Keresés

Részletes keresés

iM Creative Commons License 2005.02.18 0 0 731
Itt a próbasúly:

Előzmény: Volt tüzér (721)
iM Creative Commons License 2005.02.18 0 0 730
Urak Asztala 2004.12.30

























iM Creative Commons License 2005.02.18 0 0 729
Bajtemetés (Pécel) 2003.09.02



























iM Creative Commons License 2005.02.18 0 0 728
Bia 2003.06.08













iM Creative Commons License 2005.02.18 0 0 727
Hová? Csak ide kis méretben vagy van jobb ötleted? A TAR tud eredeti méretben fogadni?

im
Előzmény: Hpasp (725)
iM Creative Commons License 2005.02.18 0 0 726
Az előbb ezt elfelejtettem:

:-)))
Előzmény: iM (724)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.18 0 0 725

Van még néhány képem a biai bázisról és a péceli szovjet bázisról is.

 

Jöhetnek :)))

Előzmény: iM (724)
iM Creative Commons License 2005.02.18 0 0 724
Szia Mezenguz!

Az Urak Asztalán készült képek egy kivételével az én képeim. Szívesen rendelkezésre bocsátom eredeti méretben is, van még néhány ezeken kívül is.

2004. december 30-án ott tartottuk a Geoszilvesztert, akkor készültek a képek.

Van még néhány képem a biai bázisról és a péceli szovjet bázisról is. Ezek 2003. nyarán készültek.

im
Előzmény: mezenguz (719)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.18 0 0 723
Ez.
Előzmény: Hpasp (722)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.18 0 0 722

Ez itt?

 

 

Előzmény: Volt tüzér (721)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.18 0 0 721

A faluba beérve jobbra (északra) kell fordulni, és a laktanya lakótelepestől ott van a falu szélén, a felhagyott régi tüzelőállás meg utána, a laktanyából lehet oda menni.

A képekhez.

Az elsőn az előtérben a Cikloida (mikrohullámú rádiórelé) fedezéke volt, kissé hátrébb az irányító rendszer fedezéke van. Valaha a Cikoida fedezéke alatt volt a hegy a legmagasabb. Jól látszik a kép jobb szélén az a torony, az egy kartografált kilátó, (csillagászati sokszögpont.)

A második képen egy volt őrtoronynak a lába van, ahol állsz, ott a lőszerraktár volt.

A harmadik képen a harmadik szakaszfedezék, rajta az őrtorony, na, hányas őrhely volt? csak nem a hármas?

Ez a betongyűrű volt a PV kabin fedezéke. Az innenső vége 40 x 40-es tölgyfa gerendákkal volt elzárva. Mellette egy 3,5 tonnás betondarabot lehet látni, amit próbasúlynak használtunk, minden egyes antenna bontás előtt próbaemelést kellett vele csinálni. Az enyém egy szögletes betonkocka volt. Semmire nem lehetett használni, ezért is van még mindig ott.

Előzmény: mezenguz (719)
LeX Creative Commons License 2005.02.18 0 0 720
A lényeg az, hogy meglelted a laktanyákat, én csak a tárhelyet adtam. :)
Előzmény: mezenguz (716)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 719
Hpasp!

Únytól(a faluból)vezet egy út észak?nak,arról lesz balkéz felé egy bekötő(hogy mennyire járható,nem tudom..
Megpróbálok egy-két képet feltenni az Urak Asztaláról,Pilis-tetőről..
..az első 2-3 kép a Pilis-tető,utána az UA..(köszönet a geocaching.hu-nak!)
Előzmény: Hpasp (717)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 718
Hpasp!

Látszik,hogy a te általad meglátogatott bázisokat tovább használták,mert legalább nincsenek olyan rossz állapotban(Szabadszálláson nem lehet ép bejáratot találni,hja 15 éve elhagyták!)
Íme az említett "bejárat"kivülről,belülről:
Előzmény: Hpasp (714)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.18 0 0 717

Szóval eddig csak a fóti bázissal volt szerencsém, persze gondolom az 5 hegytetejivel nem lessz gond.

 

Tinnye is kihaltnak tűnt, legalábbis a bekötőút alapján (nem kockáztattam meg :).

A régi Únyi tüzelőállás még szerintem esélyes...

... ez ugye Únytól észak-északkeletre van?

 

Előzmény: mezenguz (716)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 716
Lex

Csak azért raktam kicsiben,mert az index nem enged többet..:((
..amúgy magamnak eredetiben mentettem le..:))

Hpasp!

Zsámbékot a "Muzeumok éjszakája"rendezvény keretében meg lehetett nézni,sajna nem volt gépem,ja és a "Zsámbéki Napok"fedőnevű rendezvénysorozat alatt színházi előadások szoktak lenni ott(egy belépőt megérne,aztán,hogy merre téved el az ember azon a nagy területen..!)
Előzmény: LeX (715)
LeX Creative Commons License 2005.02.18 0 0 715
Ehunn:

Pusztaszemes 450k
Kapoly 1.3m
Előzmény: Volt tüzér (713)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.18 0 0 714

11/3 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN1159, Zsámbék

 

Ide meg a kultúra kötözött be...

... meg őrkutyák.

 

 

 

 

Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.18 0 0 713

Rádiótechnikai. A lokátorosoknak volt a neve. Most radarnak nevezik, bár azelőtt ezt a nevet mi sose használtuk. Tedd bizony!

 

Előzmény: LeX (712)
LeX Creative Commons License 2005.02.18 0 0 712
Az RT minek a rövidítése? Vmi rádiós cucc?
Feltegyem a képeket eredeti méretben a többi közé? Index nagyon miniatürizál...
Előzmény: mezenguz (711)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 711
Megprobálkozom feltenni a pusztaszemesi Rt.telephelyet,s a kapolyi L-raktárt,íme
Előzmény: LeX (709)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.17 0 0 710

Hát az azért tény és való, az amerikai igen praktikus népség, összeszednek mindent, akár kell, akár nem.

Annak idején redszeresen írtuk a műhold átrepüléseket, és akkor antennára kapcsolni tilos volt, és a megszokott, felülről látható képen sem volt szabad változtatni. Tilos volt például a rakétákkal kiállni a szakaszfedezékekből. Olyankor szinte megmozdulni is tilos volt. Éjszaka más volt a herlyzet, de a nagy emer arra nem gondolt, hogy azok a szemét holdak infra felvételt is tudnak készíteni.

Voltak még itt más érdekes kísérletek is, hogy azt a fránya amerikait át tudjuk verni, de többnyire nem sikerült. Zsámbbékon például megcsinálták vagy két változatban az indító állvány álcázását. Az egyik csak álcázott, narancshéj szerű keretre volt kifeszítve némi álcaháló, és azt lehetett nyitogatni. Csak az volt a baj, hogy az első erős szél szétszedte az egészet. A másik variáció az lett volna, hogy egy sínen mozgó kocsi takarta volna el a rakétát, de ott meg az volt a baj, hogy valami okos azt gondolta, hogy ha már takar, akkor védjen is. Vagyis egy tartószerkezetre földet pakoltak. Felülről fű, fa, bokor, miegyéb, csak úgy meg már rohadt nehéz volt. Gondoljatok bele, a közepes rakéta elfordulásához minimum 12 méteres kör kellett, amit le kellett fedni. Nem győzték cserélni a meghajtó motorokat, mígnem valaki rájött, hogy egy kis eső, és már meg is szívja magát az álcázás, mint a szivacs. Le is szerelték hamarosan az egészet. Állítólag külföldön is kísérleteztek ilyen dolgokkal, de valahogy sehol nem jött be.

Előzmény: Hpasp (704)
LeX Creative Commons License 2005.02.17 0 0 709
Szentkirályszabadja (2.4mb, 3700x4300) - sok-sok helikopter
Taszár (4.5mb, 5900x7800) - csak egy MiG21 és 23 láccik, a többi tán Pápán rozsdál?
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.17 0 0 708
Tudod, a hadseregre még mindig az a jellemző, hogy a kockásat gurítják, a gömbölyűt meg viszik.
Előzmény: Hpasp (704)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.17 0 0 707

Látom,belehúztál a héten,körbejártad rendesen Bp.-t körülvevő bázisokat.Túrázol még valamerre a héten?( a képek jók!)

 

Igazából csak kerülővel mentem haza...

... a többivel az a baj, hogy nem esik útba.

:o

 

Előzmény: mezenguz (706)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.17 0 0 706
Hpasp!

Látom,belehúztál a héten,körbejártad rendesen Bp.-t körülvevő bázisokat.Túrázol még valamerre a héten?( a képek jók!)
Előzmény: Hpasp (705)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.17 0 0 705

11/12 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN6367, Szigethalom

 

Ezt is már feldarabolták, és hasznosították.

 

 

 

 

 

Előzmény: Hpasp (694)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.17 0 0 704

Emlékszel még, hogy mit hallottál ma? A komplexumok tankönyvei, dokumentációja még mindig titkos. Már csak megmagyarázhatná nekem ennek az okát valaki.

 

Igen, pedig az amcsiknak is megvan a komplexum (NDK -ból), és a ruszkiknak is.

:)

 

Ha mi most ingyen ilyen műhold fotót tudunk találni, akkor az ellennek ez 10-20 évvel ezelőtt is megvolt.

:))

Előzmény: Volt tüzér (702)
iM Creative Commons License 2005.02.17 0 0 703
Szia Mezenguz!

Most fedeztem fel ezt a topikot, még nem volt időm átolvasni, hamarosan megtörténik majd, de a beleolvasásnál feltűnt a Szabadszállással kapcsolatos kérdésed.

Szabadszálláson voltam katona 83-84-ben a harckocsi ezrednél. A légvédelmisek a mi laktanyánkban laktak, az ő épületük volt a 7-es emlékezetem szerint. 4 egyforma ilyen épület van ott, ezek közül a délnyugati a 7-es. Annak az alagsorában volt a mi híradósainknak műhelye, többször jártam ott benn, mert haverok voltak. Szintén abban az épületben volt elhelyezve egy "M" lövész ezred (egy alhadnagy volt a lőszer raktárosuk, jó barátságban voltam vele) egyetlen feltöltött század állománnyal.

Kifelé haladva észak felé Szabadszállásról a laktanyákat elhagyva három telephely volt. Az út jobb oldalán egy, itt jól látszott a radar, pedig jól be volt fásítva. Az út bal oldalán volt a masik kettő. A laktanyához közelebbi volt a rakétásoké, itt magas földhányás volt, a földhányás tetején leponyvázott légvédelmi géppuskák (14,5mm) vagy gépágyúk (ZU 23-2) voltak, mögötte színszerű építmények és egy? nagy beton épület. A távolabbi telephely volt a lőszerraktár (itt volt az én birodalmam), emlékezetem szerint a rakétásoknak ott nem volt épülete, csak nekünk és a lövészeknek, de erre nem esküszöm meg.

Valahol a laktanyán belül kellett még hogy legyen egy telephelyük, mert rendszeresen láttam a főkapun ki-be menni a rakéta szállító járműveket (ZIL-157), de hogy hová mentek és mit csináltak nem tudom.

Üdv

im
Előzmény: mezenguz (612)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.16 0 0 702
Veres Mihályban még mindig benne van az, hogy itt minden titkos, és nem kell mindenben a valóságot elmondani. Emlékszel még, hogy mit hallottál ma? A komplexumok tankönyvei, dokumentációja még mindig titkos. Már csak megmagyarázhatná nekem ennek az okát valaki.
Előzmény: Hpasp (699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!