töltött paprika).
Most nagyon izgat a canna magról történő szaporítása. Olvastam, hogy az új növényke elüthet az anyanövénytől, bár nem valószínű, hogy ezek az ősi fajták, amik nekem vannak, más színt produkálnának. De akkor is izgat. AI, ha benézel, az egyik Tőled kapott leanderen az elvirágzott részen kinőtt egy kb. 10 centi hosszú izé, ő lenne a magház? És ha igen, mikor lesz abban érett mag? Ilyenem még sosem volt!:-)))
Sziasztok! Csendes olvasgató vagyok itt, de most szeretnék reagálni a képeidre. Nagyon szeretem én is a büdöskét rengeteg van nekem is és ráadásul nem is lakunk olyan messze egymástól ha te vagy az alpári. Jót mosolyogtam rajta hogy a férjed ezzel poénkodik. Remélem nem kevertelek össze benneteket.
Hát, az a díszgyertya valóban nagyon szépséges. És az a büdöske is nagyon tetszik, ami az ötödik képen van, nagyon szép a sötét háttér előtt az a rengeteg sárga bibe (?). Nem látom pontosan, a díszgyertya mekkora?
Segítsen valaki pls. A neten böngésztem, de nem találtam semmit róla. Egy un. óriás diófajtát keresek, termése 10*5 cm kb. Gyerekkoromból emlékeztem rá, és tegnap hoztunk is haza 1 db-ot. A fa maga a normál diófáéhoz hasonlít, de annál szerintem nagyobb. termés ugyanúgy zöld burokban, csak nagyon kevés nő a fán, és csontosabb, kemény, sokkal bordázottabb a termés maga.... De nem tudom beazonosítani, és érdekelne, hogy pl. ehető-e....
Igen. Nem is gondoltam, hogy ennyiféle virágjuk van, nagyon változatosak. Tavasszal vettem tövet Gödöllőn, az nem is virágzik. Ha átnézel, Te is látod, van köztük idei, magról ültetett.
Biztos...:-))) Átnéztem a cannás topicba, valóban gyönyörű képeket láttam magról ültetett és már virágzó cannákról. Úgyhogy idén nem bajlódom a tövekkel.
Igaz ilyen rosszul még sosem kelt ki mint az idén,mert 3hónapig nem esett
Ha te tudod naponta locsolni az ágyást akkor ok.
Nekem van egy évelő növénykém ami a tulik után nyílik kb. 1hónapot virágzik.
Gyorsdan bokrosodik és kb. olyan a virága mint az asteré a szine világos vagy orgona lila. egy arasznyi magas. Arra nem emlékszem,hogy a büdöske kezd-e már nyílni mikor ez már nem.A nevét Caterina tudja szerintem, mert nem rég kapott belőle.