Keresés

Részletes keresés

valláskritika Creative Commons License 2004.12.06 0 0 387
Ha valamit ki szeretne fejezni az írásmóddal, akkor teljesen helyes. Hogy jobban értsed, még ez is helyes heylesírásilag: TABoooOOOUUUUUÚÚÚÚÚÚ
Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.06 0 0 386
...beteges alkatra vall...
Előzmény: Silan (385)
Silan Creative Commons License 2004.12.06 0 0 385
Újíthatnál már egy kicsit, enyhén szólva unalmas, hogy monomániásan mindig ugyanazokat a régi témákat nyomatod.
Előzmény: valláskritika (381)
TEACHER Creative Commons License 2004.12.05 0 0 384
A szkeptikus konferencia hanganyaga most már letölthető a Télapó honlapról
T
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.05 0 0 383
egészen pontosan: tabúúúúúúúú :-)
Előzmény: Törölt nick (382)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.05 0 0 381

"Vágó István az RTL Klubnál nem talált fogadókészséget új műsorötletére, az X-aknák című vitatkozóshow-ra, ezért áttelepült vele az ATV-re, s ezúttal a vezető kereskedelmi csatorna hozta a helyes döntést. Az X-aknák rossz és ellenszenves koncepcióra épül. A Tényeket Tisztelők Társasága (már az elnevezés is annyira ügyefogyott) jól nekiugrik a new age távolbalátó, kanálhajlító, radiesztéta kóklereinek, s mindezt olyan műsorvezetői elfogultság kíséri, hogy még Juszt László is jegyzetelhetne előmenetele érdekében. Odaállítanak egy bohócszerepre szánt parapszichomókust, hogy önnön szavaiból csináljanak neki krumpliorrot. Ugyanis valahányszor olyasmit mond, hogy „szellemi energiaö, „auraö, „tellurgikus áramö vagy bármi, egyből felhorkan a vele szemben álló TTT-s orvos, fizikus vagy geodéta, esetleg maga Vágó, mondván: az meg micsoda. A válasz csakis arra jó nekik, hogy fölényesen húzogassák a szemöldöküket, kioktassák a partnert arról, hogy a tudomány bezzeg pontosan definiált fogalmakkal dolgozik, nem metaforákkal (ez az állítás egyébként a tudomány mai állása szerint tökéletes marhaság), szóval ne vajákoskodjunk, kérem, mert irgum-burgum. Ebből a vitapozícióból csupán két lehetőséget kínálnak fel a tényeket másként tisztelők számára: vagy üres handabanda az egész, azaz hazudik és csal az illető, vagy szubjektíve hisz abban, amit mond, akkor meg vélhetően hülye. Jó, nem kell különösebben dédelgetni korunk mágusait, ám ezzel az erővel bármelyik teológust oda lehetne hívni, hogy józanul kérdőre vonják: ugyan mi az isten az Isten, amikor olyat még nem mutatott ki sem távcső, sem mikroszkóp, sem röntgen. Talán elképzelhető, mennyire vélnénk ízlésesnek az ilyesmit."


 

(Sutyák Tibor a Hajdú-Bihari Naplóban)

valláskritika Creative Commons License 2004.12.05 0 0 380

A belső ellentmondások kiélesedtek, egymás feljelentgetése formájában is és a nyilvánosság is értesült róla:


 

Vágó István műsorvezető

http://index.hu/kultur/media/mancs1217/


 

"MN: Meséljen akkor az ezotéria ellen folytatott többfrontos harcáról. Mit csinál a Tényeket Tisztelők Társaságának elnökségi tagjaként?


 

VI: Kiléptem. ...A Tényeket Tisztelők Társasága azonban kiállt mögülem, valószínűleg azért, mert egyik legkitűnőbb tagja, akit most nem szeretnék megnevezni, egy adásban alulmaradt egy auralátóval szemben. Nem jól érvelt. Utána ő feljelentett minket a Magyar Tudományos Akadémiánál, mondván: nem lehet ilyen közös műsort csinálni az ezoterikusokkal. A műsor aztán meg is szűnt. Úgyhogy a Tényeket Tisztelők Társaságának a tevékenysége újra abból áll, hogy egy évben egyszer Székesfehérváron összejönnek, és egymás vállára borulva zokognak. "

Előzmény: valláskritika (379)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.05 0 0 379

Akkor talán a topik témájánál maradva, tudnál valami értelmeset is reagálni a Szkeptikusokkal szembeni szkeptikusságomra?

 

Tudomásom szerint a sajtó is eléggé sokat foglalkozott az X-Pankráció műSWOWrral, amely megbukott és a végén Vágó Pityu is világgá kürtölte, hogy kilépett.

 

Szerinted ezek a botrányok és bukások csak azért vannak, mert a szkeptikusok, annyira tudományszerűek? Megmondom én miért vannak. Azért mert csak egy lobbycsapat és nem korrektek nagyon sok dologban.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (377)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.05 0 0 378

OFF

 

Hát már eléggé régen nincs datanetes e-mailcímem.

 

ON

Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.05 0 0 377

OFF

 

BOCS mindenki mástól, hogy ennyit offoltam, de ez a figura behúzott a csőbe... leszólja az emberek vallásoságát, kifigurázza hitüket, keveri a szezont, a fazonnal, szkeptikust a hívővel... beteges alkat a sok nick-jével... ígérem, ezután nem reagálok neki...

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.05 0 0 376

...látod cimbora, az ilyen TABÚ-kkal mutatod meg magad... 0...

Előzmény: valláskritika (374)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.05 0 0 375
...tutira nem tévedek, olyan datanetes címre írtam, ami a real címed, s nem az indexesre IS megérkezett, holott oda nem címztem... na de jön tőled vírus is, ezen sem csodálkozom... genny alak, aki ezt teszi...
Előzmény: valláskritika (373)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.05 0 0 374

 

Egyébként meg a hazai szkeptikusok csak egyes babonákkal szemben szkeptikusok, más babonákkal szenben hívők. Amire te most szavazásra biztattál az állítólag TABÚ nekik/neked.

 

 

Előzmény: Törölt nick (363)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.05 0 0 373

Attól tartok tévedsz. Sokan próbálkoznak a nevemben írni, de az nem én vagyok.

Itt az indexen is kb 6-8 nickhamísítómat tiltották le eddig.

 

 

Előzmény: Törölt nick (372)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.05 0 0 372
...nem cimbora, ez egyszerűen tényszerű... mint az is, hogy átirányítod a leveleidet másokéra... gennyes dolog...
Előzmény: valláskritika (371)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.05 0 0 371

Hát ez valami komoly szkeptikus érvelési mód lenne? :-)

 

Nagyon meggyőzőek az érvek. Egy cseppet sem személyeskedő és visszafolytott indulatból eredő dühkitörés.

 

 

Előzmény: Törölt nick (368)
NevemTeve Creative Commons License 2004.12.04 0 0 370
Nem kifejezetten a tisztítókurára akartam célozni, hanem arra, hogy az egyéni tapasztalás fontos dolog, de éppúgy kritikusan kell kezelni, mint bármilyen más forrást; például, akárhányszor nem látok jetit a Himalájában, az még nem bizonyítja azt, hogy nincs jeti... ugyanakkor ha távolról látsz valami nagy barna élőlélényt, az még mindig lehet ember, majom, medve, földönkívüli...
Előzmény: tigristomi (369)
tigristomi Creative Commons License 2004.12.03 0 0 369

Nagyon sok tudomanyossagot hirdeto ember rettento nagyra van vilagnezetevel, kozben olyan rovidlatok es szornyen logikatlanok, hogy az mar faj. Persze ezen nem tudnak tul lepni, igy ujra es ujra elcsodalkozhatok hogy milyen emberek vannak.

 

 Kozben en pont olvasgattam az alternativnak kinevezett tisztitokurakrol. Nagyon szep meggyozo dolgokat olvastam.

Előzmény: NevemTeve (365)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.03 0 0 367
"Akkor javasolnék egy a valósághoz sokkal közelebb álló nevet a szeptikusok, azaz a Tényeket Tisztelők Társaságának. Mégpedig a következőt:

Istenhívő Szkeptikusok Önellentmondásmentes Tudományegyháza
Előzmény: valláskritika (366)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.03 0 0 366

 Ezt itt leltem és ide kívánkozik:

 

http://forum.supergamez.hu/forum.php3?azonosito=DataDandy

 

 ViDej0 ma 19:24 | Válasz erre | #35  Hamori Jozsef az MTA alelnoke az MTV-ben ma kifejtette, hogy az evolucioelmelet tobbe-kevesbe valaszt a dolgokra, de o agykutato, es elmondhatja, hogy nem tudunk meg mindent az agyrol, de a jelenlegi kutatasokbol mar kovetkezik, hogy az ember nem csak anyag, van ott valami mas is. Az MTA elnoke, Vizi E. Szilveszter hasonlo dualista-kozeli megnyilatkozasokat tett mind a Mindentudas Egyetemen ("meg nem tudjuk hogy a dualistaknak van-e igazuk"), mind tudomanyos uleseken. Ez rendesen osszhangban van azzal, hogy a Tenyeket Tisztelok Tarsasaga nem kritizalja a vallasokat (errol - belulrol - azt hallottam, hogy alapitaskor hataroztak igy).

Termeszetesen nem tartom problemanak, ha az MTA elnoke es alelnoke vallasos. Ez az o dolguk. Azt azonban, hogy a tudomanyt a hitukkel keverik a megszolalasaikban, mar joval inkabb problemanak tartom. Csakugy mint azt, hogy a Tenyeket Tisztelok Tarsasaga csak bizonyos tenyeket tisztel, a kulfoldi szkeptikusokkal ellentetben a vallast ok nem kritizaljak. Ez a helyzet tobbe-kevesbe az ismeretterjeszto ujsagokra is all, jollehet a Termeszet Vilaga tobb kulfoldi cikkforditast is megjelentetett, ami kilog ezen sorbol.

Mi a velemenyetek errol? Kell-e, es lehet-e csinalni valamit annak erdekeben, hogy ez a helyzet javuljon?

En a magam reszerol irtam a Termeszet Vilaganak, kivancsi vagyok, mi a velemenyuk e kerdesben.
NevemTeve Creative Commons License 2004.12.03 0 0 365
Kati néni egyszer egy négy lábú és hét pöttyű katicabogárról álmodott. Meg is tette lottón a 4,7,47,11,29 számokat (ugye 4+7=11,4*7=29) és tényleg öt találata lett. Ettől kezdve bárki mondta neki, hogy 4*7=28, ő csak nevetett: ugyan már, én csak tudom, megütöttem vele a főnyereményt!
Előzmény: tigristomi (362)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.03 0 0 364
Én írtam a peticiót.
Előzmény: Törölt nick (363)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.03 0 0 363
...inkább mennél ide szavazni: http://www.peticio.hu?module=6&pdid=892, amit bár nem te csináltál, rád is vonatkozhatna...
Előzmény: valláskritika (361)
tigristomi Creative Commons License 2004.12.03 0 0 362

Azt hiszem uj fogalmat alkotok magamnak, valós.

 

 Ha erdekel pl. van e Yeti, elmegyek a hegyekbe ahol lattak, becserkeszem, megnezem, hazamegyek, es tudom hogy van. Ez nekem eleg.

 

 Azt hiszem a jovoben (bar eddig se nagyon) nem fog erdekelni hogy mi a tudomanyos. Az erdekel hogy mi a valos. Ami valos, az pedig sokszor nem tudomanyos. Ami pedig tudomanyos, az nekem sokszor nem valos, vagyis nem biztos hogy jo.

 

 Foleg az orvostudomanyra gondolok.

Előzmény: Silan (358)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.03 0 0 361

Tulnyomás alatt voltál?

 

Előzmény: Törölt nick (360)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.03 0 0 360
...pukkk...
Előzmény: valláskritika (359)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.03 0 0 359

Igen, mint már eddig is tettem.

 

Vagy azt gondolod, hogy teljesen véletneül bukott meg az ATV-és X-Pankráció Mű SHOWr

 

 

Előzmény: Törölt nick (339)
Silan Creative Commons License 2004.12.03 0 0 358
Anekdotákkal nem lehet bizonyítani az ilyen dolgokat.
Az orvosi szakirodalomban a "mucoid plaque" fogalom a bélrendszerrel kapcsolatban nem fordul elő.
Előzmény: tigristomi (357)
tigristomi Creative Commons License 2004.12.02 0 0 357

Hali!

 

 Probaltam negativ ellenvelemenyekre vadaszni az interneten, amik neked adnak igazat. Ilyen az en formam, csak megerositest talaltam arra, hogy jol gondolom amit gondolok.

 Pl. tobben irtak, hogy egy ilyen hosszabb tisztito kura utan, ugytalaltak, hogy laposabb lett a hasuk, pedig a hajuk nem csokkent. Hasonlo gondolataim nekem is voltak magammal kapcsolatban, annak ellenere hogy en vekony vagyok (karcsu :) ).

 Talaltam egyedi eseteket is, pl. olyat, hogy valaki azt irta, hogy 15 evvel azutan csinalt egy ilyen tisztitast hogy utoljara ivott kave, es volt olyan alkalom, amikor ami kijott belole, megteveszthetetlenul kave illatu volt. Amibol arra kovetkeztetett, hogy 15 eves lerakodast pucolt ki magabol.

 Azt viszont tobben irtak, hogy az is fontos, hogy egy ilyen tisztitas utan hogy erzi magat az ember. Ezt en is erzem, egyszeruen konnyebbnek erzem magam.

 Irtak egyszeru kiserleteket is arra, hogy eldontsuk, hogy ami kijon, az mi is. Pl. azt, hogy igyunk 2 napig sok repalevet, mikor csinaljuk a tisztitast. Ez a normal szekletet megfesti, a lerakodas ami kijon, az viszont ugyanugy zold, barna, fekete szinu lesz.

 Azt is tobben irtak, hogy sokan sok fele modszerrel kaptak ilyen darabokat, szoval ez nem lehet egyes termekektol.

 

 Tudom, ez egyik se tudomanyos magyarazat.

 

A szakirodalom áttekintése és orvosi nyilatkozatok alapján.

 Ez itt a problema. En is ez alapjan nyilatkozom, plussz egyeni tapasztalatok alapjan.

 

-T-

Előzmény: Silan (356)
Silan Creative Commons License 2004.12.02 0 0 356
A szakirodalom áttekintése és orvosi nyilatkozatok alapján.
Előzmény: tigristomi (355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!