Keresés

Részletes keresés

M.T. Creative Commons License 2005.02.28 0 0 794

Talán azért, mert szinte csak légvédelmi rakétás laktanyákról van szó. Arra meg nyílt egy új topic.

Én pl. a két év alatt három laktanyában voltam (mármint huzamosabb ideig), ebből egy még nyitva van. És ezenfelül különböző kalandos tevékenységek miatt (kopaszok kísérgetése, úszóverseny, lőverseny, gyakorlat, stb.) még vagy öt helyen. Ezekből itt kibeszéltek egyet (Börgönd), de a többi...  Hát kérdezek, hátha beindul:

Lenti: itt voltam kopasz (van híre, mi?). Most mi a hír vele?

Szfv., Nagysándor József: ez még nyitva van Volt Tüzér szerint, de zsugorodott.

Börgönd: lásd korábban.

 

És ahol csak megfordultam:

Kalocsa (ahol sok előfelvételis volt - itt volt a lőverseny a csornai lőtéren)

Kiskunhalas, tüzérlaktanya: itt volt a felkészülés a lőversenyre, lövöldözés Pirtón. Ez a laktanya közvetlen egy szovjet mellett volt.

Szolnok: Itt biztos több objektum van (volt) és oda vittem kopaszokat (meg itt volt az úszóverseny), ami a CsRP-hez tartozott.

Kincsesbánya: gyakorlat (rossz emlék, konyhaszolgálat)

Várpalota, lőtér: gondolom, ez most is működik. Kíváncsi lennék, hogy létezik-e a csörlőház, és benne a T-34-es motor?

 

 

Előzmény: mezenguz (793)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.28 0 0 793
Helló mindenkinek!

..már aki olvassa,mert úgy veszem észre,kicsit leült a topik..:((

...valaki tud választ arra,mi lehetett Vát-on,hamár a cseh oldal orosz objektumot jelez oda?

M62 265!

Nagyon eltűntél,vagy még,dolgozol a honlapon,vagy már nem is érdekel az általad indított topik?
Hpasp Creative Commons License 2005.02.26 0 0 792

Igen ám, csak a T-64 jobban fel volt szerelve, mint a T-72.

 

Igen, a nagyobb szám itt a gyengébb típust rejti...

A T-64 egyértelműen a jobban felszerelt, és drágább típus.

 

 

 

 

 

Előzmény: Volt tüzér (790)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.26 0 0 791
Hpasp!

Olvastad az 1993/2 haditechnikát(arcanum-on),a hazai tükörben írnak Nagytevelről,ott vannak a fotók is,amiket feltettem..
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.26 0 0 790

Igen ám, csak a T-64 jobban fel volt szerelve, mint a T-72. A két gépet kívülről csak a görgősor különböztette meg, amíg a T-72-nek nagy görgői voltak, addig a T-64-nek kicsik. Viszont belül lényeges különbség volt. Jobb volt a stabilizátora, GPS, stb.

A két repülőgépet sem lehetett egy kategóriába venni, hiszen mindkettő más rendeltetéssel készült. A 29-est védővadásznak tervezték, a Szu-27-et meg úgy csiálták meg, hogy a felszereléstő függően akár vadászbombázónak is lehetett használni, illetve elsősorban arra tervezték. Ha olyan fegyverzetet raktak rá, akkor lehetett belőle akár vadász is, de nem voltak olyan jó paraméterei, mint a MIG-29-nek. A 29-es meg földi támogatásra nem volt igazán jó.

A két gyalogsági harcjármű sem igazán összehasonlítható, mert mindkettő más kategória. Míg a BTR fejlesztése már közvetlenül a II. Vh. után elkezzdődött, (BTR 152, BTR-50, BTR-50P, BTR-60, BTR-60P, BTR-80, BTR-80P) A BMP-1, -2, -3 fejlesztése csak a '60-as években kezdődött azután, miután a PT-76-ot kivonták a forgalomból. Így a BMP egy kettős funkciójú eszköz lett, a tűzerejénél fogva helyettesítette a kiskaliberű ágyúval szerelt PT-76-ot, és ráadásul gyalogság szállítására is alkalmas volt.

Előzmény: Hpasp (789)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.26 0 0 789

Azt tudom, hogy T-64 típusú gépeik voltak, arról meg egy harckocsizó ismerőstől annyit tudtam meg, hogy azt sehová nem adták el, az csak az övék maradt.

 

Akkoriban már rájöttek, hogy nem lehet a tömeghadsereget csúcstechnikával felszerelni (fogytán volt a pénz), ezért mindenből csináltak egy ócsó, és egy fullextrás válltozatot. Így lett T64/T72, BMP/BTR, Su27/MiG29...

Előzmény: Volt tüzér (785)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.26 0 0 788
...Alsópáhok a geoengine-n(46.7588606,17.1941023),ha valakit érdekel,a keszthelyi laktanya is belefér "large" méretben,kicsinyítve ilyen:
mezenguz Creative Commons License 2005.02.26 0 0 787
Hpasp!

Mi a véleményed egy tavaszi nagyteveli kirándulásról?már ha tényleg látogható a bázis!Szép nagy lehet a leírás(L-alak,200m,86m,s az alaprajz alapján!)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.26 0 0 786
Helló mindenkinek!

Nézegettem a cseh oldalt,Dvarsány nekem úgy tűnik irány alapján,mintha TIRÁ lenne,Alsópáhok-Kelet meg L-raktárnak néz ki légifotó alapján.

Volt Tüzér!

Sárbogárdon az orosz merre volt,a fehérvári út mellett?
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.25 0 0 785

Jó kérdés. Egyetlen egy alkalommal voltam bent harckocsiezred korában, de akkor sem az alakulat hadrendi száma érdekelt. Azt tudom, hogy T-64 típusú gépeik voltak, arról meg egy harckocsizó ismerőstől annyit tudtam meg, hogy azt sehová nem adták el, az csak az övék maradt. Kiderült az is, hogy miért. Abban a járműbenn a GPS rendszerhez hasonló berendezés működött, amit meg is mutattak, hogy ez az. Akkor persze erről sokat nem tudtam, csak annyit mondtak róla, hogy pozíció azonosításra való. Ezt az alakulatot 1989-ben, rögtön az első ütemben vonták ki. Na persze a laktanya nem lett üres, mert amíg a tankosok nagy csinnadrattával kivonultak a vasútállomáson át, a kertek alatt megjelent és betelepedett egy rohamtüzér ezred 152-es önjáró tarackokkal. Azok Szombathelyről jöttek. Persze azok sem maradtak sokáig. Érdekes volt még, hogy a harckocsi ezred parancsnoka egy 190 cm magas ürge volt. Pedig azt hinné az ember, hogy bbádognyúlnak kifejezetten az alacsony ember való, de ez az ürge megcáfolt minden magasságkorlátozást. Azóta sem tudom, hogy fért be a tankba.

A laktanyában később is csak azért voltunk bent időnként, mert időnként lehetett találni érdekes dolgokat, amiről többnyire kiderült, hogy egy üres töltényhüvely, vagy valami gyakorló darab. Akkor meg már nem derült ki a hadrendi szám.

Előzmény: Hpasp (784)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.25 0 0 784

Sárbogárdra egy lőszerraktárt tesz, ugyanakkor elfeledkezik a lényegről, az ott állomásozó harckocsi ezredről.

 

Ki alá tartozott? (Veszprém vagy Fehérvár?) Mi volt a száma (neve)?

 

 

Előzmény: Volt tüzér (782)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 783
Volt tüzér!

Nem mondtam,hogy tökéletes,mert én is felfedeztem pontatalanságokat(Tótvázsonyt nem is találtam!),de ott legalább megpóbáltak valamit,nálunk meg a teljes listához hozzá sem lehet férni..vagy csak minősített személyeknek?
Előzmény: Volt tüzér (782)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.24 0 0 782

Eléggé pontatlan az az oldal. Ami tévedést én bizosan tudok:

Dunaújvárosban egy lőszerraktárt és lövész egységet jelöl, pedig ott műszaki ezred volt. A lőszerraktár az stimmel, de csak az egység saját lőszerraktára volt ott.

Dunaföldvárra egy lőszerraktárt jelöl, pedig ott egy KRUG légvédelmi rakéta dandár volt.

Sárbogárdra egy lőszerraktárt tesz, ugyanakkor elfeledkezik a lényegről, az ott állomásozó harckocsi ezredről. Lőszerraktár valóban volt, a tankosok külső lőszerraktárja. Mint általában minden egységnek, azoknak is volt.

Madocsa - Bölcske településekre egy repülőteret jelöl a felsorolás. A két település között egy magyar légvédelmi rakéta osztály volt. Madocsa alatt valóban volt egy repülőtér, de csak hadműveleti tartalék, vagyis egy hatalmas füves placc, és nemhogy pálya nem volt ott, hanem egyetlen kiszolgáló épület sem. A terület egyébként a volt dunaföldvári rakétaosztály tartalék állásterülete volt, balhé esetén oda kellett kitelepülni.

 

Előzmény: mezenguz (781)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 781
Találtam egy cseh oldalt,ami elég részletesen felsorolja a DHDSCS hazánkban állomásozott csapatainak a települési helyeit(modely.cz/airshow/armyjgv.htm).
Kérdésem lenne:szerepel a listában Vát község is,a fomi ezt a képet adja róla,mi lehetett,gyakorlótér?,illetve a geoengine.nima.mil(87-es!)ezt:
mezenguz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 780
Néhány kép a nagyteveli bázisról:
Előzmény: mezenguz (779)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 779
Hpasp!

Ezek szerint egy kirándulást megérne valamelyik tavaszi hétvégén(fotóaparáttal persze!)..:))
Előzmény: Hpasp (777)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.24 0 0 778

Igen, a légifotóról felismerem, Devecsert elhagyva az út két oldalán helyezkedik el, a fotón jól látszik a kerítés is. De mi volt ott?

 

HM Lőszerraktár.

Előzmény: M.T. (776)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.24 0 0 777

A közeli Nagytevel újkori nevezetessége a föld alatt húzódó volt szovjet katonai bázis.

http://www.vpmegye.hu/turist/tematik/kozep/kozep_hu.htm

 

Ezek szerint már nevezetesség?

M.T. Creative Commons License 2005.02.23 0 0 776
Igen, a légifotóról felismerem, Devecsert elhagyva az út két oldalán helyezkedik el, a fotón jól látszik a kerítés is. De mi volt ott?
Előzmény: mezenguz (772)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.23 0 0 775
..bocs,S-200 és légvédelmi..:((
Előzmény: mezenguz (774)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.23 0 0 774
LeX!

Felrakom a légédelmi rakétás topikba,ott igazi szakemberek értékelik a képet,most éppen a bolgár S-220-as rendszer települési helyét keressük..:))
Előzmény: LeX (773)
LeX Creative Commons License 2005.02.23 0 0 773
Prangendorf nagyon egyben van! :)

Ránéznél erre? Véletlenül bukkantam rá Bulgáriát bogarászva. Miféle raketták lakhatták?
Előzmény: mezenguz (772)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.23 0 0 772
Feltettem néhány légifotót a képtáramba:kep.tar.hu/mezenguz/50022925.....
Előzmény: M.T. (771)
M.T. Creative Commons License 2005.02.22 0 0 771

Üdv!

Ez az a laktanya, amelyik mellett használták azt a közlekedési táblát, hogy: (kék mezőben fehér számmal:) a kötelező legkisebb sebesség. Hármas kerítés volt körülötte, az út mellett tiszti lakások. Ugyan, mi volt ott az erdőben?

 

Előzmény: mezenguz (770)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 770
Egy devecseri kép:
Előzmény: mezenguz (769)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 769
LeX!

Pár napja megtaláltam én is,érdekes,vadászgatok rajta1-2 képet..:))
Előzmény: LeX (768)
LeX Creative Commons License 2005.02.22 0 0 768
www.geoengine.nima.mil
Csak 10m-es felbontás és fekete-fehér, de az egész országot lefedi. 1987ben készült a felvétel.
iM Creative Commons License 2005.02.21 0 0 767
Találtam még a tarsolyban néhány képet, ezek 2003.11.08-án készültek Fóton, sajnos a kerítésen kívülről:

Fóti képek

im
mezenguz Creative Commons License 2005.02.21 0 0 766
LeX!

Tanulmányoztam én is az oldalt,sajnos ennyit enged..:(((
Előzmény: LeX (765)
LeX Creative Commons License 2005.02.21 0 0 765
Még egy nagyfelbontású műholdkép darab Szolnoktól ÉK-re: Tiszabő-Tiszaroff. Ezzel ki is fújt a globexplorer.com tárháza. A digitalglobe.com (a GlobeXplorer és terraserver innen szedi a képeit) nagyobb lefedettségű, de a fömihez hasonlóan nem lehet ingyen hozzáférni a nagyfelbontású képeikhez. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!