Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 892
Az egész hóbelevanc, ami a kerítésen belül van.
Előzmény: LeX (889)
iM Creative Commons License 2005.03.22 0 0 891
:-)))
Előzmény: Volt tüzér (888)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.22 0 0 890

Urak! a Pilist vállalom,

 

Engem is érdekelne!

Előzmény: Volt tüzér (884)
LeX Creative Commons License 2005.03.22 0 0 889
Bocsi! :)
Szóval láttam a 4 indítóállás helyét. Csak tunnám akkor mi az a tüzelőállás...
Előzmény: Volt tüzér (888)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 888
Kedves LEX! A másoik oldalon az egyik kollégát már kénytelen voltam eligazítani, megteszem Veled is. Bián is csak egy tüzelőállás volt. Volt viszont négy indítóállás. Nem mindegy. Irgum - burgum!
Előzmény: LeX (887)
LeX Creative Commons License 2005.03.22 0 0 887
Szeretnék csatlakozni a túrá(k)hoz, ha lehet!

Vasárnap feltekertem a biai bázisra. A HÁP és a 4 tüzelőállás könnyedén meglett, de a többi építményről csak fantáziálni tudtam...
Előzmény: Volt tüzér (884)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 886
Off. Mail ment. On.
Előzmény: mezenguz (885)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 885
Helló!

Volt tüzér!

..már csak időpont-egyeztetés kell,hogy minden érdeklődő ráérjen..rád gondoltam,mint idegenvezető,kösz,hogy vállalod a lelkes amatőrök kalauzolását..:))
Előzmény: Volt tüzér (884)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 884
Urak! a Pilist vállalom, sőt az általam ismert - leginkább közepes rakéta osztályok területét. A 11. dandárnál és a 104. ezrednél valamennyi helyen voltam.
Előzmény: mezenguz (881)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 883
M62 265!

..az sem lenne rossz,úgysem jártam Kunmadarason vagy 10 éve..mondjuk akkor nem igazán a repülőtér miatt(udvarlás),sőt egy volt főiskolai évfolyamtársam is ott lakott anno..
Előzmény: M62 265 (882)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 882

Hát, a másik topicban olvasottak alapján Volt tüzért kellene megkérnünk idegenvezetésre...

Tabról még a topic elején írta vki, hogy egy részét megvették, tavasszal terveznek építkezni.

Esetleg még Matiz ötlete alapján Kunmadaras?! Valszeg nem őrzik.

 

Előzmény: mezenguz (881)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 881
Helló!

M62 265!

..ezzek szerint"alma" a dolog...valami másik ötlet:Tab,Császár?
..esetleg hegyi túra...persze,ha lenne egy idegenvezetőnk,mondjuk Pilis-tető..vállalná valaki hozzáértő a kalauzolást:..?
Előzmény: M62 265 (880)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 880

Sziasztok!

 

Nagytevel: néhány évvel ezelőtt a bázist megvásárolta egy Rozsnyai nevű hölgy (aki a valamikori OTP vezetőjének lánya), majd hamar eladta egy másik cégnek. A területet szeretnék hasznosítani, évek óta adnak építési engedélyeket, de elvileg még nem épült semmi. Az önkorm.nál. úgy tudják, a terület még nincs hasznosítva, de minden bizonnyal őrzik.

A férfiből, akivel az önkormányzatnál beszéltem, kb. ennyit lehetett kiszedni. Viszont meg sem lepődött, mikor a bázisról fagattam. Úgyhogy ennyit arról, hogy "turistalátványosság" lenne a hely...

 

iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 879
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 878
Azért azt se felejtsd el, hogy a TÁS kb. 25 éve megszűnt, ráadásul ezen a területen még nem voltak beton szakaszfedezékek. Több háznál az volt az érzésem, hasznosították, amit ott találtak.

im
Előzmény: Volt tüzér (876)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 877
Igen, egy friss turista térkép. És az aktív katonai területek is rajta vannak (habár a Börzsönyben azok éppen inaktívvá váltak).

im
Előzmény: Volt tüzér (876)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.21 0 0 876
Ez turista térkép mi? Érdekes, ezek le merik rajzolni a katonai objektumot is, nem úgy, mint a katonák. Az egyébként meglep, hogy mennyire benőtték a házak a területet. Akármelyik elhagyott területet megnézed, egyik sem volt ennyire hasznosítva. Esetleg némi gazdasági dolog. De hogy hétvégi házak? Látszik, hogy az az osztály az eldugott volta mellett szép helyen volt.
Előzmény: iM (875)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 875
Itta térkép is:

iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 874
Itt a rajz:

iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 873
A magassági ponttól nyugatra volt a tüzelő állás. Mindját teszek fel én is térképet, meg rajzot, csak szkennelnem kell.

im
Előzmény: Volt tüzér (871)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 872
Nálad a pont, indító állásokat kellett volna írnom: körbejártam a tüzelőállást, ahol az indítóállásoknak kellett lenni.

im
Előzmény: Volt tüzér (870)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.21 0 0 871
A másik oldalra ugyan már felraktam, de itt van mégegyszer. A számozott magassági ponton volt a tüzelőállás. Ott hirtelen az volt a legmagasabb. Kissé távolabb ugyan volt magasabb pont is, de az nem a főirány volt. Na most ezen a térképen az objektumot semmi nem jelzi, de a katonai térképeken ugyebár minden rajta van, csak a katonai objektumok nem.
Előzmény: iM (869)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.21 0 0 870

"Körbejártam azt a területet ahol a tüzelőállások lehettek,"

Vagy valamit félreértettem? Bár ha indítóállásokat akartál írni, akkor...

Előzmény: iM (869)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 869
Szó sincs két tüzelő állásról. Én egy TÁS-ról, egy technikai területről, egy laktanya részről és a lakótelepről beszélte. Az érdekes az, hogy a lakótelep, a laktanya és a technikai terület egy kerítésen belül volt, míg a TÁS egy másik kerítésen belül.

A Veres könyvben az van, hogy az "A" területen volt a TÁS, a 6 indító állással, az irányító rendszer állásával és a szállító-töltő gépkocsik fedezékeivel. Ezeket mind földhányás védte. A "B" területen volt a "7-es" épület, a laktanya és a lakótelep.

És ezt így is találtuk meg. Haladva a terület felé déli irányba, jobb oldalon fenn a dombtetőn az "A" terület. Ezt beton kerítés vette körül, ma már csak az oszlopok vannak meg, de jól követhetők. Ezen e területen csak beton alapokat találtam, amin faházak lehettek, egy volt felvonulási épületet, egy őrtorony maradványt, és egy csomó olyan dolgot, ami földsánc lehetett, de benőtte az erdő, beomlott. Ennek a területnek egy részét már beépítették hétvégi házakkal. Itt találtam egy domboldalba bevezető, kis helyiségben végződő valamit.

Ennek a területnek a déli oldalán van egy kettős kapu maradványa, majd attól délre egy újabb kettős kapu. A kettő között huszon méter a távolság. Itt kezdődik a technikai terület. Nagy vaskapu van rajta és még áll a 2,5 méteres beton kerítés. Egy garázssornak kinéző épület, egy másik épület, egy harmadik magas kéménnyel van ezen a részen. Ezután egy nagyon elvadult terület következik, egy beton oldalú fedezék és egy őrtorony maradványa. Mindjárt utána már a kerítés. Lőszer raktáros múltam azt súgja, itt volt a lőszer raktár. A garázssortól keletre mindenféle épület van (laktanya), majd egy úttal elválasztva a lakóépületek.

A kéményes épület, a laktanya rész és a lakóépületek között egyszerűen olyan kicsi a terület, hogy ott a tüzelőállás el nem férhetett, ráadásul a dombtól és a lakóépületektől nem lehetett volna kilövés és a radarok is teljesen le lettek volna árnyékolva.

Megpróbálom lerajzolni (bár az borzalmas lesz) és a rajzot feltenni.

im
Előzmény: Volt tüzér (866)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.21 0 0 868
Helló!

Matiz!

..vagy,ha olyan a bérlő,mint Szabadszálláson,hogy csak annyit kér,ha elmentek,akasszátok be a kaput...már,ha ezen van mit beakasztani..:))
Előzmény: Törölt nick (867)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 867
Megpróbálom.
Egy tapasztalat: ha a bejáratnál próbálkozol, laposkúszásban elhajtanak...ha bemész hátul a foghíjjas kerítésen, a kutya nem törődik veled....ki érti ezt? :)
Előzmény: Hpasp (860)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.21 0 0 866

Na várj csak!

Ott csak egy tüzelőállás volt. Volt egy Technikai terület, ahol általában együtt volt a telephely, a gépjármű műhely és a 7-es épület, és volt a tüzelőállás. Itt volt az egésznek a közepén a harcálláspont (általában egy kis épületke), mellette az SZNR állása (egy kicsit mélyebb gödör, amiben a nagy kabinok voltak, meg egy dombocska a PAA kabinnak) körbevéve egy kis földhányással, körülötte meg 6 darab indítóállvány fedezék. De ezek nem egy sorban voltak, hanem egy kb. 25 méter sugarú körben elosztva. Volt ezen felül három szakaszfedezék, lokátor fedezék, meg esetleg némi raktár. De csak egy tüzelőállás volt.

Előzmény: iM (862)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 865
Szia!

Az a rész amit használnak ma is, az teljesen rendben van. Amit nem használnak, az nem le, hanem teljesen elpusztult.

Ezt a tüzelőállást azt hiszem még a 80-as évek elején hagyták el, ami már 25 év. Ráadásul itt még faépületek voltak, ami könnyebben pusztul. A terület egy részén hétvégi házak épültek, így ott mégjobban eltűntek a nyomok.

im
Előzmény: mezenguz (863)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.21 0 0 864
...a link lemaradt:kep.tar.hu/mezenguz/50010146
Előzmény: mezenguz (863)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.21 0 0 863
Helló!

iM!

..hasonló lehet Szabadszálláshoz ezek szerint,az is lepusztult,még január elején voltunk ott(meg a kunszentmiklós-kunbábonyi volt orosz lőtér tornyánál),ha gondolod,nézz be ide:

Előzmény: iM (862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!