Keresés

Részletes keresés

elfmage Creative Commons License 2004.03.20 0 0 28
Hay!

No akkor én is irok par adatot :)

Általában 800Ft/albetétes áron dolgozom vállalkozásként (Bt) számlát adva.

Kokrétan a te példádhoz hasonló házban 600Ft/albetét áron láttam el 2003-ban, s most szeretném 700Ft/albetétre emeltetni.
Ez tartalmazza a könyvelést, viszont vannak költségek amiket a házra hárítok esetünkben havonta egy 3600Ft-os praktikum feltöltő kártya éves szinten pedig 20eFt-os anyag, posta, nyomtatvány, irodaszer költség is a házat terhel.

A XIII-ik kerületben dolgozom, de látok el házakat a II és III kerületben is.
El szoktam mondani hogy ez már egy kicsit távképviselet, de ha ez nektek nem okoz problémát akkor megoldható a dolog.

Javaslom nektek hogy inkább:
1. próbáljatok egy házban lakó ráérő nyugdíjast megbízni (lehetőleg mérnököt :)). A háznak is jobb meg feltételezem neki sem árt hogy fogalkoztatva van/pénzt keres.
2. jól tud működni egy intéző bizottság is ha megfelelő szakemberekkel veszi magát körül (könyvelő, jogász, 1-2 építőiparban járatos ember)
3. keresetek a környéken praktikusan működő közös képviseletet. Fontos hogy ne a könyvelésben és jogi képviseletbe merüljön ki a teljesítmény mert az az alap, amit mindenkinek meg kell csinálnia.

egyenlőre ennyi :)

elfmage

Előzmény: burcsaIII (25)
elfmage Creative Commons License 2004.03.20 0 0 27
Hay!

A tábla homlokzatra szerelése tudtommal nem építésengedélyköteles (csak egy méret felett).
A társasház engedélye kell hozzá amit a közös képviselő adhat ki.

Ha a tábla kilóg a közterületre (zászló típusú tábla, vagy a tábla egyéb tartozékai lógnak ki mint pl a világító testek) akkor az önkormányzat hozzájárulása is kell. ekkor már szoktak engedélyezési eljárást végezni, s az önk. is kiszab egy bérleti díjat.

A 60 napos határidő jogvesztő!
Azaz erre hivatkozva akkor is elutasíthatja a bíróság a keresetedet ha egyébként igazad lenne.
Meg kell nézni hogy mit is engedélyezett a ház _pontosan_ (volt-e szó benne világító testekről pl)

Mindenképpen tájékoztatni kell a közös képviselőt a problémádról, s a zavaró körülmények megszüntetését kérni.

elfmage

Előzmény: Roky2 (24)
R1952 Creative Commons License 2004.03.18 0 0 26
Megpróbálok segíteni, nyolc éve vagyok a pályán és két éve van felsőfokú Ingatlan-és
társasházkezelői végzettségem. Vállakozóként dolgozom, társasházaim egy vidéki városban és Pesten (XIII. ker.)vannak így igazán van összehasonlítási alapom a kk. bérek között. Természetesen nem akarok láthatatlanul itélkezni,de Pesten tényleg nagyon sok furcsaságot lehet tapasztalni, főleg a bérezéseknél. A saját példámból kindulva bruttó 1.200,- Ft/ albetétenként,vállalok th. kezelést, természetesen ez fedezi az Én költségemet(telefon, gépkocsi, társasház könyvelése stb...)
2003. évi CXXXIII. törvény 13. § kötelezi a közgyűlést, hogy az SZMSZ-ben szabályoza vagy módosítsa a tulajdonosok egymás közötti jogviszonyát, amit a törvény nem szabályoz.
Előzmény: burcsaIII (25)


burcsaIII Creative Commons License 2004.03.17 0 0 25
Csak hogy ne halódjon ez a topik, és az én kíváncsiságom is kielégüjön (hátha): nemrég költöztem új házba, de enyhén szólva is sokkalom a (hivatásos, ám profinak nem nevezhető) közös képviselő javadalmazását. A kérdésem az volna, hogy egy 80 lakásos társasházban kb. mennyi szokott lenni a fizu? (Tudom, hogy nincs egy átlagos 80 lakásos ház, azonban mégsem ártana, ha lenne egy kb. számom arra vonatkozóan, hogy mennyit is szoktak kérni. Magyarul: a kedves fórumtagok egy hány lakásos társasházban kb. mennyit fizetnek havonta? Csak viszonyítási alapként. Akár esetleges közös képviselő jelentkezését is várom, ha van konkrét ajánlat (XII. kerület).)
A másik kérdésem az volna, hogy a régi SZMSZ-t mennyire kell módosítani az új törvény szerint? Esetleg letölthető valahonnan egy mintaszabályzat?
Előre is köszi.
Előzmény: elfmage (21)
Roky2 Creative Commons License 2004.03.14 0 0 24
Köszönöm a gyors választ,sajnos a 60 napon már tul vagyunk./a lakok elmondása alapján/
Előzmény: R1952 (23)
R1952 Creative Commons License 2004.03.14 0 0 23
Javaslom, hogy minél előbb fordulj a közös képviselőhöz és kérdezd meg, hogy van e érvényes közgyűlési határozata, hogy szerződést kösön ilyen bérleti tevékenységre. Ha igen akkor sürgösen fordulj bírósághoz, mivel a határozat elfogadásától számított hatvan napon belűl lehet megtámadni. Megtámadásnak jogalapja a 2003. évi CXXXIII. évi törvény a társasházakról 42. § (1) bekezdése,"ha a határozat a kisebbség jogos érdekeinek lényeges sérelmével jár,.." Továbbá meg kell nézni a kerületi építésügyi jogszabályt, hogy milyen építési engedély szükséges ilyen tábla felállításához. Egyébként minden képen javaslom az egyeszséget, de ha nem hajlandok megegyezni akkor fordulj bírósághoz kártérítésért, természetesen ezt a th-nak kell kifizetnie.
Előzmény: Roky2 (22)
Roky2 Creative Commons License 2004.03.14 0 0 22
Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni.
A XV-kerületben van egy lakásom ami közvettlenül főutvonalra néz.Én nem lakom a lakásban,ritkán megyek oda.Most elszeretném adni és legnagyobb megdöbbenésemre,az első emeleti lakásommal merőlegesen az erkélytől 50 cm-re felszereltek egy hagyományos oriás reklámtáblát.Olyan közel hogy kézzel megtudom érinteni az erkélyről.
A kilátást jobbra nézve teljesen eltakarja.Nem beszélve arrol hogy éjszaka 3 hatalmas nagy reflektor vilgitja meg,ami a szobába nappali fényt sugároz.A tábla a társasház elkeritett területén van.Tőlem mint tulajdonostárstol nem kértek hozzájárulást.A többiektől nem tudom,viszont csak az én lakásomat zavarja a tábla és a fény.Mit tegyek?
A közös képviselővel beszéljek?Vagy az állando reklámozoval/gondolom a tábla tulajdonosa/Aushannal?
Sajnos a vevőjelöltek mind elzárkoztak a vételtől a tábla miatt.Köszi a válaszotokat előre is.

Előzmény: elfmage (21)
elfmage Creative Commons License 2004.02.07 0 0 21
Nagyot neztem :)
Szivesen lennek ott szamvizsgalo ennyi penzert... :)

Nem szokás egyébként ennyire megfizetni ezt a tevékenységet. Az intéző bizottság eleve a közös képviselő helyett a ház lakóiból választott "laikus" csapat akik ellátják a ház képviseletét általában csekély díjazással/költségtérítéssel.
Ezt a bizottságot olcsóbb egy profi közös képviselővel felváltani, vagy az intéző bizottság legaktívabb tagját felkérni közös képviselőnek (megtakarítás kb 2 "minimálbér").

Számvizsgálóknak meg kb ilyesmit erdemes felajánlani hogy amíg ellátják ezt a tisztséget addig az ő albetétjük (1 db) kevesebbet fizet/nem fizet közös költséget, de ez a 1kispapa által leírtak alapján tipikus társadalmi munka (havi 1-2 óra).

A minimálbért sem értem teljesen ugyanis ez nem tipikus foglalkoztatás, leginkább megbízási szerződéses módon szokott ez lenni, vagy vállalkozói alapon.

200-bol siman kijon (feltetelezem hogy ez vizoras ertek ahogy ez az uj hazakban szokas) ami a tieteknek 2,5-szerese...

elfmage

Ui: en a XIII keruletben lakom :)

Előzmény: 1kispapa (19)
Roky2 Creative Commons License 2004.01.31 0 0 20
Tisztelt Közösképviselők

Az én cégem iroda,társasház,stb...takaritással foglalkozik.Munkáink között szerepel lépcsőháztakaritás.Arra lennék kiváncsi,hogy a közös képviselők nagy része miért nem tartja fontosnak a társasházak takaritását.Az utobbi időben több közös képviselőt megkerestem a cégem ajánlatával,de mind elutasitott.Ha valakit érdekel egy korrekt, megbizhato takarito cég szabad kapacitása akkor várom a jelentkezésüket.
takarit@freestart.hu
szekelyf@axelero.hu

Előzmény: 1kispapa (19)
1kispapa Creative Commons License 2004.01.27 0 0 19
a Madarászban most tudtam meg, hogy 200/nm a közös költség, de ebben a kertész és a portás bére van benn. Szerintem kicsit túlzás a számvizsg. bizottsági tagok bérezése (ha nálunk ilyen lenne, akkor lincselnének az öreg nénik)

évek óta benne vagyok a számvizsgálóbizottságban (most ráadásul, mint elnök ..) és annyi a dolgom, hogy átnézem az év végén a számlákat, de gyakorlatilag a tényleges munkát a ház közös képviselője (pl. beázás, csőtörés, szakik kihívása) és a ház könyvelője végzi, akihez befutnak a számlák. 50es évekbeli 50 lakásos ház lift nélkül, kk: 86/nm a vízórásoknak, de idén emelkedni fog, mint minden az ég adta világon :)

200ból hogy jön ki a minimálbér 6 embernek?

Te hol lax?

Előzmény: htplacebo (16)
kambekk Creative Commons License 2004.01.26 0 0 18
11-es hsz!
Előzmény: szmuti (17)
szmuti Creative Commons License 2004.01.26 0 0 17
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy hol találom a neten az új Társasházi Törvényt.
Hátha valaki már tudja!
Esetleg munkaügyi jogszabályok is érdekelnének.
Köszi
Szmuti

htplacebo Creative Commons License 2004.01.21 0 0 16
Sziasztok.

Egy XIII. kerületi, újépítésű (68 lakásos)társasházban vettem lakást, és most volt az első lakógyűlés. Nagy vita volt a közös költség mértékével(200/m2 szavaztak meg) és a tisztségviselőg díjazásával kapcsolatban. (3intézőbiz. + 3 számvizsgálóbiz. tagnak fejenként a minimálbért).

Szerintetek mennyire reálisak ezek a számok(extra szol. nincs a házban, csak dupla lift) A tisztségviselők díja mennyi szokott lenni?

Köszi.

Thomaster Creative Commons License 2004.01.13 0 0 15
Faforgács: hirtelen a díszállat kereskedés jut eszembe (madárkalitkába meg terrárium aljára), de asztalosműhely kapuján is láttam már "faforgács ingyen elvihető" táblát, csak meg ne kérdezd hogy hol...
Előzmény: tomtomm (10)
kambekk Creative Commons License 2004.01.12 0 0 14
Az új törvény szerint a tanfolyamot "előírhatja a közgyűlés", és annak költségviselését is a közgyűlés dönti el. De csak, ha "üzletszerűen végzik". Ezt én a törvényszövegből értelmezem így, ezért inkább olvassd el te is (54.§).

A kukaúgyben pedig a működési szabályzat a mérvadó. Vagyis te csak, mert kk vagy, nem vagy köteles házmesterkedni is. Osszátok be heti periódusokra a feladatot, így 2-3 havonta mindenkire sor kerül.

Előzmény: tnadrienne (13)
tnadrienne Creative Commons License 2004.01.12 0 0 13
uhfsdiuhsuhsogshguj

van egy problémám, és számomra igen nagy! jelenleg én vagyok a házunkban a közös képviselő, és nem tudom, hogy mit tegyek. a helyzet a következő. én jelenleg egy 11 lakásos társasháznak vagyok a közös képviselője. székesfehérváron. állítólag az új törvények szerint el kell, hogy végezzem a társasház kezelői tanfolyamot. /vagy másnak kell elvégeznie a házban/. a kérdésem többszintü, és mindegyik fontos! örülnék, ha mindegyikre válaszolnátok! előre is köszönöm!

jhgsdafiasgeiuhg

1; ha fogadni kellene egy közös képviselőt a város bármely pontjáról, mennyibe kerülne a 11 lakásos társasháznak havonta, átlagban 10 tétel/hó könyveléssel, közös képviselőt fogadni?

fgsufhsofhs

2; az imént érdeklődtem, és kiderült, hogy a társasház kezelői tanfolyam 85 ezer forintba kerül, itt székesfehérváron. a konkrét kérdésem az, hogy, ezt a pénzt ki fizeti? a társasház, a közösképviselő, illetve közösen, fele-fele arányban?

3; van-e olyan cég, amely olcsóbban rendezi ugyanezt a tanfolyamot, székesfehérváron?

4; jelenleg 7,500 Ft-ot kapok a háztól havonta úgy, hogy a szemetet/kukát/, hetente kettőször én viszem ki a ház elé hajnal fél hatkor, és én takarítom a havat is a ház elötti járdáról minden esetben. a járda kb. 30 méter hosszú.

nagyon örülnék, ha válaszolnátok a kérdéseimre, ugyanis nagyon fontosak számomra!

előre is köszönöm!
egy társasházi képviselő!

ametiszt Creative Commons License 2004.01.10 0 0 12
Tegnap az utcán faforgácsot láttam leszórva, de nem tudom, hol árulják.
Előzmény: tomtomm (10)
kambekk Creative Commons License 2004.01.09 0 0 11
Az új Társasházi törvény letölthető ITT
tomtomm Creative Commons License 2003.12.16 0 0 10
Sziasztok!
Mivel itt a tél, és vele a csúszkálás, gondolom a közös képviselők gondja a csúszásmentesítés. Szeretném megtudni, hogy lehet-e valahol olyasmit - NEM sót - kapni, ami nem teszi tönkre a környezetet és a cipőt, de a síkosságot megszünteti.
elfmage Creative Commons License 2003.11.08 0 0 9
Hay!

Kicsit felrántom a topikot mert van egy rokon topik amiben itt már tárgyalt kérdések merültek fel...

elfmage

elfmage Creative Commons License 2003.10.04 0 0 8
Üdv!

Először is a közös képviselő nemegyenlő házmester!
Ez inkább egy manager tevékenységéhez hasonlít :))

Lakótársként sehogy :)
Marad a vasaló :)))

Komolyabban:

A kk vagy intézőbizottság (mint a ház képviselője) indíthatja az ügyet fizetési meghagyással és behajtással.

A közös költség tartozásokhoz kapcsolódó pluszlehetőség hogy egy közgyűlési határozattal illetve az új törvény indulásától a kk kérvényével lehet jelzálogot bejegyeztetni(mindkét esetben egy ügyvédnek azért ellen kell jegyezni a bejegyzési kérelmet).
Ettől pénz nem lesz, de legalább biztosítva van az adósság.

elfmage

Előzmény: peaso25 (5)
elfmage Creative Commons License 2003.10.04 0 0 7
Üdv!

Az 1997-es törvényben már nincs ilyen felújítási alapra vonatkozó passzus.
Ez a törvény hatálytalanította a korábbit, amiben szerepelt még ilyen.

Gyakorlatilag nem kell ilyet számontartani, a közös költség annyi, amennyit megszab a tulajdonközösség, s ha marad pénz az üzemeltetésen felül azt lehet a felújításokra költeni...

Ha nagyobb felújításhoz kell pár százezer-millió akkor közgyűlés megszabhat - értelmes ütemezéssel - pénzbefizetéseket a "havi" közös költségen felül.
Fontos hogy ez is közös költségnek minősül és ugyanúgy behajtható/jelzáloggal biztosítható, mint a "havi"-ból keletkező elmaradás.

elfmage

Előzmény: pendra (6)
pendra Creative Commons License 2003.09.27 0 0 6
Tisztelt KözösKépviselők !

A mi társasházunk (14 lakás) a kötelező felújítási alapba a bevételt képező össz-közösköltség 10%-át állapította meg.
Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy mi a hivatalos arány, tehát a befolyt közösköltség hány százalékát kell megállapítani felújítási alapként? Továbbá hol lehet ennek utánnajárni, hol lehet erről információt szerezni?

Válaszukat előre is köszönöm !

Pendra :-)

peaso25 Creative Commons License 2003.09.09 0 0 5
minden közös és nem közös képviselő!

én szerencsére nem vagyok ilyen házmester vagy mi, de hirtennyében nem találtam jobb topikot arra a kérdésre, hogy:

hogyan lehet kötelezni lakótársaimat a közös költség befizetésére? saját tulajdonú lakásokról van szó.

"a vasalót teszek a hasára" eszköz csak a második, én az elsőt szeretném tudni

köszönöm

graho Creative Commons License 2002.05.26 0 0 4
Az igazi közösképviselők biztos csak este neteznek, mert ilyenkor nincs idejük a sok tennívaló miatt. Várunk rájuk...

Előzmény: graho (3)
graho Creative Commons License 2002.02.09 0 0 3
Az igazi közösképviselők biztos csak este neteznek, mert ilyenkor nincs idejük a sok tennívaló miatt. Várunk rájuk...
csite Creative Commons License 2002.02.09 0 0 2
12mp-t kapni egy kattintás alatt, háááááát, kell még gyakorolni! :-))
Előzmény: Gyanuszkop (1)
Gyanuszkop Creative Commons License 2002.02.09 0 0 1
f0gadd őszinte részvétemet, mi is csináltuk már, de s0ha többet !!!!
Előzmény: graho (-)
csite Creative Commons License 2002.02.09 0 0 0
hát j0l szeddjétek össze magat0kat, mert így gy0rsan elsüllyed a t0pic!
Előzmény: graho (-)
graho Creative Commons License 2002.02.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok ! Én egy Társasházi közösképviselő vagyok és szeretném, ha minnél többen lennénk a fórumba, hogy tudjuk egymást segíteni egy-két jó gondolattal, ötlettel vagy az interneten egy-két jó oldal ajánlásával.
Vigyázz ! Nehogy meghaljon a topic...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!