Keresés

Részletes keresés

per/sanchez Creative Commons License 2011.05.21 0 0 6926

Szerintem új honlap-tiszta lap megoldás lenne a legjobb, ott ugyanúgy lehetne fórumozni + egy koncentrált tudástárt létrehozni:)

Ha van vmi névötlet(pl (hazisorfozde.hu) én szívesen lefoglalom a domaint-ha szabad, onnan már csak rajtunk áll mit teszünk fel

Előzmény: krulis (6925)
krulis Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6925

Bocs, félreérthető voltam. Wiki helyett gondoltam víztamás fórumát. Pl. holnap este majd beírom ide, hogy képzeljétek el mit főztem, és belinkelem a topicot víztamástól ahova a receptet beírtam.  Persze itt vitatjuk meg, csak ott megmarad a recept. Vagy ez így hülyeség?

Előzmény: WriE01 (6924)
WriE01 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6924

Most engem ezzel teljesen megzavartál. Két nappal ezelőtt fejtettem ki ezzel kapcsolatban a véleményemet, amire az a válasz jött, hogy mindenki szívéhez hozzánőtt ez a fórum. Ezt én el is fogadom.

És akkor most azt írod, hogy nem érted mértnem használtátok eddig...

Én sem értem :)

Előzmény: krulis (6923)
krulis Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6923

Fogalmam sincs miért nem használtuk eddig... Bele is írtam az élesztőmosást ha már mindig azt hozom fel példaként.

 

Bíztatok mindenkit, hogy töltse tele okossággal. Péter, ha lesz időd, megtennéd, hogy létrehoznál egy receptek kategóriát néhány altípussal a főbb sörfajtáknak?

Előzmény: KRISZ2007. (6922)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6922

Vártam-vártam, hogy VISZTANI kiírja a blogja címét, de úgy látom nagyon elvanfoglalódva, úgyhogy aki még nem ismeri itt csemegézhet:

www.sorfozes.info

BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6921

Mint a régi viccben: "Lehet, csak kényelmetlen"

Előzmény: szsztücsi (6920)
szsztücsi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6920

Szerintetek lehet bográcsban is főzni?

WriE01 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6919

Én is csináltam 4-5 képet, átküldöm és tedd fel azokat is ha gondolod.

Előzmény: krulis (6917)
krulis Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6918

Köszi, majd hamarosan megpróbálkozok egy klónnal.:) Próbáltad úgy is, hogy az 52 fokot kihagytad? Úgy nem volt akkora habja?

Előzmény: olasz66 (6910)
krulis Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6917

Ha jó úgy neked, kiteszem a képeket az enyéim mellé a flickr -re, csak tedd fel valahova tömörítve. A többieknek is szól, ha hozzájárulnak kiteszem azokat a képeket amik eljutottak hozzám és meglesz egyben az összes.

Előzmény: sörness (6913)
krulis Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6916

Megtiszteltetésnek veszem!:)

Előzmény: olasz66 (6908)
krulis Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6915

Mint egyszerű megoldás bennem az is felmerült, hogy nyissunk az indexen még egy topikot ami szakmai jellegű lesz, ez pedig megmarad beszélgetősnek. Csak hát sok dolgot ez sem oldana meg, nem lehet mindent egyértelműen besorolni, az újak honnan tudják, hogy melyik mire van ,stb... Arra hajlok, hogy olasz vagy víztamás honlapján csináljunk wikit. Persze lehet egyszerre kint mindkettőn, csak valaki hostolja.

Előzmény: sörness (6914)
sörness Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6914

A fórum és az nehezen követhető információáradat problémáját én is tapasztalom. Még annó egy éve neki is álltam, hogy teljesen a legelejéről ki ollózzam és tematizáljam az értékes hozzászólásokat, információkat, csak a végén elsodort az ár... :) ... azaz annyira beindult a fórum, hogy nem győztem olvasni, utána olvasni, behozni a lemaradásom. Ez egyrészről örömmel töltött el, látni, hogy így felkapták a mi kis fórumunkat, viszont kivitelezhetetlenné tette az elgondolásomat.

 

Egyszóval, most hogy olvasgattam a véleményeiteket erről a témáról, eszembe jutott, hogy az manapság már símán megoldható, hogy egy honlapot beágyazunk egy másikba. Sajnos olyan zseni nem vagyok, hogy azt pontosan tudjam is, miként történik ez, de az bizonyos hogy lehetséges.

 

Tehát: létre kéne hozni egy olyan honlapot, ami gyakorlatilag a howtobrew.com magyar megfelelője,

ÉS beágyazni ezt a mi kis fórumunkat abba, hogy mégis egy felületen tudjunk egymással értekezni,

ÉS a receptejeinket a receptek, xy alreceptek alá bemásolni.

Vagy egyszerűen egy hozzászólásunkkat belinkelni a receptgyűjtemény alá, hogy később a recept linkek alatt egy kattintással a megfelelő hozzászóláshoz repít minket a technológia!

 

Tudom, még elég keszekuszán hangzik, de talán ez a gondolat másokban egy újabbat ébreszt, és a végén még talán lesz is valami nagyon jó :)

 

 

(csak zárójelben... az index fórummal csak egy baj van, az tőlünk teljesen független. Tehát ha azt az index meg akarja egyszercsak szüntetni, akkor oda az egész értékes adatbázis, ami az évek során felgyülemlett...)

sörness Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6913

Üdv kedves Mesterek!

 

közben én is magamhoz tértem... sikerült kiheverni, ( ha nem is egyben) a kóstolás fáradalmait... :)

A képeket majd hamarosan én is felteszem, csak még nem tudom hova. Született pár kép a belvárosi sörbanzájról is, köztük a grabancos standról is!

 

Örülök, hogy jó hasznát vettük a két pavilonnak is. De jó hogy otthon indulás előtt csak bedobtam a kocsiba a második pavilont is, mondván úgy is jó idő lesz, de biztos ami biztos, úgyis elfér a kocsiban...

 

Most, mint az már néhányatoknak ott is említettem, már nem sokat kell várni, és kifőzöm az első igazi sörömet. Már alig várom, csak az időt nehéz megtalálni rá, annyi más teendő van...

 

 

per/sanchez Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6912

Remélem szept 10-i talin én is ott tudok lenni.

 

Kakaó mellet tettem bele étcsokit is (15dkg) sajnos nem eleget egyikből sem. A kakaót sajnos nem mértem épp bedöglött a mérlegem, 3 kanálnyi ment  kb 10 literhez. Majd a vallatásnál kiderül, hogy milyen lett:) Holnap palackozom

Előzmény: krulis (6891)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6911

A szűrésnél csinálon,,,nem csonálom

 

és a pincém fekvése rossz... ((-:  (nagyon sietve írom,,rohanok a kocsmába meggysört inni)

 

(Nálam nem tud rendesen beérni a sör, mert rossz a pincém fekvése.) így lett volna helyesen.

 

 

Előzmény: olasz66 (6910)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.19 0 1 6910

3kg Bohemian pislner maláta

1kg Carapils maláta

 

12 Liter cefrézővíz

 

A jó hab miatt 50perc 52 fokon

 

35 perc 62 fokon

35 perc 68 fokon

35 perc 74 fokon

 

Ha édesebbet akarok, akkor kihagyom a 62 fokos pihentetőt és +35 percig hagyom 74 fokon

 

A szürést, addig csonálom. amíg kristálytiszta nem lessz !!!

 

14 liter máslóvíz

 

A forralásnál általában, kb 20 liter malátalém marad, (a többit a malátában marad)

 

55 perc forralás 15 gr keserüvel (Hallertauer Taurus komló pellet keserű Tip.P-45 Alfasavavtartalom 15%)

 

15 perc forralás 12 gr aromával (Hallertauer SPALTER SELECT alfasavtartalom,5,3% Typ-P90 )

 

Gyors lehűtés, majd alapos komló leszűrés, két pelenka és egy nagy tölcsér segítségével.

 

 12 gr NOTTINGHAM British Ale sörélesztő vel oltom be

 

20 celsius fokon érlelem, a hatodik napon átfejtem egy másik erjesztővödőrbe.

 

a 12.napon palacozom. 5gr cukrot rakok az üvegbe

 

6 napig 20 celsius fokon hagyom majd lehűtöm

 

A hetedik napon kostolom.

 

Majd három hétig érlelem (ném) még az üvegben.  ( Na,,,, ez még sohasem sikerült ((-: )

 

Nálam nem tud rendesen beérni a sör, mert rossz a fekvése.

 

Nagyon sok haver jár arra.

 

Amit levittem a találkozóra azt, két hete palackoztam

 

Ha partyhordóba teszem, akkor is megkapja az 50gr cukrot. Nyomás eresztő szelep nélkül sem lessz semmi baja.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: krulis (6892)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6909

Hogyan kell búzamalátát csinálni? Ugyanúgy, mint az árpát? Mekkora legyen a csíra, és hány C°-on kell aszalni?

olasz66 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6908

Ha megengeded, az elkészült anyagot felhasználnám a webáruházba.

 

Ha nem,,azonnal törlöm (-:

Előzmény: krulis (6893)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6907

Az utánvétnek semmi akadálya.

A rendelés után általában másnapra megérkezik a csomag.

Kb 2000 Ft.- a költsége.

Előzmény: DanielOrtega (6902)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6906

A webáruházban megtalálod a telefonszámom. Hívj fel ! Szívesen segítek.

 

http://sor.on.hu/

 

 

http://sor.dr.hu/

 

A rendeléshez az utobbit használd!!!

Előzmény: szsztücsi (6898)
DanielOrtega Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6905

Pomázi London Pride by Gilgalad

A Főzdefeszten szakmai beszélgetésén Jeney Béla személyében a házi sörfőzők is képviseltették magukat, de a törvényhozás színe előtt jelenleg nincs ki harcoljon az érdekeikért.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

Előzmény: DanielOrtega (6904)
DanielOrtega Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6904

http://folyekonykenyer.blog.hu/2011/05/18/pomazi_london_pride_by_gilgalad

 

Gilgalad is jelentkezhetne hozzánk, szeretem a london pride-ot :)

BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6903

Minden igaz, amit írtak, csak még egy szempont:

Nem akarlak befolyásolni, de ha a Vogel könyvet nézed, akkor először egy ott leírt egyszerű, felsőerjedésűvel valamivel kezdj. Egy erősen komlózott pils-hez elvileg lágyítani kellene a vizet, és különben is fenék erjesztésű. Meg egy pils végülis akkor szép, ha tükrösre van szűrve.

Jó munkát. És minél nagyobb fazekat.

Előzmény: szsztücsi (6901)
DanielOrtega Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6902

Próbáld meg Felsőzsolcán a sörfőzdében, de nézd meg ezt az oldalt és kérdezd olasz66-ot a szállításról.

 

http://sor.dr.hu/

Előzmény: bigbuzz (6894)
szsztücsi Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6901

Kösz a gyors választ én elsősorban pilseni világos típusút szeretnék készíteni.

Előzmény: krulis (6900)
krulis Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6900

Szia!

 

Jó helyen vásárolsz, jó könyvet olvasol!:) Bár a Wolfgang könyvben van néhány dolog ami elavult vagy csak lager sörökre igaz vagy van egyszerűbb módszer is. Ha tudsz angolul, akkor a howtobrew.com-ot ajánlom.

 

12 liter sörlevet ha odateszel forralni, akkor abból a végén kb. 10 liter söröd lesz, mert ugye párolog belőle. Ehhez egy legalább 14 literes edény kell, mert erősen habzik, vagy ahogy én csináltam régen, kettévettem és két 7 literes húsleveses fazékban forraltam.

 

Komló: ez igazából a sör típusától függ, 20 literhez általában 30 gramm keserű és 30 gramm aroma komló kell, 10 literhez a fele. Ha a http://palinkafozo.superwebaruhaz.hu/category/20498 -ról veszed a keserűkomlót akkor elég 10 gramm is, ott nagyon erős komló van ha jól emlékszem 15% -os alfasav tartalmú. Persze vannak extrém esetek, mint pl. a tegnapi recept amit beírtam, vagy az IPA típusú sörök.

Előzmény: szsztücsi (6898)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6899

Kösz átjött.

Le kellett töltenem egy konvertert, mert ezt a docx et nem ismerte az én world-om. De végül sikerült.

Előzmény: krulis (6896)
szsztücsi Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6898

Sziasztok!

 

Végre elhatároztam, hogy csatlakozok először meg próbálok egy 10 literes próbát. 

Találtam egy két anyagot is ezeket megosztom veletek. Ha már ismeritek elnézést.

Nagyon szívesen fogadok jó tanácsokat ötleteket.

 

Ahol vásárolnék:

 

http://palinkafozo.superwebaruhaz.hu/category/20498

 

Ebből tanulok:

 

http://data.hu/get/3462270/Vogel-Wolfgang__hazisor_keszitese.pdf

 


Sok oldalatokat végig olvasva látom, hogy több komlót használtok, a 10 literes próbához

mennyi kell?

 

Ehez a mennyiséghez mekkora főzőedény szükséges?

 

Előre is kössz.

 

SzSz.

BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.19 0 0 6897

Eddig is átom a letöltési linket, de nem töltődött.  :-(

Előzmény: krulis (6896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!