Keresés

Részletes keresés

QQQQQQ Creative Commons License 2001.03.01 0 0 298
Nem tul szellemes, de sajnos igaz.
Előzmény: NemesMedves (297)
NemesMedves Creative Commons License 2001.03.01 0 0 297
Első hozzászólásnak nem túl szellemes. :)
Előzmény: QQQQQQ (296)
QQQQQQ Creative Commons License 2001.03.01 0 0 296
Kati nénit elviszik, beolvasztják, és ágyút öntenek belőle.
Előzmény: NemesMedves (285)
Brunyka Creative Commons License 2001.02.24 0 0 295
Trooper, tény, hogy én is sokkal, de sokkal szívesebben laknék vhol máshol.... de néha elgondolkozom azon, hogy nem unnám-e meg ugyanúgy azt az adott helyett 20 év alatt (születésem óta lakom itt).
Különben, te hova költözél szívesen?
Előzmény: trooper (294)
trooper Creative Commons License 2001.02.24 0 0 294
Bár azt meg kell mondanom, hogy Fészkesfehérvárt én sem tartom egy nyűzgő világvárosnak...
ezt nem mondod komolyan. eleg, ha ranezel a topicra. havonta ketszer beleszolnak nehanyan, es annyi. detto olyan mint a varos. unalmas, punnyadt, ocska. utalok itt lakni!
trooper
Előzmény: Brunyka (293)
Brunyka Creative Commons License 2001.02.24 0 0 293
Sziasztok! Jelentkezem, mint tősgyökeres fehérvári.
A pangás mély szomorúsággal tölt el... :-((
Bár azt meg kell mondanom, hogy Fészkesfehérvárt én sem tartom egy nyűzgő világvárosnak...
NemesMedves Creative Commons License 2001.01.25 0 0 292
Hát, attól én is rosszul vagyok, hogy mindig botrányokkal kerülünk a központi médiákba.
Persze arról is lehet vitatkozni, hogy van-e valami, vagy nincs. És miért ez a véleménye az itt lakóknak.
Előzmény: IST (291)
IST Creative Commons License 2001.01.25 0 0 291
Szerintem ez azért van, mert nem nagyon történik itt semmi. Jó, tudom, hogy ez így nem teljesen igaz...
Előzmény: NemesMedves (289)
Sobbacs basa Creative Commons License 2001.01.25 0 0 290
A fertályosnéni az nagyon szeretnivaló, és jó helyen is van.
Előzmény: NemesMedves (287)
NemesMedves Creative Commons License 2001.01.25 0 0 289
Ne mondj ilyent, hogy nem te vagy a megszólított!!
1. ez egy nyilvános hely
2. szomorú vagyok, hogy , bár Fehérváron elég sok internetfelhasználó van, sajnos nagyon gyér a topik látogatottsága. Mintha az itt éloket nem nagyon érdekelnék az események.
Előzmény: IST (288)
IST Creative Commons License 2001.01.25 0 0 288
Sziasztok!
Bár nem én vagyok a megszólított, de nekem tetszik. Végre egy olyan szobor, amiről mindenkinek ugyanaz jut az eszébe. Amúgy először én is este láttam, egy pillanatra élőnek véltem a sötétben :-)))
Előzmény: NemesMedves (287)
NemesMedves Creative Commons License 2001.01.25 0 0 287
És, tetszik?
A helyi hivatásos muvészek nem nézik jó szemmel, hogy egy tulajdonképpen amator alkotó szobra kerülhet köztérre.
Én kedvelem az ilyen "tömegben elvegyülo" szobrokat.
Előzmény: Sobbacs basa (286)
Sobbacs basa Creative Commons License 2001.01.25 0 0 286
Aznap este (úgy 11 tájban) láttam először, amikor lerakták. Nem volt senki az utcán csak mi ketten...:))
Amúgy a következő napi FMH-ban azt írták, hogy a Műemlékvédelmi Hivatal nem adott rá csak ideiglenes engedélyt (egyelőre). Mindenkit kérnek, hogy írja meg a véleményét és dobja be a Szent István Műv. Ház. kapujánál illetve a Polgármesteri Hivatalnál lévő ládikóna.
Bezzeg a védőtető egyből megkapta az engedélyt, sőt a Hivatal kikötése volt, hogy tető az márpedig kell...
Előzmény: NemesMedves (285)
NemesMedves Creative Commons License 2001.01.25 0 0 285
A "Kati nénit" láttad már?
Sobbacs basa Creative Commons License 2001.01.09 0 0 284
Nekem a dátum volt új.
Arról tudtam, hogy lesznek valamikor új tervváltozatok.
Előzmény: NemesMedves (282)
Sobbacs basa Creative Commons License 2001.01.09 0 0 283
Nekem a dátum volt új. Arról tudtam, hogy lesznek valamikor új tervváltozatok.
Előzmény: NemesMedves (282)
NemesMedves Creative Commons License 2001.01.09 0 0 282
Ez mennyiben új hír? Kb. egy hónapja volt kuratóriumi ülés, ezek akkor, ott voltak hallhatók. Valami új dologról tudsz?
NemesMedves Creative Commons License 2001.01.09 0 0 281
Ez mennyiben új hír? Kb. egy hónapja volt kuratóriumi ülés, ezek akkor hangoztak el.
Sobbacs basa Creative Commons License 2001.01.09 0 0 280
A Nemzeti Emlékhely új tervei január végétől lesznek megtekinthetőek (ld az alábbi hírt):

Javaslatok a székesfehérvári Nemzeti Emlékhelyet befedő szerkezetre
Jínuár 15-ig legalább öt elképzelést fog javasolni egy szakmai konzílium Székesfehérvár városvezetésének és az emlékhely kuratóriumának. (archilink.hu)
Az Országos Műemlékvédelmi Hivatal (OMvH) elnöke, Cselovszki Zoltán úgy véli, hogy az OMvH-nak már korábban is erőteljesen kellett volna fellépni a történelmi emlékek védelme érdekében a tető-botrány kapcsán.

A szakmai konzíliumnak tagjai azok a szakemberek is, akik eddig is résztvettek a királyi koronázási és temetkezési hely állagmegóvási munkálataiban. Mint az OmvH elnöke kifejtette, a hivatal ragaszkodni fog néhány rögzített szándékához. Többek között ahhoz, hogy a romkertet feltétlenül védőszerkezet védje az időjárás viszontagságaitól. Ez azt jelenti, hogy a területen biztosan állni fog egy építmény. Az
azonban, hogy egy tető, vagy egy oldalfalas építmény fogja védeni a leleteket, az a javaslatoktól és a Nemzeti Emlékhely kuratóriumának döntésétől is függ. Nem támogatják egy új tervpályázat kiírását, de a meglévő tetőszerkezet alapjainak elbontását sem engedélyeznék, mert a munkák a romok további pusztulásával járna.

Az már most is látszik, hogy az elhúzódó munkálatok könnyen felemészthetnek további 30-40, de akár több mint százmillió forintot is. A romkert közelében január végétől információs iroda is működik majd, ahol az elképzeléseket makettek és számítógépes látványtervek mutatják be. A lakosság informálása mellett itt várják a civil visszajelzéseket is.

corinfar Creative Commons License 2000.11.23 0 0 279
Új áruházat építene az Auchan


A Delphin Sajtóügynökség értesülései szerint terjeszkedni kíván az Auchan. A francia cég egy székesfehérvári ipari park kezelőjével, a Loranger Rt-vel írt alá október 27-én megállapodást arról, hogy a Sóstó Ipari Parkban megvásárolnak egy 20 hektáros területet az új áruház számára. A szerződés csak akkor lép életbe, ha a város megadja az építési engedélyt a vállalatnak. A beruházásról részleteiről már tárgyalnak az önkormányzattal, a pontos részleteket kb. három hét múlva hozzák nyilvánosságra.

IST Creative Commons License 2000.11.15 0 0 278
Persze, csak éppen otthon van, szóval asszem csak péntekre lesz meg az eredmény. Ha jól emléxem, akkor arról szól a cikk, hogy mennyi mindent fognak mindjárt építeni a városban. Egyébként nézd meg az index.datatrans.hu-t, lehet, hogy ott is fenn van valamilyen formában.

IST

Előzmény: corinfar (277)
corinfar Creative Commons License 2000.11.15 0 0 277
Nem láttam a Hírlapot. Meg tudod nézni konkrétan?
Előzmény: IST (276)
IST Creative Commons License 2000.11.15 0 0 276
Asszem a tegnapi Hírlap megerősítette a hallomásodat. Legalábbis írtak benne egy új hipermarketről, ami a Philips környékén fog épülni. Bár nem nevezték meg, hogy melyik multi építi.

IST

Előzmény: corinfar (275)
corinfar Creative Commons License 2000.11.13 0 0 275
Állítólag a Philips környékén az M7-esnél lesz. Többet nem tudok. De az egész nem biztos. Csak hallomás.
Előzmény: IST (274)
IST Creative Commons License 2000.11.13 0 0 274
Igen? Na most ezzel jól megleptél. Kíváncsi vagyok, hogy mekkora lesz. Más kérdés, hogy megéri-e nekik a dolog. Na és melyik határában építenék fel?
Én meg azt hallottam, hogy a Tesconál McDonald's fog épülni. Bár ez nagyon-nagyon csak hallomás. Szerintem az Interspar mellé kár volt tenni egyet, inkább a 8-as út mellé kellett volna rakni a Tesco közelébe, mint ahogy (esetleg) most tervezik.

IST

Előzmény: corinfar (273)
corinfar Creative Commons License 2000.11.13 0 0 273
Állítólag Auchan hipermarket épül Fehérvár határában. Ki tud erről valamit?
FRODO Creative Commons License 2000.10.27 0 0 272
Kedves fehérváriak!

Szeretném a segítségeteket kérni.
December hónapra, a karácsonyi vásár idejére keresünk albérletet. Legalább 2 szoba kellene, vagy egy 2szobás lakás. Főbérlő nélküli lenne jó, de végülis főbérlős sem gond, mert reggeltől-estig dolgozni fogunk, nem nagyon fogja látni a pofánkat. Ami fontos: bútor, fűtés, fürdési lehetőség.
Ha tudtok valamit, értesítsetek akár itt, akár emilen keresztül!

Előre is ezer hála és köszönet!

-Gee- Creative Commons License 2000.10.27 0 0 271
Az Szfvlist-en írta valaki az Átriumról: Tipikus VDSZ bolt. (Vegyél Drágán SZart)

Gy

Előzmény: corinfar (269)
longmann Creative Commons License 2000.10.26 0 0 270
Mert keleti cuccok nyugati arakon nem mennek. Szerintem eleg nyomi a valasztek. Majdnem mindig kongott az üressegtöl, ha bementem.
Előzmény: corinfar (269)
corinfar Creative Commons License 2000.10.26 0 0 269
A legújabb, hogy bezár a Átrium (volt Centrum) áruház. Pedig 6-7 éve újították fel teljesen. Nem értem, miért nem megy egy abszolút központi fekvésű áruháznak az üzlet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!