A Woody Allen film címére hajazó poszt-cím és ahogy írt ez a fickó 6ározottan szellemes, a tudnivalók hasznosak.
Másrészt ezek szerint- ott is gyakorta hasonlóan viselkednek a szerelők mint Mo-n...
"hate -- having dealer monkeys diagnose, as it takes hours and hours for them to dirty up the inside of my car, change all my radio presets, go through my trunk and glovebox and grease up the doorhandles and hood before they wander over and say, "Well, it's fine now." Noooo thank you."
Hát,kicsit én is fázok az esetleges költségektől...
Az 1es fokozat(gázadás nélkül alapjárat elviszi az első két fokozatban az autót) ennél is nagyon "rövid" -üresen v. vontatmány nélkül 2esből is simán lehet indulni,de nem akarom a kuplungot oktalanul gányolni.
A 6. fokozat kellően "hosszú",saját km-óra 140-es állásánál(navi-val mérve ez 131 km/h) 2600/min a ford.szám.
Hmm,ezt a motort a japánok (ha jól tévedek az X-Trail II. 2,0d 162LE motorja már full Renault-cucc) úgy tűnik nem takarékosságra hangolták...
Az Otto-elvű(benzines)motor az X-Trail I-ben picit nagyobb teljesítményű
(140 LE versus 136 LE)mint a Diesel-elvű,a forgatónyomaték(rezonancia és hang is) azonban nagyobb az öngyújtósban ill. teljesen más a ford.szám/nyomaték karakterisztika.
Távoli ismerős 2,5-ös automata váltós benzinest(gázosítva) hajt,ő arra esküszik.
Ezzel a fogyasztással talán 1ütt tudunk majd élni,városban pedig gyakorlatilag cs elvétve fogjuk használni. Ugyanis bent (síkvidéki mezőváros) bringával járunk.
Az előző télen összesen 11 nap volt,amikor nem lehetett 2kerék-1 nyomon haladni,és amúgy is rutinos 4évszakos kerekesek vagyunk.
nekem ez az első dízelem, lekopogom, eddig jól muzsikál ;)
A turbóval kapcsolatos típushiba + a common rail dízeleknél jellemző üzemanyagminőség-érzékenység eleinte aggasztott, de igyekszem figyelni fokozott terhelés után a motor leállítására és próbálok mindig minőségi üzemanyagot tankolni. Ha ennek ellenére megadja magát a motor, ígérem itt jelezni fogom. Most 63e km-nél tart és nincs vele gond
Én is gondolkodtam dízelen, csak a dízelhez kapcsolódó meghibásodások szervízköltsége, és a kedvezőbb ár miatt döntöttem a benzines mellett.
Nekem elegendő a 140le, indulásnál komótosabb amíg fel nem váltok, de ez gondolom a rövid egyes fokozat miatt van, utána jól megy. dízel x-trailt nem próbáltam még.
Ha lesz tapasztalatom a fogyasztásról megpakolva hegyi utakon, akkor azt megírom.
alábbi oldalon néztem a gyorsulásokat: allcardetails.com. 2.0 11,3s, 2.2D 11,5s alatt éri el a százas tempót, tehát kb. egyforma.
1ik kollégám rendszeresen jár Erdélybe a 2,0-es benzines X-Trailjével és ijesztő fogyasztási adatokról számol be.Mármint full megpakolt(tetőbox is)autóval hegyi utakon -és úgy a motor erejét is kevesli.Nem akarok abba a hibába esni,h vmilyen szempontból negatív dolgot állítok vmiről,amit nem ismerek(mármint ezen típus benzinmotorosának viselkedését/fogyasztását) -de befolyásolt a döntésben(mármint h Diesel-motorost vegyek). Ugyanis mi is sok cuccal(tetőbox is)tervezünk hegyi túrákat+valszeg futót is fogunk húzni(bringák+ez-az).
Persze nyilván gázolajból is több fog fogyni,mint az eddigi "gyógy" használat során.
Csak nehogy költeni kelljen erre a motorra,mert az nagyon húzós lehet...
Nekem 2 literes benzinesem van. Fogyasztása vegyes használatnál 9 liter, Bp.-i araszolásnál 10,5. Megpakolva autopályán ~140-150-es tempónál 9,5. Nem olyan rossz a dízelhez képest.
Érdeklődöm, hogy valaki chiptuninggal próbálta már az x-trail fogyasztását csökkenteni. És ha igen sikerült?
A Te fogy.értéked vmivel jobb mint a mi "újsütetű" autónké: 2 felnőtt+nulla cucc síkon,autópálya is síkon,max.törvényes ut.seb.: az első 1000 km-n (ami az autóban állítólag/talán a 91.ezer) 8,73 l/100 km
Ez jó esetben csökkenhet/javul6:ugyanis a befecsk.fúvókákat összekötő vezeték néhány tömítését cseréltük,mert az üzemanyag szivárgott ezen helyeken...
Igen,ezek a telekjárók érdemben kiterjeszt(het)ik az autóval megközelíthető helyek körét.
Mi a dél-keleti (Vihar)sarokban lakozunk. A hely fekvésének talán 1etlen előnye,h a Bihari-hegyek,a Partium és Erdély-ország elérhető távolságra van. No,oda sem való "polgári" autó...
Ebben a műfajban nálam is cs a szögletesebb (a Nissan tervezőit azért finoman szólva inspirál6ta a LR Freelander formája az X-Trail megrajzolásakor) autók jöhettek szóba,a másik nálam is a Gr.Vitara lehetett volna. Az állandó összkerék-hajtás nekem is felesleges lenne,de én az árakban nem érzékeltem lényeges különbséget.
Mi túra v. hegyi bringával "természetjárunk" Alapszintű off-road képességű autóval hosszas közúti tekerésektől kímélhetjük meg magunkat: ezzel közelebb mehetünk/vihetjük 2kerekűinket majd a terephez...
A korábban belinkelt oldal már nem jön be.85kHUF környékén van valeo kuplungszett.A hobbim a természetjárás,van szőlőhegy is ahova a Toledóval nem merek felmenni(több helyen leérne valószínüleg az alja).Bátyám horgászik,a tanyájára még sohasem mentem ki saját autóval mert nem mertem stb. stb....Szeretnék egy olyan autót,amivel ki tudnám terjeszteni a lehetőségeimet.Van neki filozófikus jellege is,természetszerető emberként az autómon is láttszon a törekvésem.Igazából nem is kellene az összkerékhajtás,de ha már veszek akkor összkerekes lesz.Nézegettem a szabadidőautókat és az utolsó körben az X-trail 2,2DCI(2001-2007)és az ötajtós 1,9DDIS Grand Vitara(2005-) van bennt.De a Grand hajtásrendszerét végképp nem használnám ki,meg valamivel drágábbak az X-trail-nél(az én általam nézett tartományban).Most ezek miatt is a legesélyesebb az X-trail.
A Népitéletet olvastam korábban,de az A5 teszt még új volt.Köszi.Mutatok egy linket,én itt néztem a kuplungszettet(itt nem volt sok különbség a Toledó és az X-trail között).Persze nem tudom mennyire valós ez az ár,meg van-e náluk készeten:http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx
Igen,más lehet mint a Rönyó 2,2-ese. Ezen franc márka szervízében dolgozó ismerőstől érdeklődtem vásárlás előtt,ő is ezt mondta.
Az alkatrészrész árak minden made in Japan autóhoz húzósak -különösen a gyáriak.Még jó,h van Nipparts és Japanparts utángyártott szortiment hozzájuk. Már ami van.
Konkrétan a kuplung-szettet illetően abszolút naprakész vagyok:az enyémen(állítólag,bár nem biztos,h elhiszem ezt a szerelőnek -mert kiszerelés nélkül ez max.vélemény lehet)
talán hamarosan cserélni kell. Tehát a leg"alacsonyabb" ár volt a 7en(aktuális Ft árfolyamon)
a Valeo(made in Spanyolország)cucca:108E peták a komplett szett... Plusz a beszerelés munkadíja.
Szia.Köszönöm a fontos információkat.Legalább vásárláskor nem kell vezérműszíjcserével foglalkozni.Akkor ez a motor mégis különbözhet a 2-ik generációs Lagunákban lévő 2,2DCI-től.Az alkatrészárakat nézegettem én is, nem voltak nagy különbségek jelenlegi autóm,és az X-trail között.Pl:kuplungszett.