Keresés

Részletes keresés

Gerbera31 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 162630

sziasztok, gondoltam bejelentkezek, mert innen indultunk utnak ezelott masfel eve :) Mindenkinek sikeres felkeszulest kivanok a tovabbiakban, remelem kb 2 ev mulva ismet keszulodok a kovetkezo babara :)

 

aug 22en megszuletett a kislanyunk Boroka, 3,800 kg es 52 cm hosszu, tunderi kisbaba, a siker tablaba, ha be akarjatok irni.

 

Mindenkinek kellemes felkeszulest es babavarast kivanok!!! szoritok, hogy mielobb zoduljetek :)

 

Koszonom szepen mindenkinek aki atsegitett engem is a felkeszules honapjain es velem egyutt drukkolt, hogy teherbe eshessek :)

csuppancs Creative Commons License 2012.08.31 0 0 162629

Vasbab, és nem tudnád meg a pontos nevét?

Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162628

igen, muzsával, már régóta:$

Bocsánat!

Előzmény: csuppancs (162625)
vasbab Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162627

Ne keseredjetek el csajok!  Ha elvileg/gyakorlatilag minden rendben van a párnál és nem jön mégsem a baba, a thocopherol (homeopátiás E vitamin) segíthet. Nekem a természetgyógyász adta, vagyis mondta hogy ezt szerezzem be, eléggé hiánycikk, de azért beszerezhető. A pontos nevét nem tudom, van száma is, de a dobozkám tovább lett adva(a dokim által) egy másfél éve sikertelen párnak (rögtön siker, már túl vannak a 12. héten) és most egy ismerősnek is, remélem bejön náluk is. A beágyazódást segíti. A termgyógyászom mondta, hogy homeopátiában sokkal hatásosabb a teherbeesésre, mint sima vitaminként.  

Ja, azt még nem írtam, hogy mindenféle gyulladásaim voltak, amiből nehezen gyógyultam, a méhnyálkahártyám el volt vékonyodva, 9 hónapnyi próbálkozás után jött össze a pici, csak abban a ciklusban szedtem ezt a homeos bogyót és rögtön sikerült.

2hounds Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162626

Hát ez az, én se. Vagyis én még hagyján, de a gyerek? (4 éves) Próbáltam neki magyarázni, hogy néha nem túl egyszerű ez a téma, de teljesen meg van győződve róla, hogy lesz őneki "babája" (így hívja a vágyott kistesót), csak biztos fél a sötétben, azért nem akar anya hasába költözni. Lehet, egy lámpát kéne a hasamra kötni?? :)

 

Előzmény: csuppancs (162625)
csuppancs Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162625

Bárcsak lett volna, de szerintem keversz valakivel. :)

 

2hounds, csak még azt nem tudom, hogy lépek túl a dolgon. Mer' azé' nem eccerű.

Előzmény: Nemlajos (162624)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162624

hogy lehet, hogy ilyen hamar ürült a hcg, amikor 10 napja még szívhang is volt? Nem mész el uh-ra?

 

Előzmény: csuppancs (162619)
2hounds Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162623

Én is pont így érzem... Sajnálom, hogy nálatok is ez van. Messzebbre én sem szeretnék menni, most úgy vagyok, ha 1 év alatt se jött össze, akkor annak oka van. Én is egykeként nőttem fel, mégis ember lettem, a fiam is ki fogja bírni teső nélkül. :/

 

Előzmény: csuppancs (162619)
csuppancs Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162622

Ja, apa teljesen rendben van, tavaly az én műtétem előtt mintát kellett szolgáltatnia.

csuppancs Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162621

Majd megmondja a doki, hogy van-e értelme. Tudod, nekem volt petevezeték helyreállító műtétem tavaly ősszel. Mondjuk átjárhatók voltak decemberben is a kontrollon, meg ugye a bébi is összejött februárban. Nem értem azóta miért nem sikerül. :S 3 éve elsőre sikerült a második gyermek, azóta ennyit romlott volna a működésem? Mondjuk a görbém alapján gyanús, hogy nincs rendes pé-m. A mostani az viszont nagyon ott volt, fájt mint állat pé-kor, beágyazódásos hőesés, stb., de mégsincs senki.

Külső beavatkozást nem annyira szeretnék. Elbactam, így jártam. :S

franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162620

Nagyon sajnalom, Csuppancs :((( meg ne add fel, a kovetkezo clostis honap is bejohet! messzebb nem akartok menni ha ez igy nem sikerul? (inszem vagy alaposabb vizsgalatok?)

Előzmény: csuppancs (162619)
csuppancs Creative Commons License 2012.08.30 0 0 162619

Sziasztok!

A táblában lévő adatok ellenére újabb sikertelen hónapot zártunk. Már kedden voltak jelei, pedig addig tök optimistán álltam a dolgokhoz. Egyelőre még nem jött meg rendesen, de teszt negatív. Hőm még magas, de nekem nem mindig szokott mensire leesni.

Most még mindenféle csodaszert szerzek be, elkezdem a harmadik clostis hónapot, aztán 20-án doki és ha úgy látja hogy itt nincs esély gyerekre, akkor megpróbálom elfogadni és lezárni. Annak, hogy minden hónapban meghaljak egy kicsit a két meglévő mellett, nincs sok értelme.

Fogár Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162618

ugyan offolásba becsatlakoztam-még offtopiccént is :D

de amúgy azért a terhességre készülés-kor ezeket is számításba kell venni...hogy hogyis lesz azután? :)

 

én őszíntén szólva a legkisebbet még nem szívesen adom ki a karmaim közül...jó-lehet,hogy 2éves korában már nem így lesz...ő nagyon ragaszkodó hozzám-sokkal jobban mint a középső-vagy az első,aki szintén anyás a mai napig

 

asszem taxit én sem fizetnék,bár mi Bp környékén kisvárosban lakunk-itt eleve ez számítsba sem jöhet...

Előzmény: muzsa (162617)
muzsa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162617

ja én kezdtem az offolást:) hát akikkel én beszéltem azoknál még mindegyiknél volt taxifizetés... de akkor jobban körülnézek:) erre a pár hónapra, amíg nem jön a harmadik gyerek, pár eltáv jól jönne...:) de ahhoz még azért a gyerekeket is edzeni kellene, akik tényleg úgy még csak 2x voltak nélkülünk este, 2-3 órára, hogy egyik szülő se volt ott.

Előzmény: levelibeka (162616)
levelibeka Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162616

Taxit én még sosem fizettem eddig. :-)

És tényleg bocsi az offért, de ha a családi béke miatt muszáj...

Előzmény: muzsa (162615)
muzsa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162615

Sajnos nekem az nem kis pénz:( ha este idehívunk valakit, teszemazt 7-re, hogy ne a fektetés alatt essen be, mi meg ki az ajtón, 8kor elmegyünk itthonról, 2-3 órát távol vagyunk, majd hazaérve kifizetjük az illető taxiját haza, az 6-7 ezer forint (1000 körüli órabérrel és 2000 FT, és akkor az estére magára még nem költöttünk semmit... ezt ma nem tudjuk finanszírozni:(((

Előzmény: levelibeka (162613)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162614

Ha lenne ra keret akkor mi is hivnank vkit, penzert :)

Aki ingyen vallalja (baratnok) az csak a kicsit vagy a ket kisebbet :-/ A bolcsiben meg most kozoltek, hogy nem mehet tobbet a kicsi, iden nem lesz helyuk :-// (heti egy delelottot jart)
De ez mar nagyon off itt, a csajok ketszer is meggondoljak utana, hogy felkesuzljenek-e :-DDD

Előzmény: levelibeka (162611)
levelibeka Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162613

Ja, értem, nem pénzes, de volt nekem már olyan gyerekvigyázóm is, rendszeres, aki megkérdezte, hogy én mennyit tudok adni.

De ha arról van szó, hogy 2-3 órát kettesben legyek a férjemmel, akkor megoldom azt a kis pénzt, mert utána feltöltődik az ember egy időre legalábbis.

De nálunk van szerencsére jó szomszéd is, és ha már nagyobbak mint nálunk akkor tényleg szívesebben vigyáznak ám majd rájuk.

Előzmény: muzsa (162612)
muzsa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162612

hát pénzért tudnék én is nagyon jó gyerekvigyázót, háromra is. vagy ő ingyen? mert akkor egy szent:)

Előzmény: levelibeka (162611)
levelibeka Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162611

Lányok, ezért kell pl jó viszonyt kialakítani az ovis, esetleg bölcsis gondozóval. :-) Nálunk a mai napig a középsőm bölcsis gondozónénije simán elvállalja mind a 3-at ha nagy ritkán úgy adódik...

Előzmény: franciacsibe (162610)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162610

aaaaa, almodj kiralylany! :))

Nemhogy nyaralas, de kettesben egy vacsora sem jott nekunk ossze 2 eve mar, 3 gyereket senki nem vallal be... kettot meg csak-csak oda lehet sozni egy estere baratnore, stb, harmat mar nagyon nem... 4-et vegkepp nem fogunk tudni elheleyezni, igy lelekben arra rendezkedunk be hogy a kovetkezo 10 evben nem toltunk kettesben idot kiveve amikor alszanak. De 16 ev mulva mar tudunk majd kettesben nyaralni is! :)))

Előzmény: muzsa (162607)
muzsa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162609

Hú, hát mi 2007 óta 2x2 órát voltunk kettesben távol a gyerekektől, úgyhogy értem, miről beszélsz:))) ez a helyzet a gyerekek számával egyre romlik:) arra gyúrok, hogy legyen erőm még bicajozni, amikor 18 körül lesznek, mert nagy álmom, hogy együtt karikázzuk körbe a Balatont - és persze minden kocsmában igyunk egy jó sört-fröccsöt, mint a haverok:)))

Előzmény: Fogár (162608)
Fogár Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162608

oh...nálunk mondjuk mindkettőnk szülei 60on alul vannak még korban

mióta megvan a 3askánk (1év1hónap)azóta mi asszem kettesben sehol sem voltunk...azaz de-szombaton egy bnőm vigyázott mind a 3lányomra,és elmentünk egy ismerősömmel vitorlázni 5-5,5órát voltunk távol...na ennyi volt 1év alatt

bár már néha az is minőségi változás,amikor "csak" a kicsi van itthon :D

 

bár azt hiszem,hogy aki nagycsaládot vállal a szó szoros értlmében-tisztában van azzal,hogy nem fog 1-2hétre elmenni a gyerekei nélkül sehová :D-azaz max ha a legkisebb is eléri mondjuk a 18éves kort :D:D

Előzmény: muzsa (162607)
muzsa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162607

Hááát, a gyerekeim szeretik őket - bár nagyon közeli viszony nem alakult ki :(((

Anyukámmal igen, de ő elég komoly beteg, még ha most jobb időszaka is van, így másfél évvel azután, hogy kiderült a hasnyálmirigy rákja... nem azért, mert ő az én anyukám, ők meg "csak" az anyósapós, de anyu erőn felül vállal tényleg, csak hát ennyit tud fizikailag. Meg azért 70 éves, az nem kevés két ilyen kis gyerkőc mellett...  persze anyósapós is küzd mindenféle nyavajával, de az jelzésértékű, hogy anyósom SOHA nem járt még a lakásunkban, amit majdnem 6 éve vettünk, vagyis vett a kicsi fia, ahol megteremtette az otthonát:( Konkrétan mi Pesten, ők Vecsésen laknak, nem többszáz km-re. És nekik is, nekünk is van autónk, az utazás nem probléma:( de hát ez van, nem tudunk ezzel már mit csinálni, hetvenéves emberek, akik már nem változnak.

Abban bízom, hogy a testvéremékkel összefogva, ha nagyobbak lesznek a gyerekek, tudunk olyan nyaralást szervezni, hogy mi kettesben elmegyünk és rájuk hagyjuk a gyerekeket. és fordítva. Bár nekik csak egy van, nekünk meg ugye, ha minden igaz, 3 lesz:) (a pasim testvéreit ne említsük, róluk mindig megkérdezik a gyerekek, hogy ez ki?)

Előzmény: Fogár (162606)
Fogár Creative Commons License 2012.08.22 0 0 162606

uh,hát nálunk azért nyáron 1-1-hetet minden nagymami/nagypapa bevállalt,és szeptemberőtl-májusig is ehet 1-1-hvégét lepasszoni őket-ill anyu (mivel egy teleülésen lakunk) ha megkérem azért besegít (gyerekösszeszedés...stb)

 

gyerekeim is szeretik a nagyszülőket,és én sem feszengek ha együtt vagyunk...

Gerbera31 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 162605

:(( szomoru

Előzmény: muzsa (162603)
muzsa Creative Commons License 2012.08.21 0 0 162604

Az elsőnek még örültek, a másodiknak közepesen. Addigra "ismerték ki" a fiuk választottját, akinek önálló véleménye van a dolgokról:) Ilyenek, hogy igény szerinti szoptatás, na nem beszélve a Waldorf oviról:))) Sátáni gondolatok!!!:)))

Előzmény: muzsa (162603)
muzsa Creative Commons License 2012.08.20 0 0 162603
Aposomek van hogy honapokig nem latjak a gyerekeket akkor is csak ha jo elore bejelentkezunk es olyankor egy feszengos 2 orat naluk toltunk. Soha nem vigyaztak a gyerekekre soha semmilyen energiat nem kovetelt toluk az hogy van ez a ket gyerek. Eszukbe sem jut hogy akar maguknal akar nalunk idot toltsenek el veluk ugy igazan...ugyh nem ertem min tudnak kiakadni... Anyu mas teszta o nagyon sokat segit pedig rakos beteg o ertem aggodik meg hogy hogy fogja birni hetvenen tul egyedul a 3 gyerekkel. Hat sehogy. Nem akarom terhelni ezzel egyaltalan. De meg ha azt is gondolja hogy igen, bizhatna bennem jobban.vagy tekinthetne ram ugy mint egy felnottre... Elvegre lassan 42 vagyok...
Előzmény: levelibeka (162602)
levelibeka Creative Commons License 2012.08.20 0 0 162602

Sziasztok, a témához egy kicsit...

pont ma voltunk anyósoméknál (1 hétig ott volt a két fiú nyaralni), mentünk a gyerkőcökért, és hát 3 gyerektől van 7 unoka (5-12 évig szórnak, nemek aránya is elosztott 3-4), azok többsége 1 hétig elég sokat volt náluk. Hát mit ne mondjak, sógorom csak úgy viccesen közölte, hogy nem is annyian vagyunk az asztalnál ahányan itt ülünk, mert hogy ő terhes (gondterhes volt mint kiderült a poén végén), erre anyósom majd megfulladt az evésben, hogy jaj neki, ne szórakozzunk már vele, de ezt simán betudom nála (már ahogy ismerem) annak, hogy 1 hét alatt kikészítették azért az unokák (ő még eddig sosem volt ennyi velük egyhuzamban, mert most lett nyugdíjas), apósom elég ha csak rájuk néz, már tudják hol a helyük. :-)

Na csak hogy hátha egy kicsit jobb kedve lesz itt muzsa-nak meg a többieknek, akiknél a szülők nem igazán várják a babát...

Fogár Creative Commons License 2012.08.19 0 0 162601

bocsánat,hogy így RO-ból beesek...

fura rokonok...nem is értem,egy baba érkezése azért általában örömhír nem?-rendezett családban...

nekünk a 3.előtt anyósomék mondogattak olyanokat persze,hogy elég nektek a kettő-meg ne csesszünk ki velük...nem is igen értettük,mert mi abban a kicseszés velük szemben,ha nekünk fel kell nevelni még +1 gyereket...de ettől függetlenül amikor bejelentettük 3askát-örültek

 

amúgy az is érdekes,hogy nekem 3terhességből 3nál alig volt hasam...annyira nem,hogy még a 3adiknál is csak szülés előtt 2-2,5hónappal kezdték kérdezgetni,hogy "csak nem jön a tesó?"...szóval ez azért erősen alkati :D-és hozzáteszem nem vagyok egy bálna...vékony/normál testalkatú voltam-most azért maradt rajtam a 3.után pár kg...khm

 

na vissza RO-ba mielőtt vk félre érti mit keresek itt :D:D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!