Keresés

Részletes keresés

s_titánia Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8312

Jaj, persze én is nagyon boldog névnapot kívánok az Andreáinknak!!! :))

 

maya40 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8311
Leopold.
Előzmény: maya40 (8310)
maya40 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8310
Más téma:
Az olasz Sisis oldalon találtam egy érdekességet. Eszerint Sisi egyik leszármazottja, Gizellán és Augusztán keresztül, egy leopld von Habsburg nevű srác, afrikában feleségül vett egy helyi, fekete hölgyet, akivel az ENSZ segélyszervezetében dolgozott együtt.

maya40 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8309
És mivel Rudolf napja is volt, egy ilyen filmkép is kell. Nagy kedvencem Audrey Hepbrun is játszotta Mary Vetserát tudtátok?

maya40 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8308
Megnéztem a Marie-t játszó nőt is igazad van Titánia, nagyon szép finom, előkelő arcvonásai vannak. És az alakja is nagyon elegáns.

És ha már itt tartunk. Ők már eljátszották, és szerintem a képek megukért beszélnek. Bár Alida Valli neve még új nekem is, de egy sisis böngészésem közben találtam rá.




Alida Valli
maya40 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8307
Igazad van ezzel a szépségideál-dologgal. ha jól megnézzük Sisi arcát, a mai igényekkel összevetve egy átlagos barna nő lenne. A kisugárzásra meg nem lenne idő, mert ma az nem számít, vagy ha igen, akkor legyen nagyon attraktív, és határozott.
Ez a szinésznő nekem se jön be, olyan kis hervatagnak tűnik.
Ami a határozott orrot illeti:
Diana hercegnő orra is elég brutális volt, mégis szinte a védjegyévé vált és senki sem tartotta csúnyának.

A francia film nekem is azért volt elsősorban ellenszenves, mert az a nő egyfolytában azt az érzést keltette bennem is, hogy egy pocsék sebész kése alól jött frissen.
Előzmény: s_titánia (8296)
maya40 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8306
Szisztok!
Hű egy pillanatra rámtört a frást. Mikor megpróbáltam bejelentkezni, azt a választ kaptam, hogy nincs jogosultsága, vagy kizárták a topicból. Aztán meg símán beengedett a rendszer. Na mindegy.

Confetti, Hofburg, nagyon sok boldog névnapot kívánok. Úgy tudom Sisi szerette az orchideát, sajnos lilát nem találtam, de ez is szép. Fogadjátok szeretettel.

Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8305
Na hoztam képeket:) mégegyszer bocsi az OFF-ért :S a teljes szürkének meg a többségében fehér szinű tarkának már van gazdája:)szval még van 4:) 2 feket és 2 tarka:)Most nem aranyosak?:)A büszke anya:)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8304

nekünk már van cicánk, ha hallok valamit, szólok. :-)

ne izgulj, van még kis idejük megnőni anyu mellett, addig csak lesznek jelentkezők.

 

néha dobd majd be a cicabarátokhoz, meg az iwiw-üzenőfal is jó ötlet volt. :-) meg kell majd ismételni néha!!!!

Előzmény: Csabi_Adam (8303)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8303
Igen írtam oda is:) De sajna nem jelentkezett még senki:( 6 db lett:2 fekete 1 hamuszürke 3 hamuszürke-fehér foltom, amiből 1 az enyém:D Szval 5 elvihető cica van:)
Előzmény: PanniF1 (8302)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8302

Sziasztok!

 

 

Az Andreáknak én is minden jót kívánok névnapjuk alkalmából!

A többieknek pedig "csak úgy" :-))

 

Köszi a bécsi javaslatokat, meglátom, mikor kerül sorra. :-))

 

Ádám, látom felteted iwiw-re is a cicákat! :-) remélem, sikerül majd jó gazdikat találni nekik. Mennyi lett végül?

 

A Rudolf-féle kis házikó nagyon aranyos, örülök, hogy Titániának seikrült beollóznia a képet. :-))

A versrészlet pláne tetszett....  :-))

Jtoti Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8301
Sziasztok!
Eddig nekem ez a nap édesanyám neve napját jelentette mivel Ilma nap is van ma!
Sajnos nemrég elvesztettem, de találtam Andikat, ezért, minden kedves Andrea fogadja szívből jövő jókívánságomat.
Ezzel a kis Sisi babával köszöntelek Benneteket a kerti virágaim helyett, pedig mondhatom szépen virítanak.
Éppen ma beszéltünk arról a férjemmel, hogy ezek a virágok régen akkor nyíltak, amikor a ballagások zajlottak. Ez azt jelenti, hogy tényleg a négy évszakból mára szinte csak kettő marad lassan, annyira lerövidült a tavasz és az ősz.
Szép napot és hétvégét mindenkinek.
A mienk nagyon kellemes volt és Ferenczy Idára emlékezve zajlott az SBK találkozón.

confetti Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8300

Én is köszönöm a köszöntőket! Ádám nem gond, most már tudod, hogy 2 Andi van!

Hofburg, igaz, még nem találoztunk...

 

Az új filmhez hozzászólva, nekem sem tetszik ez a színésznő. Igaz, hogy szép, de valahogy nincs meg benne az a kisugárzás, ami Sisiben volt. Viszont Zeta-Jonesra kíváncsi lennék, hogy néz ki egy Sisi-féle ruhában...

alminar Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8299
Ahogy Titánia is írta, azok az I Vicere-ből vannak, ami a 19. század második felében játszódik Olaszországban.
Előzmény: Gombóc Artur78 (8292)
alminar Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8298

Én arra tippelek, hogy azt a ruhát is C. Móni alkotta...

 

MT.

 

Hofburgnak és Confettinek Boldog névnapot kívánok! :))

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (8290)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8297

Nem, azok a fotók egy korábbi filmből vannak, "I Vicere", a Pictures szó mellett van írva.

 

Találtam én is egy cikket:

 

http://www.hirado.hu/Hirek/2009/04/15/17/Ujraforgatjak_Sissi_tortenetet.aspx

 

Én sem vagyok elájulva ettől a lánytól. Jobb, mint Arielle, de benne sem látom Sisi vonásait, nem jön az az érzés, hogy hopp, na ez igen!

 

Előzmény: Gombóc Artur78 (8292)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8296

Szió!

 

Szó szerint ez a véleményem nekem is a dologról.

Nekem egyébként is sokkal jobban tetszik egy szép arcú nőn egy nem kicsi, nem fitos, hanem határozott és egyenes vonalú orr. Hát még ha Sisiről van szó. Ha végiggondolom azokat a színésznőket, énekesnőket, akiket én szépnek találok, egyiknek sincs fitos orra, sőt, az elsőszámú kedvenceimnek inkább nagynak mondható az orruk. És akkor még nem is beszéltünk a Nefertiti szoborról, amiről szintén nem mondható, hogy kicsi orra lenne. Mégis számomra a legszebb szobor. Kicsi fitos orral el sem tudnám képzelni, úgy inkább nevetséges lenne.

 

Az orr mellett egyébként a száj is ilyen, nagyon meghatározza az arcvonásokat. Sisinek egész keskeny ajkai voltak, mégis mindenáron vastag szájú nőkkel akarják eljátszatni. Zeta Jones-sal is ez a bajom.

 

Azt hiszem a filmkészítők nem vesznek figyelembe ilyen apróságokat. Pedig azokon múlik minden. Tudom ezt abból, hogy rajzolok, és tudom, hogy elég egy egész kicsi vonalat vagy árnyékot rossz helyre tenni, és máris egész máshogy néz ki az arc, mint a valóságban. Az orrnál és a szemnél pedig különösen igaz ez.

 

Egyszer a Sisi dokumentumfilm kapcsán (amiben Pál Zsófi és C.Móni is szerepelt), már leírtam, hogy szerintem ott buknak el a készítők, hogy a mai szépségideálnak megfelelő színésznőt tudnak csak elképzelni. Sisi valóban szépségideál volt, de a saját koráé, nem a mostanié. Nem lenne szabad egy 100valahány évvel későbbi kor szépségideáljával megjeleníteni Őt.

 

Jó példa erre a francia film is. A Marie-t játszó színésznőt én ezerszer jobban el tudtam volna képzelni Sisinek, mint azt a felfújt szájú, agyonplasztikázott arcú nőt. Csak bele kell nézni az elejébe, amikor a két nő megérkezik a szállodába, és ott állnak egymás mellett. Akkor látszik a különbség. Arielle Dombasle végig valami ridegséget áraszt, a Marie-t alakító viszont melegséget, természetességet, kedvességet. Az pedig, hogy Arielle szebb, és ezért őt választották, erősen szubjektív, mert szerintem nem szép az a nő. Remek alakja van, de az arca szörnyű.

 

A Marie-t játszó nőt egyébként Kseniya (vagy Xenia) Rappoport-nak hívják, ha rágoogliztok a nevére, van elég sok kép róla. Szerintem nagyon szép nő, és kár, hogy Arielle mellett ennyire el lett felejtve ebben a filmben.

 

http://images.google.hu/images?hl=hu&q=Kseniya%20Rappoport&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

http://images.google.hu/images?hl=hu&um=1&q=xenia%20Rappoport&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

 

 

Előzmény: Hofburg (8291)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8295
Andreák!
Isten éltessen Titeket sokáig!
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8294
Itt a cikben írják ezt"A várhatóan 2010-re elkészülő filmben..." arra gondolnak hogy magyar szinkronnal készül el addigra?Vagy eredeti nyelven??
Előzmény: zsófiaéva (8285)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8293
Szia!Én sem tudtam hogy Andinak hívnak:S Szóval elnézést...És Neked is Boldog Névnapot:)
Előzmény: confetti (8283)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8292
Az a cikk nagyon zavaros......miért mos össze két filmet is?????
Egyébként a Sisit játszó színésznő oldalán van néhány korabeli ruhás fotó.....ez már a filmből volna????

http://www.cristianacapotondi.com/
Előzmény: zsófiaéva (8285)
Hofburg Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8291
Tényleg nem csúnya nő, de Nekem Vele is és sok más Sisi-megformálóval az a bajom,hogy pici az orruk. Tudom, talán vicces, de én csak egy szép ívű, de határozottan nem kicsi és fitos orrú színésznőt tudnék elképzelni az Ő szerepére. Hiszen az orr elég markáns része az arcnak, meghatározza az egész arc karakterét. És nem csak külsőségekre értem, hanem valahogy az ember lelkétől is függ, hogy milyen az arca. Erzsébet arisztokratikus, de modern arcához nagyon illet az a cseppet sem kicsi, de igen elegáns és szép ívű orr.:) Szerintem elválaszthatatlan a személyes varázsától.
Na,ilyesmit szeretnék viszontlátni a filmvásznon.
Előzmény: zsófiaéva (8287)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8290
A cikk szerint:

Az udvari életbe való még jobb bepillantást kínál annak a történelmi útmutatók alapján felújított koronázási ruhának a kiállítása, amelyet Sisi magyar királynévá való koronázásakor viselt.

Mármint készítettek ők is egy hasonmás ruhát??? Mert, hogy az eredeti nincs meg, vagy igen???????????
Előzmény: confetti (8283)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8289
Nem sikerült:( Nem baj, a link bejön:)
Előzmény: zsófiaéva (8288)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8288

Na, csak feltudok rakni egy képet... már sikerült... remélem most se hagy cserben a "tudásom"

De ha mégsem sikerül: http://www.exposay.com/celebrity-photos/cristiana-capotondi-rebecca-la-prima-moglie-rebecca-the-first-wife-rome-television-movie-photocall-1GvkIx.jpg

Előzmény: zsófiaéva (8287)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8287

Sziasztok!

 

Hááttt... én nem is tudom.... Nem csúny nő, de valahogy nem tudnám elképzelni Sissinek... Mondjuk Romy Scneider után senkit, bár igaz, ő sem hasonlított Sissire, de karácsonyi szívmelengető filmnek nagyon jó:)

Hofburg Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8286
Köszönöm szépen, Confetti Neked is a köszöntést! (És persze mindenkinek!:))
Nem is tudtam, hogy Te is Andi vagy. Azt hiszem, mi még nem ismerjük egymást személyesen,ugye?
De én is nagyon-nagyon boldog névnapot, minden szépet és jót kívánok, Anyumék kertjének egy kis darabkájával!:)

Előzmény: confetti (8283)
zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8285

Én is csak boldog névnapot tudok kívánni:) Meg szép napot:P Örülhetnek hogy ilyen szép nevük van:)

 

Néztem amit confetti írt... háátt... találtam ott egy elég érdekes dolgot...

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?id=24238

 

Nem is tudom.... érdekes.. mondjuk én Robin Hoodot is szeretem;)

 

üdv

zséé

Édesmama Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8284

Khm.. Khm..

 

Bizony ám! Két Andink van!! :)

 

Isten éltessen téged is Confetti! :)

 

 

Előzmény: confetti (8283)
confetti Creative Commons License 2009.04.18 0 0 8283

Bizony ám, bővült a Sisi-kiállítás,

itt van róla egy cikk

 

Hofburg, én ezzel a kis versrészlettel kívánok sok boldog névnapot!

 

Vízcsepp

Derűs napra keltél fel,
Óra sem érdekel,
Rád gondol ma ki szeret,
A névnapodon ez megillet!

Mert érted kell ma a Nap és a Hold,
Arcodról ma boldogság ragyogjon.
Nem kívánok neked mást,
Legyen tied amire csak vágysz!

 

(Na igen, mi Andik tartsunk össze!)

 

Mindenkinek szép hétvégét!!!

Előzmény: Gombóc Artur78 (8279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!