Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

wzindbad Creative Commons License 2004.06.29 0 0 312

Sziasztok!

 

A Bravámon sikerült két hátsó elemet horpasztani (sárvédő, csomagtér ajtó) plusz a hátsó lökhárítót megtörni. A sérülések nem túl nagyok, de a márkaszervízben mindent cserére dobtak volna...

 

Kérdésem, hogy jobban járok-e, ha lakatoltatom + fényezés vagy ha vennék sérülésmentes bontott alkatrészt és azt festetném át? Szín: világos metálkék.

Ha veszek bontott lökhárítót, a műanyagot, hogyan kell átfényeztetni? Azt is csiszolják?

 

Ki tudják-e keverni az egzakt színt? Vagy lehet-e venni gyári festéket??

 

(Próbálom tanulni az alapokat..)

vw1966 Creative Commons License 2004.06.22 0 0 311
Tipo akart lenni
Előzmény: vw1966 (310)
vw1966 Creative Commons License 2004.06.22 0 0 310
teljes ujrafestésnél a lényeg hogy amennyire lehet szedjétek szét... üvegeket kivennni stb...minden apro vackot leszedegetni....ezt szerintem csinált meg magad jobban vigyázol hogy ne törd szét pl a jelvényt...

szerintem csak rendes elszivos fényezőkamrába van értelme átfényezni egy autot és az se mindegy milyen pisztollyal fujnak.... kérj referenciát de ne olyat ami akkor lett kézs hanem mondjuk egy éves már...

150 000ért korrekt munkát csinálnak már... van aki olcsobban is megtudja oldani ilyen fényezőkamrás festést fusiba melohelyen/munka után este...vagy nem fizet adot :)/

szerintem egy Uno-ra a jo anyag kb80 ...a többit meg a minőség adja.... teheát aki 100ért vagy alatta fujná az azért gyanus

Előzmény: pop3 (308)
bepe1979 Creative Commons License 2004.06.22 0 0 309
Áhojj! Megkérdeztem a Ferrokémia ügyfélszolgálatán (340-9113), hogy Korantot a mintabolton kívűl hová szállítanak még Pestem, és hol lehet még azokon kívűl kapni. Tehát; a Profikolor (vagy Proficolor / Proficolour) és a Pictor-nál fellelhető esetleg még ilyen. De azt mondták, hogy nagyobb barkácsboltokban is találkoztak már a termékeikkel...hogy ez utóbbi igaz-e, arról nincs információm...

Üdv: Bepe

pop3 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 308
Sziasztok!

Van egy Fiat Tipom. Miskolci vagyik és kapott a jégből rendesen.
Derekasan bírta a sarat, de a motorháztetőn és a tetőn van egy-két horpadás. Nem nagyok, de azért látható. A jobb hátsó ajtót pedig kicsit megzúzták, de az már ki van lakatolva.
Azt tervezem, hogy újrafestettem az egészet, de konkrét árakat még nem tudok ezért mielőtt elindulok kérnék tanácsot, hogy mire figyeljek (a festéssel kapcsolatban), és hogy mi az elfogadható ár. Fehér színű no metál meg ilyen különlegességek.
Hallotam egy ilyet is, elég ha csak a sérült részeket fújják át aztán összepolirozzák. Ez nekem kicsit gyanús, de gondolom lényegesen olcsóbb.
Kérem segítsetek.
Bocs ha hosszú voltam.

Előre is köszi!

pop3

niváskarcsi Creative Commons License 2004.06.02 0 0 307
Remélem a válaszok megérkeztek.
Előzmény: Developer (306)
Developer Creative Commons License 2004.05.24 0 0 306
Utólagos engedelmeddel én is küldtem neked egy mailt:)

Előzmény: niváskarcsi (304)
gróf Drakula Creative Commons License 2004.05.22 0 0 305
Köszönöm, küldöm a levelet a kérdésekkel az itteni címedre.

Draku

Előzmény: niváskarcsi (304)
niváskarcsi Creative Commons License 2004.05.22 0 0 304
Természetesen,az itteni mélem műkszik.
Előzmény: gróf Drakula (301)
doca Creative Commons License 2004.05.22 0 0 303
Egyszer már irtam valahol hogy lehet kapni gyári átalakitó szettet a bogárhoz.Benne van minden cucc ami kell.Ponyva és a váz,merevitők stb.igaz nem olcsóság,de egy kabrio sem az.
Előzmény: doca (302)
doca Creative Commons License 2004.05.22 0 0 302
Helló 'kelger!
Azokat nem tudom bemutatni,külföldön vannak.Ellenben van itt egy gyári garazsirozva.Jövő hétvégén jön haza a tulaj-(németben lakik),egy vágott pedig van Dévaványán kb.13 km-re.Ez utóbbit szinte bármikor meglehet nézni.Ha érdekelnek és vállalod az utat szivesen közvetitek a látványért.Ha komoly akkor mélben,valami bogár vagy kabrio subjektel.
Ja és a vágott azé aki csinálta,ettől jobb infót aligha szolgáltathatnak.
Üdv
Előzmény: kelger (297)
gróf Drakula Creative Commons License 2004.05.22 0 0 301
Karcsi:mailben kérdezhetek pár dolgot Tőled?
vw1966 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 300
nem kell kiforgatni a szavaim....

...Ő azt kérdezte illetve arrol érdeklődött hogy zárt bogárbol kabriot csinálni milyen modon lehet...

...erre irtam hogy olyat mint doca képtárába lát sehogy mer a zárt és nyitott kasztnija tök más ergo ha a zártnak levágja a tetejét akkor sem ugy fog kinézni mert: más a szélvédőkeret, köszöb, oldalfal, ajto meg még csomo dolog pl elefántfül stb...

Tehát doca képtárába gyári kabrio van olyat zártbol csinálni nem lehet...!!!

Előzmény: niváskarcsi (299)
niváskarcsi Creative Commons License 2004.05.22 0 0 299
vw1966. Már hogyne lehetne csinálni.Olyan autót csinálok amilyet megrendelsz és kifizetsz.PL a Merci szárnyas kabrióból,ma háromszor annyi fut mint amennyit a gyár készített.Azt is emberek építették kézzel,csak nem óránként kétezerért,és eltart egy két évig a munka.Bármit lehet lemezből, kétkezi munkával jó minőségben készíteni.Csak legyen aki megfizeti.
Előzmény: vw1966 (298)
vw1966 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 298
az nem flexes gány ....hanem gyári Karmann!!

zártbol nem lehet csinálni ilyet ...a Karmann kabrionak más a küszöbbje ajataja szélvédő kerete oldala stb....

Előzmény: kelger (297)
kelger Creative Commons License 2004.05.21 0 0 297
Hi Doca & mindenki!

Nem tudnál mondani valakit akinél meg tudnék nézni egy ilyen cabriot(pusztán a technikai megoldások miatt. A fekete bogárét láttam talán a legjobban. Esetleg tudod kié s nála éreklődhetek, vagy ha van más akkor máshoz is szívesen megyek.

Egyébként nem tudom pontosan hogy az engedélyeztetése hogy mi alapján történik. A választ köszönöm szépen

Gergő

doca Creative Commons License 2004.05.20 0 0 296
A bogárról széles a lajtsrom.Talán nézzél ide:
http://kep.tar.hu/doca/bogár
Bár most éppen nem megy a tar.hu ,remélem jól irtam.Ha nem akkor próbáld "bogár" nélkül.Itt találsz némi képanyagot.Ha még nem volt semmi javitva talán a jobbik eset.A bogarazás nagyon szép dolog de költséges is egyben.
Előzmény: kelger (294)
malacgazda Creative Commons License 2004.05.20 0 0 295
Nekünk 2002-ben volt a teljesen döglött bogár teljes kilakatolása és hőkamrás fényezése kb. 350e Ft. No persze erről Doca többet tud.:))
Amúgy gyere át ide!:)))
Előzmény: kelger (294)
kelger Creative Commons License 2004.05.20 0 0 294
HI olyan kérdésem lenne hogy átlagosan hogy alakulhat egy lakatosmunka ára (Bogarnál) közepes rossz állapotban, illetve utána a fényezes milyen pénzt ölthet?

Köszi Gergő

U.I:
nem tudom hogy hasznaltan tarcsafeket vagy altalanosan bogarhoz hol lehet szervalni akr sima dobféket s kb milyen arak lehetnek ?

malacgazda Creative Commons License 2004.05.20 0 0 293
Aha, értem, magam is így gondoltam. Hanem beszéltem a kasznissal, és azt mondta, hogy metálszín esetén baromi randa lesz, ha csak egy részét túratjuk le és festetjük újra "átfedéssel". (Ez mondjuk józan paraszti ésszel is átgondolható, hisz a metálszín nem homogén.) Azt javasolta, fényeztessem le az egészet, vagy hagyjam úgy, ahogy van, úgyse lesz semmi baja. Úgyhogy asszem, így marad, még egy darabig legalábbis.
Előzmény: niváskarcsi (292)
niváskarcsi Creative Commons License 2004.05.20 0 0 292
malacgazda:Ezt a javítást,jobb ha szakemberre bízod,akárhogy elszúrja,akkor is jobb lesz, mintha te csinálnád hozzáértés nélkül.Esetleg az előkészítést csináld meg és fújasd le valahol.
Előzmény: malacgazda (288)
UPS Creative Commons License 2004.05.19 0 0 291
Hát nem lesz könnyű. Ezek a magyar szakemberek nagyon nem szeretnek dolgozni. De ha tudok valamit szólok. A saját cuccomnak nekiálltam magam. Fejlődöm. :-)
Előzmény: Thomaster (290)
Thomaster Creative Commons License 2004.05.18 0 0 290
Fiat X1/9, a lökhárító olyasmi, mint a kocka Ladáké. Nagy bumszli alumínium U-profil.
Előzmény: UPS (289)
UPS Creative Commons License 2004.05.13 0 0 289
Nekem csak kisebb alkatrészeim várnak polírozásra, asszem ezeket megoldom magam de ha mégis találok jó szakembert feltétlenül szólok. Milyen autóról van szó?
Előzmény: Thomaster (279)
malacgazda Creative Commons License 2004.05.12 0 0 288
Ja, ha már írtam ide, akkor megkérdezném, hogy mit kell tennem.
Tünet: a Golf II-n a tetőn, közvetlenül az első ablak mögött repedezni kezdett a fényezés. Úgy látom, egyre terjednek a repedések, de csak azon a területen, máshol nem. Vélhetően a balfasz módon történt újrafényezés miatt. (Meggyőződésem, hogy nem az eredeti, gyári fény van rajta, már csak azért sem, mert sokkal szebb, mint a többi, eredeti fényű 17 éves Golf II-é.)
Kérdés: ha ezt házilag akarom megcsinálni, akkor mi a teendő? Flexszel letúrni fémtisztára, azután spraygitt, végül a palackba töltött, kikevertetett föstékkel telibefújni? (Jó festékkeverőt tudok.)
Gondolom, azért nem ilyen eccerű. Például: elég-e letakarni valami maszkolóval az első szélvédő kéderjét meg az üveget, vagy ki kell szerelni? No és mit tegyek, hogy mindez ne nagyon látsszon a végén? (Életemben nem csináltam ilyet, és ráadásul metálszínről van szó.) No és hány rétegben? Meg meddig kell száradnia, azaz meddig kell fedett helyen tárolni festés után? Meg egyéb műhelytitkok?
Válaszokat köszi!:))
malacgazda Creative Commons License 2004.05.12 0 0 287
Bö meg a fö! Magasak nekem ezek a html-tagek, főleg így ittasan:)))
Szóval a mi bogárkánk, egyben Máté Péter referenciája a honlapomon látható.
Előzmény: malacgazda (286)
malacgazda Creative Commons License 2004.05.12 0 0 286
Ugyan Észak-Buda, sőt az se, de Farkas Jani például jó fényező Piliscsabán. További infók és referencia (saját bogara) itt. Meg ugyanabból a régióból Pilisszentivánon Máté Péter. Referenciája a mi bogarunk, aki
Előzmény: Deashi Barai (284)
doca Creative Commons License 2004.05.12 0 0 285
Ez lehet hogy nem olyan nagy ügy.A polir sima ügy.A lakk is.A gond azokkal a "karcokkal" lehet.
Annyi azonban biztos hogy lakkozva nem olyan fényes és szép mint frissen polirozva.Az aktiválás eleve elveszi a fényt. Tudomásom szerint létezik a lakktól jobb megoldás is.
Előzmény: Thomaster (279)
Deashi Barai Creative Commons License 2004.05.12 0 0 284
Üdv!

Észak pesten nem tud valaki ajánlani nekem egy megbízható fényezőt?

Göri Creative Commons License 2004.05.12 0 0 283
Ja ez Szegeden történt.
Előzmény: Göri (282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!