Keresés

Részletes keresés

misikt Creative Commons License 2007.07.24 0 0 20
Köszönöm a választ és a linket. Egyelőre túl sok hibalehetőséget látok a házi készítésű rendszerben, ezért azt hiszem elvetem a gondolatot. Van viszont 13 C fok-os vizem, lehet hogy annak hasznosításán kezdek inkább mélazni....................................
Előzmény: hnorby (19)
hnorby Creative Commons License 2007.07.24 0 0 19

A http://www.rehau.hu/ oldalon találsz méretezőprogramot.

Szerintem ha csak télen akarod használni, akkor is szükséges a lejtés és a kondenzátum elvezetés, mert különben nyáron szépen megtelhet vízzel, ami nem szerencsés.

A talajvíz bonyolítja a dolgot.

A "gyári" rendszereknél kondenzgyűjtő aknába gyűjtik a vizet és búvárszivattyúval távolítják el. Így a rendszer földben lévő része teljesen zárt (és persze baromi drága).

 

Kíváncsian várom dpek tapasztalatait, ha elkészül a teljes rendszer.

 

Előzmény: misikt (18)
misikt Creative Commons License 2007.07.24 0 0 18

Köszönöm! A kaverna gondolom lefelé nyitott. 1,5 m mélyen nincs nálad alkalmanként  talajvíz? Nálam van.

Elsősorban nem nyári hűtésre kívánnám használni, (vályogházam van, és csak a kánikula idején van meleg) hanem télen légkollektorba vezetett levegő előmelegítésére (mint azt hiszem Te is írtad valahol). Ebben az esetben, ha jól gondolom, nincs párakicsapódás, mert a levegő a csőben nem hül, hanem melegszik. (Ennek a topic-nak a címe nem szerencsésen lett választva.)

Előzmény: dpek (17)
dpek Creative Commons License 2007.07.24 0 0 17
Általában, 25-30m elég.
de van többféle kivitelezési mód.
Én pl az első 10m-en egymás mellett vittem 2db 110-es csövet, aztán elkanyarodtam 18m-t idáig végig lejtett, és ide tettem be T idmot lefele meg felfele, lefelé csináltam kővel telerakott kavernát ahova a kondenzvíz elfolyik, és a felfele ággal meg visszakanyarodtam teljesen és az alsó 2 cső felett jöttem vissza emelkedéssel 18m-t így 18m-en 2-2db cső van egymás felett, és az első 10m -es szakasz végénél van a beszívó. így összesen kb 92m110-es csövet raktam le + egy 5 méteres 160-as amivel bementem a lakásba az alap alatt.
A lényeg hogy legalább 1.5m mélyen legyen és kb 1m3 legyen a cső térfogata.
ezt 3-500m3/h-ás ventivel lehet nyomatni nyugodtan. kb 10mp-et tölt a levegő a csőben.
Nekem 60E volt idomokkal. Az árkot én ástam kézzel. kb 1 hét ha mindennap csináltam volna. de 3 hétig tartott.
Előzmény: misikt (15)
dpek Creative Commons License 2007.07.24 0 0 16
ezt nem tudom, de sokan csinálták sima PVC-vel.
Én is az ára miatt választttam.
Végül is még mindíg jobb mintha nem csináltam volna semmit.
Előzmény: hnorby (14)
misikt Creative Commons License 2007.07.24 0 0 15

Üdv!

És mis a helyzet a párakicsapódással? Esetleg lejtenie kell valamerre, és az alsó ponton vízmentesítés szükséges? Hogyan kell méretezni?

hnorby Creative Commons License 2007.07.16 0 0 14

A rendszer mennyire érzékeny a cső minőségére/típusára?

 

Az AWADUKT prospektusában nagyon kiemeli a saját termék tulajdonságait hővezetés és antibakteriális tulajdonságok szempontjából.

A hővezetési előny szerintem hanyagolható, de mi a helyzet az antibakteriális bevonattal? Kamu az egész?

Sima PVC csővel is megfelelő légminőséget lehet biztosítani?

 

Előzmény: dpek (13)
dpek Creative Commons License 2007.06.14 0 0 13
Még nincs kész.

A talajregiszter meg a belső csövezés van meg, + van 4db 1.7m2-es légkollektorom.
Szóval nyár végén ősszel kezdem összedobni a rendszert és tesztelni.
A talajregiszter viszont működik, azt már kipróbáltam.
Tartja a max. 20 fokos levegőt, ami arra elég hogy nem legyen bent 30 fok,
HA kinti 30-fokba tudja tartani a benti max 25 fokot akkot megérte.
Előzmény: puntooo (12)
puntooo Creative Commons License 2007.06.14 0 0 12
"1 év lassan eltelt."

És végül is megcsináltad?

puntooo
Előzmény: dpek (11)
dpek Creative Commons License 2007.06.14 0 0 11
Hú most nézem hogy már 1 év lassan eltelt.
Előzmény: dpek (10)
dpek Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10
Hello!

Én is ugyan ilyet csinálok, csak házilag.
Szóval nekem nem gyári lesz, mert nem tudom megfizetni, de akarok ilyet és eldöntöttem hogy én megcsinálom olcsón. Olyan biztos nem lesz mint egy gyári, de működni fog.

Nekem a következő képpen néz ki:

110-es PVC cső duplán(egymás mellett 2 soron) 40m. Összesen 40 szál 2m-es 40E ft. + idomok 10E ft.

Földmunka saját kezüleg(lapát, ásó).
Benti csövezés a tetőtéri aljzat betonba 110-es PVC-vel.
Itt kb 30E idomokkal együtt.
Kell egy rendes ventillátor hozzá, gyári új kb 10-20E ft.
(Én kocsi fűtő ventivel oldom meg.)

Ezt télire kiegészítem egy sörkollektorral hogy legalább szoba hőmérsékletű legyen a bejövő friss levegő.
Hővisszanyerés nem lesz.

Ez kb 100-150E apróságokkal ami még esetleg kell.
Ennél nem lehet olcsóbban kihozni.
Őszre kb összeáll a rendszer teljesen mindenképp beszámolok.
Most a csövezések vannak meg a házban meg a földben.
Még csak most van a belső vakolás, úgyhogy lassan halad mert közben mást is kell csinálni.
Előzmény: Eszto (9)
Eszto Creative Commons License 2006.06.27 0 0 9
Halihó!

Van valaki aki már élesben használja a szellőző redszert hűtésre?
Eszto Creative Commons License 2006.06.26 0 0 8
Sziasztok!

Mi is kértünk konkrét árajánlatokat, de még senki sem adott. Nálatok is egy hónapot kell várni az árajánlatra?? vagy csak minket akarnak a végsőkig csigázni..

Most már volt néhány kánikulás nap.. esetleg volt már valakinek tapasztalata a működésrről? Jó lenne tudni, hogy milyen élesben a rendszer.

eszto
lostrider Creative Commons License 2006.06.14 0 0 7

én vagy elzavarnám, mint tervezőt, mert fogalma sincs az árakról, vagy felfogadnám mint kivitelezőt, mert valami olyasmit tud, amit kevesen, szinte senki e hazában! :D

de komolyan: mivel támasztotta alá az árbecslését? én nem vagyok valami nagy guru, mert még csak a tervekkel bajlódunk, és utána jön a gépészet, stb., de  azért már nézelődünk, informálódunk, és ezek alapján nehezen tudom elképzelni, hogy ennyiből manapság meg lehet úszni...

Előzmény: Eszto (5)
Gpeti Creative Commons License 2006.06.09 0 0 6
Nekem csak maga az AWADUKT többe került, pedig állítólag igen-igen jó áron jutottám hozzá.
S-E szellőzőgép nagyon drága, közelíti a milliót.
Belső hálózatra is el lehet költeni pár forintot, és még akkor ott vannak a munkadíjak.
Előzmény: Eszto (5)
Eszto Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5
Sziasztok!

A Gépész tervező mondta ezt az árat.

A terv szerint kell talajcsövezés (Awadukt), a hővisszanyerő szellőző gép (Stiebel Eletron) és légcsatorna hálózat. E három dolog összesen kerül ennyibe (szerinte), plusz a kivitelezés. Eddig még nem kértünk konkrét árajánlatokat a rendszerrel. Nektek más a tapasztalatotok?

A falak elég jól szigeteltek, (0.2 K) igaz az ablakok csak 1.1-esek lesznek. De mi nem is akartunk passzív házat, csak energiatakarékosat..

Köszi G Peti! Megnézem a topikot!

Eszter
Gpeti Creative Commons License 2006.06.07 0 0 4
Nézz át a passzívházas topicba. Ott ez folyamatos téma, és vannak már működő házak is.
Nekem is lesz.
De csak egy u.n. hővisszanyerővel kombinálva van értelme, és akkor van haszna, ha a ház egyéb veszteségei már minimálisak (nagyon jól hőszigetelt)
A teljes ár inkább milliós, mint pár százezres tétel.
Előzmény: Eszto (2)
lostrider Creative Commons License 2006.06.07 0 0 3
szia! ez egy kicsit olcsónak hangzik. sőt, túl olcsónak. mi van benne ebben az árban?
Előzmény: Eszto (-)
Eszto Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2
Sziasztok,

Kissé aggaszt ez a csönd.

Lehetséges lenne, hogy az itt forumozok közül senki sem épített ilyet a házába? Talán nem is működik az egész, és ezért senki sem választja ezt a megoldást a hűtésre? Pro és kontra is érdekelne..

eszto
Eszto Creative Commons License 2006.06.06 0 0 1
Nagyon köszi! Jó lenne ha esetleg valaki benézne ide, akinek már üzemel ilyesmi a házában.. fevértezne néhány személyes tapasztalattal.

pl mennyire hangos..
peterch Creative Commons License 2006.06.06 0 0 0
Udv.Eszto , roviden csak ennyi www.atrea.hu Peter
Előzmény: Eszto (-)
Eszto Creative Commons License 2006.06.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Mi terveztettünk a gépészünkkel szellőző rendszert. Nagyon sok jót hallottunk róla, de nem ismerünk még senkit, akinél már be van építve és működik is. A gépészünk szerint teljesen kiváltható vele a légkondicionálás, ha kinn 35 fok van, benn simán lehet vele 24-25 fokot csinálni. Sőt télen kicsit még fűt is. (Nem a kinti hőmérsékletű levegő áramlik be a nyílásokon, hanem egy enyhén felmelegített/lehűtött.) A cső a friss levegővel föld alatt kígyózik mielőtt beviszi a házba, így annak a hőmérsékletét veszi át. Ezért hűt nyáron és fűt télen.

A bekerülése viszonylag olcsó 200 - 300 ezerből meg lehet csinálni a komplett rendszert, és friss levegőt fúj be, nem a használtat hűti le. Ja, és a jól hőszigeltelt ablakoknál / falaknál egészségügyi szempontból szinte elegedhetelen..

De egyenlőre sem kivitelezőnk sem működő referenciánk..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!