Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fdoki Creative Commons License 2011.11.17 0 0 170

Kezdő/lámer off-road gyakorlatok: faluszéli kiserdőben a mínusz 6 foktól deres avaron ügyeskedik a 4x4...

 

 

 

de munkában az igazi telepjáró jeleskedik persze ;-)

 

 

 

Abrash Creative Commons License 2011.11.15 0 0 169

hehe :)

Előzmény: eastwest (168)
eastwest Creative Commons License 2011.11.15 0 0 168

Megigazítottam a tanksapkát:). Azóta se jelzett problémát.

 

Előzmény: fdoki (167)
fdoki Creative Commons License 2011.11.13 0 0 167

A Woody Allen film címére hajazó poszt-cím és ahogy írt ez a fickó 6ározottan szellemes, a tudnivalók hasznosak.

Másrészt ezek szerint- ott is gyakorta hasonlóan viselkednek a szerelők mint Mo-n...

 

"hate -- having dealer monkeys diagnose, as it takes hours and hours for them to dirty up the inside of my car, change all my radio presets, go through my trunk and glovebox and grease up the doorhandles and hood before they wander over and say, "Well, it's fine now." Noooo thank you."

Előzmény: Abrash (165)
eastwest Creative Commons License 2011.11.13 0 0 166

Köszönöm! Kivillogta a 0444-et, majd töröltem. Kipárolgásgátló regenerálószelep szakadás!? Ez meg mi lehet? Mitől szakad?

Előzmény: Abrash (165)
Abrash Creative Commons License 2011.11.12 0 0 165

bevinném egy kiolvasásra, lehet ártalmatlan, lehet ártalmas

 

http://www.nissanforums.com/l31-2002-2006/7500-all-you-ever-wanted-know-about.html - esetleg igy ki tudod olvasni, én nem reszkíroznék semmit

Előzmény: eastwest (164)
eastwest Creative Commons License 2011.11.12 0 0 164

Kigyulladt a műszerfalon a motor ikon, de nem érzek változást a menettulajdonságokban.

Hogy tudom eltüntetni? Valakivek már előfordult?

fdoki Creative Commons License 2011.11.10 0 0 163

Aa-ha,így már értem,h mit értettem félre...   ;-)

 

Előzmény: Abrash (162)
Abrash Creative Commons License 2011.11.09 0 0 162

félre :) mert a belinkelt nagyon alacsony fogyasztásokra irtam

Előzmény: fdoki (161)
fdoki Creative Commons License 2011.11.09 0 0 161

??

Asszem vhogy félreértjük 1mást: azt írtam,h 6.fokozatban 2600/min(ha jól emlékszem) értéket jelzett a ford.szám mérő legális autópálya tempónál.

Előzmény: Abrash (160)
Abrash Creative Commons License 2011.11.09 0 0 160

a hatfél 1500 fordulaton is kizárt, de ha lehet is, nem hiszem hogy jót tesz a motornak

Előzmény: fdoki (159)
fdoki Creative Commons License 2011.11.05 0 0 159

Hhú,vmit nem jól csinálunk -én és az X-Trail...

Nálam a korábban leírt használati módon 8,73 l/100 km volt a fogyasztás az első ezer km során. Innen szép nyerni -legalább is javítani  ;-)

Előzmény: eastwest (158)
eastwest Creative Commons License 2011.11.05 0 0 158
fdoki Creative Commons License 2011.11.04 0 0 157

Hát,kicsit én is fázok az esetleges költségektől...

Az 1es fokozat(gázadás nélkül alapjárat elviszi az első két fokozatban az autót) ennél is nagyon "rövid" -üresen v. vontatmány nélkül 2esből is simán lehet indulni,de nem akarom a kuplungot oktalanul gányolni.

A 6. fokozat kellően "hosszú",saját km-óra 140-es állásánál(navi-val mérve ez 131 km/h) 2600/min a ford.szám.

Előzmény: eastwest (153)
fdoki Creative Commons License 2011.11.04 0 0 156

Hmm,ezt a motort a japánok (ha jól tévedek az X-Trail II. 2,0d 162LE motorja már full Renault-cucc) úgy tűnik nem takarékosságra hangolták...

Az Otto-elvű(benzines)motor az X-Trail I-ben picit nagyobb teljesítményű

(140 LE versus 136 LE)mint a Diesel-elvű,a forgatónyomaték(rezonancia és hang is) azonban nagyobb az öngyújtósban ill. teljesen más a ford.szám/nyomaték karakterisztika.

Távoli ismerős 2,5-ös automata váltós benzinest(gázosítva) hajt,ő arra esküszik.

Ezzel a fogyasztással talán 1ütt tudunk majd élni,városban pedig gyakorlatilag cs elvétve fogjuk használni. Ugyanis bent (síkvidéki mezőváros) bringával járunk.

Az előző télen összesen 11 nap volt,amikor nem lehetett 2kerék-1 nyomon haladni,és amúgy is rutinos 4évszakos kerekesek vagyunk.

Előzmény: Transzformátor (151)
eastwest Creative Commons License 2011.11.04 0 0 155

még a kettős tömegű lendkerék szokta borzolni a dízelesek idegeit, ha cserélni kell. Ebbe van ilyen alkatrész?

Előzmény: brati (154)
brati Creative Commons License 2011.11.04 0 0 154

 nekem ez az első dízelem, lekopogom, eddig jól muzsikál ;)

A turbóval kapcsolatos típushiba + a common rail dízeleknél jellemző üzemanyagminőség-érzékenység eleinte aggasztott, de igyekszem figyelni fokozott terhelés után a motor leállítására és próbálok mindig minőségi üzemanyagot tankolni. Ha ennek ellenére megadja magát a motor, ígérem itt jelezni fogom. Most 63e km-nél tart és nincs vele gond

Előzmény: eastwest (153)
eastwest Creative Commons License 2011.11.04 0 0 153

Én is gondolkodtam dízelen, csak a dízelhez kapcsolódó meghibásodások szervízköltsége, és a kedvezőbb ár miatt döntöttem a benzines mellett.

Nekem elegendő a 140le, indulásnál komótosabb amíg fel nem váltok, de ez gondolom a rövid egyes fokozat miatt van, utána jól megy. dízel x-trailt nem próbáltam még.

 

Ha lesz tapasztalatom a fogyasztásról megpakolva hegyi utakon, akkor azt megírom.

 

 

alábbi oldalon néztem a gyorsulásokat: allcardetails.com. 2.0 11,3s, 2.2D 11,5s alatt éri el a százas tempót, tehát kb. egyforma.

 

 

 

Előzmény: brati (152)
brati Creative Commons License 2011.11.04 0 0 152

2L diesel, 2008-as
városban 8.5 körül,

országúton 5.5 - 8.5 között (utóbbi komolyabb emelkedőkkel tarkított szakasz, kocsi alaposan megpakolva)

pályán 7.5-9.5 lábtól függően, 130 kmh tempomattal Bp- B.fenyves éjjel (forgalommentes sztrádán) 8.6-ra jött ki eddig minden alkalommal.

Transzformátor Creative Commons License 2011.11.04 0 0 151

Én azt hittem hogy a dízelüzem ebben a kategóriában is jóval kedvezőbb fogyasztású mint a benzines,több különbségre számítottam.

Előzmény: fdoki (150)
fdoki Creative Commons License 2011.11.03 0 0 150

Megyónom,h én is benzinesre gyúrtam.

1ik kollégám rendszeresen jár Erdélybe a 2,0-es benzines X-Trailjével és ijesztő fogyasztási adatokról számol be.Mármint full megpakolt(tetőbox is)autóval hegyi utakon -és úgy a motor erejét is kevesli.Nem akarok abba a hibába esni,h vmilyen szempontból negatív dolgot állítok vmiről,amit nem ismerek(mármint ezen típus benzinmotorosának viselkedését/fogyasztását) -de befolyásolt a döntésben(mármint h Diesel-motorost vegyek). Ugyanis mi is sok cuccal(tetőbox is)tervezünk hegyi túrákat+valszeg futót is fogunk húzni(bringák+ez-az).

Persze nyilván gázolajból is több fog fogyni,mint az eddigi "gyógy" használat során.

Csak nehogy költeni kelljen erre a motorra,mert az nagyon húzós lehet...

 

Előzmény: eastwest (149)
eastwest Creative Commons License 2011.11.03 0 0 149

Nekem 2 literes benzinesem van. Fogyasztása vegyes használatnál 9 liter, Bp.-i araszolásnál 10,5. Megpakolva autopályán ~140-150-es tempónál 9,5. Nem olyan rossz a dízelhez képest.

 

Érdeklődöm, hogy valaki chiptuninggal próbálta már az x-trail fogyasztását csökkenteni. És ha igen sikerült?

Előzmény: fdoki (148)
fdoki Creative Commons License 2011.11.02 0 0 148

Hahó!

A Te fogy.értéked vmivel jobb mint a mi "újsütetű" autónké: 2 felnőtt+nulla cucc síkon,autópálya is síkon,max.törvényes ut.seb.: az első 1000 km-n (ami az autóban állítólag/talán a 91.ezer) 8,73 l/100 km

Ez jó esetben csökkenhet/javul6:ugyanis a befecsk.fúvókákat összekötő vezeték néhány tömítését cseréltük,mert az üzemanyag szivárgott ezen helyeken...

Előzmény: Abrash (147)
Abrash Creative Commons License 2011.11.01 0 0 147

friss fogyasztási adatom:

 

8.75 liter

 

140 utazótempó, kanyarós hegyi autópálya, 5 ember, tele a puttony hátizsákkal és sziklamászó cuccal

a kocsi 145e-nél tart

Előzmény: fdoki (140)
fdoki Creative Commons License 2011.10.30 0 0 146

Igen,ezek a telekjárók érdemben kiterjeszt(het)ik az autóval megközelíthető helyek körét.

Mi a dél-keleti (Vihar)sarokban lakozunk. A hely fekvésének talán 1etlen előnye,h a Bihari-hegyek,a Partium és Erdély-ország elérhető távolságra van. No,oda sem való "polgári" autó...

Ebben a műfajban nálam is cs a szögletesebb (a Nissan tervezőit azért finoman szólva inspirál6ta a LR Freelander formája az X-Trail megrajzolásakor) autók jöhettek szóba,a másik nálam is a Gr.Vitara lehetett volna. Az állandó összkerék-hajtás nekem is felesleges lenne,de én az árakban nem érzékeltem lényeges különbséget.

Mi túra v. hegyi bringával "természetjárunk" Alapszintű off-road képességű autóval hosszas közúti tekerésektől kímélhetjük meg magunkat: ezzel közelebb mehetünk/vihetjük 2kerekűinket majd a terephez...

Előzmény: Transzformátor (145)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.30 0 0 145

A korábban belinkelt oldal már nem jön be.85kHUF környékén van valeo kuplungszett.A hobbim a természetjárás,van szőlőhegy is ahova a Toledóval nem merek felmenni(több helyen leérne valószínüleg az alja).Bátyám horgászik,a tanyájára még sohasem mentem ki saját autóval mert nem mertem stb. stb....Szeretnék egy olyan autót,amivel ki tudnám terjeszteni a lehetőségeimet.Van neki filozófikus jellege is,természetszerető emberként az autómon is láttszon a törekvésem.Igazából nem is kellene az összkerékhajtás,de ha már veszek akkor összkerekes lesz.Nézegettem a szabadidőautókat és az utolsó körben az X-trail 2,2DCI(2001-2007)és az ötajtós 1,9DDIS Grand Vitara(2005-) van bennt.De a Grand hajtásrendszerét végképp nem használnám ki,meg valamivel drágábbak az X-trail-nél(az én általam nézett tartományban).Most ezek miatt is a legesélyesebb az X-trail.

Előzmény: fdoki (144)
fdoki Creative Commons License 2011.10.30 0 0 144

Tényleg,Te miért erre a típusra gyúrsz?

(alább saját fotó két évvel ezelőttről)

 

Előzmény: Transzformátor (143)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.29 0 0 143

A Népitéletet olvastam korábban,de az A5 teszt még új volt.Köszi.Mutatok egy linket,én itt néztem a kuplungszettet(itt nem volt sok különbség a Toledó és az X-trail között).Persze nem tudom mennyire valós ez az ár,meg van-e náluk készeten:http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx 

Előzmény: fdoki (142)
fdoki Creative Commons License 2011.10.29 0 0 142

Igen,más lehet mint a Rönyó 2,2-ese. Ezen franc márka szervízében dolgozó ismerőstől érdeklődtem vásárlás előtt,ő is ezt mondta.

Az alkatrészrész árak minden made in Japan autóhoz húzósak -különösen a gyáriak.Még jó,h van Nipparts és Japanparts utángyártott szortiment hozzájuk. Már ami van.

Konkrétan a kuplung-szettet illetően abszolút naprakész vagyok:az enyémen(állítólag,bár nem biztos,h elhiszem ezt a szerelőnek -mert kiszerelés nélkül ez max.vélemény lehet)

talán hamarosan cserélni kell. Tehát a leg"alacsonyabb" ár volt a 7en(aktuális Ft árfolyamon)

a Valeo(made in Spanyolország)cucca:108E peták a komplett szett... Plusz a beszerelés munkadíja.

Vásárlás előtt olvasd el pl.:

http://nepitelet.hu/autok/nissan/x-trail_2001/nissan_x-trail_2.2_dci_comfort_plus/

vagy

http://www.a5.hu/cikkek/3/18492.shtml

 

Előzmény: Transzformátor (141)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.28 0 0 141

Szia.Köszönöm a fontos információkat.Legalább vásárláskor nem kell vezérműszíjcserével foglalkozni.Akkor ez a motor mégis különbözhet a 2-ik generációs Lagunákban lévő 2,2DCI-től.Az alkatrészárakat nézegettem én is, nem voltak nagy különbségek jelenlegi autóm,és az X-trail között.Pl:kuplungszett.

Előzmény: fdoki (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!