Keresés

Részletes keresés

s_titánia Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8297

Nem, azok a fotók egy korábbi filmből vannak, "I Vicere", a Pictures szó mellett van írva.

 

Találtam én is egy cikket:

 

http://www.hirado.hu/Hirek/2009/04/15/17/Ujraforgatjak_Sissi_tortenetet.aspx

 

Én sem vagyok elájulva ettől a lánytól. Jobb, mint Arielle, de benne sem látom Sisi vonásait, nem jön az az érzés, hogy hopp, na ez igen!

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (8292)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8296

Szió!

 

Szó szerint ez a véleményem nekem is a dologról.

Nekem egyébként is sokkal jobban tetszik egy szép arcú nőn egy nem kicsi, nem fitos, hanem határozott és egyenes vonalú orr. Hát még ha Sisiről van szó. Ha végiggondolom azokat a színésznőket, énekesnőket, akiket én szépnek találok, egyiknek sincs fitos orra, sőt, az elsőszámú kedvenceimnek inkább nagynak mondható az orruk. És akkor még nem is beszéltünk a Nefertiti szoborról, amiről szintén nem mondható, hogy kicsi orra lenne. Mégis számomra a legszebb szobor. Kicsi fitos orral el sem tudnám képzelni, úgy inkább nevetséges lenne.

 

Az orr mellett egyébként a száj is ilyen, nagyon meghatározza az arcvonásokat. Sisinek egész keskeny ajkai voltak, mégis mindenáron vastag szájú nőkkel akarják eljátszatni. Zeta Jones-sal is ez a bajom.

 

Azt hiszem a filmkészítők nem vesznek figyelembe ilyen apróságokat. Pedig azokon múlik minden. Tudom ezt abból, hogy rajzolok, és tudom, hogy elég egy egész kicsi vonalat vagy árnyékot rossz helyre tenni, és máris egész máshogy néz ki az arc, mint a valóságban. Az orrnál és a szemnél pedig különösen igaz ez.

 

Egyszer a Sisi dokumentumfilm kapcsán (amiben Pál Zsófi és C.Móni is szerepelt), már leírtam, hogy szerintem ott buknak el a készítők, hogy a mai szépségideálnak megfelelő színésznőt tudnak csak elképzelni. Sisi valóban szépségideál volt, de a saját koráé, nem a mostanié. Nem lenne szabad egy 100valahány évvel későbbi kor szépségideáljával megjeleníteni Őt.

 

Jó példa erre a francia film is. A Marie-t játszó színésznőt én ezerszer jobban el tudtam volna képzelni Sisinek, mint azt a felfújt szájú, agyonplasztikázott arcú nőt. Csak bele kell nézni az elejébe, amikor a két nő megérkezik a szállodába, és ott állnak egymás mellett. Akkor látszik a különbség. Arielle Dombasle végig valami ridegséget áraszt, a Marie-t alakító viszont melegséget, természetességet, kedvességet. Az pedig, hogy Arielle szebb, és ezért őt választották, erősen szubjektív, mert szerintem nem szép az a nő. Remek alakja van, de az arca szörnyű.

 

A Marie-t játszó nőt egyébként Kseniya (vagy Xenia) Rappoport-nak hívják, ha rágoogliztok a nevére, van elég sok kép róla. Szerintem nagyon szép nő, és kár, hogy Arielle mellett ennyire el lett felejtve ebben a filmben.

 

http://images.google.hu/images?hl=hu&q=Kseniya%20Rappoport&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

http://images.google.hu/images?hl=hu&um=1&q=xenia%20Rappoport&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

 

 

Előzmény: Hofburg (8291)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8295
Andreák!
Isten éltessen Titeket sokáig!
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8294
Itt a cikben írják ezt"A várhatóan 2010-re elkészülő filmben..." arra gondolnak hogy magyar szinkronnal készül el addigra?Vagy eredeti nyelven??
Előzmény: zsófiaéva (8285)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8293
Szia!Én sem tudtam hogy Andinak hívnak:S Szóval elnézést...És Neked is Boldog Névnapot:)
Előzmény: confetti (8283)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8292
Az a cikk nagyon zavaros......miért mos össze két filmet is?????
Egyébként a Sisit játszó színésznő oldalán van néhány korabeli ruhás fotó.....ez már a filmből volna????

http://www.cristianacapotondi.com/
Előzmény: zsófiaéva (8285)
Hofburg Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8291
Tényleg nem csúnya nő, de Nekem Vele is és sok más Sisi-megformálóval az a bajom,hogy pici az orruk. Tudom, talán vicces, de én csak egy szép ívű, de határozottan nem kicsi és fitos orrú színésznőt tudnék elképzelni az Ő szerepére. Hiszen az orr elég markáns része az arcnak, meghatározza az egész arc karakterét. És nem csak külsőségekre értem, hanem valahogy az ember lelkétől is függ, hogy milyen az arca. Erzsébet arisztokratikus, de modern arcához nagyon illet az a cseppet sem kicsi, de igen elegáns és szép ívű orr.:) Szerintem elválaszthatatlan a személyes varázsától.
Na,ilyesmit szeretnék viszontlátni a filmvásznon.
Előzmény: zsófiaéva (8287)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8290
A cikk szerint:

Az udvari életbe való még jobb bepillantást kínál annak a történelmi útmutatók alapján felújított koronázási ruhának a kiállítása, amelyet Sisi magyar királynévá való koronázásakor viselt.

Mármint készítettek ők is egy hasonmás ruhát??? Mert, hogy az eredeti nincs meg, vagy igen???????????
Előzmény: confetti (8283)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8289
Nem sikerült:( Nem baj, a link bejön:)
Előzmény: zsófiaéva (8288)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8288

Na, csak feltudok rakni egy képet... már sikerült... remélem most se hagy cserben a "tudásom"

De ha mégsem sikerül: http://www.exposay.com/celebrity-photos/cristiana-capotondi-rebecca-la-prima-moglie-rebecca-the-first-wife-rome-television-movie-photocall-1GvkIx.jpg

Előzmény: zsófiaéva (8287)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8287

Sziasztok!

 

Hááttt... én nem is tudom.... Nem csúny nő, de valahogy nem tudnám elképzelni Sissinek... Mondjuk Romy Scneider után senkit, bár igaz, ő sem hasonlított Sissire, de karácsonyi szívmelengető filmnek nagyon jó:)

Hofburg Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8286
Köszönöm szépen, Confetti Neked is a köszöntést! (És persze mindenkinek!:))
Nem is tudtam, hogy Te is Andi vagy. Azt hiszem, mi még nem ismerjük egymást személyesen,ugye?
De én is nagyon-nagyon boldog névnapot, minden szépet és jót kívánok, Anyumék kertjének egy kis darabkájával!:)

Előzmény: confetti (8283)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8285

Én is csak boldog névnapot tudok kívánni:) Meg szép napot:P Örülhetnek hogy ilyen szép nevük van:)

 

Néztem amit confetti írt... háátt... találtam ott egy elég érdekes dolgot...

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?id=24238

 

Nem is tudom.... érdekes.. mondjuk én Robin Hoodot is szeretem;)

 

üdv

zséé

Édesmama Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8284

Khm.. Khm..

 

Bizony ám! Két Andink van!! :)

 

Isten éltessen téged is Confetti! :)

 

 

Előzmény: confetti (8283)
confetti Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8283

Bizony ám, bővült a Sisi-kiállítás,

itt van róla egy cikk

 

Hofburg, én ezzel a kis versrészlettel kívánok sok boldog névnapot!

 

Vízcsepp

Derűs napra keltél fel,
Óra sem érdekel,
Rád gondol ma ki szeret,
A névnapodon ez megillet!

Mert érted kell ma a Nap és a Hold,
Arcodról ma boldogság ragyogjon.
Nem kívánok neked mást,
Legyen tied amire csak vágysz!

 

(Na igen, mi Andik tartsunk össze!)

 

Mindenkinek szép hétvégét!!!

Előzmény: Gombóc Artur78 (8279)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8282
Tegnap végigolvastam Werner Richter Rudolfról szóló könyvét, inkább politikatörténeti, mint magánéleti, viszont nagyon megbízható forrásokból dolgozik. Olvassátok el!

Az antikvarium.hu-n megszereztem a Ferenc József szerelmeit, hamarosan ahhoz kezdek hozzá, de előbb még beleolvasok A kétfejű sas lehull című könyvbe.

Szép hétvégét mindenkinek!
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8281
Na igen, csodás képekkel volt tele tavaly minden Blikk meg Best/ ebből szerzem a következő diplomámat:)))/ az esküvőről. Kár, hogy már tárgytalan......
Előzmény: Csabi_Adam (8278)
Hofburg Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8280
De aranyos vagy, Ádám!!:)) Nagyon szépen köszönöm!!:)))
Előzmény: Csabi_Adam (8277)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8279
Mi már többször is voltunk Bécsben kocsival. Álltunk már meg a Városháza mellett és közvetlenül a Hofburg mellett is. Hihetetlen, de minden további nélkül lehetett mindkét helyen parkolni, fizetni sem kellett:)
Schönbrunnban viszont van egy nagy fizetős parkoló nem messze a metrókijáratnál.
A Hermész villánál viszont csak kint lehet parkolni a vadaspark bejáratánál.
Jó utat, majd mesélj, mit láttál, mert a Burgban új az Erzsébet kiállítás.
Előzmény: PanniF1 (8261)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8278
Na sikerült:)Örülök neki, remélem tetszik:)Tudtátok hogy Ördög Nórinak az Erzsébet kilátóban volt az esküvője?Tegnap találtam a neten egy esküvőszervező oldalán.Mert Tesómék esküdni akarnak:)Sziasztok!További szép napot:)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8277
Hofburg Boldog Névnapot:) Találtam egy nagyon jó képet remélem sikerül betenni:)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8276
...Idára...
Előzmény: Jtoti (8275)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8275
Köszönöm Titánia!!!


Hát így kellene ennek lennie mindenben szerintem!

A mai délután szintén kellemesnek ígérkezik 2- az SBK találkozón Ferenczy Ida
ára emlékezünk aki 170 éve született.
Brigitte Hamann írta "Felbeszülhetetlen ennek a magyar nőnek a jelentősége Sisi életében".
34 éven át volt Erzsébet királyné bizalmasa, és őrizte minden titkát, annak halála után is élete végéig. Az általa megőrzött levelek amik barátok, politikusok és udvarhölgyek és Erzsébet között íródtak általa maradhattak fenn az utókor számára.
Halála után unokaöccse Farkas László bocsátotta Corti gróf rendelkezésére,
A Farkas -Archívum csoda folytán a II világháborút is átvészelte, és Tolnayné Kiss Mária jóvoltából megjelenhetett gyűjteményes formában Kedves Idám! címmel Erzsébet királyné, Ferenc József Andrássy Gyula és Schratt Katalin levelei szólnak benne Ferenczy Idához.
Előzmény: s_titánia (8274)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8274

Segítek :))

 

Előzmény: Jtoti (8273)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8273
Még egy kedves kis történet Szabó Margit: Rezső királyfi c. könyvéből.
...Egyik születésnapjára házikót kapott ajándékba Rudolf. A belső falakat tapétázták, a bútorok a kisfiú méreteire készültek. A játszóház valósággal elvarázsolta a trónörököst, első verstöredéke is fennmaradt az utókor számára:

"Rudolf herceg vadászháza én vagyok / Kinek benne nem felel meg, kint vacog."....

Sajnos a képet a vadászházikóról amely előtt Rudolf ül és Gizella áll. nem tudom berakni. a könyv 80 oldalán találjátok.
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8272
Nem még nem...De holnap amikor képet teszek majd írok még pár sort:)
Előzmény: PanniF1 (8271)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8271

Látom. :-)

 

emailcímet csak ügyesen teszünk fel a netre, mert sosem lehet tudni... :-(

mondjuk a kukacot betűvel, stb....

 

megírhatad volna még esetleg, hogy honnan keveredtél oda, hadd lássák, hogy komolyan gondolod a jó gazdit!!!

 

vagy nem írtál ilyet? :-))

Előzmény: Csabi_Adam (8270)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8270
Szia!Köszi, írtam is nekik:)
Előzmény: PanniF1 (8269)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8269

Ádám, ha gondolod, ide is berakhatod a kismacskákról szóló hírt!!!

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9162614

Előzmény: Csabi_Adam (8266)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 8268
Köszönöm, ha meglesz, hogy mikor mennénk, megint rákérdezek, vagy visszakeresek majd. :-))))
Előzmény: Jtoti (8265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!