Keresés

Részletes keresés

telescoper Creative Commons License 2014.02.13 0 0 17386

Mára intéztem neked fényeket.

Előzmény: krisz1004 (17385)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 17385

ma proba nap volt :D elsőre nagyon tetszik ;) :P

Előzmény: telescoper (17384)
telescoper Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17384

Csak az a baj, hogy szép fényeket nem adnak a gépekkel, maradt minden szürke ma is.

Előzmény: krisz1004 (17383)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17383

igy van! de most még melo elötte :/
köszio szépen, remélem is h igy lesz. :D
üdv!!

Előzmény: telescoper (17382)
telescoper Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17382

Nagy grat! Sajnos most épp töltöd az akkut, de nem sokára kattog majd a zár. Azt a pilótakézikönyvet addig olvasgathatod, amíg az akku használható lesz. Sok oldalas a kézikönyv. A két obival meg nagyon meg leszel elégedve!

Előzmény: krisz1004 (17380)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17381

szerencsére sikerült ár alatt vennem :P :P :D :D

krisz1004 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17380

köszönöm szépen a biztató szavakat!!...épp most hoztem el FULL ÚJ!! Garival...700d stm mind a két obi!! ;)

Előzmény: telescoper (17379)
telescoper Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17379

Megnyugtatásul elmondhatjuk, hogy nincs az a mai gép, amivel ne lehetne remek képeket készíteni. Ha a gazdájának nem sikerül mégsem, akkor lehetne a kezében bármilyen másik gép is, amíg nem tanulja meg használni, addig a másikkal sem sikerülne. És szép fényeket a megveendő géped mellé!

Előzmény: krisz1004 (17377)
telescoper Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17378

A színek állítása Canonnál tényleg fontosabb, mint a Nikonnál, de amúgy is rawban képel az ember, ha fontos az állítgatás nagyobb szabadsága, így ezen a téren eltűnhet a különbség a kész képen. A K30 is kiváló választás lenne, ez is igaz.

Előzmény: mckmester (17376)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 17377

sony kilöve :D...amugy a pentaxot néztem most már.. de akkor ink,. maradok a 700d-nél ...
és nagyon szépen köszönöm az öszinte választ,neked!!
és a segitséget is!!!

Előzmény: mckmester (17376)
mckmester Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17376

Sony és Pentax. Ez utóbbiból egy K-30 + 18-55 WR + 1 régi manuális makró objektív lenne kezdő szettnek jó választás, de...

 

Végülis mindegy. Elkövettem azt a hibát, hogy a saját prioritásaim alapján ajánlottam gépet, és erre telescoper hozzászólása ébresztett rá.

Makróhoz tényleg jól jön a kihajtható LCD, és amire neked kell, szerintem egy Canon 700D tényleg jó lesz. A D7000 előnyei másfajta fotózási szokások esetén érvényesülnének igazán.

Kihajtható LCD -t a Nikon D5100 és D5200 is tud, de a 700D érintőképernyőjével nemigen veszik fel a versenyt kezelésben.

Ellenben a Nikonok és a Pentaxok élénkebb színei jobban bejönnek, de ez megint az én véleményem. Meg a Canon 700D -n is lehet saturation -t állítani.

 

Előzmény: krisz1004 (17374)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17375

köszönöm szépen a segitséget!!

Előzmény: telescoper (17372)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17374

hallgatlak :D melyikek lennének? :D

Előzmény: mckmester (17371)
Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17373
Sziasztok!

Újságosnál kapható fotós magazint keresek (nem magamnak, én nem értek hozzá sajna) egy fotózás iránt igencsak érdeklődő egyénnek (kezdő, de kicsit már talán hozzáértő).

Mit ajánlanátok? (magyar nyelvű lap legyen).

Köszönöm a válaszokat!
telescoper Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17372

Ebből nyugodtan lehet akár hitvita is, hogy melyik márka a jobb. Viszont a te esetedben van két olyan említett felhasználási terület, ahol a 700d kihajtható kijelzője aranyat érhet.

Ha épületeket szeretnél fotózni, azt gyakran teszi az ember esti kivilágításkor is, ahhoz állvány kell. Ilyenkor a kihajtható kijelző roppant kényelmes tud lenni. De a makrózáshoz meg egyenesen áldás! A Nikon d7000-es modellje ezt nem tudja nyújtani.

Előzmény: krisz1004 (17370)
mckmester Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17371

 "nikon d7000 18-105 vr"

 

Ezzel jársz a legjobban.

Van még két ajánlható márka, azok nem érdekelnek?

 

Előzmény: krisz1004 (17370)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17370

sziasztok! mivel nem tudtam még dönteni és elvitték amit szerettem vna...
itt van pár amit kinéztem ismét..
 canon 700d 18-55 stm+55-250stm
 nikon d5200 18-105mm
 nikon d5100  18-105 vr vagy   18-55 vr+55-200 vr
 nikon d7000 18-105 vr
 
kérlek segitsetek!!
(tudom már posztoltam,de kezdő vok ebbe a tükrösbe)

 ami még talán fontos..természet,épület, közeli,  (makró) szeretek a legjobban fotozni.

-Minarik- Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17369

Ertem. 

Előzmény: mckmester (17367)
mckmester Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17368

Az a baj, hogy addigra lemegy a versenyszezon több mint fele.

Bár a gálák inkább ősszel vannak, addigra talán lesz is mivel lefotózni.

Előzmény: mckmester (17367)
mckmester Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17367

A Sigma elégtelen gyártási kapacitása engem is érint sajnos. 

Január elején mintegy utókarácsony gyanánt akciósan rendeltem egy Sigma 70-200 OS HSM  -et Pentaxra. Mint kiderült az importőrnél sincs, majd kiderült, hogy az EU -ban sincs, majd az is, hogy a Japán központ is arra vár, hogy gyártásba kerüljön. Mindez kb. két nap alatt derült ki. Gyártásba meg kb áprilisban kerül a cucc. Úgy tudom, hogy nem csak ezzel a típussal vannak problémák. Na mindegy. Tavasszal is állítok fenyőfát :-)

 

Előzmény: -Minarik- (17366)
-Minarik- Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17366

Mi tart olyan sokaig?

Előzmény: mckmester (17363)
alice81 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17365

elolvastam kétszer is, sőt kivonatot is csináltam, de úgy is tömény:)

Előzmény: zöld_I (17351)
zorko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17364

Első leckét amúgy gyakoroltam.

Helyes! :)

 

Ami még nem megy, hogy kint, ami beolvad a környezetbe, ...

Tudnál erre konkrét példát mondani?

 

Ha jól emlékszem, akkor valami "sokpontos" AF-beállítást használsz. Célszerű leszűkíteni, hogy a gép ne választhasson fókuszpontot, és vagy a középsővel fókuszálni, vagy egy olyannal, ami oda esik, ahol a témát élesre szeretnéd. (A középső fókuszpont általában gyorsabb és biztosabb, a többi nem feltétlenül tudja ugyanazt.)

Előzmény: alice81 (17347)
mckmester Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17363

Hír sincs róla :-( Április előtt nem is várom.

Előzmény: bandita39 (17362)
bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17362

Köszi,megjött már a 70-200 ?

Előzmény: mckmester (17361)
mckmester Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17361

Vannak olyan rendszerek, ahol a vízszintes elmozdulás kompenzációját külön is ki lehet kapcsolni (csak a függőleges kompenzáció marad), így azok svenkeléshez is jók.

Előzmény: bandita39 (17360)
bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17360

Köszönöm Szépen .

Előzmény: zöld_I (17356)
lacika35.0 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17359

Hát nem,de kezdő se, csak az  érdekel hogy mennyire jó gép,meg ilyenek.Fotóztam már lányt elég ratyi körülmények közt pl:páromat és jók lettek,fények vannak és 3d háttér rajz,ismerősöm ezzel foglalkozik,azért  köszi az infot

Előzmény: LyPapa (17358)
LyPapa Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17358

Modellt fotózni nem a váz fog, hanem te :) Ami minimum kell, az egy jó objektív, megvilágító eszközök, vagy megvilágítást módosító eszközök (fényterelő lapok, stb.)

Ha szakmailag felkészült lennél, akkor bizonyos helyzetekben elég lehet a 18-55-ös kitobi - de a pár mondatod azt mutatja, hogy nem vagy túl gyakorlott ezen a területen.

 

Üdv: LyPapa

 

 

 

Előzmény: lacika35.0 (17355)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17357

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!