Keresés

Részletes keresés

policecars Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18750

Igen, a modernebb gépek szépen matricázott, fehér Mercik (A osztály, Vito, Sprinter), de akad még régebbi Golf, Clio, Seat stb. is. Voltam fotózni a podgoricai, budvai és bari kapitányságokon, ezeken a helyeken is jó óráig ellenőrizgették a saját országos főkapitányságuk írásos fotózási engedélyét, míg az "országúti" járőröknél semmire se mentem vele, udvariasan de tántoríthatatlanul javasolták a kapitányság felkeresését.

Előzmény: szervezkedő (18747)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18749

Volt szó a helyi kajákról!

Felénk rengeteg a kecske, de ismerve ezt a "szorgos-dolgos" montenegrói népet, nem variálnak sokat, felszúrják egészben nyársra és forgatják a grill felett.

 

Ezen kívül van valami speckós recept kecsére hangszerelve?

 

Fügés süti előtt már csak ne sajtos tésztát együnk???!!!!

szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18748

Pacal!!!

Vannak dolgok amiért pl. nem szeretem Montenegrót!

 

Tiaszta levegő, nyugalom, a tenger morajlása, a finom forrásvíz (+a dögös csajok) mind kevés ha pl szeretnék enni egy Túró Rudit!!!

 

Hasonló szomorúság fogott el, amikor a nejem egy este közölte, nem lesz holnap köröm pörkölt, mert a hentesnél nem lehet körmöt kapni és azt mondták nem is szokott lenni!

 

Ezek után szerintem rezeg a léc a pacal ügyében is!!!

Igaz a pacalnál lehet csalni, mert ha ügyes a mester, forró vízben jól beáztatja és ügyesen bánik a fűszerezéssel, pacalt lehet csinálni frotír törölközőből is!

:-)

Előzmény: Muity Mijo (18728)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18747

2009 év vége, 2010 év eleje óta jó sok helyen kis "A"-s Mercik a rendőrautók.

 

Ha jól emlékszem tavaly tavasszal mutatták meg a kinti rendőrök a szép új autójukat. Olyan 1 ezer km körül mutatott az óra!

Stevie azt írta hogy meglehetős vezetési rutinja egy erős autóval párosul, addig én sok helyen a gyors helyzetfelismeréssel és a PDA-n több  év alatt bejelölt renőrök által radarozásra használt helyek gyűjteményével  pótlom a lóerőket! :-)


Kolasin környékén, sajátos déli stílusomban záróvonalon előztem egy fa termékeket fuvarozó (a jóérzésű hölgy olvasókra tekintettel direkt nem azt írtam hogy fa_szállító) és hiába tudtam az ellenség helyét, úgy elbújtak nem vettem észre őket.
Közben valami pörgős zenére ugrott a cd ljátszó, az úttest minősége, a kanyarok szelídsége lehetőséget biztosítottak arra hogy kiszellőztessem picit a kipufogót.


Na és ekkor a rend éber őrei elcsíptek! Valami brutál összeggel nyitottak (volna) büntetés gyanánt! Majd tárgyalásokba kezdtünk. Gyakorlatilag a teljes szókincsemet felhasználtam (kb 50szó szerbbül), aminek az lett az eredménye, kiszállítottak az autóból és mutatták üljek be a hátsó ülésre!


Beültem és végül megegyeztünk abban hogy nem fizetek, de a magam módján megköszöntem nekik a kedvességüket!
(De nem úgy mint Zsanett a pesti fakabátoknak!)
:-)

Előzmény: policecars (18731)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18746

57perccel és 4 hozzászólással előtted írt kevin-1 az útról.

 

Most pedig "Petresjanos" is azt írta erre ment.

 

Egyébként erre az útra értik ha azt kérdik: a "Froska goran keresztül jöttél"?

 

De ha van konkrét kérdésed, tedd fel, talán tudunk rá válaszolni!

Előzmény: babigabiba (18656)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18745

Ha bármelyik hozzászólásommal bárkit megsértek, elnézést kérem!


Azt aláírom hogy néha egy- két hozzászólásom csak több áttételen keresztül kapcsolható a topic témájához, de hogy lekezelő lenne a stílusom a "jóérzésű nők" irányába???!!!


Bizony fel kell készülnie minden, a crnagorac fiatalmeberek kedvessége után érdeklődő magyar lánynak arra, hogy Montenegroban kicsit más a helyzet ezen a fronton mint itthon.


Sokan el vannak ájulva milyen szépek a magyar nők!!! Be kell menni egy gimnáziumba vagy egy főiskolába. Megdöbbentő hogy a fiatalok között (is) milyen sokan küzdenek súlyfelesleggel és mennyi a kövér ember. Ez az esetek legtöbbjében nem egészségi okokra vezethető vissza, hanem az önmagunkkal szembeni igénytelenségre.


Ehhez képest nálunk a faluban (Montenegro) nincs kövér nő, ha szezonon kívül Sutomoren vagy Barban bemégy egy kávézóba, sétálsz az utcán, szembetűnő a különbség a magyar viszonyokhoz képest!

Ha sért valakit, ha nem, simét azt mondom, annak aki az itteni fiatalemberek kedvességét keresi, fel kell kötni a tanga bugyit!!!

 

Igazságtalan az élet, mert míg egy túlsúlyos férfira azt mondják jól tartja a felesége, addig egy kövér nőre egyszerűen rásütik a bélyeget: tehén!


 

Előzmény: briggi78 (18689)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18744

Tudom ez csak egy állapot ami egyszer, sok-sok év múlva majd elmúlik, de most még olyan életkorban vagyok, amikor ha arról van szó nem csak a szememet tudom meresztgetni!!!
:-))))

 

Sokszor látom azt hogy 25-40 év között nők 3-4 fős csoportban lengnek a sétányon, vagy süttetik magukat a strandon. Sajnálom őket! Ebben a korban egy talpraesettebb ember már valakinek a "szoknyáján ül", vagy apának a pocakján pihenteti a fejét a strandon olvasás közben.


Legőszintébben mondom, sajnálom az ilyen barátnőket!

Más élményt nyújt a nyaralás, a holdfény a vizen, egy vacsora stb. egy ellenneművel, mint egy falka sorstárssal.

Előzmény: briggi78 (18654)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18743

A fügés süti még nem készült el.

 

Egyik kaland hozta a másikat az elmúlt bő 2 hétben és ezek lekötötték a kapacitásokat! :-)

 

Pár napja azonban elviselhetetlen meleg az idő. Ezt ugye azok nagyon élvezik akik 5-6 napot ott töltenek, de ha valaki ennél kicsit több időt van kint, annak már nem annyira jön be a dolog!
Tehát nem várható hogy a tavaszias idő miatt családi kirándulós napokat szervezünk a következő hetekben! Deeeeeeee!!!! ez kedvez a fügés süti projectnek!


Ahogy igértem, majd fényképes beszámolóval szolgálok!!!!

Előzmény: halacs (18647)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18742

Az útlezásárok ezek szerint hétvégén van amikor éjszaka kimaradnak. Nem tudom milyen rendszerben történik, annak eldöntése, hogy dolgoznak e?


Volt olyan vendégünk akik vártak, mert le volt zárva, volt olyan akik úgy tudták le lesz zárva de mégsem.
Én direkt megkérdeztem ott a helyszínen, minden nap le van zárva?
Igen, minden nap- volt a válasz!

Pénteken éjjel is? Igen!

Szombaton ájjel is? Igen!

 

Én azért azt tanácsolom mindenkinek, ha van rá lehetősége, úgy időzítse, nyitva találja!
Tehát mielőtt itt sokan azon ötletelnének merre kerüljenek, azt tanácsolom semerre!!! Akkor kell leérni amikor nyitva vannak. Ha sokkal hamarabb érne valaki a határra, az utolsó Lukoil kúton álljon meg és nyújtózzon egyet. A teljesen rendben van, a shopban elfogadják a bankkártyát, lehet jégkrémezni majd azután irány a határ és már csak 185km (3,5-4 óra) a tenger!

:-)

Előzmény: lexar1 (18645)
petresjanos Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18741

Találkoztunk vajdaságiakkal ők meséltek nem tudtak vonatra jegyet szerezni mivel nem lehet megvenni előre. Nem szabadkaiak telefonon probáltak érdeklődni, a válasz menjenek reggel személyesen és ha lesz jegy az esti vonatra kapnak ha nem akkor nem. Előző években megvehették előre több nappal is most nem lehet. Buszra probléma nélkül kaptak és azzal jöttek Szabadkáról 55 euró oda-vissza.

Előzmény: vinszil (18722)
petresjanos Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18740

Nem láttam rendőröket Petrovácon, csak a pókot éppen egy autót készült felemelni.

Előzmény: policecars (18731)
petresjanos Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18739

Röszke-Újvidék-Valjevo-Uzsice-Prijepolje-Bijelo Polje-Moracsa-Podgorica-Szozina útvonalon mentünk éjszaka. Valjevo után kicsit rosszabb minőségű az út különben OK. Rendőrök voltak, nem volt velük problémánk amennyire lehetett betartottuk a szabályokat. Sok a kamion már lejebb Montenegróban, nem kell türelmetlenkedni 4-5 km után van 3 sáv kerülésre. Volt olyan eset is Moracsába, a kamion félrehúzódott, hogy elengedje a mögötte levőket, vagy alkalmas helyen jelez most kerüld.  Podgorica után kicsit vadabbak a vezetők mármint az ottaniak, gondolom unják már a sok turistás, főútra nem tud kihajtani csak ha szó nélkül elédvág :-). Petrovácon érdeklődtünk szállás után, egy manus 8 euróért kinálta személyenként (5 felnőtt egy gyerek), 200 m-re a strandtól. Kiderült van az háromszor annyi úgyhogy hagytuk. A másik ajánlatot már elfogadtuk. 50 euró napjára , konyha , 3 szoba, 2 fürdőszoba, egy teljes lakás. A Voli mellett, 50 max 100 méter a strand, Petrovác központja.  A part apró kavicsos, jó volt az időnk, kicsit hullámos a víz illetve nagyon ha fúj a szél. Van hajó ami egy napos kirándulásra elvisz Budvára, más egynapos kirándulás is van. Gyalogosan is érdemes bebarangolni a környéket. Voliban elfogadhatóak az árak, 20-30%-al magasabb mint egy Tesco. 

 

Előzmény: Kroy Prince (18730)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18738

Na mondtam én , hogy belekeveredek:) Mert fejenként oda 14, meg vissza 14 a kusett jegy:)

Akkor annyival drágább, hogy Budapesti indulással számol.

Előzmény: Atomkecske (18736)
Atomkecske Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18737

Szia!

 

Oda megyünk pár hét múlva, minden érdekelne. :)

 

út, szállás, strandok állapota, stb.

Előzmény: petresjanos (18729)
Atomkecske Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18736

Amaribp:

 

 Azt írja, Szabadkáról 2 főre 41000 ft,  Mont.spec. a 2x66, +2x14=160x270= 43200 ft.

 

A kusettjegy 4 fős fülkében egy útra 14 euro, tehát 2 x 2 x 14 euro 2 főre retúrban.

 

Igy tehát 2 x 94 = 188 euro, 50.760 Ft a jegy 2 főre, 4 fős kusettban :)

6 fős kusett persze olcsóbb.

 

Összefoglalva, amire Amaribp is hivatkozott, nekem ezek voltak a tapasztalataim:

 

- A szerb vasutak honlapja szerint dinárban olcsóbb a jegy kusett jeggyel számolva, kb 4 ezer forint a kulönbség per fő oda-vissza.

- Szabadkán azonban simán letagadták a foglalás lehetőségét, azért hogy az indulás napján adhassák el a jegyet - mindezt szerbül, a vajdasági ismerősömnek. Hogy, miért tették, az mindenki döntse el magában. Egy próbát azért megér, ha Szabadka közelében laktok.

- Magyarországról csak a 2. próbálkozásra tudtak adni jegyet kelebiai felszállással. Hozzáteszem, a MÁVos ügyintézők hozzáállása példaértékű volt.

 

Egyszóval, ha vonattal akarsz menni, küzdj meg érte :D

Előzmény: vinszil (18722)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18735

Utjeha Oliva camping bejárata.

Előzmény: Törölt nick (18734)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18734

Utjehában ez van.

Előzmény: JORJI (18721)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18733

Már én is megkavarodok vonatjegyektől.

 Azt írja, Szabadkáról 2 főre 41000 ft,  Mont.spec. a 2x66, +2x14=160x270= 43200 ft.

Ez nem nagyon olcsóbb.

 

De keress rá, mit írt még Atomkecske.

Amaribp Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18732

Ezt írta Atomkecske.

Atomkecske válasz | megnéz 2011.06.27 10:16:01 © (18023)

Ja, a 41 000 Ft ket fore vonatkozna.

Előzmény: Atomkecske (18022)
Atomkecske válasz | megnéz 2011.06.27 09:59:55 © (18022)

Sziasztok!

 

Vonatjegy-kalandok, kis elmenybeszamolo. Eloljaroban: aki tud, hallgasson Szervezkedore es ne vonattal menjen. Szep-szep (mit szep, gyonyoru) a taj, 2x utaztam igy korabban oda-vissza, de a jegyekkel machinalas szerintem egeszen elkepeszto lett.

 

Megkertem egy baratom es vajdasagi baratnojet, hogy vegyek meg a jegyet nekunk Szabadkan, mert ott a szerb vasutak honlapja szerint cirka 41 000 Ft lenne "csak". Na most, letereltek oket a kovetkezovel (szerbul!!! zajlott a parbeszed, tehat a magyarokra pikkeles kizarhato):

 

- Hat, jegyet azt csak 2 honappal korabban tudtak volna venni, igy mar nem megy (pont forditva van, csak 2 honapon belul vehetsz)

- A kusett, ja, hat foglalni azt nem lehet, nincs ilyen rendszeruk (!!!), tessek Szabadkara faradni az utazas napjan reggel 9kor, akkor lesz jegy. A vonat amugy este 7kor indul.

 

A dolog ugyanis a kovetkezokepp zajlik: ha az indulast koveto 15 percen belul nem foglaljak el a lefoglalt helyet a vonaton, akkor a kaller eladhatja azt >> hirtelen csodaval hataros modon lesz rendszeruk a szerbeknek eees, voila, megveheted (gondolom, khm... felarral, vagy a szerb kaller zsebebe csusztatva) a jegyet

Előzmény: vinszil (18722)
policecars Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18731

Még mindig azzal a szakadt Seattal nyomul a helyi policija? :)

Előzmény: petresjanos (18729)
Kroy Prince Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18730

Helló!

 

Szívesen fogadjuk a bővebb beszámolót. Pl.: honnan, milyen útvonalon mentetek, hol szálltatok meg és milyen áron, a tengerpart milyen volt. stb.

Előzmény: petresjanos (18729)
petresjanos Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18729

Helló!

 

Tegnap érkeztünk haza Montenegróból! Petrovácon töltöttünk 10 napot. Kérdezhettek, ha tudok válaszolok!

 

üdv 

Petres

Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18728

Szervezkedőnek!

Ha hazai ízekre vágyódsz, akkor rövidesen meg fog jelenni a Doktor úrnál egy olyan vendég, aki nagymestere a pacalfőzésnek, tegnap volt szerencsém szabadszedés mellett megkóstolni, kiváló volt a minősége. Egy hétig lesz családostól Šušanjban, szerintem rá tudnátok egy bemutatóra beszélni.

Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.17 0 0 18727

Minimális visszanézés után láthatod, miszerint szervezkedő tudatja a szomorú hírt, hogy ez a lehetőség már csak Újvidéktől adott.

Megjegyzem a Szerb Államvasutak honlapján erről nem találtam jelzést.

 

Előzmény: vinszil (18722)
fityók Creative Commons License 2011.07.16 0 0 18725

 Igen,de én sem mondhatok mást mint Amari:Montenegróban nincsenek nagy kempingek! Kicsik és zsúfoltak.Fel kell készülni mindenre,lehet hogy apartman lesz a vége! Tegnap segítettem foglalni helyet Kumborban,de mikor meghallotta a tulaj hogy pontos időre szeretnének két lakókocsit lehetőleg egymás mellett ,még az árat is megemelte +12% /mindenesetre, meg tudta magyarázni miért/ .

Előzmény: JORJI (18719)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.16 0 0 18723
Előzmény: JORJI (18721)
vinszil Creative Commons License 2011.07.16 0 0 18722

Sziasztok! Pár éve vonattal utaztunk le Barba, és akkor azt a tippet kaptuk, hogyha Szabadkán veszünk retúr jegyet, olcsóbb, mintha itthon vennénk. Néztem a MÁV 66 euros spezial jegyét, de ha van olcsóbb, akkor miért ne?

JORJI Creative Commons License 2011.07.16 0 0 18721

Vagy lehet, hogy Utjehánál van?

Előzmény: fityók (18702)
JORJI Creative Commons License 2011.07.16 0 0 18720

Szia.Nagyon köszi a választ.Végre van egy kemping, ami jónak tűnik.

Előzmény: Amaribp (18705)
JORJI Creative Commons License 2011.07.16 0 0 18719

Igen.Hallottál róla?

Előzmény: fityók (18702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!