Keresés

Részletes keresés

ath Creative Commons License 2013.05.03 0 0 147707

a tudoroknál a black bay vagy a chronograph nem játszik? szerintem ezek szebbek, praktikusabbak mint a pelagos vagy az advisor, de perzse ez nagyon szubjektív.

a b&m-et én kihagynám ennyi pénzért.

 

mondjuk az igazi az a gmt lenne, bmilyen kivitelben. a két színű új verzió nekem is megdobogtatta a szívem.

Előzmény: pentekont (147703)
oys... Creative Commons License 2013.05.03 0 0 147706

Amióta a Tudor általános dizájnt váltott, azóta szerintem beágyazódott a márka ismerőinek a tudatába, hogy az ilyen Submariner fazonú órái mind-mind sikerre ítéltetnek. Valószínűle a Pelagos is (sőt, emiatt én úgy vélem, hogy nagyon jó lesz az értéktartása is).

 

Mivel én eddig csak képről, mégpedig szólóban szereplő képekről ismertem a modellt - és ugyan úgy is látszik, hogy nem aprócska óra, de - nem is tudtam felfogni, hogy ez milyen nagydarab drabális egy dög!

De itt van pár összehasonlító kép:

http://forums.watchuseek.com/f23/used-rolex-sub-new-tudor-pelagos-812886-2.html

Számomra felfoghatatlan a mérete.

 

U.i.: És ami a képeken is látszik, a Rolex hagyta bebukni a korábbi szép, egyedi dátumkaraktereinek némelyikét, pld. a 6-os csigavonalát. Kár érte!

(Ezen egyszerűen nem tudok napirendre térni.)

Előzmény: pentekont (147703)
ronin s8 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 147705

Nézd, ha tényleg évek óta olvasod a fórumot, akkor azt is olvashattad, amint bÉLA szisztematikusan időnként fel-felbukkanva rombolja a fórumot. 

Persze ezeket a hsz-eket időközben kitörölték, és az új fórumosok tudatlanul, naívan belesétálnak a csapdába. Kikérik maguknak a bÉLÁzást, sőt egyik-másik oktondi még védi is az aktuális bÉLÁt.

 

Ha tényleg képben vagy, akkor ezen most nem fogsz megsértődni: Ne szólj bele a bÉLÁzó hsz-ekbe! Tartsd magad távol ettől a témától!

 

Pont.

Előzmény: spyder999 (147702)
pentekont Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147703

Üdv Mindenkinek,

 

 

Nos tegnap lehetőségem volt felpróbálni több órát is az említettek közül.

 

Baume et Mercier - full calendar: reptéren áfa nélkül 4200 CHF. Igaz 43 mm, de felvéve nem tűnik annyinak, nagyon szépen kivitelezett óra, minőségi szálcsiszolás, nem az a túl csillogó fém (én nem szeretem annyira a polirozott fémet). Kiváló bőrszij, minőségi csat, nagyon szép, nagyon jól leolvasható számlap az arany szinű mutatók miatt (bár én a fekete számlapot kedvelem, a TAG órámmal a bajom, hogy bizonyos fény-szögekben, nehezen leolvasható, de ez nagyon jól olvasható), szép arányok...Nagyon tetszik. Egyetlen hibája a hátlapon a kép ami fogad, látványos hogy a szerkezet nagyon kicsi a házhoz képest. Érdekes, hogy az óra tömege kisebb mint várná az ember...játékórának tűnt a kezemen...

 

 

Tudor Pelagos: 3200 CHF. Nagyon szépen és precizen kivitelezett tok és fémszij, nagyon modern formavilág mutatkozik a csuklón. Öltönnyel nehezebben elképzelhető, de ez már talán idejétmúlt.....Lenyűgözően könnyű az óra fémszíjjal is (persze titán…) Magassága/vastagsága is pont jó, nem néztem utána, vastagabb mint a Speedy, de a POProf-nál kisebb ez a dimenzió. Mindamellett érdekes élmény, nem tűnik 42mm-es profi búvárórának ….pláne a POProf után. Nem húzza az ember kezét J Ezt próbálgattam a legtovább….:-)

 

Tudor Heritage Advisor: Ez is 42mm, de nagyobbnak tűnik, talán a fehér számlap miatt. Nekem kicsit túl-polirozott a tok, de a látvány összességében meggyőző, nem túl-komplikált, öltöny-órának is megfelel. 4900 CHF volt az ára, ami szerintem elfogadható, főleg ha a hangjelzést figyelembe vesszük - a szerkezetet nem értékelem. A leolvashatóság viszont kérdéses, már amennyire tapasztaltam. Most láttam, hogy Baselben kijött a fekete számlapos verzió……Ez jónak tűnik, csak pont az eleganciáját veszti el az óra valahol, (igaz jobb a leolvashatósága) szerintem…

 

 

 

Végezetül most láttam, hogy kijött Baselben a Maurice Lacroix Pontos S búvár, amiről már élő képek is vannak, nem csak rajzok. Élő fotókon is izgalmas, az ára sem rossz, kb 3000 CHF. De kicsit más mint amit eddig láttam a leginkább rajzokon, ki kell próbálni élőben.

 

És azoknak, akik Rolexet ajánlottak: Igen láttam az új GMT II-t…Egy ideje szeretnék egy igazi GMT-t….Kb 1 éve próbáltam Rolex zöld mutatós verziótját, de az nem tetszett…Nos az új, na az tetszik. Nem a Pepsi verzió - aminek hihetetlen rajongó tábora van, de én nem tartozok közéjük -, szerintem sokkal jobb az uj. Visszafogottabb valamivel, de a funkciót megtartja. És lehet hogy gyűjthető darab lesz belőle…Tetszik, nem vagyok bele tökéletesen szerelmes, de lehet hogy elgondolkodok rajta. Igaz kb 8300 CHF, tehát a fentiek közül kettöt megvehetek belőle.

 

Egyelore ennyi

spyder999 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147702

Igen,én voltam!

Őszintén szólva ez itt valamilyen mánia szerintem,mert azt veszem észre,hogy ez a "keménymag" mániája.

Akit nem ismernek,vagy csak új ember,az csak béla lehet.

 

Pár éve olvasom ezt a fórumot,mert érdekelnek az óra szerkezetek,és többször vettem észre,hogy sokszor igazságtalanul is le vannak itt bélázva emberkék!Gondoltam már,hogy néhánynak védelmébe kelnék,de a józan ész nyert, és inkább meg sem szólaltam,mert tutira kitaláltak volna maguknak engem is.(a végzet persze így is utolért)

 

Van itt jó néhány emberke akit láttatlanban is tisztelek,mert látszik a hozzá értésük és a munkásságuk(saját honlapjuk),de még ezek az emberek is beszálnak néha ebbe a bélázgatásba,amit nem teljesen értek,mivel inteligens embereknek hinném őket és ha tényleg megbizonyosodtak is róla,hogy valaki trollkodni jön ide,akkor egyszerűbb lenne "ignorálni",hogy ezzel a szép idegen szóval éljek,amit már rám is megírtak.

 

Véleményme erről az egész bélázgatásról,hogy abba kellene már hagyni,mert nem vezet sehova.Könnyen megbánthatunk vele ismeretleneket is,és tényleg csak a hangulat keltésre jó,amivel gondolom a keménymag jól szórakoztatja magát/egymást!

 

Higgyétek el,nem mindenki béla!

Sok a laikus is aki csak ide téved infoszerzés miatt,de leszólni ezért még nem szabad.

Én is mondhatnám,hogy laikus vagyok, - igaz 20 éve mechanikai műszerészként végeztem - de lelkes, és nem fogják elvenni a kedvemet az ilyen alakok.

 

Előzmény: y78 (147700)
y78 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147700

Pár napja egy topiktárs volt lebélázva, aki részt vesz Vályi Huba iskolájában.

Előzmény: ronin s8 (147683)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147698
Úgy tudom, hogy mindegyik újabb 8500-nál így van.
Előzmény: Törölt nick (147696)
halálamájra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147695

Üdv.! 

 

 Az Omega órákban ETA szerkezet lapul,vagy valami más? Főleg a meghibásodások miatt érdekel.

Előzmény: ronin s8 (147683)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147694
És ha valaki az alábbiakért engem hisz Bélának, tessék itt egy link, ahol árulom az órámat, ott van a nevem és az email címem, de telefonszámot is nagyon szívesen megadok.

http://oraportal.hu/usr_keres.php?session=&nyelv=hu&ora_id=15194
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147693
Dettó ugyanígy gondolom, az első betűtől az utolsóig. :)
Én azért jöttem erre a fórumra, mert tájékozódni akarok vásárlás előtt. Kár, hogy olyantól vártam hasznos információt, aki képtelen kihúzni a fejét a seggéből.
Előzmény: WiZARD (147691)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147692
Köszönöm, ez végre konkrét volt. A szórakozásról meg mások az elképzeléseink… ;) Kár, hogy a véleményed megkérdőjelezése benned béláskodásként csapódik le. :/
WiZARD Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147691

Thx, így forrással (és ilyen forrással) azért picit más súlya van. (legalábbis nekem)

 

Bár így is nehéz lesz lebeszélni magam a 8500 PO vásárlásról...

Előzmény: innovations (147684)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147690

Most akkor mi az ami nem érthető? Konkrétan a Coaxial néhány változtatással a 2892-re épült. És semmiben sem jobb nála, sőt pont az ellenkezője.

Amennyiben 12 éve olvasgatsz itt és nem csak a watchuseek-et magolod csak találkoztál már evvel ezen a fórumon?!

 

És akkor most pedig tényleg az ég áldjon!

;-)

Előzmény: y78 (147687)
y78 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147689

Az eredeti nickem egy politikai fórumos vita áldozatául esett, erre próbálok jobban vigyázni. Ha ez fontos...

Előzmény: ronin s8 (147683)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147688

Gondolom ismered azt a mondást, hogy az ember hülyékkel ne vitatkozzon mert semmi más céljuk nincsen csak az, hogy lehúzzanak a saját szintjükre. Ott pedig a rutinjukkal már könnyedén fognak győzni.

:-)

Előzmény: ronin s8 (147683)
y78 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147687

Nem egészen értem ami itt folyik, de nem is ez az érdekes, szerencsére a 2892-vel közeli kapcsolatban állok. Gondolom apró probléma a vásárolni szándékozó kérdező előtt, hogy 2892-vel szerelt PO nincs, csak 8500-al így tökéletesen értelmetlen azon kiakadni, hogy mennyivel jobb lenne, tapasztalat hiányában pedig az a válasz, hogy nekem nincs tapasztalatom vele.

Előzmény: innovations (147682)
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147686

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy idős (1972) Tissot Seastar órát, Tissot 2571-es szerkezettel. Olvasgatlak benneteket, én teljesen laikus vagyok, csak kezd megfertőzni a mechanikus órák érzése. Olvasom itt az ETA 2892-es szerkezetet, mint jónak itéltet. Találok Bulova órákat 2892-2 szerkezettel 300EUR árban. Mi a -2 jelentése, illetve ez gyengébb, mint amiről beszéltek?

 

Köszönöm!

 

phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147685
Hm
Előzmény: innovations (147679)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147684

A te kedvedért akkor megnevezzük a hír forrását:

Ismert órás mester, hivatalos Omega szervíz, Budapest.

 

"ugyanolyan xar mit az előző"

 

Gondolom tudod értelmezni. Kifejezetten szavahihető ember.

;-)

 

És akkor én itt most ki is szálltam.

További jó szórakozást.

;-)

Előzmény: WiZARD (147681)
ronin s8 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147683

Ez nem Neked szólt (bár ez a nicket csak kétéves).

 

Néz, az Omega tulajdonosok is szeretnék az óráikat rendkívülinek tudni, sokszor hasonlítgatják pl. egy Rolex-hez, vagy más márkához. Azt viszont ritkán írják le, ha valami baj van vele. És hát baj az van. 

Ha valakinek eddig nem volt, örüljön neki. Én a saját informátoraimnak hiszek, míg egy fórum olyan, amilyen. Itt sajnos ugyanaz az ember különböző nickeken különböző blődségekkel traktál minket. Ha nem veszed rossz néven, nem nagyon hiszem el, amiket leír...

 

 

Előzmény: y78 (147680)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147682

Igen és akkor most mi van? Az, hogy a  watchuseek-en ezt irták?? Gondolom ez maga a szentírás. Egyébként amennyiben figyelmesen olvasol a 8500-ről senki nem mondott véleményt azt, hogy miért nem azt meg talán olvasd vissza!

Egyébként pedig a stílusod miatt nem dikurálnék veled szívesen a továbbiakban, de ugyan mondj már egyetlen egy tényt amiben jobb a 2500 vagy a 8500 mint a 2892?!

Konkrétan pont azt nem tudja /fokozott gondozás mentesség, hosszabb szervíz intervallum/ amire ezt kitalalták.

Az egész kérdést már többször kitárgyaltuk. És amennyiben 12 éve olvasol, írsz találkoznod kellett vele, amennyiben pedig nem keresd vissza!

A végezetül pedig egy jó tanács: fedetlen fővel máskor nem menj a napra és relaxálj valamivel többet!

;-)

Előzmény: y78 (147680)
WiZARD Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147681

"sok megáll"

Neten keresve nem találtam usertől ilyesmi beszámolót, hogy 8500 megállt volna, vagy gond lenne vele. (persze ez pont annyira bizonyíték mint az "órások mondják" szintű  kijelentések, de mégis nehezen hiszem, hogy senki se írt volna erről, és senki se panaszkodna)

Előzmény: ronin s8 (147674)
y78 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147680

12 éve írok-olvasok itt, sokatokkal kapcsolatban is vagyok, bélukázni eddig még nem bélukázott le senki, de lassan úgy tűnik, bélukának sok mindenben igaza van.

Ráadásul aktívan írogat a watchuseek-en is, ez a hozzászólás is egészen biztosan tőle van.

 

"Search this forum and you will find positive reviews from actual owners. Get the PO8500. Great watch great movement. Get the Rolex if you prefer. Two different watches"

Előzmény: ronin s8 (147674)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147679

Felesleges válaszolni T.

Simán eltársalognak magukkal.

;-)

Előzmény: ronin s8 (147672)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147678

Kedves ficki Focki!

 

"Attol, hogy valakinek nem fer bele bizonyos oramarka tipusa a penztarcajaba, attol meg nem lehet beszelni tularazasrol. Ha megfigyelted volna, akkor lathattad volna, hogy evenkent 5-10%-kal emelkednek az oraarak a krizis ellenere is:-( "

 

Ehhez annyit tennék hozzá mindenféle nagyképűség nélkül, hogy aki személyesen ismer az tudja, hogy "milyen óramárkák férnek bele a pénztárcámba", de mivel te nem ismersz és ezt nem tudhatod ezért ezt neked nem is fogom elárulni, de azért megynugtathatlak , hogy emiatt és egy PO miatt azért mégsem  kell aggódnod.

;-)

 Másrészről pedig abban is biztos lehetsz, hogy a folymatos áremelkedésről sem tőled értesültem először életemben.

Mindenesetre köszönöm az építő jellegű kritikát és persze azért figyelj nehogy fordítva ülj a lovon!

;-)

Előzmény: Törölt nick (147668)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147677
Szerintem itt most te vagy Béla. Jössz az ilyen azt rebesgetik a népek szintű hozzászólásaiddal, következetesen ignorálod, vagy el sem olvasod, amire válaszolsz. De akkor mégegyszer: az állítás, hogy másfél-két évente szervizelni kell a 2500-ast, az én esetemben már megdőlt, de én a 8500-asra vagyok kiváncsi az elejétől. Béla vagyok, mert megkérdőjelezem az olyan logika mentén haladást, hogy co-axial, tehát BIZTOS szar? Azt írod, órások mondják, hogy sok megáll. Ez már valamivel konkrétabb, de Bélaként megkérdezem, hogy ezt neked mondták az órások, vagy hallottad valakitől, aki hallotta valakitől.
Előzmény: ronin s8 (147674)
spyder999 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147676

Írd be ide oldalra a keresőbe,hogy"Co-axial"!

Fogsz találni pár oldallal!

Előzmény: phranxinatra (147675)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147675
Hol vannak?
ronin s8 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147674

Órások mondják, hogy sok megáll. Másfél-kétévente ki kell mosni a járatot. 

Jelenleg az Omega az olajban látja a megoldást. Amióta ez a járat (Co-axial) létezik, már az 5. olaj van terítéken. 

 

Ez a téma már párszor előjött, ugye bÉLUKÁim??

Előzmény: y78 (147673)
y78 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147673

Akkor most néhány embernek megállt vagy néhány embernek nem állt meg?

Előzmény: ronin s8 (147672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!