Keresés

Részletes keresés

Aksi Creative Commons License 2007.09.25 0 0 813
Az a baj, hogy egyedül csak az enyémek sem tudnának megtölteni egy könyvet ill. én csak Aitutakit tudok prezentálni. Azért a 3-4 mp képekkel lehet valamit kezdeni...

Igen pontosan ott, a reptér mellett az ajánlott sznorkelezős helyen.

(Vihetnél egy olcsó SLRt is polárszűrővel; 120k-ért már lehet kapni nálunk is)
Előzmény: BOLOND (808)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.25 0 0 812

Ti hol foglaltátok a repjegyet és mennyi idővel az indulás előtt? Azt hallottam, hogy szeptember főszezon, ilyenkor mennyi idővel utazás előtt érdemes foglalni? USA vízomot mennyi idővel az indulás előtt adtátok be? Állítólag max. 6 hónappal előtte lehet, vagy kapásból feltételezik, hogy csak megtévesztés miatt adtad be ilyen korán. Erről mi a véleményetek?

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 811
Koszi, otthonrol megszemlelem alaposan!!
Előzmény: BOLOND (810)
BOLOND Creative Commons License 2007.09.25 0 0 810
http://bolond0.tripod.com/

Itt van a Cook Szigeti zaszlo alatt par eves kepek, ujakat majd a jovo honapban teszek fel.
Előzmény: Törölt nick (809)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 809
Nincs kedve valamelyikotoknek feltolteni vhova oket? Alaposan szemugyre vennem..
BOLOND Creative Commons License 2007.09.25 0 0 808
Nem hiszem hogy az en kepeim eleg jok egy konyvhoz. Nem a muveszi ertekre gondolok hanem a technikai.

Az elso ket uton csak 1-2 m-pixellel csinaltam oket, tavaly elott mar 3-4-el, nemelyiket 6-al.

Most kora tavasszal megyunk megint, Manihiki is cel, most majd nagyobb pixellel csinalom a kepeket (7). Csak egy kis vizalatti digitalist viszek magammal, meg videot. Kar hogy videobol nem lehet konyvet csinalni.

Nagyon minosegi ez a kep. Aitutakin van, nagyon alacsony vizallasnal ugye?
Előzmény: Aksi (807)
Aksi Creative Commons License 2007.09.25 0 0 807
Szép képek.. Nekem is van 800 főleg Aitutaki (ill. Raro), nincs kedved kiadatni közösen egy Cook képeskönyvet?


aitu
Előzmény: BOLOND (806)
BOLOND Creative Commons License 2007.09.24 0 0 806
A felso 7 Mangaia szigeten, a 8. Atiu-n, a 9. Aitutaki-n, a 10. Rarotongan a Muri beach felett.
Nagyon nehez eldonteni melyik kepet tegyem fel a sok szaz (ezer?) kep kozul. Van meg Mitiaro-rol es Mauki-rol is rengeteg.
Előzmény: Aksi (805)
Aksi Creative Commons License 2007.09.23 0 0 805
Bolond kolléga,
Leirnád, hogy pontosan hol készültek az egyes képek?
Köszi.
Előzmény: BOLOND (801)
Aksi Creative Commons License 2007.09.23 0 0 804
A költségvetésed az nagyjából jó igy, ez kijön 1millából + költések 2 fős elhelyezés esetén. Persze elég lepusztult szállások lesznek, de ennyi időre ez kibirható.
Persze továbbra is azt mondom, hogy érdemes még megfejelni fejenként 2-300k-val, hogy az ember ne csórózni menjen bő 1 milláért hanem tényleg nyaralás legyen a nyaralás, de ez a magánvéleményem.

Búvárbérletet vagy hasonlót irtál, én ilyenről nem tudok és gyanitom ilyen formában nem is létezik, olyan van, hogy 1-2 nagyobb divecenternek pl. TopDive van 10 merüléses csomagja, amit bármely saját divecenterükben felhasználhatsz.. talán 4-5 van nekik különböző szigeteken. De csak náluk, másoknál nem.
Előzmény: Anita búvár (794)
minimal Creative Commons License 2007.09.12 0 0 803
Bolond kollega meg jobb helyeken is jart arrafele, mint en.
Előzmény: W.L. (802)
W.L. Creative Commons License 2007.09.12 0 0 802

Nem jartam, azert is irtam, hogy nincsenek is a kivansaglistam elejen.

De azert par tropusi szigeten mar en is megfordultam, tehat nem konnyu rabeszelni engem egy uj helyre! ;-)

Mivel most is epp a vilag legnagyobb szigetorszagaban vagyok egy evre, fotokat nem tudok feltolteni, de par kedvenc oceaniai kepemet montazskent anno felpakoltam ide izelitonek:

 

http://thorntree.lonelyplanet.com/tombstone.cfm?ProfileID=93536

Előzmény: BOLOND (801)
BOLOND Creative Commons License 2007.09.12 0 0 801
Jartal a Cook Szigeteken? Nekem vonzo:



















Előzmény: W.L. (800)
W.L. Creative Commons License 2007.09.12 0 0 800

Gyonyoruek a kepek Tahiti belsejebol, anno mar lattam ilyesmiket, es ki tuztem a szigetet egy fo celpoontnak hegymaszasra/turazasra. Errol van egy szuper konyv franciaul.

 

Engem Husvet-sziget is nagyon erdekelne, annyira, hogy ha egszer sorra kerul Francia Polinezia, akkor azt mindenkepp Husvettal kombinalva tervezem megoldani.

Engem inkabb a Cook-szigetek vonzanak kevesbe.

Előzmény: Aksi (772)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.11 0 0 799

nekem úgy tűnik, hogy Bécsből amúgy is olcsóbb a repjegy, ezért mindenképp ottani utazási irodát keresek. Úgy látom, hogy érdemes egy fars foglalásra előbb vízumot kérni az USÁ-ba és ha az már megvan, akkor már mehet a végső foglalás és fizetés. Nem egyszerű ez az odajutás........

 

A búvárkodásra én az összes szigeten érvényes bérletet fogok venni, ez jóval olcsóbbra jön ki, mintha minden bázison befizetnék egy 10 merüléses csomagot. Ráadásul minden bázis elfogadja a bérletet egész Fr. Pol. területén.

minimal Creative Commons License 2007.09.11 0 0 798

En mar Ausztriaban dolgozom. :o)

 

De nem Becsben, igy Bp-rol indulok. Amennyire tudom az ugynoknek ujra kell foglalgatni rendszeresen a helyet, eleg hulye szisztema.

 

Az en otthoni kontaktom nagyon jo, de ot sajnos nem tudom ajanlani, mert ceges ugyfelekkel foglalkozik. De jo kapcsolat eseten megoldjak Neked ezt a problemat.

 

1 millio arra eleg lesz, de nagyon szallas fuggo. En Bora Bora-n 28k-t fizettem ket merulesert. Azaz nagyjabol a megszokott arak vannak.

Előzmény: Anita búvár (794)
minimal Creative Commons License 2007.09.11 0 0 797

Palau erdekel, de pont arrol hallottam/olvastam, hogy megkerulhetetlenul draga.

 

Node miert akarnek en sokat fizetni a szallasert, ha csak kb. aludni jarok oda? Nem mellesleg nem biztos, hogy rosszabb helyen (ertsd: partszakaszon) van. Bora-n  vendeghaz 150 meterre volt az Intercontinentaltol...

Előzmény: Maotai (796)
Maotai Creative Commons License 2007.09.10 0 0 796
Bocsi, ez csak 1 poén akart volna lenni : persze igazad van, h Francia-Polinézia árértékarányosan is irreálisan drága és a legésszerűbb a legolcsóbb szállás - pl. Palau vagy Tonga szinte Thaiföld a Tahitiékhez képest...
Előzmény: Maotai (795)
Maotai Creative Commons License 2007.09.10 0 0 795
Persze lehet megszállni Moreán minimál színten is.....de minek???
Előzmény: minimal (793)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.10 0 0 794

aki járt már Tahitin, hogyan oldotta meg a repjegy foglalást? Ma akartam foglalni az Air France-nál bécsi indulással, mert Ausztriában fogok hamarosan dolgozni és csak 3 napig tartják a foglalást. Az USA vízum ügyintézése pedig 1 hónapig is eltarthat. Tudtok ajánlani esetleg bécsi utazási irodát, hogy repjegyet lehet foglani és tartják 1 hónapig a jegyet? Esetleg itthoni iroda is jó.

 

Az 1 millát fejenként számoltam és úgy, hogy repjegy és szállás 2,5 hétre, FP-val a szálláson és 10 merüléses búvárcsomag, plusz a helyi repjegyek. Persze ebben az ottani költések még nincsenek benne.

minimal Creative Commons License 2007.09.10 0 0 793

Moorea-n ket ronygert szalltam meg, megosztva a szobat egy brazillal. A taska miatt alig birtam ajtot nyitni. :o)

 

Viszont 6k-ert Bora Boran egy nagyon kellemes vendeghaban voltam. A haziasszony nem volt otthon, de a ket gyonyoruseges lanya nagyon rendben tarotta. Kellemes elmeny volt! :o)

Ott radasul talalkoztam egy ausztrallal es egy angollal, mindketten baromi jofejek voltak. :o)

Előzmény: Aksi (783)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.09 0 0 792
Jaaa :) najó, akkor kell vmi forintosított (dollárosított, fontosított.. stb) változat is.
Naigen, az a legfélőbb, hogy még akkor is mondhatják, hogy nem engedünk át?? Vagy nem? Az jónagy bukta lenne... Sztem a vízumosdi miatt mennek sokan a távol-kelet felé. Dubai illetve ha jól emlékszem Taiwan a lehetséges 2 olcsóbb tranzitútvonal.
Előzmény: ultraviolettt (791)
ultraviolettt Creative Commons License 2007.09.09 0 0 791

jaj ne erts felre, a kepen utazasom egyik szegmensenek ingyenes jegye lathato. az ar csak a repteri illetek...

 

LAX: mi odafele megalltunk par napra ott, de visszfele (PPT-LAX-CDG) 2 ora alatt at kellet menni teljes utlevel/security check-en, tehat mindenkit beleptettek es aztan kileptettek usa-ba/bol (ujjlenyomat, stb), aztan visszaszalltunk ugyanabba a repulobe.  tehat kell a vizum. (mas kerdes, hogy tranzit eseten miert komplikaljak az adminisztraciot ??)

Előzmény: Törölt nick (789)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.09 0 0 790
Nézegettem az aeroviva árait, tényleg jó áraik vannak úgy átlagban, meg nagyon egyszerű kiválasztani is.
Előzmény: gabor_67 (787)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.09 0 0 789
Ne viccelj, ez éppenséggel tényleg nem drága!!
Mondjuk LA-ba még el kell jutni és sok helyen olvastam, hogy ha nem muszáj, kihagyják a vízummal való vacakolást. Bár LA-ba is láttam már extraolcsó jegyeket, igaz, Londonból...
És nekem pont Papetee lenne az, ami legjobban tetszik :))
Előzmény: ultraviolettt (788)
ultraviolettt Creative Commons License 2007.09.08 0 0 788

CDG- LAX- PPT- BOB

Előzmény: Törölt nick (786)
gabor_67 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 787
Sziasztok!

Én az aeroviva utazási irodánál szoktam vásárolni a repülőjegyeket.
Térképen kattintasz hogy hova szeretnél utazni és máris megjelennek az utak ár
szerint növekvőben. Eddig még nem volt panaszom soha az itt vásárolt jegyekre.

üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 786
Sziasztok!
Mostanában nagyon gondolkodom egy utazáson Tahitire, Bora Borára vagy hasonló szépségű szigetre a környéken. Még nem döntöttem el, mi legyen a végcél.
A repülőjegyeket nézegettem mostanában és hát úgy veszem észre, hogy nem sok lehetőség van az odajutásra...
Ti hogyan, milyen társasággal utaztatok és mennyiért kb?
akuaku Creative Commons License 2007.09.05 0 0 785
Hi Bluevic, érdekes amit írsz nagyon. Én is valami laza túrát szeretnék a szigetek között januárban. A jegyem és a fényképezögépem már megvan. Megpróbálok itt véleményeket begyüjteni.
Előzmény: bluevic (712)
Aksi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 784
Mi 1 milla? Az egész út? Ki van zárva... kicsit számolgassatok még, hogy ne legyen meglepetés, mert ebben merülés nem lesz akkor.

Én személy szerint csak merülésre nem ajánlom egyiket sem, ha a fő dolog a környék felfedezése és mellette búvárkodni is akarsz akkor igen. FP kb 2x olyan drága mint Fiji, és odajutni is drágább. Ha nem számítana az ár, akkor Rangiroát mindenképpen megmerülném hiszen a Borás merülésem is fantasztikus volt (de volt hasonló Fijin is)
Előzmény: Anita búvár (780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!