JA jó kevéssel........(tapasztalatból mondom, a csapágy gyártóknak is meg kell élni valamiből)
Ha 2Z, vagy 2Rs-s a csapágy, akkor finoman a csapágy közepe felől alá lehet nyúlni, és kipattintani a porvédőt, majd 75% ban fel kell tölteni zsírral (sima csapágyzsír jó, nem kell semmi különleges), porvédő visszapattint, és örül.
Sziasztok. Van egy miele mosógépem (2012 körüli). Napokban vettem észre hogy centrifugáláskor, mikor elér egy magasabb fordulatszámot olyan nyikorgó hangja van, mint mikor autonál csúszik az ékszíj. Ezt általában mi okozza?
Csapágyas lett az AEG L61060TLE felültöltős mosógépem amit használtan vettem gombokért.
Sikeresen kiszedtem belőle a hajtás oldalit, és érdekes módon a szimering szinte új állapotú, a csapágy döglött meg. Valaki már cserélhette benne mert szét volt verve a középrész műanyag része.
Honnan érdemes rendelni?
Látom, hogy van utángyártott és gyári is. Mehet az utángyártott?
Ha nem adnak hozzá zsírt, akkor milyet szabad használni?
Whirlpool mosógépem, a mosási programot elkezdi, majd a legtöbb programrészt átugorva fugáz és befelyezi a mosást. Pontos típus: Whirlpool AWM 281-1200
Hol érdemes a hibát keresni? Javítható lehet a gép
A hypó pont nem, de a nitrohígító, lakkbezin, denszesz, gyógyszerek előszeretettel vannak olyan szarral lekupakolva amit a gyerek simán kinyit, a fölnőtt meg csak szentségel.
Sziasztok! Szeretném a mosógépet és a szárítógépet összeépíteni!
Tudom hogy vannak összeépítő keretek, de nekem a problémám az hogy a mosógép 46cm mély a szárítógép 56cm mély és így gondolom hogy nem lehet összeépíteni!
A neten látott diagnosztikában elvileg benne van a hibakódtörlés módja is: a programkapcsoló poziciószámától függ. A nyolcadik, vagy a tizenkettes poziciónál törli.
Van egy pénzérme beszorulva a szűrő előtt a dob felől balról becsatlakozó cső végébe, amit nem tudok sehogy se kivenni, el van fordulva mint egy pillangószelep. De netes videón láttam, hogy lehet "diagnosztikát" lefuttatni a gépen és akkor tölt és ürít is rendesen, tehát nem hiszem, hogy az lenne a gubanc. Mindenesetre holnap szétszedem, és kiveszem belőle. Azt nem tudom, hogy lehet törölni a hibakódot, de persze most hibakódot se ad, mint a múltkor. De törölni persze akkor se tudtam:(
Bosch serie 6 ecosilenc mosógépem kijelzőjén a kulcs ikon villog, és nem hajlandó csinálni semmit. Hibakód lekérdezés se működik. Vagy két hete hoztam haza a szerelőtől, akkor is ezt csinálta, akkor dugulás és hibakód törlés volt a számlán 16 ezerért, úgy hogy én vittem, hoztam. Akkor is, és most is a start gombhoz ért hozzá az asszony, csippantott egyet, de a futó programot befejezte gond nélkül, de a következőt már nem indította el, csak akkor a lekérdezéskor e29 hibakódot adott.
Több fajta is van, te a fordított üstös "hatodik érzék" példányt szedted szét, az azért jelentősen eltér a másiktól...
Szóval: a tiedből az üst tetejefelé egy fekete gumicső vezet ki hátra, a szellőzőcső. Ez csapódik ütemesen a hátsó lemezhez, az üst mozgásának ritmusával. Mosásnál kevésbé, gyorsabb fordulaton annál inkább. Próbaként vedd le, és indíts egy centrifugát, valamennyi ruhával...
Két fajta fémtető van. Ha leszeded csak akkor látszik. Két csavar fogja az ajtó szélén. Azok, amik nem rohadnak, azoknak matt fehérre van festve a belső oldala is. Ami rohad, az pedig csak alumínium színű. A minap szétkaptam egy Francia gyártású felültöltőst, 2005-ös évjárat. És az a durva, hogy abba pl a csapágyház nem műanyag hanem aluminium. És a "beton" tömb beborítja az egész műanyag üstházat csak a csapágy résznél nem. Az az érzésem, nem mindegy, hol szerelik össze őket...
Nem tudom, hogy van e itt egy Whirlpool szaki, de van Nekem egy rozsda mentes AWE 7516-os gépem, ami már több mint 10 éves. (Igen, nem rozsdásodik az ajtónál. Bár erre is rájöttem, hogy másnál miért.) Heti 4 mosás megy le vele és olyan gondom van, hogy a centrifugázás közbe a sebességtől függően egy állandó zakatoló hangot ad, mintha valami beleérne valamibe. Minél nagyobb a centrifuga sebesség, annál gyorsabban. Mosás közbe nincs hangja. Amiken már túl vagyok: Kicseréltem benne a csapágyakat újra. Kivettem a lengés csillapítókat amik tökéletesek, de kaptak új zsírózást. A mosószer adagoló tartály mögé húztam szilikon csíkot, így az se tud rezonálni. Megnéztem a fűtőszálat, stabil, nem mozog benne. Vízszintbe van állítva a gép, a dobház nem ver bele a mosógép oldalába. A gép rezgéscsillapító gumikon áll. Mosás és centrifugálás közbe nem mozdul, nem mászik el, stabil. Már súlyozott dobbetétet is raktam bele, mert a centrifugálás kezdeténél adott egy "megugró" hangot, annak ellenére, hogy maga a gép meg se mozdult, igaz ez így meg is szűnt. És mégis hangosan zakatol benne valami. De nem tudok rájönni mi lehet.
Első körben 2 litert enged be a gép, de ha előtte 2 litert kézzel beleöntök akkor nem nyom bele 2 litert, csak annak az idejének lejártával megy utána a többi, ahogy szokta. Azt a 2 litert le se szivattyúzza. Így ilyenkor mehetne a fehérítő azonnal a gépbe, meg se kéne állítani, hiszen eleve benne lesz ndításkor. Vízórával ellenőrizhető a működése.
Fél liternyi víz megy le akkor, ha nincs benn a golyó, és fél éve szárítod a gépet. Napi használatban kb egy deci És igen, megállítod a gépet, és ráöntöd. Felültöltősnél másképp nem megy...
"Biztonságosan használható mosógépben* a fehérítőadagolón keresztülvagy ennek hiányában az előmosás adagolóján át a már vízzel telt mosógépbe öntve, de használható áztatáshoz is kézi"mosásnál.
Például a felültöltős electroluxnál ez csak úgy lenne értelmezhető, ha megállítjuk a gépet amikor már fűt és beletoljuk a dobba. Azért ilyenkor, mert éppen lehetne a mosószerhez is adni, de szerintem nem férne már bele. Korábban meg azért nem jó, rögtön az elején, mert akkor lemegy az első 2 liter vízzel az ökoszelep alá amit az előmosóból nyom be ugye.
Ok, szóval a whirpoolnál csak volt egy tartály, amiből gondolom valami random időben, vagy lehet mindennel egyszerrel bemosta a mosás során a doba a gép.
De az új dob feletti adagolós gépeknél Ti hogy használjátok a fehérítőt?
"Folyékony fehérítőt, hogy szokták ezeknél a gépeknél használni? Régi whirpool gépen van külön tartálya, de itt nem látom. Tomi fehér gél-t használunk ilyenkor, de szoktunk e mellé még Ultra vagy Domestos fehérítőt rakni néha.
Az EW7T3372 verziósat egy PH-s srác megerősítette, hogy nyár elején vették, és már több mint 2m hosszú kábel volt hozzá. Ő meg volt elégedve ezzel a típussal. A dob nem mindig fordul be náluk, és a max centrifuga panelban kicsit hangos.
Valószínű nekem is ez az Electrolux lesz, plusz veszek hozzá egy Electrolux Aqua Stop csövet. Így olcsóbban megúszom a gép + kábel kombót, az 5 év garancia kiegészítés is kicsit olcsóbb lesz így. A 2 gép ugyanazt tudja így, csak az Electroluxban jobban lehet állítani a Time managert. Más különbséget ( világítás extrán kívül) én nem látok.
Nem tudom, hogy mikor lesz az Electrolux gyári promó, tud erről valaki valamit?
Amúgy ha lenne gyári garancia promó mondjuk +2 év, akkor is rendelhető +4 év gyári garanciakiegészítés? Vagy az kizáró ok?
Folyékony fehérítőt, hogy szokták ezeknél a gépeknél használni? Régi whirpool gépen van külön tartálya, de itt nem látom. Tomi fehér gél-t használunk ilyenkor, de szoktunk e mellé még Ultra vagy Domestos fehérítőt rakni néha.
Ezt mondom, hogy k. rövid volt régebben, de most az officiális honlapon már 2,4 szerepel. Ha valaki boltközelben jár lemérhetné, hogy még a kibaszós verziót árulják-e vagy tényleg megtoldották 1 méterrel a villanydrótot, hogy a panelfürdőkbe is be lehessen kötni.
LTX7C373E van. Persze lehet, hogy változott azóta, de ezen az elektromos kábel 150-es. Szerintem azon a képen, amit a vízcsatlakozás miatt tettél fel, azon sem hosszabb a kábel.
Sima műanyag a cső, nem elektromos megoldás. Minden hollander műanyag. A dobvilágítás nem rossz, de csak azért nem érdemes megvenni. Ha kell, miután hazaérek, csinálok képet.
A két modell ugyanaz, AEG annyival tud többet, hogy van benne dob világítás, és Aqua Stoppos.
Electrolux pedig olcsóbb, és a Time managerrel jobban ( 5 lépcsőben ) tudom állítani a kívánt mosási időt.
Más különbséget még nem találtam, pedig nagyon keresem :)
Sehol sem találtam meg, hogy az AEG esetén az Aqua stopos cső, az sima aqua stop cső, vagy valami elektronikus ( fut esetleg valami vezeték is benne) . Mert ha csak sima, és nem a mosógép vezérli az Aqua stopot, csak a cső érzékeli, hogy szivárgás van, akkor lehet, hogy elég, ha veszek az Elux-hoz egy aqua stopos csövet.
Nem tudnál csinálni egy fotót, hogy milyen a mosógép felöli oldala az aqua stopos csőnek a csatlakoztatása? ( ha nem nagy kérés) Fixen bemegy a mosógépbe vagy csak sima hagyományos csavarozható. Az aqua stopoos cső vízcsap felöli része műanyag vagy fém hollanderes?
Az a dobvilágítás milyen? Mennyire hasznos funkció? Fényár van a dobban, vagy csak mintha egy gyertya fénye lenne benne?
Neten ilyen képet találtam, de itt még a befolyó csövet és még a helyét sem látom:
"hiába kerül ez a gép dupla annyiba, mint a legolcsóbbak, nem tud annyi plusz adni"
De hát ez minden készülékcsaládnál így van, a kicsivel több szolgáltatásért aránytalanul többet kérnek el, bízva a telhetetlen, figyelmetlen, vagy hozzá nem értő vásárlókban :) Nem is említve az értelmetlen ficsörökkel és csilivilikkel árban is feltuningolt vacakokat.
Nagy bajban lennék, ha választanom kellene. A csalódottságot az okozta, hogy hiába kerül ez a gép dupla annyiba, mint a legolcsóbbak, nem tud annyi plusz adni. Ami extrákat tud, azt igazán nem használjuk (gőzprogram). Az inverteres motor az, pontosabban a csendessége az, ami miatt errefelé indultam. Már itt is leírtam, hogy ez a harmadik mosógépünk 2013 óta, mikor az Energoluxot lecseréltük. Az első Electrolux panelhibás lett az egyéves garancia után egy hónappal, de megmentett a biztosítás. Persze az is biztos, hogy sima motorost azután már nem vennék, mert olyan volt a hangja centrifugáláskor, mintha egy macskameghajtású vadászgép akart volna felszállni. Utána a Whirlpoolt is a 4 éves garancia miatt választottam, de már nem vállalták be másodszorra a szétrohadt ajtó cseréjét, inkább visszaadták annak is az árát. A szerviz egyébként már volt kint korábban is, mert iszonyatosan hangosan centrifugált, és mint kiderült a hátlapja sérült volt, de ezt a szerelő is csak akkor látta, amikor szétszedte. Ráadásul olyan kis hely van az üst és az oldalfal között, hogy centrifuga indításakor kívülről láthatóan (és hallhatóan) összecsapódik a kettő.
Szóval, ha most kellene gépet vennem, vagy néznék egy használt Mielét, az is elmegy talán addig, mint ezek újonnan, vagy az itt gyakran elhangzott tanács szerint megvenném a leghosszabb garanciával rendelkezőt, és remélném, hogy olyan hiba jön elő az alatt, amire ki is terjed.
Kivettem a kapcsolót. Sokra nem mentem vele, de kifújtam, kicsit befújtam szilikonnal, hogy jobban járjon, és most egyből indult. A többit majd meglátom.
Hogyan tudom levenni a gumikarikát, hogy hozzáférjek? Mert úgy gondolom, akkor oldalról hozzá férnék. Nincs rajta semmilyen acélszál, mint a korábbi gépemen.
Így is lehet fogalmazni :) . Egyébként ha nem rohadt volna szét kétszer is három év alatt a Whirlpool teteje, meg nem kellett volna azon kívül is kétszer szerelőt hívni hozzá, annál maradtam volna. A programok is szimpatikusabbak voltak rajta, talán még szebben is mosott, és hiába inverteres mindkettő, halkabb is volt. Nem is értem, ha ennyire nem tudnak normális anyagból tetőt gyártani, vagy megoldani a mosószeradagoló problémáját, miért nem csinálják műanyagból a tetőt is. Megcsinálhatnák a borítást valami újrahasznosított anyagból, lefóliáznák, aztán nem lenne vele baj.
Az adatlapot csak addig böngészi az ember, amíg meg nem veszi a gépet. Gőzöm nincs, mi mennyi, nem én mosok, de ha igen, nem állítgatok semmit, bedobom, aztán ha megállt, kiveszem a rongyokat:)
Csak a max. ruhatöltetet írják ki, de szerintem 7 kilót bele sem lehet erőltetni a dobba. Nekem csalódás volt az LTX7C373E, bár gyanítom, hogy a többi sem jobb. A 40 felett egyébként 50, 60 és a 95 fok van. ECO módot párszor próbáltuk, de valószínűleg annyira kevés vizet használ akkor, hogy nem lettek tiszták a ruhák, nem beszélve arról, hogy úgy tud majdnem négy órát mosni. Most megint fura hangokat ad ki, másfél évesen, de nem találtak benne hibát.
Amúgy ezek a mosógépek kiírják azt is pl. amikor pakolom bele a szennyest, hogy épp mennyit raktam bele, és még mennyit tudnék, vagy csak hogy a program mennyit tud maximálisan. ( amit nyilván 1 hét alatt megtanul az ember).
Pamut mosásnál ennyi van a leírásban:
Pamut 40 °C 95 °C Hideg 1300 ford./ perc 1300 - 400 ford./perc
Ez a gyakorlatban milyen beállítható hőfokokat jelent? Youtube videókban, meg csak annyít látok, hogy 40 -> 30 -> 20
40 fok felett milyen hőfokok vannak kb?
Amúgy nem tudom mennyivel lenne takarékosabb, mint a jelenlegi tönkremenő A-s régi AWT whirpool.
Tanácsot szeretnék kérni, régi meg-meg álló Whirpool AWT 2250/1-500 mosógépünket akarjuk cserélni, mert programok alatt kicsi víz folyik ki belőle, és sűrűn megáll program közben is.
4 tagú a család, 2 felnőtt, és 2 kisgyerek ( 5év alattiak)
Heti 3 -4 mosás szokott lenni, szóval a ruhaszárító elő van véve folyamatosan, nagy légterű családi ház.
Ezt azért írom, mert a jelenlegi 500-as centrifugával kb 1 teljes, vagy 1.5 napot szárítani kell a ruhaszárítón a ruhákat, ha nem tudjuk kivinni a teraszra.
Csal felültöltős mosógép jöhet szóba, a kád és a mosdó között nem fér el szélesebb.
500-as centrifuga nagyon kevés, láttam van már 1300-as is, bár tudom, hogy ez csak pamut programnál ennyi.
A jelenlegi 5 kg-os dobot mindig megtöltjük teljesen, és néha még ki is marad, szóval nagyobbra lenne szükség, mondjuk 7kg.
Adatlapokat tudom értelmezni, inkább gyakorlati tapasztalat kellene, és márkasorrend.
Min elvárás ( de győzzetek meg, ha rosszul gondolom)
1) Felültöltős, 7 kg,
2) 1300 fordulatos
3) A+++ mosógép.
4) Heti 3-4 mosást bírjon ki,
5) 5 évig nem szeretnék költeni mosógépre vagy szervizre :)
Opciók: Mosogatógépünk (Electrolux, aqua stoppos), jó lenne, ha a mosógép is elzáródna vízcsapnál, ha gáz van, hogy ne ázzon a fürdőszoba
Opciók: 2 méteres tápkábel,mosogatógép felett, a padlótól 190 cm-re van a konnektor.
Electrolux és AEG mosógépeket nézegettem, olyat aminek rohad a fedele már nem akarunk ( Whirpool is ilyen nálunk)
1) AEG 8. érzék dolog mennyire kamu? Ér valamit ez az öblítő szétkeverés dolog? Mondjuk árben ez már felette lenne az elképzelésnek, de ha annyira jó akkor tovább gondolkodunk ezen.
2) 7. szériások közül megéri az AEG felár az Electroluxxal szemben?
Ezek ajánlott modellek, vagy kell valamelyiktől tartani.
3) A boltok garanciakiegészítő szolgáltatásait pl +3év nem érdemes igénybe venni?
4) Ökoinverter motor és inverter motor között van valami technikai ( nem marketing) különbség?
Az azért rendkívül nagy botorság lenne, de mondjuk nyomógombbal megszakítani azt már egy cseppet biztonságosabbnak gondolom. De amúgy mennyi ez az idő, amit lehetetlen kivárni, 1, max 2 perc alatt azért oldani szoktak ezek, abba azért nem kell belehalni.
Whirlpool AWE-8723 típusú mosógépem egyre gyakrabban bekapcsolás után nem indul el. Kijelzőn nincs hibakód. Megmozgatva, tetőt erősebben lecsapva. Hibátlanul működik. Tudom látatlanba nehéz bármit is mondani erről, de minden ötletet szívesen várok.
Ajtó érzékelő ment gallyra
Elektronikai panellel van gond (nem biztos hogy érdemes e javítani)
Sziasztok! Egy Whirlpool AWO 7324-esunk van, kb 6 eves, es inditaskor az ajtot jo sokat kell nyomkodni, hogy bezartnak erzekelje. Az ajto nem lotyog, a kis "nyelv" nem kopott. A hazban levo erzekelot + reteszt nezegettem, de nem ugy tunik, mint amit meg lehet kicsit "hajtogatni", hogy pl. kijjebb legyen, es ismet jobban erzekelje a becsukast. tehat akkor: ennek a csereje lenne vajon a megoldas? Elolrol 2 csavar tartja, de ha kicsavarnam, befele esne. Ezt akkor alulrol kene elerni, vagy az ajto gumitomiteset kene mellole kicsit megbontani, hogy be tudjak nyulni erte? (Bocs az ekezetek hianyaert, eppen nincs magyar bill ezen a gepen) Koszi elore is!
Igen, ezt az alap Bekot használjuk majdnem 1 éve, hibátlanul működik, egyedüli gondom, hogy nincs egy normális 60 fokos programja, csak az eco és egy előmosásos.
Figyeltem a kék fényt de nem tapasztaltam. Ellenőriztem a csapágyakat nem lógnak nem kotyognak szépen forognak, ennek ellenére még mindig ez a jelenség.
Üdv. Adott egy ww80k44305x/le Samsung mosógép,azt a bosszantó dolgot csinálja hogy ha csak pl. Egy kabátot mosunk nem centrizi ki. Ez azért lehet mert tul erzekenyre kalibraltak. Hát jó szar az új technológia sokszor ki kell venni vizesen és át kell tenni a másik régi mosogepbe az zokszó nélkül kicentrizi. Lehet ezzel valamit kezdeni?
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy 14 éves Gorenje WA61101 típusú mosógép. Csapágyat, szimeringet és szénkefét cseréltem benne, a szénkeféket becsiszoltam, kommutátort kipucoltam.
Azóta nem centrifugál, illetve nem pörög föl teljes fordulatra és nem lép tovább a következő munkafolyamatra, régebben csinálta már ezt, az elektronikát bevizsgálták de hibát nem találtak utána jól működött ezidáig. Van egy donor gépem abból áttettem az elektronikát és ugyan az a jelenség. Készítettem egy videót róla :https://www.youtube.com/watch?v=Uvd_LvZwJwc
Mi lehet a hiba oka? Ha valakinek lenne ötlete hol keressem a hibát annak nagyon örülnék. Köszönöm!
Igen, elolvastam, eleve 3 év gariként tekintek rá, a többi vagy bejön, vagy nem.
Beko-t is néztünk, a garanciális ügyintézésről sokan mondták, hogy nagyon hosszadalmas és nehézkes.
Ha nem gorenje, akkor még talán bosch játszik, de első sorban a két konkrét gorenje modellről érdekel bármi infó. Elvileg ezek a "felsőpolcos" termékei.
Hosszas keresgélés után úgy döntöttem, egy gorenje készüléknek fogok bizalmat szavazni a 3 (+2) év gari miatt (az összes konyhagép is gorenje lesz), és nem mellesleg a felső polcos gorenje nagyjából annyiért megvehető,
mint az egyszerűbb AEG csoportos gépek. Van-e bárkinek tapasztalata a WA946 vagy WS967LN gépekkel?
Mindegyiket 9 kilósként árulják, nyilván nem célom egyszerre 9 kg ruhát betömni... Előbbi 126 000 pénz, utóbbi 147 000 pénz körül vehető jelenleg.
Szüleimnél egy huszonsok éves Indesit WGD1236TX gépet tartok életben, ami rozsdamentes dob, meg hagyományos programkapcsoló kombóval tudom, hogy 20 év múlva is üzemelni fog, de egy új házba költözés okán
nem életszerű, hogy oda is egy eleve 20 éves mosógépet keressek. Tudom, a miele elmegy 20 évet, de az is lehet, hogy mégsem. Egyelőre jobb alternatívának tűnik 10 évente 150 000-ért mosógépet venni,
mint reménykedni abban, hogy a most 300 000-ért megvehető miele elmegy 20 évet...
Szóval a fenti két gorenje mennyire vehető? Előre is köszönöm!
Nekem erről a vízszint-különbség magasságról az jut eszembe, amikor az egykori NB1-ben gólkülönbség-azonosság esetén a gólazonosság-különbség döntött a helyezésekről... 🤪
Nem is arról volt szó hanem a magasságról. Mint írtam, a vízmennyiség az aktuálisan betöltött ruhától függ, de ha nincs benne ruha akkor a gépek mindig a saját, adott programtól függő mosási vízszintjüknek megfelelő vizet töltik be. Ha van vízórád gépközelben, tökéletesen le tudod ellenőrizni.
Vicces vagy, de nem. A mosógépnek mindegy, hogy van-e benne ruha vagy sem. Annyi vizet tölt be amennyi vízszintmagasság az adott programban szükséges. Ha ruha is van benne akkor több kerül bele, addig amíg a ruha fajtájától függően nem telítődik, de a vízszintmagasság ekkor is ugyanott lesz, mint üresen.
Merügye sokkal nehezebb tisztességesen leírni a fázisciklusokat, mikor mennyi víz van benne, literre, az üres gépben, mennyi vizet és hányszor használ öblítésenként stb. Mer úgy túl egyszerű és összehasonítható lenne, emígyen meg át lehet basni mindenkit.
Annyit, amennyit a betett ruhamennyiség megkíván. Így lenne egy tól-ig értéked szép nagy eltéréssel, azzal semm mennél semmire.
Nyugodtan használhatod, csak ne lepődj meg, ha étrtelmetlenül sokáig pöcsörészik és hát nem lesz olyan nagyon tiszta se, mint egyébként a pamutprogramon.
Na de vicz nélkül, de tényleg. Az eco program azért takarékos, és azért nem fogyaszt semmit, mert soha senki nem használja.
Amúgy meg ez egy olyan progi lenne ami alapján összevethetnéd a különböző masinákat. Merügye sokkal nehezebb tisztességesen leírni a fázisciklusokat, mikor mennyi víz van benne, literre, az üres gépben, mennyi vizet és hányszor használ öblítésenként stb. Mer úgy túl egyszerű és összehasonítható lenne, emígyen meg át lehet basni mindenkit.
Mechanikus lötyögtetést csinál a koszos vízben, eco, mert megőrülne minden nő ha minden mosás addig tartana, így a megőrülöktől megtisztulna a föld. Ezért eco. e-co
Párom felültöltős Elektroluxán (ewb 105 205 w) konkrétan 2,5 órán keresztül mosott. Ez már kezdi megütni az Energomat szintidejét. Valaki szidta itt az öreg gépeket korábban, hogy ötször öblít stb, de más azt mondta nekem, hogy mosni még mindig vízzel kell... Ezt értem, csak miért hosszabb az Eco progi vagy egy órával a nem-econál??
Na ilyenkor mondom, hogy milyen jó az a 35 éves Energomat ami jóanyámnak van és még mindig tökéletesen műkszik, pedig biztos megélt már néhány mosást, mert ha nem is minden nap de hetente minimum 2 alkalommal biztos megy.
Réi mosógép motor van átalakítva fűnyírónak és csak berreg. A kondira gyanakszom, de nem tudom milyen kellene, mert már semmi nem látszik rajta. Egy kis segítséget kérnék, hogy milyet szerezzek be hozzá és hol.
Igazából hozzá se fogtam. A kétoldali új csapágyház + futár 9100 Ft. A V-gyűrűket mindenképpen meg kellett volna venni (2-3E) elvileg a csapágyakat is (~1E) esztergályoshoz menni, stb. Maradt volna olyan 4-5E. Nem volt hozzá hangulatom.
A 9 éves LG mosógép DE hibakóddal nem engedi az ajtót nyitni (biztosítékot leverte). Az ajtózár kicserélésre került, mert az előző kiégett, de a hibakódot továbbra is dobja a gép és nem indul el. A mosógépszerelő paneljavítást javasol. Van rá esély hogy ezzel megoldódik a probléma , ha igen, mennyire tartósak ezek a javítások, vagy érdemes új gépet venni?
Azért gyorsan cseréld a szénkeféket mert a réz vezeték kb. 1 cm hosszan van belesütve a szénkefébe és nemsokára a réz fog érintkezni a kommutátorral, és belemarja magát.
Na, mégiscsak webshopból kell rendelnem a csapágyházakat, ez a Heilmann cég megbízható? GLS csomagpontra szeretném rendelni, olyan az orczynál nemvan ez meg csomagpontra csak előre utalva vagy lekártyázva enged rendelni. Úgy látom az ár nagyjából ugyanaz. Szal mehet a kártyázás?
Fél óra alatt megjavítottam! :-) Gyanakodtam a szénkefére, ezért kiszedtem a motort. Szerencsére könnyű hozzáférni a gép hátulja felől és csak egy csavart kell kitekerni, valamint leszedni a csatlakozóját és az ékszíjat. Elég sok szénkefepor volt mindenhol. Kifújtam kompresszorral, a kommutátorokat felpolíroztam. A szénkefe hossza határeset volt. Mivel a réz tokjára forrasztott rézharisnya határolja be a kinyúlásának mértékét, azt arrébb forrasztottam, hogy kintebb nyúljon a szénkefe, így biztosabban érintkezzen a kommutátoron. Összeraktam és gond nélkül lement a 4 perces centrifuga program, azután élesben egy mosás! Tehát nem az ajtókapcsoló és nem a programvezérlő volt a hiba oka. Asszonykám nagyon boldog, hogy nem kell új gépet venni, hanem ismét meg tudtam javítani. :-)
Van egy 15 éves Whirlpool AWM 6120 /2(?) mosógépünk, ami a mosási programok közben, az öblítés előtt ajtó hibát jelezve leáll. A mosást ugyan néha elkezdi, néha rögtön ajtóhibával indít. De ha elindul, a szivattyú működik, a dob is forog, látszatra minden rendben. Az ajtókapcsolót szétszedtem, megtisztítottam, de nem lett változás. Áthidaltam az kapcsolóérintkezőit, az sem használt. Kb. 5 éve volt szénkefe csere a motorban. Ha megint elkopott, adhat ilyen hibajelzést a motor?
Találtunk szervizkönyvet a neten, amely szerint az "öblítés stop" gombot kétszer, utána az "intenzív öblítés" gombot kétszer, aztán az indítógombot megnyomva a szerviz menübe lehet belépni, de ezzel a módszerrel nekünk ez nem sikerült. Sajnos többféle altípusa létezik a 6120-nak. A miénk indítás késleltetés nélküli fajta. Beszéltünk egy mosógép szerelővel, szerinte a programkapcsoló a hibás, amit javítani, beszerezni nem lehet, így inkább vegyünk új gépet, ami harmadennyi élettartamú lesz. :-/ Én inkább szeretném működőképessé tenni a meglévőt, mert nincs lestrapálva.
Új gépet szeretnénk. Én egy 5 év garis Beko-t, asszony csakis valami márkásat... A legtöbb márkáról csupa rosszat olvastam. Kikötöttem a Miele mellett, konkrétan ezt néztem: Miele G 4620 SC.
A tápegységében és/vagy a vezérlésében vélhetőleg kiszáradtak az elektrolit kondenzátorok. Az anyagköltsége nem több 2000Ft-nál ha az összes elektrolit kondenzátor cserélve van. Sokáig ne használd így a gépet, mert komolyabb elektronikus hibája is lehet ettől!
Hozzáértők segítségét kérném. Van egy kb.9 éves AEG LAVAMAT 42030-as mosógép.Bekapcsoljuk a gépet, és 1-2 óra múlva kigyulladnak a lámpák,utána lehet mosni.Volt olyan,hogy napokig nem kapcsolt be. Mi lehet a megoldás?
Áramtalanítsd! Vedd le a tetejét és a hátulját. Törölj szárazna benne mindent. Indíts el egy mosást és figyeld, hogy hol jelenik meg a víz. Egy zseblámpa és egy nyeles tükör segítség lehet. Áram alatt ne fogdoss meg benne semmit! Ha így nem tudod kideríteni, hívjál szakembert. Távolról sajnos senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy honnan csöpög a víz.
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Bauknecht Super Eco 7415-ös mosógépünk, 4 éves. Pár hete vettük észre, hogy valahol csöpög az alján. Nem tudtam kideríteni, hogy hol, de azt sajnos igen, hogy csupa rozsda az alja és környéke. Igaz, 4 éve a vízfátyolos padlón áll, mert azt mondták nem kell alátenni semmit.
Szóval lenne valakinek ötlete arra, mit kellene csinálnom vele, hogy újra jól működjön?
( hozzáértő segítségét is szívesen fogadom, a sörmennyiség megbeszélés tárgya)
Melyik mosó-szárítógépet érdemes mostanában megvenni a low-end kategóriából? Pénz kevés van rá, max 170 ezer. Nagyon szemezek LG-vel, vagy Elektrolux-szal.
Nem minden igaz mert ez tutira nem az. Felületes rápillantással torX-nak tűnt.....
Talán áll ki belőle annyi amit a vízpumpafogó megfog.
Mondjuk ha te nem tudsz célszerszámos csavarfejről akkor valószínűleg nincs is. Csak ha nem bírok vele az itthoni szerszámokkal (torX, imbusz van) akkor kőccsön kell kérni valahol megfelelőt. Úgyis kell valamit fabrikálni a csapágyházak ki-be csavarásához is, az célszerszámosnak tűnik.
Hááát, nem biztos, hogy ennyire bele akarok merülni. Meg az esztergályos most nem elérhető vagy 2 hétig.
Megkérdeztem a csapágyboltban elvileg tudnak hozni utángagyit párban 10E körül, asszem ennyit azért megszavazok rá.
Tegnap este levettem az oldalát, gondoltam csak megnézem pontosan milyen az a csapágyház. De olyan mint a fotón, a számok is stimmelnek. Viszont mindkét oldalon tökszáraz minden, külső gyűrűk a helyükön, a barna izének ami meg szokott ilyenkor jelenni egyelőre nyoma sincs, kézzel forgatva a szíjtárcsát nem érezni rágást vagy ilyesmit. Most vagy becsapott a fülem (ez még nem fordult elő) vagy még korai fázisban jár a dolog. Mindegy, csak kicserélem.
Egyetlen gyanúsnak mondható dolgot láttam: a burkolatlemezen ellipszis alakú fekete elszíneződés van, ez vagy normális vagy silány a laposszíj ami rajta van, érdekes, hogy a motoron ~8 pk-snak látszó szíjtárcsa van a nagy szíjtárcsa meg 4 pk-s.
Baxa meg, elfelejtettem jobban megnézni a szíjtárcsát felfogó csavart, ha nem torX vagy imbusz akkor rábasztam, olyan fura feje volt neki, de aztán elfelejtettem jobban ránézni, pedig forgattam a szíjtárcsát, hogy a küllőktől jobban belássak.
Őszintén szólva nem jegyezgetem, hogy melyik melyik, ami kell, azt veszem le a polcról... van mindegyik fajta, ami elfogy abból veszek... A csapágy 6203, az egyik fele recézett - az van beöntve a műanyagba, és ott kapaszkodik a nyüves...
És igen, egyforma a két oldal, szemből jobb a hajtott.
A fotókról nem tudom eldönteni, ki lehet ebben a csapágyat cserélni, illetve a tömítéseket általános alkatrészként be lehet szerezni? (Az egyik szabvány szimmeringnek a másik meg közönséges O-gyűrűnek TŰNIK a fotókról.)
Ennyit biztos nem fogok érte adni, pláne, ha mind a két oldalt cserélni kell. Akkor inkább mégis kihajítom.
Sziasztok, én is szeretnék egy kis segítséget kérni. A régebben már említett AEG felültöltős elkezdett újféle hangokat adni. A segédszivattyút már megszoktam, most viszont normál mosáskor, elsősorban akkor, amikor a dob megáll, egy fura hang hallatszik, mintha tompán pendülne, kondulna valami. Nem tudom jobban leírni, de itt hallatszik az elején, aztán kb. 7 másodpercnél, és a végén is. https://drive.google.com/file/d/1YyXFhcOBwKpN_oYCQ_FSHjF0jgB-7rbo/view?usp=sharing
Valószínűleg a motor szivárgóárama miatt áll le szünetre a gép. Egy alapos motortakarítás, kefeellenőrzés szokott rajta segíteni. Szigetelésvizsgálat sem árt...
Igen, ilyen érintő kijelzős. Én is attól tartok, hogy valami elektronikai hiba, és pont ettől tartok, hogy nagyon drága lenne a javítás. És nekem biztosítás sincs rá.
Ez is az érintőgombos változat? Nekem ezt garanciaidőn túl egy hónappal kezdte csinálni, mindig akkor, amikor az első centrifugálást elindította. Panelhibát mondott rá a szerelő, de annak akkora költsége volt, hogy a biztosító nem fizette (garanciahosszabbítós biztosítás) és visszaadták az árát. Olyan volt, mintha a láthatatlan ember menet közben nyomkodta volna a gombot.
Mostanában az Electrolux EWT1376HLW felültöltős mosógépünk mosás közben 25-27 perc környékén a mosási fázisban megáll és villog a start/stop gomb. Utána ha elindítjuk végigmegy rendesen. Mi lehet az oka? Nem ír semmi hibaüzenetet, nem is sípod, egyszerűen, mintha megnyomtuk volna a pause gombot.
Napi 1-2 mosás nem kevés. Érdemes olyan mosógépet keresni, aminek a leghosszabb a gyári garanciája (nem extra biztosítás amit a boltok jó pénzért kínálnak).
Üdvözlet! Kéne nekünk egy elöltöltős mosógép (nem szárítós). Napi 1-2 mosás, 4 tagú család, gyerekek sportolnak (foci); jól jön a rövid program is néha, és nem baj, ha halk. Nézegettem Electrolux, Samsung, LG, Bosch, AEG gépeket, és nehéz dönteni. Az ár max 150-200, semmiképpen sem kell luxus, csak legyen jól használható. Jelenleg egy Whirlpool 7324-ewt nyúzunk, de lassan kezdi megadni magát (ajtóérzékelő, csapágy). A kérdés: mit érdemes manapság venni? Köszönet előre is.
Néztem mosás után kihúzott hálózati csatlakozónál (a hátlapot vettem le), bent állt a víz (sok víz nem tud megállni, mert vannak az alján nyílások, amiken kifolyik).
Összességében nem volt több szerintem 2 liternél, ami kifolyt belőle, de talán annyi sem.
A hátlapot vettem le, onnan nézelődtem és tapogattam a csöveket, de nem éreztem, hogy hol ereszt.
Lehet, hogy alulról látszik valami, de annyira nem mentem utána, mert ahhoz a szárítót is le kell emelnem róla.
Igazából amiatt kérdeztem, hogy szerelő vagy nem szerelő, hogy egyáltalán érdemes-e még vele foglalkozni vagy vegyek újat, de a mostaniakról nem hallom, hogy elmennének 15-20 évet és lehet, hogy viszonylag kis költséggel ez még elmegy pár évet.
De nyilván látatlanban nehéz megmondani.
Lehet, hogy marad az oldalra döntés és nézelődés :-)
Szerintem mosas vegen kipakolsz belole, oldalara boritod, bevilagitasz alulrol es ahol csillog, onnan folyik es megvan a bunosod (ha nincs, akkor manualis matatas a vizes dolgot megkeresni, termeszetesen feszultsegmentesitett allapotban mindketto). Ezutan dontheto el, hogy szerelo kell neki, esetleg csak meghuzni valamit, egy uj szivattyu vagy ilyesmik.
AEG Lavamat w1030as mosógépünk elkezdte folyatni a vizet.
A mosás végén vettük észre, hogy kis tócsa van a gép körül.
Szerintem mosás közben nem eresztett, hanem csak a végén. Nem litereket tolt ki, de azért látszott.
Most 18 éves a gép. Érdemes szerelőt hívni szerintetek? Tudom, látatlanban nehéz valamit mondani.
Eddig kétszer kellett szerelőt hívni: egyszer valami kilazult, amit meg kellett húzni, de nem kellett bele alkatrész, egyszer pedig a vezérlőpanelen kellett valamit megforrasztani (15.000 ft), úgyhogy nagyon jól tette a dolgát, szavunk nem lehet.
Azt nem tudom, de a betöltő vízcsövet is nézd meg a szelep előtt a csatlakozásban benne van -e a gumis nyomáscsökkentő. Ja nem mindegyikben van, a samsungomban volt
Elképzelhető ha a szelepben a vissza záró rugó eltörik, nem igazán jellemző hiba de nem lehetetlen, vagy túl nagy a víz nyomása, ez csak szivattyús kutas vízellátásnál fordulhat elő.
Egy Indesit iwde7105 mosó-szárítógép kapcsán lenne az a kérdésem, hogy elképzelhető-e, hogy centrifugázáskor a gép vízbeeresztő szelepe a rázkódástól kinyitogat.
Ugyanis azt tapasztaljuk, hogy centrifugázáskor a vízhálózat nyomása pillanatokra erősen ingadozik, látszik a csapból kifolyó vízsugáron hogy ütések érik a hálózatot. A gépből nem hallatszik hang, mert elnyomja a centrifugázás zaja, ha a fülem a gép tetejére teszem akkor hallatszik némi furcsa hang időnként ami igazodik is a jelenséghez. Minél gyorsabb a centrifugázás annál nagyobb valószinűséggel jön elő a jelenség, de nem tapasztalható állandó jelleggel. Amikor ezt csinálja a gép a vízóra is mutat egy kis fogyasztást úgy hogy nincs nyitva máshol csap, ebből is gondolom hogy a vizbeeresztő szelep vacakolhat. Kedves szakik, találkozott már valaki ilyennel, elképzelhető amit gondolok? Köszönöm ha van valakinek ötlete.
Ez így nehéz kérdés...., 5 év nem nagy idő, ha kapni hozzá alkatrészt normális áron akkor lehet érdemes javítani, ja és ha szeretitek vagy meg vagytok elégedve vele.
Ha van rá pénz venni újat akkor lehet én inkább vennék egyet, ha viszont a javítás költsége meghaladja a 30-40e Ft,-ot, akkor nem érdemes, mert az az új gép árának a fele...majdnem.
Van egy 5 éves Electrolux felültöltős mosógépünk aminek leszakadt a dobja. Érdemes még erre költeni? Szerelő most nem játszik.
Ha lehet hozzá alkatrészt venni nem arany áron, akkor lehet rászánnék egy hétvégét.
Addig is újra munkába állítottam a 16 éves Whirlpool-t a garázsból ahol már polcként funkcionált. A színe már inkább sárga mint fehér, tiszta rozsda, de még mindig megy...
Az öblítő probléma nem érintene, mert eleve ecetet használok, és azt is felöntöm vízzel a max érték alá. Így ha egy kevés vizet kap, leszívja önmagát. De a sima öblítőt is fel lehet hígítani. A fő és előmosáshoz akármilyen sprickolóból kaphatja, nem tud hibázni, és a dűznit is ki lehet éppen tisztítani vízkőtől, ha nagyon akarnám, meg ha nem épp lágyvizes területen működne, ami miatt soha nem volt még gondunk ilyesmivel. A vízkő elsősorban a meleg vizes csövek pronlémája, a párolgás miatt.
Most egy 7 éves Bosch van, nemrég elkezdett rakoncátlankodni , program félbemarad, már kicsit el is megy a helyéről, stb. , már nem szórakoznánk szerelővel, megszolgálta az idejét, rengeteget ment.
Esetleg ajánlottabb eddig az ár kategóriáig?9kg -hoz ragaszkodunk, valamint az energia hatékonysághoz is.
Amugy nem feltetlenul lesz 99 999, most nem nezek utana, de a noname szarok kivetelevel szinte mindegyik gyarto ad ket evet a mosogepjeire meg haztartasi gepeire, a Zanussi, Electrolux, Aeg trio talan az egyetlen kivetel, melyek egy evvel tolnak mindent.
A motorra 10 év gari az parasztvakító baromság, amivel csak szédítik a népet. A motor kb. a legutolsó utáni eleme egy mosógépnek, ami tönkremegy. Foglalkozni sem érdemes a 10 év garis marketingmaszlaggal, mintha ott sem lenne a felirat meg a matrica.
1,5 évnél lehet, hogy érdemes lett volna nekimenni, hogy szavatosság keretén belül elintézni, persze ehhez neked kellett volna megelőlegezni egy szakértői véleményt.
Szia. Electrolux EWT1376HGW Felültöltős gőzmosógép, 7 kg, 1300 f/p., A+++, LCD kijelző, na ezt a gépet ne vedd! 1,5 éve vettem. 1 év garancia volt rá, a motorra pedig 10 év. A motornak semmi baja,de a panel 1,5 év után tönkre ment. Garancia csak 1 év rá.
Az előző mosógépem is elektrolux volt. Annak pont 5 év után ment tönkre a motorja. Ezért gondoltam, hogy olyan gépet veszek, aminek a motorjára 10 év garancia van.a Most a panel ment tönkre ami sokkal drágább mint a motor. Elektroluxot SOHA TÖBBET NEM!!!
Sejtettem... Az csak a baromagyú tervezés miatti szétrohadó takaríthatatlan wiccpúl-indesit tető. Tilos olyat venni. Az electroluxok, zanussik, aeg-ek adagolója ezerszer értelmesebb, kisebb, nincs is velük semmi probléma.
...és ezzel eltörölte a Föld-ről a színtiszta Philips nagyháztartási gép üzletágat. Én még láttam a Skála Budapest Nagyáruházban tiszta Philips mikrót és hűtőszekrényt is.
A Wh-nak semmi köze nem volt Philips-hez, csak azért fizetett a név-ért, hogy be tudjon törni az európai piacra! Persze ez még a Solymos Tóni előtti időkben volt. :)
Ja....másfél éve került hozzám, azaz a csapágynak már ki kellett volna mozognia magát, eddig ment szépen most hirtelen romlott az állapota, de gyorsan és nagyon.
Csendesnek eddig nagyon csendes volt ezt most kezdte csinálni, szétszedtem, a szíj kerék billeg kicsit, vagyis a csapágy biztos, holnap kiveszem a dobot meg a csapágyakat szemrevételezem meg a tengely csonkokat is.
Szíjjat 2 db 95 fokos program megoldotta, meglazult.
Csak így már nem merem használni, 2 napja az öblítéskori pici centrinél is nekiment a falnak és kopogott a szomszédoknak, telókat is megvizsgálom, bár azok újak 3 hónaposak.
töltőajtóval szemközti bordát kicseréled súlyozottra........ezt nem vágom.
Volt olyan hogy elindítottam üresen tisztításra, ugyanúgy a centrifugáláskor zörgött.
Igazából a kérdés hogy a csapágyakat célszerű cserélni ilyenkor vagy a tengelyeket is egyszerre?
Az az egy biztos hogy érdemes még életben tartani, nagyon szép és rozsda mentes az állapota.
A töltőajtóval szemközti borda benn a dobban a műanyag borda, mert azt néztem hogy az ajtó súlya miatt lehúzza az ajtót alulra? Azaz a dob nincs kiegyensúlyozva.
Ennek a sorozatnak ilyen (hibás) a szoftvere, azért ugrik. Ha találkozol egy SAM kütyüvel felszerelt Whirlpool szerelővel, az tudja frissíteni a szoftvert/vagy tesz rá egy másikat. A szíj nem állítható, ha nagyon feszes, akkor csere. Valamennyit (sokat) javít a helyzeten, ha a töltőajtóval szemközti bordát kicseréled súlyozottra.
Szerintem használd, a csapágy elvileg kimozogja magát, és elcsendesedik.
"Mondanám még az LG, a Bosch, vagy Beko gépeket, de ők nem gyártanak felültöltőst. ( Nem véletlenül)"
Miért nem gyártanak? (azon kívül, hogy nem lehet rárakni a szárítógépet) Ezeknek egyébként palásttöltésű a rendes neve, bepakolás-bezárás után pontosan ugyan olyan elven működnek mint az elöltöltősek.
Ezeknek a gépeknek az az előnye, hogy a mosószer tartály NEM az ajtóban van, hanem a dobon. Így nem tud róla lerohadni a fedél.
Az Elux gépeken van Time manager opció, ami azt jelenti, hogy több lépcsőben lehet visszavenni a mosási időt. Ergo: a kevésbé szennyezett ruhát nem fogja órákon keresztül lötykölni, hanem a Mama által beállított idő alatt végez, mondjuk pl. 52 perc.
Wiccpúlt, meg a cimboráit( indesitt, ariston ) nem engedek be a lakásba, többek között ezeknek az ajtajában van a mosó szeradagoló, ami majdnem takaríthatatlan, no meg elrohad az ajtózsanér. (is). Nekem az indesitt felültöltős gépem belülről, műszakilag kifogástalan volt, de 8 éves korára lerohadt róla a palást, a tető. A fürdőszobában a nyitott ablak mellett állt.
Mondanám még az LG, a Bosch, vagy Beko gépeket, de ők nem gyártanak felültöltőst. ( Nem véletlenül)
Anyósnak elromlott a mosógépe ezért megkért, hogy vegyek neki valamilyent. Felültöltős kellene 70-90 ezerig. Mi az amit ajánlanátok, és mi az amit semmiképpen sem.
Adott egy Whirpool AWT 2288/3 gép, keveset ment öreg kora ellenére, mert külföldi rokoné volt aki 2-3 évenként jött haza 3 hónapra és csak akkor mosott a gép, azon kívül meg állt egy helyben. Emiatt az állapota szép-jó szerintem érdemes foglalkozni vele.
Csapágya megült, fél fordulat jó másik fél fordulatnál enyhén szorul. Csapágy csere tuti, jelenleg dolgozik, de csinál egy olyan dolgot hogy centrifuga indulásnál megugrik a helyéről. Illetve új jelenség csendben felpörög szépen centrifugál, majd egyszer csak elkezd zörögni (berezonál), eltáncol a helyéről, majd néhány másodperc után visszaáll a szép csendes centrifuga.
Ezt vajon a dobtengely csinálhatja vagy valami más? Dob tengely ránézésre jó, hiszen nem volt ideje elkopni, illetve az ékszíj nagyon feszes. Lehet ezen a szíjat feszíteni-lazítani mert a motoron nem látok állítási lehetőséget?
Muszáj életben tartani nincs most pénz venni újat...
Ha véletlen valahol találnál, én is szivesen venném az infót... pár hónapja küszködök vele: minden működik, minden állítható, "csak" a start gombra nem reagál... :-(
Persze, hogy időhöz van kötve, nem atomtechnika még ez sem. Próbáld majd ki az 1200-at is. Ezek lépcsőzve tekernek egyre feljebb, az 1200-at csak rövid ideig nyomják, addig ra már ki kellett, hogy menjen a legtöbb víznek. Ha a mosás utáni 800-asra ráköldesz egy csak 1200-as centrifugát (de ne legyen újabb öblítés!!!) akkor sokkal szárazabb lesz, és nem olyan "gyűrött", mintha egyből az 1200-ra beállítottal mostál volna. Persze ez idő, és főleg, ha átlazítottad-átrendezted. (ami amúgy tökmindegy, mert a gépben megint össze fog zavarosodni saját kénye-kedve szerint)
A szárítógép minden centrifugagyűrődést láthatatlanná tesz. :) Hiszen totál szét és összegyűri az egész mindenséget amit beledobálnak.
De tényleg, simán minden idétlen trükközgetés nélkül mosd ki 1200-al, hogy tiszta legyen, mert ugyebár ez a ruhamosás lényege. Utána kivállfázod, de öltönyvállfára, amiben szellőzik is, nem csak lóg mint a semmirevaló vékony vackokon. Majd desztvízzel megsprickolod és otthagyod.
Mert csak így tudod kikapcsolni a centrifugázást és el tudod rendezni a ruhákat ahogy tetszik. Ezután már csak magadat tudod okolni, ha gyűrött lesz. Egyébként hülyeség.
Egyszerűbb, ha kimosod tisztességesen 1200-as centrivel, majd azt az 1db inget egy lavórban újra beáztatod és egy kis hajdú centrifugával tetszés szerinti elrendezéssel és ideig kicentrized.
Vagy még egyszerűbb, ha mosás után felakasztod vállfára, megsprickolod desztvízzel, hogy átpárásodjon és kivasalod.
Kapcsold ki a centrifugázásr nullára, kapcsold be a plusz öblítést, így lesz egy energomatod. Amikor lement, átrendezgeted a ruhát és rákapcsolsz egy csak centrifugázást 800-al.
A vasaláskönnyítő nevű marketingduma nem csökkenti a centrifuga fordulatszámát. Annyit csinál, hogy centrifugálás után párszor megforgatja a dobot jobbra/ balra, hogy a ruhák fellazuljanak. Vedd le 400- ra a centrit, akkor kb foron gyűröttségű lesz...
Ezt így látatlanban nemigen lehet megmondani. Ha csatolnál fizetésigazolást, vagyonleltárt, családi helyzetkimutatást, akkor könnyebben meg tudnánk válaszolni a magvas kérdésedet...
Sziasztok van egy Samsung wf0500nxw mosógép ami a következőt produkálja, a programot elinditom a vizet beszívja, program nem megy tovább, a dob nem forog, de a vizet le tudom szivattyúzni érdemes -e foglalkozni vele ?
Vedd le a tetejét, és a szembőljobb oldalon yan egy kerek,krémszínű (?) érzékelő három dróttal, és egv gumicsővel. A gumicsövet vedd le, és fújjál bele. Ha nem megy át akadálytalanul a levegő. ott a baj.
sziasztok. Van egy LG direct drive mosógép ami kiöblití a főmosást majd csak a szivattyú megy percekig utána meg kidobja a vizleeresztési hibakódot szivattyut már ujat tettem bele. egyszer jól ment utána megint ezt játssza. Van valakinek tippje esetleg???
3rd party gyártóknál (ahol a két gép pontos mérete, keret és lábkialakítása nem ismert) nem szokatlan, hogy adják a spanifert, szép fehéret. Gondolom csak tutiramenes miatt, valószínű nem akarnak úgy járni, ha esetleg mégis letáncolna a szárító a mosógépről (esély zéróközeli, de nem nulla) mint az ikea a a falhoz nem rögzített komóddal, aztán a kisgyerek felmászott a kihúzott fiókon, jól magára borította az egészet és ott halt meg.
Ez az ürge csak és kizárólag ilyesmiket csinál. Egyébként remekül demózza miért kell becsuott ajtóval járatni. űNem a kirepülés miatt, hanem pont ellenkezőleg. ha abba valaki belenyúl, behúzza.
Kelleni fog oda egy eros lap is a ketto koze. A Beko 45 cm mely, az elejen kerekitve van, a hatuljan tullog a fedlap, tehat legjobb esetben is max 40 a sik fedele amire tamaszkodni lehet, ennyi lehet a fole rakott szaritogep labai kozott, hogy ne a levegoben logjon, hanem tamaszkodjon. 60-as gepnel ez ennel tobb lesz, igy valami retegelt ragasztott falemez kell a mosogep tetejere (koze valami csuszasmentesito gumilap, vagyvalami) es ugy ra szarito, es akinek a szeperzeket nem bantja, nem haszontalan spaniferrel is osszekotheti a kettot. A mosogep mindig alul van, sosem felul.
Csak a magam igazának a visszaigazolását keresem a következő megállapításban:
Egy BEKO WTV-6632 B0 mosógép (mélység: 45.0 cm, szélesség: 60.0 cm, magasság: 84.0 cm) és egy BOSCH WTR85V00BY szárítógép (mélység: 59.9 cm, szélesség: 59.8 cm, magasság: 84.2 cm) összeépítése lehetetlen?
Vagy csak úgy lehetne, hogy a szárítógépet rakom alulra, és felülre a 62 kg-os mosógépet? (Ebben az esetben félnék, hogy a szárítógép nem viselné el hosszútávon a mosógép okozta terhelést.)
Köszönöm előre is a támogató válaszokat/megerősítéseket :)
Az én mosógépem kinyomja a 60, de a 95°C-os vizet is hűtés nélkül. Van ilyen lehetőség, de azt külön be kell programozni. De nem szoktunk zuhanyozni, amikor (évi átlag egy alkalommal) a 95°C-os program megy.
Létezik gyárilag olyan módi amitkor a csapot egy bowdennel nyitom-zárom? Vagy valami otthonra való, de nem elszállt árú kialakítás? Egyébként ez a mosógépszelep nagyon tetszik, bár én simán valami csengőgombot raknék fel oldalfalra, és azt kell térddel lökdösni. Ha jól sejtem áramszünetkor a mosógépszelep eleve lezár, tehát az egész a villanykapcsolóra lenne rákötve.
A melegvizes szelep nagyon drága? Vagy bírja a panelházas 40-50 fokot a sima hideg szelep?
Abbol a szempontbol hulyeseg, hogy ha jart mar az ember a digoknal, akkor lathatta, hogy publikus wc-n ugy oldjak meg a kezmosot sokszor, hogy lent van a rugos pedal, ami nyitja a csapot es kesz. Teljesen folosleges ebbe barmi elektronikat belevinni.
Azt a marhatömény trisóoldatot (7liter víz+500g trisó) oldatban lehet tartani? Értem ezalatt azt, hogy ha be van keverve ilyen töménységű hideg trisós víz akkor azt mosószeres flakonban el lehet-e tárolni, hogy kéznél legyen, vagy nem szerencsés, mert pont úgy be fog rohadni mint a mosógép?
Az eco 60 fok esetében kb. 20-30 fokos víz folyik ki a gépből, a másik 60 fokos programnál 40-50 fokos, ebben az esetben az ajtón lévő üveg végig forró, az eco programnál csak épphogy langyos, persze nem ültem ott 2 órát, de többször megtapogattam, úgyhogy elképzelhető az , hogy egy rövid időre valóban felfűt, minden esetre ezt a programot nem fogom használni a jövőben.
Azért nem nyomnak ki forró vizet, mert előbb a mosólúgot és vele együtt a ruhát le kell hűteni, hogy ne kapja telibe a hideg öblítővizet, mert "belefagy" a mosószer.
A mosógépek a 60°C-os vizet nem nyomnak ki a leürítőcsövön. Van még olyan megoldás ahol a gép kádba nyomja a vizet, így ha valaki éppen bent állna leforrázná a lábát. Emiatt hideg vizet kever a gép mosóvízhez mielőtt kiszivattyúzná. A valós hőmérsékletet úgy lehet megsaccolni, hogy mosás közben megtapogatod a mosógép ajtaját.
Azóta mostam már vele 3x is, de csak óvatosan, alig centrifugázva és csak 400as fordulattal. Sajnos ennek is ragasztott a dobja, nem csavaros, megnéztem. Rendelni is csak komplett mosóegységet lehet egyben, 53 ezerért, de nyilván nem éri meg megrendelni. Biztosan újra cserélem.
Holnap mar nyitva vannak a boltok, menj, nezz egy uj gepet (ha javittatni nem akarod, ha leallitottad azonnal, amikor meghalt, akkor most meg valoszinu nem dorzsolte ki az ustot a dob, ennek meg csavaros az ustje, igy javithato, rentabilitasa mar kerdeses).
Több, mint 9 éve használok egy AEG lavamat LS72840 keskeny előltöltős mosógépet. Minimum heti 3 mosás, teletömve, cipők, pokróc stb, használva volt ahogy kell. :) Mindig csak 800-as fordulatszámon centrifugáztattam, gondoltam ezzel kímélem. Nemrég eszembe jutott, hogy lassan 10 éves, ideje lesz tönkre mennie, ezért elkezdtem 1000-es fordulatszámon centriztetni, minek spóroljak már vele?! :) Innentől számolva a második mosás alkalmával centrifugázás közben egyszercsak mintha egy téglát dobtak volna a dobba, olyan hangja lett, zörgött csattogott ugrált stb, a dob valamiért egy ponton hozzáért a dobházhoz, és nagyon berezonál.
Kicsit utána olvasgattam, le is szedtem a tetejét, hátlapját és arra jutottam, hogy minden bizonnyal a dobcsillag egyik szára törhetett el. A dob nem lötyög a tengelyen, forgatás közben sincs hangja a csapágynak, nem darál, könnyen forog de csak addig a pontig, ahol alul lejebb egy ponton belesúrol a dob a műanyag dobházba. Ez látszik is a belinkelt videón.
A kérdésem az, hogy meddig lehet ezt még így használni? Gondolom addig, amíg ki nem lyukad a dobház, mert akkor folyni fog belőle a víz, vagy az elferdült dobtengely miatt szét nem hullik a csapágy. Centrifugázni magas fordulaton nem lehet, brutál hangja van, de 400-as fordulaton normálisan vcentrifugázik. Igazából 1-2 hónapot karok még kibírni vele, addig meg mindent kimosok benne amit egy újban nem szívsen mosnék (pokrócok, hálózsákok stb). :) Kibír annyit még elvileg?
Úgy rémlik mintha a műszálas is így működne. Egy fogyasztásmérővel lehetne látni mikor-meddig kapcsol be a fűtőszál (a motorforgatós 100-w-ról megugrik a fűtőszálas 2100W-ra)
Fél éve vettem egy alsó kategóriás Beko mosógépet, végigpróbáltam a programokat, a fél órás 30 fokos valójában csak hideg vizes öblítés, mert a mosási ideje kb.5-7 percig tart, az eco 60 fok esetében pedig mindig langyos vizet ürített a gép (mosdóba folyik a víz). Ezt az eco programot amúgy se nagyon használnám, mert olyan sokáig gyötri a ruhákat, hogy azok tuti tönkremennek, de azért csak piszkálta a csőrömet, hogy miért nem melegíti fel jobban a vizet, online bejelentettem a hibát a szervíz oldalán, másnap már hívott is a szerelő, elmondta, hogy ennél a programnál mindössze pár percre melegíti fel a gép 60 fokra a vizet, majd utána órákig mos, persze, hogy kihül mire kifolyik, ő nem javasolja a használatát. A többi program hibátlanul működik, egyéb gond nincs a géppel.
Háááát... nem tudni amíg megveszi az ember, mikori-hol hogyan tárolták, s egy panellakásban nyáron minden van, csak hűvös nincs. A csomagolás pedig olvashatatlan.
Ha jól sasolom a szövegből, ha a hypót forró vízbe öntik és úgy mosnak fel vele, vagy mosógépben fertőtlenítenek, lecsökkentik alaposan a hatását. Hideg vízzel szétkenve viszont jó sokáig hat - ha nem süt rá a nap.
Miért különbözik a hypó aktív klórtartalma a gyártáskor és a felhasználóhoz való érkezéskor?
Az anyag természetéből adódik, bomlik. Minél hosszabb a kereskedelmi lánc, annál több idő telik el a gyártás és a felhasználás között és annál nagyobb lehet a különbség a gyártott és a szállított termék koncentrációjában.
Az értékesítési láncban történő nem szakszerű higítás miatt, ugyanis a higítás során bomlást gyorsító szennyezők kerülhetnek a hypó oldatba.
További veszélyei a nem szakszerű higításnak:
A hígítással megváltozik az oldat pH-ja, ami erősen csökkentheti az anyag stabilitását. Egészségre ártalmas szennyezők kerülhetnek az oldatba.
A hatóanyag-tartalom nem éri el a minőségi bizonylaton feltüntetett hatóanyag-tartalmat.
Miért bomlik a hypó és mitől függ a bomlás sebessége?
A hypó bomlása természetes folyamat, azonban ennek sebességét a tárolás során minimálisra célszerű csökkenteni. A bomlás folyamata lecsökkenti a hypó fertőtlenítő hatását és nemkívánatos melléktermékeket hoz létre.
Megfelelő specifikációjú nátrium-hipoklorit választása, az oldat megfelelő tárolása és kezelése a stabilitást hónapokon keresztül biztosíthatja.
Magasabb koncentrációjú oldat gyorsabban bomlik:
példa: 120 g/l-es hypó oldat 4- szer gyorsabban bomlik, mint a 60 g/l-es oldat, ugyanolyan hőmérséklet és pH esetén.
példa: 37 Co hőmérsékleten 60 nap alatt a 150 g/l-es hypó 84 g/l-re, a 125 g/l-es hypó 87,5g/l-re bomlik
Hőmérséklet hatása:
5°C -os hőmérsékleten, ha nem tartalmaz az oldat nehézfémeket, a bomlás majdnem teljesen kiküszöbölhető.
A 35°C-on tárolt nátrium-hipoklorit 14 x gyorsabban bomlik le, mint a 15°C -on tárolt.
Fontos a tároló tartály/edény hőszigetelő képessége!
Szép barna lett a kijövő víz, a kádban elmosogattam még vele egy halom műanyag cuccot, pedig ez a gép nem sok öblítőszert látott. Milyenek lehetnek a gépek egy nonstop bugyimosós lányos háznál... Azt hiszem megvan mi a baj az öblítővel. Ez hideg vízben van feloldva, és rátapad a ruhára (összekoszolja) na pont ugyanígy tapad rá az üstre is, a centrifugálásnak köszönhetően.
Amióta egyik okostojás kitalálta, hogy mindenre rá kell írni a szavatosságot találsz ilyeneket trisónál, cukornál, sónál, sósavnál, mindenhol... ami nem azt jelenti, hogy két nappal a szav után nem használható...
Lassan lemegy a full 3 órás pamutprogram 90 fokon, szerencsére nem dugtam rá a fogyasztásmérőt ahogy szoktam, így nem fogok megrémülni az akció összköltségétől. De azt hiszem a rövid 1:35 perces is tökéletesen elég lett volna, főleg ha a betöltött 6,7 literre még rátolok annyit, hogy a szegecselés vonala alá érjen a mosási vízszint. Egyszer meglesem már mennyi a gyapjúmosás szintje, az még teljesen üzemszerű.
Dobrögzítő csavar ki lett szedve? rendesen is tud rugózni az üst, vagy csak tényleg tojás (csálé) a dob ami gyakorlatilag centrírozatlan? Egy függőónnal pontosan is le lehetne mérni a dob száját de belül az üstöt is.
Ha viszont netes vétel, akkor retúr azonnal, mindenféle indoklás nélkül, egyszerűen elállsz a vásárlástól.
Pár éves felültöltős Electrolux üstkiganézásához mennyi trisó menjen? Az adagolójának max szintjéig érő mennyiség, vagy függetlenül a 90 fokos (üres) mosás mosóvíz mennyiségétől, zutty bele a fél kilót egyenesen a dobba?
Szörnyülködve olvasom, hogy sok fiatal mosógéppel mennyi probléma van. Egy Samsung P1001-est nevelgetek otthon immár 19 éve, de úgy látom ha lecserélném egy újra, kb. 3-4 évet nyernék probléma nélkül, és utána kezdődnének elölről a problémák. Ezért amíg van hozzá cuccom, illetve meg tudom csinálni, valószínűleg maradni fog. Van itt olyan aki hasonló korú gépet cserélt le? Érdekelne, hogy víz, áram felhasználásban mekkora változás mérhető. Sokat megy, napi két program minimum..
Esetleg dobcsillagot merre találok hozzá, mert eléggé odavan már, legközelebb már cserés lesz. (Most csapágyaztam a gépet, szivattyú csere, illetve kapott felújított motrot is. Természetesen kilapátoltam belőle kb. 3kg trutyit is, ami fel volt rakodva a belső falra)
Lecsekkoltam az electrolux felültöltőset. először 2 litert, majd 6,7 litert tölt be ruha nélkül a pamutprogram. A vízmagasság kb. 10-12 cm lehetett a dob aljától, tengelyvonalban de ez most nem tudtam pontosan megmérni.
Következő körben előre beleöntöttem 2 liter vizet, majd úgy indítottam el. A masina "nem csinált semmit, csak várt" majd annyi idő után, mint az előző körnél (a 2 liter betöltése) rátöltötte a 6,7 litert, de már a főmosón keresztül, betöltve az abban levő mosószert. A gép nem szivattyúzta le az általam előre beleöntött 2 liter vizet.
A 2 liter az előmosós tartályon át ment, nem mossa bele addig a főmosószer-fiókot amíg 2 liter vízzel le nem zárt a pingponglabdája. Ekkor még a dob alatt van a vízszint. Éppen megcsillan, de a dobban még nincs semmi víz (tehát a fűtőszál ilyenkor víz alá kerül)
Ha előmosást adnék a gépnek, akkor az előmosóban levő mosószerből kicsit pocsékolna, mert szépen becsurranna a pingponglabda alá is - értelemszerűen.
Haggyadmá'!!! Ez a karantén-tünet együttes nála! :))) A horgászósban azon dühöngött, hogy a lidlis-akciós órsóra miért fér 200 méter damil, mikor sokkal kevesebb is elég neki!
Tandil white wonder, 1,5 literes (Aldi, fehér folyékony) UV reagenssel, foszfátos.
A hangyafasz hanygafaszának hangyafaszával írt tájékoztató a flakonon amire tisztességes betűmérettel is ráférne, hely van bőven! De van nagyítóm is.
Szóval, 1,5 literes kiszerelés, kupakja 40ml-es.
Elejére ráírt nagybetűs szerint 42 adag. Hátul kisbetűs közt olvasni, hogy 1 adag 2,5 kilóra értendő, lágy víznél, napi viseletes szennyezésnél (magyarul nincs semmi disznószarral bekenve, pancho aréna fűbe dörzsölve, masszázsszalon-olajba fetrengve, kávéval leöntve)
Na akkor számoljunk normális egységre, 1 kg száraz ruhához, lágy víz esetén mennyi mosószer is dukálna?
1500ml/42adag -> 35,7ml/2,5kg -> 14ml/1kg Ez ritka hülye érték, sehogy se értem miért pont ennyire jön ki. (A perwoll folyékony 20ml/kg-ra van belőve)
1500ml/14ml=107kg ruha kimosásához elég :) kerekítve, 15ml-el számolva, pont 100kg ruha lágy víznél.
600Ft volt decemberben eksönben, vagyis 600/107=5,6Ft/kg 3kg ruha esetén 17Ft a mosószer mosásonként.
Illetve 600/100, azaz 6Ft/kg átlag 18Ft/3kg
Szerintetek a nők mennyit nyomnak bele, ha a flakonra írtak alapján egy 3kg-os mosáshoz 45ml kellene ebből? (Plusz külön még csak vízlágyító is, ha kell, de tételezzük fel, hogy eleve lágy víz jön a csapból.) Hányszorosan nyomják túl és milyen arányban csodálkoznak az emiatt berohadt gépen?
Emlékeztetőül: A mérősnek hozzágyártott kupakja 40ml-es, mindenféle plusz jelzés nélkül.
Rohadt nehéz lenne eleve 1kg-ra vetített mennyiséget ráírni alapként?
Szóval tényleg nem kell csodálkozni, hogy berohadnak a gépek, nem öblítenek a masinák. Természetesen az öblítőszert is nyakonöntik, annak is érdekesen alakul a mennyisége-ára, ha ki lenne számolva... és szaga sem sok lenne (de még az is kibírhatatlanul büdös műanyagszag).
Aztán az ecetet is ki lehetne számolni. :)
Ha valakinek van home schoolos kölke, ellenőriztesse már le, jól számoltam? :)
A látszattal ellentétben nem vagyok se zsidó, se skót, se a kettő együtt. Jó éjt! ;)
Tavaly szétszedődött egy electrolux. Az üst és a szivattyú között találtam egy kb 5 centis "pingponglabdát" a lefolyó gumiban. Ez mi célt szolgál? Ennyi volna az "eco szelep"? Ha vízbe kerül, felemelkedik és lezárja az üstöt, így csak az üstben kavarog a víz? A szivattyú rántaná le onnan?
Kipróbáltam a "---" mosást. Simán ott felejtettem a gépet miután lejárt.
A következő az lesz amit az előbb írtál. :) Így az öblítővíz marad a korábbi mennyiség, de a mosóvíz több lesz, és még előmelegítettet is bele lehet önteni. Annyit kiegészítenék, hogy nem a súlyát becsülgeti, hanem amint a ruha telítődik vízzel, a vízmagasság nem csökken, azaz beáll, és ezt nézi. Na innentől kezdi el folyamatosan darálni és kikapcsolható.
A plusz víz opció csak +1 öblítést jelent. 3 helyett 4 öblítést végez.
Vajon hány cm-en állt a vízszint az energomatokban a dob aljától mérten pamutprogramon, ruha nélkül elindítva? A több víz amiatt is lehetett, hogy a szivattyú felé is volt neki azért meddő része ami sehogyse hasznosul, nem?
"A mai gépeken szokik lenni olyan programállás ami ún. csendes. (---) Ahol sosem centrizik. Anyival hamarabb is megy végig. Jól sejtem hogy ez gyakorlatilag egy energomat emulátor?"
Hát kábé, meg a mai csillió "A"- és "+"-os gépek összesen használnak 25 litert a mosáshoz...
Én minden mosás elején megvárom azt a pár percet amíg több részletben engedi be a vizet a gép, amint ezzel végzett akkor a ruha vízfelvételéből megbecsüli a súlyát és lecsökkenti a mosási időt, na ilyenkor szoktam kikapcsolni a főkapcsolót egy pillanatra és a mosószer adagolóba beönteni még 3-4 liter vizet, amikor visszakapcsolom akkor visszaáll az eredeti időből hátralévő időre.
Pedig mindig be van nyomva az "plusz víz" opció!
Sosem kell semmit kétszer kimosni, és ezen a mosásonként 3-4 liter vízen meg azon a pár száz watton nem múlik semmi.
Ezen a dzsuván simán megkapart volna bármilyen ecet. A 90°C-kos mosás sem csodaszer, ráadásul a gépnek sem használ és szintén nem szedi ki a ganét. Már próbáltam párszor és ilyenkor mindig büdös, égett szaga volt a gépnek napokig. Most tényleg kipucoltam rendesen, minden felületet, csövet, stb... komolyan csavarra szétszedtem a gépet! A lábait kivéve minden át lett mozgatva és alaposan, ha kellet akkor mechanikailag levakarva róla az összes szutyok! A pumpa után van egy legalább két kamrás tartály mielőtt a kifolyócső kimegy a gépből, na az ami abból kijött, az sem volt semmi, a csillag mögötti cucc is durva volt meg persze az a takonyszerű lerakódás és alatta az üstre kövült cucc... Komolyan csodálkozom rajta, hogy hogyan tudott ebből a gépből fehér ruha kijönni, pedig tudott...
Majd odafigyelek rá, hogy 1-2 havonta kapjon egy rendes átöblítést ezzel a mosógéptisztítóval.
Pár napja észre vettem, hogy az üstszájgumi belsejében sárgás nyálkaszerű lerakódás van. Vettem a Rossmann-ban Polly mosógéptisztítót és ki akartam tisztítani, de gondoltam, hogy a gumit lekapom gyorsan és így a redőkből könnyen ki tudom majd pucolni azt a nyálkát.
Amikor levettem, akkor láttam, hogy a dob külseje is olyan, méghozzá elég vastagon, tehát nekiláttam és szétkaptam a gépet. Az üstben döbbenetes mennyiségű dzsúsz volt! Egy jó összemarékkal (ez kb 7-8dl.) jött ki csak kézzel!
A többihez már kellett vízsugár is, de a legdurvább, rákövült lerakódások csak egészen durva beavatkozások után jöttek le! (drótkorong és kemény műanyag sörtés kefekorong, valamint erőteljes kaparászás)
Ha már szét volt szedve akkor lekaptam a dobcsillagot is és hát ott is volt ez-az. A csillag anyagából már jó mennyiség elkezdett átalakulni. Most kipucoltam és frissel összerakva már le is ment a tisztítás (azért kicsit összefogdostam mire végeztem vele) és az első mosás.
Eddig ha 60°C-nál magasabb hőmérsékleten mostam vele akkor egy darabig fura égett gumira emlékeztető szaga volt. Most kapott egy 75°C mosást és semmi szag! :-D
Na, ha már előrángattátok. Jól rémlik, hogy az energomat 20 literben mosott, és 5X20 literben öbllített? Műszálasnál ugyanez, csak 25 literekkel számolva? Illetve sem a mosási sem az öblítési fázisok végén nem centrizett, csak a legeslegvégén 1x?
A mai gépeken szokik lenni olyan programállás ami ún. csendes. (---) Ahol sosem centrizik. Anyival hamarabb is megy végig. Jól sejtem hogy ez gyakorlatilag egy energomat emulátor? Természetesen egy külön centrit rá kell nyomni mikor végzett.
De elmagyarázom :) ne félj Sanyi bátyád megcsócsálja! :)
Na szóval arra utalt a költő, hogy a kis, régi, magyar mosógép MEG VOLT CSINÁLVA, a maiak meg nem! Nem elég, hogy hamar tönkre mennek, de még szarul rosszul is mosnak!
Wiccpúl rohadásról van szó. (Néha beesik nekik is egy-egy hibás példány amelyik nem akaródzik szétrohadni, de lehet, hogy csak rosszul használják, vagy sehogy, vagy csak az adagolója hibás és nem ereszti ki orrán-száján a trutyit, vagy minden használat után leakasztották és eltörölgették alatta - nem tudhatjuk.)
Nekem egy 2002-es Whirpool AWT van,a tetőn egy szemernyi rozsda sincs és sehol máshol sem,a jobb oldali oldallemez peremén most pattant le a zománc de az is fémtiszta-valami különleges anyagból lehet...
Nemrég egy szerelő dobcsapágyakat cserélt (18 év után)benne,ő is csodálkozott hogy milyen jó állapotban van,szerinte még 5-10 évig elmegy-de ha mégis le akarnám cserélni őt hivjam és rögtön vinné...
Micsoda??? A felültöltős elux mosónk teteje 3 év után kezdett rohadni, igaz, csak kb. 6 év után dobtuk ki. A márkahűség büntetése pedig a családban ez az elux hűtő, amit még nem dobtunk ki, pedig a nagyobbik ajtaján már elkorhadt az alsó tartó, de a felső ajtó is szétrohadt. Így néz ki, pedig már 2x lefújtam neolux sprayvel is :)
Pusztán érdekesség képpen, ma kicserélték gariban a tetőt a rohadás miatt. Ezzel együtt felemás a Whirlpool gariztatás tapasztalatom. A szerelő profi és rendes, az üsz. meg a tempó nulla. Miattuk kellett új gépet vennem. De nem baj, buktak egy márkahű felhasználót.
Ja, így már világos. Igen, jó ötlet ellenőrizni, olcsóbb, mint cserélni.
A kábelezést nem tudom, miért nem sikerült leszedni; simán húzgáld le a csatlakozókat a motorról. Kapaszkodnak, úgyhogy óvatos erőszak szükségeltetik hozzá.
Nos. Elkerulven sz újabb motorcseret és hogy 3 és fel éve lett kicserélve, mivel amúgy is szét szedtem (lengéscsillapító csere miatt) miért ne ?!?
amúgy nem sikerült leszedni a motorról a kábelezést igy nem bajlódtam most vele ... majd 3-4 év múlva lehet. Remélem kibírja addig. ellenben sikerült az összes bemenő csövet kitakaritani, mivel kb 8 éve kb 1 evig mosódiót használtunk es annyira elkoszolta a belső rendszert, hogy fekete nyálkás kosz volt a szivattyúnál. Most teljesen szétszedtem. Remelem most már az marad.
Erről az a levél jut eszembe, amit a gyerek ír Jézuskának, hogy
"... túl nagy ajándék egy ilyen és ekkora gyereknek egy aranylánc, nagyon boldog leszek egy piros labdának is. Utóirat: ezt a levelet a nagymamám diktálta..."
Szóval mondott valamit a gyár szereplője, te pedig elhitted. Gratula... 🤭
Mikor panelban laktunk és nem volt szàrítógépün. télen pentek estétől de leginkább szombaton ki kellett mosnunk(4 kicsi gyerekkel), emiatt reggeltől estig ment megállás nélkül. Mosások között a gép nem pihent. emiatt a szénkefe szó szerint el porzott és megégette a Forgorészt(annyira felhevulhetett többször éveken keresztűl.
Ez háztartási gép, nem erre volt kitalálva. Azóta minden mosás között pihen fél-1 órát.most majd rá is nézek a szenkefék állapotára.
Javaslom mindenkinek ,akinek szénkefés motorral szerelt gépe van így tegyen. A Miele Szerelő adta a tanácsot és a magyarázatot. Az új típusú Miele gépek kivétel nélkül már nem szénkefés motorral szereltek...-:)
Eddig még megérte csináltatni. Ha lejár a Húsz év , remelem meg működni fog , kikerül majd a garázsba tartaléknak . Kiváncsi leszek meddig bírja majd. Kutya dolgok mosásával meg egyéb szennyezett én dolgokat már nem mosnék az majdani újban ...
Rég nem jártam itt. Fejlemények vannak a 2008 októberében vásárolt w3741 gépünkkel kapcsolatban. Gondoltam megosztom veletek.
Kb 6800 órát ment eddig (ki tudom olvasni a menüből ) (6 tagú a család)
kb 1 honapja centrifugálás kezdetekor hatalmas robajt csap , annyira kileng a dob, hogy nekiverődik a gép padló lemezéhez. A lengéscsillapítók elgyengültek, elhasználódtak. 2 nap alatt kézbe kaptam a gyári alkatrészeket postán. Holnap szerelem.
Remélem más baja már nem lesz (csapágy cserét megúszom...) 2028ig.
2016.12.06-án volt még egy motorcsere (megsérült a forgórész-felhasználói hiba miatt. )
akkor 90.000 Ft-ba került , most 20.000be. Részletek holnap...
A tömény öblítőszer mindent visz és trutyizódik. van a fedőlap mögött egy keresztvas, azon szeret végigfolyni. Vagy valami elektrolitkondenzátor unta meg az életet.
Nem is hülyeség a szappanos maszk pont azért, mert a kilégzett levegő vízpárája a cseppfertőzés hordozó közege, szépen megtapad rajta. Kívülről és belülről is meg lehet szappanozni.
De senki se fogja megúszni. Csak elodázni, vagy várni lehet, hogy átessen végre.
Köszönöm. Van még egy kérdésem. Gyári összeépítő kerettel rá lett téve a szárító. Namost, a centrifuga alacsony fordulatnál ( indulás után és leállás előtt ) azért kicsit rázza ám a tornyot, a tetején látszik igazán. Ez ilyen, vagy a lábakkal kéne bíbelődni? A vízszintet ugyan ellenőriztem, de nem néztem, hogy billeg e, bár soha nem billegett egy sem ezen a helyen. Egyébként nem érzem, hogy billegne. Érdemes foglalkozni vele, vagy ez ilyen? Amúgy sincs semmi kedvem tovább foglalkozni vele. Köszi.
Sziasztok. Tegnap vettem egy elöltöltős Electroluxot. 3db nagy bumszli gumiba ágyazott hosszú műanyag tuskó volt a dob rögzítő még hosszabb csavarokkal. A felső nem akart kijönni, úgy bele volt sajtolva, ezért fogóbal rángattam ki. Ennek az lett a vége, hogy a műanyag gumin túl lévő fele beleszakadt és leesett belül. Megdöntve láttam, hogy egy puhább műanyag zárja az alját. Nem akartam feszegeti, ezért picit megpaskoltam, hallottam, hogy beesik a gép hátsó-alsó szélébe, és úgy hagytam. Az első két mosásnál nem volt vele gond, jól van ez így, maradhat, vagy mindenképpen ki kellene szedni? Köszönöm.
Nálunk a kutyaszőr a legnagyobb ellenség, viszont a legmasszívabb és legkitartóbb is. A legnagyobb baj, hogy amiatt tört el a "szűrő" is. Azért az idézőjel erősen jogos. Emlékszem régi Whirlpool gépre, egy tálca volt benne.
Az általad felsoroltak hogy kerülhetnek a vízbe egy előltöltős gépen?
Elvileg mehet bármeddig anélkül is. Gubanc akkor van, ha arra megy valami idegenlégiós, mert lényegében megfosztottad a szilárdtest- csapdától a szivattyút...
Magyarul ha nem megy arra semmi, ami blokkolja a szivattyú lapátját, addig működik. Hajcsat, aprópénz, ilyesmi az ellenség.
Bauknecht mosógép, az alsó leeresztő kupakról letört az a belső keret. Fénykép nélkül tudom, nem biztos, hogy érthető. A gumi ép, a kupak tömít és üríteni is tud a gép. Okozhat akkor valami gondot?
Van egy LG szíj nélküli direct drive-os mosógépünk. Eddig minden rendben volt vele de most elkezdett elmászkálni a fürdőszobában a helyéről. Szakik véleményét kérdezném, hogy mi a leggyakoribb oka ennek? Ki lett mozdítva a helyéről majd visszatolva és nem tünik úgy , hogy billegne , tehát, hogy a lábait ujra be kellene állítani. 6+ év körüli a masina kb.
Van ezekben valami lengéscsillapító rendszer stb? Mi a vélemény?
Program indítás után szivattyúzott igen, de csak a szokásos esetlegesen belsejében maradt víz miatt gondolom, ez a program része.
Pár perc után meg amikor 1 percre ugrott a visszaszámláló akkor, ez kb. egybeesik azzal amikor félig megtelt vízzel.
De már teljesen vége van (eddig legalább a centri programot tudtuk használni) most délután szerintem beállt a motor vagy csapágy, mert a dobot nagyon nehéz forgatni és visszaugrik egy adott pozícióba. Program indításra meg csak búgást hallani.
Szerencsére megtaláltuk a garanciapapírt még van rajta jótállás.
Bár kicsit csalódtam a márkában, mert 3 éves a gép, és átlagban hetente egyszer volt csak használva.
Elkezdett megint folyni a 12 éves AWE 6515, végre asszony is hajlik a cserére (csapágyas is a gép, már vagy 2 éve nyiszorog mint állat).
Eluxra gondoltam, mert igaz hogy elég szar minőség, de most 1+2 év gyári gari van rá.
A többire 1 vagy 2 év, a Gorenjének 3 év de nincs Mo.-on felültöltőse. Samsung, LG szintén nem játszik.
Lenne még a Candy, Indesit, meg a Whirlpool, de annak még mindig belerohadós az adagolója és rozsdásodik a fedele. Sőt olyan véleményt is olvastam, hogy takarékos a mosószerrel és nem használja fel mindet. Ez tök jó, csak mit csinálok a maradékkal? Kiöntöm, vagy hagyom belepenészedni amit magától is nagyon szépen tud?
Ráadásul olyasmiket is írnak, hogy a 40 fokos program is több, mint 2 órás. A mostani ócska gépen 1 órán belül van.
Szerintetek az Elux vállalható így?
Keskeny elöltöltős beférne, csak rosszul adja ki a fürdőszoba úgy, a gép sarka a zuhanykabin sarkával lenne egy vonalban és a kabin meg a fal között lenne egy mosógépnyi hely (ott van most a felültöltős) ahova nem lehet bejutni, csak behajolni. A gép meg a mostani szennyeskosár helyét foglalná amivel szemben a mosdókagyló van, így leszűkülne a tér.
Pedig a választék sokkal nagyobb, az árak meg kedvezőbbek a keskeny elöltöltősnél.
Lassan 3 éves Electrolux EWS31274NA mosógép adta meg magát. Elindul a program, megy pár percig és a visszaszámláló 1 percre ugrik, a vizet meg folyamatosan engedi bele, és szivattyúzza is kifele. Ez megy a végtelenségig, amíg nem áramtalanítom vagy nem zárom el a bemenő vizet.
Megcsináltam rajta a diagnosztikát, de nem ad semmi hibakódot, látszólag minden rendben van, pedig nem.
Kell, egy körmös kicsavaró. De le lehet éppen gányolni 2db csavarhúzó segedelmével is, ám simán szétbarmolhatod vele úgy, hogy többé le nem szedi senki.
Sziasztok, van egy 4 éves AEG L75370TLE felültöltős mosógépem, ami úgy néz ki csapágyas lett. Azon túl, hogy csalódott vagyok, hogy csak ennyit bírt egy ilyen drága "jobb fajta" márkás mosógép, kb. mennyibe kerülne a javítása? Házilag is ki lehet cserélni ha van egy ügyesebb családtag? Ha hagynám a fenébe a javítást, kb. meddig menne el még így dübörgve? Lehet inkább megvárom hogy kimúljon és veszek egy újat. Köszi a válaszokat :)
Gondoltam én is hogy lengéscsillapitó vagy valami gyártási hiba csak ugye nem biztos hogy a szervizesnek tudom produkálni a jelenséget mert nem mindig csinálja . Ebben a gépben ahogy láttam a szerkezeti felépitését felül rugókon lóg a komplett ház dobbal együtt ezért mozoghat jobban a gép az egy oldalon összejött ruháktól is vagy a dob súlyozása nem pontos stb , stb. Az lesz a legjobb ha felveszem a kapcsolatot a szervízzel , kiváncsi vagyok mit mondanak igy elsőre szóban.
Lengéscsillapító-gyanús, vagy elreccsent benne valami.A lába alá nem kellene semmit betenni. Vedd is ki, ha az nem valami gyári extracucc. Szervizest hívd.
Lenne egy kérdésem , lehet valakinek volt már ilyen problémája.
Egy hónapja vettünk egy LG F2J5WN4W mosógépet és tulajdonképpen első napja óta centrifugálásnál elugrál és olyankor rezonál az egész gép háza , mindene .Nem csinálja ugyan mindig , főleg mióta vettem egy vékony csúszásgátlós gumiszőnyeget de legutobb a szőnyeggel együtt dübörögve eltáncolt.Szerintem ezzel a géppel valami nem kerek csak mielött szólnék a garanciális szerviznek gondoltam megkérdezem másnak nincs - e ilyen problémája , netán valamit nem jól használunk ( túltöltés??)
A vizszintezést megcsináltam , többszőr ellenőriztem , rendben találtam.
Hibakódja nincs semmi.
Van a családban egy másik ilyen gép de az amióta a helyére került az centire ott áll , mindenféle szőnyeg nélkül.
Lg F 1068QD mosógépem indításkor néhány másodperc múlva sípolva jelzi a hibát. A hőfok sor és a funkció sor /gyerkzár,vasaláskönnyítés stb/ ledjei villognak. Ajtókapcsoló nem reteszel be. Valakinek volt már ilyen hibája ?
Ajtókapcsolót már cseréltem. Ha valaki tud segíteni ,megköszönöm .
A múltkor egy sarokcsiszolóval jártunk így. A gyári konnektorcsatlakozós vége volt tőben eltörve, de kívülről semmi sem látszott, és csak akkor nem érintkezett, ha a törés volt felül. Ha megfordítva lett bedugva akkor megint működött. Természetesen amikor megkaptam és bedugtam, hogy na lássuk mi baja, pont a jó oldal volt felül. :)
Kontakthibánál ez sem garancia semmire, hiszen nem tudni mi a hiba oka, így könnyen lehet, hogy ez azt mutatja minden szép és jó, majd összerakják, megpakolják, kicsit elmozdul és hopp. Vagy amikor a vezeték másik végét méred, pont összeérinted, és megint nem mutat hibát.