Keresés

Részletes keresés

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.29 0 0 1310

A hátsó lengővillát legjobb tudásom szerint rendbetettem, itt találsz róla leírást és fotókat: https://vermeskarpati.blog.hu/2019/10/08/ha_nagyon_riszalja

Az első bejáratás után szokás leellenőrizni, hogy minden rendben van-e, nem lötyögősödött-e ki újra - a bejáratás megvolt (Debrecen-Nagykálló oda-vissza), de az ellenőrzésre nem került sor. Ez már legyen az új gazda feladata.

Előzmény: darusferi63 (1309)
darusferi63 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 1309

Udv tibi !

Nem vettem eszre mert ,siettem majd  a mostani hetvegem lessz hosszu, es ki veszem  mindenesetre koszonom !  En meg csak az utanfuton lattam igazan hogy mennyire szep allapotban van ez a motor , meg a biztositolemezek is eredeti sarga szinuek . Jo helyen lessz , a szaraz meleg futott pinceben , tavaszig mar nem  veszem elo . A hatso lengovilla forgaspontjat zsiroztad e vagy majd ne mulasszam el ?

Masik , amit talaltal kepet arrol a sebessegvalto szekrenyrol , otletes ,en is valamilyen utolagos kulso harmadik sebessegre gondolok ,de en a ket lancos megoldasra gondoltam , de sosem tudni !

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1308

Feri, biztos észrevetted, de ha esetleg nem: a Kárpátiba az ülés alá tettem neked egy adag azbesztzsinórt.

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 1307

Nézd csak, Feri, te terveztél ilyet:

Egy Riga blokk után téve összesen négy sebességfokozat lenne. Igaz, külön kellene kezelni a két váltót - célszerű volna egy lábváltós blokk után tenni.

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1306

A nyíregyházi Simson Staros gyerek mondta, hogy csak 30 évnél idősebb gyertyákat szeret a motorja. Egyébként ez majd' minden Simsonra igaz, érzékeny a gyújtásuk. Én is sokat küszködtem a Starommal, mert ezt nem tudván, felújítás közben új gyertyát tettem bele, nem is akart jól működni, és már minden másra (főleg a karburátorra) gyanakodtam.

Bezzeg a Rigának teljesen mindegy, hogy milyen gyertya van benne, bármivel hazadöcög. A kétpólusú gyertyától tapasztalatom szerint morogni kezd, de azzal is működik.

Szóval, két dologban mégiscsak utolérhetetlenül világelső volt a szovjet technika, az egyik az űrutazás, a másik a Riga gyújtás.

Előzmény: darusferi63 (1305)
darusferi63 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 1305

Udv Tibi !

Nekem ez Ukran ,a tied meg eredeti Orosz . Mivelhogy manapsag sok mindent hamisitanak hat a tied biztosan nem hamisitvany . Ezzel kapcsolatban hallotam nyari motorozason is valakitol hogy legjobban a regi bakony gyertyaval megy neki a gep .

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 1304

Hasonló gyertyám nekem is van, igazi rózsaszín, CCCP. Jól működik ez is, de hosszabb túrára azért nem indulnék el vele.

 

Előzmény: darusferi63 (1303)
darusferi63 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 1303

darusferi63 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 1302

Sziasztok !

A hetvegen a piacon lattam gyujtogyertyat , gondoltam meg kellene nezni , egyet  proba celjabol .eleg jo kek szinu szikraja van , hogy milyen hoertekj nem tudom de valoszinu hogy kis hoerteku lehet, de hogy hogy fog mukodni az majd a hasznalar folyaman derul ki .

Tamás Katon Creative Commons License 2019.11.15 0 0 1301

Üdv Darus Feri. Megérkezet a régenvárt rendelésed.  

Tamás Katon Creative Commons License 2019.11.13 0 0 1300

Üdv kedves Riga rulezesek ! Elnézést szeretnék kérni mindenkitől aki hozászólt , megdicsérte  a Komáromat  és nem válaszoltam nekik.

Tamás Katon Creative Commons License 2019.11.13 0 0 1299

Szia kedves Vermes Tibi! Nagyon szépen köszönöm  ezt a nagylelkü ajákot! 

Előzmény: vermestibi2 (1298)
vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 1298

Katona Tamás!

Hétvégén elvileg találkozok Darusferivel, rajta keresztül küldenék neked néhány Komar alkatrészt. Egy kuplungkosarat, egy berúgó kart, meg még amit találok, gyári "új" alkatrészek a hetvenes évek elejéről. Én is ingyen kaptam, tovább is ajándékba adom. Mivel nekem nincs Komárom, nincs szükségem rájuk.

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 1297

Igen, az egy 200-as szög. A 7mm-es rúdacélt négy méteres darabokban árulják, nekem kb. kilenc centi kellett a kuplungtüskék elkészítéséhez - ekkor fedeztem fel, hogy ez a szög is pont 7mm-es, úgyhogy ezt használtam. És a bovdenvég-keresztrúd is pont hetes. Nyilván nem edzett nemesacél, de nincs is rá szükség, hogy az legyen - az eredeti alkatrész is hasonló anyagminőségű.

Előzmény: darusferi63 (1296)
darusferi63 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 1296

Udv !

Az alakitasokat en is csak modjoval , es csak ha tenyleg hasznos ,s foleg ha nem igazan latszik , vagy legalabb nem feltuno .

Az a valtobovden tarto hogy rovidebb , igy valoszinuleg csuszkalt is azt a par milimetert es kozben tonkre tette a bovdent . a masikat a ha jol latom szegbol keszitetted ?

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 1295

Szétkaptam a napokban a Kárpáti kormányváltóját. A legutóbbi túrán a bovdennel volt valami gubanc.

A bovden végén lévő keresztrúd (vagy mi) végén lévő bevágás sorjásabb, élesebb, mint kellene lennie, másrészt vagy 3mm-rel rövidebb az egész, mint ami a markolatváltóban elférne, így aztán kiugrott a bovden a helyéről, beleakadt az élekbe és elkezdett szétszálazódni.

A Rigáknál és a Verhovináknál ez a bevágás egyébként nem a rúd végén volt hanem az oldalán - nem tudom, miért "fejlesztettek" rajta az ukránok. A régi megoldás nekem szimpatikusabb, úgyhogy készítek egy ilyen hagyományos, oldalvágott keresztrudat az eredeti helyére. Találtam is hozzá az eredetivel méretben és anyagminőségben is megegyező alapanyagot.

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 1294

Na, ez egy jó hír. Ebben az évben három Kárpátit sikerült megmenteni - aligha lesz még egy ilyen eredményes év.

Az átalakítást nem is értem - mivel jobb egy Simson tanknyílás/tanksapka mint egy Kárpáti? Én egyébként barátja vagyok az átalakításoknak, ha az eredmény jobb, használhatóbb, praktikusabb lesz mint az eredeti volt. De az ilyeneket nem értem.

darusferi63 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 1293

Udv Tibi !

A Karpati meg menekult  , jo kezekben van  rigas Csabi el vitte .

Erdekes hogy vannak a multat nem becsulo , el csufito kontarok , pld ezen a tank beontot valaki le vagta es a simson tank nyilasa es tanksapka van rajta . Valoszinu tank cseres lessz vagy alakithatja vissza , igy e miatt mindenkepp festenie szukseges

Egy masik eset , ket hete a kollegam talalt agy karpati 1 est , viszonylag jo allapotbsn szep kromokkal, , de mivel az meg egy nem akarom le irni milyen  lomisnal volt , hat a szep kerekeit ki szedte es bele rakta valami hazilag takolt kerti kis kocsiba , termeszetesen a fek fedelekkel egyutt .

Hiaba kerte hogy a adja a kerekeit is inkabb megfizeti , nem volt hajlando , azt mondta neki az kell a kis kocsiba . Mivel hogy nem konnyu szep kerekeket szerezni , a napokban be neztem a lomishoz hogy hatha el tudnam hozni , de mar a kis kocsit sem talaltam nala .

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 1292

Ez a Kárpáti 2 viszont lehet, hogy nem volna rossz vétel valakinek. Pár hete 70ezerért kezdték árulni, aztán lentebb ment 40-re, most meg 30-ra. Elvileg üzemképes, azt nem lehet tudni, hogy mennyire van széthajtva. És azt sem, hogy csak a kép homályos, a krómok porosak vagy tényleg ki vannak fakulva.

https://auto.jofogas.hu/hajdu_bihar/Alkatresznek_elado_riga_Verhovina_karpaty_97618629.htm

darusferi63 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1291

Udv  !

Gyakorlatilag uzemkeptelen , es annyi penzert ?   finoman fogalmazva nevetseges .

Robaj+ Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1290

Üdvözlet

 

Még én sem láttam ilyent, pedig már jó pár párosítást láttam, nem vagyok híve ennek a dolognak, viszont a Verhovina egész jó állapotban van épségben van rajta a doboz a tankpárna a tankfelirat a krómok tűrhetőek jó alap lenne egy felújításra,manapság már ritkaság az ilyen állapotú, csak a Romet blokk illetve ez Komar blokk mert kéz váltós kivitel nem illik oda. És felesleges is lenne véleményezni, hogy például ez jobb oda mint a sajátja, mert a saját blokkja való oda, mindazonáltal mindkettő típusú blokkal van bőven kihívás ha motorozni akarunk velük.    

Előzmény: vermestibi2 (1289)
vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1289
vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 1288

A Verhovina gyár területén most valami nagy sportkomplexum van, úgy tudom, nem lebontották, hanem átépítették.

A közelében néhány évvel ezelőtt még volt egy motoros bolt - de lehet, hogy ez már valami teljesen új vállalkozás, és semmi köze a Verhovinához/Kárpátihoz.

Előzmény: darusferi63 (1287)
darusferi63 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 1287

Udv vermesribi !

Hogy valamikor a komar 1 es szeriaban ropsulyal , hat fogadtam volna hogy nem letezik , ebbol is latszik hogy regen is akartak a mernokok .

Ez a Lemberg i verhovina mult engem is foglalkoztat ,egyreszt , kozelebb is van hozzank meg ezzel nem nagyon foglalkoznak .

Talan lehetseges hogy a vezetes nem becsuli a multat , es a helyen valami mas mukodik ?

Mint pld  az Eger melett levo Berva volgyben is a moped gyartas helyen most valamilyen finommechanikai ceg van . Erdekes hogy ha a berva multjara ra keresunk , a gyartas megszuntetesenel  , mint a legtobb mas tipusok eseteben , itt is a minosegi problemakat emlitik.

De azert  a verhovina ,, tortenelme  ,, erdekelne .

        //  Ki a multat nem becsuli a jovot nem erdemli  // .

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 1286

És arról sem találok semmi információt, hogy Ukrajnában maradt-e bármi a Verhovina gyárból, valami múzeum vagy hasonló, vagy hogy van-e ott valami hagyománya a Verhovináknak. A letteknél vannak Rigás találkozók, még versenyek is ezekkel a régi motorokkal, szerintem az Ukránoknál is lehet valami hasonló, de nem sikerül a nyomára bukkannom. Pedig jó lenne, ha lenne, mert Rigába nem motoroznék el Rigával, mint a pestiek, de Lviv fele olyan messze sincs...

Előzmény: darusferi63 (1284)
vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 1285

Minden viszonylagos - arról pl. nem tudtam, hogy a lengyelek kb. ötven éve már kísérleteztek a röpsúlykuplungosítással; létezett szériába gyártott automata Komar 1-es!

Előzmény: darusferi63 (1284)
darusferi63 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1284

Udv Vermestibi !

Kiraly ez a video ,ennek itt a helye.

Igazad van ,hiszen a legtobb gyar eltert mas iranyzat fele , pedig a kisseb kategoriakban a moped volt regen .Tibi tiszteletre melto a temaban e szeles tajekozottsagod .

vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1283
vermestibi2 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1282

A kínaiak is tudnának jó minőségű cuccokat gyártani, csak nem szokásuk.

A Tomos alapvetően nem egy modern konstrukció. Léghűtéses kétütemű, membránszelepes. Önindító, riasztó meg hasonló, a kínaiakra is jellemző extrák nincsenek rajta, még a rugózása sem minden típusnak hidraulikus. Hogy ez a régi márka még mindig létezik, az azt jelentheti, hogy tudnak hozni egy megbízható minőséget.

Leginkább maga a járműkategória az, ami érdekessé teszi: mopedeket szinte már egyáltalán nem gyártanak.

Előzmény: darusferi63 (1281)
darusferi63 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1281

Udv Vermestibi !

Irod hogy a Tomos t nem adtak Kinai kezre igy gondolom hogy a minosegevel nagy problemak. nem lehetnek ,  csak dragak .Tehat ez is az oka hogy hazankban ezek nem terjedtek el .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!