Keresés

Részletes keresés

Rutin68 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 3931

Szia Szilisofor!

 

Megkérdezhetem, hogy melyik társaságtól bérelsz autót? Nagy cégeknél nem találtam olyat, amelyik engedi az átlépést az északi részre, de állítólag a helyi kis cégek bevállalják ezt.

Előzmény: szilisofor (3929)
szilisofor Creative Commons License 2018.02.23 0 0 3930

Sajnos a munkaidőm nekem nem olyan mint másoknak. Nálunk nincs hosszú hétvége így nagyon be kell osztanom mikor hova megyek.

Előzmény: boris73 (3926)
szilisofor Creative Commons License 2018.02.23 0 0 3929

Kedves Rutin68! Lehet félreérthető voltam.  A jelenlegi helyzetben van egy zöld vonal és semleges zóna. Viszont nem határnak tekintik mert bár őrzik és határőrök ellenőriznek de gyakorlatilag nincs elismerve önálló államként az Észak-Ciprusi köztársaság. Ezért se útlevelet kérnek hanem jó a személyi igazolvány is. Elvileg egy külön országba mehet át az ember de gyakorlatilag nem. 

Ami infókat kaptam a kölcsönzőktől  az van, hogy a biztosítás nem terjed ki az északi részre.  Viszont nem is tíltották az autó átvitelét csak a saját felelősséget hangsúlyozták. Annyit értelmeztem még, hogy az északi részen bérelt autót viszont nem engedik át a zöld vonalon.

Ezért Paphoson béreltem autót és két napra átmennék Észak-Ciprusra is. A kölcsönző nem emelt kifogást.

Előzmény: Rutin68 (3928)
Rutin68 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 3928

Kedves Szilisofor!

 

 "Ezért nem minősűl határátlépésnek ha Paphoson bérelt autóval átmész." Ezt a badarságot azért ne terjeszd, a zöld vonalat biztos viccből húzták és a határőrök is csak véletlenül őrzik a határt, továbbá ahogy boris is írja, a kölcsönző cégek nem javasolják a határátlépést a török részre, van amelyik kifejezetten tiltja is.

Előzmény: szilisofor (3925)
boris73 Creative Commons License 2018.02.22 0 1 3927

A legtöbb kölcsönző partnerünk nem engedélyezi vagy nem javasolja a határátlépést. A bérelt autóval így csak saját felelősségre lehet átmenni északra. A Ciprusi Köztársaság törvényei szerint az árban szereplő felelősség biztosítás és CASCO biztosítás ott nem lesz érvényes.

A határátlépéskor az északi oldalon lehetséges kötni az autóra biztosítást. Ennek az ára kb. 6-7 euró naponta.

Ha bármi történne az autóval északon a kölcsönző részére a bérlő továbbra is teljes felelősséggel tartozik az autóért és a biztosítóval (akivel a biztosítást északon kötötte) szükséges rendezni káresemény esetén az esetleges biztosítási kárt.

Továbbá műszaki mentés sincs északon a délen bérelt autókra. Ha bármilyen mentésre van szüksége szintén a bérlő felelőssége, hogy visszakerüljön az autó a kölcsönzőhöz délre.

 

Ezt kaptam a Görög részről 😂😂😂😂

Előzmény: szilisofor (3925)
boris73 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 3926

Helló, ezt már nem hiszem el! 😁 Valahol összefutunk egyszer?😉 

Itt az idei menetrendedem:

Jan-Barcelona

Feb-Marokkó

Marc- Ciprus

Apr- semmi😁

Maj- Santander

Jun-jul Marokkó

Aug- Fuerteventura

Szept- semmi😁

Okt- Jordaniat figyelem, mától áraz a Ryanair, nagyon szetetném😉

 

Szeptemberben tuti időtök lesz, mi Ciprusra a tavaszi szünetben megyünk, egy hónap múlva, március végén 5 napra. Még decemberben kibéreltem az autót, ki is fizettem, épp ideje utána nézni hogy átmehetek-e? 😁😁😁😁 Ha nem, az sem gáz, mert gyalog lehet, azt láttam. Arra nem volt időm, hogy megnézzem a Török részén is baloldalon kell közlekedni, vagy a hataron van valami fordító. 😎

Holnapután indulunk Marokkóba, ott meg majd megkerdezem mit lehet variálni a biztosítással, megírom majd.

 

 

 

Előzmény: szilisofor (3925)
szilisofor Creative Commons License 2018.02.22 -1 0 3925

Szia Borisz, itt is találkozunk? :)

Szeptemberben utazunk és megérdeklődtem. Át lehet menni a határon mert hivatalosan nem elismert az Észak-Ciprusi köztársaság. Ezért nem minősűl határátlépésnek ha Paphoson bérelt autóval átmész. Amúgy én is ott béreltem. Viszont ha Észak-Cipruson bérelnél járművet azt nem vihetnéd át mert ott nem tudsz a szigetre kiterjedő biztosítást kötni.

Előzmény: boris73 (3924)
boris73 Creative Commons License 2018.02.22 -1 0 3924

Sziasztok. Bérelt autóval át lehet menni a két rész között? Semmi utalást nem találok a rentalcars-on. A ciprusin béreltem, Paphoson.

 

volt.bull Creative Commons License 2018.02.21 -3 0 3923

Kedves XY!

Mondd már meg honnan tudhatja egy fórumozó,h te

idézet

Mint Észak-Ciprus képviseleti embereként kérdez(el)

idézet vége

már csak azért is lenne lényeges a válaszod,m akár hiszed akár nem ,de ez magánemberek fóruma!

 

Más részről egy Törökországon ( jelen esetben egy erdogani Törökországon kívül ) senki által el nem ismert noch dazu török mozaik szót próbálsz -egyébként teljesen jogi alapot nélkülöző- érveléssel védeni.

 

Maradjunk abban ,h rád is érvényes a régi latin mondás

 

Si tacuissesphilosophus mansisses

Előzmény: csaba08 (3922)
csaba08 Creative Commons License 2018.02.20 0 2 3922

Kedves XY!

Mint Észak-Ciprus képviseleti embereként kérdeztem meg a hozzászólót, ugyan is a névben használatos KKTC megtévesztő lehet, ha Ő pl egy magánszemély és nincs hivatalos kapcsolata az Észak-Ciprusi Minisztériumokkal.

Mellesleg mint topiknyitó is jogom van a saját topikomban megkérdezni bárkit.

Üdvözlettel:
Csaba
https://www.nctohungary.com/

Előzmény: volt.bull (3920)
volt.bull Creative Commons License 2018.02.19 0 0 3921

Én mindenkinek az útlevelet ajánlom,bár megáll az a megjegyzése,h

"azzal a dokumentummal közlekedjünk a két rész között amivel beléptünk az országba és azzal a dokumentummal is lépjünk ki."

Hozzátéve,h ki és belépésre is ugyanazon országrészen kerüljön sor.

Egyébként az EU-s görög Ciprus az északi török részen (KKTC) történő beérkezést illegális határátlépésnek minősíti jogilag,bár ohne zsinór beengedi az EU-s állampolgárokat északról pl. Nicosiánál

Előzmény: Judit kktc (3918)
volt.bull Creative Commons License 2018.02.19 -2 0 3920

csak egy kérdés: milyen alapon tesz fel ilyen jellegű kérdést?

egyrész Önnek mint magaánembernek semmiköze ahhoz,h ki milyen nick-et használ ha az nem sért törvényt v más embert embercsoportot személyében.

másrészt ha Ön nem magánemberként kérdezi akkor csak megjegyzem,h a KKTC mint mozaik szó nem áll semmilyen jogi védelem alatt hiszen Törökországon kívül senki sem ismeri el

szóval az Ön esetében is megáll

Si tacuissesphilosophus mansisses

Előzmény: csaba08 (3919)
csaba08 Creative Commons License 2018.02.12 0 1 3919

Kedves "Judit kktc"!

Megtudhatnám ki áll a név mögött és milyen jogalapon viseli a KKTC-t a névben?

Köszönöm!
Üdv: Csaba

Előzmény: Judit kktc (3918)
Judit kktc Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3918

Kedves Mindenki, a félreértések elkerülése végett: Magyarországról Èszak-Ciprusra utazás útlevéllel vagy személyivel?

Észak-Ciprus embargo alatt áll, ezáltal mindennek ami bejön vagy kimegy a sziget északi részéről érintenie kell Törökországot. Amennyiben charter járattal jön valaki ami érinti Törökorszagot és nincs átszállàs elegendő a személyi igazolvány.

Amennyiben nem charter géppel jövünk hanem Istanbuli átszállással akkor csak útlevéllel lehetséges.

Ha valaki a déli részre érkezik Budapestről Larnacara mivel a déli rész az általunk ismert EU tagállam értelemszerűen elég a személyi igazolvány.

Amennyiben Larnacara érkezünk személyi igazolvánnyal lehetőségünk van átmenni Észak-Ciprusra a személyi igazolvánnyal. Még egy jó tanács: azzal a dokumentummal közlekedjünk a két rész között amivel beléptünk az országba és azzal a dokumentummal is lépjünk ki.

voltbull0 Creative Commons License 2017.09.23 -1 0 3917

Most kaptam:

 

ÉSZAK-CIPRUS

 

SZEPTEMBER 24. - 1 HÉT 

 

Riverside Garden Resort 4* R 45.900 Ft/fő

Bellapais Monestary Village 3* R 67.900 Ft/fő

Riverside Garden Resort 4* FP 67.900 Ft/fő

LA Hotel 4* RG 67.900 Ft/fő

Ada Beach Hotel 3* R 73.900 Ft/fő

Bellapais Monestary Village 3* FP 84.900 Ft/fő

Ada Beach Hotel 3* FP 87.900 Ft/fő

Riverside Garden Resort 4* SOAI 89.900 Ft/fő

LA Hotel 4* FP 89.900 Ft/fő

Crystal Rocks Hotel 3* SOAI 99.900 Ft/fő 

 

Az árak tartalmazzák: elhelyezést 7 éjszakára, ellátást, repülőjegyet, transzfert, ajándék sztornó biztosítást és a magyar nyelvű képviseletet.Az árak NEM tartalmazzák: a kötelezően fizetendő repülőtéri illetéket (39.500 Ft/fő)kerozin pótdíjat (kb. 5.000 Ft/fő), a megköthető BBP biztosítást (550 Ft/fő/nap). 

 

Most küldték indulás holnap!!!

Van ezeknek eszük?

Előzmény: feenhaft (3916)
feenhaft Creative Commons License 2017.09.02 0 0 3916

Ohh, az jó!☺ Köszi szépen!😊😊

 

 

Már nagyon várjuk..☺ Vki jön esetleg szept.17-én?

Előzmény: Kala53 (3915)
Kala53 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 3915

Mi eddig még nem voltunk É-Cipruson, de Famagustához nagyon közel a déli részen Protarasban már kétszer is nyaraltunk szeptember közepén. A víz nagyon kellemes 27-28 fokos volt és ott tiszta és áttetsző. Voltunk a közelben lévő leghíresebb és legszebbnek mondott strandon Agia Napában a Nissy Beachen is, ahol szintén hasonlókat tapasztaltam. A görög szigeteken szeptemberben már nem melegszik tovább a tenger és sokkal hűvösebb mint ezen a részen és a Török Riviérán. Tavaly szeptemberben Krétán is hűvösnek találtuk a tengert.

Előzmény: feenhaft (3914)
feenhaft Creative Commons License 2017.08.26 0 0 3914

Sziasztok!

 

Nekem még olyan kérdésem lenne attól, aki már volt a Salamisban szeptember közepe felé, hogy milyen olyankor kb a vízhőmérséklete? Meg akkor is olyan szép tiszta átlátszó, mint főszezonban?

Tavaly Kefalóniában voltunk szeptemberben és nem volt vmi jó a víz, mint azoknak, akik főszezonban voltak..😕

csaba08 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 3913

Szia!

Meg fogsz lepődni, de az egész szigeten kvázi ismeretlen a robogó bérlés, még a bringa bérlés is. :))
EUR-t ha viszel az teljesen jó.
Félpanziónál a vacsinál max víz. :) 
Reggelinél mint itthon, kávé, tea, juice...
Be tudsz vinni vizet mindenhová, nem gond.
Ebédelni meg attól függ mit szeretnél enni. Kb. mint itthon az árak.

Üdv: Csabi

Előzmény: Pözsó 407 (3912)
Pözsó 407 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 3912

Üdv, 

Lerhet robogot bérelni?

Török lírát vagy eurót érdemesebb vinni?

A reggelihez, vacsorához milyen italok vannak a félpanzióba és miért kell fizetni?

Az ásványvízet, belehet vinni a szállodába?

Milyen áron tudunk ebédelni a tengerparti éttermekben?

 

Köszönöm előre is.

Előzmény: csaba08 (3911)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 3911

Szia,

Milyen infóra lenne még szükséged?

Üdv: Csabi

Előzmény: Pözsó 407 (3906)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.17 0 1 3910

Szia!

Mi szept.10-21-ig megyünk idén megint :)) Larnaca-ba.
Repjegy csak is saját szervezésben 77.000.HUF / fő oda-vissza 23.kg-os bőrönddel és nagyméretű kézivel, továbbá ingyenes üllőhely választással.

Nagy előnye a saját wizzair repjegynek, hogy NINCS reptéri illeték az irodákkal szemben! :))) 

Szállás Larnaca központjában kb. 2 utcányira (150-200.mtr) a parttól 50.EUR/éj/ appartman :)
Kaját megoldjuk, bár inkább sok finom friss gyümölcsön élünk odakint.
Majd lehet átugrunk északra, nem tudok nem átmenni, ha már ott járok.
Na meg már félig-meddig kötelességem is.

Ha szállásban ez is jó lehet nektek, adok hozzá kontaktot.

Üdv: Csabi

......................

Booking.com

Előzmény: Ölüdeniz (3909)
Ölüdeniz Creative Commons License 2017.08.16 0 0 3909

Szia Csaba!

Egyelore nincs legkozelebb, mert 2 alkalom elegendo volt Eszak-Cipruson. Annyi szep hely van meg a vilagon, amit latnom kellene:-)). Talan a gorog Ciprus  meg megerne 1 miset, de mindenkeppen elo vagy utoszezonban. Utazasi irodaval mentunk ott az altalad emlitett hotelt sztem nem arultak vagy azert kerulte el a figyelmemet, mert dragabb volt. Neztem a wizz larnacai gepevel is maganszervezesben aug. elejere tobb hotelt is, de a Sun and Fun olcsobbra hozta ki, mint maganszervezesben lett volna. Pedig a repulo jegy 75 ezer ft korul megallt volna poggyasszal. Nade transzfer, tengerparti szalloda felpanzioval, szoval jelen esetben nem erte meg. A becsi indulasok is a magyar irodai arak korul voltak. Annyit meg elmondanek Eszak-Ciprusrol, hogy aki az egyiptomi es torokorszagi nyaralasokat kiprobalta, itt maga a vendeglatas es idegenforgalom alatta van szinvonalban. Arban pedig felette. Nem szabad osszehasonlitani pl.a torokorszagi hotelekkel, udulohelyekkel es a ciprusi torokoket mas torokokkel :-)) Viszont az Efes sör ugyanolyan lesz:-)) Ezt el kell fogadni, de elonye is van:-)). Nem jellemzoek a gyarszeru sokszaz szobas szalagmunkaban eteto, itato top hotelek. Nem az all.inc. egesz napi eveszetrol, ivaszatrol, zene-bonarol es tomegrol szolnak a hotelek es a strandok. Maga az all inclusive joval ritkabb.  Nagyobb a nyugalom.  Az animacios progamok is visszafogottabbak nem olyan eroltetettek. Minden termeszetesebb. Nincs tomeg a szigeten. Orosz vendegeket nem lehet latni. Keves a hotel, de sajnos sok az epitkezes. Elobb vagy utobb tomegesebb hely lesz. Most kell meg kihasznalni:-))

Előzmény: csaba08 (3908)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 3908

Szia!

 

Tetszik ez az összehasonlítás!

Legközelebb próbáljátok ki a Pia Bella-t!
Vagy nagyon jó (laktam is ott) a Bellapais Monastery Village Hotel is!

Szerintem mindkettő csak rajtam keresztül érhető el. ;)

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Ölüdeniz (3903)
Kala53 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3907

Szia Angela!

 

Köszönöm a válaszod !

Előzmény: Angela4 (3905)
Pözsó 407 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3906

Üdv, most vasárnap megyünk Ciprus Lapta LA hotel. Végig olvastam a forumot, a másik oldal beszámolóit, szeretnék több infót kérni a szállodáról, a településről.

 

Üdv, Imre

Angela4 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3905

Szia Kala53!

 

Igen, kell egy átalakítót venni a recepción, 2€ tehát nem összeg... Annyi, hogy én itthonról vittem egy 3 dugós hosszabbítót. Így mindet tudtam tölteni, telefonokat, fényképezőgépet stb. Telefonról annyit, hogy t-mobilosok vagyunk, ami Észak-Cipruson nem működik, a vodafonos feltöltőkártyával is csak sms-t tudtunk küldeni, de minket tudtak hívni..., viszont az internet szuper az egész szálloda területen, szóval használtuk a telefonokat :)

Üdv: Angéla

Előzmény: Kala53 (3904)
Kala53 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3904

Szia Angela!

 

Mi is rövidesen a Salamis Hotelbe megyünk . Érdeklődnék, hogy az elektromos eszközökhöz szükség volt-e adapterre, illetve ha igen   kaptatok-e a recepción ?

Előzmény: Angela4 (3892)
Ölüdeniz Creative Commons License 2017.08.14 0 0 3903

Koszonom az infot. Leirom a 2 szallodaval kapcsolatos pro es kontra tapasztalataimat. Hatha valakinek segit valasztas elott :-)) tehat fontos volt h.sajat kozvetlen parttal rendelkezzen a hotel. Jo ha az ember barmikor vissza tud menni a szobajaba, ha ugy van kedve es a dolgait is a tengerparton hagyhatja stb. A 2 legolcsobb 4 csillagos hotel az La es az Oscar maradt. Az La Hotelben nem az iden voltam, igy valtozhatott. 

La Hotel

Pro:  jo szobak. Jo tengerpart. Szep fekvesu a telepules es szinten kellemes a szalloda kornyezete. Jo a dolmus kozlekedes. Reggeli jo. Olcsobb mint az Oscar. Ingyenes volt az internet a lobbyban.

Kontra: vacsora gyenge volt valasztekban es izvilagban, talan meg a 3 csillagos szintet sem utotte meg. Nem volt annyira gyermekbarat (csuszdak, programok tekinteteben). Nyitott volt a strandja mindenki elott es a napagyat felugyelo emberke allandoan hisztizett es sasolt, ha a napagyon ittunk pl.a sajat asvanyvizunkbol..

 

Oscar

Pro: az etelek valasztekban es izvilagban is kivaloak voltak. Kozelitette az 5 csillagot. Vacsorahoz adtak ivovizet. Gyermekprogramok, csuszdak, hullamfurdo, elo zene es zart terulet. A szomszedos hotel strandja (Vuni Palace egy kertben van az Oscarral) csodalatos, igenyes es hasznalhatjak az Oscarosok a napagyakat is.  A napagyat felugyelo ember nem szol, ha pl.a nem nala vasarolt vizbol iszunk. Kozelebb van Kyreniahoz, be lehet setalni. 

Kontra: a 2 sajat tengerparti resze a szallodanak olyan mint 2 kacsausztato. Ugyan hasznaltak tobben, de messze all a szeptol. Internet fizetos. Szoba allapota muszakilag rosszabb volt. Dragabb mint az La. A szalloda kozvetlen kornyeke szemetes es epitkezesek vannak. 

 

 

 

Előzmény: csaba08 (3896)
Pzsolt64 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 3902

Sziasztok,

Aug. 20.-i indulással valaki az Acapulcóba?

Várnám a hotellel kapcsolatos infókat.

Mi a Karthagóval megyünk, az első perctől fogva tudtunk a softAIról. Rá is kérdeztem hogy mit jelent? Azt a választ kaptam, hogy snack és a fagyi nem ingyenes és, hogy az üdítők és a helyi alkoholos italok azok ingyenesek.

Esetleg akinek van friss infója az ne tartsa magába.

 

Köszi és Üdv

Zsolt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!