Keresés

Részletes keresés

elfmage Creative Commons License 2003.10.04 0 0 8
Üdv!

Először is a közös képviselő nemegyenlő házmester!
Ez inkább egy manager tevékenységéhez hasonlít :))

Lakótársként sehogy :)
Marad a vasaló :)))

Komolyabban:

A kk vagy intézőbizottság (mint a ház képviselője) indíthatja az ügyet fizetési meghagyással és behajtással.

A közös költség tartozásokhoz kapcsolódó pluszlehetőség hogy egy közgyűlési határozattal illetve az új törvény indulásától a kk kérvényével lehet jelzálogot bejegyeztetni(mindkét esetben egy ügyvédnek azért ellen kell jegyezni a bejegyzési kérelmet).
Ettől pénz nem lesz, de legalább biztosítva van az adósság.

elfmage

Előzmény: peaso25 (5)
elfmage Creative Commons License 2003.10.04 0 0 7
Üdv!

Az 1997-es törvényben már nincs ilyen felújítási alapra vonatkozó passzus.
Ez a törvény hatálytalanította a korábbit, amiben szerepelt még ilyen.

Gyakorlatilag nem kell ilyet számontartani, a közös költség annyi, amennyit megszab a tulajdonközösség, s ha marad pénz az üzemeltetésen felül azt lehet a felújításokra költeni...

Ha nagyobb felújításhoz kell pár százezer-millió akkor közgyűlés megszabhat - értelmes ütemezéssel - pénzbefizetéseket a "havi" közös költségen felül.
Fontos hogy ez is közös költségnek minősül és ugyanúgy behajtható/jelzáloggal biztosítható, mint a "havi"-ból keletkező elmaradás.

elfmage

Előzmény: pendra (6)
pendra Creative Commons License 2003.09.27 0 0 6
Tisztelt KözösKépviselők !

A mi társasházunk (14 lakás) a kötelező felújítási alapba a bevételt képező össz-közösköltség 10%-át állapította meg.
Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy mi a hivatalos arány, tehát a befolyt közösköltség hány százalékát kell megállapítani felújítási alapként? Továbbá hol lehet ennek utánnajárni, hol lehet erről információt szerezni?

Válaszukat előre is köszönöm !

Pendra :-)



peaso25 Creative Commons License 2003.09.09 0 0 5
minden közös és nem közös képviselő!

én szerencsére nem vagyok ilyen házmester vagy mi, de hirtennyében nem találtam jobb topikot arra a kérdésre, hogy:

hogyan lehet kötelezni lakótársaimat a közös költség befizetésére? saját tulajdonú lakásokról van szó.

"a vasalót teszek a hasára" eszköz csak a második, én az elsőt szeretném tudni

köszönöm

graho Creative Commons License 2002.05.26 0 0 4
Az igazi közösképviselők biztos csak este neteznek, mert ilyenkor nincs idejük a sok tennívaló miatt. Várunk rájuk...

Előzmény: graho (3)
graho Creative Commons License 2002.02.09 0 0 3
Az igazi közösképviselők biztos csak este neteznek, mert ilyenkor nincs idejük a sok tennívaló miatt. Várunk rájuk...
csite Creative Commons License 2002.02.09 0 0 2
12mp-t kapni egy kattintás alatt, háááááát, kell még gyakorolni! :-))
Előzmény: Gyanuszkop (1)
Gyanuszkop Creative Commons License 2002.02.09 0 0 1
f0gadd őszinte részvétemet, mi is csináltuk már, de s0ha többet !!!!
Előzmény: graho (-)
csite Creative Commons License 2002.02.09 0 0 0
hát j0l szeddjétek össze magat0kat, mert így gy0rsan elsüllyed a t0pic!
Előzmény: graho (-)
graho Creative Commons License 2002.02.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok ! Én egy Társasházi közösképviselő vagyok és szeretném, ha minnél többen lennénk a fórumba, hogy tudjuk egymást segíteni egy-két jó gondolattal, ötlettel vagy az interneten egy-két jó oldal ajánlásával.
Vigyázz ! Nehogy meghaljon a topic...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!