Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8267
...hajlottak meg...
Előzmény: Jtoti (8263)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8266

Sziasztok!

 

Titánia:Köszi a tippeket:)

 

Egy kis OFF: Ha valakinek kell kismacska az írhat.Mert éppen most ellik a macskánk:)Már van 2:) Majd holnap teszek fel róluk 1 képet és ha tetszik valakinek valamelyik akkor el lehet vinni.Persze ingyen:)Szertném ha kerülne nekik gazdi...Anyuék nemszeretik a macskákat...Sziasztok!

Jtoti Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8265
Bocs, hogy beleszólok.
Nekünk évek óta bevált a Burg Ringen és a Parlament melletti utca sarok !!!! A zebrán csak átsétáltok és a Volksgartenben is vagytok. Egy baja van csak, hogy olyan zsilipes.
Nekem van egy kis fóbiám ilyenkor, hogy sikerül e mindent megoldani, hiszen németek a feliratok. De nem volt gond egyszer sem.
Egy üveg kalicka a felszínen, azonnal megtaláljátok. Messziről látszik. Azt hiszem, (keresem a jegyet, de nem találom) 3 euro volt egész napra, de esküszöm üres volt a mélygarázs.
Előzmény: PanniF1 (8261)
alminar Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8264

Nagyon szép az idézet! Köszi a megemlékezést Snim és Jtoti. :))

 

Sajnos igencsak rosszul állok az ilyen dátumokkal, de igyekszem fejleszteni magam.

Még szerencse, hogy Sisi születésnapja karácsonyra esik.

Előzmény: Jtoti (8263)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8263
Sziasztok!

Köszönjük a figyelmeztetés, részemről nem vettem észre! Sajnos! Korrigálom azzal, hogy idézek a Tizenöt nap a Dunán c. művéből!

"A vén fák, az évek súlya alatt meggörnyedve, a fiataloktól agyonfojtva a leggirbe-gurbább görcsös formákban hajlottak me: mások, a villámtól sújtva, félig összeroskadva romokként állottak benne: vihartól kidöntött törzsek feküdtek a földön, vízzel részben elborítva,a fenékbe erősen beékelődve: porló kérgök termékeny talajul szolgált a fiatal nemzedéknek s magas füvek és egész fák nőttek elődeik tetemén: más törzsek ismét, az ártól fölemeltetvén, szerteszéjjel úsztak a vizen s széles hátukon ugyancsak szigetek fejlődtek."

Ez az idézet a tavalyi Rudolf trónörökös éve alkalmából rendezett előadás sorozat keretében hangzott el amit Dr. Hadarics Tibor tartott Rudolf trónörökös, az ornitológus címmel és az idézeteket egy egyetemi hallgató fiatalember olvasott fel a trónörökös írásaiból.
Olyan csodálatos volt. Közben képeket vetítettek az előadáshoz kapcsolódva.
Előzmény: snim (8260)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8262

Bizony, ma én is sokat gondoltam Rudolfra. :-)

 

Meg is nézném a filmet, ha nem adtam volna éppen ma kölcsön. :-)))))))))))

Előzmény: snim (8260)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8261

Sziasztok!

Én ismerem ezt az oldalt, az adventi vásár után találtam rá.

Kérdésem is ehhez kapcsolódik.

 

Ha kocsival mennénk Bécsbe, hol érdemes lehet megállni, és továbbmenni a látnivalók felé, tud ebben valaki segíteni?

Télen voltunk adventi vásárban, de az buszos út volt. Akkor határoztuk el, hogy ha szép idő lesz, visszamegyünk, kocsival. :-)

Ezért érdekelne mindennemű ilyen tapasztalat!

Akár mailben is, ha gondoljátok, minden érdekel!!!

Köszi!!!

 

Előzmény: maya40 (8259)
snim Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8260
Sziasztok!

Ma Rudolf névnap van, erről se feledkezzünk el. Tudtátok, hogy a Rudolf név jelentése: dicső farkas?


maya40 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8259
Sziasztok!

Találtam valami igazán jót.

Ezt az oldalt a legtöbben biztos ismeritek már, de nekem csak most tűnt fel, hogy a Királyi kastély honlapjához hasonlóan itt is van virtuális körséta, méghozzá 27 kameraállásból. Érdemes megnézni, nekem legalábbis nagyon tetszik.

360 Grad Panoramen Schloß Schönbrunn
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8258

a sok munkáért, a szépséges legyezőkért: :-))

 

 

Előzmény: SzMarika (8257)
SzMarika Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8257
Sziasztok!

Sajnos az én időm nem lett több a kiállítás befejezése után sem. Ezért nem tudtam nektek megírni, hogy Ibolya napon a kastélyba leszek a kézműves foglalkoztatóba. 4-kor abba akartam hagyni, hogy a könyvbemutatóra elmehessek, de a gyerekek csak jöttek-jöttek. A legyezők amiket a boltba árulnak az én kezem munkái. Remélem azért ezek is tetszettek. El is fogytak, ezért megint le vagyok kötve. Nem fogok ráérni írogatni, olvasni is csak nagyon ritkán. Ha fontos, határidős információtok van írjátok már meg emailba.

Üdv mindenkinek, Marika
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8256

Mert most nem volt időd. :-(

Majd legközelebb. :-))

Előzmény: Gombóc Artur78 (8255)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8255
Sajnos én olyat még nem csináltam:(
Előzmény: PanniF1 (8252)
szmel Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8254
Szia Maya:)

Ha nekem, akkor én postázom. Rózsaszín csekken fizetted be? a pontos címemet akkor tudtad?

szmelanyu
Előzmény: maya40 (8253)
maya40 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8253
Szióka!
Alminar elment DVD, majd szólj légyszi, ha megkapod!
Szmel, neked küldtem el a pénzt, vagy Titániának kellett volna?

Amúgy a villa tényleg nagyon elegáns, olyan otthonosnak tűnik. Csak kár, hogy nem az én otthonom.
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8252

Hali!

A saját készítésű legyezők sokkal szebbek. :-))))

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (8249)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8251
Hm. Nem rossz. Szívesen elfogadnám:)
Előzmény: Jtoti (8250)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8250
Ezzel a szép képel üdvözlök mindenkit ezen a kertben töltendő napon!
B.Julitól kaptam, Schratt villája a Gloriettegasse-n egy korabeli képen.
Azt hiszem illik az évszakhoz!
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 8249
Milyen szép legyezőket árultak!
Előzmény: s_titánia (8240)
alminar Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8248
De jó Maya, köszi szépen! :))
Off neked: Szerencsére a helyi könyvtárban megvan az Elisabeth szerelmei, szóval nyáron tuti ki fogom olvasni. :)
Előzmény: maya40 (8247)
maya40 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8247
Rendben Szmel, akkor postázni fogom a pénzt, mert vidéki vagyok.

Alminar megírtam a képlemezt, holnap postázom. Remélem jó lesz, mert az új Nero progim kicsit rejtélyes. A régin egyértelműen ki volt írva, hogy lemezlezárás. Ha gond lenne vele, kérlek ne habozz, szólj!

Tettem rá némi extrát is, mint a töbieknek, csak erre több fért.
Előzmény: szmel (8245)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8246
Hááátt... jöhetetek volna hozzánk, engem már hajnali kilenckor kilocsolt az ágyból, majd unokabátyáim/tesóim, meg persze imádott öcsém is összevissza lövöldözött:S
Előzmény: szmel (8245)
szmel Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8245
Sziasztok:)

Maya,

Ha Bp-i vagy,akkor Titániától veheted át a kitűzőt, ha nem,akkor postázom. összesen 745 Ft-ot kell befizetned rózsaszín postai csekken.

Zsófiaéva, minket csak apu locsolt meg:(((pedig én szeretem a locsolkodást.

szmelanyu
Előzmény: maya40 (8237)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8244
Köszönöm szépen:) Megkaptam:)
Előzmény: szmel (8230)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8243

Szia!

Huh, soksok szép kép:) De sztem akkor is a legaranyosabb a báránykás:))

 

Ancsi, de jó neked:)

 

pusz

zsé

 

u.i.: Tényleg, Szmel, locsolók jártak nálatok? Ha igen, Annácska mit szólt hozzá? :)

Előzmény: s_titánia (8239)
alminar Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8241
Szia Maya!
Ezért jó, hogy idetaláltál, és ezt meg tudod osztani velünk. :))
Az én családom se tolerálja se a Sisi-, se a műkorirajongásom, de nem foglalkozom velük (legalábbis igyekszem), és kész.
Előzmény: maya40 (8237)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8242

Szia Ádám!

 

Nem lehetetlen kirakni, csak az egységes barna részeknél nagyon macerás. Én így csináltam: mindig azzal kezdem, hogy megkeresem az összes "szélét", azaz az egyenes oldalú részeket, és kirakom a keretet. Aztán összeválogatom kis halmokba a hasonló színű részeket, hogy mind egyben legyen, mert sokkal nehezebb egyenként megkeresni őket. Ez a rész kicsit unalmas, de érdemes így összeválogatni, mert sokkal könnyebb lesz kirakni. Én először a ruháját csináltam meg, aztán felfele haladtam, míg az arca is kész nem lett. Utána jött a haja, és legvégére hagytam a barna hátteret. Itt nincs jobb ötletem, mint hogy próbálgatni kell. Néha 6-7 darabot is egyenként odapróbáltam egy darabhoz, mire meglett az odaillő. De azért ott is van különbség, mert vannak sötét- és világosbarna részek, ez sokat segít.

 

Azért, hogy biztassalak, nem olyan nehéz kirakni, nézd meg ezt. II. Lajos kastélya, Neuschwanstein éjszaka. Ez is ugyanakkora mint a Sisi kép. Na itt szinte minden kék volt. Sokszor annyit néztem a kéket, hogy már káprázott tőle a szemem. Egyedül a kastélyt volt könnyű kirakni, a hátteret és a kastély előtt a fenyőfákat lehetetlennek tűnt.  De végül sikerült, mert előbb-utóbb elfogynak a darabkák, csak kitartóan kell próbálgatni. A végeredmény pedig inspirál :) Ez egyébként egy foszforeszkáló puzzle, az ablakok és a fákon a hó a sötétben világítanak, állati jól néz ki :)

 

Előzmény: Csabi_Adam (8233)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8240

A vasárnapi Ibolya nap képei:

 

 

s_titánia Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8239

Sziasztok!

 

Kicsit sűrű volt a hétvége és a hétfő, ezért is csak most tudtam jelentkezni, de már itt vagyok :)))

 

Egy kis nosztalgia még Húsvétról. Mindig csinálunk díszeket az asztalra a kertből való aranyesővel, kosarakkal, nyuszikkal, tojásokkal, barikkal :) Idén ilyen lett:

 

maya40 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 8238
Ez jó, akkor én 600 %-kal. Úgy hadarok, hogy néha én se értem magam.
Egy ilyen hangfelvételes oldalt már találtam régebben, ott egy kicsit katonásabban beszélt F.J. De itt már nagyon öregnek tűnik a hangja. Persze archív felvétel, gondolom torzult is kicsit. A tempó viszont tényleg sokkal nyugisabb a többieknél is. Még Ferenc Szalvátor is teljesen artikuláltan beszél, és ő a legfiatalabb.
Előzmény: Gombóc Artur78 (8236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!