Keresés

Részletes keresés

LeX Creative Commons License 2005.03.23 0 0 896
Bezony, a hegyekben lévő bázisokat nem eccerű autóval megközelíteni. Pilis és Urak asztala természetvédelmi terület, oda csak engedéllyel lehetne behajtani. Utóbbihoz ráadásul a Pap réti erdész csóka mellett visz az út, aki nem örvendezne egy autós seregletnek. Biatorbágyhoz bárki felhajthat, de kell egy terepjáró a sorompó elkerüléséhez.
Lom hegy viszont közel (1.5 km) van a Lajos forráshoz (oda még busz is jár), azt vígan le lehet sétálni aszfalton, a bázis állapota is jónak dereng a fotók alapján.
Előzmény: iM (894)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.23 0 0 895

Az eddigi általam legjobb állapotban megmaradt TÁS a Fóti.

Azt akár kocsival is meg lehet látogatni, egészen a kapuig, és nem őrzik.

Szerintem inkább itt kellene terepgyakorlatot tartani.

Előzmény: Volt tüzér (893)
iM Creative Commons License 2005.03.23 0 0 894
Április közepe? Akkor talán már jó idő van és még mindenki jobban szabaddá tudja tenni magát. Ha lehet vasárnap, mert a szombatok nagyon bizonytalanok (nekem sokszor munka). Április 23-24 viszont részemről biztos nem jó és igencsak szeretnék menni.

Hogy mennénk fel? Két-Bükkfa nyereg parkoló és végig a hadi úton (a sorompó mostanában le van zárva, nem hiszem hogy kocsival fel lehet jutni) vagy Pilisszentkereszt temető és fel a szerpentinen? Vagy fenn találkoznánk és mindenki szabadon választhatna feljutást?

im
Előzmény: Volt tüzér (893)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 893
Ki kéne választani valami alkalmas hétvégét, de azt is bele kell kalkulálni, hogy ott később jöb a jó idő. Attól nem nagyon félek, hogy sár lesz, de hó az lehet, ami miatt nem tudunk felmenni.
Előzmény: LeX (887)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 892
Az egész hóbelevanc, ami a kerítésen belül van.
Előzmény: LeX (889)
iM Creative Commons License 2005.03.22 0 0 891
:-)))
Előzmény: Volt tüzér (888)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.22 0 0 890

Urak! a Pilist vállalom,

 

Engem is érdekelne!

Előzmény: Volt tüzér (884)
LeX Creative Commons License 2005.03.22 0 0 889
Bocsi! :)
Szóval láttam a 4 indítóállás helyét. Csak tunnám akkor mi az a tüzelőállás...
Előzmény: Volt tüzér (888)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 888
Kedves LEX! A másoik oldalon az egyik kollégát már kénytelen voltam eligazítani, megteszem Veled is. Bián is csak egy tüzelőállás volt. Volt viszont négy indítóállás. Nem mindegy. Irgum - burgum!
Előzmény: LeX (887)
LeX Creative Commons License 2005.03.22 0 0 887
Szeretnék csatlakozni a túrá(k)hoz, ha lehet!

Vasárnap feltekertem a biai bázisra. A HÁP és a 4 tüzelőállás könnyedén meglett, de a többi építményről csak fantáziálni tudtam...
Előzmény: Volt tüzér (884)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 886
Off. Mail ment. On.
Előzmény: mezenguz (885)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 885
Helló!

Volt tüzér!

..már csak időpont-egyeztetés kell,hogy minden érdeklődő ráérjen..rád gondoltam,mint idegenvezető,kösz,hogy vállalod a lelkes amatőrök kalauzolását..:))
Előzmény: Volt tüzér (884)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 884
Urak! a Pilist vállalom, sőt az általam ismert - leginkább közepes rakéta osztályok területét. A 11. dandárnál és a 104. ezrednél valamennyi helyen voltam.
Előzmény: mezenguz (881)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 883
M62 265!

..az sem lenne rossz,úgysem jártam Kunmadarason vagy 10 éve..mondjuk akkor nem igazán a repülőtér miatt(udvarlás),sőt egy volt főiskolai évfolyamtársam is ott lakott anno..
Előzmény: M62 265 (882)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 882

Hát, a másik topicban olvasottak alapján Volt tüzért kellene megkérnünk idegenvezetésre...

Tabról még a topic elején írta vki, hogy egy részét megvették, tavasszal terveznek építkezni.

Esetleg még Matiz ötlete alapján Kunmadaras?! Valszeg nem őrzik.

 

Előzmény: mezenguz (881)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 881
Helló!

M62 265!

..ezzek szerint"alma" a dolog...valami másik ötlet:Tab,Császár?
..esetleg hegyi túra...persze,ha lenne egy idegenvezetőnk,mondjuk Pilis-tető..vállalná valaki hozzáértő a kalauzolást:..?
Előzmény: M62 265 (880)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 880

Sziasztok!

 

Nagytevel: néhány évvel ezelőtt a bázist megvásárolta egy Rozsnyai nevű hölgy (aki a valamikori OTP vezetőjének lánya), majd hamar eladta egy másik cégnek. A területet szeretnék hasznosítani, évek óta adnak építési engedélyeket, de elvileg még nem épült semmi. Az önkorm.nál. úgy tudják, a terület még nincs hasznosítva, de minden bizonnyal őrzik.

A férfiből, akivel az önkormányzatnál beszéltem, kb. ennyit lehetett kiszedni. Viszont meg sem lepődött, mikor a bázisról fagattam. Úgyhogy ennyit arról, hogy "turistalátványosság" lenne a hely...

 

iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 879
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 878
Azért azt se felejtsd el, hogy a TÁS kb. 25 éve megszűnt, ráadásul ezen a területen még nem voltak beton szakaszfedezékek. Több háznál az volt az érzésem, hasznosították, amit ott találtak.

im
Előzmény: Volt tüzér (876)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 877
Igen, egy friss turista térkép. És az aktív katonai területek is rajta vannak (habár a Börzsönyben azok éppen inaktívvá váltak).

im
Előzmény: Volt tüzér (876)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.21 0 0 876
Ez turista térkép mi? Érdekes, ezek le merik rajzolni a katonai objektumot is, nem úgy, mint a katonák. Az egyébként meglep, hogy mennyire benőtték a házak a területet. Akármelyik elhagyott területet megnézed, egyik sem volt ennyire hasznosítva. Esetleg némi gazdasági dolog. De hogy hétvégi házak? Látszik, hogy az az osztály az eldugott volta mellett szép helyen volt.
Előzmény: iM (875)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 875
Itta térkép is:

iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 874
Itt a rajz:

iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 873
A magassági ponttól nyugatra volt a tüzelő állás. Mindját teszek fel én is térképet, meg rajzot, csak szkennelnem kell.

im
Előzmény: Volt tüzér (871)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 872
Nálad a pont, indító állásokat kellett volna írnom: körbejártam a tüzelőállást, ahol az indítóállásoknak kellett lenni.

im
Előzmény: Volt tüzér (870)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.21 0 0 871
A másik oldalra ugyan már felraktam, de itt van mégegyszer. A számozott magassági ponton volt a tüzelőállás. Ott hirtelen az volt a legmagasabb. Kissé távolabb ugyan volt magasabb pont is, de az nem a főirány volt. Na most ezen a térképen az objektumot semmi nem jelzi, de a katonai térképeken ugyebár minden rajta van, csak a katonai objektumok nem.
Előzmény: iM (869)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.21 0 0 870

"Körbejártam azt a területet ahol a tüzelőállások lehettek,"

Vagy valamit félreértettem? Bár ha indítóállásokat akartál írni, akkor...

Előzmény: iM (869)
iM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 869
Szó sincs két tüzelő állásról. Én egy TÁS-ról, egy technikai területről, egy laktanya részről és a lakótelepről beszélte. Az érdekes az, hogy a lakótelep, a laktanya és a technikai terület egy kerítésen belül volt, míg a TÁS egy másik kerítésen belül.

A Veres könyvben az van, hogy az "A" területen volt a TÁS, a 6 indító állással, az irányító rendszer állásával és a szállító-töltő gépkocsik fedezékeivel. Ezeket mind földhányás védte. A "B" területen volt a "7-es" épület, a laktanya és a lakótelep.

És ezt így is találtuk meg. Haladva a terület felé déli irányba, jobb oldalon fenn a dombtetőn az "A" terület. Ezt beton kerítés vette körül, ma már csak az oszlopok vannak meg, de jól követhetők. Ezen e területen csak beton alapokat találtam, amin faházak lehettek, egy volt felvonulási épületet, egy őrtorony maradványt, és egy csomó olyan dolgot, ami földsánc lehetett, de benőtte az erdő, beomlott. Ennek a területnek egy részét már beépítették hétvégi házakkal. Itt találtam egy domboldalba bevezető, kis helyiségben végződő valamit.

Ennek a területnek a déli oldalán van egy kettős kapu maradványa, majd attól délre egy újabb kettős kapu. A kettő között huszon méter a távolság. Itt kezdődik a technikai terület. Nagy vaskapu van rajta és még áll a 2,5 méteres beton kerítés. Egy garázssornak kinéző épület, egy másik épület, egy harmadik magas kéménnyel van ezen a részen. Ezután egy nagyon elvadult terület következik, egy beton oldalú fedezék és egy őrtorony maradványa. Mindjárt utána már a kerítés. Lőszer raktáros múltam azt súgja, itt volt a lőszer raktár. A garázssortól keletre mindenféle épület van (laktanya), majd egy úttal elválasztva a lakóépületek.

A kéményes épület, a laktanya rész és a lakóépületek között egyszerűen olyan kicsi a terület, hogy ott a tüzelőállás el nem férhetett, ráadásul a dombtól és a lakóépületektől nem lehetett volna kilövés és a radarok is teljesen le lettek volna árnyékolva.

Megpróbálom lerajzolni (bár az borzalmas lesz) és a rajzot feltenni.

im
Előzmény: Volt tüzér (866)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.21 0 0 868
Helló!

Matiz!

..vagy,ha olyan a bérlő,mint Szabadszálláson,hogy csak annyit kér,ha elmentek,akasszátok be a kaput...már,ha ezen van mit beakasztani..:))
Előzmény: Törölt nick (867)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 867
Megpróbálom.
Egy tapasztalat: ha a bejáratnál próbálkozol, laposkúszásban elhajtanak...ha bemész hátul a foghíjjas kerítésen, a kutya nem törődik veled....ki érti ezt? :)
Előzmény: Hpasp (860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!