Keresés

Részletes keresés

hellsing Creative Commons License 2007.11.13 0 0 34881

:OFF

 

Teljesen egyetértek. Ezért szálltam ki belőle. Csak első osztályú lakóházakat adtam ki a kezem közül, szinte 0 granciális üggyel, de ezt nem fizeti meg senki. Kiszálltam, míg mielött veszítettem volna.

 

:ON

Előzmény: smirgli82 (34876)
PoGero Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34880
"Mérnökök által készített..."

Én is mérnök leszek (még egy félévem van)
és Minőségirányítási rendszer fejlesztő vagyok
TÜV Rheiland Akadémia által jegyezve.

Ezt csak azért írtam, hogy a szabványok igen közel álnak hozzám.

Az jutott eszembe, hogy biztos jelentős, legalább 5 szörös biztonsági tényezővel számoltak a szabvány alkotói.

Természetesen a szabvánnyal nem lehet vitatkozni.

Segítséget, tanácsot köszönöm és szem előtt tartom.
Félre ne értsd nagyon amatőr vagyok akvárium támában de nyitott szemmel járok a világban.

mondok egy példát:
a liftre ki van írva, hogy 150 kg vagy 5 személy.
Ez nem azt jelenti, hogy ha 160 kiló van benne akkor leszakad, hanem azt, hogy ha 150 kg van benne akkor biztosan nem szakad le.
nagy különbség.
Liftek esetében 10 szeres biztonsági tényezővel számolunk. tehát az említett lift még 1500 kg ot is elbírna.

Segítségért mégegyszer köszi.
Szükségem lesz még rá.

Tömegszerűségi mutatók esetében is igazad van.
Tehát a tömeggyártás lényegesen olcsóbb.
De mi a helyzet, ha nekem az asztalos ingyen dolgozik, mert haver?
:-)
Előzmény: CarloB (34877)
PoGero Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34879
A végén ígérem csinálok egy költségvetést.

Abból majd kiderül jól döntöttem e
Remélem igen
Előzmény: CarloB (34877)
CarloB Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34878

' Hja,volt ám minden,hörcsög is:) '

--

tudom,..-:)), de a tarisznyarákod egy rejtély mert mindent megkellene, hogy egyen.. gyakran kannibálosak is.. tehát minden ami ehetönek néz ki, azt belakizzák..-:)

Előzmény: Katthy (34864)
CarloB Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34877

PoGero: Az, hogy 50 mm egy akvárium magassága nem jelenti azt, hogy a vízoszlop magassága is annyi.  mínusz 5 centi a kavics az alján  mínusz 5 centi a tetejétől (azért csak nincs színig öntve)  mindjárt csak 40 cm a vízoszlop.

--

' hellsing:  PoGero, a kavicsok fajsúlya nagyobb a víznél (kaviccsal teljesen feltöltött akváriumban nagyobb lesz a fenékre nehezedő súly, mint vízzel feltöltöttben), és van a kövek között víz is, ezért sztem azt a részt számold bele a vízoszlopba.'

--

Persze, és abból aki az akváriumokat gyártja nem indúlhat ki, hogy éppenséggel valaki azt a medencét félig vagy negyedig fogja majd feltölteni, -neki ha egy komoly cég az elöirt szabványt be kell tartania azért mert a TÜV -GS (müszaki ill. minöségi vizsga), is az alapján megy.. De egyet nem szabad elfelejteni a szabvány akváriumokat nem véletlenül találták ki, tehát az a méret amit mi látunk a kis szettek, és nagyobb aksik esetében jól kitapasztalt méretek, ha abból kijövünk (különösen a magasságnál..) akkor már nyilvánvalóan változnak a tulajdonságok.. Valamikkor Kádár et. idejében amikkor semmit sem lehetett kapni, pl. a régi fém vázas gittes akváriumok esetében is az alsó talaj üveg lehetöség szerint egy olyan volt amiben drótfonat volt beledolgozva..(vagy sok esetben dupla üveg..)  annyira féltek, hogy valami történhet..

 

PoGero különben spekulálni sokat lehet a témával kapcsolatban, de itt konkrétan az üveg vastagsága után érdeklödtél és ha a mérnökök által készitett és tesztenolt (kipróbált) szabványban az van megadva én nem mondhatom az ellenkezöjét.. (ami alapján több nagyobb nevü komolyabb akváriumokat gyártó cég is megy..)  de szerintem jobb lenne kis pénzt összegyüjteni és kompletten valahogyan olcsóbban beszerezni, asztalos külön üveges.. ez mindig extra pénz és végén drágább annál mint amit tömegben iparszerüen gyártanak..

Előzmény: hellsing (34866)
smirgli82 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34876

Off:

 

alapvetően az egész épitőipar ugy ahogy van egy ocsmány és jellemtelen állatkert.

 

on.

Előzmény: smirgli82 (34875)
smirgli82 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34875
..de azért a viz-gáz vezeték szerelő se gyenge...:-DD (számla nélkül cimszó alatt hoz mindent, aztán kiderül, hogy számla nélkül drágábban hozza, mint a bolti ár. :DDD)
Előzmény: smirgli82 (34874)
smirgli82 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34874
Az asztalosokat minősitő véleményedet csak megerősiteni tudom...
Előzmény: hellsing (34873)
hellsing Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34873

A hungarocell vagy a polifoam (ez van sötétszürkében is = nem látszik annyira a széle) fel tud venni egy pár mm egyenetlenséget. Többet csak a vastag hungarocell, mert a vékony anyagok kilapulnak az akvárium súlya alatt.

 

Bocs, de nem láttam az akváriumod méretét. Szvsz 100l felett (súly >120kg), vagy 1m-t meghaladó akváriumhossz felett nem árt a függőleges merevítés, főleg, ha a sima 18mm-es bútorlapból van a szekrénytető. Nekem 150 centis az akváriumom (feltöltve vízzel, kövekkel kb. 450kg), 36-os bútorlap a tető, 18-as az oldalfalak, farost helyett tömör bútorlap a hátlap és a biztonság kedvéért két függőleges merevítő van, alattuk lábakkal, 8 lábú a szekrény. Még így is kb. 65kg van egy lábon.

 

Már csináltam több ilyen bútorlapból készült szekrényt, pl. konyhabútor, gardrób, TV-szekrény, mióta rájöttem: az asztalos a leglinkebb állatfaj (elnézést a kivételtől - attól az egytől). Ha elkülditek az akvárium méreteit, szívesen csinálok egy tervet és alkatrészlistát, és B.pestieknek adok tippet, hogy hova érdemes menni anyagbeszerzésre. Csak ne legyen sürgős :-)

Előzmény: PoGero (34870)
hellsing Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34872
Ebben a bútorban kb. 3m2 bútorlap és hátlap lehet, az méretre vágva sacc/kábé 7.500Ft, + alkatrészek (lábak, fogantyúk, csavarok, stb.) 3.500Ft, a munkadíj a többi. Szerintem egy asztalos nagyjából ugyanennyiért állítaná elő. De egy ilyen egyszerű "dobozt" sajátkezűleg sem ördöngősség összerakni.
Előzmény: Törölt nick (34868)
PoGero Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34871
a világítás illetve a tető súlya mekkora lehet?
mert ahogy számolgatom ha bútorlapból lenne akkor kb 15 kiló
Elbírja az üveg?
Élben.
PoGero Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34870
Ha rakok az aki alá hungarocelt vagy valamilyen más "puha" anyagot (pl fürdőszovaszőnyeg)
Az sokat segít a dolgon igaz?
Középre biztosan kell a merevítés függőlegesen?
Előzmény: hellsing (34867)
Marri Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34869
Szerintem nyugodtan megkérdezheted tőlük is emailben a technikai részleteket.
Előzmény: Törölt nick (34868)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34868
Sziasztok!

Ezt a bútort ismeri valaki?
http://www.aquadepo.hu/shop/product_info.php?cPath=78&products_id=1286

Ilyet szeretnék venni, de nem tudom milyen nagyagból/élzárással készült.

Ha ez nem jó, és úgy csináltatok asztalossal az mennyivel drágább kb.? Esetleg lehet hogy olcsóbb?
hellsing Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34867

Ha adhatok tippet, a szekrény teteje, amire az akvárium kerül, laminált bútorlapból legyen (ne nyersből, furnérozottból vagy tömör fából), és ne sima éllfóliával, hanem ún. ABS élzárással csináltasd (az asztalos tudni fogja, hogy mi az). Ezek sokkal jobban bírják a kifröccsenő vizet. Ha vizet kap a pozdorja bútorlap, megdagad (kiszáradás után is úgy marad), megemeli az akvárium sarkát és szakad a ragasztás vagy reped az alsó üveglap. Majdnem így jártam a 360l-es akváriumommal: hüje volt az asztalos, én sem értettem hozzá, és furnéros bútorlapot használt méhviasszal lekenve. Az első héten cserélhettük a szekrény tetejét, mert "fürödtek" a sügerek és kiverték a vizet a műa. ak.-tető mellett.

 

Ha a szekrényt furnérozottból akarod csináltatni, akkor is jó a laminált tető, mert ha azt veszed meg előbb, az asztalos a pácot és a lakkot a laminált színéhez tudja igazítani, és a kutya se fogja észrevenni a két anyag különbségét.

 

Bocs, ha a fentieket a hüje is tudja :o)

Előzmény: PoGero (34858)
hellsing Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34866
PoGero, a kavicsok fajsúlya nagyobb a víznél (kaviccsal teljesen feltöltött akváriumban nagyobb lesz a fenékre nehezedő súly, mint vízzel feltöltöttben), és van a kövek között víz is, ezért sztem azt a részt számold bele a vízoszlopba.
Előzmény: PoGero (34856)
vjozso Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34865
Én a bútorba középen tennék egy merevítést (kivéve ha fémvázas lesz) mert be fog hajolni a közepe, annak meg árvíz lesz a vége..
Előzmény: PoGero (34858)
Katthy Creative Commons License 2007.11.12 0 0 34864
Hja,volt ám minden,hörcsög is:) Most épp a tarisznyarák...De a halacskák természetesen megmaradtak,csak a fórumot trógerkodtam el...Örülök hogy van aki emlékszik még rám:)
Előzmény: CarloB (34857)
Titto Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34863
igen, ritkítani akarom, lehet kézzel nekiesek amíg nincs hal. gömbhalas tippet olvastam, köszi a választ nekedis!
Előzmény: Katthy (34853)
Titto Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34862
köszi a választ! lehetőség van elbújni, csak sikerüljön beszerezni :)
Előzmény: infoka (34861)
infoka Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34861

Szia!

 

Botia stirata, sávos díszcsík. Szeret elbújni, legyen rá lehetősége.

 

Andi

Előzmény: Titto (34851)
Marri Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34860
Ha a tetőt két darab üveglapból csináltatod, hogy csúsztatható legyen egy beragasztott üvegsínen, akkor fölösleges az etetés miatt kifuratni. Nagyon könnyen nyitható lesz így és akkorára, amekkorára akarod.
Előzmény: PoGero (34858)
KoPw Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34859

Pár reggeli kép...még álmos voltam,nem tudtam rendesen fókuszálni xD

Sajnálatos módon, csak vagy 10-15 kicsi van, de mivel ez volt az első ikrázása a nősténynek, így ezt elnézem neki:)

PoGero Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34858

Ilyen lesz a kész akvárium világítással.
a világítás két fénycső bútorlapból (1mm) elkészített armatúrában.

A páramentesség talán nem lesz nagy gond az üvegtető miatt.

Gondoltam rá, hogy vágatok egy kb 5 cm átmérőjű furatot a tetőre, hogy ne kelljen az etetés miatt mindíg leszedni a tetőt.
CarloB Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34857

Szép látni itt újra, ugy eltudtok tünni.. már arra gondoltam át tértél a hörcsögökre..-:))

Előzmény: Katthy (34853)
PoGero Creative Commons License 2007.11.11 0 0 34856
Az, hogy 50 mm egy akvárium magassága nem jelenti azt,
hogy a vízoszlop magassága is annyi.
mínusz 5 centi a kavics az alján
mínusz 5 centi a tetejétől (azért csak nincs színig öntve)

mindjárt csak 40 cm a vízoszlop.
apca Creative Commons License 2007.11.10 0 0 34855
Tanultál fizikát?
Előzmény: CarloB (34849)
KoPw Creative Commons License 2007.11.10 0 0 34854
nekem ilyen esetekre van egy törpe gömbhalam.teljesen édesvizi, max 3,5 cm-re nő meg, és kiirtja az összes csigát.Ezt onnan látod, hogy marha nagy lesz a hasa:) Egy gond van vele,hogy ha a csigák elfogytak, mindenkit megcsipked,aki él és mozog:)
Előzmény: Titto (34851)
Katthy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 34853
Sztem ezeket a csigákat erősen ritkítsd ki vagy tedd ki mindet,helyette tarts maláj tornyos csigákat,ők nem rágják le a növényeket, "romeltakarítók".
Előzmény: Titto (34851)
Katthy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 34852
 

Üdv,

 

Kaptam egy tarisznyarákot nemrég,fagyasztott halacskával etetem. Egy ideje azonban rá sem szagol,nem tudjátok mi lehet az oka? Az elején evett rendesen...Az előző gazdái teknőskajával etették,de a halasboltban a fagyihalat javasolták inkább.Amúgy milyen sűrűn kell eteni? Tudja esetleg valaki?

Plíííz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!