Keresés

Részletes keresés

M62 265 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 818

Sziasztok!

 

"Nagyon eltűntél,vagy még,dolgozol a honlapon,vagy már nem is érdekel az általad indított topik?"

Itt vagyok, olvasok folyamatosan, csak mostanában nem jártunk semerre. (Kb. 3 hete voltunk Verőce környékén - jó nagyot égtünk: kinéztük turistatérképen a bázis helyét, felmentünk, de a térkép is pontatlan volt, meg a bázis sem ott volt, ahova gondoltuk. Ja, 30 centis hó volt, és olvadt. Mindegy, túráztunk egy jót, de nagyon mérgesek voltunk. MÁSNAP megkaptam a légifotót a területről: kétszer mentünk el tőle úgy 500 m-re :-/ Még morcosabb lettem... Ez az, amikor gyenge a felderítés :-) ) Nagybörzsöny környékén valaki duhajkodott: a hóban találtunk vagy 100 db 9mm PAK risztó-hüvelyt...

Előzmény: mezenguz (793)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 817
Hpasp!

Sajna nincs meg,mert a keresőben semelyik hivatkozásra(atomtöltet,hadászati rakéta)nem ad ki semmit,lehet nem került netre az anyag..:((
Előzmény: Hpasp (816)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.04 0 0 816

www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=19032&next=

 

ok ez megvolt, de a régebbi cikk érdekelne, amire hivatkozik.

Előzmény: mezenguz (814)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.04 0 0 815
Előzmény: mezenguz (814)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 814
Hpasp!

Új felfedezés://free.srv.hu/l/a/laktanya/modules.php?op=modload&name=News&file=index
Ez a laktanya.com elérhetősége,a menüpontok közt a "laktanyák A-tól Z-ig" műkődik,vannak hiányosságok,de jó!(szinte az összes laktanya fenn van,magyar,orosz),régi a frissitése,mert több bezárt laktanyát még aktívként kezel,van ami nem szerepel(Tinnye,Úny,Pilisszentlászló),de érdemes ránézni...:))

www.honvédelem.hu/cikk.php?cikk=19032&next=
Előzmény: Hpasp (813)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.04 0 0 813
tudsz linket írni?
Előzmény: mezenguz (812)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 812
Hpasp!

..honvédelem.hu,és az 5-ös szám,azt hiszem..:))
Előzmény: Hpasp (809)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 811
Helló mindenkinek!

..beütőttem a laktanya szót a keresőbe,meglepő,mennyi találatot adott...visszanézve a cseh oldalra,van azért átfedés(Kondorfa RT-telephelynek jelölve,gondolom orosz,mert RT szinten magyar oldalon a környéken nekem Molnaszecsőd szerepel), sőt egy 1997-s törvényt is találtam ami önkormányzatok kezelésébe ad laktanyákat ,telephelyeket?s önkormányzati portálokat is,melyek hasznosítással foglalkoznak(Zegerszeg,Dujváros,Sárbogárd,Nagykanizsa,Lenti,Szhely,Fertőd...stb.)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.02 0 0 810
..Magyar Honvéd 2005/7 száma,most a 8-as fut,de a lap alján ott a 7-es tart jegyzéke
Előzmény: Hpasp (809)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.02 0 0 809
Hol is?
Előzmény: mezenguz (808)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.02 0 0 808
Hpasp!

A Honvédelmi Min.honlapján fenn van a cikk,dr.Szentesi György írta,visszautalva egy négy hónappal ezelőtti cikkre,amit cím nélkül sajna nem sikerült megkeresni az archívumban..elég ált.,de legalább írtak..s ha meglenne a 4 hónappal ezelőtti cikk..:))
Előzmény: Hpasp (807)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.02 0 0 807

...ja,és a Magyar Honvéd múlt heti száma is foglalkozott a témával..:))

 

Mit írtak?

Előzmény: mezenguz (806)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.02 0 0 806
...ja,és a Magyar Honvéd múlt heti száma is foglalkozott a témával..:))
Előzmény: mezenguz (805)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.02 0 0 805
Volt tüzér!

..azért atom volt,rakétafejek biztosan,mert ha összehasonlítjuk M62 265 fotóit a még mindig őrzőtt tótvázsonyi objektumról,és a vimudeap.de-n a himmelpforti fotókkal,vagy a hidden placces.de-n a lychen-ivel,hála a szovjet szabványnak(ugyanúgy,mint a lérak.TÁS-oknál),a hasonlóság megdöbbentő,s ez légifotón is látszik:
..sorrendben:Himmelpfort légifotó,Tótvázsony légif.,Lychen rámpa,Hpfort rámpa,Tvázsony rámpa,Lychen belső,Hpfort belső,Tvázsony belső
Előzmény: Volt tüzér (802)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.01 0 0 804

Végül is, amekkora hadseregünk most van, már tényleg nem tudnánk mit kezdeni a vasakkal, max. többet tudnánk Irakba felajánlani. Ám akkor még azért volt valamekkora hadseregünk. Most például nem három hadrafogható MIG-29 vadászgépünk lennne, mert ha nem is lettek volna rendszerbe állítva, legalábbb lett volna pótalkatrész (annak a fránya repülőnek a hajtómű kiömlő nyílás környékén valami vacakot rendszeresen cserélni kell, de a mi rengeteg 28 darab gépünkhöz ebből a vacakból keveset vettek. Aztánn a pótlást meg a repülőgépekből oldották meg, azok meg lassan kimerültek.) Mert nekik volt ám pótalkatrész, nem úgy, mint nekünk.

A három még meglévő gyalogos dandárnak tudtak volna T-80-as harckocsikat adni. Ha a magyar honi és csapatlégvédelmet nem zilálták volna szét teljesen, ott is lett volna néhány ötletem.

Előzmény: M.T. (803)
M.T. Creative Commons License 2005.03.01 0 0 803

Igen, elsősorban arra gondoltam, hogy milyen körülmények között éltek ott az orosz sorállományúak. És pont Halason látszott, legalább is kívülről a különbség. Akkor nagyon takaros volt a Halas.

A pákozdi lőtéren szolgáló néhány katonával sokszor beszélgettem (lőtérbiztosításra sokszor mentem rádiózni), ők is meséltek a bánásmódról, a tisztek brutalitásáról, a körletek színvonaláról.

Azt viszont nem értem, hogy mit hagytak volna itt és mi mit kezdtünk volna vele? Merthogy ők sok olyan technikát használtak, amit mi nem.

Előzmény: Volt tüzér (802)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.01 0 0 802

Azt azért jó, ha tudod, hogy amikor az orosz készülődött hazafelé (Az baromság, hogy mi zavartuk ki őket, vagy az akkori kormány, igenis haza akartak már menni, köszönhetően Gorbinak.) nagyon magas szintű tárgyalások folytak arról, hogy maradnának még egy évig, amíg otthon a hazavonuló csapatoknak meg tudják teremteni a megfelelő körülményeket. Felajánlották ellentételezésként, hogy mindent itthagynak, csak az emberek mennek haza. Az akkori hatalom válasza az volt, hogy "NEM". Ezek után csak a technikát vitték ki, mindent, amit nem lehetett hazavinni, azt vagy eladták, vagy tönkretették. Az a hatalmas mennyiségű hadászati üzemanyagtartalék, amit itt tartottak, az most többnyire ott van a tartályok környékén, de a földben. Már amit nem adtak el. Nem kell arra gondolni, hogy lukas volt a tartály és elfolyt, bizony megfúrták. A magyar tárgyaló delegáció vezető tolmácsa valamikor a tanárom volt, ő mesélte. Tehát az volt orosz objektum nem azért rom, mert olyan volt, hanem azzá tették. Tény és való, mások voltak a körülményeik. De az épületeik lakhatóak voltak, az egyebeik pedig használhatók. Persze az más tészta, hogy az emberekkel hogyan bántak.

A magyaroknak nem volt atomfegyverük. Egyes eszközökkel ugyan használható lett volna nukleáris töltet is, de nekünk nem volt ilyesmi. Képzeld el, hogy a Vega rakétájában a harci rész mellett még akkora hely volt, hogy befért volna még két másik. És a K3 kabinban meg ott volt a "Speciális töltet" feliratú kapcsoló, természetesen használaton kívül.

Azon is jót kuncogtam, amikor a kivonulás után valamelyik TV csatorna bizonygatni akarta azt, hogy volt, hát egy parasztot nyilatkoztattak, az az ökör meg azt magyarázgatta, hogy "hát igen, mert volt, mert ő látta, mert ki volt írva az ajtóra, hogy atomnaja bomba." Nesze neked interjúalany.

Börgöndön csak 1960 óta volt jelen a légvédelem. Előtte egy repülőezred volt ott, azt hiszem, bombázógépekkel.

Tudsz nekem E-mailt küldeni? Mert nekem nem megy. Pedig kéne.

Előzmény: M.T. (801)
M.T. Creative Commons License 2005.03.01 0 0 801

Azért a magyarban is volt elég misztikum. Pl. Börgöndön, ahova a repülés később költözött. Bár a reptér már a II. vh. alatt is üzemelt. mégis a rakétások voltak előbb ott. A laktanyán belül egy nagyon magas, átláthatatlan kerítés vette őket körül, és semmilyen kapcsolatunk se volt velük. Ez sokkal misztikusabb volt számomra, mint az oroszok.

A sármelléki repülőteret alaposan végigjártam, az egyéb épületeket is megnéztem, hát.. nem valami szívderítő, ahogy a legénység élt. És amikor Kiskunhlason voltam két hétig. A halasi laktanya (szvsz) elég takaros volt, rendezett külső, belső. Mellette a romhalmaz orosz.

 

Az is izgatott, amit már korábban kérdeztem, a devecseri objektum, ami ugye lőszerraktár volt. Abban az időben meg voltunk győződve, hogy ott atomtöltetek vannak (pedig az nem volt a magyaroknak). Vagy igen?

 

Előzmény: mezenguz (795)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.01 0 0 800

.megint egy német oldal:bicc.de.Sajna pont az a tanulmány nem tekinthető meg Pdf-ben,ami a szovjet kivonulásáról szól Közép-Európából

 

Ahogy nézem inkább csak az Észt, és a Lengyel részeket tárgyalja...

... kár.

Előzmény: mezenguz (799)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.01 0 0 799
Helló!

..megint egy német oldal:bicc.de.Sajna pont az a tanulmány nem tekinthető meg Pdf-ben,ami a szovjet kivonulásáról szól Közép-Európából,pedig a tart.jegyzék ígéretes..:))
..a borítóját felrakom,ha valakinek van kedve,írhat nekik,hátha elküldik neki..:))
Hpasp Creative Commons License 2005.03.01 0 0 798

Nézted a cseh oldalt?Elég hiányos,néhol hibás,de nem rossz..ott legalább elkezdtek valamit,mégha nem is náluk volt a DHDSCS..

Annyira nem rossz, bár ellentmondásokat én is találtam...


..talán a Hadtörténeti Levéltárban lehetnek anyagok az orosz szföldi csapatokkal kapcsolatban,már amit ők bevallottak az MN-nek..:))

 

Jaja, úgy is az lessz a vége.

Előzmény: mezenguz (797)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.01 0 0 797
Hpasp!

Nézted a cseh oldalt?Elég hiányos,néhol hibás,de nem rossz..ott legalább elkezdtek valamit,mégha nem is náluk volt a DHDSCS..

..talán a Hadtörténeti Levéltárban lehetnek anyagok az orosz szföldi csapatokkal kapcsolatban,már amit ők bevallottak az MN-nek..:))
Előzmény: Hpasp (796)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.01 0 0 796

..engem amúgy igazán az orosz érdekel ezen a topikon belül,mert csak itt ült a nyakunkon 46 évig,s sok olyat itthagyott,miről nem is tudtunk(lásd Nagytevel,Középső-Hajag,Tótvázsony,Baj,Császár,Tab,plussz repterek,egyéb laktanyák,bázisok)
Sajnos még mindig titkolódzás övezi ittlétüket 14 évvel távozásuk után is..:((

 

A repterek hála Vándor Károlynak már nem titkok...

... sokkal inkább a szárazföldi csapatok elhelyezkedése, harcrendje.

Előzmény: mezenguz (795)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.01 0 0 795
M.T.!

Eredetileg nemcsak a lv.rak. miatt lett ez a topik,hanem,hogy feltérképezze a Mo.-n lévő egykori elhagyott laktanyákat(legyen az magyar,vagy volt szovjet).A légvédelem azért került terítékre,mert valaha ezt övezte a legnagyobb titkolódzás..s ezért lett a másik topik,hogy ezt a témát behatóbban kivesézhesse az a néhány érdeklődő...
Vissza a topik címéhez:gondolom"alapítónk"azért hozta létre elsősorban,mert őt is izgatták,hogy mit hagyott itt az orosz,mikor elment(már ami le volt betonozva),s mellette érdekelte,hogy mi lett a mi elhagyott laktanyáink sorsa is.
Néhány laktanyáról,ahol voltál:
Lenti:néha jelenik meg cikk róla,hogy szeretnék hasznosítani(ipari park?),de szerintem üres.
Kalocsa:inkurrencia raktár mindkét(a foktői és a miskei úti is)laktanya,géperejű járművek tárolója.
Kkhalas:talán a határőrség használja egy részét?egy időben itt tárolták a szovjet államadósság fejében kapott,gumikerekes harcjárműveinket..
Szolnok még működő,több laktanyával is(reptér:most diszlokáltak ide Szentkirályszabadjáról a harci helikopterek,s a felderítők is megvannak még)
Kincsesbánya:??
Várpalota:működő

..engem amúgy igazán az orosz érdekel ezen a topikon belül,mert csak itt ült a nyakunkon 46 évig,s sok olyat itthagyott,miről nem is tudtunk(lásd Nagytevel,Középső-Hajag,Tótvázsony,Baj,Császár,Tab,plussz repterek,egyéb laktanyák,bázisok)
Sajnos még mindig titkolódzás övezi ittlétüket 14 évvel távozásuk után is..:((
Előzmény: M.T. (794)
M.T. Creative Commons License 2005.02.28 0 0 794

Talán azért, mert szinte csak légvédelmi rakétás laktanyákról van szó. Arra meg nyílt egy új topic.

Én pl. a két év alatt három laktanyában voltam (mármint huzamosabb ideig), ebből egy még nyitva van. És ezenfelül különböző kalandos tevékenységek miatt (kopaszok kísérgetése, úszóverseny, lőverseny, gyakorlat, stb.) még vagy öt helyen. Ezekből itt kibeszéltek egyet (Börgönd), de a többi...  Hát kérdezek, hátha beindul:

Lenti: itt voltam kopasz (van híre, mi?). Most mi a hír vele?

Szfv., Nagysándor József: ez még nyitva van Volt Tüzér szerint, de zsugorodott.

Börgönd: lásd korábban.

 

És ahol csak megfordultam:

Kalocsa (ahol sok előfelvételis volt - itt volt a lőverseny a csornai lőtéren)

Kiskunhalas, tüzérlaktanya: itt volt a felkészülés a lőversenyre, lövöldözés Pirtón. Ez a laktanya közvetlen egy szovjet mellett volt.

Szolnok: Itt biztos több objektum van (volt) és oda vittem kopaszokat (meg itt volt az úszóverseny), ami a CsRP-hez tartozott.

Kincsesbánya: gyakorlat (rossz emlék, konyhaszolgálat)

Várpalota, lőtér: gondolom, ez most is működik. Kíváncsi lennék, hogy létezik-e a csörlőház, és benne a T-34-es motor?

 

 

Előzmény: mezenguz (793)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.28 0 0 793
Helló mindenkinek!

..már aki olvassa,mert úgy veszem észre,kicsit leült a topik..:((

...valaki tud választ arra,mi lehetett Vát-on,hamár a cseh oldal orosz objektumot jelez oda?

M62 265!

Nagyon eltűntél,vagy még,dolgozol a honlapon,vagy már nem is érdekel az általad indított topik?
Hpasp Creative Commons License 2005.02.26 0 0 792

Igen ám, csak a T-64 jobban fel volt szerelve, mint a T-72.

 

Igen, a nagyobb szám itt a gyengébb típust rejti...

A T-64 egyértelműen a jobban felszerelt, és drágább típus.

 

 

 

 

 

Előzmény: Volt tüzér (790)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.26 0 0 791
Hpasp!

Olvastad az 1993/2 haditechnikát(arcanum-on),a hazai tükörben írnak Nagytevelről,ott vannak a fotók is,amiket feltettem..
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.26 0 0 790

Igen ám, csak a T-64 jobban fel volt szerelve, mint a T-72. A két gépet kívülről csak a görgősor különböztette meg, amíg a T-72-nek nagy görgői voltak, addig a T-64-nek kicsik. Viszont belül lényeges különbség volt. Jobb volt a stabilizátora, GPS, stb.

A két repülőgépet sem lehetett egy kategóriába venni, hiszen mindkettő más rendeltetéssel készült. A 29-est védővadásznak tervezték, a Szu-27-et meg úgy csiálták meg, hogy a felszereléstő függően akár vadászbombázónak is lehetett használni, illetve elsősorban arra tervezték. Ha olyan fegyverzetet raktak rá, akkor lehetett belőle akár vadász is, de nem voltak olyan jó paraméterei, mint a MIG-29-nek. A 29-es meg földi támogatásra nem volt igazán jó.

A két gyalogsági harcjármű sem igazán összehasonlítható, mert mindkettő más kategória. Míg a BTR fejlesztése már közvetlenül a II. Vh. után elkezzdődött, (BTR 152, BTR-50, BTR-50P, BTR-60, BTR-60P, BTR-80, BTR-80P) A BMP-1, -2, -3 fejlesztése csak a '60-as években kezdődött azután, miután a PT-76-ot kivonták a forgalomból. Így a BMP egy kettős funkciójú eszköz lett, a tűzerejénél fogva helyettesítette a kiskaliberű ágyúval szerelt PT-76-ot, és ráadásul gyalogság szállítására is alkalmas volt.

Előzmény: Hpasp (789)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.26 0 0 789

Azt tudom, hogy T-64 típusú gépeik voltak, arról meg egy harckocsizó ismerőstől annyit tudtam meg, hogy azt sehová nem adták el, az csak az övék maradt.

 

Akkoriban már rájöttek, hogy nem lehet a tömeghadsereget csúcstechnikával felszerelni (fogytán volt a pénz), ezért mindenből csináltak egy ócsó, és egy fullextrás válltozatot. Így lett T64/T72, BMP/BTR, Su27/MiG29...

Előzmény: Volt tüzér (785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!