Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3131

De az 1970-es hozzászólás el ne olvasd!

Előzmény: unalmas lany (3129)
Steve the Great Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3130

"Egyelőre nem gondolom, hogy bánni fogom valaha is a vételét."

 

Én egy dologgal küzködök az U2410 kapcsán, bár lehet, hogy én vagyok a béna. Itt beszéltünk erről (1967 környékén), hogy ha jól értem, a monitor bővebb színtere okán a LR-ban nem igazán lehet úgy megjeleníteni a fotót, mint ahogy sRGB-ben exportálva bárhol máshol nézve fog mutatni. Neked mennyire okoz ez kényelmetlenséget?

Előzmény: unalmas lany (3129)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3129

Egészen biztos, h a LED technológiának rengeteg előnye lesz.

Mint azt írtuk is, minden kiderül heteken belül.

Eddig mindenki csak elméletben gondolkodott...

 

Ha eddig vártál, ezt a kicsit már úgyis kibírod. :)

 

Én a U2410-et sok-sok tulajdonos ajánlása után mertem csak megvenni (akiknek adok a véleményére), s persze olvastam rengeteg fórumot a monitorról. Egyelőre nem gondolom, hogy bánni fogom valaha is a vételét. :)

 

Az élettartamról annyit, hogy a munkahelyen hagyományos technológiával készült NEC LCD 2190UXi "világít napi 24 órában jó pár éve. Nincs kikapcsolva SOHA! Se karácsonykor, se szilveszterkor, semmikor. 6 db-ból még 1 sem mutatott semmi negatív dolgot. Teszi a dolgát.

 

Persze, lehet, hogy a LED-es technológiát majd az unokáink unokái is hiba nélkül használják.

De kérdés, akarják-e? :)

Előzmény: holloo (3128)
holloo Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3128

Amikor beszélgettem az eladóval, akkor szóba került az e-IPS, hogy az nem az igazi. Erre ő azt mondta, hogy az AH-IPS is ilyen, bár hozzátette, hogy minden nagyban függ attól, hogy milyen elektronikával építik. Ő beszélt erről a két új monitorról is, de azt mondta, hogy még nem tudja milyen panellel lesznek szerelve (egy kis keresgélés után én megtaláltam a csatolt hírt ahol AH-IPS-t írnak). Ez gyanús. Megkérdeztem, hogy a "régi" csöves háttérvilágítású panelek rosszabbak-e, azt mondta, hogy egyáltalán nem, sőt! A LED-es technológiáról először úgy gondolták, hogy nem oldható meg vele a wide-gamut, de aztán mégis csak megoldották. Szóval nem tudom, hogy most mit gondoljak. Az új monitorok adatlapján 99%-os Adobe RGB lefedettséget írnak, ami jobb, mint a 2410-nél, de ez csak az egyik paraméter, biztosan van 1000 másik is. A LED előnye, hogy kevesebbet fogyaszt (ahogy te is írtad), valamint, hogy nem kell neki bemelegedési idő. Nekem van egy olyan vélelmem, hogy a LED technológia az élettartamra is jótékony hatással lesz (bár a fene tudja, majd az idő fogja megmondani). Továbbá beszélt a hw-es kalibrálásról (bár lehet, hogy csak a nagyobb modell esetében, erre már nem emlékszek). Szóval biztosan lesz egy kis átfedés, amely időszak alatt még lehet kapni a 2410-et és már a 2413-at is, kérdés, hogy a tesztek időben megjelennek-e ahhoz, hogy azok alapján lehessen dönteni a kettő (vagy három) között.

Előzmény: unalmas lany (3126)
Mercutio_ Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3127

A 2412 után elég hülye ötlet ilyen számozással kihezni egy 2410-es utódot:)

Előzmény: holloo (3125)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3126

Állítólag nem jobb.

De kevesebbet fogyaszt. :)

 

Persze puding próbája az evés.

Amint kijön, biztosan sokan tesztelik majd.

S akkor mindenre fény derül. :)

 

(Aztán lehet, h a végén kiderül, h sokkal jobb!)

Előzmény: holloo (3125)
holloo Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3125

Megtettem az első lépéseket egy komoly monitor vásárlásának irányába, elmentem egy kereskedőhöz. Elsősorban a Dell U2410 érdekelt, személyesen is meg akartam tapasztalni a kinézetét és a képét. A boltban aztán nyugalomra intettek, mert azt mondták, hogy nemsoká várható az utód, au U2413. És a nagytestvér (U2713HM) is kap utódot, jelesül az U2713H-t. Az utóbbiról konkrétan mondta, hogy kb. 2 hét múlva már kapható lesz náluk is, de valószínű, hogy vele együtt az U2413 is forgalomba kerül. Mind a kettőről írtak már az interneten: http://ipon.hu/hir/uj_ah_ips_alapu_dell_monitorok_tuntek_fel/23301 . Mind a kettő LED-es háttérvilágítású lesz, és AH-IPS paneles. Ez nem tudom, hogy jót jelent-e, mert nem vagyok biztos benne, hogy jobb-e mint a H-IPS (Egyáltalán nem biztos. Aki tudja a választ, az mondja meg). A paramétereket tekintve általában jobbnak tűnik, kivéve a fényerőt, mert az csak 350 cd/m2, de valószínűleg az is elég. Lehet, hogy nálam a 27"-os verzió lesz a befutó, bár az jóval is drágább lesz.

nighthawk_ Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3124

a fozáshoz fotózáshoz akart lenni

Előzmény: nighthawk_ (3123)
nighthawk_ Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3123

Sziasztok!

 

Az UH-IPS, AH-IPS, és az e-IPS közt mi a különbség? Melyiket érdemes venni fozáshoz?

 

nhawk

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3122

De hátha valaki tud jobbat...

Előzmény: kovacsadamphotography (3121)
kovacsadamphotography Creative Commons License 2013.01.07 0 0 3121

Köszönöm :)

Előzmény: unalmas lany (3120)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.07 0 0 3120
valamilyen hasznalt monitort. Vagy tegyel meg hozza picit es a Dell U2412M-et.
Előzmény: kovacsadamphotography (3119)
kovacsadamphotography Creative Commons License 2013.01.06 0 0 3119

Milyen monitort ajánlotok fotós munkára elfogadható áron ilyen 40-50e Ft között?

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3118

Outlook előkészítő jön elő.

Nem használok outlookot, nem is szeretnék.

Írd meg az unalmaslanyka@gmail.com-ra! :)

Előzmény: czy (3117)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3117

A névre kattintva.

Előzmény: unalmas lany (3116)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3116

Tudom, tök hihetetlen, de nem tudom, hogyan tudom megnézni a címed...

Előzmény: czy (3115)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3115

Légy szíves küldj, nyilvános a címem.

Előzmény: unalmas lany (3114)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3114

Remélem nem. Azaz talán még régen töltöttem fel a fotozz.hu-ra. :)

De ha nagyon érdekel, privátban majd küldök Neked.

Előzmény: czy (3113)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3113

Láthatóak képeid a neten?

Előzmény: unalmas lany (3112)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3112

Félig teljesen! :)

Előzmény: czy (3111)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3111

Egészen biztos talán?

Előzmény: unalmas lany (3108)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3110

Igen, tudja. :)

Előzmény: holloo (3109)
holloo Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3109

Nos, ez jó a dolog. Gondolom az általad választott páros tudja ezt.

Előzmény: unalmas lany (3108)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3108

Az egyik jobb, mint a másik. Vagy nem. De ez talán majdnem egészen biztos. És ha igen, miért nem? :)

 

Nos. Ha minden igaz, a display port annyival jobb, hogy támogatja a magasabb színmélységet.

DE: Ez csak abban az esetben működik, ha a videokártyád tudja ezt, illetve a monitorod is képes megjeleníteni...

Ha nem (vagy csak az egyik hardver tudja ezt), akkor teljesen mindegy, melyiket használod.

Előzmény: holloo (3107)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3107

A display port mitől jobb (jobb?), mint a DVI?

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3106

Igen.

Lehet, h én a 600-assal hasonlítottam össze. Már nem emlékszem.

Mindegy. V4900 lett, punktum. :)

Előzmény: holloo (3104)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3105

Dehogy baj!

Én ezért vettem gyorsan egyett. :)

Előzmény: emyl (3101)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3104

Úgy látom az árgép alapjén, hogy ez a két kártya ár szempontjából nem egy kategória. Az Nvidia legalább 2x drágább.

Előzmény: unalmas lany (3099)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3103

Szerintem már az Asus gyártását is leállították (bár a magyar Asus honlapján, a kezdő oldalon most is reklámozzák), mert az említett kereskedőnél ez a típus kifutott termékként szerepel. Erre mondták azt, hogy ugyan rendelhető, de már valószínűleg nem tudják beszerezni.

Előzmény: unalmas lany (3100)
OPi Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3102

"A DELL U2410-esnek az idén beszüntetik a gyártását (állítólag márciusig gyártják), s utána aki kapja marja a maradékot."

- ettől rosszabb lesz a minősége, és gyengébb a képe? :)

Előzmény: unalmas lany (3100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!