Keresés

Részletes keresés

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.11.08 0 0 19410

Na várj, akkor sem ha szerződésem van???

Most ezt csak kíváncsiságból kérdezem.

Előzmény: Octi19 (19409)
Octi19 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 19409

Sajnos, szinte biztosan azt sem... semmi lehetőséged nincs a jogaid érvényesítésére. Egy ügyvéd elvinné a javát és még sok időbe is kerülne.

Előzmény: oroshazicsaj (19408)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.11.08 0 0 19408

Igen, a cicát már nem hozza vissza az életbe, de azt a 80-100.000 forintot igen!

Ilyenkor azt mondja a tenyésztő, hogy válassz egy másik cicát, de zet nem szabad elfogadni, a pénzt kell visszakérni, és másfelé kell nézelődni.

DE A NEVES TENYÉSZETEKBEN NEM SZOKOTT ILYEN ELŐFORDULNI!

szfváriTina Creative Commons License 2012.11.07 0 0 19407
Ign, nem kárpótol, csak a cicám után már óvatos vagyok, és mindenre rákérdezek, ahelyett hogy beleugorjak újra egy szerencsétlen helyzetbe...:-(
Octi19 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 19406

Ez a garancia a genetikus, öröklött, vagy bizonyíthatóan veleszületett betegségekre szokták érteni. Viszont kicsit morbid a dolog, mert mi van akkor ha probléma adódik és szenved, vagy esetleg elpusztul a kiscicád, akkor vajon tud-e valaki érdemben kárpótolni? Szerintem nem...

Előzmény: szfváriTina (19405)
szfváriTina Creative Commons License 2012.11.07 0 0 19405
Sziasztok! Még egy kérdésem lenne.Egészségügyi garanciát is vállalnak a tenyésztők, de van aki félévre, van aki 2 évre. Aki 2 évre teszi ezt, mivel vállal többet, és mit jelent ez a garancia? Ez egy szabadon választható időszakra szóló garancia? Csak a halálos fertőző macskabetegségekre terjed ki?
szfváriTina Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19404
A tenyésztő azt mondta észre fogom venni ha ivarzás közeli állapotban van, és akkor már lehet is jelentkezni a dokihoz. Azt mondta hogy erős szaga lesz a pisijének.Az apja máig nem jelöl pedig ivaros.
Kajában mindenképp RC, Myra is azt kapott, a nedves pedig heti 3-4 evésre volt, de ő szerette a száraztápot!
A hétrn elmegyünk szemlézni!:-)
ancus75 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19403

Szerintem ez is változó.Luxi 1 éves szülinapjára kapta "ajándékba" a műtétet.Addig semmi probléma nem volt vele.Az utolsó héten is csak annyi,h este lefekvéskor a szokásos dagasztást kísérte egy fura mozdulat.Megfogta a karomat,mint párzáskor a nőstény nyakát.2-3 alkalommal.Aztán ez is megszünt.

Előzmény: oroshazicsaj (19401)
Octi19 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19402

Na, jó! De 6 hónapnál akkor sem hamarabb.

Előzmény: oroshazicsaj (19401)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19401

Háát igen, 7 hónap!

Akkor viszont penge élen táncolsz, mert ha elkezd jelölni, onnantól vége! Az ivartalanítással sem biztos hogy a probléma megoldódhat!

Előzmény: Octi19 (19400)
Octi19 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19400

Itt volt téma az ivartalanítás: http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=112758237&t=9102850

Én egy kandurral várnék legalább 7 hónapos koráig, hogy szépen kifejlődjenek a nemi jellegzetességei.

A márkás tápokban (nem a TV-ben látható márkákra gondolok!) van olyan összetétel ami a hugyutak rendbentartásáért felel, a sterilizált tápok inkább az elhízást elkerülendően kevesebb energiatartalúak.

Javaslom a RoyalCanin száraztápjait, az első időkben egy a kitten változatot azután a sima indor, vagy ha hízékony akkor a steril tápot. Jutalomfalatnak alutasakos eledelt használj.

(és mindenképpen egy lézer pointer, azzal nagyon jól lehet mókázni és az elhízást is el lehet kerülni vele)

Előzmény: szfváriTina (19399)
szfváriTina Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19399
Mindenképp szerelem alapján döntünk majd, hétvégén ha minden jól megy, el is megyünk megnézni a kandúr picurt. Még nincs két hetes sem, de azért hátha. :-)
A tenyésztő is végtelenül kedvesnek tűnik, msjd élöben elválik.Ivartalanítva mindenképp lesz, és én hiszek a jelekben ks.Több jel mutat arra, hogy kandúr lesz, mint nőstény.Az ivartalanításról viszont írhatnátok, hogy mikor jó, tapasztalatok milyenek, utána,milyen tápot javasoltok, ami húgykő ellen is véd, na meg hízás ellen is.Jelölgetést genetika is is befolyásolja, itt apuka nem jelöl ivarosan sem, szóval reménykedem...Én szeretném őt, remélem ő is minket.:-)
Octi19 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19398

Minden cica egy különálló jellem, általánosságban azt szokták mondani, hogy a kandúrok visszahúzódóbbak, a lánycicák barátságosabbak. Nálunk ez így is volt. Amíg Frici megvolt, addig is ő volt az önfejűbb, nem lehetett simogatni csak ha akarta, egy fésülés maga volt a pokol, Lizi sokkal bújósabb, főleg este és reggel. A fajtára egyébként is jellemző egyféle arisztokratikus visszahúzódás és felsőbbrendűség. Nálunk Frici sokkal elevenebb volt, mint Lizi. Tőle nem lehetett kint hagyni semmit a konyhában, és az is sokszor előfordult, hogy nyáron a szúnyogháló tetejéig kergetett egy pillét. Lizi sokkal "jobb" cica, tőle akár fedetlenül is kint maradhat az étel, nem nagyon érdekli.

 

Szerintem se ragaszkodj semmilyen koncepcióhoz, menj el és nézd meg az almot, aztán vagy lesz varázslat, vagy nem. Ne feledd, hogy jobb esetben egy negyed századra választasz társat.

Előzmény: szfváriTina (19396)
ancus75 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 19397

Szia Tina!

 

A páromnak lány cicája volt 20 éve,a brithez hasonló kék.Ezért kék lány cicát szeretett volna ő is.Sokan mondták,h ne ragaszkodjunk hozzá mert nem ez a fontos.Igazuk lett.A bébim ezüst fekete pettyes kandúr:-)))Kíváncsiságból mentünk el megnézni,h milyen egy ilyen színü cica élőben.Nem akartuk elhozni,de egyből beleszerettünk.Bújós-e?:-)))Olyan mint egy ragtapasz.Mindig ott van ahol mi.Ha magamra kötném egy bébihordóban,egyész nap simán elviselné:-)))Ha leülök bemászik az ölembe,dob egy hátast és már berreg is.Úgy alszunk,h hozzám bújik vagy ráfekszik a lábamra:-)))

Előzmény: szfváriTina (19396)
szfváriTina Creative Commons License 2012.11.04 0 0 19396
Sziasztok!Én nem vagyok teljesen új brit cicásdiban, mert volt egy kis black smooke brit cicám.Sajnos múlt idő, mert 8 hónapos korára elveszítettem. Szinte magát az életet vitte magával kis otthonunkból, akora űrt hagyott maga után. A lényeg, hogy hatalmas boldogság volt az életünkben ő, vele lett kerek a világom. Ennek köszönhetően mindenképp akarok egy gyönyörűséget újra. Találtam is pár igazi tenyésztőt, de jól akarok választani.Ebben kérnék segítséget tőletek.

Hallottatok már a Diamond Shine kennelről?Székesfehérváron van.

http://diamondcats.hu/index.php?menu=40&title=C_alom

Én szintén itt élek- igy a közelség mindenképp előny, már csak ismerkedés szempontjából is.
Krém vagy vörös cicust szeretnék. náluk most született krém kisfiú.
Korábban kislányt akartam, és Myra is az volt.
Mára azonban elbizonytalanodtam mert sokan azt mondták a fiúk bujósabbak.

Ebben is segítséget, véleményt kérnék.Nőstény/kandúr legyen?

Myra nagyon jó kislány volt,sosem csinált rosszat.
Se meglepik, sem függöny szaggatás, sem zavaró hangok. :-)
Most még mindenkit hozzá hasonlítanék, igy most még csak keresek...tavasszal, februártól szeretnék újra az otthonunkba fogadni egy kis angolt.
Octi19 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 19395

Nos, olyan nincs, hogy egy tenyésztő "csak" tenyésztésre adja el a cicáját!!!! Amennyiben ez a célja akkor vele marad a cica és ő gondoskodik a tenyésztéséről. Olyan már van, hogy egy tenyésztő két árat ad meg. Kedvenc és tenyészcélú árat. A legjobb tudomásom szerint 70-90 ezer ft között neves tenyésztők, makulátlan felmenőkkel rendelkező cicái között is lehet válogatni kedvenc áron. Tenyésztési célú vásárlás esetén ez 150-250 ezer ft között szokott lenni.

 

Én azzal aki ilyen feltételeket szab, nem is foglalkoznék komolyan!

 

Már van annyi tenyésztő honlapja linkelve, hogy ezek között biztosan találsz majd cicát, azt javaslom vedd fel velük a kapcsolatot és a legszimpatikusabbal állapodj meg (persze mielőtt alaposan átbeszélitek a dolgot), hogy a következő alomból szeretnél egy kislányt. Így neked is lesz időd felkészülni, és biztosan remek cicád lesz.

Előzmény: Bandigolf (19390)
ancus75 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 19394

Octinak igata van.Bár sajnos tenyésztőtől is lehet beteg cicát venni.Akkor amikor mi vettük Luxit,pont volt itt egy másik gazdi.Azt a cicust néztem  ki ami hozzá került.A terenyésztőre már nem emlékszem.Sajnos ő elpusztult 3 hét múlva az új gazdinál.Ami nekem szerencse,másnak nagy bánat volt:-(

Előzmény: Bandigolf (19390)
ancus75 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 19393

Evening star és Kisalföld szép kenel.Őket tudom még ajánlani én is.A mi bébink Eving star-os.Tökéletesen elégedett vagyok.Aranyosak,kedvesek és igazi cica barát tenyésztők.Sokat nyűglődtem én is,h kitől.....honnan.Szerencsére rájuk találtam.Lány cicát szerettem volna,de amikor megláttam Luxort,szerelmes lettem,pedig ő kandúr:-)))

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.11.03 0 0 19392

A Pearl Falcons kennelt is be linkeltem, de valamiért nem jelenítette meg, ott is van most egy Naspolya baba, nagyon tündéri cicus!

Előzmény: Bandigolf (19390)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.11.03 0 0 19391

Szia, üdv itt a fórumban!

 

Először is, és egyben a legfontosabb, expresszről apródról, és társairól, sosem veszünk kiscicát, ha törzskönyves, ha nem!

Én úgy gondolom, hogy nem baj, ha egy cica 5 hónapos, sőt már most van olyan tenyésztő, aki csakis annyi idősen adja oda neked, és már ivartalanítva is van egyben! Én is így kaptam a 2. cicámat!

Általam ajánlott kennelek, illetve tenyésztők, ahonnan én is szívesen megvásárolnám, a 3. cicámat, és tudom, hogy ők igazi, vérbeli tenyésztők, eredeti brit cicákkal:

http://www.vonavalon.hu/

http://www.rainbowteddys.com/index.html

http://www.vonblauprinz.com/

http://www.angyalszigeti.atw.hu/

http://www.blackdiamondscats.com/

 

Érdeklődj, mindenkinél, akár aki szimpatikus, a tervezett almokról is érdeklődhetsz nyugodtan, sőt, akár fel is iratkozhatsz mindenféle vásárlási kötelezettség nélkül!

 

Előzmény: Bandigolf (19390)
Bandigolf Creative Commons License 2012.11.03 0 0 19390

Szia!

Köszönöm a válaszod! Megmondom az őszintét sok helyet felhívtam már, és tényleg csak nagyon kevés helyen van lány cica(és . Egyet találtam, az tökéletes is lett volna, csak sajnos nem sikerült egyezségre jutni velük. A kis drágát 150ért adta volna a gazdija, amit meg is értek, mert igaz csak képet láttam róla, de ő tényleg egy reklám whiskas cica, épp ezért csak tenyésztési célra adja el. Én meg nem akarok egyszerre tenyésztővé vállni. Azt hiszem azt az 5 hónapos kiscica tulajt is felhívtam, de az a cica meg ugrál több helyre, mert elkezdte mondani hogy Pesten is lehet meg itt meg ott de épp amott van. Ja igen, azt elfelejtettem mondani hogy december/januárra tervezzük a cicust, egyrészt azért mert a karácsonyi ajándékunk lenne, másrészt mert lakásfelújítás után addigra tudunk biztosítani neki mindent amit megérdemel. Így már sajnos a mostani 4-5 hónaposok már 6-7 hónaposak lesznek.

Az említett hirdetést is felhívtam, 2 lány macskája van, egyik brit kék(lila?) macska, tőle vannak a képen látható cicák. Ezen kívül van a 2 lógófülü, és egyik tényleg az is(de ő fiú), másik állófülü(ő a lány), és ők lógófülü anyukától vannak(róluk nincs kép, őket csak megemlítette, gondolom nem nála, talán vmi ismerősénél lehetnek). Törzskönyvvel adja, ivartalanítási szerződéssel.

Amúgy erről a szépségről beszéltem az elején:

http://www.brit-ragdoll-cica.hu/cikkek/elado-brit-cica-elado-whiskas-cica.html

No mind1, akkor még várok hátha lesz megfelelő késöbb.

De tény, hogy találkoztam a felhívottak közül olyanokkal akik tényleg csak a pénzért csinálják, vagy nemtom... amikor mond egy árat, én mondjuk mivel messze van megemlítem hogy nem e lehetne a benzinpénzt megspórolni, de nem akartam hú de alkudozni(tudom nem is illik,bocs), és amikor azt kapom válasznak hogy hát ennyiért is el szokták vinni(5ezer ft-on)... és viszontlátás. Meg hasonlók.

Előzmény: Octi19 (19389)
Octi19 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 19389

Egyébként, hogy a hirdetésről is mondjak valamit: Így első olvasásra ez egy amatőr "tenyésztő". Az szimpatikus, hogy kiköti a törzskönyvet, de.... szerintem macskamániás törzskönyvet.

Csak hogy egy igazi tenyésztőt idézzek: "...a Macskamánia senkinek nem tagja, semminek nem rész és így nem is foglalkozik ilyesmivel. Van olyan egyesület,szervezet aki nem ismeri el és ezért az XSH bejegyzést teszi a törzskönyvbe..."

Amiről az idézetben szó van az pontosan az, hogy van a skót és van a brit mint fajta, a skót fajtánál előfordulhat egy porc degeneráció, amitől olyan cukin lóg a füle, az ilyen cicák a skót lógófülűek, akinek viszont nem lóg a füle azok a skót állófülűek, és nem britek...

De sajnos a macskamánia ezeket a cicákat britnek törzskönyvezi, pedig nem sok közük van a brit fajtához... teljesen más a felépítésük, nyurgábbak, nyúlánkabbak, nem nőnek akkorára és a fejük sem olyan jellegzetes. Ettől még persze egy tündéri cica fajta és a lógó fülükkel nagyon édesek tudnak lenni, de nem britek!

Sajnos sokan keverik a két fajtát, és hát megint csak az előbbi urat idézve: "a Macskamániánál egy talicskát is letörzskönyveznek csak nyávogjon..." és ezzel megint csak azt tudom csak erősíteni, hogy olyan helytől vegyél cicát ahol biztosan azt kapod a pénzedért amit vársz.

Még árban sem drágább egy ilyen cica, mert itt biztosan nem lesz váratlan állatorvosi költséged, csak a szín tiszta öröm.

Előzmény: Bandigolf (19387)
Octi19 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 19388

Szia!

 

Az első és legfontosabb tanácsom, hogy apróhirdetési oldalról NE vegyél cicát! Itt többnyire lelketlen szaporítók hirdetnek, vagy amatőrök...

 

Keress egy megbízható tenyésztőt, vedd fel vele a kapcsolatot és kérdezd meg, hogy mikor lesz legközelebb alom, amiből kiválaszthatod azt a cicát aki jó eséllyel 15-25 évig a társad lesz. Egy megbízható tenyésztő kiscicája is megbízható. Nincs rejtett betegsége stb... illetve pontos és szakszerű tanácsokkal fognak segíteni ha esetleg probléma adódik.

Viszont, egy amatőrtől, vagy egy szaporítótól beszerzett cica hordozhat olyan kockázatot ami a későbbiekben sok fájdalmat és kellemetlenséget okozhat neked és a cicádnak is.

 

Én, így elsőre ezeket a keneleket ajánlanám:

http://www.britcica.com/index.php

http://www.vonavalon.hu/

http://pearlfalcons.atw.hu/

 

Avalonéknál van egy kislány, igaz, hogy 5 hónapos, de hidd el, hogy ez nem sokat számít... illetve, a Pearl Falcons kenelben is van egy 4 hónapos kislány, aki szintén szemrevaló.

 

 

Előzmény: Bandigolf (19387)
Bandigolf Creative Commons License 2012.11.02 0 0 19387

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, tavaly eltávozott szeretett macskám 11 év után. Perzsa anyukától, ismeretlen apukától, de a lényeg, hogy a brit cicákra hasonlított a legjobban(ezért is ragaszkodnék én ehhez a fajtához).

 

Szóval párommal most szeretnénk egy új kis házi kedvencet(kislányt), de sajnos az interneten alig találni, vagy már szinte mind foglalt, vagy már 4-5 hónaposak. Abból a párból kinéztünk innen:  http://www.expressz.hu/allat_noveny/macska/hirdetes-33273246/ egy kis kedvencet, esetleg tudtok erről a tenyésztőről valamit? Vagy esetleg valahonnan máshonnan?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Octi19 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 19386

Ajtófélfán és más lemosható felületeken megoldás lehet a citromos permetezés, más felületekre talán valami burkolat amin elcsúszik a cicaköröm... és persze egy mászóka amin több kaparófa is van

Előzmény: zildi003 (19385)
zildi003 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 19385

Hát, akkor nem tudom, hogy mit kéne tenni. Nem szívesen ajándékoznám el, nagyon szeretjük. De ha albérletban kárt okoz, az nagyon gáz. Még az se biztos, hogy találok

olyan albérletet, ahova megengedik hogy vigyük a cicát. :(

Octi19 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 19384

Sajnos nem biztos, hogy teljesen átszokik a kaparófára. Nálunk sem sikerült, pedig első pillanattól volt kaparófa. Állítólag a citrusfélék illata képes visszatartani a gézengúzokat, de nem lehet bekenni mindent citrommal... viszont citromos légfrissítővel lehet próbálkozni.

Előzmény: Ildikó05 (19383)
Ildikó05 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 19383

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni.

3 hónapos a kiscicám. (nőstény házicica)

Kaparja a falat, meg a bútorokat.

Ha veszek neki kaparófát, át tudom szoktatni,

és leszokik a fal, és a bútorok kaparászásáról?

Nemsokára albérletbe kell költöznünk, és ott gáz

lenne ha kaparná a falat... Mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Sziszkóka Creative Commons License 2012.10.28 0 0 19382

Köszönöm szépen!

Előzmény: Octi19 (19381)
Octi19 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 19381
Előzmény: Sziszkóka (19380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!