Keresés

Részletes keresés

gw Creative Commons License 2005.03.24 0 0 917
Én ráérnék... :)
Előzmény: mezenguz (916)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 916
M62 265!

..egy laza séta a Lajos-forrástól belefér,nem?Hétfő,vagy húsvétolsz?
Előzmény: M62 265 (915)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 915

De ha van valakinek egy terpjárója, a sorompó kézzel nyitható...

 

Előzmény: gw (897)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 914
Helló!

charlie21!

..nem véletlenül a dunaszentmiklósi volt RT telephely lehetett az?Be tudnád rajzolni ezen a légifotón,merre?
Előzmény: charlie21 (913)
charlie21 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 913
Mikor egyszer voltam Tatán egy harckocsizó bemutatón a Tatai gyaktérrel szemben levő hegy tetején Kb Szomód felé látszott egy bázis.A nap végén elvitt arra a kiváncsiság és kis keresés árán meg is találtuk a felvezető utat.Teljesen épp állapotunak nézett ki, épp volt a kerítés is ,de már csak valamilyen civil security örizte.Kivülről teljesen ugy nézet ki mint a jellegzetes Volhov,vagy Nyeva TÁS-ok.Láttam szakasz fedezéket is.Tudja valaki mi volt ez?Én erre felé nem tudok hogy lett volna ilyesmi.Lehet esetleg volt szovjet? Volt Tüzér!Egy kérdés Tinnyéről: Mi volt vajon abban a nyitott föld fedezékben ahol egy kb egymástól 3-4 méterre levő sinpár fut végig.Én azthiszem ezt még csak ott láttam pedig voltam már néhány TÁS-ban.Ja és jól láttam hogy csak 3db PU van ,a Nyevánál nem 4 van?
LeX Creative Commons License 2005.03.24 0 0 912
Nekem jó lenne a hétfő is...
Előzmény: mezenguz (910)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 911
szerintem is elég a bejárással és a kérdésekkel együtt 1 óra/TÁS. De tényleg többet is meg lehetne nézni egymás után.
mezenguz Creative Commons License 2005.03.23 0 0 910
...nem is azt mondom,hogy nincs út,csak nekem nem tűnt valami nagyon aszfaltozottnak,amúgy gondoltam,hogy csak az lehet,ami a TÁS-hoz visz..

..a hétfői túrában benne van valaki..?
Előzmény: Volt tüzér (908)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.23 0 0 909

Zsámbék, és Etyek zárt, őrzött magánterület.

 

Előzmény: Volt tüzér (907)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.23 0 0 908
Pedig ott van az út a falu szélétől 100 - 150 méterre. És az emlékeim szerint az utat az erdő sem rejti el a szem elől.
Előzmény: mezenguz (903)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.23 0 0 907
Egy valamikori rakéta osztály állásterülete önmagában nem akkora durranás, hogy ott az ember sok időt eltöltsön. Tehát az sem lehetetlen, hogy egy szervezett túra alkalmával a csapat többet is megnézzen. Csak megbeszélés kérdése. A területek meg nincsenek annyira távol egymástól, hogy emiatt nagyon kétségbe kellene esni. Gondolom, egy százasba (km) belefér két Pilisi osztály, Tinnye, Zsámbék, és esetleg Etyek. Tény és való, egyik másik tüzelőállás extra helyen volt, tehát sok látnivaló van ott, de azért helyenként két óránál többet nem érdemes eltölteni. Én többet is eltöltöttem ezeken a helyeken, nekem elhihetitek.
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.23 0 0 906
Ha nem akartok sokat gyalogolni, akkor mindenképpen a Két bükkfa nyeregtől induló hadiúton kell felmenni. Nem tudom, az az ominózus sorompó hol van, de gyalog nagyon hosszú az út, akármerre is indultok el, kocsival meg csak egy úton lehet feljutni. Bármi van, vagy közvetlenül a falu feletti találkozást javasolok, esetleg a Két bükkfa nyereg. Mindkét helyen van alkalmas parkoló. Azt azonban a figyelmetekbe ajánlom, én már mentem fel gyalog. förtelmes hosszú.
Előzmény: iM (894)
charlie21 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 905
Sziasztok !! Új vagyok a neten ,de jó ideje figyelemmel követem a topicot A Tinnyei bázisra pedig valóban ott megy fel az út ahol Papa 1970 mondja. Ha Piliscsaba felől jössz akkor a Tinnye tábla elött kb 100 méterre van egy szűk egysávos aszfalt út balra ,jó meredek de csak pár száz méter és már ott is vagy ,sorompo nincs ,és a legénységi épületen kivül elég jól egyben van.
Előzmény: mezenguz (903)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.23 0 0 904
Mégegyszer helló!

..én amúgy a húsvét hétfőket kirándulással töltöm már évek óta,ha van még valaki,aki szintén túrázik ezen a napon,én benne vagyok..
mezenguz Creative Commons License 2005.03.23 0 0 903
Helló!

..s hol vezet fel az az út,többször jártam már arra,egy piliscsabai építkezés kapcsán,de Tinnyéről kijövett jobbkéz felé nem láttam betonozott utat..amúgy a Perbál-tinnyei összekötő útról jól látszik a bázis maga...vagy máshol vezet az út?
Előzmény: PAPA1970 (902)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 902
Javaslatom a Tinnye i bázis. A főúttól 1 perc autóval és aszfalt út van végig. Valamint senki sem őrzi és gyakorlatilag nincs még teljesen széthordva. 
gw Creative Commons License 2005.03.23 0 0 901

Én több mint negyvenszer :))

Áll még, vasárnap ha minden igaz arra tévedek (bár amikor Bécsbe megyek-jövök mindig bekukkantok).

Előzmény: Peter Kropotkin (900)
Peter Kropotkin Creative Commons License 2005.03.23 0 0 900
Ja,hogy ontopik is legyek,furcsa volt látni a Vasvárit szellemkastélyként két éve.Azóta nem is jártam arra,lehet,hogy nem is áll már.Pedig eccer még őrszolgálatot is adtam ott.:-)
Peter Kropotkin Creative Commons License 2005.03.23 0 0 899
Sziasztok!

92-93 között szolgáltam a 11. Duna Légvédelmi Rakétadandárnál.A budaörsi Vasvári laktanyába vonultam,Börgöndön képeztek ki sofőrnek.
Kiképzés után KBH-s sofőr lettem,így folyamatosan jártuk a dandárhoz tartozó laktanyákat Budapest körül.Gyál,Szigethalom,Felsőpakony,Biatorbágy,valahol Szentendre fölött(Pilis?)
LeX Creative Commons License 2005.03.23 0 0 898
> Milyen aszfalton?

Affene, fos térkép...
Előzmény: gw (897)
gw Creative Commons License 2005.03.23 0 0 897

Lom hegy viszont közel (1.5 km) van a Lajos forráshoz (oda még busz is jár), azt vígan le lehet sétálni aszfalton, a bázis állapota is jónak dereng a fotók alapján.

 

Milyen aszfalton? Anno betonlapok vezettek oda (olyan rácsos forma amilyen a parkolókban van hogy nő a rácsok között a fü), de azt már felszedték (egy helyi bácsika szerint valami politikusnak kellett). Most esetleg terepjáróval járható az út, mert az erdészeti járgányok jól felszántották.

Vagy lehet menni Lajosforrástól a hegyen át egyenesen, az szebb, de merekebb is :)

 

Egyébként én is csatlakoznék bármilyen bejáráshoz!

Előzmény: LeX (896)
LeX Creative Commons License 2005.03.23 0 0 896
Bezony, a hegyekben lévő bázisokat nem eccerű autóval megközelíteni. Pilis és Urak asztala természetvédelmi terület, oda csak engedéllyel lehetne behajtani. Utóbbihoz ráadásul a Pap réti erdész csóka mellett visz az út, aki nem örvendezne egy autós seregletnek. Biatorbágyhoz bárki felhajthat, de kell egy terepjáró a sorompó elkerüléséhez.
Lom hegy viszont közel (1.5 km) van a Lajos forráshoz (oda még busz is jár), azt vígan le lehet sétálni aszfalton, a bázis állapota is jónak dereng a fotók alapján.
Előzmény: iM (894)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.23 0 0 895

Az eddigi általam legjobb állapotban megmaradt TÁS a Fóti.

Azt akár kocsival is meg lehet látogatni, egészen a kapuig, és nem őrzik.

Szerintem inkább itt kellene terepgyakorlatot tartani.

Előzmény: Volt tüzér (893)
iM Creative Commons License 2005.03.23 0 0 894
Április közepe? Akkor talán már jó idő van és még mindenki jobban szabaddá tudja tenni magát. Ha lehet vasárnap, mert a szombatok nagyon bizonytalanok (nekem sokszor munka). Április 23-24 viszont részemről biztos nem jó és igencsak szeretnék menni.

Hogy mennénk fel? Két-Bükkfa nyereg parkoló és végig a hadi úton (a sorompó mostanában le van zárva, nem hiszem hogy kocsival fel lehet jutni) vagy Pilisszentkereszt temető és fel a szerpentinen? Vagy fenn találkoznánk és mindenki szabadon választhatna feljutást?

im
Előzmény: Volt tüzér (893)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 893
Ki kéne választani valami alkalmas hétvégét, de azt is bele kell kalkulálni, hogy ott később jöb a jó idő. Attól nem nagyon félek, hogy sár lesz, de hó az lehet, ami miatt nem tudunk felmenni.
Előzmény: LeX (887)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 892
Az egész hóbelevanc, ami a kerítésen belül van.
Előzmény: LeX (889)
iM Creative Commons License 2005.03.22 0 0 891
:-)))
Előzmény: Volt tüzér (888)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.22 0 0 890

Urak! a Pilist vállalom,

 

Engem is érdekelne!

Előzmény: Volt tüzér (884)
LeX Creative Commons License 2005.03.22 0 0 889
Bocsi! :)
Szóval láttam a 4 indítóállás helyét. Csak tunnám akkor mi az a tüzelőállás...
Előzmény: Volt tüzér (888)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.22 0 0 888
Kedves LEX! A másoik oldalon az egyik kollégát már kénytelen voltam eligazítani, megteszem Veled is. Bián is csak egy tüzelőállás volt. Volt viszont négy indítóállás. Nem mindegy. Irgum - burgum!
Előzmény: LeX (887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!