Keresés

Részletes keresés

laca5 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 25484

Most akkor bevállaltál 3ha borszőlő metszést 1db 3 rügyes oltócsapért? :-D

Még tanuld az üzletelést :-D

Előzmény: IsKol (25482)
Maci_P Creative Commons License 2020.07.08 0 0 25483

Megoldjuk majd.

Előzmény: IsKol (25482)
IsKol Creative Commons License 2020.07.08 0 0 25482

Van egy "elvadult" rész az ültetvényben (bundzsuj),

 amitől meg akarok szabadulni de ha lesz felszabaduló Göcseji Zamatos vessződ akkor az oltást is kipróbálnám ;-)

A pénzt sem sajnálom érte de jó vagyok venyigehordásban és akár metszésben is...

 

Előzmény: Maci_P (25389)
novalusz Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25481

Kösz a felajánlást! :-)

Előzmény: IsKol (25479)
novalusz Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25480

Még az is lehet, hogy pont olyan hosszú a fiola.

Előzmény: van_Persil (25478)
IsKol Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25479

Ráeresztettem egy rövid sorozatot a feketére, hogy "rothadjon" meg ;-)

 

Novalusz, mikor látogatod meg a szülőket? Küldd át előtte atyádat, légyszíves!

 

Előzmény: van_Persil (25478)
van_Persil Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25478

"Rácsörögtem egy komarnoi gazdaboltra (Komagro), árul 6,5 mm-es Dynalit."

Amúgy arrafelé golyóformában árulják darabra?

Előzmény: novalusz (25474)
van_Persil Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25477

Tekintettel arra, hogy a növényvédöszerekre nem vonatkozik az áruk szabad áramlása az EU-n belül, így jogkövetö egész biztos nem leszel.

Előzmény: novalusz (25475)
IsKol Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25476

Hát egy határt biztosan ;-)

 

 

Előzmény: novalusz (25475)
novalusz Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25475

Azt nem tudom, hogy ezzel átlépnék-e egy határt. Az engedélyben itthon 250 ml a legkisebb kiszerelés, ezt a gyártó kérte így vajon, vagy kifejezetten a hatóság akarja elkerülni, hogy ilyen lugas-amatőrök is használják, mint én? Mert egyébként III-as forgalmazási kategória.

Előzmény: novalusz (25474)
novalusz Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25474

Szia, este átnéztem, egy-két helyen láttam pár cm hosszú, 4-5mm széles barnás foltot, de nem lilás, nem feketés. Fotózni már késő volt.

 

Viszont erősen gyanús a lugas közelében lévő vadszőlő, fent maradt a tavalyi termés egy része, fekete volt, aszott. Azóta leszedtem.

 

Korábbi tipped alapján erősen gondolkodom, hogy átugrok Szlovákiába. Rácsörögtem egy komarnoi gazdaboltra (Komagro), árul 6,5 mm-es Dynalit.

Előzmény: pajton (25472)
granov Creative Commons License 2020.07.05 0 0 25473

Miért akarod keverni?

Előzmény: l.lorien (25471)
pajton Creative Commons License 2020.07.05 0 0 25472

Szia! A hajtások szárát is átvizsgáltad?

Előzmény: novalusz (25461)
l.lorien Creative Commons License 2020.07.05 0 0 25471

Sziasztok!

 

Cabrio Top keverhető-e rézzel? (Cuproxat)

Robz Creative Commons License 2020.07.04 0 0 25470

Én is egy 3wf-3 permetezőt használok. (Kettőt pontosabban.) Teljesen jól működnek, meglepően problémamentesek. Az egyik közel 20 éves, a másik 15 körüli. (ez utóbbi szivattyús is) Eddig csak a szivattyú csapágyaival volt gond, amit kb. 1000Ft-ból cseréltem. Hobbizni, alkalmanként 20-30L kiszórni szerintem teljesen vállalhatóak. 

Előzmény: van_Persil (25467)
novalusz Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25469

Köszönöm! Az is valami, hogy nem biztos. 

Előzmény: arpad-lajos (25462)
Halfkey Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25468

Szuper köszi, ez jónak tūnik!  Méretek is vannak az oldalon szóval le is méregetem hozzá az enyém :) 

Előzmény: van_Persil (25467)
van_Persil Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25467
Előzmény: Halfkey (25465)
mzdude Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25466

Agrimotor talán?

Előzmény: Halfkey (25465)
Halfkey Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25465

Az a baj hogy pontosan ezen a kínain semmilyen modellszám nincs ami azonosítaná. De bemegyek egy Tescoba, egy Obiba stb., ugyanezt a konstrukciót látom az ottani benzines motoros permetezőn szárnak - csak külön a szárat ott nem árulják. Nyilván ha létezne márkaszervíze, odamennék, de nincs, ezért kérdezem van e valami ilyen általános bolt ahol árulnak ilyet. 

van_Persil Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25464

Ez olyan, mintha azt kérdezném, hogy hol tudok új ajtót venni a kocsimhoz, a kocsiajtóm jó nagy. Kb. ennyi konkrétum volt a te hsz-odban is.

Stihlhez kapni mindenféle alkatrészt, de a japánról utángyártott szlovénhez, vagy a solo-hoz is lehet kb. mindent kapni. Márka, tipus nélkül viszont esélyed sincs, mert pl. a stihlnél se mindegy, hogy a márkán belül melyik tipus, pont az a lényege az ilyen cégek üzleti tevékenységének, hogy folyton változtatnak valamit, hogy még véletlenül se passzoljon az előző széria alkatrésze.

Előzmény: Halfkey (25463)
Halfkey Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25463

Van valakinek tippje hogy motoros permetezőhöz új szárat hol lehet szerezni? Elég egységméretnek tűnik az enyém, ez a "vastag fajta".

arpad-lajos Creative Commons License 2020.07.03 0 0 25462

A pettyeket mikroszkóppal kell megnézni.

Előzmény: novalusz (25461)
novalusz Creative Commons License 2020.07.03 0 1 25461

Ez szerintetek is feketerothadás? Egyelőre egy levélen ez az egy folt. Annyi, hogy nem fényesen feketék a pöttyök, le lehet idővel az lett volna. A sötétebb korvonal is stimmel. https://agroforum.hu/szakcikkek/szolo-bor-szakcikkek/a-szolo-feketerothadasa/

Ezt a hozzaszolast megtalaltam: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151673335&t=9100475

novalusz Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25460

Köszönöm a választ!

Előzmény: Maci_P (25452)
granov Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25459

A cabrio top metiramot és azoxistrobint tartalmaz.

A metiram peronoszpóra ellen a polyram df-ben is megtalálható, tehát a strobilurin ami szürkerothadás elleni hatóanyag. Ez transzlamináris felszívódó.

Tebukonazol pl  a Folicur Solo is jó. (Nem minden azol jó botritis ellen), II.forg.kat.

Előzmény: laca5 (25455)
IsKol Creative Commons License 2020.07.01 0 1 25458

Nem tudom mit lehetne a "szermentes" kifejezés helyett használni, mert a ÖKO (nekem) sokkal összetettebb fogalom mint amit az "everidzs dzsó" használ.

A felszívódó vs. kontakt sem a legmegfelelőbb és amúgy is minden vegyszer meg méreg;-)

Talán a bio...

 

Előrebocsájtom a "tudásom" elméleti a gyakorlati része folyamatosan alakul, vannak a fórumon sokan akik már évek óta így "kezelik" akár pár tő vagy sok hektáros ültetvényeiket.  

 

Valamikor az előző hónapban már érintettük ezt a témát, talán azt kiegészíteném egy 'kiskertes' javaslattal: 

Vannak az EB által ökogazdálkodásban engedélyezett egyszerű anyagok https://portal.nebih.gov.hu/-/okologiai-gazdalkodasban-hasznalhato-egyszeru-anyagok amelyek egy jó kiindulási alapot adnak kiskertekben amit persze ki kellene egészíteni biostimulátorokkal/lombtrágyákkal (mert fontos a növény kirobbanó kondíciója) és persze a két segítség a réz és a kén (már ahol tudod használni). Sok ilyen "szolgáltatót" lehet találni a neten ennek a szegmensnek. 

A következő kategória talán lehetne a párszáz-tőkések társasága, ahol az előbb felsoroltak mellé beillesztenek olyan "termékeket"  amelyek tartalmaznak olyan összetevőket mint pl. vízűveg, kálium hidrogén karbonát, kénsavas timföld, növényi kivonatok, szilikát, talán már tudnak komplett technológiai ajánlásokból "szemezgetni" de itt a legnagyobb nehézség az elérhető kisebb kiszerelések ami nem 4-5 évre lesz elég hanem csak 1-2 évre.

 

És vannak a "gazdálkodók" akiknél kipróbálják a különböző technológiákat - amelyekből tudunk tanulni mi is - amelyeket persze aktív referenciaként használnak a technológia tulajdonosai. (eladhatóbbá teszik a termékeiket)

 

Nagyon kíváncsi lennék a Somlói Borvidéken történő átállásra... 

 

Akikkel beszélgettem az elmúlt 4-5 hónap alatt mind a tapasztalat birtokában voltak és mind egytől-egyig igen segítőkész volt pedig a nagy bevételük nem tőlem fog jönni (bár ki tudja)

Csak pár név a teljesség igénye nélkül:

Biomit

Biocont

Arravis

Naturbiokal

Biolife Plusz

Huminisz

ICL-Group

Seed Plus

Nufarm

Chemical Seed

 

Én speciel még nem vagyok "algériás" de ott ahol lakom nem használok "hagyományos" növényvédő szert, az Othellót lehet az egyszerű szerekkel is védeni, ha az meg rámegy a magas ágyásban lévő paradicsomra az nem olyan nagy gond.

Viszont a diófáról 3 éve nem tudunk enni mert az összes dió leesett Júliusra, körbe vagyunk házakkal tehát még motoros permetezővel is bonyolult tevékenykedni viszont árnyéknak nagyon jó.

Csak ezért kérdeztem a "szermentes" megoldáson...

 

Előzmény: érdeklődő 49 (25450)
szaru Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25457

Találtam még én is leírást erről és más betegségekről is és innen másoltam ki..

 

 


A szőlő károsítói és az ellenük való védekezéswww.zsigogyorgy.hu › gyumolcs › Taxner_szőlő_2017

Előzmény: laca5 (25455)
szaru Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25456

Köszönöm szépen a precíz leírásod..én is erre gyanakszom.

A kis fürt kocsányok amikor (elhagyta) az utolsó bogyó is tényleg zölden potyogott..ahogy írtad.

Nálam a Julian, Preobrazsenyie, Podarok,Nizina,ezeken tarolt a botritys egy pár szem maradt..én még így nem jártam..sokan panaszkodnak erre a jelenségre.

Én qadris,topas,bórt használtam virágzás előtt és az elhúzódott virágzás után ridomil+,topas, használtam..ez az év már búcsút intett.

Pedig voltak olyan fajtáim amiket most hajtottam le termő karnak(szálvesszőzés) és nagyon vártam hogy milyen lesz..hát ilyen.

Jövőre én is maximálisan készülök a virágzás előtti és utáni teljes körű védelemre.

Előzmény: laca5 (25455)
laca5 Creative Commons License 2020.06.30 0 1 25455

szaru, pajton!

 

Ez botrytis! fura, hogy pont én is idén először használtam a Cabrio Top-ot, amiben van is a botrytis ellen valami, de szerintem nem elég az idei évhez. Annak ellenére, hogy a hivatalos botrytis elleni szereket csak fürtzáródástól javasolja az összes gyártó, én mégis azt gondolom, hogy ez a kártétel annak tulajdonítható.

Indokaim:

-találtam képeket és leírást, hogy a virágzáskor támadó botrytis hogy néz ki: kísértetiesen hasonlít.

https://agroforum.hu/szakcikkek/szolo-bor-szakcikkek/aldas-vagy-atok-szolo-szurkerothadasa/

 

 

-A Cabrio Top nem véletlenül tartalmaz botrytis elleni hatóanyagot - erre szükség lehet virágzás környékén is. De hogy ez mi, kontakt-e, vagy felszívódó, az rejtély.

-Apámtól kérdeztem, hogy mi lehet ez, mert nála is felbukkant - azt mondta, valószínűleg botrytis (nem kérdeztem rá direkt!)

-az erős rezisztenciával rendelkező fajtákat nem érintette a legkisebb mértékben sem (Vénusz, Noah, Othello. Az érzékenyebb vagy közepesen érzékeny fajtákat fajtától függően jobban vagy közepesen érintette. Például Dunav nagyon súlyos, Italia elég súlyos, Kismis Lucsisztüj katasztrofális, Angéla néhány fürtje súlyos, Afuz Ali sok fürtje érintve, Belgrádi érintve, Fehér Kecskecsöcsű érintve. Tigin érintve. Noname hazai szőlő game over. Ruby King egyes fürtjei is ritka szépek lesznek. De például G.M.C., Palatina és Saba Királynője, Helikon, Eszter, Suvenir észre sem vette.

- A legjobb példa, a Kismis Lucsisztüj: 40 centis fürtöket nullázott le teljesen az északi oldalon, miközben a déli, levegősebb oldalon sokkal jobb a helyzet (bár van hiány). A Tigint, ami jó ellenálló, csak a levelek takarásában támadta, igaz ez a Fehér Kecskecsöcsűre is például. Alapvetően a takarásban, északi fekvésű, tovább vizesedő fürtök nagyobb kárt szenvedtek.

-A később virágzó fürtöket tőkén belül is jobban érintette: ezek elkapták a legesősebb, legmelegebb időszakot.

-A legnyilvánvalóbb különbség a rossz kötődés és a botrytis között az az, hogy a hibás kötődés után maradnak madárkás bogyók, de a botrytis tarol. Ott nem marad szinte semmi, amikor az utolsó bogyó leesik a kocsányról, a kocsány is elhal. Ha a fürtön nem marad bogyó, az egész fürt elhal. Létezik az a fajta egészséges elrúgás, amikor fekete kis szemét marad a virágból, megrázod és leszóródik. Van az a hibás kötődés, amikor a kevés pollen miatt magnélküli kisebb bogyók is maradnak a fürtben. De az idei az sajnos egyik sem.

A legnagyobb baj az ilyen botrytis fertőzéssel az lesz, hogy ahogy a cikkben is írják, ez majd később a nyár folyamán is vissza fog köszönni. Nem elég, amit most tönkretett, hanem jön a belülről jövő rothadás.

 

Hibás kötődésen lehet segíteni bórral, de a botrytisen nem. Én is használok bórt, keserűsót is, de a virágzás előtt keserűsót nem, csak bórt. Azt hiszem, jövőre a virágzás előttibe egy löket kifejezetten botrytis elleni szert bele fogok keverni, évente 2-3x lehet használni, nem lesz gond belőle, mert a következő csak fürtzáródáskor lesz. 

 

   

Előzmény: szaru (25446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!