Keresés

Részletes keresés

mályva19 Creative Commons License 2020.02.29 0 0 177

Nálunk is repedt az erkély korlát, pedig nem volt az. Jeleztük is.  Akkor biztos a feszüléstől keletkezett a repedés. Ablak sem tökéletes. Majd mi is megnézzük a jövő héten, hogy milyen állapotban van a lakás.

Előzmény: bbfan1 (174)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.29 0 0 176

Nálunk is hasonló a helyzet, a fiamé lesz a lakás, laza a hozzáállása neki is. Általában én vagy a férjem szokott érdeklődni, a bútorozást is rám bízta.........!! Csak már egyszer lenne vége.

Előzmény: betty65 (175)
betty65 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 175

mályva19   !  Mivel   a fiamé  a lakás,  Ő meg félvállról veszi az egészet,még az ügyvédnőt sem hajlandó felhívni

hogy most akkor meg kell e várni a végszerződés aláirását a költözéshez, vagy egyáltalán erre az aláírásra meddig kell várni.  Megigérte, hogy hétfőn utána néz, miért nem hívták még be, mikor 26.-ra volt  papíron /listán/  jelezve, ill.tervezve.  Hiába könyörgünk Neki, hogy legyen  kissé erélyesebb,sajnos Ő ilyen.

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 174

Beszéltem egy ismerőssel, aki majd jön hozzánk dolgozni a lakásban. Akinek elrepedt az erkély üveg : Azért történhetett, mert az üveget négy ponton egyenletesen kell meghúzni, egyébként a nyomás miatt elreped. Az ablakkal kapcsolatban pedig valószínű gyári hibás a fogantyú és el fog törni, mert az is feszül. Tapasztalt valaki hasonlót? 

mályva19 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 173

De már beköltözhettetek ? Mert elméletileg a készpénzesek költözhetnek.

 

Előzmény: betty65 (172)
betty65 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 172

Minket még nem értesített az ügyvédnő, pedig 26. -ára  igérték a végszerződést  aláirni. 

Tanulság:  Ne igyál előre a medve bőrére!

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 171

Ma reggel voltunk megnézni a lakást.

Voltak pozitiv meg negativ dolgok is. A hibák kb 60-70%-át kijavították. Azt mondta a művezető, hogy még mindig javítják őket, folyamatosan jönnek nézni a lakásokat. A szilózás, fuga rendben volt, a WC-t újrameszelték, a járólapot rendbetették. A nappali-konyha elválasztó szegélynél láttunk hibát plusz a villanykapcsolók a konyha oldalán még mindig ferdék és az ablakok fogantyúja nehezen fordul. Ami viszont nálunk is hatványozottan fellépett és eddig biztosan nem volt: Az erkélyen az egyik üveglap meg volt repedve és az ablakkeret műanyagja lent a sarkán le volt törve. A művezetőnek ezeket a hibákat mind megmutattuk és azt mondta, mindent javítani fognak. Felajánlotta, hogy jövő héten felhív és akkor tételesen a többi korábbi hibán is végigmegyünk. Mondtam, hogy hitel miatt mi még biztos 2-3 hónapig nem tudunk költözni, de addig is jó lenne, ha mindent kijavítanánk, azt mondta nem gond, akár többször is jöhetünk ellenőrizni. Igy egyelőre ezeken nem idegeskedem (szerintem az ablak cserés lesz..)

Még annyi, hogy a lakásban takarítva nem volt, de azt mondta átadásra meglesz, a birtokbaadások függvényében csinálják őket, egyik-másik ajtón láttunk matricát ''takarítva'' felirattal.

Összességében pozitív a hozzáállás amit tanusítanak és a szeptemberben hiányos munkákat többnyire jól, szépen megcsinálták (a fent említett apróbb esztétikai hibákkal)

A beköltözés folyamatos, láttunk már lakókat is.

betty65 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 170

ThomasShelby   nagyon  köszönöm, ez jó hír nekem!

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 169

A telefonszám jó volt. Holnap megyünk megnézni a lakást :).

Pontos info: A lakásokat hétfőtől - péntekig 8 - 15 -ig lehet megtekinteni.

Előzmény: betty65 (161)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.02.27 0 0 168

betty65

 

80%-át

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 167

Köszi! Hamarosan felhívom. 

Előzmény: betty65 (165)
betty65 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 166

Aeropuerto!    megirnád, hogy mint kp-es  idáig   hány %-át kellett befizetni a vétel árnak? Sokat segítenél vele,

mert a fiam  nem tudja, és nem szeretném ha kellemetlen meglepetés érne.  Köszi!

betty65 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 165

szombaton is  lehet menni , 4 óráig!

Előzmény: bbfan1 (162)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 164

Elvileg semmire. Még a végszerződést kéne aláírnod és költözhetsz. Ügyvéd nem hívott még? 

Előzmény: Aeropuerto (163)
Aeropuerto Creative Commons License 2020.02.26 0 0 163

Sziasztok! Aki készpénzzel fizet annak mire kell még várni ?

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 162

Köszi. Annyit még meg tudnál mondani, hogy hánytól hány óráig lehet megtekinteni a lakásokat ? Munkahelyen egyeztetnem kell és akkor már konkrét időponttal tudom hívni (ha csak 8-17-ig, akkor el kell előtte kéredzkednem)

Előzmény: mályva19 (160)
betty65 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 161

bbfan1   

 a legutóbbi művezető  Gergő telefonszáma:   70-602 7949   , vagy majd ő megmondja kivel kell egyeztetni,

  ha már nem Vele.

mályva19 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 160

Igen, nagyon korrekt a művezető. Segítőkész.

Előzmény: bbfan1 (159)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 159

A művezető neve/száma még mindig az, amit itt már korábban körbement ?

Előzmény: mályva19 (158)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 158

Sok újat nem tudok írni, annyi esetleg, ahogyan Te is írtad, meg kell, hogy legyen a társasház alapítás, albetét, végleges szerződés. A dokumentumokat, amit kér a bank, át lehet küldeni  majd a Divinusnak, Ők összekészítenek mindent a hiteligényléshez.

A művezető azt mondta, hogy előre egyeztetett időpontban lehet már vinni bútort, stb. Mindegy, hogy kp-s vagy hiteles valaki. A lakások zárva vannak, nem tűnik el semmi.

Az ügyvédnő mondta, hogy rögtön értesítenek, ha meglesz a Földhivatali bejegyzés, nem kell érdeklődni.

Bizakodjunk.

Előzmény: bbfan1 (157)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 157

Igen, ezeket majd el kell küldeniük. Ha valamit megtudsz holnap majd írj. 

Előzmény: mályva19 (156)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 156

Ja, igen...végül is nekünk is csak a jogerőre emelkedésről van meg a határozat, azt gondoltam, az is elég. Akkor még külön fogunk kapni használatba vételit ? Holnap mindenképpen felhívom az ügyvédnőt, mert én nagyon tájékozatlan vagyok, nem én voltam a bankban, a fiamé lesz a lakás, de majd együtt is bemegyünk.

Előzmény: bbfan1 (155)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 155

Nekem még a használatba vételi sincs, csak a jogerőre emelkedésről van meg a határozat, emailben jött. Ezeket majd mind be kell kérni. Amúgy a banki ügyintézők is mondanak mindenfélét... amikor először bent voltam, akkor akinél voltam, ő kért műszaki leírást is meg energetikai tanusítványt, akinél meg most, ő azt mondta nem kell, ha mégis szükség van rá, akkor az értékbecslő kikéri, amikor kimegy a házhoz.. 

Előzmény: mályva19 (154)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 154

Amit írtál, az első négyből nekünk 3 db van meg: az alaprajzok és a használatba vételi. Építési engedély az Neked van ? Én nem emlékszem, hogy kaptunk volna, csak Műszaki leírást.  Vagy majd kérni kell az Ügyvédnőtől ?

Előzmény: bbfan1 (152)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 153

Köszönöm a választ. Én azt olvastam, hogy a Földhivatali ügyintézés 30 nap, de 30-nál több lakás esetében 90 nap. Viszont valami plusz költség fizetése ellenében, ezt meggyorsítja a Földhivatal. Csak azt nem tudom, hogy ezt a Divinus kérheti vagy mi, a leendő lakók is. Gondolom, addig nincs teendő, míg a társasházi alapító okirat és az albetét nincs meg. Én is bízom benne, hogy meglesz hamarabb. Viszont a 13. kerületben épül a legtöbb lakás Budapesten, így a Földhivatalnak is itt van a legtöbb munkája.

Előzmény: bbfan1 (152)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 152

Ha minden igaz, akkor már csak erre és utána az adásvételi szerződésre.

Nekem a következő papírokat mondta az ügyintéző: lakás alaprajz, szint alaprajz, építési engedély, használatbavételi engedély, társasház alapító okirat, földhivatalon átfuttatott adásvételi szerződés, tulajdon lap igénylési kérelem. Plusz dokumentumok abban az esetben kellenek, ha valamit az építtető elmulasztott vagy valamelyik hatóság/hivatal nem megfelelően vagy nem jegyzett be. Ezek közül a papírok közül az első négy megvan.

A társasház alapítót akkor lehet beadni, ha megvan a jogerős használatba vételi engedély. Ekkor a különböző objektumok külön tulajdoni lapot kapnak, amire felkerül a tulajdonos neve. Ha ez megvan, akkor tudja a bank felvinni rá a jelzálogot. A hitelkérelem pedig akkor nyújtható be, ha az adásvételi szerződés is megköttetett. Ennek részleteit még nem tudom (ügyvéd, közjegyző stb), mert még nem tartunk itt, azt mondta, majd akkor keressem, ha megvan az albetétesítés. Lehet kérni előzetes hitelbírálatot, amit írtál plusz előzetesen az értékbecslő is kiküldhető, de ezt azért nem kezdtük el, mert ha ezek a dokumentumok elkészülnek, van egy bizonyos elévülési idejük (2-3 hónap ?) és akkor lehet újra (és akkor már újra fizetni érte, mert a legtöbb bank egyszer fizetni ezeket neked ki). Az albetétesítés meg nagyobb társasházaknál 2, de inkább 3 hónapig tart... nem tudunk mit tenni, csak várni, már remélhetőleg nincs messze a vége. Én úgy látom, amit a Divinus és az ügyvédnő tud, megtesz (az alapítót is előre elkészítették, hogy be kelljen már csak adni), de a különböző hatóságok ügyintézéseire nincsenek ráhatással (hacsak nincs épp protekció itt-ott)...

Előzmény: mályva19 (151)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.23 0 0 151

Tulajdonképpen a társasházi alapító okiratra kell várni a hiteleseknek ? Mi a K & H Banknál szeretnénk felvenni a maradék 30 %-t. Eddig az előszerződést és a használatba vételit vitte be a fiam. Jelenleg előmínősítést kap. Kedden én is felhívom az ügyvédnőt, mert úgy tudom, hétfőn nem dolgozik a Divinuson, de azért próbálkozunk. Ha esetleg tudsz valamit, légyszives tájékoztass már, főleg az ügyintézés menetéről. Ha meglesz az alapító okirat, akkor a tulajdoni lap is meglesz és az albetét is ? Köszi.

Előzmény: bbfan1 (149)
betty65 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 150

bbfan1

 

 

            Szerencsére közben kiderült, hogy 26.án  átadják a lakást,így megmenekültünk  a hétfőre tervezett

            telefonos  herce-hurcának.Remélem így is lesz! Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtad figyelmemet,

            amint  megtudok valamit, jelentkezem.

 

            Van valaki készpénzes aki megtudná irni, hogy idáig mit kellett befizetni, ill ha az egyszerűbb még mit

            kell  utolsó részletként?  Persze ez  remélhetőleg 4 nap múlva kiderül,  csak nehéz utána  néznem,

             de    nem akarom zavarni ezzel   a Divinusokat , és a fiam meg külföldön van, és tőle is bonyolult     megtudnom .                 

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 149

Akkor még nem volt meg az adásvételid, időpontegyeztetés sem. Beszélj az ügyvédnővel. Engem már hívott, én is hívtam később, pedig én nem készpénzes vagyok.

Voltam a bankban is elindítani a hitelügyintézési folyamatokat. Nem akarom elvenni senkinek a kedvét, de sajnos mi hitelesek még úgy néz ki messze vagyunk a végétől. A papírok nagy részének már meg kell lennie, enélkül a lakópark nem is kapta volna meg a használatba vételi engedélyt, viszont a társasház alapító okirat okozhat most gondot. Érdeklődtem, a kérvény már beadásra került, viszont, hogy mire lesz készen az még csak meg se jósolható. A hivatalos ügyintézés 30 nap, de nagyobb társasházaknál 90 nap. És ez jobban is kitolódhat, a földhivatalban jelenleg nagyon leterheltek. Addig pedig adásvételit se tudunk írni, mivel a bank csak úgy tudja az ingatlanra ráterhelni a jelzálogot, ha a tulajdoni lapon a vevő legalább széljegyzetben megtalálható. Nem biztos, hogy teljesen jól fogalmazom meg a jogi eljárást, de kb ez a lényeg. Ha a banknak minden papír rendelkezésére áll, onnantól számítva a folyosítás minimum egy hónap.

Annyit tudunk tenni, hogy bizakodunk: A használatba vételi is annak ellenére, hogy az ügyintézés ideje egy hónap, megvolt pár nap alatt.

Ha bármi fejlemény van, arról azonnal tájékoztatást fogunk.

Ma reggel is elmentem az épület felé. A járdát rendezgették a Röppentyű oldalán, a Frangepánon pedig még mindig a garázskapun dolgoznak. A fentről lelógó vezetékeket egy csőbe helyezték. Csak tippelem, hogy rendszámleolvasó kamera lesz oda felhelyezve (?)

@betty65: Ha költöztök és van infod, addig is örülök, ha megosztod. Jövő hétre egyeztetek időpontot, hogy megnézzem végre a lakásom, amig tart a várakozás.

Előzmény: betty65 (148)
betty65 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 148

   Tulajdonképpen  ha gyorsabban" kapcsoltunk" volna 2héttel előbb, már minden kész lenne, és szerintem

március 1-én már ott lehet lakni.  A csempézés hétfőn -kedden meglesz ,a bútorok /beépített/ egy része már ott van, szombaton szereli össze a férjem a beépített szekrényt, sajnos a konyhaik még nincsenek kész, a lapszabászat  késése miatt, de ettől már ott lehet lakni, 1 hetet ki lehet birni tüzhely, és mosogató nélkül, ami még kell , hütő -, és egy frania ágy , meg két szék, ezeket 1 -2 nap alatt beszerezhetők, költözés előtt.

Még  a  holnapot megvárjuk, hátha már tudunk többet a végszerződé megkötés időpontjáról , bár a levélben is irták, hogy a jogerőre emelkedés után már lehet költözni, remélem ez így is lesz, jövőhéten megkérdezzük, és tájékoztatlak.

Ha nehéz csempézőt találnotok tudok ajánlani  házon belül, Így a legegyszerűbb, leggyorsabb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!