Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 204
Ha nem haragszol, a Hetek-et idézni majdnem olyan, mintha Gondola-t vagy hasonlót idéznél. Az ATV esti 700-as klubját is szorgalmasan nézed?
Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 203

Kösz. Ismét tanultam valamit.

 

Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 202

Amikor az amerikai és világközvélemény Irak lerohanása előtti lélektani megdolgozása folyt, Szaddam Husszeint rendszeresen azonosította az amerikai propaganda Nabukadonozorral (meg persze Hitlerrel, ahogy az minden "bad guy" estében kötelező). Ennek azért volt különleges fontossága, mert az amerikai fundamentalista (ún. "evangéliumi") keresztények teljesen magukénak vallanak minden ószövetségi utalást, jelenidejű párhuzamot és korántsem mellesleg igen komoly szavazóbázist és közvéleményformáló erőt képviselnek. Akár nálunk a hitgyülisek, akik szintén terjesztették ezt a párhuzamot. Babilónia és Perzsia a két ősi ellenség.

 

Egyiptom, Szíria, Irak, Irán volt a "négy legyőzendő ellenség". Egyiptom és Irak már "megvan", Irán még áll, s valamennyire még Szíria is. Ám ez utóbbi már régóta igen óvatosan vesz csak lélegzetet.

Előzmény: Skatolo (187)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.09.30 0 0 197
Semmi, semmi, csak mashol is most jott fel a Hitgyuli, mint tema, es az o khm, 'elfogultsaguk'. Mindegy.
Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 195

Sima erőfitogtatás?

Nagaszaki 1945 aug. óta nem dobott le senki atombombát lakott területre, Tehát azóta erőfitogtatásra használják. Most is az folyik.

Előzmény: Törölt nick (184)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.09.30 0 0 193
'Hetek'-et olvasol? Nocsak, nicsak.
Előzmény: Törölt nick (192)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.09.30 0 0 190
Akkor meg nem is volt Szlovakia.
Előzmény: Skatolo (185)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 189
895-ben is, nem? :)
Előzmény: Skatolo (185)
Skatolo Creative Commons License 2009.09.30 0 0 187
A mai Iránnak annyi köze van az ókori perzsa birodalmakhoz mint a mai Egyiptomnak a fáraók országához.
Előzmény: Törölt nick (129)
Skatolo Creative Commons License 2009.09.30 0 0 185
A szlovákok szerint háromszor támadtuk meg őket: 1919-ben, 1939-ben és 1968-ban.
Előzmény: Törölt nick (138)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.09.30 0 0 183

Na most ez a ket pont raillik* az izraeliekre is, induljon ellenuk is haboru?

 

*sot, ok a kiirtast mar eleg regota attettek a gyakorlatba.

Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 179
Ha én azt mondom, hogy nem kedvelek valakit, az szerinted indok arra, hogy az illető szitává lőjjön engem? Persze úgy, hogy 120 kilós kigyúrt izomagyú bátyja közben ott áll mögöttem és fegyvert fog rám. Sőt, van amikor egyenesen ő végzi el a feladatot az öcsike kívánságára öcsike helyett.
Előzmény: Törölt nick (177)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.09.30 0 0 178

"Menjen oda, azt lakjon ott, akinek ez tetszik."

 

Megis milyen sokan kiakadnak, amikor ugyanez Izraellel kapcsolatban hangzik el :)

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 176
Szerinted ezért akarja megbombázni őket Izrael?
Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 174
Még a tegnapi nyelvészkedéshez: nem csupán stilisztikai, tartalmi különbség is van a két kifejezés között. A "meghódoltatás" nem jelent területi elfoglalást, a "meghódítás" ezzel szemben igen. Példával élve: Egyiptomot meghódoltatták, Irakot meghódították. Hihetetlenül gazdag a magyar nyelv pontosságában, árnyalataiban, kifejezőkészségében!
Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 173

Nekem már hosszú évek óta összeáll: úgy nevezik: Armageddon! Akkor meg fognak semmisülni Isten és Izrael ellenségei

 

Jehova tanúja vagy hitgyülis vagy?

Előzmény: NattyDread (147)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.09.30 0 0 171
Es ugye az iraki tamadas elozmenye az volt, hogy az USA penzelte Szaddamot, hogy megdontse a nem eppen amerikabarat Khomeinit...
Előzmény: Sic transit gloria mundi (153)
Orrtúró Creative Commons License 2009.09.30 0 0 170
"Mondjuk hogyha elolvasod Ahmadinezsád ENSZ-beli beszédét lehet, hogy picit átértékeled a fickót, és azt is megérted, hogy ami körülötte zajlik a nyugati sajtóban az legeslegelsősorban démonizálás, majd pedig gyűlölet."

En inkabb ennek a beszednek hiszek, s Aki ezeket mondja:



"21. És megmutatom az én dicsőségemet a pogányok között, és meglátják mindazok a pogányok az én ítéletemet, melyet cselekedtem, és az én kezemet, melyet rájok vetettem.
22. És megtudja Izráel háza, hogy én vagyok az Úr, az ő Istenök, attól a naptól fogva és azután.
23. És megtudják a pogányok, hogy az ő vétke miatt vitetett fogságra Izráel háza, mivelhogy elpártolt tőlem, s én elrejtettem orczámat tőle; azért adtam őt ellenségei kezébe, és hullottak el fegyver miatt mindnyájan.
24. Az ő tisztátalanságuk s bűneik szerint cselekedtem velök, és elrejtettem orczámat tőlök.
25. Azért így szól az Úr Isten: Most már haza hozom Jákób foglyait, és megkegyelmezek Izráel egész házának, s féltő szerelemre gyulladok szent nevemért.
26. És elfelejtik gyalázatukat és minden vétköket, melylyel vétkeztek ellenem, mikor laknak földjökön bátorságosan, és őket senki sem rettegteti.
27. Mikor visszahozom őket a népek közül, és egybegyűjtöm őket ellenségeik földjeiről, akkor megszentelem magamat bennök sok nép szeme láttára.
28. És megtudják, hogy én vagyok az Úr, az ő Istenök, ki fogságra vittem őket a pogányok közé, majd egybegyűjtém őket földjökre, és senkit közülök többé ott nem hagyok.
29. És többé el nem rejtem orczámat tőlök, mivelhogy kiöntöttem lelkemet Izráel házára, ezt mondja az Úr Isten."
Előzmény: Sic transit gloria mundi (163)
sajatvektor Creative Commons License 2009.09.30 0 0 169
Haboru a szokasos ertelemben nem lesz, de hogy a dustokat szarra fogjak bombazni nemsokara, az szerintem realis.
Callie Creative Commons License 2009.09.30 0 0 166

Mondjuk hogyha elolvasod Ahmadinezsád ENSZ-beli beszédét lehet, hogy picit átértékeled a fickót, és azt is megérted, hogy ami körülötte zajlik a nyugati sajtóban az legeslegelsősorban démonizálás, majd pedig gyűlölet.

 

Ahmadinedzsád az új kormányába kit nevezett ki hadügyminiszternek? Bizonyos Ahmed Vahidit, akit az Interpol 1994 óta köröz, mert egyike annak az öt embernek, akit egy Buenos Aires-i robbantással gyanúsítanak alaposan, amiben 85 civil halt meg.

 

De Ahminak ez nem visszatartó körülmény, hanem jó ajánlólevél a hadügyminiszterséghez. Nincs szükség a "démonizálására".

Előzmény: Sic transit gloria mundi (163)
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 165

Ha már... Irán és a nyelvtörvény!

 

Ajánlom figyelmedbe a fenti videót.

Köpködni is lehet utána, de előbb gondold végig!

Előzmény: Törölt nick (127)
Callie Creative Commons License 2009.09.30 0 0 164
Erre valami forrást, plíz.
Előzmény: Sic transit gloria mundi (156)
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 163

De nem érted, hogy itt olyan ember kezébe kerülhet atomfegyver, aki megsemmisítéssel fenyegeti Izraelt, ill. nyomós okunk van feltételezni, hogy a "szent cél" érdekében áldozatoktól sem riad vissza? Ha pedig ez történik, akkor abból mi sm tudunk kimaradni!

 

 

1.

Áhh, szerintem Irán nem teszi meg ezt a szívességet Izraelnek.

Mármint, hogy megtámadja őket.

Ez felérne egy Pearl Harbour-ral vagy egy 9/11-gyel. Tudjuk, hogy mindkettő előtt tudatában volt az amerikai kormány annak, hogy készül valami ellene. Az utóbbi esetben még az is elképzelhető, hogy tevékeny részese volt a folyamatoknak. Bár ez nem ennek a topiknak a témája.

 

 

2.

Azon kívül, hogy a nyugati sajtó úgy tálal minden Ahmadinezsád beszédet láttad a teljes szövegét ezeknek a megszólalásoknak, vagy csak a NYTimes és a Washington Post híreiből szemezgetsz.

Mondjuk hogyha elolvasod Ahmadinezsád ENSZ-beli beszédét lehet, hogy picit átértékeled a fickót, és azt is megérted, hogy ami körülötte zajlik a nyugati sajtóban az legeslegelsősorban démonizálás, majd pedig gyűlölet.

Előzmény: oculus (91)
NattyDread Creative Commons License 2009.09.30 0 0 162
Az egyik barátom családjának egy jó egzisztenciával rendelkező amerikai barátja nem sokkal 9/11 után halt meg úgy, hogy ötször szúrta szíven magát egy vadászkéssel. Valami infókhoz jutott egy általa felnyomott szerverről. Vannak érdekes öngyilkosságok.
Előzmény: Sic transit gloria mundi (156)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 161
Azt hiszem jo pelda valaszod arra, amire irtam.
Tok mindegy mi tortenik, mi mindig tudjuk kik miatt tortent.

Es az oroszok epp ezt a vegtlen sotet gyuloletet hasznaljak fel. Nincs mar messze, mikor gyermekeink ismet kotelezoen fognak oroszt tanulni az iskolaban.
Előzmény: Sic transit gloria mundi (159)
Callie Creative Commons License 2009.09.30 0 0 160

"viszont Magyarország már megtámadta Szlovákiát.

 

Hu, b+, igen régen érettségiztem, de erről nem tanultam. Segítenél, hogy mikor volt?"

 

Nem is olyan régen például a Sólyom hadtest rohamot indított a komáromi hídon keresztül, de a hős tót határvadászcsapatok megállították.

Előzmény: Törölt nick (142)
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 159

Azért nincs igazad, mert a muszlim előretörésnek és a töketlen európai bevándorlás politikának hatalmas mértékben a töménytelen liberalizmus az oka. Az SZDSZ szerint - mely Magyarországon úgy gondolja, hogy ő a liberálisok szószólója - pedig a mintaállam és egyben a követendő példa az USA.

Hadd ne mondjam, hogy a kereszténydemokrata-konzervatív kezdeményezést, mely szerint az EU alkotmányába fel kell venni a keresztény gyökerekre való utalást a liberálisok fúrták meg.

 

A Tótawék, a Gusztosok, meg a Kósánék pedig még mindig a Vatikántól féltik Európát. Ja, nem bocsánat tótawé a keresztényektől úgy álleszcuzámmen. Így elég nehéz összefogni a muszlim invázió megállítása mellett úgy egyébként.

 

Mondjuk én azzal szoktam vigasztalni magam, hogy meg fogja még élni a Gusztos Petya, hogy müezzin hívja őt imára, aztán majd "vatikán"-ozhat kedvére.

Előzmény: Törölt nick (56)
Callie Creative Commons License 2009.09.30 0 0 158

Másrészt viszont Irán nem támadott meg más országot,viszont Iránt már megtámadták.

 

Másrészt viszont az iráni rezsim évtizedek óta fegyverezi, instruálja és pénzeli a legerősebb terrorszervezeteket (Hezbollah, Hamasz, Al-Aksza satöbi), amelyek sokezer halottat termelnek évente Libanonban, Palesztínában, Irakban és szerte a világon; valamint szétzilálják ezen országok állami struktúráját, hogy később az iránihoz hasonló rendszerré alakítsák.

 

Sokkal férfiasabb volna, ha Irán egyszerűen nyíltan megtámadná őket - de nem, az irániak a sunyi, gyilkos terrorizmus útját járják.

Előzmény: Törölt nick (135)
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 157

Irán jelenleg 16 000-et működtet, a saját adatai szerint. Most meg már tesztelte a 2000 km hatótávolságú rakétáit.

 

Ennyi; nincs miről fecserészni.

 

 

Na, ez talán elég is lesz ahhoz, hogy az USA olyan mondvacsinált ürüggyel ne támadja meg Iránt, mint Irakot.

Bár nincsenek illúzióim, hogyha a Wall Street-nek nyereség kell, akkor attól tartok, hogy nekik Izrael feladása sem drága. Majd meglátjuk...

Előzmény: Callie (50)
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 156

Ot is voltak szakértők, hírszerzés, miegymás, oszt mi lett?

 

 

Ja, a fickó, aki pedig leleplezte a Bush-féle hazugságot, három nappal később öngyilkos lett. 25-ször hátbalőtte magát, majd felvágta az ereit...

Előzmény: Vajk (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!